|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kdaj v ležalničk
15.6.2008 20:31:00   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Soncnica Sandra ***

mamice, vse teh novorojenčkov, trimesečnikov, 4 mesečnikov, ki se zdaj kregate in pravite, kako je fajn da so "skoraj cele dneve noter" ali pa onih sedežih, ko ne morejo pasti ven.... Tam ko bodo stari 8, 9 mesecev in se ne bodo obračali, ne sedeli in vstajali.... javite se in povejte še 1x, če ste enakega menja.


Ah ne pretiravat prosim


Uf, ne pretiravam. prvorojenec je bil brez ležalnika in bil zato motorično izredno napreden. Ta druga princeska, je pa ležala v ležaniku zelo komot. Posledično sva pristale na fizioterapiji, ker se pri 8-mesecih še ni obračala.

Torej govorim iz izkušenj. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kdaj v ležalničk
15.6.2008 21:22:09   
mehurčica
Sončnica Sandra, mislim, da si narobe razumela nekatere odgovore. Govor teče o tem, da ni dobro imeti otroka večinoma v ležalniku(po uro ali več na dan).



_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kdaj v ležalničk
15.6.2008 21:32:09   
vaney
joj, kaj ste zakompliciraleuser posted image user posted image user posted image

paštetka, a vam so dokazali, da se vaša punčka do 8. meseca ni obračala zaradi ležalnika, ali kako? Ker naš je bil do 3, 4 meseca kar precej noter, pa je kot vrtavka...

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 10:51:10   
CatJa
Mater, diplomirale boste iz tega ležalnika, no.

Moj prvi sinko je bil dosti* v ležalniku, razvijal se je čist normalno.

Moj drugi sinko je dosti* v ležalniku - odkar smo prišli iz porodnišnice, pa se je danes (star 6 tednov), verjele ali ne, v postelji obrnil iz hrbta na trebušček. Ja, mogoče po sreči, ampak pri tem je moral uporabljat tudi mišice, a ne. En mesec starega dojenčka jaz ne mislim imet v kuhinji na tleh, samega v sobici pa tudi ne puščam - preprosto zato, ker je postal precej družaben user posted image  Pa še el. varuško smo nekam založili.


*dosti za mene pomeni čas, ki ga porabim za tuširanje, zajtrk, kuhanje ipd. In to je dnevno prav gotovo več kot uro, dve. Za "priporočenih" 10 min ne vem kdo bi sploh nabavljal niti ne tako poceni izdelek.

Aha, pa še to. Ne vem katera je to "nerazvijanje" argumentirala s privezovanjem otroka v ležalniku user posted image  Mesec, dva, tri, starega otroka pač ni treba privezovat. Ležalnik ni raven kot deska, tako majhen otrok pa se dvignit tud ne more iz njega.

Sicer pa; vsak po svoje pesmi pojeuser posted image  

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 11:19:54   
vaney
CatJauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 11:24:50   
Paštetka
vaney, ja user posted image .

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 11:58:41   
angel_rebelde
Jaz mojega nisem imela v ležalniku, opravki so počakali do takrat, da je spal in pri 10.mesecu je shodil!

Kolegica je imela otroka skozi v ležalniku, pri 10.mesecu se še obrača ne.

Mislim, nekaj mi povejte. Otroka ste si želeli a ne? Ste pred tem tudi vedele, da ne bo časa za druge stvari, kot so kuhanje, likanje, .... ? Nevem no, jaz sem raje mela otroka v naročju, mu pela, se igrala z njim, kot šla likat pa ga dat v ležalnik. Kljub temu, da sem ga ogromno prenosila, mali noče več biti v naročju. Hoče raziskovati!

Me pa še nekaj zanima, pač izven teme... Ko se bo začelo to plazenje, obračanje, vstajanje, .... jih tudi ne boste pustile na tleh, da raziskujejo, ampak jih privezale v voziček, ali kamorkoli že, zato da boste lahko pospravljale, skuhale kaj, .... ?


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 12:15:45   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Mislim, nekaj mi povejte. Otroka ste si želeli a ne?



