|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zakaj ne dojite
20.11.2008 21:57:43   
skuštrana
Jaz pa ne razumem zakaj ste tiste ženske, ki niste mogle dojit iz kakršnihkoli razlogov, pa veste da ste za to naredile vse prizadete ob takšnih temah? Meni osebno bi dol viselo...(sedaj bi moj mož rekel, da meni nima kaj visetuser posted image - no, joški maybe, samo imam premale)

Decemberka, jaz ti verjamem, da si naredila vse, pa veliko je takšnihuser posted image , ampak žal je večina, ki ne doji še vedno zelo nepoučena o dojenju ter enostavno rečeno nimajo pojma... In potem pišejo po forumih raznorazne nebuloze, ki jih prebirajo novopečene mamice...

Jaz sem full vesela, da sem prvega otroka rodila v Ce, kjer forsirajo dojenje. Včasih tudi na silo, ampak jim dam kar prav. Drugorojenec je rojen v Postojni, kjer blago rečeno nimajo pojma. Sestra je cimri rekla, da boljše da ji dajem nasvete jaz kot pa ona, ker očitno o dojenju več vemuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: zakaj ne dojite
20.11.2008 22:07:36   
Anonimen
Jaz pa ne razumem zakaj ste tiste ženske, ki niste mogle dojit iz kakršnihkoli razlogov, pa veste da ste za to naredile vse prizadete ob takšnih temah? Meni osebno bi dol viselo...(sedaj bi moj mož rekel, da meni nima kaj visetuser posted image - no, joški maybe, samo imam premale)


Meni to tudi nikoli ni bilo jasno user posted image ...in mi najbrz tudi nikoli ne bo user posted image .


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: zakaj ne dojite
20.11.2008 22:14:42   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz pa ne razumem zakaj ste tiste ženske, ki niste mogle dojit iz kakršnihkoli razlogov, pa veste da ste za to naredile vse prizadete ob takšnih temah? Meni osebno bi dol viselo...



moje mnenje je da ne moreš vedeti kako bi se počutila v situaciji v kateri se še nikoli nisi znašla..lohk se ti zdi, ampak tega ne veš.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: zakaj ne dojite
20.11.2008 22:16:28   
Naja31
Jaz pa ne razumem zakaj ste tiste ženske, ki niste mogle dojit iz kakršnihkoli razlogov, pa veste da ste za to naredile vse prizadete ob takšnih temah?


Verjetno zato ker se globoko v sebi zavedajo,da je dojenje le najboljše za otroka in je otrok z ne-dojenjem prikrajšan. Pa če si to priznavajo ali ne.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: zakaj ne dojite
20.11.2008 22:25:35   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz pa ne razumem zakaj ste tiste ženske, ki niste mogle dojit iz kakršnihkoli razlogov, pa veste da ste za to naredile vse prizadete ob takšnih temah? Meni osebno bi dol viselo...



moje mnenje je da ne moreš vedeti kako bi se počutila v situaciji v kateri se še nikoli nisi znašla..lohk se ti zdi, ampak tega ne veš.



Lahko rečem, da sebe dovolj dobro poznam, da vem kako bi v kakšni situaciji reagirala. Če bi vedela, da sem naredila VSE kar je v moji moči, pa dojenje kjub temu ne bi steklo se res ne bi obremenjevala s tem..Ker itak nima smisla. Sem človek ki ne da veliko na mnenja okolice, tako da..Pravzaprav ne dam nič na mnenja okoliceuser posted image , pomebno mi je, da smo mi - moja družin in jaz veseli, zadovoljni ter da se imamo radi..Kar si pa drugi mislijo je pa njihov problem.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: zakaj ne dojite
20.11.2008 22:37:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

da so moji otroci prikrajšani za materino mleko in jaz za čudovito izkušno, ki jo nisem nikoli poskusila, to pa je dojenje.


Mislim, da sem napisala zakaj. Se podpišem pod Najo31.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 20.11.2008 22:42:18 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: zakaj ne dojite
20.11.2008 22:44:44   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz pa ne razumem zakaj ste tiste ženske, ki niste mogle dojit iz kakršnihkoli razlogov, pa veste da ste za to naredile vse prizadete ob takšnih temah? Meni osebno bi dol viselo...



moje mnenje je da ne moreš vedeti kako bi se počutila v situaciji v kateri se še nikoli nisi znašla..lohk se ti zdi, ampak tega ne veš.



Lahko rečem, da sebe dovolj dobro poznam, da vem kako bi v kakšni situaciji reagirala. Če bi vedela, da sem naredila VSE kar je v moji moči, pa dojenje kjub temu ne bi steklo se res ne bi obremenjevala s tem..Ker itak nima smisla. Sem človek ki ne da veliko na mnenja okolice, tako da..Pravzaprav ne dam nič na mnenja okoliceuser posted image , pomebno mi je, da smo mi - moja družin in jaz veseli, zadovoljni ter da se imamo radi..Kar si pa drugi mislijo je pa njihov problem.



no jst se nisem sekirala zarad mnenja okolice, ker so me vsi maksimalno podpiral. sem se pa zato, ker je verjamem da kljub temu da je AM kvalitetna prehrana, vseeno za otroka bolje materino mleko. in ko veš da otroku tega ne moreš dat se pač sekiraš.
no jst se lih nism šla z 11.štuka dol metat, tud nism jokala ko je otrok pil po flaški in podobne travme ki jih doživljajo mame otrok na AM, ampak vseeno sm bla dost daleč od tega da bi mi dol viselo.  

