|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:14:01   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: KAHLO

Tejchy glede teh pleničk... mi vsi govorijo da vsebujejo kao neko snov k lahko alergeno vpliva na bebo nevem, kao neke vrste k always vložki......in mi vsi priporočajo te k goldi pravi BABYLOVE v dm-u.....so cenejše in boljše....tako da bom jaz kr te nabavla....

 


..te babylove so dobro ocenjene po eko testu.... sem pa pozabila pogledati,če imao tudi take za ful male....
...mislim, da grem drug teden spet malo v avstrijo...pa bom pogledala in nabavila...... mislim pa, da veliki paket stane nekje 5€ (to nisem čisto ziher).....

..jaz bom po vsej verjetnosti kar v avstrijo hodila po plenice.....  moram samo še sosedo vprašat katere je ona hodila kupovat......

(odgovor članu KAHLO)
Neposredna povezava do sporočila: 4876
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:17:50   
KAHLO
goldi veš da mislim da ni bistvene razlike v ceni pr nas dm in v avstriji, edino kar je da so čez mejo večkrat v akciji, tak mi pravijo moji štajerciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jaz k bom doma si bom jih tud redno nabavla, mislim pa da majo tud za novorojenčke!!
zaj pa šibam domov vozeka gledat in sčekirat

se tipkamo zvečer

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4877
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:21:43   
arabela*
Glede plenic,naše dete bo najprej tud na Pamperskah,pol pa na dm pleničkah.Čeprav so se dm-ove za 50%poslabšale,zdaj ko so nove začeli delat.Najboljše so bile hlačke.Jaz še zdaj eno staro pakungo vozim v kuferamu.user posted image .


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4878
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:24:48   
coko
meni je bilo tako svetovano, da so pampers pleničke (made in germany, ima jih samo muller) za novorojenčka v redu. Tiste made in poland pa ne, ker premočijo,pa slabša kvaliteta. Potem pa za kasneje oz. št. 2 pri plenicah pa je kvaliteta dm-ovih in mullerjevih (njihove znamke) približno enaka. Tako da ena prijateljica kupuje samo mullerjeve, druga pa dm-ove.
Itak pa bo vse odvisno od tega kako bodo naši dojenčki oz. njihove ritke občutljive.

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4879
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:26:29   
coko
saraya no to pa nisem vedela, da so se poslabšale. Hvala za info.

(odgovor članu coko)
Neposredna povezava do sporočila: 4880
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:29:06   
lana17
Ojla,

ste pa res prave čveke. user posted image user posted image user posted image user posted image

Marsy, ko prideš iz Ikee mi prosim sporoči kakšno je stanje, jaz bi se rada drug teden enkrat odpravila v tisti konec.

Lana luna hvala za navodila. Bom poskusila.


Jaz sem se pa danes za kosilo prekršila in sem jedla golaž,  testenine in mi je pokazal poivišan sladkor. user posted image user posted image user posted image Se bom mogla začet spet bolj pazit. Ko je nekaj časa OK, pa te mal zamika, da bi še kaj druzga jedel. Pa ne smem, bo potrebno zdržat do poroda.

Nekaj ste se pogovarjale o varčevanju za našeuser posted image . Kje in na kakšen način pa boste varčevale? jaz sem tud že razmišljala o tem, sam nič ne poznam simroam mal na netu prebrat.


_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu Tejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4881
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:32:46   
arabela*
Pa glede bodijev brez rokavov:po moje se teh stvari nič nebo rablo.Jaz npr.vsaj ne.Bom začetek septembra rodila.Takoj na začetku tak ne smeš malega otroka slečt,pol pa bo tak oktobra že hladno.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4882
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:33:33   
arabela*
Grem mali juhico skuhat,ker jo trebuhec boliuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4883
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:50:21   
Tejchy
Tejchy - ta je za tebe..... malo bolj fensi....


