|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: goljufija
23.10.2008 14:20:09   
sanja nk.
no ne morem zdej reči da je zdej slab človek, pač je še otrok, in mal imate tut na robno predstavo tut ni spet tak materialist , kot vsi otroci hoče pač imeti tehnološke stavri za igrice, in to da je čisto razvajen sploh ni res pri zeh letih je že zelo samostojen sam pač kot najstnikom jim gre vse po glavi , in tut to ni res da mu ni žal ker je takoj videl kaj je naredu neumnost in mu je bilo takoj žal , da ne bo zdej tuki že kr serijski morilec pač najstniki poiskušajo meje in to je po eni strani zanimivo gledati , npr. tudi to kako se znajdejo......pa mu ne dajem potuhe

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: goljufija
23.10.2008 14:20:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

ja je kupil , ker imam to stavr zaplenjeno v omari




Jaz sploh ne razumem, kako ti na kraj pameti pride mu to po kazni vrnit nazaj? Ukradeno  stvar (tvoj denar je ukradel, a ne) bi mu vrnila revčku bogemu, ki ni mogel mater prepričat počasi, kar bi se zihr dalo na kak prijazen način, ampak je hotel v hipu imet, kar si je zamislil, četudi s krajo in lažjo, vrnila bi mu????? Ne, ne štekam. Skozi okno bi moral frčat isti hip, saj to ni več tvoj denar, njemu pa bi šele tisti hip ta denar nekaj pomenil, ko bi videl, kaj pomeni,d a ti nekdo denar, stvar "ukrade", kaj pomeni to na lastni koži.....pa še vrnit bi ti moral tebi denar, to itak in kot prvo, da bi pogruntal, kaj pomeni krasti. Tako bi jaz naredila.
Premila kazen? Lepo te prosim! Ni revež. Prav nič se mu nisi smilila ne ti, ne oče, ko vama je denar vzel, pravzaprav sta ga prav malo brigala, kvčjemu ga je skrbelo, da ne bi dobil kazni, samo to, sicer se je požvižgal na vaju.


Fajn da nisem edina k tako misli.
Mi je pa hecno da nekdo o najstniku ki je kradel razmišlja kako je bogi.....ker je še otrok. Hm....iz lastnih izkušenj.....nič ni bogi. Zdej je sam zgruntal kako do stvari pridtuser posted image .
Tud mojadva sta bla dve taki naivni prijazni dušiuser posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: goljufija
23.10.2008 14:22:44   
tina a
Hmm zame je velika razlika ali se mi otrok zlaže in to full zlaže ali pa mi nekaj ukrade.

Laž je bila huda moram reči (nekateri bi sicer rekli, da je mali iznajdljiv) ... ampak se pa nikakor ne more meriti s krajo. Vsaj v tem primeru ne. Sin ji je rekel za denar, zgodbica ki jo je natvezil je bila sprejemljiva za oba starša in onadva sta mu ga dala. Ni čakal, da mami odloži torbico, se odplazil do nje, iz denarnice vzel 200€ in potem vse zanikal. To je zame kraja.

Definitivno je treba pridt temu do konca, zakaj in čemu je natvezil zgodbico in razčistit zadevo. Jaz osebno mu ga po enem mescu ne bi vrnila, ker mislim, da v enem mescu ne bi mogel tega odslužit. Vsaj s tem delom, ki ga lahko otrok te starosti naredi.

Mislim, da je "milejša" oblika kazni padla predvsem zaradi udarca in modrice. Drugače se mi zdi, da bi druga pela.



