|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
7.11.2008 21:36:44   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

sam tolko da veste, cepljenje proti tbc se je opustilo, ker je cepivo neučinkovito.
kar se da tega tiče, kdo ima prav in kdo poseduje več znanja o tem....so stvari, v katere verjamete, ko pripeljete otroka cepit, ki so v resnici samo stvar neke dediščine ali pa neke odločitve nekoga. in tudi stroka ni tako vsevedna, kot ste nekatere prepričane. to je nekako tako: pač vedno sta 2 plati, samo le ena je priznana za doktrino. in tista ki je, na tisto se vsi sklicujejo, članki tiste so objavljeni v "kredibilnih" revijah, samo te članke stroka bere, itd. hočem rečt: lahko ste prepričane, da vam nihče ne laže, najbrž je (razen v primeru farmacije) tudi res da vam ne, ne moreste pa bit prepričane (in ne bit), da vam nekdo ne pove vsega, ker pač vsega preprosto ne ve. al je ozkogleden, al pa noče vedet.



OK, lej, saj ni treba verjet, lahko preveriš: po cepljenju in po bolezni nastanejo protitelesa, ki ostajajo v organizmu dolga leta - če si bila cepljena proti kateri bolezni in si prepričana, da je nikoli v življenju nisi prebolela, pojdi na infekcijsko kliniko in lahko plačaš preiskavo, pri kateri ti odvzamejo kri in ti potrdijo, da so v njej protitelesa ali pa ne. Mogoče boš potem verjela medicini oz. cepljenju kaj bolj.

Je pa sigurno, da se znanost in dognanja v njej spreminjajo. Saj se navsezadnje tudi okoliščine. Ampak vseeno obsega študij medicine 6. let in nadaljni je doživljenski, znanost sama je pa tudi stara skoraj toliko kot človeštvo, saj se je razvijala od prvih zdravilcev naprej.

Iz povedanega se tudi jaz sprašujem, od kod enim jajca.... user posted image

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 19:07:42   
LoCa
ko sem pisala o tbc sem seveda mislila na opustitev obveznega cepljenja user posted image .
trdozimc, js se nikjer v postu nisem opredelila glede cepljenja. samo pač  vem da vse kar je obvezno ni nujno utemeljeno obvezno. in za tbc je resnica to kar sem napisala. zakaj je obvezno za določene s otroke pa....ja e vem, vprašajte tistega, ki je to dal v Program user posted image .  in vem kaj več kot laik ker pač delam na enem takem področju. zato se niti ne mislim spuščat v debate učinkovitosti itd. sm napisala kar sem, ker vem, kako zgleda v resnici ta odnos do vsega kar ni doktrina. js ne trdim, da nimajo pojma, js vem, da se ve tisto, kar se hoče vedet. in se apriori negira tisto, kar v veljavno doktrino ne paše.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 20:07:48   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

sam tolko da veste, cepljenje proti tbc se je opustilo, ker je cepivo neučinkovito.




IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Od leta 2005 je v Sloveniji opuščeno neselektivno cepljenje novorojenčkov proti tuberkulozi. Tako je po novem cepljenje proti tuberkulozi obvezno le za novorojenčke iz družin, ki so se v zadnjih 5 letih pred rojstvom novorojenčka priselile iz držav z visoko incidenco tuberkuloze. Neselektivno cepljenje je bilo opuščeno leta 2005, ko so ugotovili, da Slovenija izpolnjuje vse pogoje za ukinitev in da to v sedanjih epidemioloških razmerah, ko število bolnikov s tuberkulozo še naprej upada, ni več smiselno.



IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

js se nikjer v postu nisem opredelila glede cepljenja. samo pač  vem da vse kar je obvezno ni nujno utemeljeno obvezno. in za tbc je resnica to kar sem napisala. zakaj je obvezno za določene s otroke pa....ja e vem, vprašajte tistega, ki je to dal v Program user posted image

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 20:14:58   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

sam tolko da veste, cepljenje proti tbc se je opustilo, ker je cepivo neučinkovito.
 
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

in vem kaj več kot laik ker pač delam na enem takem področju.
 Saj ravno to je glede na spodnja dejstva najbolj zaskrbljujoče user posted image  (ti še enkrat skopiram)  
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Od leta 2005 je v Sloveniji opuščeno neselektivno cepljenje novorojenčkov proti tuberkulozi. Tako je po novem cepljenje proti tuberkulozi obvezno le za novorojenčke iz družin, ki so se v zadnjih 5 letih pred rojstvom novorojenčka priselile iz držav z visoko incidenco tuberkuloze. Neselektivno cepljenje je bilo opuščeno leta 2005, ko so ugotovili, da Slovenija izpolnjuje vse pogoje za ukinitev in da to v sedanjih epidemioloških razmerah, ko število bolnikov s tuberkulozo še naprej upada, ni več smiselno.