hvala user posted image  .. mi je ful všeč... ga bom kr naročla... user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4884
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:52:22   
pf
Pozdravljene. Danes ste pa toliko napisale odkrito povedano, da sem zjutraj, ko sem začela brati mislila, da je najmanj ena rodila. Res punce, ker mi nekak strani niso šle skupaj od včeraj. Vmes sem par strani spustila, ker se mi danes nekak ne da brati.
Saraya hvala za nasvet glede steriliziranja flašk in dudik. No fino, da si lahko samo šalčke zamenjala, ker če bi bila kaka zategnjena trgovka bi kar vse hotela.
Bubi tudi midva razmišljava, da bi kupila kaj za gretje dokler ne bo kurilne sezone. Kako pečko sta to kupila? Tudi meni so bolj všeč bodiji z netki, kot s trakci. Sem kupila le dva in jih več tudi ne bom, ker mi niso všeč.
Nimam pa kratkih rokavov nič, ker jih itak ne bomo mogle uporabiti. Drugo je takle kot pravi Lara Croft, ki jih je dobila na posojo in bo povrh še oblekla majčko.
Vidim, da ste debatirale glede modrcov za dojenje. Jaz sem enega kupila v Poreču, pa je tak fajn kvalitete, včeraj pa sem v BC hotela kupiti še enega pa so kar neke niti visele z njega, pa še plastika je bila taka da bog pomagaj. Zgledal je za enkratno uporabo.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4885
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:53:35   
Tejchy
meni je bilo tako svetovano, da so pampers pleničke (made in germany, ima jih samo muller) za novorojenčka v redu. Tiste made in poland pa ne, ker premočijo,pa slabša kvaliteta. Potem pa za kasneje oz. št. 2 pri plenicah pa je kvaliteta dm-ovih in mullerjevih (njihove znamke) približno enaka. Tako da ena prijateljica kupuje samo mullerjeve, druga pa dm-ove.
Itak pa bo vse odvisno od tega kako bodo naši dojenčki oz. njihove ritke občutljive.


e, to sem čakala user posted image  user posted image  user posted image  ... tak nekak so tud men rekli...

(odgovor članu Tejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4886
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:53:45   
ključek
Nekaj ste se pogovarjale o varčevanju za naše user posted image . Kje in na kakšen način pa boste varčevale? jaz sem tud že razmišljala o tem, sam nič ne poznam simroam mal na netu prebrat.


lahko odpreš varčevalni račun na banki ali pa odpreš kakšen sklad - jaz sem bolj za to varianto. najbolj, da res prečekiraš po netu in se odločiš, kaj ti najbolj ustreza.

(odgovor članu lana17)
Neposredna povezava do sporočila: 4887
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:54:58   
ključek
meni je bilo tako svetovano, da so pampers pleničke (made in germany, ima jih samo muller) za novorojenčka v redu. Tiste made in poland pa ne, ker premočijo,pa slabša kvaliteta. Potem pa za kasneje oz. št. 2 pri plenicah pa je kvaliteta dm-ovih in mullerjevih (njihove znamke) približno enaka. Tako da ena prijateljica kupuje samo mullerjeve, druga pa dm-ove.
Itak pa bo vse odvisno od tega kako bodo naši dojenčki oz. njihove ritke občutljive.


mani so tudi tko rekli..............

(odgovor članu coko)
Neposredna povezava do sporočila: 4888
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 15:56:41   
Tejchy
Saraya hvala za nasvet glede steriliziranja flašk in dudik.


očitno sem ta post spregledala.... a lahko ena na hitro ponovi user posted image  user posted image  user posted image  .. prooooooooosiiiiiiiiiiim user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Tejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4889
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:02:53   
lana17
ajle sem mal zapiske iz MŠ brala, pa me zanima ali boste svojeuser posted image mzale z oljem, mlekom. Kaj je bolje, in kolkrat jih mazat, če jih sploh?

_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu Tejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4890
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:07:26   
coko
Tale spalna srajčka mi je pa všeč.  

http://www.quelle.si/ecommerce/showartikel.asp?aid=90651&productpage=70&sparte=1263


(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 4891
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:10:40   
Tejchy
Tale spalna srajčka mi je pa všeč.



user posted image  .. ful lepa

(odgovor članu coko)
Neposredna povezava do sporočila: 4892
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:14:34   
coko
lana17 nam so v MŠ rekli, da dojenčka z ničemer ne mažemo, razem z olivnim ali mandeljnovim oljem po gubicah, tam kjer se koža "nabira", pa seveda po temencah na glavi, če jih ima. Če ima dojenček suho kožo je bolje, da gremo do pediatra. Je pa tko, da eni dojenčki dobijo suho kožo od mila in jih potem ne smejo z milom kopat (-izkušnja ene mamice)

(odgovor članu lana17)
Neposredna povezava do sporočila: 4893
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:34:35   
*bubi*
po elevitu imam ful črno blato od železa, pa nonstop neke prebavne motnje.....
...kdaj pa kdaj pa popijem še magnesol..... to ne bi smelo biti nič narobe ne?


