|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moja zgodba
25.8.2008 14:10:07   
Zaznamovana_
Niti vedeti ne morete, koliko mi to pomeni in na nek način pomaga... Nekako sem iskala dovoljenje za moje žalovanje... da imam tudi jaz to "pravico". To mi ogromno pomeni. Ker do zdaj sem naskrivaj žalovala, kajti mislila sem, da jaz te pravice nimam.
Morda pa le kdo razume, da kljub mojim željam je bila ta pot... nimam niti moči napisat... ker nekako niti nočem verjet, da je bila edina prava ali edina prava rešitev. Morala sem po tej poti. ŽAL!!!

(odgovor članu Solzice)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Moja zgodba
25.8.2008 14:48:57   
sakuL
jest te popolnom a razumem, koliko časa pa je od tega? 

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Zaznamovana_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Moja zgodba
25.8.2008 19:20:45   
Zaznamovana_
V zgodbi sem napisala- 06.02.08.
Nosečnost sem ugotovila 16.01.08.
Zanosila pa 23.12.07.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Moja zgodba
25.8.2008 21:09:25   
Freycha
sama sem naredila splav pri 19h. Bil je napačen fant, napačen čas, joj, kak otrok sem še bila..... Ampak tudi sama nisem iz ordinacija šla s solzami v očeh. Zakaj ne? Ker sem si vzela čas in se tehtno odločila za to potezo. Dala sem na tehtnico vse ZA in PROTI argumente in videla, da enostavno in šans..... Še isti dan sem šla igrati biljard, ker sem vedela, da o tem ne smem razmišljati in da mi ne sme biti žal, ker je bila to takrat edina možnost. Danes imam leto dni staro punčko in nikoli ne razmišljam o tem, da bi imela sedaj moja mala že starejšega bratca ali sestrico, nikoli ne razmišljam kako bi bilo, če ne bi šla delati splava. To pa zato, ker stojim za tem, kar naredim.

Si napisala, da so se ženske smejale, ko so odhajale iz ordinacije. Ne veš, kakšno agonijo so same dajale čez in tudi ljudje različno reagiramo takrat, ko nam je res hudo. Ja, ne boš verjela, eni s smehom, čeprav je razvidno, da gre za močno bolečino.

Zato prosim ne obsojaj žensk, ki niso jokale tako, kot si ti jokala in ker so se za to odločile zavestno.....


Sicer pa, zaradi tega ni konec sveta, enkrat bo to le bled spomin na nekaj, kar je bilo in se je pač moralo zgoditi in raje glej v prihodnost, da take napake ne boš več naredila in da enkrat boš lahko imela otroke, katere boš imela rada in bodo oni imeli tebe radi....... Pa ne razlagaj jim, da si enkrat delala spav, ker se jih to ne tiče....

(odgovor članu Solzice)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Moja zgodba
25.8.2008 21:13:44   
soncnica 3
Odločitev, kakršnakoli je bila, je bila tvoja. Nihče te nima pravice obsojati. user posted image , ko ti je hudo... Verjamem, da ti bo potem lažje.

Zdrži.user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Moja zgodba
25.8.2008 21:49:51   
Zaznamovana_
Ne me narobe razumet- jaz nimam nobenega pravico obsojat, le razumele nisem do sedaj, ko si zaupala tudi sama svojo zgodbo.
Očitno smo res različni.
Tudi sama sem dajala na tehtnico da ali ne, ampak...kljub temu da je prevagala ta pot, po kateri sedaj hodim, se obsojam.
Verjetno je v reku, da čas celi rane- nekaj resnice, kajti sedaj mi je že malo lažje kot mi je bilo prve tedne, mesece...ampak prav iz tega razloga, se še bolj "sovražim".
Kajti v glavi sem prvo imela- nimam pravice žalovat, sedaj ko pa je malo lažje pa imam v glavi- ne sme ti biti nič lažje.  Ne vem razložit zakaj. Takšna sem, včasih preobčutljiva, preveč čudna, preveč...ma kaj jaz vem... 

