|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: allernova ali pregomin
19.5.2008 16:51:21   
beruška
ksenija,
res ne smeš , žal. pa tud soje ne, odsvetujejo, ceje alergik na kml, ker je 60% otrok, alergikov na kml, alergikov tudi na sojo, ce se ne, lahko pa postanjeo, ce jim jo dajas. Se pa dobi ene hrenovke, konjske se mi zdi, v eni mesnici v lj, ki so brez mlecnih ali sojinih beljakovin, mesarstvo krušič, pa se prekajene puranje prsi pri mesarstvu v črnučah, ne spomnim se imena, vtipkaj na netu. Saj je verjetno edina. drugače dobiš pa polno zelenjavnih paštet v dmju od alnature in tartex v mercator centru. pazi na mlečne in sojine beljakovine na deklaracijah, pa E472 se mi zdi,da je mleko.

(odgovor članu beruška)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: allernova ali pregomin
19.5.2008 18:25:37   
trdozimc
Joj, ksenija daj drži se. Saj taaaaako hudo pa spet ni. Od zelenjave lahko ješ vse ostalo razen paradižnika in paprike, aja no pa zelena se odsvetuje. Pa vse meso lahko ješ razen svinjine, pa kake izdelke iz kokošjega mesa in brez KM (če pa ti vsebujejo sojo pa ni take panike, če je nikjer drugje poleg ne ješ) boš tudi našla. Drugače ti pa ostaja krompir v vseh oblikah, pa riž, kruh......

(odgovor članu beruška)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 7:26:57   
racman2
Lep pozdrav!
Ksenija jaz sem bila dva dni tudi obupana, kaj bom pa zdaj jedla, ampak sem se zoorganizirala, nabavila ful hrane, tko da ko odprem hladilnik, da imam kaj pametnega jesti.
Za kosilo mi je ful dobr riževe testenine na tisoč načinov, fajn je, če narežeš koščke piščanca in korenček na kolobarčke, to dušiš, malo posoliš in ko skuhaš testenine skup zmešaš.user posted image user posted image
Veliko je uporabnih izdelkov od Alnature v Dm-u, marmelada, namazi, koruzni kosmiči...user posted image user posted image
Jaz si za zajtrk na riževem mleku od Alnature Natur Naredim rižolino, za posladek po kosilu pa vanilija puding Royal na jabolčnem kompotu, proseno kašo s suhimi slivami in jabolki, saj kar gre. Najbolj mi je hudo za čokolado, ker jo obožujem.user posted image user posted image
Sta pa včeraj mož in sin prinesla domov picouser posted image  in me dražila z njo, zelo prijaznouser posted image user posted image , pa sem vzela svoj piškotek in ga mljackala, barabeuser posted image user posted image .
Sej se da zdržat, samo kile mi grejo dol, pri 175cm imam 55 kg in bi rada to obdržala.


(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 8:22:23   
trdozimc
Racman, jaz ti z veseljem odstopim kako kilco user posted image

Aja, apropo čokolada. Obstaja ena (mislim, da sem jo kupila v intersparu) organska čokolada, ki je brez mleka, jajc, oreškov..... V glavnem zelo spominja na čisto črno čokolado in je bolj slabega okusa, ampak za tiste glavne lušte nas čokolada-odvisnikov potešit pa je kar dobra.

LP!

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 15:14:19   
racman2
Hvala za nasvet trdozimc. Bom si jo ta teden poiskala, tudi če je čist črna boljš kot nič.user posted image
Se mi zdi, da odkar ne jem čokolade, sem tudi doma bolj sitna, tko pravi mož.user posted image user posted image , mi manjka hormon sreče.user posted image

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 20:53:43   
trdozimc
Ja če pa mož tako pravi, pa moraš poskusit! user posted image

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 20:55:17   
racman2
Sej sem se mu danes mal odkupila, ker sem mu ful dobro večerjo skuhalauser posted image user posted image .

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 21:14:46   
ksenija.
Hvala punce za vzpodbudne besede. Saj se držim, čeprav mi je res hudo. Zdaj me pa še nekaj zanima, katero olje lahko uporabljam?

