|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 22:41:08   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Tempera

Joj, jaz kar ne morem verjet, da sem res brala o tolerantnih in zatrtih tetah user posted image


Seveda so zadrte. Otroku preprecujejo razvoj njegove naravne radovednosti in ustvarjalnosti. Prave frustatorke so, jaz bi jih prijavila kar na Csd.







....ce verjames user posted image


user posted image user posted image user posted image  mhm ja, al smo pa ostale malo bolj zaj*** kot druge, pa ne pustimo, da nam oteoci po glavi user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 22:43:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Tempera

Joj, jaz kar ne morem verjet, da sem res brala o tolerantnih in zatrtih tetah user posted image


Seveda so zadrte. Otroku preprecujejo razvoj njegove naravne radovednosti in ustvarjalnosti. Prave frustatorke so, jaz bi jih prijavila kar na Csd.







....ce verjames user posted image


user posted image user posted image user posted image  mhm ja, al smo pa ostale malo bolj zaj*** kot druge, pa ne pustimo, da nam oteoci po glavi user posted image


Ne cisto za luno si in za najnovejsimi vzgojnimi znanji.

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 22:51:33   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Tempera

Joj, jaz kar ne morem verjet, da sem res brala o tolerantnih in zatrtih tetah user posted image


Seveda so zadrte. Otroku preprecujejo razvoj njegove naravne radovednosti in ustvarjalnosti. Prave frustatorke so, jaz bi jih prijavila kar na Csd.







....ce verjames user posted image


user posted image user posted image user posted image  mhm ja, al smo pa ostale malo bolj zaj*** kot druge, pa ne pustimo, da nam oteoci po glavi user posted image


Ne cisto za luno si in za najnovejsimi vzgojnimi znanji.


****tiš...ka nej pa zdej...user posted image  mu bom kr jutri pustila, da dela vse kar mu paše (pa sej je šele 6. mes. star, pa še ne ve, kaj dela)user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 22:55:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

****tiš...ka nej pa zdej...user posted image  mu bom kr jutri pustila, da dela vse kar mu paše (pa sej je šele 6. mes. star, pa še ne ve, kaj dela)user posted image


Cas bi ze bil, da mu pokazes vsaj kancek ustvarjalnosti. Za zacetek pri sosedovih user posted image

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 23:05:16   
gruška
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: barika

****tiš...ka nej pa zdej...user posted image  mu bom kr jutri pustila, da dela vse kar mu paše (pa sej je šele 6. mes. star, pa še ne ve, kaj dela)user posted image


Cas bi ze bil, da mu pokazes vsaj kancek ustvarjalnosti. Za zacetek pri sosedovih user posted image


user posted image  Uf, še dobr Barika, da ne živite tok bliz nas .... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 23:17:00   
CatJa
Joj, same netolerantne tete na tej temi user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu gruška)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 23:18:19   
Anonimen
Mislim oprosti ampk......res ni lepšga k da ti pride nekdo na obisk, odpre vse predale, zmeče vse ven(ti pa vmes živčne zlome doživljaš pa upaš da nimaš glih kkšne zanimive revije al pa pripomočka tam not-k pol te bodo mel pač za neolikanga k nisi tega skril pred njihovim angelčkomuser posted image ), zmeče vse knjige iz polic, mlati po akvariju da sam čakaš da bo poču, se gunca na zavesah, razturi kuhinjo v petih sekundah, iz spalnice privleče gate iz predala, vleče mačke za rep, brca v zvočnike.....njegova starša se pa topita na sedežni kako čudežnega, radoživega in vseznajajočga otročka matauser posted image .........no jaz sem tud med netolerantnimi. Sam z mano nebi imela problemov. Ker mene "ni doma" kadar se dotični, z tako lepo vzgojenim otrokom in še lepše vzgojenimi starši najavijo.