_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: goljufija
23.10.2008 14:36:23   
sanja nk.
tina ja mislem da imaš zelo prav , sam kar je je kazni ne spreminjamo več od nedelje in jo že služi, sej sem rekla če bo naredil vse kar ima za narediti in delal za šolo naj ima tist psp , že zaradi iznajdlivosti , ker ogoljufat ga pa jst ne mislim zdej ko smo že vse dogovorili , ve pa tudi to če se to ponovi samo še enkrat pa ne bova več tako prijazna ampak bo to potem nekaj čisto drugega......., pa še to če bi hotel ukratsi teh 200 eurov bi jih lahko samo ukradel in rekel da ni bil on ker ve kje imava denar doma v hiši

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: goljufija
23.10.2008 14:39:00   
Anonimen
naj ima tist psp , že zaradi iznajdlivosti


user posted image

Kolk se morjo smejat s prijatelji tej dogodivščiniuser posted image .
Pomoje je zdaj največji car v družbiuser posted image

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: goljufija
23.10.2008 14:48:19   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

tina ja mislem da imaš zelo prav , sam kar je je kazni ne spreminjamo več od nedelje in jo že služi, sej sem rekla če bo naredil vse kar ima za narediti in delal za šolo naj ima tist psp , že zaradi iznajdlivosti , ker ogoljufat ga pa jst ne mislim zdej ko smo že vse dogovorili , ve pa tudi to če se to ponovi samo še enkrat pa ne bova več tako prijazna ampak bo to potem nekaj čisto drugega......., pa še to če bi hotel ukratsi teh 200 eurov bi jih lahko samo ukradel in rekel da ni bil on ker ve kje imava denar doma v hiši


Ja po eni strani ti dam pač prav, da kazni ne spreminjaš.

Definitivno pa ti priporočam, da se z njim o tem še pogovarjata in da zadeve čez en mesec ne pometete pod preprogo.


_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: goljufija
23.10.2008 14:54:50   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

tina ja mislem da imaš zelo prav , sam kar je je kazni ne spreminjamo več od nedelje in jo že služi, sej sem rekla če bo naredil vse kar ima za narediti in delal za šolo naj ima tist psp , že zaradi iznajdlivosti , ker ogoljufat ga pa jst ne mislim zdej ko smo že vse dogovorili , ve pa tudi to če se to ponovi samo še enkrat pa ne bova več tako prijazna ampak bo to potem nekaj čisto drugega......., pa še to če bi hotel ukratsi teh 200 eurov bi jih lahko samo ukradel in rekel da ni bil on ker ve kje imava denar doma v hiši


Aha, vi se svojih dogovorov držite, on se pa itak ne, niti se mu ni treba dogovorov držat, ne moralnih norm, lahko laže, pa še krade, vseeno je, saj je otrok in ni nič slabega mislil. Zdaj ga boste nagradili ker je kradel še s tem, da bo dobil lep nov psp. Aha, in zdaj pravzaprav sploh kradel ni, ker kradel bi lahko po hiši že prej, to ni kraja? Imaš prav, le zakaj se vmešavam. Hotela si slišat, da sta prestroga, da mu kazen zmanjšajta. Jaz predlagam, da mu ukineta vse kazni, ker revež itak ni nič naredil, samo zaveden je bil od prijateljev in itak premalo dobi, oni pa vse, pa je moral nekaj storiti, ker to je grozno, da ne dobi vseh igric čist takoj, to je nezaslišano, da mu enkrat nista ustregla. Zakaj bi kaj oddelal, zakaj bi bil en mesec brez pc-ja? Takoj mu dajta vse na razpolago. Saj mu je itak žal in naslednjič ne bo nikdar več ničesar slabega poskusil. Bogi revež, vidva sta pa za prijavit na socialno, ker ga tolk matrata otročka bogega. Pa še pretepla sta ga, še dobro da vaju ni sam prijavil, kolk sta grozna(bi morala še nekih 300eur plačat, sem zadnjič prebrala na enem mailu).
Srečno!

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: goljufija
23.10.2008 15:07:31   
sanja nk.
ne razumem te GINA potem pa ti povej kako bi ti kaznovala, kaj bi ga vn zaprla, bi ga pretepla, ne vem pa ti si kot vem učiteljica nobeden ni govoril o ukinitvi kazni samo martretirat ga pa ne misliva in odločila sva se  da damo še eno priložnost in kot sem rekla zdej naj mu bo če se pa to ponovi bo PA NEKAJ ČISTO DRUGEGA, in to sam zdej dobro ve , obljubil je da se to ne ponovi midva mu verjameva , sploh ne vem kaj bi rada kaj naj ne bo zdej več najin sin ...............

