|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 22:19:39   
bumerang
Joj, Mič, tebe in tvoje komentarje sem pa prav res pogrešala.  user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 23:03:27   
lelaval
Jaz bi takoj vprašala - pa magari v hecu - če so 2 družini mogoče pozabili dodat na skupno steno. user posted image
Bom  pa pogledala v vrtcu, ki ga moja obiskuje, kako so boešene družine, ker smo mi tudi morali prinesti slike.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: družine in vrtec
19.6.2008 8:24:28   
MAŠKA
Meni se zdi edini razlog, da so vaše slike nekje drugje, da je na eni steni zmanjkalo prostora. Drugega razloga ne sme biti. Če ste poročeni ali ne, to nobenega ne briga in ne vem če bi si vas vzgojiteljici sploh upali zaradi tega ločit od ostalih. Sigurno bi tudi jaz povprašala, ampak z mirnim tonom, da potem otrok ne bi nosil posledic.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: družine in vrtec
19.6.2008 12:51:26   
bumerang
Na steni je bilo več kot dovolj prostora, je vidno s fotografije.

Resnični razlog je bil čisto vsakdanji in dobronameren. Danes sem vprašala. Vsak otrok je sam izbral kje bo slika njegove družine. Otroci, ki v vrtcu spijo, so izbrali prostor na steni, ker imajo tam ležalnike, moj pa, ki gre po kosilu domov, na stebru. Verjetno zato, ker je tam zraven miza pri kateri me čaka, ko pridem ponj.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: družine in vrtec
19.6.2008 12:54:35   
higuys
konec dober , vse dobro.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: družine in vrtec
19.6.2008 22:33:31   
MAŠKA
No, tale tema se je pa res končala s pravljičnim koncemuser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: družine in vrtec
19.6.2008 22:46:55   
Naja30
Pa toliko dvigovanja prahu za pazen nič! user posted image

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: družine in vrtec
19.6.2008 22:52:15   
Marogica
Še en primer kompliciranja oz. napačnega reagiranja. Stvari se najprej VPRAŠAJO, potem pa glede na odgovor pretehtajo in kritizirajo, če je to sploh potrebno...



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 8:49:43   
zmajči25
Koliko prahu za nič....

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 12:30:20   
Mišni
No, fajn.

Pa najbrž ni tole sumničenje iz strani Bumerang čisto brez osnove. Kar se mene tiče, je med vzgojiteljico in starši čisto premalo stika. Logično je, da starše skrbi za svoje, posebej tako male otroke. In potem se zato takle dogaja.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 13:42:01   
bumerang
Tkole drage moje frajle. Predvsem tiste, ki vlečete svoj rep po svojih odgovorih.
Vprašala sem prvič naslednjič po videnem dogodku, ko sem sama šla po otroka v vrtec. Ko sem stvar videla oz. zaznala pa ne, ker sem bila v afektu. Ponavadi se takrat, ko me nekaj posebej navduši ali prizadane, o tem ne pogovarjam oz. se o stvari ne odločam. Ampak tako delam jaz.

Če je tebi, Marogica, kompliciranje, da se mama vpraša, zakaj sta od 19 slik dve družinski sliki na čisto drugem koncu kot ostale, zame to ni. Če tebi to kaj pove o meni, pove to pravtako meni marsikaj o tebi.
Ljudje smo, in tukaj lahko glede na dogajanja na tem forumu rečem hvala bogu, različni. Po svetu namreč hodim z odprtimi očmi in možgani in o stvareh, ki jih vidim, razmišljam. Čisto vse, kar vidim in srečam, zame in za mojo družino ni dobro, in čisto vsega, kar mi pade v življenje, ne sprejmem. Tako tudi ne sprejmem stvari, ki se mi zdijo neprimerne. In ta ločitev slik se mi ni zdela.

