|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Začaran krog
20.7.2008 22:39:18   
Anonimen
Fructal lahko vidis na Fructal.si/Sadovi nasega dela/Fructal natura/Korencek jabolko pomaranca.

Ekola, ta ima dodatke, zato mi je boljsega okusa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Začaran krog
20.7.2008 22:46:40   
Anonimen
Ma bom poskusila tvojo metodo. Jaz bi dala vse samo, da dobim isti efekt kot ga naredi čokolada. Ja, ja...vem odvisnik sem.
Bi morala v kak klub AČ - anonimni čokoladarji.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Začaran krog
20.7.2008 22:52:18   
Anonimen
Saj jaz sem tudi precej na cokolado. Samo bistveno bistveno manj kot vcasih user posted image .

Vso sreco s korenckom :),

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Začaran krog
21.7.2008 0:43:31   
majra
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Takrat pa čips, čokoladne napolitanke ipd.user posted image


samo ves kaksen šit je to.



Hudič je, ker vse to vem.user posted image  Taka sem kot tiste na partnerskih odnosih user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image
Ko boš našla kakšno rešitev, povej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Začaran krog
21.7.2008 7:50:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: majra

Ko boš našla kakšno rešitev, povej user posted image


Takrat postanem milijonarka.user posted image

(odgovor članu majra)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Začaran krog
21.7.2008 8:22:44   
Anonimen
Pojesti ali ne pojesti makovo štručko, ki mi jo je prinesla sodelavka? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Začaran krog
21.7.2008 8:26:06   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Pojesti ali ne pojesti makovo štručko, ki mi jo je prinesla sodelavka? user posted image user posted image user posted image

Odogovri si  (iskreno) na vprašanja:
Ali si trenutno zelo oz. precej lačna?
A bo če boš pojedla štručko to zadovoljil tvoje potrebe?
A se boš potem ko boš tole pojedla počutila bolje?

če imaš na vse odgovora da potem pojej, drugače ne in za vsako hrano nared to. Pojej jo ko si odgovoriš na tale vprašanja z da.

Ja pa nadaljuj s športom, to je glavno.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Začaran krog
21.7.2008 8:42:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: puncica
Odogovri si  (iskreno) na vprašanja:
Ali si trenutno zelo oz. precej lačna? NE user posted image
A bo če boš pojedla štručko to zadovoljil tvoje potrebe? NE user posted image
A se boš potem ko boš tole pojedla počutila bolje? NE user posted image


Edino diši mi pod nos.user posted image

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Začaran krog
21.7.2008 8:51:03   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: puncica
Odogovri si  (iskreno) na vprašanja:
Ali si trenutno zelo oz. precej lačna? NE user posted image
A bo če boš pojedla štručko to zadovoljil tvoje potrebe? NE user posted image
A se boš potem ko boš tole pojedla počutila bolje? NE user posted image


Edino diši mi pod nos.user posted image


Pol jo pa odstran v drugo pisano, poturi štručko nekomu drugemo al pa vrž v smeti (vem da je grdouser posted image , ker kruha se ne meče v smeti) in začni delat!!user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Začaran krog
21.7.2008 10:18:27   
Natyy
Naj te potolažim s tem, da nisi edina, ki se bori s količnikom prekomerne telesne teže. Tudi sama sem ena izmed njih in tudi sama sem ugotovila, da najlažje hujšam pozimi, da spravim nekaj dol in potem, ko se ne pazim več gredo kg nazaj gor. Vse dokler mi klikarji ne začejo spet v ta rdečo utripat. potem se pričnem smilit sama sebi in jokat in tarnat. Premišljevat o hujšanju, ob tem pa se nažirat, da dodam svojim kg, še kakšnega, da se bo splačalo hujšat.
V tem začaranem krogu sem že leta in leta. Ugotavljam tudi to, da starejša kot sem težje spravim kakšen kg dol in hitreje dobim kakšen kg že tako prekomerni telesni teži.

Nataša v začetku leta smo se spodbijale na "tvojem" postu BOMO ZMOGLE, BOMO JA ....  Kjub temu, da sva se z odvečnimi kg borili vsaka na svoj način, si kazala trdno voljo in željo izgubiti odvečne kg.