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: goljufija
23.10.2008 15:32:25   
Anonimen
Dvesto evrov dati na roko otroku, za izlet, ki je šele novembra, takoj, ko novico za izlet prinese domov, je napaka. Napaka staršev! Tvoja napaka! Kriva sta vidva, čeprav je otrok lagal- očitno je tako vzgojen! Pred večjimi izleti so na šoli vedno sestanki staršev, vsaj kakšno obvestilo bi moral prinesti. Tako velik denar se vedno plača na položnico, vsaj pri nas.
Igralno konzolo bi na vašem mestu vrnila oziroma bi jo moral vrniti sam. Tako bi dobil nazaj "ukraden" denar. To bi bila zanj dobra šola, ne pa mesec dni brez konzole in potem brez omejitev. Iz tega se bo naučil, da napake lahko dela, da bo za nagrado le treba malce počakati. Kazen, ki ste mu jo naložili, se meni ne zdi pravilna.
Tudi jaz sem mnenja, da zaradi rahlega udarca otrok ne bi padel, vendar je to stvar vaše družine, ki me bolj podrobno ne zanima.

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: goljufija
23.10.2008 15:34:33   
kaya2007
Laž je bila huda moram reči (nekateri bi sicer rekli, da je mali iznajdljiv) ... ampak se pa nikakor ne more meriti s krajo. Vsaj v tem primeru ne. Sin ji je rekel za denar, zgodbica ki jo je natvezil je bila sprejemljiva za oba starša in onadva sta mu ga dala. Ni čakal, da mami odloži torbico, se odplazil do nje, iz denarnice vzel 200€ in potem vse zanikal. To je zame kraja.


se strinjam s temlem...in najprej se je tudi meni zdelo grozno kaj je naredil, potem sem se pa spomnila, da smo tudi mi kaj počeli kar ni bilo v skladu s pričakovanji, moralo, lepim obnašanjem..pa ne zato, ker bi kaj slabega hoteli in mislili, ampak pač tako je bilo. verjamem, da fant sploh ni razmišljal kaj počne in kakšne posledice lahko to ima, pač si je res želel PSP in je "pogruntal" kako lahko pride do njega.
rečite karkoli hočete, ampak mene sploh ne bi skrbelo kako ga kaznovati (kazen ni vedno vzgojna, ne?). jaz bi delala na tem, da otrok dojame, da je vseeno boljša rešitev pogovor in dogovor s starši, da bo naslednjič vseeno raje prišel do njih in se zmenil kako do želene igrače (si jo npr. nekako prislužil).
torej, naložena kazen je zame čisto dovolj, bolj je pomembno, da se ustvari nadaljni odnos, ki bo temeljil na zaupanju med otrokom in starši.

< Sporočilo je popravil kaya2007 -- 23.10.2008 15:35:17 >

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: goljufija
23.10.2008 15:40:08   
sanja nk.
Kalzina ne rada se ponavljam , vse sem že prej napisala tko da če te kaj zanima beri od prve strani , kot sem rekla in če mi verjameš ali ne ne tepemo otrok to je bilo prvič in zadnjič, jih ne martretiramo, in smo si do zdaj vse zaupal in upam da si bomo ša naprej, ja te sestanki na nši šoli so zelo redko in pri nas je celo tako da moreš najprej plačati pol par dni prej je pa sestanek , pa sva pač verjela zdej ne bova več , ne sej se učimo na napakah................vsi pa smo bili mladi, 

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: goljufija
23.10.2008 15:47:44   
FORZA
Ni mi sploh jasno, kako te je lahko takole okrog prenesel. Danes je ja v šoli tako urejeno, da se vsaka zadeva, sploh kar se denarja tiče podpiše s strani staršev. Niti se v šoli več ne pobira denar, vse je večinoma na položnice.
Če slučajno imajo kaj denarja z sabo, kakšen izlet karkoli vse je napisano na papirju, koliko, kam gredo itd...
Vsaj pri nas je tako.
Celo jezna sem bila, ker je prinesel položnico za cele 3 eureuser posted image (prevoz za eno ekskurzijo).

