|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
24.9.2008 21:50:03   
mamikb
IZVIRNO SPOROČILO: orka

lepo pozdravljene
danes pa se vam pridružujem še jaz s svojo user posted image , rojeno 26.8. s 27t 6/7.... 1040 g in 35cm.....seveda mala še vedno raste v škatlici na EINT- lj....danes ima 1235 g in 41 cm
mamikb- si zvedela za FMS??? če ne lahk vprašam, saj hodim vsak dan na int. pa me ne košta še to vprašat


Pozdravček vsem in hvala za prijetno dobrodošlico,
Orka, tebi pa prav poseben pozdravček, ker se še sveže spomnem kako sem preživljala dneve na EINT... upam, da greste kmalu domov...

Prav danes popoldne sem dobila mali od dr.Cerarjeve, ki sem jo spraševala o uporabi FMS-ja. Napisala je da ga lahko še uporabljamo, če slabo pridobivamo na teži, če pa se začne črvičenje in bolj smrdeče blato kot običajno pa takoj nehat... morda bo prišel ta napotek prav še komu...user posted image

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
26.9.2008 14:03:09   
Neža7
NAMA SE JE 11.7.2008 RODILA PRI 34T IN 3/7 NAŠA NEŽA. BILA SEM 2260g IN 45CM. SEDAJ SEM ŽE OKOLI 4800g user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
26.9.2008 16:01:04   
mamikb
IZVIRNO SPOROČILO: Neža7

NAMA SE JE 11.7.2008 RODILA PRI 34T IN 3/7 NAŠA NEŽA. BILA SEM 2260g IN 45CM. SEDAJ SEM ŽE OKOLI 4800g user posted image


Dobrodošla Neža, ne bom napisala mala Neka, ker si že prava "ženskica" samo tako naprej user posted image

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
26.9.2008 20:27:41   
Neža7
[/quote]

Dobrodošla Neža, ne bom napisala mala Neka, ker si že prava "ženskica" samo tako naprej user posted image

[/quote]

Hvala za dobrodošlico user posted image  Komaj danes sem našla vas user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu mamikb)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
27.9.2008 17:24:38   
vani
Pozdravljene,
mi imamo tudi malega Matijo rojenega v 32. ted., ki je tehtal 1760 kg,dolg pa je bil 42 cm.user posted image
Lepo pridobiva na teži in tudi razvija se super.user posted image Rodil se je 15.5.08 user posted image
lp

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
29.9.2008 19:33:35   
bibyzan
Vani, sta pa rojena na siti datum, samo da je naša rojena leto prej. Je pa isto nedonošena, rojena z 27 tedni, 755g, 35 cm.

(odgovor članu vani)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
2.10.2008 16:01:16   
lewinsky
Danes sva bila z mojim user posted image   2.na kontroli  UZ glavice vMB,zaradi dihalne stiske pri porodu. Moram rečt  da se je pediatrinja prav začudila kako velik fant je že in kako je zrasel od zadnjega obiska pri njej,to pa je bilo 12.06. Amadej je res pravi frajer,saj ima čez 8kg in po dolžini meri66 cm. Tako da kateri ga vidi niti ne more verjet da je bil nedonošenček s porodno težo 2020 g.
In ko  ona začne s tem ultrazvokom mi je v trenutku pokvarila dan.Rekla je da zdaj vidi kako lahko otrok marsikaj skriva na pogled,potem pa UZ odkrije.
Ima nekoliko širši vertikularni sistem,čeprav mi ni povedala kaj to pomeni.Izvidi so pa tako po doktorsko napisani da jih bo verjetno znala razbrat  samo pediatrinja.
Jaz samo upam da bo vse ok  in čakam da vidim kaj mi bo pa rekla pediatrinja.

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
3.10.2008 21:36:51   
orka
hallo
počasi se spoznavamo kaj pa kak čvek??? jaz sem bila včeraj pri Emi in je bilo v sobi 5 otrok kao gužva a vseeno sta dve mamici lahko kenguroojale meni pa kao da je gužva in da ne morem pa sem pač povedala svoje mnenje,....če je gužva za mene naj bo gužva za vse user posted image  pa smo se zgužval....naslednjič isti problem pa sem mislila da se že norca delajo pol sem pa kr pouser posted image  in seveda rezultat dokler je gužva ni cartanjauser posted image user posted image  pa saj sem sama kriva a kaj ko mi ni prijetno gledati kako druge cartajo jaz pa ne morem ....ajde v drugi sobi če pa je to v isti sobi pol sem pa user posted image ...
No sem mogla mal pojamrat nad osebjem saj bi oni to morali malo drugače popedenati....
Drugače se pa lepo razvijamo danes 37. dan imamo 1405g, pa ne verjamem da bomo pred 1. nov. domauser posted image user posted image

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu lewinsky)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
17.10.2008 14:00:59   
mokatela
Pa da se še mi oglasimo user posted image .