Meni je z ločevalno dieto uspelo skenclat 15 kg. Nato sem se zapustila. Zavedam se, da mi škodi čisto vse, in res je tako. Ne samo hrana, tudi glazirana pijača, sladoled, kakšen kozarec vina ali piva (bolje, da se ne pritaknem, ker potem bi samo jedla in jedla). No sedaj sem pridela nekaj kg nazaj. In spet sem v začaranem krogu. Spet sem tam kjer sem pričela (no  -15 sem dodala +4, tako, da je rezultat še vedno -11). Zavedam, se, da bom spet tam kot sem bila januarja, februarja, ko mi je bila vsa konfekcija premala. In tako sem od danes naprej spet na dieti in to na tej, ki mi je od vseh diet najbolj simpatična -ločevalna.

Sama pri sebi se zavedam, da se z majhnimi koraki daleč pride, zavedam se, da se moram, da se bi morala in da se bom morala vse življenje kontrolirat ali pa skakat iz diete na dieto.

In ravo to delam sedaj. Hujšam, se redim in ponovno hujšam. A si ne morem pomagat.

Sem si pa na hladilnik obesila motivacijste nasvete in upam, da zdržijo vsaj tako dolgo kot traja ločevalna dieta.

8 motivacijskih korakov
Motivacijski korak 1: Postavite si realen cilj  
Prvi korak na poti zniževanja telesne teže mora nastopiti, preden začnete šteti prvo kalorijo. Eno najmočnejših napovedi za uspešen dolgoročen cilj je v postavljanju pravega cilja na začetku. Če si zastavite nerealen cilj kot je npr. izguba 30 kg v le nekaj mesecih, že na začetku določate neuspeh. Prav tako se boste z realnim ciljem veliko lažje držali priporočil, ki so osredotočena na vaše zdravje in si ustvarili smiselen načrt zniževanja telesne teže. Velja tako na področju prehrane kot tudi telesne aktivnosti. Postavljanje majhnih, dosegljivih ciljev, kot je npr. izguba parih kilogramov ali zmanjšanje ene konfekcijske številke, vam bo dala samozavest in zagon za nadaljevanje.
Motivacijski korak 2: Hujšajte počasi!
Uspeh zniževanja telesne teže leži v spremembi življenjskega sloga, ki se ne zgodi čez noč. Veliko večjo možnost imate, da znižano telesno težo obdržite, če je le-ta znižana počasi. Ljudje, ki želijo izgubiti telesno težo s stradanjem, postanejo zelo razdražljivi in imajo visoko stopnjo neuspeha. Če svoj dnevni energijski vnos zmanjšate le za 200 kcal, ne boste tega niti čutili. Telesna teža pa se bo znižala in znižano telesno težo boste tudi obdržali. Priporočljivo znižanje telesne teže je 0,5 - 1 kg na teden, tako boste hujšali zdravo in pravilno.

Motivacijski korak 3: Pričakujte zaostanke
Vsakdo je nagnjen, da kdaj pa kdaj podleže skušnjavi (mmmmmm čokolada, sladoled). Vsakdo ima svojo. Vendar nevarnost ni v tem, da si enkrat privoščite nekaj, kar si resnično zaželite. Nevarnost je, da pustite, da to postane izgovor in vaša navada. Izogibajte se razmišljanju, da če ste si privoščili dve žlici sladoleda, ste se pregrešili in je vseeno tudi, če pojeste celo banjico.   
 
Motivacijski korak 4: Ne bodite perfekcionist
 
Ne razmišljajte kot perfecionist, saj nestrpno zniževanje telesne teže lahko vpliva na vas zelo negativno. 100 kalorijska skušnjava je le majhna skušnjava. Vendar, če to sprejemate kot neuspeh in razlog, da obupate lahko le ta hitro preide v 1000 kalorijsko skušnjavo. Pomembno je, da se ne obremenjujete, ko vam spodrsne. Jutri je nov (bolj zdrav) dan!
 