Iztok pa še vedno noče jest rižolinota z Allernovo, prej je vedno zjutraj in zvečer pojedel kašico kot nič, sedaj pa ka samo vidim, da mešam skup se začne dret in ni šanse da kaj spravim vanj. Zato se je te dni začel spet več dojiti ponoči ker je lačen. Bom probala še kakšno drugo kašico kupit, sedaj imam od Linota - rižolino. Kaj ve uporabljate? Kaj pa bi mu lahko probala že z riževim mlekom zmešat ali je še premali? Star je 7,5 meseca.


_____________________________

Zala 2.10.2004
Blaž 15.4.2006
Iztok 5.10.2007
Uroš 7.3.2009

Slikice mojih sončkov: http://mojitrijesoncki.moj-album.com/
Moje ustvarjanje: http://ksenija.moj-album.com/

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 21:17:00   
ksenija.
PA še nekaj me zanima, kaj ve mislite, bi lahko ta malemu že ponudila kakšen kruh? Ker zaenkrat je rekla, da se naj izogibam samo mleku in jajcu. Kdaj boste ve začele uvajati pšenico oz. gluten?

_____________________________

Zala 2.10.2004
Blaž 15.4.2006
Iztok 5.10.2007
Uroš 7.3.2009

Slikice mojih sončkov: http://mojitrijesoncki.moj-album.com/
Moje ustvarjanje: http://ksenija.moj-album.com/

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 21:35:53   
racman2
Jaz sem danes naši zmešala z 180ml vode 4 žličke allernove in noter vmešala rižolino od Alnature, da se privadi okusu, pa je pojedla ene 10 žličk,user posted image ful boljš kot dva dni nazaj. Drugač pa mislim, da tvojemu lahko daš rižolino na riževem mleku, saj če pogledaš jedilnike alergikov so tudi toliko stari.
Za gluten bi pa jaz na tvojem mestu počakala, ker če je alergičen na to, ima lahko probleme tudi s tem in bi čim kasneje, saj imaš na izbiro riž, polento, proseno kašo in ajdovo.

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 21:36:46   
racman2
100%sončnično, olivno olje

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 21:37:46   
racman2
margarina pa Gea ali Vitaquell

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 21:38:55   
racman2
aja drugač je pa na med over na pediatriji od Tanč napisan seznam kaj lahko in česa ne, tam si mal poglej.

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: allernova ali pregomin
20.5.2008 23:58:07   
trdozimc
Jaz sem z glutenom počakala praktično do 1. leta.

Drugače sem mu pa hitro začela delat kašice: navadna voda + riževi kosmiči + banana (ali pa malo slivove marmelade ali sliv ali naribanih jabolk) - zmiksala s paličnim in je vse pomljaskal.

Riževo mleko lahko daješ, ampak ne sme postati nadomestilo za tvoje mleko, ker z njim ne dobi potrebnih vitaminov, mineralov in ostalih hranilnih snovi.

Najboljše je olivno olje, pa tudi vsa ostala rastlinska olja načeloma lahko (malo preizkusi), od maščobe je super kokosova mast (tudi proti glivicam), rastlinske margarine (moraš preveriti, da ne vsebujejo mleka).

LP!

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: allernova ali pregomin
21.5.2008 0:15:54   
trdozimc
user posted image  Pridna racman! Potem sklepam, da že uživata! user posted image user posted image

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: allernova ali pregomin
21.5.2008 6:26:08   
racman2
Ja seveda, sploh vsako jutro, ko me ob pol šestih zbudi, da mu zrihtam malega za v vrtecuser posted image . Moški res niso sposobni dve stvari hkrati delat.user posted image

Aja, kokosovo mast pa mi že skoz uporabljamo, sploh za pšenične zrezke s kurakumo, je ful dobr.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: allernova ali pregomin
21.5.2008 6:28:06   
racman2
trdozimc pri katerem mesecu si mu začela dajat vodo, riž. kosm. in banano?
Jaz bi naši kar naredila, včeraj se je spet dojila na eno uro.user posted image

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: allernova ali pregomin
21.5.2008 9:35:54   
mamica 1
Ksenija poizkusi mu narediti te žitne kašice na kompotu iz jabolk.