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: goljufija
23.10.2008 15:55:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
Kalzina ne rada se ponavljam , vse sem že prej napisala tko da če te kaj zanima beri od prve strani , kot sem rekla in če mi verjameš ali ne ne tepemo otrok to je bilo prvič in zadnjič, jih ne martretiramo, in smo si do zdaj vse zaupal in upam da si bomo ša naprej, ja te sestanki na nši šoli so zelo redko in pri nas je celo tako da moreš najprej plačati pol par dni prej je pa sestanek , pa sva pač verjela zdej ne bova več , ne sej se učimo na napakah................vsi pa smo bili mladi, 


Ne bom brala cele teme, le napisala sem svoje mnenje, pa če ga sprejmeš ali pa ne. Ne zanima me več, kaj in kako imate urejeno v vaši družini. Se pa sprašujem, kje bi bil dejansko otrok tista dva dni, ko bi moral biti v Gardelandu!?

(odgovor članu sanja nk.)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: goljufija
23.10.2008 16:04:28   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

ja je kupil , ker imam to stavr zaplenjeno v omari




Jaz sploh ne razumem, kako ti na kraj pameti pride mu to po kazni vrnit nazaj? Ukradeno  stvar (tvoj denar je ukradel, a ne) bi mu vrnila revčku bogemu, ki ni mogel mater prepričat počasi, kar bi se zihr dalo na kak prijazen način, ampak je hotel v hipu imet, kar si je zamislil, četudi s krajo in lažjo, vrnila bi mu????? Ne, ne štekam. Skozi okno bi moral frčat isti hip, saj to ni več tvoj denar, njemu pa bi šele tisti hip ta denar nekaj pomenil, ko bi videl, kaj pomeni,d a ti nekdo denar, stvar "ukrade", kaj pomeni to na lastni koži.....pa še vrnit bi ti moral tebi denar, to itak in kot prvo, da bi pogruntal, kaj pomeni krasti. Tako bi jaz naredila.
Premila kazen? Lepo te prosim! Ni revež. Prav nič se mu nisi smilila ne ti, ne oče, ko vama je denar vzel, pravzaprav sta ga prav malo brigala, kvčjemu ga je skrbelo, da ne bi dobil kazni, samo to, sicer se je požvižgal na vaju.


Fajn da nisem edina k tako misli.
Mi je pa hecno da nekdo o najstniku ki je kradel razmišlja kako je bogi.....ker je še otrok. Hm....iz lastnih izkušenj.....nič ni bogi. Zdej je sam zgruntal kako do stvari pridt .
Tud mojadva sta bla dve taki naivni prijazni duši


jest bi še to dodala, če je že dotupil, da bo z darili in ne vem kako še, vrnil denar kasnej (plan a), potem očitno to tudi kaže, da svojga dnarja mu je pa škoda oz. zakaj bi ga dajal, če lahko starše okrog prnese... nima nekega zdravega odnosa do denarja, očitno.
ko si rekla, da more odslužit... jest bi postavla bizarno nizek cenik za vsa dela okrog hiše. pomivanje posode - 1€, prah po celem stanovanju - 1€, odnest smeti - 30 centov, pokosit travo - 2€... pa nej potem tako odsluž teh svojih 200€. boš vidla, bo vodu evidenco vsakega centa, ki ga bo 'odslužu', pa verjetno tut spoznov, da tok denarja ni mačji kašelj.
(al sm grda grda in je to mučenje otroka? ker iz nekaterih postov tukej vidm, da bom tega obtožena)

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: goljufija
23.10.2008 16:09:10   
sanja nk.
felicita to je dobra ideja...........

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: goljufija
23.10.2008 16:12:11   
blaža
felicita, po moje imaš čisto prav, ko tako razmišljaš, otrok nima pravega odnosa do denarja. Čakati, da dobiš od sorodnikov, pa pol vrneš?!user posted image  
me zanima, če bi kakšen otrok iz socialno nižjega stanu, takole mamo okoli prinesel. Otrok ima polno rit vsega in samo še to mu je manjkalo, drugič pa kaj drugega, ki bo njegovi starosti primerno.
Pa ne mislim, da je kakšen kriminalec, razumem, da je najstnik in tudi moja dva bosta nekega dne in me lahko oprostite izrazu" nategneta".
je pa napačno če se pol reče, pa sej je tako priden v šoli in se drugače lepo vede,.. pa tako je nezahteven.In za nagrado,...Taki so tudi drugi otroci brez takih lažnih stimulacij , ki se merijo z denarjem. Nobenega odnosa nima do denarja in če bi naredila tako kot je rekla felicita, bi videl kako je denar težko zaslužit in koliko je to sploh 200e.

računalnik bo pa po šoli lahko igral pri sošolcu, al pa na Geam boy-u!