In ne otrok se tega prav nič ne odvadi. No se mogoče v taki količini, sam pomanjkanje spoštovanja do tujih stvari pa ostane.
Moja mami še vedno zaklepa spalnico pred 10 letno sosedo, ker gospodična že od malega ve kje ima pospravljene bonbone in si kar sama postrežeuser posted image

Spoštovanje otroku privzgojit naj bi bilo ena osnovnih stvari. Pa bonton in pravila obnašanja v javnosti. Sam težko je otroka učit spoštovanja do tujih stvari če ga še sam nimaš verjetno, če ti je čist normalno da se brska po tujih stvareh. Mogoče bi blo fajn kkšn bonton prebrat.
Pa ne se preveč čudit ko bo iz šole od kkšnga sošolca puščico privlekel, ker mu je bila pač všečuser posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 23:19:15   
Anonimen
Moje mnjenje je, da ko smo pri drugih na obisku, smo tam na obisku - torej moramo spoštovati njihov dom, tudi ne odpirat omaric. Jaz ne dovolim drugim otrokom, da to delajo pri nas (beri, če starši ne ukrepajo, ukrepam sama), niti nisem naši dovolila, da to dela pri drugih, čeprav so jo drugi spodbujali in se ji smejali. Ker konec koncev jaz skrbim zanjo, jo vzgajam (pa na moža ne smem pozabiti user posted image )  in najina avtoriteta je tista, ki je pomembna. Zato sem jaz našo vedno, ko se je lotila omaric, odstranila stran od omarice in ji povedala, da to lahko počne doma (in seveda točno določene, ne vse),  ne pa tudi na obiskih. In potem smo ponavljali vajo odstranjevanja stran od njej zanimivih stvari, preusmerjanjem pozornosti in ponavljanjem, da smo na obiskih user posted image user posted image user posted image . Danes razume, kaj je domače in kaj je kje drugje, brez problema. Edino pri babici ima določenen predal,kjer ima notri knjigice in igračke, tega lahko odpira po mili volji.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 1.6.2008 23:22:01 >

(odgovor članu black jack)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 23:32:15   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: gruška

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: barika

****tiš...ka nej pa zdej...user posted image  mu bom kr jutri pustila, da dela vse kar mu paše (pa sej je šele 6. mes. star, pa še ne ve, kaj dela)user posted image


Cas bi ze bil, da mu pokazes vsaj kancek ustvarjalnosti. Za zacetek pri sosedovih user posted image


user posted image  Uf, še dobr Barika, da ne živite tok bliz nas .... user posted image user posted image user posted image


te bom že obiskala...user posted image ..peš, če je trebauser posted image

(odgovor članu gruška)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
1.6.2008 23:49:16   
massylou
Ja, res je samo faza. Naravna, normalna razvojna faza. Otrok gleda, posnema starše (a oni lahko, jaz pa ne???user posted image ), raziskuje...
Naša je s tem začela že grozno zgodaj (pred 5m) in jo sedaj pri skoraj 14m že malo mineva. Ampak samo malo user posted image .

Tudi mi ne hodimo kaj prida po obiskih, razen do žlahte, kjer itak ne komplicirajo, ali do koga, ki ima tudi sam malega in razume.

Je pa res, da če si v gostih, da se moraš ravnati po gostiteljevih pravilih. Mene ne moti, če mi kak malček kje kaj pretakne, ampak dam vedeti, kje je ok in kje ne. Če drugega moti, moraš to upoštevat in ukrepat. Zadrti gor dol, dom je njihov, ti si samo gost.

