|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:00:57   
enkratna
IZVIRNO SPOROČILO: lotkla
Sem pa že slišala za primere, ko sta imela mož in žena/partnerja skupen račun in nekega dne (ponavad takrat ko je plača) je en ispraznil /a celoten račun in spokal/a. V momentu ostaneš brez denarja in kaj potem??? 


Tebi ostane stanovanje? user posted image

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:03:52   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: lotkla
Sem pa že slišala za primere, ko sta imela mož in žena/partnerja skupen račun in nekega dne (ponavad takrat ko je plača) je en ispraznil /a celoten račun in spokal/a. V momentu ostaneš brez denarja in kaj potem??? 


Tebi ostane stanovanje? user posted image




user posted image user posted image


(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:06:52   
tweed
Mogoče sem bil narobe razumljen, ampak imava ločeni kartici, vendar nobeden ne očita drugemu, da je preveč zapravil. Jaz dobim nekje 300€ več kot žena, pa se vseeno ne obregnem ob dejstvo, da je v H&M kupila za 150 € oblek, ki jih ne ona, ne hčerki ne potrebujejo, zame pa nič... (ker imam dovolj 5 majic in 2 hlačeuser posted image ).
Kakor komu paše pravim jaz...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:07:02   
enkratna
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Imam približno podobno mnenje. in približno tako tut pri nas funkcioniramo (razn tistega Excela...sva bolj neorganizirana...user posted image )


Jaz sem začela s to tabelco, ker enostavno ni bilo pravega pregleda nad financami, in potem sva se včasih žalostno gledala "kako smo pa spet švorc?", "a bo spet treba povečat limit'?".
Če vnaprej veš, da imaš za jesensko garderobo namenjenih npr. 400€, kupiš kadarkoli iz tega fonda stvari in se tudi bolj držiš zadanih planov, da tega ne prekoračiš (ker s tem porušiš sistem, nekje moraš potem to korigirati). Na ta način sva se znebila obeh limitov in že eno leto nama uspeva imeti in povečevati prihranke ter vlagati v življenjsko zavarovanje!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:09:01   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


IZVIRNO SPOROČILO: vaney

ne morem pa kar zapravljati skupnega denarja brez njegove vednosti...user posted image



Vidiš, tukaj pa jaz ne štekam:Kateri je potem skupni denar, če imata vsak svojega?


To je mislila, ČE bi ga imela. Skupen denar namreč.

Jaz tudi tako nekako razmišljam kot Mič in vaney.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:11:06   
picola1
Sej pri nama se isto dogaja...Velikorat sploh ne veva, kam gre denar...in na koncu meseca samo debelo gledava...Sva preveč neorganizirana glede tega in sva že stokrat rekla, da bova zbirala račune, da bova vidla, kam gre denar v resnici...sam nikol nsva prišla do tega...Pa ne zapravljava za neke velike stvari...bolj naju bašejo po moje tiste prčkarije, za katere sploh nimaš 'hmirk'.
Bo treba res nekej ukrent glede tega, mogoče je pa to z Excelom dobra rešitev...user posted image

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:11:41   
Anonimen
Kakor komu paše pravim jaz...


Res je.
Kaj pa ce locen racun pomeni vecjo stopnjo zaupanja (denar je zaupanje, nic drugega)? Ne glede na to, da nimam natancnega in vsako trenutnega pogleda v financno stanje partnerja, mu vseeno zaupam, da bo denar vecinoma porabil za skupne potrebe in skupne prioritete?

Kaj pa ce je skupni racun vecje nezaupanje? Ne zaupam ti, zato hocem, da imam vse pod kontrolo?

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:13:31   
Anonimen
Velikorat sploh ne veva, kam gre denar...in na koncu meseca samo debelo gledava...


Kaj pa ce se zanasata na to, da je skupna vreca velika in je iz nje lazje jemat? Kaj pa ce skupni racun pomeni manjso odgovornost oz. prelaganje odgovornosti?

