|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 0:21:15   
Petraa
In zakaj otrok ne bi smel biti z svojim očetom,dedkom ali kaj je že?
No rija povej?
Zato,ker je to čudno,da bi 3 moški bili z otrokom ali kajuser posted image
meni se to ne zdi nič takega in ne dvomim,da bodo lepo poskrbeli za malegauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 0:22:12   
Petraa
haha stres za odraslegauser posted image in za otroka.Ene pa res kresate danes

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 0:25:17   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ah dajte...8 mesečnika bi spakirale s tremi dedi za cel dan na sejem? saj niste resne....to je stres za odraslega človeka, kaj šele za 8 mesečnika.



točno tole sem se spraševala.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 0:29:36   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

In zakaj otrok ne bi smel biti z svojim očetom,dedkom ali kaj je že?
No rija povej?
Zato,ker je to čudno,da bi 3 moški bili z otrokom ali kajuser posted image
meni se to ne zdi nič takega in ne dvomim,da bodo lepo poskrbeli za malegauser posted image



nisem rija, pa vseeno. ne, ni čudno. samo takim, ki vidijo samo sebe, jaz ne bi zaupala svojega dojenčka za cel dan, na sejmu. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 0:30:54   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

haha stres za odraslegauser posted image in za otroka.Ene pa res kresate danes



ne ti ga kresaš...

a si bila v življenju že kdaj na kakem sejmu?user posted image

ker vožnja par ur v eno smer, potem tam gneča, galama.....ja, to je stres in predvsem utrudljivo. zanemarila si dejstvo, da je na sejmu, če že greš, treba tudi kaj videti.....če pa imaš s sabo 8 mesečnika, pa si bolj ali manj podrejen njegovim potrebam.

in ne gre se za to ali ga vzamejo zraven 3 dedi ali 3 ženske....po nekaj urah bo to dete utrujeno od vsega in tečno....posledično verjetno tudi "varuške".

otrok pač rabi svoj mir. in svet se ne bo podrl, če pač ata ne bo šel na sejem ali mami k frizerju. ali pa se bosta drugače organizirala.

ja, tak pač je ko imaš otroka, se je treba včasih tudi čemu odpovedat, prestavit.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 7:19:09   
BarbaraE
Jaz otroka ne bi dajala z dedci na sejem, ker bog ve, kako bi ga uspeli spedenat, ker bi bili čist na sejem skoncentrirani. Ali naj obisk sejma prestavijo ali pa naj ostane možek doma. Ti pojdi s hčerama k frizerju. Mislim, halo - vse 3 ste naročene - in on je "pozabil" na to? In glede na to, da se ta "pozabljivost" dogaja že dlje, mu kupi bilobil. user posted image  Mal heca mora bit. Resno - povej mu, da ti frizerja ne moreš odpovedat, da ne gre le zate, ampak tudi za hčerki.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 7:55:47   
hijenca
Poznam to. Moj vedno vse pozabi in jaz tudi user posted image . Ker pa je moj drugače čez teden v LJ, jaz pa v MB sama z malim, mu to enkrat pod nos vržem, se zamulim, pa se user posted image  zamisli in ga vzame ne glede na njegove plane. Slaba vest vam rečem user posted image . Največkrat pa user posted image  dam k babici, ker pač njega ni čez teden. Ker pa ima sedaj dopust, pa ni izgovorov, da ga ne bi popazil. Sama grem ta teden k frizerju, pa ga bo user posted image  moral pazit.

Sama pojdi, pa še kako uro več izkoristi, da si bo zapomnil.user posted image  

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 8:18:00   
Anonimen
Decembrka, preveč govoriš, se sekiraš sama zase, obremenjuješ in veliko prmalo ukrepaš. Smao govoriš, nič ne narediš, kar ne more spremeniti ničesar.

Gede na to, da imata s tvojim tri otroke, prvi dve sta že blizu pubertete, bi se v teh 10-ih že zdavnaj lahko naučil, kako biti pravi oče, ne pa oče takrat, ko se to njemu sprdne, tisti trenutek, ko postane nelepo in nezabavno, pa otroka podturi nazaj mami. Biti starš je vse skupaj v kompletu: lepi in tudi slabi, grdi, stresni trenutki. In se mi zdi, da je že skrajni čas, da popuser posted image  ter nekaj ukreneš.