< Sporočilo je popravil blaža -- 23.10.2008 16:13:23 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: goljufija
23.10.2008 16:22:50   
sanja nk.
ne ga ne bo mogel , ker sem  pozabila dopisat, v šolo in iz šole , pa na vse športe in krožke ga bova midva vozila in hodila izkat en mesec ima še hišni pripor ,

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: goljufija
23.10.2008 16:31:22   
Primoza
Človek bi pomislil, da uživa mamila. Če jih res, to ne bo zadnje "izginotje" denarja. Kljub temu, da je starost 12 let relativno nizka, pa te žalostne možnosti nikakor ne gre izključiti.

Aja, stvar ki jo je pokazal, ali ima račun, ki se ujema z zneskom?

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 23.10.2008 16:32:34 >

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: goljufija
23.10.2008 16:34:59   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

ne ga ne bo mogel , ker sem  pozabila dopisat, v šolo in iz šole , pa na vse športe in krožke ga bova midva vozila in hodila izkat en mesec ima še hišni pripor ,

Nevem če je tole dobra ideja. Ja kolk časa pa mislita tole delat po njega hoditi? Mislim, da bi bilo bolj pametno mu dati vedeti da ob tej in tej uri moraš biti doma, oz. poklicat, če kaj pride vmes. Če bo kršil pravila spet eno kazen, dokler se nebo držal pravil. A bosta še v srednji šoli hodila po njegauser posted image saj je že star 12 let.
Bolj pametno bi bilo delati na medsebojnem zaupanju, čene bo zelo težko. s tem ko ga pelješ in greš po njega nisi naredila nič, trenutno ja vendar v nedogled nebo šlo tko naprej. Ko bo imel prostost, konec kazni bo spet lepo izkoristil in kaj ušpičil.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: goljufija
23.10.2008 17:04:43   
sanja nk.
PRIMOZA RR.
nobenih mamil ne uživa, in nič takega se vid da ne beret od začetka, mam vse račun naprava je pri meni in če bi jih potem si ne bi mogel kupiti psp-ja in tudi prepoznala bi ga kot da ne poznam lastnih otrok...........

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: goljufija
23.10.2008 17:44:59   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

Laž je bila huda moram reči (nekateri bi sicer rekli, da je mali iznajdljiv) ... ampak se pa nikakor ne more meriti s krajo. Vsaj v tem primeru ne. Sin ji je rekel za denar, zgodbica ki jo je natvezil je bila sprejemljiva za oba starša in onadva sta mu ga dala. Ni čakal, da mami odloži torbico, se odplazil do nje, iz denarnice vzel 200€ in potem vse zanikal. To je zame kraja.


se strinjam s temlem...in najprej se je tudi meni zdelo grozno kaj je naredil, potem sem se pa spomnila, da smo tudi mi kaj počeli kar ni bilo v skladu s pričakovanji, moralo, lepim obnašanjem..pa ne zato, ker bi kaj slabega hoteli in mislili, ampak pač tako je bilo. verjamem, da fant sploh ni razmišljal kaj počne in kakšne posledice lahko to ima, pač si je res želel PSP in je "pogruntal" kako lahko pride do njega.
rečite karkoli hočete, ampak mene sploh ne bi skrbelo kako ga kaznovati (kazen ni vedno vzgojna, ne?). jaz bi delala na tem, da otrok dojame, da je vseeno boljša rešitev pogovor in dogovor s starši, da bo naslednjič vseeno raje prišel do njih in se zmenil kako do želene igrače (si jo npr. nekako prislužil).
torej, naložena kazen je zame čisto dovolj, bolj je pomembno, da se ustvari nadaljni odnos, ki bo temeljil na zaupanju med otrokom in starši.



