|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krst, ki se ga otrok zaveda
24.2.2005 21:27:54   
mehurčica
Meni pa je to, da nisem krščena, največja možna svoboda.

Ko sem hodila v osnovno šolo, sem parkrat šla k verouku, ker me je zanimalo kaj se tam dogaja, kako vse skupaj poteka. Tudi starše sem spraševala zakaj nisem krščena in so mi vedno rekli, da če želim, me bodo podprli. Še Sveto pismo sem začela brat.

No in sem videla, da to pač ni za mene. Enostavno ne vidim nobenega smisla zakaj bi se morala krstit in zakaj bi morala v nekaj verjet, kar bi mi en človek v dolgi halji tvezil. Pravzaprav se mi vse skupaj zdi kar malo shrljivo. Sicer Svetega pisma nisem prebrala celega, ampak nisem našla ničesar, kar bi me pritegnilo, očaralo, dalo za mislit...

(odgovor članu lidia)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   Krst, ki se ga otrok zaveda
24.2.2005 22:19:42   
nejcko
Mi živčki ne dajo, pa prsti srbijo...

Vsi omenjate nekakšno "zaznamovanost" s krstom. A komu mogoče na čelu piše, ali je krščen ali ne? Tega o osebi, ki jo spoznamo sploh ne vemo. In se nam predstavi **** in nam je naenkrat zelo antipatičen, ker poznamo enega ****, ki je zelo zoprna oseba...

Veliko prej kot krst človeka zaznamujejo ime, priimek, spol, narodnost, barva kože, socialni status, torej stvari, ki so že na daleč vidne.
Jaz sem krščena v RKC, pa se nikoli zaradi tega nisem počutila nesvobodne in zaznamovane za celo življenje. Tudi rdečo rutico in modro čepico z rdečo zvezdo sem nosila, pa me tudi ni kaj prida zaznamovalo. Spominjam pa se svojega otroštva, ko smo se otroci neobremenjeno igrali med dvema ognjema, gumitwist, zemljo krast (a še kdo to pozna?), ne glede na to, ali je bil od nekoga oče direktor (tardeč) ali delavec (recimo katoličan). Nikogar pravzaprav ti podatki niso zanimali, in ko je kdo v šolo prinesel Jolly barvice, jih je delil s celim razredom.
Ne, nista me zaznamovali kapica in rutica, ampak čas socializma, v katerem je 90% mojih sošolcev obiskovalo verouk. Jaz ga nisem. Torej, zaznamuje nas tudi čas, v katerem živimo, pa si ga nismo sami izbrali.

Ko sem se poročila, sem želela, da moja zaobljuba ne traja le 5 min... želela sem, da se poročim blizu tistega, kar mi je dalo življenje... blizu boga, če hočete. Pa priznam, da sem malo tudi mahnjena na ceramonije in kič... Ampak v nasprotju z možem nisem imela vseh zakramentov, in kaj zdaj? Predporočni tečaj? Ni šans, da bi mi nekdo, ki ni bil nikoli poročen, ki ve samo teorijo zakona (le-to si lahko tudi sama v knjigah preberem), uči kako in kaj.
In sem se šla malo pozanimat tudi onkraj plankov (tja me je sicer že dolgo vleklo), kjer so malo bolj elastični in tako sem se poročila pred istim bogom, le v drugačnem ambientu in vzdušju in župnik me je cel čas spravljal v dobro voljo z obujanjem spominov na svojo poroko. Torej, poročila sem se v evangeličanski cerkvi, kjer sicer ravno tako potrebuješ krst, toda ni važno v kateri krščanski cerkvi si krščen.
Jaz smatram sebe za zelo verno osebo in skušam živeti čim bolj pošteno do sebe in drugih, vedno z zavestjo, da me nobena spoved ne more rešiti pred "očmi boga" - usodo, Enim....

Ker, kot sem rekla, imam rada ceramonije, sem dala krstiti tudi svojega otroka v evangeličansko cerkev, tudi hči bom v kratkem dala. Če ju bo to zaznamovalo, ne vem, jima bom pa razložila, zakaj sem to storila. Sama krsta ne doživljam tako, kot uči krščanska vera, ker zame se človek rodi po "božji volji", ker je pač tako usojeno, namenjeno... in vsekakor kot nedolžno bitje. Pogrešam pa nek obred, s katerim bi otroku pokazali, da je dobrodošel ne samo v družini, ampak tudi v svetu, družbi, v Enem, ki je Vse. (ok - zdaj že malo bluzim). S tem v mislih in s to poslanico bom oz. sem krstila svoje otroke, pač v tisti cerkvi, ki mi tako interpretacijo dopušča in mi je ne zameri.


