|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 16:00:22   
little angel
ojej tinc zal mi je za tebe da nisi reagirala na tako veliko dozo klomifenauser posted image tudi meni ni najbolj jasno zakaj ti G se kr predpisuje K ce nima ucinka. no mogoce pa bo vseeno manjsa doza K pomagala do zeljenega cilja. nikoli se ne ve. drzim pesti!
fargi jaz sem sedaj ze 2 ciklus s klomifenom.
stranskih ucinkov pa ta mes ni nekaj. razen tega da me malo obliva tu pa tam.... zdaj bi mogla bit ovulacija pa me nic ne spika, nic sluzi, nicuser posted image

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 16:06:05   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: kalaxy

No saj zdej kar je je.
Kdaj ste šle pa potem na UZ? koliko dni po zadnji tableti?


Jaz sem šla samo 1x in to na 12 dan.

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 16:09:29   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: tinč407

Lučka kaj naj se prijavim na HSC kar brez napotnice? To verjetno ne morem ali? Ker mi ni dal napotnice, le v karton moj je zapisal da po naslednji rundi K-ja pride na vrsto HSC. Kako dolgo pa se čaka?


Kje ti bodo pa delali HSC? Če bo to vna GK v LJ, potem tako in tako tja pokličeš in ne rabiš še napotnice (tako sem slišala - upam, da bo kakšna, ki je bila tam kaj več povedala). jaz sem šla v Kranj in tam jo rabiš že pri vpisu. bodo nf, neela, fargi mogoče kaj več vedele povedat, kako je v LJ.

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 16:11:41   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: little angel

ojej tinc zal mi je za tebe da nisi reagirala na tako veliko dozo klomifenauser posted image tudi meni ni najbolj jasno zakaj ti G se kr predpisuje K ce nima ucinka. no mogoce pa bo vseeno manjsa doza K pomagala do zeljenega cilja. nikoli se ne ve. drzim pesti!
fargi jaz sem sedaj ze 2 ciklus s klomifenom.
stranskih ucinkov pa ta mes ni nekaj. razen tega da me malo obliva tu pa tam.... zdaj bi mogla bit ovulacija pa me nic ne spika, nic sluzi, nicuser posted image



Koliko dni pa je po zadnji tableti? Jaz sem imela O nekje 8 - 10 dan po zadnji tableti.
Upam, da ta ciklus uspe.user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu little angel)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 16:22:11   
tinč407
IZVIRNO SPOROČILO: lučka 25

IZVIRNO SPOROČILO: tinč407

Lučka kaj naj se prijavim na HSC kar brez napotnice? To verjetno ne morem ali? Ker mi ni dal napotnice, le v karton moj je zapisal da po naslednji rundi K-ja pride na vrsto HSC. Kako dolgo pa se čaka?


Kje ti bodo pa delali HSC? Če bo to vna GK v LJ, potem tako in tako tja pokličeš in ne rabiš še napotnice (tako sem slišala - upam, da bo kakšna, ki je bila tam kaj več povedala). jaz sem šla v Kranj in tam jo rabiš že pri vpisu. bodo nf, neela, fargi mogoče kaj več vedele povedat, kako je v LJ.


sem bliže MB tako da bom verjetno kar tja šla.
A mogoče katera ve koliko je možnosti da iz 13mm folikla pride do O? da bi še mogoče po kakšni možnosti zrasel user posted image
kolko ste mele velike folikle na 12 dan ciklusa? Me ful zanima ker niti približno ne vem koliko bi morali biti veliki. Bo prosla za kakšno informacijo

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 16:46:54   
little angel
IZVIRNO SPOROČILO: lučka 25

IZVIRNO SPOROČILO: little angel

ojej tinc zal mi je za tebe da nisi reagirala na tako veliko dozo klomifenauser posted image tudi meni ni najbolj jasno zakaj ti G se kr predpisuje K ce nima ucinka. no mogoce pa bo vseeno manjsa doza K pomagala do zeljenega cilja. nikoli se ne ve. drzim pesti!
fargi jaz sem sedaj ze 2 ciklus s klomifenom.
stranskih ucinkov pa ta mes ni nekaj. razen tega da me malo obliva tu pa tam.... zdaj bi mogla bit ovulacija pa me nic ne spika, nic sluzi, nicuser posted image