Motivacijski korak 5: Obrnite se k svojemu prijatelju, družini
Težko je narediti velike spremembe v načinu življenja, ko se z zniževanjem telesne teže soočate sami. Iskanje drugih ljudi, ki imajo enake cilje in se soočajo z enakimi težavami, lahko ogromno pripomore k vašemu uspehu do znižane telesne teže. Ko vaša volja in motivacija oslabita, je dobro, da imate nekoga, ki ga lahko pokličete za podporo, ki jo potrebujete za nadaljevanje. Pojdite v svojo bližnjo telovadnico, fitnes center, morda po skupinsko podporo v bližnji zdravstveni dom ali na spletni forum, kjer lahko najdete ljudi s katerimi se lahko pogovorite. Za uspeh, ki ga želite je še kako pomembno, da imate na razpolago ljudi, s katerimi se lahko o tem pogovorite. Morda je to vaš sorodnik, prijatelj.
 
Motivacijski korak 6: Bodite potrpežljivi
Ena izmed ključnih kritičnih točk zniževanja telesne teže je, ko se zniževanje telesne teže upočasni ali ustavi. Vse delate, tako kot je potrebno: telovadite, jeste pravilno, in številka na tehtnice počasi polzi navzdol. Kar naenkrat: NIČ! Tehtnica obtiči na isti številki več dni zapored. Zavedajte se, da je to popolnoma normalno. Čestitajte si za uspeh, ki ste ga dosegli do sedaj. To je naravna pot procesa zniževanja telesne teže. Zavežite se, da boste dodatnih 100 kcal dnevno porabili s hojo, plavanjem, morda kolesarjenjem. Iskreno poglejte na svoj jedilnik, če morda niste na svoje krožnike spustili preveč pregreh. Vrnite se na zastavljen prehranjevalni režim in kmalu boste nazaj na pravi poti. 
 
Motivacijski korak 7: Nagradite se
Zniževanje telesne teže je težko delo – in ni vedno zabavno. Majhne nagrade vas lahko spodbudijo pri tem, da vztrajate in nadaljujete pot do svojega cilja. Vendar si obljubite, da vaše nagrade ne bodo povezane s hrano. Npr. če se s škatlico čokoladic nagradite, ker ste izgubili 4 kg, niste naredili veliko. Postavite si majhne cilje po poti in se nagradite, ko jih dosežete. Vaša nagrada je lahko majhno darilce, igra golfa, nov par kavbojk, masaža ali le peneča kopel. Praznovanje vašega uspeha pri zniževanju telesne teže okrepi vašo odločnost za nadaljevanje. 
 
Motivacijski korak 8: Naredite tudi načrt za vzdrževanje znižane telesne teže
Za mnogo ljudi je znižati telesno težo veliko lažje, kot jo vzdrževati. Pomembno je, da si zapomnite, da mora zdrava prehrana postati vaš način življenja. Če je bila to vaša težava v preteklosti, sestavite strategijo za vzdrževanje telesne teže že vnaprej. Naj vam pri tem pomaga vaš zdravnik, svetovalec ali pa trener v fitnes centru. Strokovnjak vam lahko pomaga na začetku, prav tako pa tudi, ko telesno težo in zdrave prehranjevalne navade vzdržujete tudi takrat, ko ste dosegli normalno telesno težo oz. ste na cilju. Vsekakor vam bomo pri vzdrževanju pomagali z nasveti tudi mi!


Nekako brez glave in nog, kot je moj današnji začetek .... že ne vem kateri. A sanje se počasi  in res zelo počasi uresničujejo. Pri tem tempu bom prav do penzije suha in lepa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ali pa zavaljena a važno, da si bom všeč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Začaran krog
21.7.2008 12:11:35   
Anonimen
Natyy hehe, si bom nalepila.user posted image

(odgovor članu Natyy)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Začaran krog
21.7.2008 12:27:40   
puncica
a si se losala štručke?user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Začaran krog
21.7.2008 14:31:23   
Anonimen
Sem jo spravila v vrečko in dala v nahrbtnik. Bom doma mojemu poturila- saj veš- koš za smeti.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Začaran krog
21.7.2008 18:49:38   
Anonimen
Oj, kako pa kaj korenckov sok :)?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Začaran krog
21.7.2008 18:54:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Oj, kako pa kaj korenckov sok :)?