V 33 tednu sem  rodila dve zlati pupiki. Po 33 dneh EINT smo septembra prišle domov in od takrat je pravo veselje v hiši. Obe lepo napredujeta, jesta na 4 ure, ponoči pa spita. Sicer se zbudita občasno, a se kaj hitro potolažita in zaspita nazajuser posted image . Čez dan pa je kakor kdaj, včasih lepo spita, med hranjenjem tako ali tako cartamo 100/uro in pri podiranju kupčka tudi user posted image .

Včeraj smo imele UZ glavice in so me malo prestrašili. Namreč ena ima ožje vertikularne sisteme na levi strani in zato je tudi toliko jokala. Zanima me, ali imate ve kakšne izkušnje s tem?

Lp



(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
18.10.2008 20:20:10   
* Mateja *
Orka, kje pa je tvoje dete, v kateri bolnici?

(odgovor članu mokatela)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
28.10.2008 19:32:13   
jolie




Živjo,

se še jaz pridružujem četici mamic z nedonošenčki 2008.
Jaz sem v 35 tednu rodila Teo, ki je ob rojstvu tehtala 1670gr in bila velika 44cm.
Ob odpustu iz porodnišnice (08.10.) je tehtala 1960gr, ki sva jih težko prigarale s izbrizganim mojim mlekom.
Danes tehta 2550gr in je velika 47cm. Pridno se doji in je pravi požeruh. Na bradavico kar navali, tako, da včasih kar pisano gledam user posted image user posted image user posted image . Po dojenju ponavadi še mičkeno dodam izbrizganega mleka po steklenički, tam cca. 20ml. Koliko popije nimam pojma, ker na joškotih nimam merce, če pa pije po steklenički pa tam okoli 80-90ml.

A je tukaj še kakšna mamica iz NM, ki je nedonošenčka rodila??? Samo v času, ko sem jaz rodila smo ble tri v eni porodnišnici...kar veliko!!!!


Lepo vas pozdravljam, grem mojo pikico nahranit.





(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
31.10.2008 15:18:26   
orka
helow
*Mateja * verjetno je že pozno za odg. moja Ema je bila na EINT v lj. porodnišnici....bila zato ker je včeraj prišla domov po 65 dneh jupi..... a doma veliko več spi vsaj prvi dan in bolj malo je .... tehtnice nimam prazniki so tu in verjetno patronažne ne bo in me kar malo skrbi če se redi ali ne.... dojive se še ne saj se hitro utrudi in zaspi.... odpuščeni sve bili 65 dan in od zač. teže 1040 ( 930 ) je imela včeraj 1900g

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu jolie)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
8.11.2008 20:52:05   
orka
ja tu gori se pa bolj malo čveka??????????????????????????????????user posted image

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
13.11.2008 9:05:10   
žabicamala
Tako pa se vam pridružujem še jaz točno na 32 teden 30.10 se nam je rodilo dete veliko 44,5 cm in težak 1890g. Kasneje je pokazalo da je okužen z sepso. Trenutno ni več v inkubatorju, začel je dihati sam in močno navijamo, da se začne rediti in pripravljati za odhod domov. 

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
13.11.2008 13:55:02   
Andromeda
Se bomo še mi prfočkal. Naš Dario se je rodil 7.10.2008 v 34.tednu oz. 33 tednov + 5/7, 6 dni je bil na EINT zaradi temperature, dihanje je bilo OK, potem smo bili še 10 dni na oddelku in zdaj smo točno 3 tedne doma. Aja, imel je pa 2200 gramov in 45 cm, zdaj pa ima 3 kg in 48 cm. Hranimo se po steklenički z umetnim mlekom. Težave imamo samo s prebavo - krče smo nekako umirili, sedaj je na vrsti zaprtje. Pa dimeljsko kilo ima in gremo v ponedeljek na abdominalno KG na pregled.

Upam, da bomo kaj več klepetale mamice nedonošenčkov!

(odgovor članu žabicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
13.11.2008 13:56:24   
Andromeda
žabicamala - navijamo skupaj s tabo, da bo tvoje dete lepo napredovalo in da boste čimprej doma!

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
13.11.2008 19:35:01   
žabicamala
Andromeda hvala.
Sem ravno dober domov prišla iz obiska našega sončka in sem zelo vesela, začel je pridobivati na teži user posted image .

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
13.11.2008 19:56:30   
Sonnja
žabicamala jaz sem tudi rodila v 32.tednu bil je velik 44,5 cm in težek 1850g.

Upam, da boste kmalu doma.

(odgovor članu žabicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
13.11.2008 21:07:52   
žabicamala
Sonnja, zanima me a ste imeli veliko težav? Kdaj pa si rodila?

