|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:11:01   
Mandek
Glede na to, da si bova poroko plačala sama z mojim najdražjim, me zanima, koliko približno je stalo vse skupaj. Približno. Pri povabljenih ne bova stiskala samo zato, da bi manj plačala, ne nameravava pa niti vabiti sorodnikov, ki nama zaradi kakršnihkoli razlogov niso blizu, ker je to zame čist mimo. Nekaj časa sem še imela neko skrito upanje, da bosta moja dva vseeno nekaj dala zraven, zadnjič pa sem slišala njuno mnenje o tem, da je poroka najbolj neumna stvar (mamino mnenje, op.)in da je njima tudi ni nihče plačal. Ker ne bo iz moje strani, sva se odločila, da ne vzameva niti iz njegove, ampak plačava vse do zadnjega sama. Da pa malo pripraviva "teren", vas prosim za nasvete in informacije v zvezi s tem. No, za pomočuser posted image

_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:18:42   
FLASK_A
hja, hitro se ti nabere za 10 000€, veš... Ko nakoncu črto potegneš. Če ciljaš klasično poroko.

Če pa boš imela piknik varianto, pa brez klasične poročne obleke (iz salona), pa šopek s travnika, nobenega kvačkanja s kako šrango in tem, bo pa hitro manjuser posted image


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:23:21   
melanija
Ja vse je odvisno kako razkošno želiš. Birokratski stroški niso veliko, točnega zneska ti ne vem povedat. Odvisno je tudi kje boste imeli slavje - hotel ( meniji spodobni se vrtijo od 30 evrov naprej - lahko dobiš tudi ceneje) ali pa če prirediš tipo piknika te stane pa še manj. Potem moraš všteti še obleko zase in za moža, pa šopek, pa konfete (tukaj lahko kar precej zapraviš).

Jaz bi ti predlagala da si informativno zračunaš. Če boš imela veliko povabljencev bo večjii del stroškov na strani večerje.  Mi smo imeli 6o povabljenih, pa nas je stala večerja v gostilni 1000 evrov skupaj z pijačo (v meniju ni bila všteta - plačaš pač kolikor se porabi- mi smo bili kar veliki porabniki predvsem sokov, ker je bil zelo vroč dan). Za obleko sem dala 250 eur - delana po meri, za moža obleka je  bila 350 evrov. Pol so tu še konfeti, nas so stali tudi okrog 70 evrov. Šopek poročni je bil 50 evrov, ostale aranžmaje mi je naredila prijateljica, tako da sem  plačala samo nakup rož. Potem je bila tukaj še znesek za civilno poroko, sam sem pozabila koliko je, pa še cerkvena ker pač župniku moraš nekaj dati.
Upam, da ti to kaj pomaga.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:27:22   
Anonimen
Odvisno kakšna poroka bo.

Klasična, z gostilno, muzkontarji, oblekami, in vsem pač kar paše zraven zna odvisno od števila povabljenih kar hitr it čez 10.000€.

Midva k sva pa bl na simpl, piknik, pa čeprav bo 150 povabljenih bo vse skupaj prišlo ene 6.000€ oz. mogoč celo mal manj. Sam kle je všeto vse(prstani, obleke, čevlji, torta, frizer, nohtiuser posted image )...

(odgovor članu FLASK_A)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:28:21   
Anonimen
Civilna poroka je zastojn drgačuser posted image . Ni več takse.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:31:54   
Skratek46
Cattering za 80 ljudi + postrežba=2250EUR
Izposoja obleke=230EUR(moja)
Njegova obleka(extrem, ki so mu ga privoščili starši)=1.100EUR z čevlji(vsaj to)
Dekoracije za prostor=250EUR
Pijača 600EUR
Plac=150EUR
Torta za 80 oseb=120EUR
Snemanje=400EUR
Glasba=600EUR
Rože=200EUR
Vabila=200EUR
Konfeti=230EUR
Prstani=300EUR(so nam jih kuple priče)
Poročno potovanje(to si kr prištej, ker to moraš met)=1500EUR za obauser posted image
Fotograf pride tudi kakih 500EUR-naju bo slikal en kolega tako, da bo to poročno daril z njegove straniuser posted image
NEkje okvirno mi je tako prišlo-sej ko seštevam mi kr zaslabi-upam vsaj, da se bomo meli vsi lepo...Je pa kr pošten zalogaj poroka in seveda varjira od vajine izbire-kaj, kje in kako želita.
Srečnouser posted image

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:35:40   
LLexy
user posted image Tudi jaz sem razmišljala o klasični poroki, pa me je hitro minilo, da brez 10.000 € mi ne uide. Tako sem se odločila za civilno in dve priči s seboj vzamem, potem pa za najožje prijatelje in familijo rajši naredim piknik....cca. 1.000 € max.