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Moja zgodba
25.8.2008 22:02:11   
amaya
Sej ne vem, če je sploh prav, da tu karkoli napišem, ali grem le mimo. Mogoče bi bilo slednje najbolje....a žal ne morem. Ne morem razumet razloga, ki te je pripeljal do tega, da si vzela življenje nečemu, kar je bilo del tebe, kar je rastlo v tebi. Ni na svetu razloga, za to dejanje. Vsaj zame ne. Ko sem prvič bila spolno aktivno, sem že sama v sebi vedela, da ne glede na to, kdaj bi zanosila, na slapv ne bi niti od daleč pomislila. Pa ne glede na to koliko bi bila stara. Če sem dovolj stara za spolnost, sem tudi za vzgajat in imeti otroka. Če bi se to zgodilo pri 18. bi se pač zgodilo. Sedaj, ko imam otroka sem v to še bolj prepričana....vsakič, ko berem o splavih, ga pogledam in ne morem si predstavljati, da bi takemu bitju vzela nekaj, kar mu pripada: življenje!
Žal mi je, ampak ne morem razumet in verjetno se niti ne trudim. Mogoče bom delovala osorno in grobo, ampak taka sem in sem na to tudi ponosna!


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Zaznamovana_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Moja zgodba
25.8.2008 22:04:38   
amaya
A še nekaj.....
Sploh pa se mi zdi, da se lahko marsikateri uporabnici, na teh straneh tvoja zgodba zdi celo malo žaljiva, saj so one izgubile otroke, ki so jih resnično želele in nekatere celo donosile.

Tako, to je vse od mene.....končam!


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 9:52:48   
Zaznamovana_
Veš, sem bila včasih istega mnenja kot ti. Ampak, dajmo že priznat- če se ne znajdeš v isti situaciji, potem o tem ne moreš obsojat. Ne moreš, ker ne veš, ne znaš, kaj se takrat v človekovi glavi dogaja. Lahko predvidevaš, ampak...verjami mi, to je daleč od resnice.
To kar se pa nekaterim uporabnicam dogaja v življenju, pa jaz ne morem vplivat. Nikogar nisem ne napadala, ne nič.
Sem se pa bala tega, da bodo enkateri mnenja kot ti.
IN PRAV IZ TEGA RAZLOGA, RAJE ODSTOPAM IZ TEGA FORUMA.

Zahvalila bi se vsem, ki so prebrali zgodbo- se zamislili na takšen ozi drugačen način. Hvala za vsa mnenja, podpore...
Vsem pa res želim vse dobro in verjamem, da "tam nekdo zgoraj" že ve, zakaj hodi vsak po svoji PRAVI poti.
Srečno.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 9:55:02   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Zaznamovana_

Veš, sem bila včasih istega mnenja kot ti. Ampak, dajmo že priznat- če se ne znajdeš v isti situaciji, potem o tem ne moreš obsojat. Ne moreš, ker ne veš, ne znaš, kaj se takrat v človekovi glavi dogaja. Lahko predvidevaš, ampak...verjami mi, to je daleč od resnice.
To kar se pa nekaterim uporabnicam dogaja v življenju, pa jaz ne morem vplivat. Nikogar nisem ne napadala, ne nič.
Sem se pa bala tega, da bodo enkateri mnenja kot ti.
IN PRAV IZ TEGA RAZLOGA, RAJE ODSTOPAM IZ TEGA FORUMA.



SE strinjam s tem, kar si napisala. Mogoče še to...to ni razlog, da bi zaradi tega odstopila iz tega foruma.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Zaznamovana_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 10:17:15   
sakuL
zakaj odstopila, si pač povedala svojo zgodbo, nima te nihče pravico obsojat, in verjemni nisi edina ženska na svetu k je to naredila... veš koliko je takihuser posted image
grozno, ampak pri mladini je vse več tega.. pa doma sploh ne vedo.....


vsak ima pri ssebi poslihtano, če pač tisti trenutek ne gre, ne gre... jest te 100% razumem, ...

Jest te popolnoma razumemin ne beli si glave z odgovori katerih nisi pričakovala (bi jih pa lahko), ker imas gotovo veliko srkbi in zalosti v sebi...

pa srečnouser posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 12:35:17   
silvya
No jaz bom pa tukaj dodala samo to.