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: allernova ali pregomin
21.5.2008 10:12:36   
trdozimc
Racman 2, mislim da kak drugi teden po začetku uvajanja GH (torej pri 6. mesecu). Riževe kosmiče je dobil že prej, prvi teden smo uvedli korenček, ampak ga ni maral, pa tudi prebavljal ful slabo, ker ga je celega izločal s kakcem (čeprav je bil seveda pretlačen), potem sem pa kar jabolka (prekuhana) in banano poskusila.

Mogoče bo pa tvoja bejba sprejela tudi take riževe kosmiče z alernovo, če boš čisto malo sadja dodala in ''zamaskirala'' slab okus po tem mleku?

Saj vem, da je hudo zvečer, ko si že utrujen in sit vsega še eno uro dojit, ampak vidiš, jaz bi pa dala skoraj vse, da bi se Iva le hotela. user posted image


Ja, moški zelo težko delajo dve stvari hkrati user posted image

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: allernova ali pregomin
21.5.2008 16:14:23   
racman2
Ma ne vem kaj naj. Zdele sem ji spet hotla flašo dat pa ni šans, potem sem ji riž. kosm. noter zmešala. Po žlički lepo je, samo danes se ji je pa ful dvigovalo, sem mislila da bo kar bruhala, tko da sva uspele ene 5 žličk pojest.
A se je tebi oz. mali tudi toliko dvigovalo, ko si začela z uvajanjem goste hrane, našemu prvemu se ni. Mogoče pa še ni pripravljena, ne vem mogla bi jo stehtat. Sej ne bi bilo panike, da se doji vsako uro, ampak mislim da teža ne raste kot bi mogla, posvetovalnico imam šele čez 3 tedne, moram jo nekje stehtat. Ker pije samo ene 3min in potem konec, samo toliko časa, ko mleko samo teče, ko mora vlečt je pa konec. Tko da me bolj teža skrbi, zato bi ji tud en obrok poturila, da bi bila bolj sita.
Zvečer pa spi od 19.30-5h, tko da če bi bila lačna bi jokala. Samo če pa sešteješ da se čez dan doji 9x po 3 min, pa tudi ni dosti.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: allernova ali pregomin
21.5.2008 16:23:30   
lemavrica
Občutljivost na gluten ni povezana z alergijo na KM ali jajca. Sem danes vprašala P ko sva imele pogov o uvajanju glutena. Jaz sem počakala do 8m zdaj mu bom pa počasi dala kako zadevo z glutenom. Naš Allernove ne mara v nikršni drugi obliki kot samo po flaški. Tako da jaz žitne kašice od Alnature delam z vodo in jih zmešam z frutkom.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: allernova ali pregomin
21.5.2008 23:32:48   
ksenija.
Evo, vam bom spet malo zatežila. Danes sem bilapo nakupih in iskala kaj lahko sploh jem. Ugotovila sem, da je naPtuju kar slaba izbira. Sem stala v Sparu pred polico z zdravo hrano več kot eno uro in na vsakem izdelku brala kaj je not.

- Sedaj pa me zanima (sem našla neke sezamove ploščice od Alnature) ali je Sezam dovoljen, kaj pa trsni sladkor?
- Ali obstajajo sploh kakšni jogurti na riževem mleku (ker sojinih je kar nekaj)?
- Sem našla paštete Tartex, pa sem naškla da so not droži (kaj je to), pa šampinjoni (je to dovoljeno)
- KAj pa kokos, oves, rž, kakav, kakavova mast?
- Pa od sadja nektarine, breskve, marelice (nekje sem prebrala da ne, potem pa sem spet nekje prebrala, da ene to uvajajo), -- kaj pa maline in ribez, ki ga imamo doma ogromno?
- Kdaj ste jim začele dajat frutek in Hipp kašice?
- Kak zgleda nadomestek za jajca in kako se mu reče?

Saj vem, da ima ogromno vprašanj ampak res ne vem na koga se naj obrnem.