Ja, ravno zato, ker ima elevit ful železa not. Celo do 5x več kot ostale tablete. Črno blato ni nič hudega.

Magnesol pa tudi komot zraven popiješ, tega ne moreš predozirat user posted image
Škoda, da si tiste podaljške za modrce nazaj poslala, jaz pa jih iščem, ker mi je glupo samo to preko kataloga naročit - in dat še 1x toliko za poštnino user posted image


leda user posted image user posted image user posted image  Kar oglasi se še. Pa z izkušnjami, če kaj mimo brcamo user posted image

coko - bodiji brez rokavov po moje sploh ne pridejo v poštev. S kratkimi tudi ne.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4894
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:35:35   
Lara Croft
IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

ampak z lahkotot kamoto bi se pa prmajal med tednom


naslednji teden potem.................povejte kdaj...............mislim, dan.............



Jst sem fraj v sredo.... user posted image
.......

Ma kaj so kake omejitve/pogoji glede prehoda iz enega dela na drugega? Mislim našega  čveka?user posted image
.....

Jest tud rabim kak modrček.... tisti za dojenje mi niso všeč... sploh pa, kaj če ne bom dojila? Raj bi kakega, ki se spredi zapne, pa včjr nisem nič najdla.... user posted image
......

Lana 17... tudi jaz sem bla v/na Rudniku včeraj.... user posted image Ma zakaj je treba za iz porodnišnice neki poseben kompletek? user posted image
.....
bubi.... meni je legofer že skoraj ku posladek...user posted image user posted image Itak ga pijem od vedno.... samo zdej med nosečnstjo sem bolj skrbna in ga vedno pijem s C vitaminom... se pozna na izvidih.... glih danes bi mogla it v laboratorij, ma se mi ne da....
.....

Me to you... ful lepa podloga, bi pasala v našo sobico...user posted image
...

Saraya..... cela pojedina pri vas... boljš, da ne razmišljam... sem samo malo pašte brez omake vrgla v radič in malo fižola zraven... par gobic in sira in me tišči v želodcu, da bi šla najraj skozlat vse ven....user posted image

Kahlo.... če so stavki izrečeni iz vljudnosti pa čist dobr veš sama... user posted image user posted image


Gold fish.... itak, da nobena ne piše... preden vse preberemo sta dve uri mimo.... user posted image user posted image
In tisti fensi modrček je pa tudi meni všeč...Ma se zdi, da je podložen, takih pa nečem, ki že tko imam velike joške.....



No zdej, ku sem se prebila, me pa tk učke bolijo, da grem kr malo dremat.... Pa še tku nekam žalostno se počutim danes... mord, ker bi rada še ful reči nardila pa pridem dam preveč utrujena.... imam kozmetikoin kataloge  za razvozit pa mi kr ne rata.... pa v  lekarno bi šla rada... pa cujnce imam za dat prat.... pa za likat imam ful... vse to odlašanje me ful mori.... Zdej me pa še ta hrana v želodcu tišči... ma kr bruhat grem..... ne morem več....






< Sporočilo je popravil Lara Croft -- 24.7.2008 16:36:59 >

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 4895
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:42:49   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: gold fish

bubi - sem danes nabavila te zložence ........ pa sem dala za tisto pakiranje po 10kom - 0,13 centa..... je farmacevtka še enkrat preverila, pol pa rekla, da je že prava cena.......user posted image ,



Uh, to pa je mimo vsekala. V računalniku ima ceno za en paketek, bi morala dat x10. Sem šla na račun pogledat in sem včeraj v lekarni dala 1,31€ za škatlico. Cene pa so fiksne.

