|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mi ali oni?
15.6.2008 20:54:43   
Naja30
Meni se zdi, da to ni isto, če rečeš "naša punčka"  ali "dobili smo prvi zobek".user posted image  Naša tamala tud jaz rečem, ampak ta zato, ker je res naša. Prvi zobek je pa samo ona dobila.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mi ali oni?
16.6.2008 22:56:49   
picola1
hehe...zakaj nisem presenečena, da je nastal prepir?
Pač mi je nekaj padlo v oči, zato še nisem nestrpna ali kaj podobnega...Pa tudi če bi mi že šlo na živce, bi rekla samo to: vsakemu od nas gre kaj na živce pri nekomu drugemu...nekaterim gre pač na živce to, da gre nekomu na živce, da ljudje govorijo mi smo dobili zobek, namesto moj otrok je dobil zobek...user posted image user posted image Se pravi, da smo vsi na istem konec koncev...
Kar se pa tiče izraza bebavo...Ne vem...ampak jaz osebno razlikujem, če bi mi nekdo rekel: To, kar počneš se mi zdi bebavo ali pa Ti si bebava...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mi ali oni?
29.6.2008 11:57:16   
pomlad08
Men se zdi pa super, če oči reče "Noseči smo", sej je res cela družina noseča, pa čeprav je mama tista, ki ima dojenčka v trebuhu! Glih tko za "Rodil smo" in tako naprej ...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mi ali oni?
29.6.2008 11:58:45   
pomlad08
Sploh je pa mogoče čist kul da se otrok uči uporabljat 1. osebo množine ... Bolj taka kolektivistična naravnanost, v nasprotju z individualistično, JAZ pa JAZ ...

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mi ali oni?
29.6.2008 13:54:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saline

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Meni je: mi ne kakamo, mi imamo plenice,  mi jemo kašice, mi jokamo, mi znamo to pa to......milo rečeno bebasto in takega besednjaka nisem nikoli uporabljala.


Ah, no, saj se ni treba na vsako besedo obešati in jo dobesedno prevajati!user posted image  Saj vsak uporablja svoje, pa kaj?? To še ne pomeni, da so bebasti! HALO!


Ni rekla, da so bebasti, ampak da je njej taksno izrazanje bebasto. Glede na to, kako govorite s svojimi otroki, me ne cudi, da ne razlikujete pomena med splosnim bebasto je, in meni je bebasto.

In ja, meni je tudi bebasto.

(odgovor članu saline)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mi ali oni?
29.6.2008 21:56:11   
mišk
Saline, popolnoma se strinjam s tabo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mi ali oni?
30.6.2008 14:29:58   
viv_
Meni pa ni to nič hudga, niti se mi ne zdi, da bi s tem zaviral razvoj otrokove samozavesti ali samopodobe ali česarkoli že.

Sploh če rečeš mi spimo ponoči, mi je čist legitimno, ker to zadeva vse, ne samo mulca... user posted image

Sicer sama nisem nikoli uporabljala "mi", sem tudi govorila "naša" user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Mi ali oni?
30.6.2008 22:37:39   
Pi-kica 1
Meni pa ni čudno, niti bebavo in tudi sama sem tako govorila, mož pa tudi. Se mi zdi, da smo bili tako zelo povezani, da smo res vsi skupaj dobili prvi zobek, naredili prve korake in spregovorili prvo besedo. Zdaj, ko je sinko star že tri leta, pa se seveda te primarne vezi rahljajo in ne govorima več tako. 

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Mi ali oni?
30.6.2008 22:48:23   
rija
to, kako kdo naslavlja svojo družino, otroka, mi je pa res popolnoma vseeno. in v življenju zelo NEPOMEMBNO.

važno je, da se imamo MI radi. in da SMO družina.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...
BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?