Koliko dni pa je po zadnji tableti? Jaz sem imela O nekje 8 - 10 dan po zadnji tableti.
Upam, da ta ciklus uspe.user posted image  user posted image  user posted image


aaaaaaa te pa se mam casuser posted image user posted image user posted image danes je 4 dan po zadnji tableti, ampak mi je ginek na en list napisal da naj bi bla pricakovana ovulacije 12,13 in 14 dan v ciklusu... te pa ne vem no.... sej vrjetno tocno pa tudi one ne more vedet kdaj bom mela O. no glavno da bo (ce bo). na ultrazvoku pa nisem bla, ker mam gineka v tujini sem pa trenutno v slo. ampak drugi ciklus (ce slucajno ta spet ne bo uspelo) pa sem ze nazaj v tujini in bom ji rekla naj bi naredi ultrazvok pa moj se tudi ni bil na spermiogramu in se prebrala, da nekateri gineki dajo najprej to preiskavo skozi pol pa sele K. no bomo vidli....

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 21:05:19   
lučka 25
Tinč, foliel bi na dan zrastel 2- 3 mm. Tako, da je še možno. Je pa lahko že dovolj velik folikel za oploditev pri 19 mm. Upam, da sem prav povedala, če nisem naj me katera popravi.


little angel, povprečje za O je res med 12-14 dnem, ampak nekatere jo imamo/imajo tudi kasneje. Boš videla kak bo.

(odgovor članu little angel)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 21:14:21   
Sulfinija
Punce mene pa tolk v prsih boli,da bi mi jih danes skoraj raznelso po mojem je tole žal stranski učinek od klomifena,če bo user posted image  itak ni važno.Jaz grem pa v torek na UZ h ginekologinji da mi nekaj pogleda,ker sma zadnjič dvakrat videle neko senco in je mislila da je od abrazije kaj noter ostalo vendar me je zadnjič v LJ pomiril in mi delal UZ tik po odhodu M in je rekel,da je vse lepo čisto kot mora biti.Moja G pa mi je dvakrat UZ delala tik ob prihodu M.Sedaj pa še v torek grem da bom pol mirna in takoj bom ji tudi povedala da sem bila na klomifenu in boma malo stanje preverile kok mam kaj jaz foliklov.

lp mOJCAuser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 21:37:42   
lučka 25
Mojca, dobro opravi na UZ. Naj se vidi vsaj kakšen ep folikel. user posted image  Ti stranski učinki K so pa res zelo raznoliki, včsihkar nenavadni. Kot sem že rekla, vse naj naj ti želim.user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: klomifenke 2008 II.del
14.9.2008 21:51:46   
Muca83
Evo me, da se vam pridružim. Sem nova klomifenka. Z jemanjem začnem v sredo in me je kar malo strah, ker sem prebrala spisek stranskih učinkov user posted image

Je pa moja zgodba na hitro taka: 2 leti nazaj sva se odločila, da začneva delati na user posted image . Uspelo je že v drugem poskusu, a se končalo s parcialno molo. Sledila je abrazija (dec 06) in 6 mesecev sva mogla počakat. Potem se spet zanosila v drugem poskusu, a se je spet končalo, tokrat so mi v 13. tednu odkrili, da je plod odmrl pri starosti 9 tednov. Sledila je abrazija (sep 07) in samo en mesec nismo smeli delat na user posted image . No in sedaj je leto naokoli in v tem času je očitno moj problem z donositvijo postal problem z zanositvijo. Moja G se je zato odločila, da probamo s klomifenom, če pa v treh mesecih ne bo nič, pa sledijo preiskave. Upam, da to ne bo potrebno user posted image

Jemala bo pa po 1 na dan. Upam, da mi res pomaga in da ne bo stranskih učinkov.

Sem si pa ogledala seznam punc, ki jim je uspelo s klomifenom in je kar vspodbuden.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: klomifenke 2008 II.del
15.9.2008 10:34:56   
nf
IZVIRNO SPOROČILO: kalaxy

Punce dejte mi malo pomagat.
Kot sem že rekla sem prvič na Klomifenu. Ginekolog je rekel naj začnem z jemanjem od 4.dneva ciklusa do 9.dneva in da bom porabila pol škatlice, torej 5 tablet.
Jaz začnem 4.dan jemat in zdej študiram, če ga nisem kej usrala.
Danes je dejansko 8.dan in bom porabila 5 tablet. A bi dejansko mogla začet 5.dan?
Sem čist zmedena. Saj zdej kar je je.
Mam pa tudi jaz ful oblivanje.