Ah, Gelca, no, pejt ti svojim najstniškim sošolkam težit s takimi forami. Grem stavit, da si edina na tej temi, ki je svojega otroka dobesedno uturila partnerju (in potem se čudiš, da ni tak super očka kot si ti super truper mamica), za povrh pa temu tako zaželjenemu, nič krivemu otročku še s čiki smradiš pod nos. Fuj te bodi user posted image



< Sporočilo je popravil CatJa -- 16.6.2008 12:19:34 >


_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 12:59:05   
pizamca
Moja je stara 2 meseca in en teden, že štiri tedne ima ležalnik, v katerem zelo rada spi in v katerem odpsi kakšen popoldanski počitek, sicer pa včasih leži notri in mene gleda, ko likam...
Ne vem, če ima ležalnik kaj veze z razvojem otroka, sploh, če z otrokom dosti telovadiš. Naša se mi je včeraj obrnila s trebuha na hrbet (juhu), najprej sem ji parkrat pomagala, potem je pa šlo. Je pa res, da se zmeraj krega, ko jo dam na trebuh ležat. Sicer pa je že v porodnišnici, ko sem ji kupčka podirala tako, da je ležala na meni že kar konkretno dvignila glavco. Sicer pa dosti menjujeva položaje, ležalnik ji je pa všeč še zato, ker ima glasbo, lučke in plešoče medvedke. Aja, pa še vibro ima, pa še ne vem, ali ji je to všeč, jo pa definitivno malo zmede...
Punce, ne se kregat!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 13:09:23   
vaney
angel rebelde, a te lahko vprašam, kdo tebi kuha, lika in pospravlja? Ker moj otrok ne spi toliko, da bi jaz lahko skrbela za gospodinjstvo samo takrat, ko on spi, ker bi potem vsi pomrli od lakote in živeli v svinjaku ali pa bi kuhali in pucali ponoči....ne, hvala in če zato nisem popolna mama, pa pač nisem....

uf.....pižamca, maš prav, ne se kregatuser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 13:13:31   
marty5
Nevem no, jaz sem raje mela otroka v naročju, mu pela, se igrala z njim, kot šla likat pa ga dat v ležalnik.






Mene pa zanima, zakaj naj bi bilo nošenje po rokah boljše od ležalnika? Iz motoričnega smisla mislim?
In zanimivo, kako nekatere vzamete vse iz konteksta, napihnete do onemoglosti. Zdaj zgleda, da vse, ki uporabljamo ležalnik, vanj privežemo te (za vas) boge otroke in so noter celo porodniško user posted image . Pa sej se lahko samo še človek smeje...

< Sporočilo je popravil marty5 -- 16.6.2008 13:15:08 >


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 13:17:30   
hijenca
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Mislim, nekaj mi povejte. Otroka ste si želeli a ne?



Ah, Gelca, no, pejt ti svojim najstniškim sošolkam težit s takimi forami. Grem stavit, da si edina na tej temi, ki je svojega otroka dobesedno uturila partnerju (in potem se čudiš, da ni tak super očka kot si ti super truper mamica), za povrh pa temu tako zaželjenemu, nič krivemu otročku še s čiki smradiš pod nos. Fuj te bodi user posted image


SE PODPIŠEM POD TO!!!user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 13:22:57   
jana81
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Uf, ne pretiravam. prvorojenec je bil brez ležalnika in bil zato motorično izredno napreden. Ta druga princeska, je pa ležala v ležaniku zelo komot. Posledično sva pristale na fizioterapiji, ker se pri 8-mesecih še ni obračala.

Torej govorim iz izkušenj. user posted image


ja ampak vsak otrok je poglavje zase.Eni prej hodijo , eni se prej plazijo, eni prej govorijo, eni prej lulajo na kahlico....niti eden ni enak drugemu. Potemtakem ni pametno primejat.
 
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Mislim, nekaj mi povejte. Otroka ste si želeli a ne?



Ah, Gelca, no, pejt ti svojim najstniškim sošolkam težit s takimi forami. Grem stavit, da si edina na tej temi, ki je svojega otroka dobesedno uturila partnerju (in potem se čudiš, da ni tak super očka kot si ti super truper mamica), za povrh pa temu tako zaželjenemu, nič krivemu otročku še s čiki smradiš pod nos. Fuj te bodi user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR
Torej: VSAK, ki je imel kdaj priložnost sodelovat s kakšnim nevrofizioterapevtom, je izvedel sledeče:
Ležalnik je STRUP za otrokov razvoj.
 