Jaz bi naredila sledeče:
dobil bi eno pridigo, da mi je žal, ker se moram do njega obnašat kot mati do sina, ampak ker se on obnaša nezrelo, otročje in ne sprejema in izpolnjuje svojih obveznosti ter jih prelaga na druge, ker gleda samo in izključno na svojo rit in udobje in ne upošteva potreb drugih članov družine (torej medsebojno dogovarjanje, ne dogovarjanje na svoje roke, brez upoštevanja želja in potreb drugih), mi drugega ne preostane. Pričakujem, da bo začel izpolnjevati svoje starševske obveznosti, torej ne samo takrat, ko to njemu paše, temveč tudi, ko ima otrok slab dan ali mama že dogovorjene druge obveznsoti. Isti čas pa bi mu na mizo dala cunje za preoblečt (dvomim, da ve, kje so), kašice in pijačo, seznam ur, kdaj otrok je, spi, vzela torbo in šla. Pa naj se znajde (doma, ne na sejmu!). In niti približno ne bi dovolila, da mi poskuša zbujat slabo vest. Dobra mama je lahko samo tista mama, ki poskrbi tudi sama zase in za svoje potrebe.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 8:44:23   
aprilčica07
Ankica, se 100% strinjam z tem kar si napisalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 8:47:31   
punčka10
Decembrka tut jaz se strinjam s puncami, ki pravijo, da se mu ne pusti in pojdi k frizerju. Mislim da sta mama in oče enakopravna kar se tiče starševstva(takrat ko se otrok neha dojiti) in moreta znati oba samostojno poskrbrti zanj. Ne vidim razloga, da bi ti spreminjala plane, ker je on pozabil na svoje obveznosti in ne ti! Napokaj mu kar rabi za malega in naj se znajdeta sama. Punce ki pravijo, da ga nebi pustile same z očetom govorijo totalne bedarije!!!! Sej mu je ja fotr in sm 100% da ve, kaj je dobro in kaj ne za lastnega otroka, posledično tudi to, da ga ne bo peljal na sejm za celi dan(če pravte, da ni lih fajn na sejmu za otroka...ne vem, ker še nism bla).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 10:57:02   
ronja
ah dajte...8 mesečnika bi spakirale s tremi dedi za cel dan na sejem? saj niste resne....to je stres za odraslega človeka, kaj šele za 8 mesečnika.


hehe, rija, saj ti dam pravuser posted image , daje to lahko zelo stresno, samo... enkrat se mora tudi mož naučit. Se pa strinjam, da boljše da doma.
Pa tudi je napisala, da to še zdaleč ni prvič in da se ves čas ona prilagaja. Po moje tudi nobena ne bi šla prvič pisat na forum, ker prvič sploh še opaziš ne. Če se to skoz dogaja, pa začne žret živce...

Pa tudi mojo malo bi jaz komot pustila z lubijem in komerkoli (samo da bi bil lubi zraven) kamorkoli - kolikor časa bi pač šlo zaradi dojenja. Jaz k frizerju sploh ne hodim, samo če je to njej sprostitev, pa še malo čveka s starejšima hčerama, pa se mi zdi prav, da si to vzame.

3h je verjetno zato, ker so 3: ona in še dve hčerki.

PS: moja mala se je mela super na sejmu z nama, bil je sicer sladoledni sejem in smo šli dop., ko ni bilo gužve, ampak je zelo uživala! Stara je bila 7m. Če zna oče kolikortoliko otroka porihtat, se mi zdi, da bi bila lahko tudi sama tam... Pa nekaj ur je več kot dovolj na sejmu - ko je dete utrujeno, greš pač domov, v avtu praktično vsi zaspijo, če že ne zaspi v vozičku. Če pa spi, je pa tak vseeno in ga lahko okoli furaš pa si vse ogledaš...

Seveda se je treba včasih čemu odpovedat in prestavit, ampak ni pa prav, da se ves čas odpoveduje in prestavlja samo eden od partnerjev!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 15:56:15   
Taula
Ene tako pišete kot da otrok ne bi preživel v varstvu očeta.user posted image Kaj imate doma take dece da jim ne zaupate otroka za več ur, ali pač same ne morete iti za več ur stran od otroka. Verjetno to drugouser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 16:13:13   
Anonimen
Taula, enako sem se jaz spraševala ob branju nekaterih odgovorov v tej temi.
Jaz bom svojemu brez problema pustila otroka za kak dan, saj je zelo odgovoren ... prav tako bi otroka brez pomislekov pustila tudi svojemu očetu, se pravi otrokovemu dedku. Če bi šla pa obadva skupaj z bebo na sejem, bi bilo pa sploh zanimivo ... pomoje bi manj komplicirala in se mela veliko bolj fajn, kot če bi šla jaz ima mami z bebo na sejem user posted image .