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:13:47   
janca
Midva imava tud ločene finance. Jst sploh nevem kolk on zasluži, ker je iz mesca v mesec različno. Pač ima tako delo.
Jst npr. plačujem vse položnice in tankam svoj avto, on plačuje dopust (morje in toplice), pa kar se tiče vlaganja v stanovanje, pa tanka svoj avto in za malega plačuje varuško. Za prehrano skrbiva oba, on mal več jst mal manj. Odvisno od financ. Jst sama sebi plačujem frizerja, kozmetičarko in razne masaže. On si pa tega ne privošči in zapravi za kaj drugega. Če mi zmanjka mu enostavno rečem, jst mam nulo a boš kej prispeval za mojo denarnico.
V vseh letih se nisva zaradi financ niti enkrat skregala, tud ne povzdignila glasu. Moj user posted image poleg vsega še varčuje, jst pa ne, ker ne znam. Groza, pa pr teh letihuser posted image . Če greva na večerjo ali na drink itak da plača on. Ja pa tud registracije za oba avtomobila in motor, pa tud če so kakšni večji izdatki. Sploh ne premišljujem ampak enostavno rečem, tole boš pa ti plačal. Itd.

Upam, da sem bila dovolj prepričljiva, da lahko tudi pri ločenih financah lepo in dobro živiš. Al mislite drugače?
Pa še bi lahko naštevala.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:19:44   
Anonimen
Upam, da sem bila dovolj prepričljiva, da lahko tudi pri ločenih financah lepo in dobro živiš. Al mislite drugače


Se vedno pravim, da je cisto vseeno user posted image .

Stvar osebnega nagnjenja k enemu ali drugemu. Noben nacin ni sam po sebi dober ali slab in garant zdravih financ v druzini.

(odgovor članu janca)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:20:08   
lotkla
No enkratna, v mojem primeru bi lahko on res samo spokal in vzel tiste par stvari, meni ostane hiša  in otrok.
Mal heca pa more bit.user posted image

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:20:50   
tweed
Sta očitno taka človeka... Glej, tukaj bi lahko prišlo do velikih nesoglasij:
Moj user posted image poleg vsega še varčuje, jst pa ne, ker ne znam.


Veliko bi jih reklo, zakaj pa ti ne varčuješ?

Mič II:
Sej ne gre za nadzor in kontrolo (no, seveda imaš prav, da je lahko tudi tako kot sta imela tvoja babi in dedi), vsaj pri nama ne. Pa vendar se da tudi s skupnim računom zaupati nekomu, da ga ne bo kar izpraznil...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:23:49   
Anonimen
Sej ne gre za nadzor in kontrolo (no, seveda imaš prav, da je lahko tudi tako kot sta imela tvoja babi in dedi), vsaj pri nama ne. Pa vendar se da tudi s skupnim računom zaupati nekomu, da ga ne bo kar izpraznil...


Lahko gre za oboje.
Pa saj pravim, da je vseeno.

Moja izbira je stvar mojega cisto osebnega dojemanja in ne garantira nicesar. Tako kot skupni racun ne garantira nicesar.

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:24:40   
tweed
E, tu se pa strinjava user posted image

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:26:06   
K_a_t_i
Mi2 imava vsak svoj račun, on plačuje večino položnic, jaz plačujem v trgovinah (fasunga, plenice, cunje za Žiga, darila za rojstne dneve Žigijevih mini prijateljev,...). Stvari za "svoje potrebe" kupujeva vsak iz svojega računa in si nikoli ne očitava zakaj je kdo kaj kupil. Jaz pač malo več za cunje, on za računalniške zadeve. Kadar gremo skupaj na kavo, kosilo, izlet, da tisti, ki ima v denarnici - nimava nobenega pravila. Tudi se ne sprašujeva mesečno koliko je kdo dobil na račun, vsake toliko preveriva, koliko imava prihranjeno. Za dopust prispeva vsak nekaj. Kredita imava vsak pol. Ko se bomo odločali za kakšne investicije, bova vzela iz tistega računa, na katerem bo kaj gor (če bo šlo pa iz vsakega pol).
Je pa res, da nihče od naju ni nagnjen h brezglavemu zapravljanu (razen tiste obvezne kavice, ki si jo skupaj privoščiva za vikend user posted image ).