Če pa katera ne verjame, pa naj vpraša. Razlagat se mi pa ne da, ker sem podobne odgovore že miljonkrat napisala.

 oprosti ampak a si povprašala enega ali deset?user posted image

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 15:30:06   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde
Mislim, nekaj mi povejte. Otroka ste si želeli a ne? Ste pred tem tudi vedele, da ne bo časa za druge stvari, kot so kuhanje, likanje, .... ? Nevem no, jaz sem raje mela otroka v naročju, mu pela, se igrala z njim, kot šla likat pa ga dat v ležalnik. Kljub temu, da sem ga ogromno prenosila, mali noče več biti v naročju. Hoče raziskovati!


A se ti hecaš??
 
Misliš, da vsi živimo pri mamicah, ki nam ritke odnašajo? user posted image

Imam tri otroke in sama skrbim za naše gospodinjstvo, kamor sodi tudi kuhanje, likanje,... Čudn, a?

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 16:27:29   
mateyka
uh, se mi je zdelo, da se bo iz tega vprašanja (iz)rodilo - khm, bentenje user posted image

evo, a lahko zaključim, da bodo volkice site in kozice cele? user posted image vsaka stvar ni dobra v preveliki količini, tudi ležalničk user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 16:51:52   
Seven*
Predstavljajte si, da ležite v mehkem oblazinjenem stolu. Koliko mišic takrat dela, koliko mišic ima sploh možnost delat?!? Poleg tega otrok ne čuti težišča, ker se nima ob kaj opret, mišice lenuharijo..

Med porodom pogosto nastanejo mikropoškodbe v možganih, ki se navzven ne vidijo. Vendar z nepravilnim nošenjem, nepravilnim odlaganjem otrok v ležalnike ipd., se ta nagnjenost in patološki gibi lahko potencirajo. Torej iz navidez zdravega otroka lahko rata zategnjen hipertonik, naslednja stopnja je obvezna fizioterapija, da se zadeve korigirajo, ker otrok ne napreduje dovolj hitro.

Noben ne more oceniti kateri otrok je "rizičen" v smislu, da lahko razvije motorično patologijo, zato je nujno, če le lahko, da vsakega obravnavamo kot rizićnega, če le lahko.

Otroku bo bolje na tleh kot v ležalniku. Dajmo ga na dekico, da se prosto giblje. Večina motenj izhaja iz tega, da imamo mame dandanes preveč denarja in si kupimo takšne pripomočke. Včasih so jih dale na tla ali pa v posteljico, kjer je ravna in kompaktna podlaga.

Zaradi tega so te zadeve odsvetovane! In iz tega vidika je uporaba ležalnika strogo egoistična iz vidika matere, ker ima SAMO ONA od tega korist.

Kapiš? Še kakšno pojasnilo? user posted image

Za sabo imamo eno leto nevrofizioterapij pri drugem otroku, pri prvem sem pa bila tudi sama zelo neumna in uporabljala ležalnik. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 17:01:00   
Massa26
Jaz lahko samo ˝naprej povem˝, kar mi je rekla nevrofizioterapevtka. Naj naredim otroku uslugo in dam ležalnik stran. Jaz sem sicer to vzela malo z rezervo in sem jo hotla malo navadit na ležalnik, ampak je zelo protestirala. Aja, pa še to mi je rekla, da z vidika motoričnega razvoja otroka je stokrat bolje v naročju, ker je otrok aktiven in mišice delajo, tudi če ne zgleda, v ležalniku je pa fiksiran.

Jaz bi (potem, ko so mi na NFTH še malo ˝oprali možgane˝ user posted image  ) rekla, čimmanj ležanika..

Mogoče pa je nekaj tudi na tem, da nekateri otročki, ki so radi v ležalniku, so že tako bolj mirni in kažejo manj interesa za obračanje in pasenje kravic ter ostale aktivnosti.