Na srečo naša mala pri tujih ne stika rada, ker se boji vsega. Kaj je pa doma, je pa čisto druga pesem. In jo pri raziskovanju tudi spodbujam in usmerjam, ker je tak vsak otrok. So pa seveda omare, ki so ajs, pa pogledamo, zakaj so ajs, potem pa jih pusti pri miru. In če jaz kaj brkljam po njih, me opomni, naj pazim, ker je tam notri ajs. user posted image
Že kar lep čas pa vse pospravi nazaj, kar kje ven potegne. user posted image  Tudi sama od sebe pospravlja, je ne rabim več vsaskič spodbudit k temu.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 0:53:11   
black jack
zlome doživljaš pa upaš da nimaš glih kkšne zanimive revije al pa pripomočka tam not-k pol te bodo mel pač za neolikanga k nisi tega skril pred njihovim angelčkom ), zmeče vse knjige iz polic, mlati po akvariju da sam čakaš da bo poču, se gunca na zavesah, razturi kuhinjo v petih sekundah, iz spalnice privleče gate iz predala, vleče mačke za rep, brca v zvočnike.....njegova starša se pa topita na sedežni kako čudežnega, radoživega in vseznajajočga otročka mata ......
     No tole je čist druga zgodba, nisem govorila o hiperaktivnem in agresivnem obnašanju...našemu kaj več, kot odpreti kakšno omaro ne pride na misel in kot sem napisala, čisto razumem, da nekaterim to ni všeč, pač mi se se odločili da doma lahko raziskuje in mu tega ne prepovedujemo, kajti to je, kot ste nekatere napisale samo faza, ki pač mine sama po sebi, no vsekakor pa bomo do takrat  mi toliko bolj tolerantni in se vabilom raje ne bomo odzvali.Hvala za vaša mnenja- tista, papricirana so mi še posebej všečuser posted image  

_____________________________

Upanje je mati neumnih.Toda, vsaka mati ljubi svoje otroke( en moder cinik)

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 7:04:40   
Ronči
Uf o tem pa res še nisem razmišljala. NAša user posted image  ima 10m, le enkrat se je zakopala v predal v pisalni mizi, kar sem ji pustila, saj se mi ne zdi nič takega. Itak, da jo zanima kaj je notri. Na obiskih ji tega ne bi dovolila. Kako pa bo...khm...ne bom sedaj moralizirala, bom povedala čez kakšno leto user posted image

(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 8:18:25   
ajtak
jaz se moram z Bariko strinjat!!! Res, smo meli enkrat obisk in je njihov mlajsi sin presnofiril vse omatice in predale, dvakrat mi je izklopil babyfon in za namecek se je odpravil v kuhinjo, kjer sem ga zalotila pit cet user posted image

starsi pa nic user posted image , ko je mama vidla, da cet pije je rekla:"bo pa bolj gladko kakal, sej ta vecji mi ga je tud 1×"- OMG user posted image user posted image

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 8:27:45   
pajac
Hja.. očitno se bom vpisala med netolerantne oz. zadrte...

Načeloma me ne moti, če na obisk pride kolegica z dojenčkom, ki poskuša odpreti kak predal. Je pač dojenček. Vendar takih obiskov dosedaj nisem imela veliko.
Imam pa izkušnje pa z bistveno starejšimi otroci za katere menim, da so nevzgojeni. Kakorkoli starši govorili o oh in sploh superiornosti svojega otroka. Menim, da otroci na obiskih nimajo kaj stikati po predalih. Pri meni na obiskih to počnejo skorajda vsi otroci mojih prijateljev. Celo v delovno sobo se zaprejo in si prižgejo računalnik. O predalu nočne omarice v spalnici, da niti ne govorim.
Svojemu otroku ne dovolim odpirat predalov, se obešat po vratih pečice, tiščat prstov v vtičnice in podobno. Tako ne doma, kot tudi drugje. Za mene vse to sodi v en koš. Tudi tiščanje prstov v vtičnice sodi v fazo "raziskovanja" pa mu kateri starš to pusti? Če ja, mu vsaka čast!
Moj otrok lahko gleda, kaj je v predalih in omarah, ko je z mano. Tudi "pospravljava" jih skupaj. Jih jaz odpiram in ja.. to smem jaz, on pa ne.

Prej, ko se otrok navadi reda in dojame kaj lahko in kaj ne, manj težav je z njim kasneje.
Me pa moti, priznam, da starši mislijo, da njihov otrok lahko počne vse kar hoče. Meni pač ne paše, da mi skače po postelji ali kavču, izvleče vse iz predalov, popiše pol mize poleg papirja (pustimo nerodnosti, ki se zmeraj zgodijo..), razmaže torto po celem jedilnem kotu in marsikaj drugega bi se našlo...