Mogoče pa je tvoja zgodba komu odprla oči in se ravno zaradi nje ne bo odločil za tak korak. user posted image Drugače pa pravim, da je taka odločitev huda, težka in upam, da me nikoli ne bo doletela. Zato ne obsojam.
In ne vidim razloga, zakaj bi se morala sedaj izpisat user posted image Tukaj nas je pač toliko različnih uporabnikov, s toliko različnimi mnenji...... Saj tale post si napisala ravno zaradi tega, da dobiš mnenja ostalih. Tudi, če so nekatera malo bolj "nastrojena" so to pač samio mnenja, ki si jih lahko vzameš k srcu ali pa tudi ne. Izbira je tvoja. user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 12:39:21   
Anneda
Zaznamovana, najini zgodbi sta podobni, zato te popolnoma razumem kako se počutiš. Če želiš me lahko kontaktiraš na ZS. user posted image

(odgovor članu Zaznamovana_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 12:48:37   
Zaznamovana_
Ne bi želela, da je moja zgodba za kogarkoli žaljiva...
Take odzive sem pričakovala.

Tudi tista dekleta/ženske ki stopajo po isti poti kot jaz, menim da trpijo in jočejo. Prav iz tega razloga, ker držijo v sebi, se poskušajo obnašat kot da se to njim ni zgodilo, ker JIH DRUŽBA OBSOJA. Ampak prav ta družba, je kriva zakaj ne hodijo/mo po drugi poti.
Ker če imaš ljubezen, upanje na boljše in si pripravljen potrpet, imaš voljo--- bodimo realni, ti to ne prinese kruha na mizo.
Namesto da se obsoja, je potrebno na tem področju marsikaj spremenit.

Jaz verjamem, da vse, ki so doživele to kar doživljam jaz- razumejo o čem govorim. Pa tudi ostale, vem da razumete, vendar kot je bilo že napisano, nekatere nočejo razumeti. Kar pa NE obsojam.  

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 13:00:35   
Zaznamovana_
Anneda- se ti bom oglasila, ampak ob "pravem trenutku". Hvala

(odgovor članu Zaznamovana_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 15:08:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

Sedaj, ko imam otroka sem v to še bolj prepričana....vsakič, ko berem o splavih, ga pogledam in ne morem si predstavljati, da bi takemu bitju vzela nekaj, kar mu pripada: življenje!
Žal mi je, ampak ne morem razumet in verjetno se niti ne trudim. Mogoče bom delovala osorno in grobo, ampak taka sem in sem na to tudi ponosna!



Ljudje smo različni in prav je da smo tudi ponosni sami nase.
Sem strogo proti splavom, vendar če je razlog tehten, se postavim tudi na stran splava... žal.
Ti, ko pogledaš svojega otroka, si ne predstavljaš, da bi mu vzela življenje.
JAZ ko pogledam svojega, pa samo pomislim, koliko operacij in trpljenja bi mu prihranila, ker mojemu otroku niti zdravniki ne znajo pomagat; prepuščen je usodi - pa mu stojimo ob strani, ga imamo radi bolj kot vse na svetu, vendar sem mnenja da bi mu s splavom pomagala (rešila bi ga trpljenja)

če se ne znajdeš v isti situaciji, potem o tem ne moreš obsojat... - citirano od zaznamovane
Punce ne obsojajmo, ker ne vemo, kaj nas jutri čaka...
Samo toliko, čeprav morda ne spada na to temo.

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 20:53:39   
amaya
Jaz tebe nisem obsojala, ampak se le povedala svoje gledanje na vse skupaj. Nikjer nisem napisala, da se moraš izpisat itd.

Eno je narediti splav zaradi tega, ker je otrok bolan, ker je NS slaba, drugo pa, ker nimaš faxa končanega.


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 20:59:31   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: mina07


Ljudje smo različni in prav je da smo tudi ponosni sami nase.
Sem strogo proti splavom, vendar če je razlog tehten, se postavim tudi na stran splava... žal.
Ti, ko pogledaš svojega otroka, si ne predstavljaš, da bi mu vzela življenje.
JAZ ko pogledam svojega, pa samo pomislim, koliko operacij in trpljenja bi mu prihranila, ker mojemu otroku niti zdravniki ne znajo pomagat; prepuščen je usodi - pa mu stojimo ob strani, ga imamo radi bolj kot vse na svetu, vendar sem mnenja da bi mu s splavom pomagala (rešila bi ga trpljenja)

Zelo mi je hudo zate in za tvojega srčka. user posted image Upam, da je stvar rešljiva in da bo prišel,dan, ko bo to za vami in bo le en oddaljen boleč spomin.


če se ne znajdeš v isti situaciji, potem o tem ne moreš obsojat... - citirano od zaznamovane
Punce ne obsojajmo, ker ne vemo, kaj nas jutri čaka...
Samo toliko, čeprav morda ne spada na to temo.

