|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 3 leta in še plenička
21.6.2008 13:51:46   
anves
Za vse v življenju pride čas, tudi za to. Midva našo malo nisva v popolnoma nič nikoli silila, enostavno je prišel čas! Mi smo ji pri 3 letih dali pleničko dol, ko smo videli da je pripravljena in je takrat brez nje tudi ostala, le ponoči smo jo imeli gor še 1 leto preventivno, čeprav se je zgodilo, mogoče 1x ali 2x, da je bila zjutraj mokra.
Meni se ne zdi smiselno, da dam otroku plenico dol, potem pa sem ves čas na trnih, ali bo pravčano povedal ali bo moker in ga ves čas gnjavim in sprašujem, če ga lulat!user posted image
Res pa je prihajajoči čas -> poletje najprimerneje za odvajanje, saj tudi če se zgodi nesreča, ni toliko za preoblačiti! Naš mali je sedaj star malo manj kot 2 leti in ne kaže nobenega zanimanja za to, da bi šel na kahlico in nan njej počakal kaj več kot 5 sekund. Bo že, nič ne bo zamudil, če bo še nekaj časa v pleničkah!
Baje so fantje pri tej stvari malo bolj "dolgi" ampak, kdo pa je ostal v plenicah???user posted image  Ja, prebrala sem, da ima otrok do 5 let čas, da se je znebi, pa je še vedno normalno (res pa me zanima, kako bi pri nas to gledali, če bi jih radi sedaj iz plenic začeli spravljati pri 1 letu)! Zaradi tempa življenja, že tako morajo odrasti prej kot smo mi ali generacije pred nami!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: 3 leta in še plenička
22.6.2008 13:45:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

to da se staršem ne da, preprosto ni res. Jaz fizično tega ne zmorem,


V tvojem primeru to popolnoma verjamem. Imas cisto drugacne prioritete, kot je odvajanje od plenice.

Upam, da ste drugace dobro user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: 3 leta in še plenička
22.6.2008 15:30:10   
Paštetka
Se strinjam z Gino. ko bo parkrat naredil nezgodico, bo šele doumel, da pa se je zdaj nekaj zgodilo in bo prej pogruntal, kakšen občutek je ko ga je lulat in kaj se zgodi, če ne bo šel lulat. Naš ni vedel še govoriti in je bil prej suh. Sem ga pač dala vsake toliko na kahlico. Parkrat se je zgodila nezgodica in potem je že rekel kakat. Pa mi je bilo vseebno, če bo to v trgovini, ali kje drugje.  S sabo sem vzela 3 komplete perila in smo se pač preoblekli, če je bilo treba. Mu je pa bil grozen občutek, ko se je polulal in je bil moker. Se je takoj začel jokati. Čez kakšen teden mu je uspelo zadržati že pri parih kapljicah., Torej je začutil par kapljic mokrote in hitro stisnil.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: 3 leta in še plenička
23.6.2008 10:35:16   
madela
Naš mali je stra 3 leta in 9 mesecev. Da bi ga odvadili plenice se je zdelo že skoraj nemogoče. Vzeli smo mu plenico in v enem tedno ni niti 1x šel na kahlico. Polulal in pokakal se je v hlače. Po celem stanovanju sem imela vse polulano. Od sedežne garniture,kuhinjskih stolov,postelje in seveda po tepihu. Po tem groznem tednu je dobil nazaj plenico(to je bilo dva mesec nazaj),ker ni bilo nobenega smisla,da bi morali živeti v takem okolju.
Ker pa je v vrtcu kazal zanimanje za kahlico,ko je videl druge otroke,sem prosila naj malo bolj pritisnejo na njega in zdaj je že skoraj en mesec brez pleničk. Sicer se še zgodi,da se polula,ampak je ok. Kar se pa tiče glede kakanja,pa ne gre in ne gre. To pa še zmerom samo v hlačke prileti,pa naj je v vrtcu al pa doma user posted image