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:26:27   
enkratna
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Bo treba res nekej ukrent glede tega, mogoče je pa to z Excelom dobra rešitev...user posted image


Če boš rabla plonkec, javi user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:35:16   
Anonimen
Bo treba res nekej ukrent glede tega, mogoče je pa to z Excelom dobra rešitev...


Za zacetek je cisto ok, da se navadis enega reda in da dobis pregled nad tem, za kaj porabljas denar.

Scasoma pa tko tko. Lahko ti "ubije" nujno potrebno mero spontanosti, ki je dobrodosla tudi pri denarju in preide v opravicevanja vsakega centa, kar pa spet ni namen. Tako da po pameti, tudi z Excelom user posted image .

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ločene finance
22.10.2008 22:49:20   
karmy
moja starša imata tudi nekakšen sistem. Vse kartice ima moja mama, in moj oče prepušča vso plačo njej, in zgleda čisto zadovoljen. Njemu je glavno da ma streho nad glavo, plačane položnice, gretje, avto in hrano...a pa seveda pivo ob kosilih user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ločene finance
22.10.2008 23:01:18   
Jančika_
Vsak po svoje, vsekakor. Glavno, da se imamo radiuser posted image . Zame skupne finance pomenijo to:

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ne glede na to, da nimam natancnega in vsako trenutnega pogleda v financno stanje partnerja, mu vseeno zaupam, da bo denar vecinoma porabil za skupne potrebe in skupne prioritete

Pri tem je vseeno, če je račun skupen ali ne. Na najine finance gledava kot na skupne, čeprav imava ločena računa in nisva pooblaščena.

Mi je pa bizarno, ko reče žena možu, če ji posodi denar, da gre kupit čevlje za malega. In mu potem pri naslednji plači dejansko vrne. Ampak če je njima to OK, se nimam jaz kaj napenjat.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ločene finance
22.10.2008 23:50:58   
Virtualna
Locene finance user posted image  meni to zgleda kot locena hrana v hladilniku...
"zgornja vrsta je moja, spodnja pa tvoja" user posted image , ce bos pojedel vse iz svoje vrste in ce ti bo slucajno zapasal jogurt iz moje vrste...si ga vzemi in privosci, a mi ga bos moral naslednjic vrniti user posted image

Jaz zivim s svojim user posted image  ker mu zaupam, prav tako je tudi z njegove strani, potemtakem ... pri naju ne obstaja "ovo je moje, ovo je tvoje"...vse je najino, vse je skupno...tudi denar.

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ločene finance
23.10.2008 0:42:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: enkratna
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Bo treba res nekej ukrent glede tega, mogoče je pa to z Excelom dobra rešitev...user posted image

Če boš rabla plonkec, javi user posted image

Tole sicer ni bilo namenjeno meni, ampak kot kronična zapravljivka bi pa vseeno poskusila... če mi pošlješ. user posted image

Drugače pa imava z možem skupne finance, vendar drugačen način porabe le teh (od prebranega)... jaz imam namreč mesečno plačo, on pa dnevni zaslužek... kar pomeni, da jaz 1x mesečno, ob nakazilu, poravnam mesečne izdatke, kar pomeni stanovanjske stroške, mobitele, obroke pufov  in podobno... od njegovega dnevnega zaslužka pa živimo sproti, kar pomeni kupujemo hrano in pijačo, tankamo avto in podobno... tisto, kar meni ostane od mesečnega nakazila, gre za nakupe oblek, obutev, frizerja ali brezveznosti, kar pa ostane od njegovega dnevnega zaslužka, pa gre za kakšen izletek, pizzo na dom, pijačo v lokalu,... varčujeva pa še vedno ne (vsaj ne nič omembe vrednega, no) in obvezno nama vsak mesec zmanjka za kaj, kar bi rada imela... moje mesečno nakazilo odide iz moje denarnice isti dan, kot je nakazano, tako, da okrog hodim samo z drobižem (večinoma), zato lahko rečem, da pri naju denar okrog nosi mož... če kaj potrebujem ali želim, si denar vzamem iz denarnice... povem mu, vprašati pa mi ni treba... enako velja za njega... ko in če imam, si lahko brez problema vzame... se ne spomnim, da bi eden drugemu kdaj rekla "ne"... saj veva, kdaj si lahko privoščiva in kdaj ne... zadovoljna sva z malenkostmi, tako, da kakšnih hudih zneskov sploh ne zapravljava... o tem, kaj se kateremu od naju zdi, da potrebuje, pa v resnici sploh ne, sva pa že zdavnaj nehala debatirati... jaz ne razumem, zakaj on potrebuje igrice za računalnik, on pa ne razume, zakaj jaz potrebujem torbice. user posted image