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 18:40:06   
Anonimen
Pozdravljene.
HVala za odgovore. Sicer je pri nama ta tema že zaključena, ampak vseeno bi odgovorila vam;
- otrok res na sejem s temi deci ne more it, (če bi ju poznale, na to še pomislile ne bi, res) ker se mi preveč smili, veliko vožnje, džumbus, če gremo z njim kam, gremo res samo za par ur, razen če bi bilo nujno
- mojemu možu popolnoma zaupam otroka, saj če je zrihtal 6 mesečnico in dve-letno hčer, ko sem šla nepričakovano v porodnišnico...res, vsaka mu čast
- frizerija bo pa trajala tri ure zato, ker si delam še pramene in kot sem napisala, otroci imajo še počitnice in je stvar lažja, če gremo vse. Sem že poskušala zamenjati frizerja, tako, da pride na dom, pa smo s to tako zadovoljni, da nam zamenjava ne rata.

Je pa ena stvar, da sem odprla temo. Končno sem se uprla možu, in to pravi čas, ne pa da je vse mimo, pol se pa po glavi tolčem. In to brez občutka slabe vesti. Vesela sem, vesela sem zase, da se ne špilam ene dobričine in dokazujem, česa sem vse sposobna, da bom jaz "prava mama".
Možu je pa to malo lekcije.
Naj prišepnem, da imamo babnce namen iti še v knjižnico, pa po nakupih........
Upsssss, zdaj pa mene ne bo cel dan. user posted image    AMPAK NIMAM SLABE VESTI. user posted image  Lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 20:24:20   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Ene tako pišete kot da otrok ne bi preživel v varstvu očeta.user posted image Kaj imate doma take dece da jim ne zaupate otroka za več ur, ali pač same ne morete iti za več ur stran od otroka. Verjetno to drugouser posted image


ne taula...ne eno ne drugo.....

pač pa točno to, kar sem napisala...preberi še enkrat.

saj se življenje zaradi otroka res ne ustavi, samo forsirat nekaj na silo pa je tudi bedasto.

zakaj?

da si dokažete, da ste super truper mame, ki z levo roko folgajo otroka in se prav ničemer v življenju ne mislijo odpovedat? ampak jaz v to ne verjamem. nekaj na koncu vseeno trpi.

< Sporočilo je popravil rija -- 26.8.2008 20:26:17 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 20:32:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Decembrka, preveč govoriš, se sekiraš sama zase, obremenjuješ in veliko prmalo ukrepaš. Smao govoriš, nič ne narediš, kar ne more spremeniti ničesar.



Veš, Ankica, res mi včasih zelo samozavest pade, ampak če bi vedela o meni preteklost, in bi vedela za sedanjost sem marsikaj spremenila. Mogoče celo stvari, ki jih marsikdo za to ne bi  in  nato sem ponosna.
Žal se pa vsega spremeniti čez noč ne da.
Sem pa vesela tvojih nasvetov, so mi zelo všeč.
Lp

< Sporočilo je popravil decembrka -- 26.8.2008 20:40:03 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 21:25:31   
Anonimen
Končno sem se uprla možu, in to pravi čas, ne pa da je vse mimo, pol se pa po glavi tolčem.


To sem ti se hotela napisat, pa si me prehitela user posted image .
Tudi ce nimas zlobnih namenov, otroka za cel dan na sejem pustit, mu vsaj pokazi, da obstajas tudi ti in tvoje potrebe.

Sicer se pa na sejmu vidi en kup druzin z vozicki, tako da ne vidim ovire, da ne bi sel otrok zraven. Razen ce je obisk sejma v sluzbenem casu, kar pa iz napisanega nisem razbrala.

No, upam, da frizura uspe tako kot je treba. Uzivajte v razvajanju :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 23:23:08   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Jaz bi šla sama k frizerju. Si dovolj zgodaj povedala. Otrok je tudi njegov, naj se ne zanaša vedno nate.user posted image


Se 100% strinjam. Moški mislijo, da je naša naloga, da skrbimo za otroke in oni pa popazijo in se z njimi ukvarjajo kadar se jim da in pol jim je treba še ploskatuser posted image Ok, ne bom posploševala - nekateri moški tako mislijo ali pa se vsaj tako vedejo.