Jaz imam od 4.-8. dneva.

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: klomifenke 2008 II.del
15.9.2008 10:48:44   
tinč407
IZVIRNO SPOROČILO: lučka 25

Tinč, foliel bi na dan zrastel 2- 3 mm. Tako, da je še možno. Je pa lahko že dovolj velik folikel za oploditev pri 19 mm. Upam, da sem prav povedala, če nisem naj me katera popravi.




tak da neka mala možnost še je user posted image user posted image

sem pa smotana da si dajem lažna upanja user posted image user posted image
potem pa je razočaranje 100x večje

vsem ki ste (zopet) začele jemati klomifen želim čim manj stranskih učinkov in lepe foliklčke user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: klomifenke 2008 II.del
15.9.2008 12:25:27   
METULJ1
Pozdravljene,

sporočam, da sem dons dobila datum za laparoskopijo in histeroskopijo. In sicer bom v bolnico sprejeta 25.09.08, drug dan bo pa operacija. Upam, da nama po operaciji čim prej uspe zagledat težko pričakovani user posted image . Sicer pa po 3 mesecih sledi postopek za umetno. Tko mi je razložila G, ki me bo operirala. Pri nama se žal K ni obnesel. Mi je pa G v Leonišču razložila, da je skoraj nemogoče, da bi zanosila pred operacijo, ker imam jajcevode preveč zamašene in sem skoraj brezveze dala čez 4 cikluse s K.

Skratka, vam vsem želim, da vam K čim prej prinese več sreče kot nama.

PA PA

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: klomifenke 2008 II.del
15.9.2008 13:34:09   
nf
Metulji super! user posted image  user posted image  user posted image  Ful si dobila hitro datum!! Ej sej nas je kar veliko jemalo K za brezveze. Kako pa to, da imata umetno potem takoj hitro?

(odgovor članu METULJ1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: klomifenke 2008 II.del
15.9.2008 14:53:43   
METULJ1
nf - dr. Bokal je rekla, da je po operaciji največ možnosti za zanositev. Tko, da če v 3-eh mescih ne zanosim, je potem vedno manj možnosti za naravno zanositev. Upam, da nama bo seveda prej uspelo.

Pozdravčki

(odgovor članu nf)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: klomifenke 2008 II.del
15.9.2008 19:15:22   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: METULJ1

nf - dr. Bokal je rekla, da je po operaciji največ možnosti za zanositev. Tko, da če v 3-eh mescih ne zanosim, je potem vedno manj možnosti za naravno zanositev. Upam, da nama bo seveda prej uspelo.

Pozdravčki


Jaz imam kar močen SPCO in so se mi cistice po lapari pojavile že po 3 ciklusih. Tako, da je tudi meni G rekel, da če po 3 mesecih ni, bo težko kaj, a mi je vseeno dal K,  nato me je posla na IVF.

Naj bo operacija uspešna,  da bo pot do cilja krajša.user posted image

(odgovor članu METULJ1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: klomifenke 2008 II.del
16.9.2008 13:36:04   
Sulfinija
Ojka punce!

Pa sem doma od ginekologa.Vse je v najlepšem redu,naredila mi je uZ zaradi tiste sence in je več ni hvala bogu.Sem pa zelo lepo reagirala na klomifen na vsaki strani mam po štiri folikle.Sedaj komja čakam O pol pa akcija.Ja drugi meesc pa še začnem zraven jemati aspirin direct mi je napisala recept in tole priporočala.Torej punce danes zadnja tabletka zvečer pol pa čakanje in nato akcija.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu little angel)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: klomifenke 2008 II.del
16.9.2008 14:48:02   
lučka 25
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  Mojca, to so pa same dobree novice. user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image


Zdaj pa ma da vama uspe. user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: klomifenke 2008 II.del
16.9.2008 17:46:00   
tinč407
Mojca čestitam za foliklčke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

kolko pa si imela velike če mogoče veš? ker nimam pojma kolko bi naj bili veliki na 12 dan...