Gina,rekla bi samo to. Imam tri otroke in ker sem sedaj že drugič v tem odvajanju od plenic še predobro vem kako se otroci različno odzivajo na kahlico. Pri hčeri sem se pri slabih 2,5 letih odločila,da je čas za kahlico in je bila naenkrat brez plenic in brez nesreč v hlačkah,tako da bi jo najverjetneje sprejela že mnogo prej. Odziv sina je pa bil zelo drugačen. Ne moremo vseh otrok enačit,češ da vsi zmorejo enako,ker tega nikoli ne bo. Tako kot odrasli so si tudi otroci zelo različni in vsak posameznik rabi drugačen pristop. Nekateri rabijo več časa,drugi manj. In zaradi tega jaz nisem slab starš,ker je moj že skoraj 4 letnik,še vedno delno v pleničkah(ponoči)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
23.6.2008 10:57:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: 3 leta in še plenička
23.6.2008 14:15:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

to da se staršem ne da, preprosto ni res. Jaz fizično tega ne zmorem,


V tvojem primeru to popolnoma verjamem. Imas cisto drugacne prioritete, kot je odvajanje od plenice.

Upam, da ste drugace dobro user posted image


ja smo, samo nosek nam nagaja



Fajn :).

Tudi plenica enkrat bo, ob pravem casu, za vse pravem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: 3 leta in še plenička
24.6.2008 13:49:48   
BarbaraE
Ko je ravno taka debata - naša se je odvadla, ko je imela 2 leti in par mesecev. Bilo je čez poletje in smo ji dali pleničko dol. Sem pa od kolegic slišala, da so ponavadi punčke prej suhe kot fantje. Pa me zanima tole - predvsem od mamic, ki imajo fantke in punčke doma - a to drži? Mi imamo doma še enega nadebudneža  in upam, da bo šlo z odvajanjem tako easy, kot je šlo pri ta starejši.

Thx

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: 3 leta in še plenička
24.6.2008 16:03:13   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE

Ko je ravno taka debata - naša se je odvadla, ko je imela 2 leti in par mesecev. Bilo je čez poletje in smo ji dali pleničko dol. Sem pa od kolegic slišala, da so ponavadi punčke prej suhe kot fantje. Pa me zanima tole - predvsem od mamic, ki imajo fantke in punčke doma - a to drži? Mi imamo doma še enega nadebudneža  in upam, da bo šlo z odvajanjem tako easy, kot je šlo pri ta starejši.

Thx



Pri nas to popolnoma drži. Pa ne samo pri pleničkah,tudi pri ostalem razvoju. Punca je shodila pred letom,medtem ko sta mlajša bratca shodila pri 14 mesecih. Enako kar se tiče govora. Ampak,brez skrbi vse nadoknadijo user posted image

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
27.6.2008 14:28:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: 3 leta in še plenička
29.6.2008 10:24:50   
janjja
Naša je od drugega leta brez plenice podnevi, no brez plenice ponoči pa je tri dni in bo konec avgusta stara 4 leta. user posted image
Pa kaj, se nikoli nisem ozirala na druge in na taščine pripombe o tem kako je njena hčerka (sestra od mojega) bila popolnoma suha že pri enem letu ipd...POPOLNA bedarija in mogoče celo laž.user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: 3 leta in še plenička
4.8.2008 17:02:51   
Naty*Taja
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Vse si vredu napisala samo to s tuljenjem mi ni všeč. Nekaj je če mu nekaj ne dovoliš, vzameš določeno stvar, igračo in se dere. Drugače je če mu vzemeš dudo, plenico, nekaj kar je njegovo. To je stvar na katere je navajen in mu je res težko sploh, če se mu na silo vzame.


Se strinjam z Gino v čisto vsem, tudi v tem, kar ti negiraš. Namreč tudi za te stvari se moramo starši odločiti, kdaj jih bomo vzeli (dudo, flašo, plenico), ker zaenkrat ne poznam nobnega otroka, ki bi pri 24 mrekel: mami, na dudo, zdaj sem pa že velik. In četudi je kakšen, je takih morda 10% vsem ostalim pa se je težko odvaditi razvad. Če se starši ne odločimo drugače.