   PS: Joj, ne morem, da ne bi user posted image : ni čudno, da potem ne zaupaš stroki (saj ne vem, a bi prilimala enga, ki se smeje, ali bi bolje pasal en ki joka)

< Sporočilo je popravil Tisana -- 8.11.2008 20:17:02 >


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 20:36:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

sam tolko da veste, cepljenje proti tbc se je opustilo, ker je cepivo neučinkovito.


A res?
Koliko jih je pa zbolelo kljub cepljenju? Ali kaj razumes pod neucinkovito?

(odgovor članu trdozimc)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 20:53:13   
LoCa
neučinkovito pomeni, da pač je več ali manj brezveze se cepiti, ker ti ne pomaga, nisi zaščitena.
tisana, ne vem kaj hočeš sploh povedat. js nisem nikoli rekla da ne zaupam stroki (čeprav v primerjavi z nekoč res vedno manj zaupam), js samo pravim, da slepo zaupanje stroki ni nič drugega kot - slepo.  in ne odločam js o stvareh, tko da ne vem kako vezo majo ti copy paste-i? zaradi mene lahko ti vejrameš komurkoli hočeš. samo js mislim, da je dobro, da se človek glede česarkoli zaveda, da samo VERJAME. pač to je itak tvoja izbira in do nje imaš tudi pravico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 20:58:31   
alisha_2008
oo demet kaj ste hecni...ste zapel za eno besedo....
odlocitev posameznika, ce ne bo cepil otoka ga pac ne bo...ce bo vse vredu sploh super, ce ne bo bo pac nosil v sebi krivdo....vsak za sebe ve kaj je dobro in za otoka....ce ste vi cepil otoka ki ste za to ...fino...tisti ki ga pa niste pa tud ok
nevem kaj se tolk kregate okol tega

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 21:06:10   
Tisana
nevem kaj se tolk kregate okol tega
 Jah, kaj naj ti rečem: otrok spi, seksat ne mormo, pospravljeno je v nulo user posted image user posted image user posted image   Kar se pa tega tiče: 
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

kar se da tega tiče, kdo ima prav in kdo poseduje več znanja o tem....so stvari, v katere verjamete, ko pripeljete otroka cepit, ki so v resnici samo stvar neke dediščine ali pa neke odločitve nekoga. in tudi stroka ni tako vsevedna, kot ste nekatere prepričane. to je nekako tako: pač vedno sta 2 plati, samo le ena je priznana za doktrino. in tista ki je, na tisto se vsi sklicujejo, članki tiste so objavljeni v "kredibilnih" revijah, samo te članke stroka bere, itd. hočem rečt: lahko ste prepričane, da vam nihče ne laže, najbrž je (razen v primeru farmacije) tudi res da vam ne, ne moreste pa bit prepričane (in ne bit), da vam nekdo ne pove vsega, ker pač vsega preprosto ne ve. al je ozkogleden, al pa noče vedet.

 Sorry, ker sem sklepala po tem, da je tvoje zaupanje skopnelo ali pa vsak kopni user posted image  
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

js nisem nikoli rekla da ne zaupam stroki (čeprav v primerjavi z nekoč res vedno manj zaupam)
 No, tukaj se bom pa vzdržala, da ne boš potem spet rekla, da nisi rekla user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 21:07:43   
Tisana
nevem kaj se tolk kregate okol tega
Jah, kaj naj ti rečem: otrok spi, seksat ne mormo, pospravljeno je v nulo
 Aja, še to sem pozabla, da je tud torta v hladilniku user posted image  Njami user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 21:54:01   
alisha_2008
user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image
hahahahaahhhahahahaahahaha
ej moja sestricna dela v venera shop .... ti lahk kej zrihtam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 21:57:14   
LoCa
tisana, glavno da se ne dolgočasiš user posted image

(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 23:12:26   
Anonimen
To pa sploh ne drži, da se je opustilo zaradi neučinkovitosti. Ne cepi se zaradi tega, kot je že ena napisala, da je tbc izkoreninjen do te mere, da je v Slo zbolelih samo 20 na leto.