Jaz sem ga kupila danes. Sploh nima veliko kalorij. Če se ne motim 100ml samo 36.
No sedajle se še bašem z Nutelouser posted image user posted image user posted image  Saj veš Mič tisto : Od jutri naprej, pa res začnem...
Jaz sem v tej fazi... nabiram voljo da se otresem teh kil...user posted image user posted image  Samo kako? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Začaran krog
21.7.2008 18:58:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Jaz sem ga kupila danes. Sploh nima veliko kalorij. Če se ne motim 100ml samo 36.


A to je malo?
Ne vem, ne stejem kalorij...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Začaran krog
21.7.2008 18:58:42   
Anonimen
Jaz sem v tej fazi... nabiram voljo da se otresem teh kil...user posted image user posted image  Samo kako? user posted image


Ne misli na kile; misli na zdravje in na dobro pocutje :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Začaran krog
21.7.2008 19:10:28   
Anonimen
Korenčkov sok je kupljen. user posted image  Samo še ne popituser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Začaran krog
21.7.2008 19:36:24   
Anonimen
Bravo :).

Zmesaj z vodo, pol pol, recimo, da ne bo premocan okus.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Začaran krog
21.7.2008 19:55:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Jaz sem ga kupila danes. Sploh nima veliko kalorij. Če se ne motim 100ml samo 36.


A to je malo?
Ne vem, ne stejem kalorij...


Ja  a ni malo? Če računaš da naj bi jih odrasla oseba ( ženska povprečne višine in srednje konstitucije..  ), ki je na dieti zaužila do 1500 na dan potem je 36 malo...Pa tud če ga spijem recimo dva deci imam pol še full fore...

Aja by the way, tudi jaz ne štejem kalorij. Jaz namreč samo teoretično obvladam vse diete in podobno. Praktično sem pa user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Začaran krog
21.7.2008 19:56:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Jaz sem v tej fazi... nabiram voljo da se otresem teh kil...user posted image user posted image  Samo kako? user posted image


Ne misli na kile; misli na zdravje in na dobro pocutje :).


Ja, ja... zdravje bo in dobro počutje tudi. Samo najprej se moram kil otrest.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Začaran krog
21.7.2008 19:57:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Jaz sem ga kupila danes. Sploh nima veliko kalorij. Če se ne motim 100ml samo 36.


A to je malo?
Ne vem, ne stejem kalorij...


Ja  a ni malo? Če računaš da naj bi jih odrasla oseba ( ženska povprečne višine in srednje konstitucije..  ), ki je na dieti zaužila do 1500 na dan potem je 36 malo...Pa tud če ga spijem recimo dva deci imam pol še full fore...

Aja by the way, tudi jaz ne štejem kalorij. Jaz namreč samo teoretično obvladam vse diete in podobno. Praktično sem pa user posted image .


Tudi jaz teoretično obvladam vse diete. Ampak kalorij oa nikoli nisem štela. Se mi ni dalo.user posted image  Pa sem prof. matematike.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Začaran krog
21.7.2008 19:58:50   
Anonimen
Aja by the way, tudi jaz ne štejem kalorij. Jaz namreč samo teoretično obvladam vse diete in podobno. Praktično sem pa user posted image .


Pozabi na diete. Misli na zdravje :).

Sem tecna, vem user posted image . Samo tudi zdravje se zacne v glavi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Začaran krog
21.7.2008 20:00:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Jaz sem v tej fazi... nabiram voljo da se otresem teh kil...user posted image user posted image  Samo kako? user posted image


Ne misli na kile; misli na zdravje in na dobro pocutje :).


Ja, ja... zdravje bo in dobro počutje tudi. Samo najprej se moram kil otrest.user posted image user posted image



Neeeeeeeeeeee user posted image .
Zato si v zacaranem krogu, ker tako mislis. Da bos zdrava in zadovoljna, ko bos imela manj kil.

Glej, vsak dan lahko nekaj naredis za svoje zdravje :), tako glej. Potem bodo kile nasle mesto same od sebe.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Začaran krog
21.7.2008 20:03:16   
Anonimen
Aha, vidim, da ima Mič še eno pacientko.user posted image  Mič, ti si psihiatrinja al kako?user posted image  No, mene si že prepričala, da sem kupila 0,5 l soka za 1,39€ user posted image  Ampak za zdravje vse, kajne?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?