Seveda spada k temi, zato pa sem izhajala prav iz tega, da je ne obsojam. Vem, da sama tega ne bi nikoli mogla narediti, ker si ne bi nikoli oprostila. Živet s tem bi bila zame taka muka....Če pa so razlogi zelo tehtni, če bi vedela, da je z otročkom nekaj narobe, da ni vse tako kot treba, bi se pa verjteno tudi sama odločila za to. Ker pa nekdo nima faxa končanega in ker je partner ne vem kje,....pa zame ni razlog: žal!



_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Moja zgodba
26.8.2008 21:29:10   
Anonimen
Ker pa nekdo nima faxa končanega in ker je partner ne vem kje,....pa zame ni razlog: žal!


JA, verjamem da to za nekatere ni razlog - tudi zame ne. In prav zaboli, ko slišim, da nekdo dela splav iz razlogov, ki jih ne razumem oz. ki zame niso dovolj tehtni da bi se odločila za ta podvig.
Amaya morda sem naredila narobe, ker sem citirala ravno tebe glede obsojanja, ampak veliko je punc na RR, ki preveč rade moralizirajo in obsojajo brez pravic za to (tudi sama sem izkusila, kaj pomeni biti deležna obsojanja tu gor- žal)

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Moja zgodba
30.8.2008 17:36:19   
čaki
Ne morem razumet razloga, ki te je pripeljal do tega, da si vzela življenje nečemu, kar je bilo del tebe, kar je rastlo v tebi.


seveda je, ni vsem z rožcami postlano. bolje splav, kot revček na svetu-že tko jih je dost

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Moja zgodba
31.8.2008 8:09:14   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: čaki

Ne morem razumet razloga, ki te je pripeljal do tega, da si vzela življenje nečemu, kar je bilo del tebe, kar je rastlo v tebi.


seveda je, ni vsem z rožcami postlano. bolje splav, kot revček na svetu-že tko jih je dost


user posted image

obstaja kontracepcija, ali tudi za to ni denarja? Potem pa celibat, če ne gre drugače. Zelo egoistično gledano!


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Moja zgodba
31.8.2008 23:28:04   
* Mateja *
Joj kar dlakemi grejo pokonci,....
Tudi sama sem imela otorka pri 20, pa nikoli nisem pomislila na splav. Nioč mu nisem imela za ponudit, samo očeta in sorodnike. Pa je šlo, končujem faks, delamo vsi, jutri gremo prvič v vrtec,...
vse se da!!!!!!!! In po mojem mnenju ni nikoli primeren čas za družino in otroke, ker imaš vedno kaj za naredit, neke cilje in tam bi te družina samo ovirala. najbolj da se zgodi vse spontano, brez načrtovanja.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Moja zgodba
1.9.2008 19:03:41   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Joj kar dlakemi grejo pokonci,....
Tudi sama sem imela otorka pri 20, pa nikoli nisem pomislila na splav. Nioč mu nisem imela za ponudit, samo očeta in sorodnike. Pa je šlo, končujem faks, delamo vsi, jutri gremo prvič v vrtec,...
vse se da!!!!!!!! In po mojem mnenju ni nikoli primeren čas za družino in otroke, ker imaš vedno kaj za naredit, neke cilje in tam bi te družina samo ovirala. najbolj da se zgodi vse spontano, brez načrtovanja.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Moja zgodba
1.9.2008 19:19:23   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Joj kar dlakemi grejo pokonci,....
Tudi sama sem imela otorka pri 20, pa nikoli nisem pomislila na splav. Nioč mu nisem imela za ponudit, samo očeta in sorodnike. Pa je šlo, končujem faks, delamo vsi, jutri gremo prvič v vrtec,...
vse se da!!!!!!!! In po mojem mnenju ni nikoli primeren čas za družino in otroke, ker imaš vedno kaj za naredit, neke cilje in tam bi te družina samo ovirala. najbolj da se zgodi vse spontano, brez načrtovanja.


Mislim,da iščeš opravičilo zase. Zdej po parih mescih ti je pa hudo. Marsikatera na RR,tako kot Mateja je dala dosti hudega skozi,pa so imele otroka. Ne vem,jaz pa ne vidim nič dobrega in opravičila za tvojega otroka v tvojem "spisu".

< Sporočilo je popravil anajmad -- 1.9.2008 19:20:44 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Moja zgodba
2.9.2008 11:28:46   
ursalara
Ne mislim te obsojati en velik objem zateuser posted image user posted image

_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?