|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko stane gradnja hiše
10.9.2008 9:37:24   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Cacka02

Evo še naša cena: 350.000€ za hišo veliko 280m2 (brez parcele). Je varčna hiša, ogrevanje na toplotno črpalko in z 18 cm izolacije. Delali so vse majstri, vse z računi in DDV. Aja, v ceni je že kuhinja in kopalnice, ni pa še ostalega pohištva in zunanje ureditve. Za končanje bo potrebno še cca 50.000€.


No tako hiško bi midva, sam še na lotu treba zadetuser posted image



user posted image No, midva upava, da bova s 150.000 EUR skoz prišla, parcelo in papirje že imava, pravzaprav naj bi ta teden prišlo gradbeno dovoljenje (baje), skoraj eno leto kasneje kot po prvotnem planu - kar pa po drugi strani spet ni tako slabo, ker sva lahko še nekaj dodatno privarčevala.


če boste sami malo za dela poprijel, se da... nama je uspel user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko stane gradnja hiše
10.9.2008 20:38:46   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Cacka02

Evo še naša cena: 350.000€ za hišo veliko 280m2 (brez parcele). Je varčna hiša, ogrevanje na toplotno črpalko in z 18 cm izolacije. Delali so vse majstri, vse z računi in DDV. Aja, v ceni je že kuhinja in kopalnice, ni pa še ostalega pohištva in zunanje ureditve. Za končanje bo potrebno še cca 50.000€.


No tako hiško bi midva, sam še na lotu treba zadetuser posted image



user posted image No, midva upava, da bova s 150.000 EUR skoz prišla, parcelo in papirje že imava, pravzaprav naj bi ta teden prišlo gradbeno dovoljenje (baje), skoraj eno leto kasneje kot po prvotnem planu - kar pa po drugi strani spet ni tako slabo, ker sva lahko še nekaj dodatno privarčevala.


če boste sami malo za dela poprijel, se da... nama je uspel user posted image


super, to so pa dobre novice.user posted image
Ravno zaradi tega sva se tudi za Ytong odločila, ker je on tako zelo navdušen nad tem, da bo sam delal. Danes sem se pa še s sosedom pogovarjala (keramičar), ki se je sam ponudil za pomoč tudi pri zidavi.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko stane gradnja hiše
31.1.2010 22:10:35   
pekmez
Mi tukaj na primorskem ne moremo niti sanjati o hiši,glede na to koliko stanejo parcele in glede na to,da so povprečne plače 700 e vrov.
Za 100.000 evrov dobimo komaj garsonjero 25 m2.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko stane gradnja hiše
1.2.2010 19:54:18   
Poka
Ti povem, ko bova konce. Zdaj smo na 70 000 EUR s parcelo v red do strehe. Če bi hotela, da je res "u nulo" z okolico v red in notri tip top, sigurno še kakih 100 000. Se pa da vselit že s kakimi 50 000 EUR. Sam to je recimo nekje samo en štuk po oceni in s staro opremo, ampak dalo bi se pa. Čez kako leto ti povem, zdaj gremo počaaaasi šele na inštalacije.

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko stane gradnja hiše
5.2.2010 6:38:14   
Anonimen
brez parcele, nisma varčevala z materiali in zelo malo delala sama, do sedaj 80.000€. zaprto, z inštalacijami. računam še približno 100.000 €, da bo pripravljeno za vselitev

(odgovor članu Poka)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko stane gradnja hiše
5.2.2010 14:46:59   
Metuljček Cekinček
Ne razumem, o katerih delih govorite, da jih lahko sami opravite? Polaganje cevi za ogevanje? Polaganje komunalnih cevi? Polaganje električne napeljave? Polaganje ploščic, parketa? Ometanje sten? Te stvari so namreč najdražje in si ne predstavljam, da bi lahko to z možem sama počela! Ali pač?

Kakšno beljenje oziroma pleskanje sten - to sva že sama naredila, ampak tukaj sva prihranila največ 500 €, kar se pa pri znesku 100.000 € ne pozna prav veliko. Tudi pipe in obešalnike za brisače sva sama montirala, ampak tudi tukaj so prihranki zanemarljivi.