Upam, da nisem napisala kaj takega, da bom napadena.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 18:01:55   
BUBICA17
...Telo debato glede ležalnička berem že drugič, ker mi ni jasen na katero stran naj se opredelim. Če pa izhajam iz preproste kmečke logike pa načeloma nisem proti uporabi ležalnika, ker sem se pozanimala, da sem bila sama skos v ležalniku in sem shodila zgodaj in ravno tako partner. Če je bilo za nas dobro...zakaj sedaj ne bi bilo? A je tok narobe, če otrok malo kasneje shodi? Nisem pa zasledila, da bi katera omenjala, da je večina otrok z indigo, kar pomeni, da je potreben drugačen pristop. Veliko manj spijo in drugače funkcionirajo...po domače povedano so firbčni in želijo sodelovati povsod. So pa tudi zelo družabni in morajo biti v družbi ljudi, ker jih to pomirja. Želijo imeti kontakt z obiskovalci...
Ne da se mi pisat ostalih značilnosti..sama vem, da je moj otrok z indigo po vsej verjetnosti in potrebuje veliko pozornosti in zahteva, da mi je enakovreden. Torej je z mano povsod in ne morem ga skos nositi. Vsak dan gre v ležalniku na obisk k prababici, da kakšno rečeta in potem še babici. Ne morem mu vzet zadovoljstva, ki ga ob tem doživlja in ki ga doživljajo ostali v njegovi družbi. Sem zato slaba mati? Vsak dan imava telovadbo in veliko je tudi na dekici...sam jaz moram tud kaj narediti in on me z veseljem gleda. Jutri bo dopolnil dva meseca in se obrne s trebuha na hrbet...obratno pa ne. Kravice pa pase že neki tednov. Če pa bova kasneje pristala v RA pa ne morem reč, da bo kriv ležalnik.

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 18:09:12   
Anonimen
Midve s hčerko hodiva na NFT, ker precej zaostaja na področju gibalnega razvoja. Ko je bila dojenček, sem jo imela tudi precej (za moje pojme) preveč časa v ležalniku. Danes tega ne bi storila več, oz. ležalnika sploh ne bi uporabljala NIČ.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 18:10:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Večina motenj izhaja iz tega, da imamo mame dandanes preveč denarja in si kupimo takšne pripomočke. Včasih so jih dale na tla ali pa v posteljico, kjer je ravna in kompaktna podlaga.


Ena od prednosti multiplega zivljenjskega prostora je tudi ta, da kupis samo nujne stavri...user posted image .

Ker vsega tega okrog prenasati se ne da, financno ti je pa pri drugem komadu tudi skoda denarja. No, daj ugotavljam, da ima skrtost tudi svoje dobre lastnosti, ker smo komot preziveli brez lezanika, hojice, stajice...celo igralne podlage za na tla user posted image .

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kdaj v ležalničk
16.6.2008 18:25:19   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Mislim, nekaj mi povejte. Otroka ste si želeli a ne?



Ah, Gelca, no, pejt ti svojim najstniškim sošolkam težit s takimi forami. Grem stavit, da si edina na tej temi, ki je svojega otroka dobesedno uturila partnerju (in potem se čudiš, da ni tak super očka kot si ti super truper mamica), za povrh pa temu tako zaželjenemu, nič krivemu otročku še s čiki smradiš pod nos. Fuj te bodi user posted image




Naj ti povem le nekaj : če bi jaz mojega malega dala partnerju za čuvat, malega več ne bi bilo!!! In seveda, da ni super očka, zate je moški ki ga otrok spravlja ob živce ob enem majhnem joku super očka? Takšen moški, ki bi ga celo pretepel, ker pač ne zna dude dat, pripravit hrane? Ja, veš, meni se zdi, da ni nikjer super truper mame, ampak mojemu sinu SEM dobra mama!!! In, to da kadim.. user posted image Ljubi bog, kaditi sem nehala - zaradi tega, ker nisem hotela škodovati otroku! Je kaj bolj jasno??????

In ja, itak, živim pri staršem... In vem, ne boste verjele, kuhanje, pospravljanje JE moje delo ta čas, ko sta starša v službi. Ko prideta, imata kosilo na mizi, pospravljeno vse, .....

Ne pametuj, dokler neveš celotne zgodbe.. Marsikaj bi lahko napisala, pa ne bom, ker se mi ne da.. Raje se grem z sinom igrat, kot da se tu kregam z vami!!!!


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kdaj v ležalničk
17.6.2008 11:50:04   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: jana81

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR
Torej: VSAK, ki je imel kdaj priložnost sodelovat s kakšnim nevrofizioterapevtom, je izvedel sledeče:
Ležalnik je STRUP za otrokov razvoj.

