|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prijateljstvo
24.8.2008 12:40:23   
Anonimen
Pri nas je tako. Moj mož bo šel igrat hokej, ker mu bom jaz rekla, naj gre. Zakaj bi dva čepela ob bolanem otroku, če eden zadostuje, saj mu več kot vročino zmeriti, dati kakšen Calpol, ni potrebno. Kar se tiče zdravstvene nege. Pocarta ga pa lahko naenkrat tako ali tako samo en. Ali ati ali mami.  Torej ne vidim razloga, da bi oba ostala doma, samo zato, ker je otrok bolan.Če pa bi bila situacija obratna, torej, da bi jaz imela kakšno zadevo, bi bila njegova reakcija popolnoma enaka, kot moja.

V partnerskem odnosu gre za prilagajanje in seveda razumevanje partnerjevih potrebb, želja. In to sta dve izmed ostalih lastnosti, ki "označujeta" PRAVO ljubezen.

Pa še to....Imeti otroka ne pomeni totalno žrtvovanje staršev. Kajti zdrav odnos med starši in otroki je vse prej kot nenehno žrtvovanje staršev in nič drugega. Otrok je samo DEL mojega življenja, mislim, da sme biti moje življenje(torej življenje staršev nasploh) sestavljeno še iz česa drugega, kot pa samo žrtvovanja. In zadovoljen starš je dober starš. Vsaj moje mnenje je takšno.


Se strinjam v vsem.

Bolan otrok itak potrebuje mir. "Skakanje" okrog njega, samo zato, da dokazemo, kako brizni smo, ko je bolan, je nepotrebno, z vidika njegove ozdravitve. Partnerja v tem primeru ob sebi potrebujemo mi, da potolazi nas in da je logisticno lazje, ce se kaj zakomplicira (recimo otrok bruha, je treba vse zamenjat ali v skrajni sili, da se vsi peljemo v bolnisnico, v primeru resne bolezni, naprimer vrocinskega napada).

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Prijateljstvo
24.8.2008 14:41:37   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Pa še to....Imeti otroka ne pomeni totalno žrtvovanje staršev. Kajti zdrav odnos med starši in otroki je vse prej kot nenehno žrtvovanje staršev in nič drugega. Otrok je samo DEL mojega življenja, mislim, da sme biti moje življenje(torej življenje staršev nasploh) sestavljeno še iz česa drugega, kot pa samo žrtvovanja. In zadovoljen starš je dober starš. Vsaj moje mnenje je takšno.




Tooooočno user posted image user posted image user posted image . Tudi moje.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Prijateljstvo
25.8.2008 2:20:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR
Skupinski športi so delno tudi posledica druženja t.i. prikritih homoseksualcev, kolikor je meni znano.

Tole je pa zmagovalna izjava v tej temi. user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Prijateljstvo
25.8.2008 6:17:50   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Otrok ima vročino, moški bo otroku prečital pravljico, ga pocrkljal in odšel na fuzbal. Mirne vesti. Ženska si bo avtomatsko prestavila termin laufanja, ker je dete bruhalo. Čeprav je ati doma...

Res bi me zanimalo iskreno mnenje uporabnic RR v tem primeru in predvsem % moških, ki (bi) so to napravili. Po moje kakšnih 75% moškim, bi bilo to popolnoma normalno, ostalih 20% to ne bi "upali" napravit, 5% moških pa to dejansko sploh ne bi padlo na misel. 




Pri nas je tako. Moj mož bo šel igrat hokej, ker mu bom jaz rekla, naj gre. Zakaj bi dva čepela ob bolanem otroku, če eden zadostuje, saj mu več kot vročino zmeriti, dati kakšen Calpol, ni potrebno. Kar se tiče zdravstvene nege. Pocarta ga pa lahko naenkrat tako ali tako samo en. Ali ati ali mami.  Torej ne vidim razloga, da bi oba ostala doma, samo zato, ker je otrok bolan.Če pa bi bila situacija obratna, torej, da bi jaz imela kakšno zadevo, bi bila njegova reakcija popolnoma enaka, kot moja.

V partnerskem odnosu gre za prilagajanje in seveda razumevanje partnerjevih potrebb, želja. In to sta dve izmed ostalih lastnosti, ki "označujeta" PRAVO ljubezen.

Pa še to....Imeti otroka ne pomeni totalno žrtvovanje staršev. Kajti zdrav odnos med starši in otroki je vse prej kot nenehno žrtvovanje staršev in nič drugega. Otrok je samo DEL mojega življenja, mislim, da sme biti moje življenje(torej življenje staršev nasploh) sestavljeno še iz česa drugega, kot pa samo žrtvovanja. In zadovoljen starš je dober starš. Vsaj moje mnenje je takšno.