Jaz pa čist nič! Ni res, da se otroci o tehle zadevah ne odločajo sami! Naš je sam od sebe pljunil dudo ven pri 9 m in je ni več zahteval! Pa mu je niti slučajno nisem hotla še vzet. Po moje je veliko odvisno od psihe in odnosov v družini za vse tele zadeve. Če je otrok zadovoljen in ima čustveno oporo pri starših vedno, tudi ko so utrujeni ... pačč ne rabi dude, ninice... Ja, pa tudi plenico je pri slabih treh letih sam odklonil in se odločil za gate! Brez problemov je lulal in kakal na wc. Ponoči sem mu jo še uturila, ker je veliko spil in trdno spi - no včeraj pa je rekel, da je ne rabi več in postla je suha! Tak da po moje je čist vse odvisno od posameznika in njegovega okolja, neglede na vsa strokovna mnenja! Se pa vsi odločamo zase, kako bomo razmišljali in to ponavadi iz izkušenj. Po moje tista, ki je pri letu in pol začela otročka dresirat brez plenice, ji je tudi uspelo in verjame, da je tako prav...
Kakorkoli prav je za vsakega tako, kot želi in mu uspeva...


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: 3 leta in še plenička
7.11.2008 14:11:31   
mojasončka
Tako mi smo stari 2 leti in 4 mesece-2 meseca suhi podnevi in ene tri dni manj tud ponoči. Kako??
Dva dni nazaj(govorimo o času še z plenico), ura pol enih ponoči-Mamica lulal bomuser posted image , gledam ko kura sej mas nico.Ok vstaneva greva, ampak ocitno mu je vujšlo.
Naslednji dan nič-ga pustim, še naslednji dan-že zjutraj pa tečem ni več nice,on meni redu, gatike boma oblekla on meni reduuser posted image
No in od takrat smo suhi podnevi, ja sej pobegne kaka kapljica, polulal se je morda dvakrat.Ponoči pa ene dva dni zatem probam se strinja, in tud-nesem ga se kdaj pa kdaj ponoči lulat-drugače pa ponoči ne lula večuser posted image

Se pravi ujela sem njegov trenutek-ne svojo voljo a neuser posted image


_____________________________

Komaj čakamo 4 člana pardon čalnico družine

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: 3 leta in še plenička
7.11.2008 14:17:39   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Nej1

Po moje je čas, da mu kar vzameš pleničko čez dan- kar tako brez kompliciranja- pa če lula že v kahlico ali ne. Na začetku bo malo polulanih hlač potem pa bo šlo- sigurnouser posted image .

Vso srečo!

Lp


Jaz bi tudi tako rekla in sem pri dneh in pol tudi tako naredila. Pa se v življenjue, ne prej ne pozneje, otrok ni niti usedel na kahlo. Je šel potem kar na WC z nastavkom.
Če pa ne bo šlo, pa pač ne bo, pa počakaš ne nekaj časa.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Nej1)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: 3 leta in še plenička
7.11.2008 14:31:25   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
In res...sem najbrž prej med tistimi, ki se drži pravil in ne popušča..do nekih meja. Kakor jaz postavljam meje otrokoma, opažam, da tudi oni meni postavijo meje, ki jih moram spoštovati. Kar pa še zdaleč ne pomeni, da me lahko "nategneta" za vsako malenkost. 


To si pa lepo napisala. Otroke je treba"brat". Včasih kakšna stvar ne gre in pika. Tisti trenutek. Pa bi se lahko na glavo postavljali in bi res nastal iz tega kak prihološki problem, ki sicer do takrat ni bil in tudi ne bi bil.
Čez nekaj časa gre pa ista stvar brez problema skozi.