Če pa katera ne verjame, pa naj vpraša. Razlagat se mi pa ne da, ker sem podobne odgovore že miljonkrat napisala.

 oprosti ampak a si povprašala enega ali deset?user posted image

Mnenja pediatrov se v marsičem razhajajo (npr. uvajanje GH), prepričana pa sem, da ni pediatra, nevrofizioterapevta pa sploh ne, ki bi kakorkoli zagovarjal ležalnik. Kot je Seven rekla, se lahko sama prepričaš pri svojem pediatru, pa nato lepi začudene smeške. Pa nobena od nas, ki nasprotujemo ležalniku ne govorimo tega na pamet, še manj pa zato, da bi izzvale kakšen prepir. To pišemo zgolj dobronamerno. Ne razumem, zakaj otroka ne bi dale na tla. Saj pogrneš kakšno oddejico ali pa ga položiš na penaste puzle oz. še bolje na igralno blazino, ki spodbuja otrokove motorične spretnosti, željo po raziskovanju itd. A, ko se bo plaziti začel, vas bo tudi srček boleluser posted image ko bo na tleh na vseh štirih?


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kdaj v ležalničk
17.6.2008 13:40:27   
vaney
uf....in spet smo postali pametni.....brezveze

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kdaj v ležalničk
17.6.2008 21:56:27   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

uf....in spet smo postali pametni.....brezveze

Poglej vaney, saj to ni bilo namenjeno tebi, pač pa tistim mamicam, ki so zavoljo svojega otroka in njegovega razvoja pripravljenene sprejeti in upoštevati dobronamerne nasvete. Tiste, ki po defaltu zavračate takšne nasvete, pa ne netite po nepotrebnem prepire. Ker veš, jaz namreč ne trosim laičnih in neosnovanih trditev. Tako pač svetuje stroka. Če se ti požvižgaš na mnenja strokovnjakov, tvoja stvar, vendar dovoli, da se ostale, ki smo tako ali drugače dovzetne za mnenja ostalih uporabnic, prosto pogovarjamo, brez nepotrebnih in neumestnih izjav, kot je tvoja. Evo, še mnenje pediatrinje, da ne boš rekla, da brezveze pametujem:
MON
Vprašanje:
Zdravo!
Rada bi vedela ali je primerno 5 tedenskega dojenčka dajati za nekaj časa dnevno v ležalnik ali je primernejša lupinica (seveda gre za krajši čas).Ali ležanje v lupinici pomaga,da se dojenček ne steguje glavice nazaj?
Lep dan želim!
Odgovor:
Pozdravljeni, lili,
najbolje je, da je v naročju ali v postelji, za nekaj minut dnevno pa tudi lupinica prav pride. Ležalnik pa ne, ker preveč izteguje.
lp
Tanč
In še:
Glede na to, da se znanost običajno ne ravna po enemu otroku (enemu paše tako, drugemu pa ne), pač pa so zadeve preverjeno ugotovljene na tolišknem številu otrok, da to lahko posplošimo, vam zagotavljam, da prezgodnje iztegovanje vpliva na otrokov gibalni razvoj negativno. Otrok ne bo znal dobro sedeti, ne bo imel pravih prestreznih reakcij, pozno bo začel prijemati, na hrbtu bo ležal kot ploh, na trebuhu pa sploh ne, ne bo znal plaziti in bo padal kot snop na obraz ali vznak. Bo eden od takoimenovanih nerodnih otrok.
lp
Tanč






_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kdaj v ležalničk
17.6.2008 22:02:33   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: BUBICA17

Nisem pa zasledila, da bi katera omenjala, da je večina otrok z indigo, kar pomeni, da je potreben drugačen pristop. Veliko manj spijo in drugače funkcionirajo...po domače povedano so firbčni in želijo sodelovati povsod. So pa tudi zelo družabni in morajo biti v družbi ljudi, ker jih to pomirja. Želijo imeti kontakt z obiskovalci...
Ne da se mi pisat ostalih značilnosti..sama vem, da je moj otrok z indigo po vsej verjetnosti in potrebuje veliko pozornosti in zahteva, da mi je enakovreden.  Jutri bo dopolnil dva meseca


Kaj pa ti flancaš o indigo pri dveh mescih user posted image  Jao, bože.... user posted image

(odgovor članu BUBICA17)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?