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
8.11.2008 23:13:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: alisha_2008

oo demet kaj ste hecni...ste zapel za eno besedo....
odlocitev posameznika, ce ne bo cepil otoka ga pac ne bo...ce bo vse vredu sploh super, ce ne bo bo pac nosil v sebi krivdo....vsak za sebe ve kaj je dobro in za otoka....ce ste vi cepil otoka ki ste za to ...fino...tisti ki ga pa niste pa tud ok
nevem kaj se tolk kregate okol tega



user posted image

(odgovor članu alisha_2008)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 0:17:00   
BUŠICA
koliko vas bo cepilo svoje hčere po 12.letu proti raku materničnega vratu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 9:14:22   
Tisana
Glede na sedanje vedenje in osebno izkušnjo, bomo našo čez 11 let definitivno dali cepiti. Jaz sem bila namreč trikrat operirana zaradi HPV. Posledično imam tako kratek maternični vrat, da sem dejansko celo nosečnost preležala, potem pa kljub temu rodila 1,5 meseca prezgodaj.  Če bi bila še 1x operirana, po mnenju ginekologov ne bi donosila otroka. 

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 9:16:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Glede na sedanje vedenje in osebno izkušnjo, bomo našo čez 11 let definitivno dali cepiti. Jaz sem bila namreč trikrat operirana zaradi HPV. Posledično imam tako kratek maternični vrat, da sem dejansko celo nosečnost preležala, potem pa kljub temu rodila 1,5 meseca prezgodaj.  Če bi bila še 1x operirana, po mnenju ginekologov ne bi donosila otroka. 


Res grozna izkusnja in HB da je sedaj vse o.k. in imas user posted image

Ampak me pa zanima kako si se pa okuzila z HPV kot 11 letna deklica??? A se ne prenasa z spolnostjo???

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 9:23:27   
Tisana
Ampak me pa zanima kako si se pa okuzila z HPV kot 11 letna deklica??? A se ne prenasa z spolnostjo???
 Nisva se dobro razumeli. Mi bomo našo pupo dali cepiti čez cca 11 let, ker je cepljenje najbolj učinkovito, če se cepi deklico pred prvimi spolnimi stiki, dokler še niso okužene s HPV. Zato priporočajo cepljenje v tem obdobju. Očitno imajo sedaj kakšne tudi že v teh letih oz. malo kasneje spolne odnose. Jaz, da ne bo pomote, sem jih imela nekaj let kasneje user posted image . Okužila sem se pa sam bog ve kdaj user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 9:27:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Ampak me pa zanima kako si se pa okuzila z HPV kot 11 letna deklica??? A se ne prenasa z spolnostjo???
 Nisva se dobro razumeli. Mi bomo našo pupo dali cepiti čez cca 11 let, ker je cepljenje najbolj učinkovito, če se cepi deklico pred prvimi spolnimi stiki, dokler še niso okužene s HPV. Zato priporočajo cepljenje v tem obdobju. Očitno imajo sedaj kakšne tudi že v teh letih oz. malo kasneje spolne odnose. Jaz, da ne bo pomote, sem jih imela nekaj let kasneje user posted image . Okužila sem se pa sam bog ve kdaj user posted image


Aha o.k.user posted image user posted image  Sej baje je ta virus prisoten tudi v nekih vrstah bradevic, ampak tega se nisem videla...

Kaj pa vem kako in kaj...pri nas se v glavnem vec kot 90% prebivalstva poroca nedolznih... Raka na maternicnem vratu pa nimamo kaj dosti...

Pa bi vseeno dala hcerko cepit, ce bo tako naneslo... skodit ne more a ne.

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 9:30:52   
Tisana
 Mogoče pa sploh ne vejo, da so ga preboleli: 1. Kaj je HPV?
Humani virusi papiloma (HPV) so virusi, s katerimi se pogosto okužijo ženske in moški, tako v Sloveniji, kot tudi drugje po svetu. Okužba s HPV lahko povzroča predrakave spremembe materničnega vratu hujše stopnje (CIN 2, CIN 3) in raka materničnega vratu, genitalne bradavice (kondilome) in papilome grla. Obstaja več kot 100 različnih genotipov HPV. Okužba s HPV je spolno prenosljiva, kar pomeni, da se širi pri različnih oblikah spolnih odnosov. HPV so glavni vzrok za nastanek raka materničnega vratu, povezani pa so tudi z nastankom drugih rakov, tako pri moških, kot pri ženskah.
2. Kako pogoste so okužbe s HPV?
Okužba s HPV je ena izmed najpogostejših spolno prenosljivih okužb. Vsaj 50% ljudi, ki so spolno aktivni, se bo v življenju okužilo s HPV. Okužba s HPV je najpogostejša pri adolescentih in mlajših odraslih, starih od 15 do 25 let.
3. Kakšni so znaki okužbe s HPV?
Ljudje, ki so okuženi s HPV, v večini primerov sploh ne vedo, da so okuženi. HPV najdemo v koži ali sluznicah in običajno ne povzročajo nobenih težav. Pri večini žensk (90%) okužba po 8 do 12 mesecih spontano mine, pri nekaterih ženskah (10%) pa se lahko razvije perzistentna (trajna) okužba s HPV. Pri teh je tveganje za razvoj hujših predrakavih sprememb in raka materničnega vratu večje.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 9:47:03   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

koliko vas bo cepilo svoje hčere po 12.letu proti raku materničnega vratu?


