|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 7:31:01   
PIKICA1
Živjo,

evo še od mene en pozdrav in čestitke vsem slavljenčkom

Rokec je še kar mal prehlajen, drugač je pa priden fantek. Pri varuški je brez problema, doma tudi. Nocoj se je ponoči 1x zbudil in spil veliko vode - očitno je bil žejen, ker sva mu zvečer nasipala fiziološke v nos, da smo ven spravili čuda smrkcev.

Hodi še ne sam, ampka se mal spuša od predmeta do predmeta. Ob opori se tud že fajn premika po dveh, če se mu pa mudi pa na vse štiri in leti, da se kar kadi:-)

Še enkrat prosim, če mal napišete kakšne inhalatorje imate in če so na toplo ali mrzlo paro....pleassssse

lep dan vam želimuser posted image


(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 9:39:06   
Anonimen
Jutro!
Sem nas našla na drugi strani. Noč je bila dokaj ok. Je lepo spančkal od 20h, ampak se je zbudil že ob 20:40h user posted image . Zdaj spi I rundo, jaz pa ribam jabolka, bom potem naredila štrudelj. No, zdej imam malo pavze..



IZVIRNO SPOROČILO: PIKICA1


Hodi še ne sam, ampka se mal spuša od predmeta do predmeta. Ob opori se tud že fajn premika po dveh, če se mu pa mudi pa na vse štiri in leti, da se kar kadi:-)




Pri nas enako. Ampak res komaj čakam, da shodi user posted image .
Inhalatorja pa nimamo, tako da ti ne znam svetovati.

Sandra85: Sem pogledala video in lahko rečem samo BRAVO!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PIKICA1)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 9:40:58   
Anonimen
PIKICA1, poglej
TUKAJ user posted image  user posted image  user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 9:41:51   
Anonimen
user posted image   ne vem zakaj ne dela link user posted image  user posted image . No, poglej tukaj:

link 

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 5.10.2008 21:34:37 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 9:58:28   
lemavrica
Srečanje
 
Prijavljene: Buškica, Ana b, CUKERČEK, Lemavrica ( mene je sicer zagrabil prehlad in ne vem kako bom v soboto )
 
Lokacija: Kaval
 
Mene je včeraj zvečer kar fajn zvilo, sem zakuhala, vse me je bolelo,... v glavnem groza. Upam da bo v dveh dneh ok, ker si res ne morem privoščit bit bolana. Jaka je spet na dieti, zdaj smo na brezpšenični dieti, do sistematskega ki ga imamo ta mesec. Upam da kmalu ugotovimo kaj mu ne paše in da se nehajo te njegove težave. PA še ful mu z noska teče, kašlja, no vročine hb nima.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 10:06:00   
LINA31
jutrouser posted image ,
tianna..hvala za link od inhalatorjev. Mi bomo tud moral kakšnega kupit.
Mi smo že full boljš, danes popoldne imava še kontrolo, jutri pa v službo, Žan pa v varstvouser posted image .
sandra85....full je luškan Enej na posnetku. Super hodi user posted image .

Žan je prav srčkan, prava igrača, ampak je ratal tako trmast, da je joj user posted image . Samo na sedežno bi plezal, predale odpiral...in vse kar rečem, da je NE...se prav dere...ne joka, ampak histerično dere AAAAAAAAAAAAAA. Pol pa od ihte kakšno stvar prime in jo udari ali pa vrže po tleh. Groza! Očitno je eno tako obdobje v razvoju, saj po drugi strani mi pa vsi pravijo, da je super, ker je tak raziskovalec.

Zdele sem ga dala spat, ker se je že nekaj za ušesa vlekeluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 11:27:10   
Rožica*
Hojla!

Moj OTROK user posted image  je tudi postal zelo trmast, pač obdobje, ko preizkuša meje, do kje lahko gre in skuša uveljaviti sam sebe in njegov prav.