(odgovor članu lidia)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   Krst, ki se ga otrok zaveda
25.2.2005 10:54:26   
Tjula
Maja, oprosti, kakšno svobodo pa ti je dal krst? Mislim, kaj takega... a to, da si krščena, pa pomeni, da nisi zaznamovana? Ne morem se strinjati s teboj.

(odgovor članu lidia)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   Krst, ki se ga otrok zaveda
25.2.2005 11:10:12   
Tina J.
Če bi jaz imela dovolj poguma, svojega otroka ne bi dala krstiti, naj se sam svobodno odloči, v katero institucijo se bo vpisal, če se bo hotel kam vpisati, ker zame krst ni drugega, kot vpis v institucijo cerkev.
Starejše ljudi še vedno skrbi, kaj bo, če otrok umre nekrščen. Kot da polivanje z vodo izbriše kak greh! Jaz verjamem v popolnega Boga, ki ima vse svoje otroke enako rad in ne bi z nekrščenimi otroki ravnal nič drugače kot s krščenimi (sploh ker krščevanja ni on zapovedal).
Jaz sem čutila velik pritisk, vsi sorodniki so sprasevali samo to, kdaj bo krščen in tudi mož ni hotel nič slišati o tem, da bi šel otrok h krstu kasneje.
Vsi, ki imate dovolj poguma, da pustite otroku svobodno voljo, to storite, jaz vam zavidam in upam, da ga bom tudi jaz kdaj toliko zbrala!

(odgovor članu lidia)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   Krst, ki se ga otrok zaveda
25.2.2005 11:48:38   
Anonimen
Kar se tice evgalicanov so sigurno 1000% bolj zdravi kot katoliki.
Ker prepovedati seks.. je najvecji mozni idiotizem, ki si ga lahko predstavljas.. toliko sprijenosti ne povzroci noben drug ukrep, kot tale cudna zival, ki se ji rece celibat.
Ko energije hocejo ven.. bojo sle ven.. ce ne skozi seks.. pa skozi kaksno drugo luknjo.
Spostujem evgalicane.. ker ne zanicujejo zensk. Katoliki pa zanicujejo zenske.. ceprav ce jih poslusas.. to tako lepo in premeteno mutijo, ker skrivajo to dejstvo.. okoli teh besed pa tako smrdi...
Ce je kdo kdaj bral Opus Dei.. sicer bolje da ni.. ampak tam so natancna navodila za katolisko dusno mafijo.. kako ostati v celibati.. Predstavljas si zensko, kako je razparana po trebuhu, kako jo crvi glodajo in kako smrdi... in bla bla.. da ne bom komu tek pokvaril. Jaz kaj bolj bolnega se nisem slisal.. in cel kler je bolan.. cel Vatikan je bolan.. pohlepen.. toliko denarja kot si ga oni hocejo nagrebsti na nezakonit nacin, si ni nagrebla nobena druga organizacija.
Trobentajo proti kontracepcijskim tabletkam.. v zakolisju pa so lastniki tovarne za te tabletke.

Sicer kar se ljudi tice, ki iskreno v to verjamejo.. ni nic narobe.. v kar verjames tisto ti pomaga prezivet.. ampak hkrati verjamejo tudi to, da so gresniki, da morajo trpet, da obstaja dobro in slabo.. torej pekel in nebesa.. Samo tega pekla in nebes ne bojo nikjer videli.. sicer pekel imajo ze tukaj.. ker v podzvasti nosijo taksne misli, ki jim ustavrijo bedo.. in posledica bede je vedno Bog h kateremu molis in ga prosis.. nemesto da bi v sebi nasel to bedo in jo vrgel ven. Nebesa pa bi lahko imeli TUKAJ in ZDAJ, ce bi le prenehali verjeti v zlo, ki je cista iluzija in halucinacija.

In to kar je na vzhodu iniciacija.. je na zahodu krst.. Kao.. prebujenje.. samo razlika je ogromna. Nezavestnega oroka niti pod razno ne mores prebudit.. tako da je tale krst samo biznis.. in nic drugega.

Iniciacija poteka tako, da clovek zivi in diha z uciteljem po vec let.. potem ga je sele mozno iniciirat.. ampak ga ne iniciira (prebudi) tisti ucitelj.. ampak ucitelj samo ustvari situacijo, da se clovek sam prebudi.. in to je mozno, ko clovek sam poisce ucitelja.
Tole nase spricanje pa sicer je nek obred.. ampak nic resnega ali pomembnega ni to.. neko igrickanje iz dolgcasa in zmede.. in strahu.. skratka prav smesno.