Pač očitno sem čudna....


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 9:07:44   
nian
uf ... jaz sem tudi zadrta. sploh če pride kolegica s svojima dvema sončkoma, ki sta huda svinarja. potem pa jaz skačem za njima in jima roke brišem in usta perem, ona pa sedi. no, je sedela ker je nikoli več domov ne povabim, ampak se v slaščičarni z njo dobim.

manire, manire! ne pa zadrtost.

saj vendarle otroku ne smeš pustiti vsega. ali pač user posted image

_____________________________

7. 12. 07 smo dobili Aljo
4.8. 10 smo dobili Meto

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 9:18:04   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Odvaditi?
Mislim, da gre prej za ne mu pustiti. Ker mu pustiš natikanje doma, to počne tudi drugod. Njemu je to samoumnevno, da se z vsebino omaric lahko IGRA.

Jaz mojega nisem glih preveč srečno gledala, če je natikal. Ne doma,ne drugod. Je pa res, da mu doma nismo pustili, da vlači stvari iz omar. Je imel eno kratko obdobje s posodo in to je to. Pa nismo imeli nikoli nekih varoval na vratcih.
Najpogosteje se je spravil na svojo omaro, na nogavičke in jih metal z galerije v jedilnico user posted image  Pa ga je minilo.

Po drugi strani pa sem bila jaz v taki fazi raje, če so obiski prišli k nam. Mi po obiskih nismo pretirano hodili, ker od tega nisem imela nič. Cel cajt sem letala za njim ali pa mož, da ne polomi kakega praholovca iz kristala, keramike.....saj mu je bilo vse to strašno zanimivo. Sploh, ker so pri nas omare prazne user posted image

In tudi jaz nimam rada, da bi mi tuji otroci vlačili stvari iz omar. Sem pa postala zelo, zelo tolerantna glede vseh otroških nagajivosti.


se podpišem, ker je pri nas popolnoma enako stanje

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 9:22:10   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: black jack

zlome doživljaš pa upaš da nimaš glih kkšne zanimive revije al pa pripomočka tam not-k pol te bodo mel pač za neolikanga k nisi tega skril pred njihovim angelčkom ), zmeče vse knjige iz polic, mlati po akvariju da sam čakaš da bo poču, se gunca na zavesah, razturi kuhinjo v petih sekundah, iz spalnice privleče gate iz predala, vleče mačke za rep, brca v zvočnike.....njegova starša se pa topita na sedežni kako čudežnega, radoživega in vseznajajočga otročka mata ......
     No tole je čist druga zgodba, nisem govorila o hiperaktivnem in agresivnem obnašanju...našemu kaj več, kot odpreti kakšno omaro ne pride na misel in kot sem napisala, čisto razumem, da nekaterim to ni všeč, pač mi se se odločili da doma lahko raziskuje in mu tega ne prepovedujemo, kajti to je, kot ste nekatere napisale samo faza, ki pač mine sama po sebi, no vsekakor pa bomo do takrat  mi toliko bolj tolerantni in se vabilom raje ne bomo odzvali.Hvala za vaša mnenja- tista, papricirana so mi še posebej všečuser posted image  


Ampak, če otrok lahko to počne doma, potem valjda ne razume, da drugje ne sme tega početi.

Jaz tamalemu tudi rož ne pustim doma trgati ali prevračati, zato tega tudi drugje ne počne, ker ve, da tega ne dovolim. Mi rože samo božamo user posted image .