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ločene finance
23.10.2008 0:49:45   
ronja
Midva dobivava vsak svojo plačo vsak na svoj račun, ker se nama pač ne splača odpirat novegauser posted image , zato pač plačuje lubi položnice iz svojega, merkatorjevo piko in moje zavarovanje pa iz mojega, ker to približno enako nanese, nikoli pa ne preračunavava. Imava pa oba obe gesli in kadar kam greva, plača pač tisti, ki ima denarnico sabo, ki ima po kakem čudežu gotovino ali pa ki je bolj zagrebenuser posted image - to je po navadi onuser posted image . Ne vem, ali to šteješ kot ločen denar ali kot skupen, ker pač res imava dva računa, ampak za naju je denar vseeno skupen. Sva si pa že zelo zgodaj povedala recimo pin kodi za primer, da bi jo pozabila - pa je že dostikrat prav prišlouser posted image .

Skratka v bistvu isto kot glen. Tudi to je isto, da on večkrat plača, pa mu ostane recimo približno enako, ker ima malo večjo plačo. Varčujeva iz obeh plač, odvisno, kdo ma več na računu pač. Finance ima (hvalabogu oz. hvala njemu) on čez, ker mene to res ne zanima in tako mi je super. Lahko bi mi vse dol pokradel, če bi hoteluser posted image . Ampak me ne skrbi, ker mu pač zaupamuser posted image . Če se bom zmotila, bom pač plačala, ampak glede na to, da ima rad najino punčko, tudi če bi šla narazen nekak ne pričakujem, da bi mi vse pokradeluser posted image . Če ne boste pa brali kako zgodbo, "kako sem bila neumna"user posted image

NI pa nobenemu nikoli škoda denarja za kako stvar, ki si jo drugi želi, navadno je vsakemu bolj škoda zase, itak ne zapravljava dosti (jaz pa sem si recimo danes kupila 3 modelčke za kekse, skupna vrednost malo pod 4,5E in se mi že ves čas smejeuser posted image - sem nora na modelčke za kekse, kaj čemuser posted image ). Tako da razne večje neumnosti kupujeva drug drugemu, ker si jih sama ne bi privoščila. Tako da to, da bi si kaj naprej metala, ne pride v poštev.

Če sva brez denarja, noben ne zapravlja, ker nisva neumna, da bova šla minus delat, mava oba enako gledanje, pa se nikoli niti menit ni bilo nič treba, pač počakava in ko si lahko kaj privoščiva, se nikomur ni treba opravičevat. Ko sva si kupila (drug drugemu) za tamalo tik pred njenim rojstvom dve veliki stvari, sva bila prvič res na nuli in sva pač nekaj časa jedla v glavnem hrano iz kletiuser posted image , dokler ni plača prišlauser posted image .

Se pa strinjam, važno je zaupanje, kakorkoli že. Si pa vseeno ne predstavljam, da bi si vračala za denar iz trgovine... To mi je pa mimo. Pa da bi morala prosit za modelček za kekse tudi (ker se ne šminkam)...