Pomembno je samo to.. koliko se naucimo.. koliko bolj zavestnejsi postajamo.. vse religije so samo igrackanje.. in organizirati religijo je bedasto.. Religioznost je lahko samo osebna, individualna.. svobodna.. brez enega samega pravila, dogme ali zapovedi. In ima eno pomembno lastnost.. SPREMEMBA! Ce je nekaj jutri enako kot je bilo danes.. potem je mrtvo.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu lidia)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   Krst, ki se ga otrok zaveda
27.2.2005 19:50:52   
Anonimen
nisem brala vsega ker je tu mač. samo rada bi rekla da js svoje punce nisem dala krstit, ker želim da najprej spozna vse vere in če ji bo že kera po godu naj se sama odloči zanjo takrat ko se bo zavedala kaj sploh to je.
pa še to baje v tujini če ne tudi pri nas svoje strše lahko tožiš če te krstijo oz na nek način vpišejo v neko vero brez tvojega dovoljenja, saj ti vsilijo svoje prepričanje.

lp, lara

(odgovor članu lidia)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   Krst, ki se ga otrok zaveda
28.2.2005 9:11:30   
Anonimen
No super... naj me pa toži!
Ma kaj vam je??? Zakaj to prerekanje? Vsi vzgajajmo svoje otroke po svoji najboljši veri, z ljubeznijo in razumevanjem. Pa ne bo treba nobenih prepirov, obtožb, obžalovanj, dvomov, še manj pa tožb :zmeden:

(odgovor članu lidia)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   Krst, ki se ga otrok zaveda
28.2.2005 14:04:11   
Anonimen
ah ne no meta...veš da nau noben nobenga tožu sam men se zdi ok, da se človk sam odloča za stvari ki jih razume ne pa kr tko počes dejmo vse pokristjanit, al poislamit al pa bilo kej..

lp, lara

(odgovor članu lidia)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   Krst, ki se ga otrok zaveda
28.2.2005 14:05:55   
dory
matr pol me loh toz k sem mu dala njemu neljubo ime:)-:)-

Jaz ga vzgajam po najboljsih moceh...ce sem ga dala h krstu to se ne pomen,da sem mu neki vsilila...pol naprej bo pa ze sam povedal kaj zeli in kaj ne...in pr njemu to res ne bo problem,ker je ze zdej tak bikec:)-

(odgovor članu lidia)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   Krst, ki se ga otrok zaveda
28.2.2005 16:59:52   
Anonimen
Ne sej vem Lara, da je to itak Amerika, sam kam gre ta svet??? Da otrok toži starše, starši otroka... sramota za ves človeški rod...

Ampak sej mu bomo ja sto stvari vsilili ane? Šolo, pa vrtec, pa jezik, pa verjetno politično prepričanje... ahhhh... grozni smo starši..

(odgovor članu lidia)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   Krst, ki se ga otrok zaveda
28.2.2005 19:32:39   
BigWhale
Vsekakor je razlika, ce nekomu vsilis vero, ko je star tri mesece ali pa solo, ko je star sedem let / vrtec, ko je star tri leta, ali kolikor ze pac.

Iz sole, se lahko izpises. Ce gres pa v cerkev in reces, da bi se rad izpisal, pa ti ponavadi recejo, da se tega ne da storiti.

(odgovor članu lidia)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   Krst, ki se ga otrok zaveda
28.2.2005 19:43:19   
viv_
BigWhale - saj ne gre za nikakršno vsiljevanje! Krščanstvo je na slovenskih tleh prisotno 1500 let in krst je definitivno nek običaj - tako kot potica za veliko noč! Ne vem, a to tudi vsi pridno zavračate, da se vam ne vsiljuje vera!

Glede verouka pa tako - pri 6 letih daš to možnost da gre, če pa ne bo hotela pa nič!

Kar se pa tiče proste izbire vere, pa ne vem, koliko bi vas bilo nadvse razumevajočih in srečnih, če bi se vaš otrok odločil in šel v hare krišna tempelj. Pa to bi se vam verjetno še zdelo fino, ampak bog ne daj da bi se pa odločila za nuno oz. duhovnika.

Se mi zdi da je tukaj kar precej takšnih, ki se držijo Mladininega načela: Bodi mlad, bodi proti!

Tole gre že v take razsežnosti, da bi bilo najbolje nas, ki smo otroke krstili, prijaviti na CSD!

(odgovor članu lidia)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   Krst, ki se ga otrok zaveda
1.3.2005 7:48:14   
Anonimen

Big Whale... v cem pa je razlika? Nobene razlike ni.. samo tvoj EGO pac natolcava tako, kot ti trenutno pase..
Pri 6 letih otrok se vedno nima moci, da bi odklonil kar se mu vsiljuje.
Celo pri 40 letih.. clovek nima dovolj moci, da odkloni razne idiotske dohodnine in podobne oslarije..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu lidia)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?