Vendar pa je otrok tisti kateremu varnost pomeni veliko in v končni fazi otrok potrebuje samo občutek, da sta starša pri njem. Ne potrebuje pretiranega crkljanja in skakanja okoli njega.

In ja - naj bo otrok samo del življenja, ampak ko je zdrav. In ne, ne strinjam se, da bolan otrok ob sebi potrebuje samo enega starša, ampak vsekakor takrat potrebuje mamo in očeta.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Prijateljstvo
25.8.2008 9:55:01   
ronja
Pri nas je tako. Moj mož bo šel igrat hokej, ker mu bom jaz rekla, naj gre. Zakaj bi dva čepela ob bolanem otroku, če eden zadostuje, saj mu več kot vročino zmeriti, dati kakšen Calpol, ni potrebno. Kar se tiče zdravstvene nege. Pocarta ga pa lahko naenkrat tako ali tako samo en. Ali ati ali mami. Torej ne vidim razloga, da bi oba ostala doma, samo zato, ker je otrok bolan.Če pa bi bila situacija obratna, torej, da bi jaz imela kakšno zadevo, bi bila njegova reakcija popolnoma enaka, kot moja.


Marogica, se podpišem, tako je tudi pri nama. Vendar pa mislim, da je mišni dala primer, ko ti ne bi smela/mogla dvignit otroka, ta pa bi bil še bolan. To situacijo žal malo spremeni (vem iz izkušenjuser posted image ). Tudi midva imava zmenjeno, vsak 2x na teden šport (kadar je vse ok, pa tudi če je otrok malo bolan in ga ima drugi partner - če bi bila fejst bolana, pa ne vem, verjetno ne bi nihče hotel it., pa to itak ne traja..), vendar pa je zdaj vse skup malo bolj zoprno: ga recimo napodim na košarko, pa je recimo mala malo zahtevna in se bolj ukvarjam z njo in to cel dan, ker ima dop. službo, pop. pa basket in me potem boli buši za pop*, pa nisem ziher, če sem prav naredila - glede na to, da smem v principu samo ležat, česar si z enoletnim otrokom pač ne moreš privoščit, če si sam doma... On pa tudi noče reskirat splava za en basket... In tako potem dostikrat ne gre...

Sicer se pa stinjam, sploh s tistim delom o žrtvovoanju in dejstvom: srečni starši= srečen otrok.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Prijateljstvo
25.8.2008 22:50:09   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

vendar pa je zdaj vse skup malo bolj zoprno: ga recimo napodim na košarko, pa je recimo mala malo zahtevna in se bolj ukvarjam z njo in to cel dan, ker ima dop. službo, pop. pa basket in me potem boli buši za pop*, pa nisem ziher, če sem prav naredila - glede na to, da smem v principu samo ležat, česar si z enoletnim otrokom pač ne moreš privoščit, če si sam doma... On pa tudi noče reskirat splava za en basket... In tako potem dostikrat ne gre...

Sicer se pa stinjam, sploh s tistim delom o žrtvovoanju in dejstvom: srečni starši= srečen otrok.



To je nekaj drugega ronja. Ti si noseča in določenih stvari pač ne moreš početi tako, kot če ne bi imela trebuščkauser posted image , brez da bi reskirala splav ali prezgodnji porod. Sama sem v drugi nosečnosti imela popolno mirovanje od 32. tedna, tako da je resnično VSE počel moj mož(beri od gospodnijskih del do vzgoje in "oskrbe" otroka v vseh smislih). Tako, da se je marsičemu v tistih nekaj tednih odpovedal. Brez muke.

Vendar v "normalnem" stanju  zadostuje bolnemu otroku tudi samo en starš. Kaj pa mame samohranilke? Te, kadar je otrok bolan(za vsako vročino), tudi ne pokličejo očeta, ali pa kaj je s starši, kjer eden cele dneve dela, ker mora, ali pa je cel teden odsoten(npr. vozniki tovornjakov, avtobusov...) V takšnih primerih tudi oče ne gre iz službe.

Važno je, da otrok ve, da sta oba starša zanj vedno "pri roki", da jima lahko zaupa, da se lahko z njima veseli ali pa joče. In to ne pomeni samo takrat, ko otrok leži z 38 stopinjami vročine, temveč tudi v vsakdanjem življenju, ko je otrok zdrav.


< Sporočilo je popravil Marogica -- 25.8.2008 22:51:33 >


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?