_____________________________

Zala 2.10.2004
Blaž 15.4.2006
Iztok 5.10.2007
Uroš 7.3.2009

Slikice mojih sončkov: http://mojitrijesoncki.moj-album.com/
Moje ustvarjanje: http://ksenija.moj-album.com/

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: allernova ali pregomin
22.5.2008 6:53:27   
racman2
Sezam je dovoljen, ker jaz tudi pijem napitke iz sezama in ni alergen.user posted image
Riževi jogurti obstajajo v trgovinah z zdravo prehrano vsaj tukaj v Ljubljani, npr. v Kalčku v BTC-ju, sigurno ima Ptuj Kakšno trgovino z zdravo prehrano, malo pobrskaj po netu.
Droži nimam pojma kaj je to, jaz gob ne jem.
Kokos je v redu, ov es, rž tudi, po kakav naši ni ustrezal, ampak mislim da je o.k.
Vsako stvar probaš dat samo ene tri dni pa boš videla, če bo imel probleme, jaz sem pri prvem to dajala pri 8 mes.
Kadar smo kam šli že pri 6 mes od hipp bio, ampak redko.
Reče se egg aded, nekaj takega sem pa ga videla v Mercatorju malo večjem na policah z zdravo prekrano.
Ti kar vprašaj, če te kaj zanima in če ti bom vedela odgovorit.
Jaz grem tudi danes v nabavo, če bo mala pridna v vozičku, trenutno ima obdobje, ki v vozičku težiuser posted image user posted image
Pa lep pozdrav

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: allernova ali pregomin
22.5.2008 9:43:43   
ksenija.
Racmn2hvala, veselo nakupujta.

Nam se je dan začel grozno, sem že od včeraj neka razdražljiva in sem danes čisto fuč.
Iztok se je dojil ob petih in zaspal do sedmih, ko mu nisem hotela dati zize ampak sem mu šla narediti riževo kašico na jabolčnem kompotu, ampak ni šans, niti žlice nisem spravila vanj. Ko je videl žlico se je spet drl kot jesihar. Sem vztrajalo do 9.30, da se nisva šla dojit. Pojedel ni nič, sedaj pa sva se spet podojila. Res več ne vem kaj mu še naj dam za jest. Saj ni res, da se še pri skoraj osmih mesecih samo dojima (še ponoči dva krat).

_____________________________

Zala 2.10.2004
Blaž 15.4.2006
Iztok 5.10.2007
Uroš 7.3.2009

Slikice mojih sončkov: http://mojitrijesoncki.moj-album.com/
Moje ustvarjanje: http://ksenija.moj-album.com/

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: allernova ali pregomin
22.5.2008 10:10:38   
izabella1
Glede koščičastega sadja...Ful ne priporočajo, saj naj bibilo kar alergeno. Čeprav... pri nas so slive ok, marelice (zaenkrat še suhe) Melona je pri nas ful oh in sploh, borovnice in pa rozine/sveže grozdje.
hippke/frutke ji jaz dajem mogoče 1x na mesec, ko kam gremo in pozabim kaj za s sabo pripravit (pa pač spotoma kupim) Večinoma se mi niti ne da gledat drugih okusov, vzamem jabolko.
ksenija, mogoče bi probala z banano. Jaz sem na začetku moji vsako stvar, ki jo je sprva zavrnila, notri uturila banano user posted image Pa je vse zlaufalo. Pa poskusi mu mogoče najprej s prstom dat... da ga oblizne, če se tako žlice boji user posted image Nimam lastnih izkušenj s tem, vendar verjamem, da se znajo z zizo fajn razvadit in so prav komot.
Pa še za tiste, ki jih cukr matra. Jaz sem naredila tisto čokolado, ki je v bazi za alergične. Namesto sojinega mleka v prahu sem dala pregomin, ostalo po receptu. Uporabila sem čokolado organic (sem jo kupila v mercatorju) in pravi kakav v prahu. Meni je prišlo dokaj redko sprva (in sem si mazala na kruh user posted image ) par dni kasneje se je pa strdilo in sem kar tako jedla. Sedaj mali kdaj nadrobim koščke med kašico in ima stracciatello user posted image So pa ostale napisale tudi že ogromno receptov cukrastih slaščic...


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?