Moj je zadnjič rekel, ko sem mu rekla naj on tamalo skopa, saj je že dolgo ni, da ga je pa zdaj minilo veselje, ker mu tako pravim (je ni skopal že 1 teden). Pa sem mu rekla: dragi, veselje gor ali dol, to je tvoja dolžnost, otrok je tudi tvoj!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kako se zmenite
26.8.2008 23:27:34   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: rija

sicer pa sem jaz verjetno čudna, ker bi znorela, če bi morala presedeti 3 ure pri frizejuuser posted image

kaj za vraga ti dela 3 ureuser posted image


hehe, malo čakanja, prameni, striženje in sušenje je mimogrede 3 ure user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kako se zmenite
27.8.2008 9:59:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Decembrka, preveč govoriš, se sekiraš sama zase, obremenjuješ in veliko prmalo ukrepaš. Smao govoriš, nič ne narediš, kar ne more spremeniti ničesar.



Veš, Ankica, res mi včasih zelo samozavest pade, ampak če bi vedela o meni preteklost, in bi vedela za sedanjost sem marsikaj spremenila. Mogoče celo stvari, ki jih marsikdo za to ne bi  in  nato sem ponosna.
Žal se pa vsega spremeniti čez noč ne da.
Sem pa vesela tvojih nasvetov, so mi zelo všeč.
Lp



Decembrka, upravičeno moraš biti več kot ponosna nase. Spremembe se ne dogajajo čez noč, dogajajo se počasi, postopoma in če ti vse življenje govorijo, da je tvoj obstoj namenjen samo temu, da služiš drugim, ne pa da si srečen sam s sabo in živiš v prvi meri najprej zase, šele nato za druge, potem je kakšnokoli spremembo zelo težko uresničiti. Za vsako malenkost rabiš veliko truda in notranje moči in tebi to uspeva. Zato moraš biti resnično ponosna nase. user posted image user posted image user posted image

Počasi, a vztrajno, z majhnimi koraki se pride daleč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kako se zmenite
27.8.2008 10:58:43   
ronja
Bravo, decemberka! Dolgoročno se to tudi njemu (možu) splača! Ker ga boš imela vedno bolj rada, če te bo podpiral, če bi ti pa skoz živce pil, pa vedno manj... tak da si lahko res brez slabe vesti!

Glede sejmov pa sem se spomnila, da smo bili mi celo na 2 sejmih: tisti, ki je bil v Lj. itak ni bil problem, ker smo prišli, naložili malo v voziček in se vozili z njo okoli. Če je mela kdaj dosti, pa sva jo malo nosila, tega ji ni nikoli dosti. Vmes je zaspala, jedla, previt se jo da komot v vozičku ali pa na kaki prazni mizi, tak da ni zato nič trpela. Še uživala je ob raznih igračah, pa ko smo jo stehtali, recimo... Res smo pa prav zaradi nje šli dopoldne, ko ni bilo gužve, ampak bolj ali manj vse prazno.

Drugi sejem je bil v Celju in je mel oči neko predavanje in sva šli zraven,  ker se sicer cel dan ne bi videli, smo pa radi skup, sploh čez vikend... Mali ni bilo res nič hudega: v avtu je spala, ko smo prišli, sem jo podojila, potem nosila okoli v slingu, da je vse videla, potem sem ji dala lepo na enem mirnem kotičku za jest, na koncu pa sva se ulegli na ene stole in zaspali kar obe skup (ona privezana v slingu name), ker so tista predavanja tako dolgo trajalo, da sva kar obe zaspali;) Ves čas se je smejala, niti malo ni jokala, previta je bila tako pogosto kot doma,  sita in podojena tudi...

Ne vem, se mi zdi, da otroci ne zahtevajo tako strašno veliko - glavno jim je, da si skupaj z njimi, se ukvarjaš z njimi, pa da se kaj dogaja (vsaj moji to veliko pomeni) in to se vsekakor je in je bila navdušena. Se mi zdi, da se je imela veliko boljše, kot če bi obe ostali doma... Malo več pokanja, ne rečem, ampak je vredno, če s tem podpiraš partnerja pri kakem hobiju, pa še skupni čas kot družinica je precej vreden... Včasih se res ne da, ne rečem,pa tudi ne vem, kakšni so drugi sejmi, ampak tadva sta bila res "baby friendly". Pa tudi midva ne komplicirava prevečuser posted image

Se strinjam, da se je treba za otroke marsičemu odrečt, je pa včasih za pretehtat, koliko bo otroku hudo in koliko bosta vidva imela od tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?