Bravo, bravo, bravo. Popolnoma se strinjam.

Če bi jaz kaj takega storila, bi me moja mama tako kaznovala, da bi še danes pomnila. Verjemite. Mela sem gestapovsko vzgojo. Točno tako, kot opisuje Gina. Sori Gina, to je prvi tvoj post, s katerim se ne strinjam. Pa te zelo rada berem. Moja mama je bila ful stroga. Za vsak prekršek so me doletele najhujše kazni. Tudi tepena sem bila večkrat. Prevečkrat. Verjemi. Še ko sem jih mela čez 20. Pa sem vedno naredila iz principa kako pi..zdarijo. Ker sem jo na ta način kaznovala. Ja, ker je ona mene, sem jaz njo. In ni ji bilo večje kazni kot to, da sem naredila nekaj, kar ni bilo ok.

Zato se tudi pri vzgoji svojega sina držim načela, da se ob prvem "prekršku" najprej zmenimo skupaj za kazen, razložimo zakaj ta stvar, ki jo je naredil ni vredu in kako bi bilo prav, da bi ravnal. In verjemi, veliko več dosežem v vzgoji, kot je dosegla moja mama, kajti zelo redko se zgodi, da ga fant drugič isto uštima, kot ga je prvič.

Zame je vzgoja medsebojno zaupanje in pogovor, tudi takrat, kadar otrok stori nekaj, kar ne bi smel. Kajti zavedam se, da tudi jaz velikokrat naredim napako v odnosu do otroka. In takrat, ko to napako spoznam, vedno grem do sina in mu to napako priznam in se mu opravičim. S tem se otrok uči, da priznanje napake ni noben bav, bav in tudi oprosti mu ne bo težko reči, ko bo spoznal svojo napako.

< Sporočilo je popravil tanikaa -- 23.10.2008 17:48:33 >


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: goljufija
23.10.2008 17:51:31   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: kalzina

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.
Kalzina ne rada se ponavljam , vse sem že prej napisala tko da če te kaj zanima beri od prve strani , kot sem rekla in če mi verjameš ali ne ne tepemo otrok to je bilo prvič in zadnjič, jih ne martretiramo, in smo si do zdaj vse zaupal in upam da si bomo ša naprej, ja te sestanki na nši šoli so zelo redko in pri nas je celo tako da moreš najprej plačati pol par dni prej je pa sestanek , pa sva pač verjela zdej ne bova več , ne sej se učimo na napakah................vsi pa smo bili mladi, 


Ne bom brala cele teme, le napisala sem svoje mnenje, pa če ga sprejmeš ali pa ne. Ne zanima me več, kaj in kako imate urejeno v vaši družini. Se pa sprašujem, kje bi bil dejansko otrok tista dva dni, ko bi moral biti v Gardelandu!?


Glih zato ti priporočam, da prebereš poste nazaj. Ker ti je že odgovorila.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: goljufija
23.10.2008 17:54:19   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

ja je kupil , ker imam to stavr zaplenjeno v omari




Jaz sploh ne razumem, kako ti na kraj pameti pride mu to po kazni vrnit nazaj? Ukradeno  stvar (tvoj denar je ukradel, a ne) bi mu vrnila revčku bogemu, ki ni mogel mater prepričat počasi, kar bi se zihr dalo na kak prijazen način, ampak je hotel v hipu imet, kar si je zamislil, četudi s krajo in lažjo, vrnila bi mu????? Ne, ne štekam. Skozi okno bi moral frčat isti hip, saj to ni več tvoj denar, njemu pa bi šele tisti hip ta denar nekaj pomenil, ko bi videl, kaj pomeni,d a ti nekdo denar, stvar "ukrade", kaj pomeni to na lastni koži.....pa še vrnit bi ti moral tebi denar, to itak in kot prvo, da bi pogruntal, kaj pomeni krasti. Tako bi jaz naredila.
Premila kazen? Lepo te prosim! Ni revež. Prav nič se mu nisi smilila ne ti, ne oče, ko vama je denar vzel, pravzaprav sta ga prav malo brigala, kvčjemu ga je skrbelo, da ne bi dobil kazni, samo to, sicer se je požvižgal na vaju.