Najbolj sem si zapomnila, kaj je Penelope Leachj napisala o kakanju v hlačke: samo po sebi kakanje v hlačke ni posledica kakega psihološkega problema, lahko pa iz kakanja naredimo potem resničen psihološki problem.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: 3 leta in še plenička
13.11.2008 19:42:34   
zinkazi
Otroci so danes dalj časa v pleničkah, ker preprosto ne čutijo mokrote. To pa zaradi takih pleničk. Zakaj pa bi potem bili brez plenice. Otroci so mogoče že zreli, sploh, če pleničko zahtevajo, v plenici ima občutek suhosti, če je samo v hlačkah pa čuti mokroto, ko se polula. Zaradi tega so otroci potem, ko jim pleničke odvzamete hitro suhi. Ti otroci že imajo občutek za poln mehur.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: 3 leta in še plenička
16.5.2009 16:49:10   
Taddy78
Prvič smo bili suhi pri 3.letih, ampak samo 2 meseca, ker je potem nekaj zbolel in dosti ležal, pa ni hotel hodit na WC, torej smo spet prešli na plenice.

Čez 3.mesece je spet bil suh, ampak samo za lulanje. V hlače se je nevem kolikokrat pokakal (gatik sem zmetala vstran, da se mi je že mešalo)...pa so ga vsi domači nekaj gnjavli in izzivali, pa sem jih vedno rekla, da mene ne moti, pa če tako do osnovne šole (s tem da je v vrtcu bil suh že pred 3.letom)...

Sedaj je star 3.5 let in že 2.meseca kaka v kahlo, najraje pa veni na pesku user posted image
Sem pa šla na to finto (kakal je vedno okoli 17-ure zvečer), da sem mu nekajkrat omenila, da naj pove ko ga kakat, da mu dam gor pleničko, in takoj za tem je nehal kakat v hlače.

Ponoči pa je tako. Sicer ne vem v čem je finta, ampak ko mu dam gor plenico, je zjutraj vedno  suha, ko pa gre spat brez, pa je vedno polulan user posted image

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: 3 leta in še plenička
16.5.2009 17:23:57   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Če ta hip zamudiš,....

--------------
Se strinjam s tem. Sinu sem jo takoj, ko je imel prvič suho pleničko zjutraj, vzela dokončno tudi čez noč. Smo ga pač včasih zaspanega nesli na WC (kjer je lulal dobesedno v spanju) in precej sem omejila pitje zvečer (sem pa morala zato dosledno pazit, da je pil čimveč čez dan). Skratka, polivinilasta podlaga pod rjuho in vztrajnost!
  Poznam par primerov, ko šolski otroci ne želijo prespati pri prijateljih ali se udeležiti šole v naravi ravno zaradi tega razloga. Verjamem, da jim ni ravno najbolj lahko zaradi tega...

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: 3 leta in še plenička
16.5.2009 17:34:06   
Rožica I
Sem zbrisala svoj post, ker verjamem, da nikomur ni do moraliziranja (oz. poslušanja le-tega) user posted image !

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 16.5.2009 17:39:41 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: 3 leta in še plenička
16.5.2009 17:37:46   
rija


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Če ta hip zamudiš,....


jaz sem ga zamudila user posted image

ko je bil prvič brez plenice čez dan, je bila plenica tudi ponoči suha....pa naslednji dan...pa je koza nisem vzela stran.
tak pa je še zdaj na plenici. ampak sem že kupila nepremočljiv prt, tak da vsak čas štartamouser posted image

čez dan je suh. je pa res, da se pa naš mulc ni nikoli pokakal v hlače. to me je pa že od začetka čudilo.user posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: 3 leta in še plenička
16.5.2009 17:38:42   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin
Še vedno mi ne pove kdaj je kakal ali lulal v plenico, da ga previjem, in večkrat se mi zgodi, da ima rito do krvavga vneto, ker mi ne pove da je kakal, jaz pa ga tudi ne zavoham vedno.

----------------------
Tole pa me je sedaj vrglo user posted image !


mene tudiuser posted image

ker jaz sem ga zavohala prvo sekundo, ko se je pokakaluser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: 3 leta in še plenička
16.5.2009 17:40:21   
Rožica I
No, pa si me fajn zrihtala, Rija user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: 3 leta in še plenička
16.5.2009 17:42:25   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: rija
ampak sem že kupila nepremočljiv prt, tak da vsak čas štartamouser posted image
--------------------------
Itak vam bo zdaj , ko je toplo, hitro ratalo!