Koliko tega pa sploh rabimo? Če otročka umivaš s tem, verjetno kar veliko?


ne, coko,  za umivanje pa res ne kupuj sterilnih zložencev. V lekarni se dobi paket netkanih gazic Vivanet 10x10 cm (ali pa 20x10 cm), 100 kom je not, stane malo manj kot 4 €. To je najboljša vaianta za umivanje. No, jaz bom probala tudi z vatnimi blazinicami (recimo iz DMa, ali to.to), ki so že narezane. Je malo cenejša varianta. Aja, pa ta otroška velika vata ima tudi perforacijo, da se jo lepo trga. Pač se proba in potem uporablja tisto, ki najbolj odgovarja obema - mamici in user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4896
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:52:58   
*bubi*
Bubi tudi midva razmišljava, da bi kupila kaj za gretje dokler ne bo kurilne sezone. Kako pečko sta to kupila?


Gledala sem tisto, ki je v velikem baby katalogu od Toysa na strani 100. To boš morala sama pogledat, ker je interaktivni katalog.
Potem pa sem šla v Mediamarkt in so imeli 2 modela. Skozi pogovor s prodajalcem sem pogruntala, da moram ta močno vzet, če hočem celo kopalnico tudi gret, ker 600W je samo za območje previjalne mize.
http://www.mediamarkt.at/?cat=N10.03.09.&sku=6330003&parentCat=T00.00.10.94.

Evo, tole. Montira se jo na steno nad previjalno. Ima 3 stopnje ogrevanja. Izklaplja pa se jo preko stikala za vtičnico (kopalnice imajo običajno eno vtičnico bolj pod stropom, ki se jo zunaj vklaplja/izklaplja).

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 4897
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:53:26   
lana17
Lara Croft, ne vem kr spomnila sem se, da bi moj imel pa kompletek. Si že druga, ki mi je to danes rekla. Bom mal premislila, če se  res sploh splača.

Tole sem našla na Zvezi potrošnikov glede spalnih vreč:

Nevarna spalna vreča za malčke "Ikea Barnslig" user posted image user posted image ponedeljek, 21. julij 2008 user posted image Zaradi nevarnih zadrg obstaja nevarnost zadušitve. Prijavljeni sta bili že dve nesreči. Zaradi nevarnih zadrg obstaja nevarnost zadušitve. Prijavljeni sta bili že dve nesreči.   user posted image Podatki o izdelku
  • Kategorija: Izdelki za otroke  
  • Izdelek: Otroška spalna vreča "Ikea Barnslig"
  • Znamka: IKEA
  • Tip izdelka / številka artikla: izdelki s številko: 301.334.09, 701.300.79, 901.300.78, 401.334.04.
  • Opis: Otroška splana vreča v dveh velikostih. 0-6 mesecev, modra oz. roza, 6-18 mesecev rdeča ali modra. 
  • Identifikacijske oznake:  IKEA znak, ime izdelka BARNSLIG, 4-številčna datumska oznaka (YYMM) in 5-številčna oznaka dobavitelja (#17596) so na prišiti v notranjosti spalne vreče.  
  • Sestava: 100% bombaž
  • Polnjenje: 100% poliester
  • Zadrga: 100% poliester
  • Država porekla: Indonezija
Ukrep: Trgovec je prostovoljno odpoklical izdelke z datumskimi oznakami odBubi, nam so priporočali zložence za čiščenje popka.


_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4898
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:55:24   
*bubi*
Aja, do zdaj smo imeli kalorifer, pa se je ful hitro izklopil in ni dobro ogrel kopalnice. Bi morala en res močen kalorifer kupit, pa bi bil itak dražji. Ta pa res ogreje tisti predel, ki ga rabim (1. stopnja), za kopanje pa na 3. stopnjo vklopim.

Saj če mi je sušilni stroj laufal čez dan, je bila kopalnica ful topla, drugače pa ne.


Nekaj v tem stilu imajo drugače tudi v porodnišnicah nad previjalno mizo user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4899
   RE: Septembrke 08 - 2. del
24.7.2008 16:58:54   
coko
saraya & bubi hvala za nasvet glede bodijev. Je vse tolk luštkano, da bi vse kupila.

bubi še dobro, da imamo tebe user posted image . Je poplava teh blazinic in krpic, da človek sploh ne ve več kaj je smiselno in uporabno in kaj ne.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  194 195 [196] 197 198   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?