Stvari sem torej vprašala ob prvi priložnosti, ki sem jo imela!
Kje sem napačno reagirala, mi ni jasno. Ker reagirala sploh nisem. Razen če je zate neprimerna reakcija razmišljanje, ki očitno ni močna točka kar nekaj uporabnic določenega klana tega foruma.
Sem pa vesela, da sem dala možnost nekaterim, da so spet malo privlekle rep v kako temo in si dvignile raven adrenalina, očitno je citiranje delčkov zapisa in sikanje v par besedah zanje edini trip življenja. 
Eno dobro delo v življenju več!

Če sem na forumu vprašala, sem vprašala zato, ker sem o tem veliko razmišljala. In iskala razlog, zakaj bi ti dve sliki lahko bili drugje. Ker, kot sem zapisala, ga nisem našla. Razen v različnosti priimkov. Kar je bila edina vidna razlaga.
In očitno dejanska rešitev nikomur ni padla na pamet, uporabnice z repom so reagirale seveda sebi ustrezno, marsikdo pa tudi tako kot je normalno... med ljudmi, ki se med seboj pogovarjajo, komunicirajo. Ker če ve niste navajene spraševat za mnenje o določeni stvari, situaciji, jaz sem. Kot se imam tudi navado pogovarjat, razpravljat, tehtat stališča in mnenja. O marsičem, kar se mi dogaja. Zgleda, da sem spet edina, ne Mič?

Aja, Zmajči, če je to zate prah, potem ne sodeluj v debati in ne praši tukaj okoli. Povabljene so bile osebe, ki imajo lastno mnenje o zadevi.



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 13:43:34   
Lidy
Vsekakor bi vprašala in otroka in vzgojiteljico kaj so mislili z limanjem fotografij na steno in kakšen je njihov namen. Naš je star 3 leta in bi že znal toliko povedat da bi razumela za kaj se je šlo.

Mogoče so pa samo ločevali družine z enim in več priimki. Naš recimo pozna samo to da imamo 1 priimek, iz tega bi se recimo naučil da dva njegova prijateljčka imata ravno tako mami, očita, sestrico.....razlika je le v tem da imata 2 priimka in da s tem ni nič narobe.

Iz tega kar si napisala brez razlage vzgojiteljice lahko potegneš tako in drugačno razlago....verjamem da pa ko vidiš sliko na stebru ločeno od ostalih pomisliš na slabšo verzijo.

 user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 13:46:13   
Lidy
NISEM VIDELA DA JE ŠE STRAN 2

user posted image  user posted image  user posted image   user posted image  user posted image

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 13:52:20   
bumerang
O, pa je. Pa še stran 3 bo verjetno kar kmalu. user posted image
Ker na tem forumu marsikdo ne sodeluje zato, da bi kaj konstruktivnega napisal ampak iz čisto drugačnih vzrokov. user posted image


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 21:30:28   
Naja30
bumerang, po tem ko sem prebrala na eni drugi temi, kakšna je tale vaša vzgojiteljica, te čisto razumem, zakaj nisi takoj vprašala.
Žalostno je, da se moraš zagovarjat, zakaj odpreš temo z nekim vprašanjem. Škoda, ker gre forum v take ene grde vode.user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 23:00:05   
atea
Saj zato je forum, da si olajšamo življenje.

Si se vsaj malo raztresla med razpravami, ter se ti je pritisk uravnovesil. Saj to je smisel foruma, da poveš kaj te teži - takrat ko te teži in ne takrat ko te ima kdo čas poslušat.
Nauk te zgodbe pa je -da imamo vse premalo časa za otroke. Koliko časa porabite v vrtcu ko pridete po otroka?  Zakaj ?
Ker vsi hitimo  Ali imate možnost da cel dan preživite z otrokom in otroci v vrtcu ?
To je čudovito doživetje, ki ti pomaga tudi razumeti vrtec ter delovanje vrtca.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: družine in vrtec
20.6.2008 23:49:39   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ena od teh fotografij je tudi naša. Meni se je kar stemnilo pred očmi, rekla nisem ničesar, ker če bi, ne bi bila prav prijazna. 

