|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: smučanje v nosečnosti
2.1.2009 9:32:21   
kaminek
mene tud zelooooooooo mika, da bi šla smučat, sam sm raj ostala doma, ko je moj možek šel se malo sprostit. tako je to pač, moraš v zakup vzet. ziher je le ziher

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: smučanje v nosečnosti
6.1.2009 21:09:47   
mojccav
Živjo!
Jaz sem tud bolj v začetku nosečnosti in ker sem velika ljubiteljica športnih aktivnosti se tudi tradicionalnem smučanju ne bom odpovedala, bom pa sigurno spustila vse črne proge in zelo pazila na divjake okoli sebe :)

Jaz menim, da če se dobr počutiš lahko v varnih razmerah vse počneš, enako pravi moja ginekologinja.
Je pa res, da moramo sedaj paziti na 2 življenji.

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: smučanje v nosečnosti
1.2.2009 19:18:34   
Tina_2009
Sem konec 9.tedna nosečnosti in sem se ravnokar vrnila z enotedenskega smučanja v Avstriji. Po enem dnevu, ko sem se znebila strahu, da se bo vsak smučar, ki se pelje mimo mene, zaletel vame, sem smučala popolnoma normalno (sicer sem popvrečna rekreativka). Zaradi gibanja na svežem zraku (čeprav na višini med 2000m-2800m) sem se počutila odlično, brez slabosti. Je pa res, da so bile proge široke, dobro urejene in sneg naraven brez ledenih plošč. Vsem želim veliko užitkov v naslednjih sneženih dneh!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: smučanje v nosečnosti
24.2.2009 7:40:04   
dojencl
Jaz na smučišče ne grem, hodim pa na lažje turne smuke in se počutim odlično.

(odgovor članu Tina_2009)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: smučanje v nosečnosti
25.2.2009 21:59:18   
zima07
IZVIRNO SPOROČILO: Tina_2009

Sem konec 9.tedna nosečnosti in sem se ravnokar vrnila z enotedenskega smučanja v Avstriji. Po enem dnevu, ko sem se znebila strahu, da se bo vsak smučar, ki se pelje mimo mene, zaletel vame, sem smučala popolnoma normalno (sicer sem popvrečna rekreativka). Zaradi gibanja na svežem zraku (čeprav na višini med 2000m-2800m) sem se počutila odlično, brez slabosti. Je pa res, da so bile proge široke, dobro urejene in sneg naraven brez ledenih plošč. Vsem želim veliko užitkov v naslednjih sneženih dneh!



Popolnoma enako-s tem, da sem bila v 11.-12. tednu...

(odgovor članu Tina_2009)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: smučanje v nosečnosti
29.10.2011 15:07:51   
amyZ
Moja mami je bla precej mlada, ko je bila noseča z mano. In ko je bila v 7 mesecu so še nekaj skakali po snegu in je padla. Jaz sem pa potem vseeno varno počakala v trebuščku in ji za kazen ostala notri še 10 dni več :) hehe

Sama ne bi smučala v nosečnosti oz. bordala, ker je preveč verjetnosti za padce. Saj se da počakat in takrat delat nekaj drugega. Tudi če greš zraven na smučanje, lahko fanta pustiš da se smučka, ti greš pa lepo okgro na sprehod po snegu, na toplega čajčka ali pa v lepem vremenu poležavaš na ležalnikih. In potem niti ni tako slabo :)

Mi je pa hecno, ker je mami tudi do pozne nosečnosti igrala odbojko, ki jo je mela zelo rada. Mene pa človek ne more prepričat, da bi jo šla igrat. Kaj pa vem, mogoče se mi je zamerlo vso tisto skakanje in norenje po igrišču, že v trebuhu :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: smučanje v nosečnosti
22.11.2011 21:19:14   
phelps
Jaz sem smučala ko še nisem vedela, da sem noseča. Drugače pa se strinjam z ostalimi, da smučanje samo ni problem, niti padec (če se trebuh še ne pozna oz. je zarodek še majhen - mu padec ne škodi), problem so slikanja ob poškodbah ipd... Če bi vedela, da sem noseča, bi se verjetno težko sprostila.

_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: smučanje v nosečnosti
23.11.2011 9:02:27   
ronja
Ne bi in nikoli nisem, ker vem, da na smučiščih nekateri divjajo in se lahko tudi zabijejo vate, tudi če ne padeš. Vsaj meni se je to že zgodilo (nenoseči), pa nisem nič kaj čudno vozila, da bi koga ovirala. Tako da rajši ne bi tvegala. Ampak vsak si zbira svoj riziko, nekomu se nekaj zdi bolj nevarno, drugemu pa drugo. Vseeno je nesreč na smučiščih kar veliko in dostikrat nosečke niso ravno tako zelo spretne kot v nenosečem stanju, tako da se še težje hitro umakneš/lepo padeš.
Tudi potapljat se nisem šla, pa sem si zelo želela in za moje pojme ni tako nevarno (težko si glih kaj zlomiš, pa itak ne bi šla sama), ampak ziher je ziher.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: smučanje v nosečnosti
23.11.2011 9:20:06   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tudi potapljat se nisem šla, pa sem si zelo želela in za moje pojme ni tako nevarno (težko si glih kaj zlomiš, pa itak ne bi šla sama), ampak ziher je ziher.



Jaz sem se pa letos začela potapljat in to v času ko nisem vedela, da sem noseča. Mislila sem, da bom skup padla. Nisem se pobrala par dni.

Smučala pa ne bi iz vzroka, ki je naveden - slikanje poškodb.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: smučanje v nosečnosti
23.11.2011 16:01:31   
amyZ
Midva sva letos načrtovala kakšen vikend na Soriški ali pa kaj podobnega in še vedno načrtujeva. Ker pa bom takrat v drugem mesecu se raje ne bom bordala. Sploh zato, ker lani nisem nič, pred tem sem se pa učila. Tako, da bi bila veliko na riti, kar pa verjetno ni priporočljivo in zdravo!
Raje ne bi riskirala, ne samo zaradi poškodb, ki se lahko pripetijo ampak tudi zaradi padcev samih.

Sem se pa odločila, da mi bo vseeno dobro delo če greva, s seboj bom imela knjige, itak se morem učit za strokovnega in pa možnost je tudi krajših pohodov, katere pa lahko brez skrbi prehodim sama :) Pa bo tudi lepa zima! :)

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: smučanje v nosečnosti
23.11.2011 16:09:45   
sesil
če si na začetku nosečnosti in smučanje obvladaš, ni nobene panike. s trebuhom pa itak hlač ne zapneš:)
zberi smučišče, proge kjer je manj ljudi in veliko užitkov.

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?