Inhalator pa sem jaz lansko leto kupila v Hofru. Priporočam!!!
Sigurno bo tudi letos v akciji se splača počakat, cena ugodna, kvaliteta dobra!!!

lp

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 12:10:50   
buškica
http://www.ideo.si/?k=art&kat=108&art=346

tale inhalator je zakon


Za srečanje v soboto, načeloma velja. Pri nas sta mož in tamala bolančkana in upam da bo  do sobote že mož dober in da se bom lahko udeležila srečanja.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 13:57:03   
Rožica*
IZVIRNO SPOROČILO: buškica

http://www.ideo.si/?k=art&kat=108&art=346

tale inhalator je zakon




Ja pa cena tudi. user posted image
Mislim da sem jaz zanj dala vsaj po manj.
Bom pogledala kasneje katere znamke je in kako velike delce prši, to je najbolj pomembno, ....
Ko sem lani primerjala te inhalatorje vem, da sem prišla do zaključka, da se je tega v Hofru izplačalo. Tako so mi svetovale tudi mamice na RR in še to so dodale da moram že zjutraj ponj v trgovino ker zaloge zelo hitro poidejo!! So pa zaenkrat bili v akciji še vsako leto.
Tudi otroško masko ima zraven...

(odgovor članu buškica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 14:26:02   
annie
Ojla,

Nik spi, jaz pa malo rr čekiram.

Ja, inhalator bi tudi jaz rada kupila. Rožica, ja jaz sem lani, ko je bil v akciji v Hofru šla popoldan, da bi ga kupila, pa jih seveda ni več bilo user posted image ...mi je ful žal, ker je bil tisti res ugoden user posted image . Sedaj vedno pregledam hofrove reklame in upam, da ga bodo spet imeli user posted image

Popoldan ob 17.00 h pa gre Nik prvič v varstvo (k tašči). Grem na RD h kolegici, dragi pa bo do poznega večera v službi, ker so v neki gužvi user posted image Upam, da bo Nik priden in da me preveč ne bo pogrešal, jaz ga ziher bom user posted image

Sandra, za seznam....danes mu je pokukal 6. zobek user posted image ...pa lepo popoldne želim!



(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 15:06:37   
dreamz
Ciao! user posted image

Ooo, pa se še jaz javim na temi otrokuser posted image  Uau, je šlo res hitro. Ko srečam mamice z dojenčki, se očutim out user posted image


Sebastien je zdaj vredu. Tudi njega je začela dajat trma in včasih mi je kar težko, ma tako je.

Tianna: Je bil dober štrudelj? user posted image  Jaz iščem en recept za pecivo brez jajc, ker ima nona dieto brez maščob in jajc, a ima jutri roj. dan in ji bi rada vseeno kaj spekla. user posted image  

Pikica: Mi nimamo inhalatorja. Ma zakaj ga je dobro imet in kdaj ga uporabljate?

Lemavrica: Joj, bogi vi s temi dietami!! To more bit res težko, ko ne veš na kaj je alergičen... Ma more bit tudi težko izbirat hrano zanj... meni se bi sfuzlalo, že tako me je kdaj strah, če ne poje dovolj, če česa ne dobi...
No, upam res, da boste kmalu vredu in da bodo te težave zginile s časom! user posted image user posted image user posted image

Sandra: Res je dober Enej!! user posted image  Pravi šprinteruser posted image

Helena: Kako si? Klara je pa srčkana na slikci!! Ma ste jo sami postavli gor, ali se sama postavi? Zdej pa se bo začela akcija. user posted image

Vsem, ki so še bubani en kup pikapok!!! user posted image



_____________________________



(odgovor članu PIKICA1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 19:03:10   
LINA31
Midva sva bila danes na kontroli pri P in je skoraj ok. Še malo je rdeč sluhovod, ampak ni sileuser posted image user posted image . Antibiotik mora pa jest 10 dni. Je pa rekla P, da do 3 leta, ob vsakem zanku vnetja ušesa dajo antibiotik, zato da ne bi prišlo do kakšne infekcije.
123a...kako je Zoja?
A katera ve kako je Vasja od sonca?

Mere za seznamček...
12m...78cm in 10300g.

(odgovor članu PIKICA1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 20:31:04   
helenav
čer..

Klara spi...jaz sem se že zrihtala za spanje..sedaj pa na kavč-pod dekico in malo sveže trič trače prebratuser posted image user posted image in pol spančkat...jutri pa petek JUPIIIIIIIIIIIIIIII.

DREAMZ danes sem vidla sebastiena s tvojo mamo....kje si bila pa ti? šola...počitek..frizer ali kozmetičarka..user posted image user posted image user posted image user posted image ha ha ha..
Ma ne Klara se ne dvigne še sama....to smo jo mi postavili....zdrži pa kar dolg....v sredo imam RA da malo preveri situacijo....