< Sporočilo je popravil blue sky -- 2.6.2008 9:24:24 >

(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 9:37:13   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: black jack

zlome doživljaš pa upaš da nimaš glih kkšne zanimive revije al pa pripomočka tam not-k pol te bodo mel pač za neolikanga k nisi tega skril pred njihovim angelčkom ), zmeče vse knjige iz polic, mlati po akvariju da sam čakaš da bo poču, se gunca na zavesah, razturi kuhinjo v petih sekundah, iz spalnice privleče gate iz predala, vleče mačke za rep, brca v zvočnike.....njegova starša se pa topita na sedežni kako čudežnega, radoživega in vseznajajočga otročka mata ......
     No tole je čist druga zgodba, nisem govorila o hiperaktivnem in agresivnem obnašanju...našemu kaj več, kot odpreti kakšno omaro ne pride na misel in kot sem napisala, čisto razumem, da nekaterim to ni všeč, pač mi se se odločili da doma lahko raziskuje in mu tega ne prepovedujemo, kajti to je, kot ste nekatere napisale samo faza, ki pač mine sama po sebi, no vsekakor pa bomo do takrat  mi toliko bolj tolerantni in se vabilom raje ne bomo odzvali.Hvala za vaša mnenja- tista, papricirana so mi še posebej všečuser posted image  


Vsem mamam je logično (pardon staršem), da otroci stikajo po omarah, predalih ipd... Seveda pa so nam večini (ki smo skrajno netolerantni) skrajno nerazumljivi starši, ki otroku tega ne preprečijo. In to v tujem domu. Zame osebno je to zelo nesramno. Takšnih ljudi ne bi več vabila. Nisem pustila svojemu otroku brskanja po omarah in predalah - 100% tut tujemu ne bom.

In verjetno si večina - tudi 'tolerantnih prijaleljic' misli, da so tvoji otroci skrajno nevzgojeni. Čeprav je dejansko problem v tebi kot staršu, ki ne reagiraš.

Aja, če mu doma dovolite stvari, ki jih potem počne tudi na obisku in so pač nesramne, nesprejemljive in odraz ne-olike - potem pač ne hodite na obiske dokler ga ne 'mine' (kot pričakujete).

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 2.6.2008 9:39:11 >

(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 9:45:33   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: black jack
Zaplete se, ko gremo na obiske...seveda mu raziskovalna žilica tudi tam ne da miru in že kolegicam pretakne vse predale in omarice v kuhinji ....Odziv kolegic pa je  različen..nekatere se mu smejijo in mu pomagajo pri raziskovanju ter ga celo spodbujajo naj odpre še kakšen predal, jih je pa nekaj , ki imajo sicer tudi otroke vendar so mi mimogrede navrgle, da tega pa njihovi niso nikoli počeli..Pravzaprav, do takrat res nisem pomislila, da bi lahko koga to motilo, saj mali nima inšpekcijskega pregleda, pa mene niti slučajno ne zanima kaj in kako imajo v predalih, jih pa po svoje razumem, da mogoče to dojemajo kot vdor v njihovo zasebnost...samo...kako pa dopovedati to otroku?Nekako se mu ne da razložiti- ti posluš mulc , zdej gremo k tej tolerantni teti, tko, da, dej si duška ...lej, dons gremo pa k tisti bolj zatrti, pa maš, da sediš,ko pribit...


A ti to resno? Ne veš, kako otroku dopovedat, da nečesa ne sme?

Ma boš pa že vzgojila svojega otroka v kulturnega človeka. Ma res težko verjamem tole, da to nekdo resno razmišlja.

(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 9:51:06   
DEBELUŠKA30
IZVIRNO SPOROČILO: gruška
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
user posted image Jao, jaz definitivno potem ne spadam med tolerantne, ker, če bi tvoj otrok pri meni brskal po predalih, bi najprej tebe pomenljivo pogledala in če ga še vedno ne bi opomnila, bi mu pač sama rekla, da odpiranje tujih predalov in brskanje po tujih stvareh pa res ni lepo in da se to ne počne. Najbrž bi bilo potem tebi bolj nerodno kot meni. Dolečene manire in obnašanje je pa ja treba privzgojiti otroku in spoštovanje do zasebnosti je eno od teh.
Pa četudi bi bili predali prazni tega ne bi dovolila, ker poanta ni v tem, KAJ je v predalih, omarah..., pač pa v tem, da se na obiskih ne stika. Nekako mu boš to že dopoveda, saj najbrž tudi ne bi odobravala, da odpira predal z noži in bi našla način, da mu to preprečiš.