Mojadva nista imela skupnega računa, hvalabogu, ker sicer ne bi nikoli imeli kje živet (mami je plačevala položnice, oče je varčeval in zidal in na koncu zalagal, kolikor ji je zmanjkalouser posted image ) - mami namreč vedno porabi vse do zadnjega, ne glede na to, koliko ima, sploh kartice so hudičuser posted image . Ona pač ne zna šparat. Če ima, bo zapravila, če nima, pa tudi gre. Če pa ima kredit, ga lepo odplača... Zato je rajši zakrediatana, ker na ta način lažje šparauser posted image - tak ona pravi... Nama ta sistem ni všeč in imava drugačnega.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ločene finance
23.10.2008 0:57:00   
Kerensa*
Aja, midva imava vsak svoj TRR in nisva pooblaščena na njih (jaz ne na njegovem, on ne na mojem), vseeno pa oba veva, kdaj in koliko ima kdo nakazano... bančni izpiski, ki pridejo domov, niso nobena skrivnost - odpre tisti, ki prinese kuverto iz nabiralnika... za TRR mlajšega sina je pooblaščen samo moj mož (ker je šel pač on odpirat TRR in mene ni bilo zraven), starejši sin pa ima kartico za bankomat in jo lahko uporablja kdorkoli v družini... tisti denar, ki je pa doma, pa tako ali tako leži na mizi. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ločene finance
23.10.2008 1:15:36   
ronja
Sem pa že slišala za primere, ko sta imela mož in žena/partnerja skupen račun in nekega dne (ponavad takrat ko je plača) je en ispraznil /a celoten račun in spokal/a. V momentu ostaneš brez denarja in kaj potem???


Jah, no, ostaneš pač brez tiste plače, pa kar je še bilo na računu, ne? Jedla bi 1 mesec hrano iz kleti (valjda ne bi še te pobraluser posted image ), hodila bratu krast grozdje, da bi imela malo sadjauser posted image , spremenila geslo na kliku in pin kodo, če bi bilo potrebno in naslednji mesec malo bolj varčno zastavila izdatke. Dala vlogo za preživnino na CSD in to je to. Del varčevanja, ki je na moje ime, bi mi verjetno ostal, saj ga ne moreš kar tako dvignit, vezan denar isto, kar imam na računu pač reskiram, jasno. Ampak hudiča, saj mu zaupam najinega otroka, neprecenljiva vrednost... kaj se bom potem sekirala zaradi tistih jurja evrov kolikor je recimo max. na računu?user posted image

enkratna, midva imava evidenco samo za nazaj, je pa tudi v Exceluuser posted image , vodi jo pa seveda on, ker je zaljubljen v Exceluser posted image , midva se morava še malo spoprijateljit, sva recimo samo dobra znanca s tem excelom... Aja, midva imava samo stroške (stanovanje in špecerijo) v Excelu, ostalih računov pa ne hraniva in ne gledava, kaj pa kako. Včasih se nama zdi čudno, kako to, da sva že toliko porabila, pa se potem vedno spomniva na kak večji strošek, tak da ni,da bi kar polzelo vse iz rok - zdaj pa sploh ne, ko sem jaz skoz doma, on pa hiti k nama nazaj domu, pa noben nima časa zapravljat

virtualna, midva mava ločene jogurte - jaz na levi, on na desni - ampak samo zato, da vsak lažje najde tiste, ki so mu bolj všeč, ne da zdaj ne bi smela jaz pojest njegovega višnjevega ali on mojega kavinega.

Nimava pa načrtnega mesečnega budgeta za lastne izdatke - ko daje lubi denar vezat ali v sklade, me vpraša, če imam kak večji nakup v planu in ko rečem, da ga nimam, se zmeniva, koliko naj ostane na računu, pač za vsak primer, če kaj crkne (da nisva potem recimo brez pralnega stroja cel mesec, heheuser posted image ) ali pride kak nepričakovan strošek (recimo nama gume prerežejo na avtu), ostalo pa gre v varčevanje, tako ali drugačno. Iz tistega, kar je na računu, pa lahko porabim, kolikor mi paše, jasno, pa mi ni treba nikoli zagovarjat - in obratno, seveda. Pa saj noben od naju ne porablja nekih enormnih vsot za bedarije... Hobi pa človek mora met in tu se res podpirava. Res pa je, da njemu visi za računalnik in meni za torbiceuser posted image

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ločene finance
23.10.2008 8:05:33   
bskrle
Ne, vse skupno, tudi s kartice dvigujeva s tiste, na kateri je več. Oba veva obe številki. ANalize stroškov delam jaz. Nikoli si ne teživa, kaj kdo kupuje, je pa mož bolj zapravljiv. Če ga pošljem po 3 kg sadja, jih on kupi vsaj 6. 

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?