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: klomifenke 2008 II.del
16.9.2008 17:49:51   
Sulfinija
Tinč nimam pojma so bili mali jaz sem 6.dan po M tkole da nimam pojma,Moji bojo sedaj ziher rast bom nekje drug teden proti koncu mela O.Na UZ sem bila zaradi neke sence,ki je bila vidna in je ok,potem pa sem še mimogrede vprašala kok mam foliklov,ker sem na klomifenu.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: klomifenke 2008 II.del
16.9.2008 18:02:27   
tinč407
ok, hvala user posted image
upam da ti res rata sedaj
jaz na K čisto nič ne reagiram in sem že malo v depri user posted image   nimam pojma kaj me čaka. edino to da po naslednjem ciklusu grem na HSG

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: klomifenke 2008 II.del
16.9.2008 19:37:48   
lastovka
No, naj se vam še jst pridružim. Klomifen začnem jemati za naslednjo menstruacijo (začetek oktobra) in sicer dve tableti na dan. Me je kr malo strah, glede na to kakšne stranske učinke ste imele nekatere. Imam pa še dodatno oviro in sicer mi je ginekologinja na zadnjem pregledu ugotovila še pregrado v maternici (po dveh letih delanja na user posted image  - ne vem, a mi je šele zdej zrasla user posted image ) . Rekla je, da je sicer majhna in ne vpliva na zanositev. Je pa riziko potem, ko zanosiš. Toliko o veselju ob zanositvi. user posted image  Zdej bom pa (upamo da bom) zanosila, pol me bo pa šest mesecev strah, da ne splavim, al pa do bo z bebico kej narobe. Baje jo pa ne odstranijo pred prvo nosečnostjo, ker je neki riziko. Sej mi je ginekologinja rekla, da s tako pregrado normalno donosi 75 % ženska. Ampak, ko človek bere izkušnje na tem forumu, bi se kar zjokal...user posted image  No, samo tolk da veste, da sem z vsemi vami, k greste skozi take in drugačne izkušnje in držim pesti za vse, da čimprej zagledate user posted image  oz. user posted image . user posted image

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: klomifenke 2008 II.del
16.9.2008 21:20:57   
lučka 25
lastovka, dobrodošla.user posted image Upam, da ti bo s K uspelo.  S stranskimi učinki je pa tako, da vsako nekaj doleti, ali pa celo nič. Upam pa tudi, da pregrada ne bo povzročala težav in  bo nato tudi z user posted image  vse v redu.user posted image

(odgovor članu lastovka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: klomifenke 2008 II.del
17.9.2008 9:12:26   
little angel
lastovka moja kolegica je rodila 2 zdrava otroka kljub pregradi. tako da le pogumno!!!in upam da ti bo klomifen pomagaluser posted image

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: klomifenke 2008 II.del
17.9.2008 9:25:09   
Anonimen
Dobro jutro!

Po dolgem času sem spet z vami.user posted image  Sem vas močno, močno pogrešala!!! user posted image user posted image

Da grem kar po vrsti:
malaga: tebe pa pridno spremljajo z UZ. Mene tud zanima če mi folikel res poči al se vse ustavi?user posted image

sulfinija, tud jaz upam, da boš imela čim manj stranskih učinkov. Teli vročinski valovi so res tako neprijetni, da ne moreš verjet. O, sem videla da si pridelala ful foliklov. Bravo.. user posted image user posted image user posted image  Jaz sem največ dva.

nf, se bosta pa kar ornk znebila denarja. Sam itak, da se splača!! user posted image

frula, ti se tud odpravljaš na lepše?? Madona, tukaj ste vse take popotnice.

lučka, pri meni je isto. Enkrat me ful obliva, drug ciklus ne,.. Res različno.

tinč, te čisto razumem. Kaj pa če bi naslednji ciklus probala samo po pol tablete? Baje Reš pravi, da je včasih manj več. Drugače sem pa imela 12. dan ciklusa folikle velike nekje od 16-19 mm.

little angel, jaz imam O nekje okoli 15 dne glede na UZ, po dolžini ciklusa pa nekje 20. dan. Tako, da težko rečem kaj se sploh mora gledat.

muca, želim ti, da čimprej zagledaš user posted image  in, da se vse konča srečno.

kalaxy, UZ je od 12-14 dneva ciklusa.

lastovka, dobrodošla. upam, da čimprej zagledaš user posted image .

drugače je pa danes moj 16. dan. Na UZ 14 dan sem imela en folikel velik 19 mm, tako, da misilm, da je bila včeraj O. Je pa to očitno moj zadnji ciklus s K, ker mi ni dala recepta za naprej, ampak je rekla, da naj se oglasim, če dobim M.

(odgovor članu Fargesia)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...
Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?