Povejte prosim, kaj ste sami delali, ker si jaz tega res ne predstavljam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koliko stane gradnja hiše
5.2.2010 14:48:48   
FLASK_A
Na ključ (z opremo vred) računajte cca 1100€/m2. Parcela posebej.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koliko stane gradnja hiše
5.2.2010 14:54:24   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

Ne razumem, o katerih delih govorite, da jih lahko sami opravite? Polaganje cevi za ogevanje? Polaganje komunalnih cevi? Polaganje električne napeljave? Polaganje ploščic, parketa? Ometanje sten? Te stvari so namreč najdražje in si ne predstavljam, da bi lahko to z možem sama počela! Ali pač?

Kakšno beljenje oziroma pleskanje sten - to sva že sama naredila, ampak tukaj sva prihranila največ 500 €, kar se pa pri znesku 100.000 € ne pozna prav veliko. Tudi pipe in obešalnike za brisače sva sama montirala, ampak tudi tukaj so prihranki zanemarljivi.

Povejte prosim, kaj ste sami delali, ker si jaz tega res ne predstavljam.



Moj mož zna sam položit ploščice, sam napeljat elektriko, jaz belim ( moja kolegica je dala za barvanje hiše 1500e) to ni tako malo. vse kar si znaš sam narest je veliko.

Ko smo prenavljali hišo je mož na novo vleku stene, sam znižal strop,... Tako veliko prišparaš. Pa čeprav je prvič delal, je zelo lepo narejeno. user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koliko stane gradnja hiše
11.2.2010 14:58:00   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček

Ne razumem, o katerih delih govorite, da jih lahko sami opravite? Polaganje cevi za ogevanje? Polaganje komunalnih cevi? Polaganje električne napeljave? Polaganje ploščic, parketa? Ometanje sten? Te stvari so namreč najdražje in si ne predstavljam, da bi lahko to z možem sama počela! Ali pač?

Kakšno beljenje oziroma pleskanje sten - to sva že sama naredila, ampak tukaj sva prihranila največ 500 €, kar se pa pri znesku 100.000 € ne pozna prav veliko. Tudi pipe in obešalnike za brisače sva sama montirala, ampak tudi tukaj so prihranki zanemarljivi.

Povejte prosim, kaj ste sami delali, ker si jaz tega res ne predstavljam.



Moj mož zna sam položit ploščice, sam napeljat elektriko, jaz belim ( moja kolegica je dala za barvanje hiše 1500e) to ni tako malo. vse kar si znaš sam narest je veliko.

Ko smo prenavljali hišo je mož na novo vleku stene, sam znižal strop,... Tako veliko prišparaš. Pa čeprav je prvič delal, je zelo lepo narejeno. user posted image

Ja no, eni tudi to sami delajo. Midva sva sama npr. s pomočjo nekega prijaznega sokrajana z mini bagrom, zmetala pesek v tisto ploščo pri temeljih, je bilo kar nekaj dela. Ene dva dni. Računaj seaj ure in koliko privarčuješ. Potem smo sami zimpregnirali les za streho in ga prebarvali. en vikend dela in zabave :) Barvo sva sama poiskala, najcenejšo in tudi najbolj kvalitetno kar se jo sploh da dobit.

Sva se malo pogajala za cene, ampak zidali so zidarji in streho so tudi delali krovci - oboje firme.

Sosed je dal za pol manjšo firmo zidat eni firmi, ful dragi in prznani. Naredili so pa katastrofalno zanič in s slabšimi materiali.

Ploščic si jaz nebi sama polagala, ker je keramika draga in bi mi bilo žal... Je pa moj sam položil laminat v stanovanju in je bilo veliko lepše kot pa, ko so ga profesionalci njegovi mami. Sam v hiši ne bo laminata, bo parket, tako da ne - to bodo drugi delali - za nekoga, je pa mogoče tudi to rešitev. Vseeno boljše živet v veliki hiši z določenimi napakicami, kot pa v malem utesnjenem stanovanju - vsak pa tudi nima 350 000 eur plus še za parcelo.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koliko stane gradnja hiše
30.8.2019 14:52:02   
mpritr1
Na kratko, gradnja hiše stane 200.000 EUR oz 700-1100 EUR na kvadratni meter.

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koliko stane gradnja hiše
7.1.2020 12:52:12   
mpritr1
Cene zidarjev lahko mimogrede preveriš tukaj.

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?