...čez dan je suh. je pa res, da se pa naš mulc ni nikoli pokakal v hlače. to me je pa že od začetka čudilo.user posted image
--------------------------
Počakaj, to še pride user posted image !


-

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: 3 leta in še plenička
4.6.2009 22:45:56   
run111
Nas je tut str 5 let pa ma se zmerom plenico mam pa tut enga 10 letnga k jo ma tut!!!user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: 3 leta in še plenička
23.7.2010 11:22:41   
memole80
Naša je tudi hotela pleničko, pa ji nisem rekla. Razložila sem ji, da je že velika in da ne delajo tako velikih plenic. user posted image  Se pa da otroka tudi podkupiti. Vem da ni lepo, ampak pri nas je super delovalo. V roku 1 tedna smo jo odvadili plenice in sedaj lula in kaka v školjko in to podnevi in ponoči. In en mislimo dati pleničke nazaj. Naj se navadi. trba vztrajati.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: 3 leta in še plenička
29.7.2010 14:34:52   
katis
Mi smo tudi ravno dopolnili 3 leta in se odvajamo pleničke. To leto je bil tudi v vrtcu, a niso imeli nobenga skupinskega odvajanja ali podobno.

No s 1.7. ima počitnice v vrtcu in je doma pri meni (jaz pa bolniški) in lulamo na kahlico. Smo mu naredili en plakat za v sobico in si daje za vsako lulanje v kahlico štampiljko, za kakanja pa dve štampiljki. Ko jih nabere npr 7 pa se gre za nagrado kopat v banjo in ne le tuširat. Je hitro pogruntal sistem. Vmes, ko je zunaj še kako rožico 'zalije', sedaj se mu pa dopade tudi na WC lulat (pručka, mal ga še držimo, da se dovolj nagne naprej in to je to).

Smo pa ravno tako imeli problem s kakanjem, ker je zadrževal blato. Že prej pri plenički ni hotel povedat, če je kakal in ni pustil menjat pleničke. Smo morali kar na strogo takoj ko smo ga zavohali. Od začetka se mi je parkrat v gatke pokakal, pol je čakal do večera, da je dobil pleničko. No zdaj pa že kar gre tudi kakanje na kahlico. V bistvu je pokapiral sistem lulanja v enem tednu, kakanja pa nekje v treh.
Sedaj mu bomo pa vzeli še pleničko ponoči. V glavnem se zbuja suh, se je pa zgodilo, da me je včeraj ponoči poklical, da bi lulal. Smo zrihtali in takoj je naprej spaluser posted image . Torej, pleničke stran.

Moram pa povedat, da smo se ene pol leta pripravljal, ker je prej apriori zavračal kahlico in vse skupaj. Šele plakat in štampiljke so naredile svoje.

Imam pa raje, da smo počakali in se odvajali, ko je bil na to psihično pripravljen in zainteresiran. Ne pa nekaj na silo. Poznam primer, ko so se v vrtcu pri 2eh letih skupinsko odvajali. In vsi so bili ponosni, da je malemu uspelo. Kao user posted image  uspelo. Kakšna nesreča se je še zgodila tu in tam, potem pa je začel izsiljevat z lulanjem in kakanjem kjerkoli in kadarkoli. Če nekaj ni bilo po njegovem, je pač spustil, kar je bilo ravno v hlačah. Samo da je malo zjezil starše. Ti pa so namesto mirno in vzpodbudno začeli reagirati jezno in problem se je večal. So vstajali ponoči na dve uri, da so ga spet dajali na kahlico. Čez dan tudi kar naprej. Na koncu je bil skoraj spet s pleničko. Šele tik pred 3.RD je potem nekako dojel, da je to tudi njemu v prid. Pa seveda, svoje je naredilo tudi poletje - takrat je vse to lažje.

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?