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:41:04   
Anonimen
Oj
Tko ti bom rekla tam okol 10.000 sigurno tok je prisla naju pa se nisva preseravala.Roze mi je kolegica zrihtala cenej, prstane sva dala kolegu nardit,pekli smo doma, v glavnem je najdrazje prsla izposoja moje obleke pa fotograf s snemalcem, pri ostalih stvareh sva pa poskusala čim cenej čez pridt.Aja pa folka sva mela tam okol 70 mal manj, v gostilni nas je prslo okol 3000 e , no sam to so nama moji plačal.Je kar strosek, tko da vem da če nama ne bi moji pomagal se najbrz nebi ker nama nebi zneslo pa se stanovanje sva si rihtala.

Vso srečo vama zelim

(odgovor članu Mandek)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:42:10   
ana**
Tudi zaradi prevelike vsote denarja sma se vidla odlocla,da se porocima sam z pricama,nekaj prijatli in druzino!
Cist pogoce pa boma pol se naredla en piknikuser posted image

(odgovor članu LLexy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:52:27   
kristinaj
olala ..... vidim, da sva midva kar precej prišparala ker nisva poročena..... če se bova, najbrž bo potrebno zaradi lažjih birokratskih urejanj, bo to samo na ue, po možnosti v sredo, dve priči in kosilo za najbljižje.... brez cerimonij in nepotrebnega kiča.....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 14:55:03   
Anonimen
Midva se tudi poročiva samo s pričami pa starši, v sredo na ue, v soboto pa bo piknik. Sam piknik za 1.000€user posted image
No, odvisno kolk ljudi maš. Pr nama bo sam koča, un k bo peku, pa dve študentki k bosti mal skrbeli za pijačo pa drug dan pospravli pršlo 500€.
Pa tud z frizerjem, recimo nohti ipd. so stroški. Prstani so tud dragi....
Se kar nabere. Tud če maš piknik poroko.

(odgovor članu ana**)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 16:22:52   
snorlax
Moj brat se ženi prihodnji mesec. Z bodočo sta si naredila računico, da prideta skoz za 5.000 - 6.000 EUR. Aja, za okoli 60 ljudi.

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 16:36:03   
eva1
Jaz sem trenutno naračunala takole((poročiva se 27.9):
-civilni del z pogostitvijo 400€
-Moja obleka 350€(z dodatki+čevlji, in je izposojena)
-moj je lani kupil novo obleko, tako da bo letos kupil samo čevlje , srajco in kravato(100€)(imava v sensu bom za 30€)
-rože...sem že razervirala datum in mi je cvetlečarka rekla, da bodo prišle okoli 200 €(sem pokazala slike, kaj bi rada imela)
-prstani 200€(bom dala za 180€ staro zlato v račun)
-gostilna-meni 20€ na osebo+še 1x toliko računam za pijačo..se pravi 40€ in 56 odraslih ljudi+13 otrok(cca. 2500€)
-torta -150€
-ansambel 1200€
-foto+snemanje 500€
-vabila+zahvale-30€(jih delam sama, ves material me je tok prišel)
-da bom sfrizirana in lepo namazana, ne rabim nič odštet, imam "profije" doma
hmm...se trenutno ne spomnim več..no seštevek-5.600€..ajde recimo na okroglo 6.000€-upam,da ne bo veliko več...aja še poročno potovanje sem pozabla..ampak to bomo pol seštevali, če bo kaj viška ostalouser posted image



(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 16:39:12   
Serendipity
Midva sva za 100 ljudi, muziko, obleke, rožice, vabila, gostilno, fotografije, snemanje, pecivo, torto (pa še kaj - prstani, make-up, frizura, itd)  prišla pod 6.000 €.

ps: je pa res, da sva ogromno stvari sama naredila seveda s pomočjo družine in prijateljev pa minimalno dozo kompliciranja ... Je pa prav to bil še dodaten čar...



< Sporočilo je popravil Serendipity -- 8.7.2008 16:41:48 >

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 16:59:45   
trinity22
ja no, midva sva za 70 ljudi porabila kar malo več vsega skupi 12 000€, samo moram pa rečt, da mi niti za en € ni žal, ker je bilo res lepo in vsi so maximalno uživali.