Enej bravooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image kaj niso smešniuser posted image user posted image ..leto nazaj pa nas niti še prav niso vidli...

trma ja ja,,mi smo tudi postali te sorte in tudi jaz si močno želim da je to samo obdobje. danes ne kavi je bilo eno samo dretje...ona bi vse kar se ne sme..in pol se dere in zvija in trmari in kričiuser posted image user posted image ...hudoooooooo..ona bi raziskovala...ampak še vedno po vseh štirih in jaz jo ne pustim povsod..ploščice so mrzle...trava proti večeru vlažna...hja...po eni strani si kar močno želim, da shodi...kajti sedaj bo vedno bolj mrzlo in bo plazenje zunaj kar vprašljivo..ampak ona v tem uživa...

zdej grem gledat kmetijouser posted image

Lep večer


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 20:31:59   
helenav
še to:

Sandra: 13 mesecev: 9 kg in nevem koliko cmuser posted image


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 20:49:13   
Anonimen
Čer!
Sem ga dala spati.. Od II runde pa do zdaj je bil buden skoraj 6h. Ej vse me boli, tako sem utrujena.. Non stop moram biti za njim, pa dosti dela sem imela.. user posted image  user posted image  user posted image  Zdaj sem kar obležala tu v postelji. Do zjutraj me ni user posted image ..

Helenav: Tudi jaz komaj čakam, da naš shodi user posted image .

dreamz: Dober, dober user posted image . Pa tvoj, si našla kakšen recept?

Za vse bubančke user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu helenav)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 21:52:06   
Rožica*
Živjo!

DOMAČA NALOGA: (se še spomnite kaj to pomeniuser posted image )

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
S tem vprašanjem seveda ne mislim dobesedno tega ampak, če jih že učite jesti z žličko, če vaš otrok že sam obvlada hranjenje z žličko...?

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?

9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Se oločam za nakup nekaj bolj konkretnega, trenutno imamo nogavičke z bremzicami.


No punce zdaj se mi pa ne izneverit in veselo na delo, da ne bo jutri črnih pik!!!user posted image user posted image user posted image


LP




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 22:06:28   
CUKRČEK






1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?

2x na dan...1x kako urco in potem še 1x 1,5 ure-2 uri


2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?

Spat okoli 21-ih, spita celo noč. Vsake toliko treba dat le dudo.


3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?

Imata flaški z "trdim ustnikom" vendar uporabljata le navadno flaško s cucljem. Načeloma pijeta sok, vsake "kvatre" tudi kakav, če hočeta za cvečerjo le tega.


4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
S tem vprašanjem seveda ne mislim dobesedno tega ampak, če jih že učite jesti z žličko, če vaš otrok že sam obvlada hranjenje z žličko...?

Pribor uporabljata samo za kloftanje eden drugegauser posted image ali pa za tolčenje z njim po mizi, da mi živce požreta.  Drugače še vedno uživata all inclusive od mamice.


5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image

user posted image popizdim, pa grdo gledam. Samo to itak "ne pali", ker če jaz grdo gledam je to najbolj zabavna in smešna stvar na svetu in potem šele začneta z veseljem "srat".


6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?

Pojma nimam. Pri nas , naprimer ajsi pomeni to, da se mi režita v glavo in delata po svoje naprej. Me gledata, govorita ajsi in z roko delata svoje delo.


7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?

Čez dan jima odvzamem dudo, ker bi jo v nasprotnem primeru imela ves čas v ustih. Ko pa jo enkrat pokažem, dobita nadsvetlobno hitrost in podreta vse pred seboj, da sta le čimprej z dudo v ustih.


8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?

Imamo sicer navadno kahlo z račjo glavo (še od starejše), vendar je še ne uporabljamo. Pojoča kahla, kaj pa jaz vem...meni tudi nihče ne zapoje, ko kaj naredim.user posted image


9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Se oločam za nakup nekaj bolj konkretnega, trenutno imamo nogavičke z bremzicami.

Imata "taprave copatke" z trdim podplatom, vendar so več na tleh kot na nogah. Zato moram kupit nogavičke z prišitim podplatkom, ker od starejše še vem, da edino te ostanejo na nogah.










Takle mamouser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 2.10.2008 22:09:23 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 22:28:21   
dreamz
user posted image Dober večer!