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
14.11.2008 16:33:34   
Sonnja
žabicamala rodila sem 29.1.2008. Na začetku jih je bilo kar nekaj ja:prenehal dihat za kratek čas, drugače je sam dihal ni rabil pomoči samo prvi dan je bil na kisiku,apnoične atake,refluks,alergija na KM, kaj hujšega pa ne. zavleklo pa se nama je ker so apnoične atake,refluks in alergija bili povezani eni z drugim (polival je zaradi alergije,do padanja saturacije pa je prihajalo zaradi polivanja) in nas je zdravnica poslala v lj. tam so takoj ugotovili alergijo tak, da bi nam lahko zmanjšala 7 tednov bolnice pa važno, da je zdaj dobro. Zamuja pa za vrstniki(še ne sedi). Pa upam, da bo tudi to. Jaz mu dam čas, pravim ni važno kdaj samo, da bo. Je pa velik dobrovoljček non-stop nasmejan,joče samo ko se mu spi ali ga res kaj muči.

(odgovor članu žabicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
25.11.2008 15:40:37   
vani
user posted image Malo da se javim kako je moj mali napredoval.Rodil se je maja z 1760g sedaj pe ima 6300g.
Nedonošenčki so očitno res borci,ker moj je definitivno!user posted image
Zelo rad papauser posted image .Lepe pozdrave vsem nedonošenčkom.
papa

< Sporočilo je popravil vani -- 25.11.2008 15:41:17 >

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
25.11.2008 17:54:21   
lewinsky
Hej!
Tudi jaz tukaj po dolgem času!
Naš user posted image   bo star prvega decembra 8.mesecev in tehta 8,5kg,v dolžino pa se približuje 70 cm.
Trenutno pa imamo malo krizno obdobje,ker so zobki na pohodu in pristane v ustih vse kar mu pride pod roke,pa naj bo mehko ali pa trdo.
Imava pa 27.11. RA in bova videla kaj nama bo pediatrinja povedala!
Lepo pozdrav vsem mamicam in njihovim nedonošenčkom!user posted image


_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!

(odgovor članu vani)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
26.11.2008 15:26:04   
vani
Pozdravljena,
ja če se slini bo sigurno kaki zobek prikukal.user posted image
Moj je dobil prvi zobek pred enim mescem!To pomeni da je  z 5.mes,dobil prvi zobek!user posted image
Par noči nismo spali in trud je bil poplačani.Mi imamo jutri pediatra in bomo videli koliko tehta...
Lepe pozdrave in papauser posted image

(odgovor članu lewinsky)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
14.12.2008 18:42:01   
žabicamala
Tako pa se vam javljam z prelepimi novicami. Od četrteka 11.12. smo doma. Naš borec user posted image  je zapustil INT v MB in prišel končno domov. Zaenkrat je zeloo priden, razen za jesti je zelooo len.

Ko sem bila sprejeta na oddelek, da se naučim nege in rokovanja, sem prvi dan mislila da me bo pobralo. Začelo se mi je vrteti in oblila me je vročina in nato še kurja polt. Bala sem se da mu kaj naredim, da ga bom narobe prijela, mimo so hodile same čudne misli. Hvala bogu je bilo naslednji dan malooo boljše, čisto sprostila sem se šele zdaj doma.
Že jutri nas čaka prvi pregled oči v očesni ambulanti za nedonošenčke. Prvi pregled v razvojni nevrološki ambulanti pa čez tri mesece.

Če zdaj pomislim nazaj, me kar malo strese in če pomislim, koliko naredi osebje na INT, ki nam rešujejo otroke. Sploh nevem kako se jim naj zahvalim, da imam svoje prelepo detece. Sploh se ga nemorem nagledat in sem ga danes kar malo zbudila, da sva se lahko malo cartala.

Zanima me, kdaj so vaši malčki začeli lepo vlečti po dudi, ker našemu jaz dobesedno vlivam v usta.

Uživajte z vašimi sončki.

(odgovor članu vani)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: NeDoNoŠeNčKi 2008
15.12.2008 10:57:18   
Andromeda
Žabicamala - čestitke za prihod domov! Zdaj se pa lepo cartajte! Verjetno smo na začetku vse mamice tako prestrašene, kako bomo rihtale naše drobižke, potem pa stvar obvladamo v nulo. Glede hranjenja pa se je pri nas stvar izboljšala kak teden po prihodu domov, ko je bil star dobre 3 tedne, je pa to tudi odvisno od tedna v katerem se je rodil. Da je pa res pošteno začel vlečt, pa 1 mesec. Smo pa morali par cucljev sprobat, da smo ugotovili, po katerem najlažje papca.

Danes smo bili naročeni na operaciji dimeljske kile, pa so jo prestavili, ker naj bi imel virozo - ima neke izpuščaje, sicer je pa videt OK, tako da so prestavili operacijo za 14 dni.

(odgovor članu žabicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?