Če malo specificiram

moja obleka (sposoja)+ čevlji +perilo+nogavice 470€
njegova obleka + čevlji 820€
za hrano in pijačo+ torte (5x) 5600€
rože 400€
okrasitev z baloni 500€
make up+ frizura 110
nohti + depilacija 110
ansambel 1000
v cerkvi in glasbeni skupini, ki nama je pela med cerkvenim obredom 100+100
prstani 700
aja oba sva pogostila še sodelavce on piknik 400
jaz narezke + pijača 150
pa še šranga 300€
ostalo pa so bile še drobnarije za vabila, izdelava sedežnega reda ... 250,
pa fotograf in snemalec 600
to pa bi bilo kar vse, sveda pa sem sedaj pisala vse naokroglo, tako da je bil kje še kakšen evro več, pa še kar nekaj napitnin sva dala vsem, ki so nama pomagali, pa v najini specifikaciji sva si zraven štela še bencin ...tako da kar nanese, je pa vredno svojega denarja, le prehitro je minla nočuser posted image

< Sporočilo je popravil trinity22 -- 8.7.2008 17:10:27 >

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 17:38:21   
massylou
Naju je takrat prišlo blizu 2 mio starih sit. Pa se nisva preseravala z ničemer, razen s prstani (130 000 bivših sit). Marsikaj sva sama poštimala (vabila, dekor, make up, fotograf+kamerman kot darilo, narezki, šopki za svate...).
Hitro se nebere. Imela sva slabih 80 gostov.

< Sporočilo je popravil massylou -- 8.7.2008 17:39:12 >

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 20:10:56   
mišk
Jst sem se poročila maja letos, zato imam vse še v glavi (in planerju seveda user posted image )

Nevestina obleka: 560 evrov (izposoja)
Čevlji: 40 evrov
Sp. perilo: 50 evrov
Frizura (s probo) + make up: 100 evrov
Solarij: 21 evrov
Ženinova obleka: 450 evrov
Čevlji: 75 evrov
Muska: 650 evrov
Pevke v cerkvi: 100 evrov
Župnik: 72 evrov
Prstana: 410 evrov
Rože: dobila po nabavni ceni, delo ni blo zaračunanouser posted image
Torta in pecivo: Spekla žlahtauser posted image
Vabila: 78 evrov
Pogostitev pri meni, pri njemu in pred cerkvijo: okol 250 evrov
Žurka: 4910 evrov
Vino: 300 evrov
Najem avta: (častila sestra): 260 evrov
Manikura: 35 evrov
Fotograf + snemalec: 800 evrov
...

Naj povem, da so nama večino stroškov plačali moji starši. Bilo nas je okol 125 ljudi. V glavnem, pride kar velik. No, odvisno kako si zastaviš vse skup. Fajn je, če ti kakorkoli lahko kdo pomaga, sploh s peko peciva ali okrasitvijo.
Zame je bil poročni dan res eden najlepših v življenju, čeprav sem bila pred tem zelo skeptična!user posted image

< Sporočilo je popravil mišk -- 8.7.2008 20:12:48 >

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 20:11:31   
Majuska
Najina poroka je bila skromna, je bilo samo 19 povabljenih, moja obleka je bila darilo sestrične, šli smo na kočerjo (kosilo+večerjo), edini luksus je bil najeti mercedes -  in to je bilo to. Vsega skupaj se mi zdi, je stalo okoli 2000 €.

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 20:59:03   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz sem trenutno naračunala takole((poročiva se 27.9):
-civilni del z pogostitvijo 400€
-Moja obleka 350€(z dodatki+čevlji, in je izposojena)
-moj je lani kupil novo obleko, tako da bo letos kupil samo čevlje , srajco in kravato(100€)(imava v sensu bom za 30€)
-rože...sem že razervirala datum in mi je cvetlečarka rekla, da bodo prišle okoli 200 €(sem pokazala slike, kaj bi rada imela)
-prstani 200€(bom dala za 180€ staro zlato v račun)
-gostilna-meni 20€ na osebo+še 1x toliko računam za pijačo..se pravi 40€ in 56 odraslih ljudi+13 otrok(cca. 2500€)
-torta -150€
-ansambel 1200€
-foto+snemanje 500€
-vabila+zahvale-30€(jih delam sama, ves material me je tok prišel)
-da bom sfrizirana in lepo namazana, ne rabim nič odštet, imam "profije" doma
hmm...se trenutno ne spomnim več..no seštevek-5.600€..ajde recimo na okroglo 6.000€-upam,da ne bo veliko več...aja še poročno potovanje sem pozabla..ampak to bomo pol seštevali, če bo kaj viška ostalouser posted image





ja tukaj nisem štela depilacije, nege nohtov, sp. perilo,pogostitev v službi+dekliščinain fantoščina..no ja pa bo še kakšenih 1000€ zravenuser posted image -uglavnem se nabere ful!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko stane solidna poroka?
8.7.2008 21:06:48   
anabanana
Ej midva se poročiva v Bosni, ker je moj od tam in bom samo za primerjavo povedala, da bova za 180 gostov plačala manj kot moja kolegica za 50 (ki se poroči v Slo seveda)