Končno sem vse zrihtala (sebe in stanovanjeuser posted image ), zdej imam pa čas za relaks.

Helena: Ma kako, jaz grem fullkrat po Izoli in te nikoli ne srečam, enkrat, ki gre moja mama sama s Sebastienom jih srečaš!! user posted image  user posted image  Ma sem bila pri dermatologu..nič hudega... pero nisi dosti falila user posted image
Jaz tudi komaj čakam, da Sebastien shodi, ker mi umaže vse hlače, ko gre po štirih user posted image . Ne ma res, pa še težek je ful in ga morem povsod nosit...

Tianna: Nisem še našla recepta, bom jutri en biskvit nahitro spekla.. na kulinarika.net se dobi vseživo user posted image

user posted image Jaz nevem več kaj mu dat za večerjo. Prosim, dajte mi kako idejo!
Jaz mu dam npr: jajce, polenta, mineštrice, paštico, včasih rižoto... Večinoma slano, ker sladko je tik pred spanjem (čokolino), zato mu ne delam mlečnega riža ali gresa. Ker ima le 4 enkice, mu provam dat take mehke stvari, da lahko pogoltne.

_____________________________



(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 22:36:36   
annie

Dober večer!

Rožica, super za domačo nalogo...končno spet po dolgem času user posted image


1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
Že od 9m hodi samo 1x/dan spat in takrat spi 2-3h.

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?
Zaspi vedno pred 21.00h, zjutraj pa vstane med 8 in 9h. Kaj že pomeni prespati celo nočuser posted image user posted image ...kje pa, se zbudi 1-2x za dudo, če pa to ne pomaga, pa je joška zakon user posted image

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?
Za pitje tekočine (predvsem je to voda) uporabljamo Mam lonček z mehkim ustnikom. Imam tudi Aventov magični lonček in čeprav zna z njega tudi pit, mu je Mam lonček boljši oz. z njega rajši pije.

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
Vedno ima svojo žličko, ampak bolj za pacanje, kot pa kaj drugega. Včasih pa mu uspe kaj hrane nest v usta, ali pa še jaz kaj zraven dobim user posted image

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image
Poskušam mu obrazložiti zakaj se nekatera stvar ne sme, čeprav vprašanje koliko sploh razume.

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
Iskreno povedano nimam pojma user posted image ...več kot obrazložiti stvar po moje drugače ne gre user posted image

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?
Ima jo samo za zaspat.

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?
Kahlice še ne uporabljamo. Enkrat drugo leto proti poletju ga mislim navajati na njo. Tudi če bi ga sedaj posadila na njo, se mu sploh sanjalo ne bi, kaj naj počne. Pa pri njem se itak nikoli ne ve, kdaj bo kakal user posted image

9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Zaenkrat imamo samo še nogavičke z bremzicami.

Evo, pa je...a dobim petico? user posted image








(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 22:42:30   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: dreamz


user posted image Jaz nevem več kaj mu dat za večerjo. Prosim, dajte mi kako idejo!



Veš, tole  tudi mene zanima user posted image Jaz mu ponavadi dam, če je še kaj od kosila ostalo, po večini pa poje ali kakšen jogurt, gres, polento, linote. Je pa res, da ima večerjo skoraj tik pred spanjem, potem pa pred spanjem še joška za na vrh user posted image

(odgovor članu dreamz)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 22:46:52   
dreamz
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*

Živjo!

DOMAČA NALOGA: (se še spomnite kaj to pomeniuser posted image )

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
Večinoma spi enkrat čez dan. Navajam ga, da zaspi po kosilu, ampak včasih zaspi prej. Spi pa zelo različno, včasih 1 uro, včasih 2, 2 in pol

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?

spat okoli 21.00 (včasih tudi okoli 22.00), vstane pa okoli 9.00  (tudi kdaj malo pred 10.00).
A obsataja spat celo noč brez zbujanja???user posted image

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?

Lončke z ustniki imamo za čez dan za vodo, čaj. Zvečer pred spanjem in ponoči uporabljamo navadne flaške z dudo (z veeeliko luknjo) za mleko in čokolino.