Fajn da nisem edina k tako misli.
Mi je pa hecno da nekdo o najstniku ki je kradel razmišlja kako je bogi.....ker je še otrok. Hm....iz lastnih izkušenj.....nič ni bogi. Zdej je sam zgruntal kako do stvari pridt .
Tud mojadva sta bla dve taki naivni prijazni duši


jest bi še to dodala, če je že dotupil, da bo z darili in ne vem kako še, vrnil denar kasnej (plan a), potem očitno to tudi kaže, da svojga dnarja mu je pa škoda oz. zakaj bi ga dajal, če lahko starše okrog prnese... nima nekega zdravega odnosa do denarja, očitno.
ko si rekla, da more odslužit... jest bi postavla bizarno nizek cenik za vsa dela okrog hiše. pomivanje posode - 1€, prah po celem stanovanju - 1€, odnest smeti - 30 centov, pokosit travo - 2€... pa nej potem tako odsluž teh svojih 200€. boš vidla, bo vodu evidenco vsakega centa, ki ga bo 'odslužu', pa verjetno tut spoznov, da tok denarja ni mačji kašelj.
(al sm grda grda in je to mučenje otroka? ker iz nekaterih postov tukej vidm, da bom tega obtožena)


Z moje strani ne boš obtožena. Ker moj otrok za nobeno gospodinjsko delo NE DOBI plačila. Kajti tudi on živi V TEJ HIŠI in tudi on je dolžan prispevat delo. Edino za kar dobi plačilo je košnja trave pri prababici. In še tisto ne plačam jaz, ampak prababica, čeprav sem jaz proti. Ampak ker je to njena želja, jo pač spoštujem.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: goljufija
23.10.2008 18:04:43   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: FORZA


IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

ne ga ne bo mogel , ker sem  pozabila dopisat, v šolo in iz šole , pa na vse športe in krožke ga bova midva vozila in hodila izkat en mesec ima še hišni pripor ,

Nevem če je tole dobra ideja. Ja kolk časa pa mislita tole delat po njega hoditi? Mislim, da bi bilo bolj pametno mu dati vedeti da ob tej in tej uri moraš biti doma, oz. poklicat, če kaj pride vmes. Če bo kršil pravila spet eno kazen, dokler se nebo držal pravil. A bosta še v srednji šoli hodila po njegauser posted image saj je že star 12 let.
Bolj pametno bi bilo delati na medsebojnem zaupanju, čene bo zelo težko. s tem ko ga pelješ in greš po njega nisi naredila nič, trenutno ja vendar v nedogled nebo šlo tko naprej. Ko bo imel prostost, konec kazni bo spet lepo izkoristil in kaj ušpičil.




Točno.

Ojej, že četrti zaporedni post. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: goljufija
23.10.2008 18:06:17   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Z moje strani ne boš obtožena. Ker moj otrok za nobeno gospodinjsko delo NE DOBI plačila. Kajti tudi on živi V TEJ HIŠI in tudi on je dolžan prispevat delo. Edino za kar dobi plačilo je košnja trave pri prababici. In še tisto ne plačam jaz, ampak prababica, čeprav sem jaz proti. Ampak ker je to njena želja, jo pač spoštujem.


seveda. oz. pri nas je meni izostala žepnina oz. sem jo dobila manj, če moje zadoložitve niso bile opravljene. pa to ni bilo mišljeno kot plačilo za delo v gospodinjstvu, ampak pač da nisem prispevala svojega dela.

glede obtožb sem mislila, da se bo katera spotaknila ob bizarno nizek cenik (ok, in na to, da more otrok 'delat'). 200x pomit posodo, da se oddolži... ampak kaj je bolšga za otroku dopovedat, da je dnar treba prislužit z delom in da 200€ nikakor ni malo? jest bi potem dodala še to, da denarja ne dobi, če ga je potrebno za reč 'spomniti' (oz. mu jo pokazat, ukazat) in da so njegove stalne zadolžitve (pospravljanje sobe) izključene iz cenika.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?