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
Dolečene manire in obnašanje je pa ja treba privzgojiti otroku in spoštovanje do zasebnosti je eno od teh.

Ma moram dodati še to, da otroške nevednosti in nagajivosti niti slučajno ne obsojam, dosti žalostno pa je, da odrasli ne poznajo osnovnih pravil lepega obnašanja, ki bi jih potem prenesli na svoje otroke.

user posted image user posted image user posted image  

BRAVO BAMBINA.....

Joj, joj, kar parkrat sem šla brat naslovni post user posted image ..... In potem se sprašujemo zakaj so današnji otroci tako nespoštljivi do starejših.... Tkole se začne in kar se Janezek nauči to Janez zna.......


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Se podpišem pod tole!
In sem ogorčena nad teboj kot materjo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

V vednost:
Z mojo hčerjo je hodil fantek v vrtec (star 3 leta), pa je mamico tepel s pestmi, pa je rekla, da mu nič ne more user posted image user posted image user posted image !
Tko da punca, da ne bo prepozno.........

_____________________________

Prijateljstvo ne nadomesti ljubezni, a če je iskreno je vredno polovico nje!

(odgovor članu gruška)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 11:06:15   
black jack
Poglejte punce, nisem napisala, da mu pustim raziskovati na obisku....napisla sem, da ne sedim kot štor in ga skušam zamotiti z igračami, se mi pa izmuzne in je seveda že pri omaricah in jih odpira. Seveda vem kaj je olika in se opravičim,ter ga odstranimin verjamite mi takšni obiski so brezvezni, ker se u bistvu ukvarjaš z malim, zato pravim, da je najbolje obiske opustit , dokler faza ne mine.Na nogah stoji in raziskuje že od 7,5 m, sedaj je star 10 m in na moje ne smeš se sicer odzove, ko pa obrnem pete oziroma s kolegico spregovorim, pa je že spet tam, kjer ne bi smel biti( btw- za vtičnice imamo varovala- saj jih prodajajo zato, a ne?). Če bi se požvižgala na to, vas ne bi spraševala za nasvet, kako ga odvaditi. No, še najboljše odgovore in nasvete ste mi dale mamice, ki imate otročke, ki so se začeli zgodaj postavljati na noge in imate podobne izkušnje, ostale pa, vas čisto razumem, da ste pohitele s kritikami, saj, če se vam otrok začne postavljati pri 14 m, mu pa lahko že kaj dopoveste( no in taki primeri so tudi te zadrte kolegice, vedo, da je mali raziskovalec, vabijo, potem, pa ko odpre kakšno omaro pa pravijo, da njihovi tega niso počeli- quite frankly, tudi niso mogli početi, ker so do 14 m samo sedeli).Če bo še kakšna odpisala, naj postreže s kakšnim dobrim nasvetom, ostale, ki se filtrirate preko razprav, pa pejte mal na svež zrak al pa uredite kuhinjske omarice do laboratorijske čistoče.LP

_____________________________

Upanje je mati neumnih.Toda, vsaka mati ljubi svoje otroke( en moder cinik)

(odgovor članu DEBELUŠKA30)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 11:45:56   
Mišni
Pa ne gre za omarice doma, tam lahko otrok počne, kar mu pač dovoliš. Gre se za obnašanje na obiskih. Pa nimaš mu kaj dopovedovat, pa če je star 8 mesecev ali pa leto in pol. Tako da to, kdaj se začne postavljat na noge, nima ampak čisto nobene veze.
Če greš na obisk, ma da mu stojiš za ritjo in ga nadziraš ter odstraniš s kraja, kjer počne, kar ne sme. In ja, obiski v tem obdobju so res čisto drugačni kot sicer. V bistvu ves čas nadziraš otroka in zato je res v tem času računat na kakšen sproščujoč klepet brez veze.
Jaz tudi zunaj na kavo nisem šla v tem obdobju. Ker je itak bila moja kava, medtem ko so jo vsi ostli že davno ob klepetu popili, nedotaknjena. Ker otrok pač ni sedel niti sekunde na miru, ampak ga je bilo eno samo raziskovanje. To tako pri otrocih pač je.
Ampak še enkrat, otroku dopovedovat, da nečesa ne sme v smislu, da te bo razumel zakaj in kako, nima smisla. V takih situacijah ga lahko edino odstraniš, ne da se z njim zapleteš v pogovor.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 2.6.2008 11:47:38 >