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
S tem vprašanjem seveda ne mislim dobesedno tega ampak, če jih že učite jesti z žličko, če vaš otrok že sam obvlada hranjenje z žličko...?
ne še, čeprav nam je rekla P, da bi lahko začeli. Ma se mi ne da, da mi vse osvinja.. ma tudi to bo treba..user posted image
5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image

Mu pokažem in rečem, da ne sme in da resno mislim, nato ga nekako ignoriram.

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
Ga ne kaznujem, ker je itak premali, ne šteka še, ma mu zatežimuser posted image  da NE sme, včasih štrcnem po prstkih, če kaj takega tika, kar je nevarno.
7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?

nimamo dude

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?

Ne, kdaj pa se ponavadi to uvaja?
Najverjetneje bom kupila eno čisto navadno.

9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Se oločam za nakup nekaj bolj konkretnega, trenutno imamo nogavičke z bremzicami.

V razvojni ambulanti nam je priporočala, da kupimo take, ki dajejo oporo nogici in ki imajo notranji anatomski vložek, zato smo kupili ene od cicibana.
Za pri noni imamo za rezervo nogavičke z bremzicami.


No punce zdaj se mi pa ne izneverit in veselo na delo, da ne bo jutri črnih pik!!!user posted image user posted image user posted image


LP






_____________________________



(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 22:50:03   
123a
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*

Živjo!

DOMAČA NALOGA: (se še spomnite kaj to pomeniuser posted image )

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
Zoja spi dopoldan med 10 in 11 po 1h in ob 15h po 1,1.5h


2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?
Striktno se držimo že od 4m naprej,da gre v posteljo ob 20,20.30!Zjutraj se zbuja men 8 in9h.ŽAL ŠE NISMO TE SREČE,DA BI PRESPALI CELOOOOOOOOO NOČ....KAKO ŽE TO ZGLEDA???A JE SUPER???user posted image user posted image user posted image

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?
Mi imamo flaške

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
Ja.Pri vsakem obroku ima svojo žličko in se pridno trudi jesti sama...samo ne vprašaj kako je vse umazano potemuser posted image


5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image
Jo ignoriram in pustim,da se zdere in je potem stanje kot,da se ni nič zgodilo.Vedno se ob njenem izpadu obrnem stran in grem.

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
Jaz ko ji rečem NE se mi smeji,zato vem da to ne pali.Če nekaj dela namirno jo odnesem v drugi prostor in ignoriram.


7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?
NE


8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?
JA.Že kakšna 2m kaka samo v kahlico.No ponoči in ,če nismo doma se pokaka v plenico.Drugače pa že točno ve,ko ji rečem greš kakat...se nasmeji in gre proti kopalnic.In tudi vedno,ko kaj naredi gre dol in vedno pogleda nazak kaj je naredila in se nasmejiuser posted image


9.Kakšne hišne copate uporabljate?
Se oločam za nakup nekaj bolj konkretnega, trenutno imamo nogavičke z bremzicami.
Mi tudi


No punce zdaj se mi pa ne izneverit in veselo na delo, da ne bo jutri črnih pik!!!user posted image user posted image user posted image


LP








Čer...sem morala najprej D.N. opraviti in potem malo počvekatiuser posted image user posted image user posted image

LINA-mi smo sedaj ok...antibiotike smo pojedli(10dni)in trkam je sedaj ok.No,da pa ne govorim o spanjuuser posted image user posted image user posted image dva dni je že katastrofaaaaaaaa.Spi do polnoči in potem je zbujanje non stop do 4user posted image user posted image Nimam pojma več kaj je to????Kaj takega še nismo imeliuser posted image sem cela zbita in zjutraj ,ko zvoni ura ob 5.30 za službo me ne sprašuj kakšna sem uffffffff....kaj je že to spanjeuser posted image Nimam več upanja

helenav-lepa tvoja princeska





_____________________________

ZOJA-ko si prikukala na svet,si nama polepšala življenje

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
2.10.2008 23:07:59   
123a
Mi imamo ta inhalator-meni je super dali pa smo aprila 90€



user posted image

_____________________________

ZOJA-ko si prikukala na svet,si nama polepšala življenje

(odgovor članu 123a)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 7:43:12   
PIKICA1
1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži? 
1X, če je doma in 2x, če je pri varuški. Zjutraj pol ure, popoldne 2-2.5. 