Ja.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 11:02:42   
LoCa
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

To pa sploh ne drži, da se je opustilo zaradi neučinkovitosti. Ne cepi se zaradi tega, kot je že ena napisala, da je tbc izkoreninjen do te mere, da je v Slo zbolelih samo 20 na leto.

ma brezveze razpravljat. to drži, samo v javnosti se o tem ni bogvekako razpravljalo.  je pa res, nikoli ni samo en razlog za spremembe. da pa je samo 20 obolelih za tbc na leto ne vem. v 2007 jih je blo na novo okuženih 194.ma še moja sodelavka jo je fasala.


< Sporočilo je popravil LoCa -- 9.11.2008 11:17:03 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 14:10:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
koliko vas bo cepilo svoje hčere po 12.letu proti raku materničnega vratu?


zakaj pa pouser posted image a ni tko da se cepi pred 12. letom, če že, oz. preden je punca spolno aktivna, ker PO spolni aktivnosti nima smisla....in glede na to, da punce vedno bolj zgodaj začnejo s tem, se pač priporoča pred 12. letom.
in ne gre enačiti tega cepljenja, al pa cepljenja za rota virus s tem cepljenjem po programuuser posted image mislim...
in jaz je ne bom dala cepiti verjetno, oz. če bi se mogla ta moment odločat, je nebi dala, kaj se bo pa v naslednjih letih pokazalo, bomo pa tko videli. se mi zdi pa bolj pomembno hčerko vzgojiti tako, da bo imela zdrav in normalen odnos do spolnosti, kar pa je pri HPV glavno.

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 16:08:04   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

da bo imela zdrav in normalen odnos do spolnosti, kar pa je pri HPV glavno.

  Lej Ulla80, preden podajaš izjave, v katerih obsojaš tiste, ki smo se okužili s HPV, se najprej prosim pozanimaj kaj več o HPV. Evo še malo info iz par postov višje: 
2. Kako pogoste so okužbe s HPV?
Okužba s HPV je ena izmed najpogostejših spolno prenosljivih okužb. Vsaj 50% ljudi, ki so spolno aktivni, se bo v življenju okužilo s HPV. Okužba s HPV je najpogostejša pri adolescentih in mlajših odraslih, starih od 15 do 25 let.
3. Kakšni so znaki okužbe s HPV?
Ljudje, ki so okuženi s HPV, v večini primerov sploh ne vedo, da so okuženi. HPV najdemo v koži ali sluznicah in običajno ne povzročajo nobenih težav. Pri večini žensk (90%) okužba po 8 do 12 mesecih spontano mine, pri nekaterih ženskah (10%) pa se lahko razvije perzistentna (trajna) okužba s HPV. Pri teh je tveganje za razvoj hujših predrakavih sprememb in raka materničnega vratu večje.

Za konec še to: Jaz imam zdrav in normalen odnos do spolnosti, pa sem se vseeno okužila. Glede na zgoraj naveden informacije, si ga mogoče imela tudi sama, pa pač ni povzročil resnih posledic. Torej, ne obsojaj prehitro.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 21:03:38   
BUŠICA
mislim...



ti kar misli, drugič premisli..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
9.11.2008 21:05:37   
Anonimen
o ljubi bog, pa kje pa obsojamuser posted image user posted image

jst sam pravim, da si želim za svojo hčerko, da bi mela tak odnos. ker dons je presneto malo najstnic, k ga majo. pri 14ih več spolnih partnerjev, kot jih bom jst kdajkol mela. celo parkrat več. na žalost. in tega si ne želim za svojo hčerko, zato upam, da bo moja vzgoja šla v tej smeri, da se to nebo dogajalo.
kak odnos do spolnosti maš pa ti, pa pojma nimam, pa tud ne zanima meuser posted image

dejstvo je, da več kot zamenjaš spolnih partnerjev, več možnosti maš za okužbe in bolj kot si izpostevljen tem okužbam vedno znova in znova, več možnosti maš za raka na m.v.

lohk maš pa tud sam enga, pa je zadost, sam to je bolj izjema, kot pravilo. in ne mi polagat besed v usta, za boga nouser posted image

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?