(odgovor članu black jack)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 12:13:11   
Anonimen
Ah, black jack, a veš, naša se je na nogice začela postavljati s 7. meseci, z 11. je shodila, pa seveda ji ni bilo dolgo jasno, zakaj jo vztrajno odstranjujem stran od omaric in ji pravim, ne, to se ne sme, ker smo na obiskih, znova in znova in znova in znova,....a sem to počela vseeno, četudi nisem od obiska imela nič Bila sem DOSLEDNA - to je bistvo vzgoje. Otrok pač ne bo sam pri sebi rekel, a, mami je prišla na kavico, se bom jaz ta čas igral, da bo ona lahko v miru popila kavico in počvekala s kolegico. Ne, otrok bo sledil svojemu prvinskemu nagonu po raziskovanju. In to je edino prav. V tej točki pa je naloga staršev, da otroku omogočijo raziskovanje tam, kjer je to OK in mu raziskovanje onemogočijo tam, kjer to ni OK, tudi če ne morejo popiti kavice. V zakup je potrebno vzet, da obisk ne bo obisk v pravem pomenu besede, da več kot dober dan in nasvidenje ne boš moral rečt. Druga možnost je, da gresta oba starša na obisk in izmenično pazita na malčka. Jaz sem se npr. velikokrat kar zraven male dala na tla, da sem jo lahko neprestano nadzirala in od tam klepetala s kolegico. Nevljudo, ja, ampak še vedno manj, kot da otroku pustim šariti po omaricah (ali pa se čudim, zakaj to dela, če pa sem mu pred 2. sekundama rekla, da ne). Zato pa se reče, da je vzgoja težko delo - ne moreš se vstaviti in vzeti čas zase, ker traja neprestano.

Moder nasvet user posted image : doslednost in ponavljanje, znova in znova in znova.Milijonkrat, če je treba. Na koncu bo že pogruntal, kaj lahko in kaj ne, še vsak je, če so bili starši dosledni.

(odgovor članu black jack)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 12:50:39   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Dolečene manire in obnašanje je pa ja treba privzgojiti otroku in spoštovanje do zasebnosti je eno od teh.


Ma moram dodati še to, da otroške nevednosti in nagajivosti niti slučajno ne obsojam, dosti žalostno pa je, da odrasli ne poznajo osnovnih pravil lepega obnašanja, ki bi jih potem prenesli na svoje otroke.


Se popolnoma strinjam. Jaz mojim otrok niti slučajno ne bom dovolila, da bodo "pospravljali" različne omare, niti doma, še manj pa kje drugje.

Lp še od ene zadrte tete user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: raziskovanje omaric na obisku?
2.6.2008 13:06:10   
srečka nosečka
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Dolečene manire in obnašanje je pa ja treba privzgojiti otroku in spoštovanje do zasebnosti je eno od teh.


Ma moram dodati še to, da otroške nevednosti in nagajivosti niti slučajno ne obsojam, dosti žalostno pa je, da odrasli ne poznajo osnovnih pravil lepega obnašanja, ki bi jih potem prenesli na svoje otroke.


Se popolnoma strinjam. Jaz mojim otrok niti slučajno ne bom dovolila, da bodo "pospravljali" različne omare, niti doma, še manj pa kje drugje.

Lp še od ene zadrte tete user posted image



user posted image

Sem popolnoma enakega mnenja

_____________________________

Od srečke nosečke k srečni mamici
Hvala moj zaklad LANA


(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?