Slučaj?
Skoraj da ne morem verjeti, da sta vzgojiteljici ločili fotografiji od drugih zaradi tega, ker sta "dvopriimkovski" družini. Na to, da sta jih ločili mogoče zato, ker sklepata, da starša nista poročena, najraje niti ne pomislim.
Ampak da bi to bil zgolj slučaj se mi zdi malo čudno...

 

Torej, še preden si vprašala  v vrtcu, si tukaj podala svoj sklep, ki si ga lahko sama še enkrat prebereš. Torej..si naredila sklep, brez da bi vprašala v vrtcu, kjer bi oz. si dobila obrazložitev kako in kaj. In na to se nanaša moj odgovor.

Najprej vprašaj, potem delaj sklepe. In reakcija je prav tako v tvojem citatu. PReberi si še enkrat.  In reakcija na KAJuser posted image  Na neko tvojo idejo, ki si jo imela tisti trenutek v vrtcu.

Če bi dobro prebrala moj odgovor, bi razumela, kako sem to mislila....vendar ga nisi....ne prebrala, ne razumela.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: družine in vrtec
21.6.2008 8:58:29   
bumerang
Mi verjameš, da sem prebrala tako svoje zapise kot tudi tvoje? Pa tudi ostale. In to ne samo enkrat, večkrat.
Skorajda vsakič sproti, ko sem kaj zapisala.
In berem še enkrat. Nikjer ne vidim sklepov, samo vprašanja. Zaključek razmišljanja glede na videno in nejevero.

In brez skrbi. Tudi razumela sem napisano. Predvsem motive, ki so nekatere vodile k pisanju. user posted image

Podala nisem svojega sklepa ampak svoje misli. Vprašala nisem, ker v tistem momentu to ni bilo primerno. Sem pa vprašala ob prvem naslednjem stiku.
Ampak to si ti verjetno že razumela, ko si me tolikokrat prebrala.
Vmes sem pa o tem razmišljala. In potegnila edini vidni zaključek, ki je bil možen. In zato se mi je stemnilo pred očmi. Vzrok - razmišljanje - posledica.
Kakšna že je bila moja reakcija na videno? Misli?
Veš, tako pač deluje moj sistem. Razmišlja!



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: družine in vrtec
23.6.2008 13:55:35   
Rubin.
Nikjer ne vidim sklepov, samo vprašanja.


RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 16:26:48   

A tvoj naslov ni sklep? Če bi začela malce bolj pozitvino gledat na svet, bi si življenje veliko bolj olajšala. Sej tvoje mišljenje itak najbolj škodi tebi in nobenemu drugemu.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: družine in vrtec
23.6.2008 16:06:25   
bumerang
Ne, moj naslov ni sklep. Je vprašanje. Zdaj pa hitro vse še enkrat prečekiraj, da se boš ja lahko na kako vejico obesila!
Pa tudi sicer je bil spremenjen od začetnega "družine in vrtec", ki se kar nekaj časa ni prijel, čeprav je bilo veliko ogledov.

Ne vem koliko in od kje tebi o mojem življenju ampak lahko ti zagotovim, da je moje življenje kar lepo urejeno in da mi čisto nič manjka. Tako tudi olajšanj ne potrebujem saj mi nimajo česa olajšat. Moj pogled na svet pa je realističen.

Sicer pa, post ni bil namenjen sojenju meni (jah, vem, da nekatere niso mogle mimo priložnosti) ampak izmenjavi mnenj. Ergo - pometaj pod svojim pragom!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Partner/ica in nosečnost
пеперутка16

Ali vaš/a partner/ica ve, v katerem tednu ste noseči?

Da. (60%)

Ne, vedno pozabi. (20%)

Ne, ne zanima ga/jo. (20%)


Število vseh glasov: 10

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!