2. Kdaj zvečer spat? Kdaj zjutraj vstanejo? Že spijo celo noč brez zbujanja?
Kdaj zaspi že ob 19. uri (sploh proti koncu tedna, ker je že bolj utrujen), včasih pa okrog 20. ure. Večinoma spi celo noč, razen zadnji teden se mogoče zbudi 1x, ker je bil prehlajen. Dala sem mu pit vodo in  je takoj zaspal nazaj. Danes mi je celo s prstom pokazal, da naj ga dam v posteljico:-)

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?
Za pitje tekočine (predvsem je to voda) uporabljamo še vedno flaško s cucljem, ker pri ostalih glih nismo prav uspešni. Večinoma bi jih on le grizel in iz njih spije veliko manj tekočine, ker se mu kar ne da. Tudi zvečer pred spanjem dobi še mleko v flaški s cucljem, ker mu tako paše, da mi kar v rokah zaspi.

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor?
Nekaj sva probavala, pa žlice ne mara. Večinoma on to opravi z rokicami.

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?
Nekaj časa ga pustim, probam čimbolj mirno reagirat in preusmerit pozornost...in kar deluje. Hudih napadov še nimamo...trkam na les. 

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
Zelo resno mu povem, da se to ne sme in s prstom pokažem ne, ne. Če pa npr. hodi v kuhinjo, ko nimam časa zanj, ga tolikokrat nesem nazaj, da odneha (zraven mu pa dam kakšno cedilo v roko in se kar zamoti). Zdi se mi, da je bistvo vsega vztrajnost in da na miren način preusmeriš njegovo pozornost.

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?
Ima jo samo za zaspat in kdaj zjutraj v avtu, ker se kar zgodaj vozimo od doma.

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?
Kahlice še ne uporabljamo. Zvečer ga kdaj posedem nanjo, pa še niti ne ve kaj bi z njo počel.

9.Kakšne hišne copate uporabljate? 
Ima  ene copatke on malamaša in ene od superfit.

(odgovor članu 123a)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Septemberke 2007 - vztrajamo !
3.10.2008 8:35:25   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*

Živjo!

DOMAČA NALOGA: (se še spomnite kaj to pomeniuser posted image )

1. Kolikokrat še vaši otroci spijo čez dan? Kako dolgi so dremeži?
1 krat spi dremežou ni

2. Kdaj zvečer spat?ob 8h Kdaj zjutraj vstanejo? ob 7hŽe spijo celo noč brez zbujanja?da

3. Še uporabljate flaške na dudo, ali imate razne lončke z ustniki,....?še uporabljamo flaško in dudo za spati
Če da. Ali iz njih pijejo tudi mleko (npr. zvečer pred spanjem) oz. jih uporabljate samo za sokove?samo za sokove in čaj

4. Ste že začele učiti svoje otroke uporabljati pribor? da
S tem vprašanjem seveda ne mislim dobesedno tega ampak, če jih že učite jesti z žličko, če vaš otrok že sam obvlada hranjenje z žličko...?da

5. Kako se odzovete na te trenutne izpade trme naših malčkov?user posted image je zaenkrat še ni

6.Kako kaznovati tako malega za nekaj kar veš, da naredi namerno in da on ve da nesme, čeprav je spet vparašanje koliko kateri od naših malčkov razume NE?
razume kaj pomeni ne in ga tudi uboga, mogoče zaradi strožjega tona glasu, če pa pričakujem, da bo dejavnost ponoviu ali pa je nevarno pa mu preusmerimo pozornost in ga sploh ne opozorim, ker je ravno tisto za kar se jezim potlej zanimivo in rad ponovi, ko ne gledam

7. Ste že začele z omejevanjem/odvajanjem od tolažilne dude?da in ne

8. Že mogoče uvajete kahljico? Kako? Po kakšni metodi?ne
Kakšne kahljice ste kupile navadne/pojoče/...?

9.Kakšne hišne copate uporabljate?superge sandale in čevlje odkar hodi
Se oločam za nakup nekaj bolj konkretnega, trenutno imamo nogavičke z bremzicami.


No punce zdaj se mi pa ne izneverit in veselo na delo, da ne bo jutri črnih pik!!!user posted image user posted image user posted image


LP





(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Otrok vam pove, da je istospolno usmerjen
rotkappchen



poslal/a bi ga/jo k psihiatru (12%)

to se mi ne more zgoditi (4%)

odpovedal/a bi se ga/je (1%)

sprejel/a bi to (82%)


Število vseh glasov: 210

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!