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko stane solidna poroka?
9.7.2008 7:22:50   
NATAŠI
no midva se poročiva čez en mesec in so stroški okvirni:
- moja obleka 330
- moji čevlji 120
- nakit in sp.perilo 270
- ženinova obleka bo cca 700
- ženinovi čevlji 100
- srajca in kravata 100
- prstani 730
- civilna poroka 1200
- potovanje 1800
- fotograf 500
- ansambel 600
- glasba na cerkveni poroki 200
- rože 300
- vabila in zahvale 50 (sama delala)
- plesni tečaj 130
- ostala dekoracija 100
- torta 300
- pecivo in sadje 230
- frizerji, nohti, ličenje 150
- šranga 500
- pogostitev pred cerkvijo 40
- gostišče cca 3000

in supaj je to 11.450 ... par sto eur bo verjetno še gor ali dol .. imava pa okrog 95 ljudi

< Sporočilo je popravil NATAŠI -- 9.7.2008 7:23:38 >

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko stane solidna poroka?
9.7.2008 8:01:23   
Martina27
Midvase poročiva šele naslednje leto,sam ti lahko povem,da sva dobila predračun za gostišče (tam bova imela civilni obred in zabavo)in naju pride 4646€, kje pa je še vse ostalo, tako da računava,da naju bo prišlo okoli 11000€, pa imav okvirni seznam povabljenih to je 45.
Tako da je čist odvisno, kolk si pripravlje za ta svoj dan dat oz reskirat.

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko stane solidna poroka?
9.7.2008 10:34:48   
*tajda*
Odvisno kaj je zate solidna poroka.Naju je prišla 10.000 eur,bila sva pa sama.

(odgovor članu Martina27)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko stane solidna poroka?
10.7.2008 7:22:00   
_andreja_
no ja, cene so odvisne...

moja obleko bo naredila kolegica po meri, kupim samo blago... moj dragi ima novo obleko ( imel jo je samo za sinov krst) od lani tko da kupi samo nove čevlje, srajco in kravato 250€ za mojga in 150€ zame za blago + 50€ za kolegico

prstani bo naredila znanka, za solidno ceno samo izbrati si jih morava imava pa nekaj starega zlata in srebra, ki ga nihče ne nosi tak da mislim, da bo znalo bit skoraj dovolj, če ne bo še ostalo za kakšno verižico...

gostilna tam kjer bomo imeli gostijo smo bili že 6X na raznih gostijah, je turistična kmetija drugače...največ povabljenih je bilo na zlati poroki od stare mame in ata od mojga bilo jih je 86 in je prišlo 1.680 € s tem da je bilo hrane in pijače na pretek in da so najbolj zagreti šli domov ob pol petih zjutraj (računava da bova dala 2.000€ za 50-60 povabljenih)

cvetje se plača odvisno kaj bova hotela 200€

ansambel bo igral spet poznan in ker je moj pri njemu (pri vodji ansambla) veliko pomagal ko je zidal hišo je že takrat rekel da bodo zastonj špilal, ampak ker zastonj ni nič in ker jih je 5  bova dala cca. 250 €

cerkvena in civilna poroka je tako župnik bo itak prišu na feško civilna je pa baje "zastonj" 100€

še kaj???

pecivo in torta cca 200 € torta je 60€ ostalo pecivo in sadje...

tko da tole v grobem znese dobrih 3.000€ računava pa da bova za vse skupaj dala 5.000€ pa mislim da ne bo nič manjkalo


aya fotograf bo bratranec in drug bratranec bo snemalec...itak hočem več ali manj samo slike v cerkvi in na dvd-ju cerkveno poroko...ostalo mi ne pomeni nič... oz. če bo padla se kakšna slikca ali pa kakšen filmček tudi prav vendar mi ni tko pomembno....


...važno je da se bova poročila, ker to želiva, da bova poročena in da se bomo vsi tako midva kot povabljeni imeli fajn....

računava da bova plača vse sama...

pa razmišlam še o eni varuški ki bi bila tudi prisotna na poroki da bi malce tamalga pedenala in se z njim igrala takrat bo star dve leti in pol... to bomo še videli kako bo... 



zdej bom pa nehala drugače bom tud jz pršla do 10.000€

< Sporočilo je popravil _andreja_ -- 10.7.2008 7:24:49 >


_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko stane solidna poroka?
10.7.2008 8:57:16   
majcci
Midva tudi računava tam okoli 6500€-7000€
- ansambel 1000€
- hrana, pijača za 100 ljudi v gostišču okoli 3500€ (meni je okoli 25€, 1l vina 8€, brezalhoholna tudi okoli 8€/l, lahko tudi svojo pijačo nabaviš - običajno je to vino, pride pa postrežnina 3€/l)
- fotograf 500-600€
- prstani 600€
- cvetje 200-300€
- moja obleka 350€ (izposoja)
- ženinova obleka 300-400€ (s srajco in kravato)
- čevlji obojni 200€
- ostalo

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?