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 7:08:14   
Anonimen

[/quote]

no jst se nisem sekirala zarad mnenja okolice, ker so me vsi maksimalno podpiral. sem se pa zato, ker je verjamem da kljub temu da je AM kvalitetna prehrana, vseeno za otroka bolje materino mleko. in ko veš da otroku tega ne moreš dat se pač sekiraš.
no jst se lih nism šla z 11.štuka dol metat, tud nism jokala ko je otrok pil po flaški in podobne travme ki jih doživljajo mame otrok na AM, ampak vseeno sm bla dost daleč od tega da bi mi dol viselo.  
[/quote]

No, jaz se tud še nisem skozi okno vrgla zaradi tega, ampak pojezi me, ker vsaka tema skrene iz prvotnega namena vprašanja v obsojanje, nekateri pa ne bi smeli biti pri tem prizadeti? Dejansko me nekateri spominjajo na mojo mamo, ki je vedno grajala, ko pa mi je bilo hudo, se je pa čudila zakaj?
In pa kar se tiče AM? Res mislim, da je enostavneje dojit; nič ne stane, (v nekaterih občinah je subvencionirano, pri nas ni) otroka priklopiš, ko je lačen, nobenih flašk, sterilizacije, pripravljanja mleka.....in da otrok sploh AM sprejme. Jaz sem pač imela z vsemi probleme in preden sem našla ustreznega, me je marsikaj stalo. Je pa res, da človek, ko je otrok na GH sčasoma pozabi...

(odgovor članu jajula)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 8:40:41   
panja
Mene pa zanima, če se je še kateri dogajalo kaj podobnega.
Naš otroček je od začetka dojen, a mu je (očitno zaradi nezadostne količine mleka) potrebno dodajati AM. Se pa dogaja, da se sedaj doji zgolj takrat, ko iz dojke res teče, ko pa ne teče več tako močno pa protestira, joka, se trga stran ipd.
Kaj mislite, kaj storiti?
Se opravičujem, ker vem, da to vprašanje ne sodi v to temo, a kljub temu...
Hvala vsem za razumevanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 10:24:22   
ronja
Jaz pa ne razumem zakaj ste tiste ženske, ki niste mogle dojit iz kakršnihkoli razlogov, pa veste da ste za to naredile vse prizadete ob takšnih temah? Meni osebno bi dol viselo...

Po moje zato, ker so se trudile ful, ker niso vedele, kaj naj naredijo, da bo prav (še naprej vztrajajo ali začnejo dodajat) in so nekatere morda še zdaj v dvomih, če bi mogoče ratalo ali pa so enostavno žalostne, ker vejo, da ni ratalo. Ker pač povsod berejo, da je materino mleko najboljše za dojenčka in ni je mamice (no, so izjeme, ampak tiste se itak ne sekirajo), ki ne bi hotela za svojega otroka najboljše... In če mu tega ne more dat, ima slabo vest, tudi če ni ona kriva. Vedno se sprašuješ, če ni kaj, kar bi vendarle lahko naredil, da se to ne bi zgodilo... če tvoj otrok zboli, se sprašuješ, če si ga dovolj oblekla, ali je bilo prav, da sta šla zadnjič k prijateljem, kjer je en smrkal,... Ma, saj ne da si paranoičen, ampak bolj kot je z otrokom hudo, bolj se sprašuješ, kaj bi lahko storila drugače. ker je to mehanizem preživetja - da se učimo iz napak - hočemo najti vzroke in premlevamo situacijo znova in znova, da bi našli tisti odločilni moment, kjer bi lahko reagirali drugače, da bi bilo našemu detetu boljše. To je nagon, nimaš kajuser posted image .

Malo je mamic, ki so tako zelo 100% prepričane vase, da delajo ves čas 100% prav, da se ne bojo nič sekirale za mnenje okolice. Da pošljejo vse pametnjakoviče nekam in trdijo, da je mleka dovolj, pa da bojo dojile, pa pika. Ali da rečejo, da mleka ni dovolj in brez slabe vesti naredijo flašo... Večina se nas sekira, ker tehtamo... Kar je po svoje dobro, ker se tako lahko učimo tudi iz izkušenj drugih... Ampak prinese pa pač to sekiranje. Itak je narava dala prednost mamicam, ki se bolj sekirajo, ker pač bolj pazijo na svoje otroke in jih več preživi, zato pa smo takeuser posted image . Darwin dela, nimaš kajuser posted image . Da se stvar malo kompenzira, je dala še očete, ki so malo bolj skulirani in se ne sekirajo za vsak e, ki ga naše dete izustiuser posted image .

Vem, da je bilo mene groza, ko so v p. pediatri dali tamali flašo, nama pa dojenje še ni steklo (je bila 2 dni na IE). In nihče ti ne da pametnega nasveta, vsi da je to kar šlo, kar seveda ni resuser posted image , ampak to zveš šele kasneje, takrat so vse pametne, kako so one to obvladale, ker so kar znale... Edino mami mi je takrat po pravici povedala, da se je ona s sestro še precej bolj matrala in pa ena sestra me je malo pomirila s tem, da je še vsaka dojila, če je hotela, čeprav ne vem, če je to ravno res, sem skoraj prepričana, da ne, ampak meni je pomagalo to slišat...
Potem sem si rekla, da če dojijo mamice nedonošenčkov, ki so po par mesecev na cevkah in flaši, ni vrag, da ne bi še meni ratalo...
In potem je dojenje steklo, ampak me je bilo spet groza, da bi morala začet dodajat, ker se mala ni toliko zredila, kot bi se "morala" (čeprav sem dokaj prepričana, da so se pri enem tehtanju v p. zmotili in od tod vsa kolobocija), ampak se spomnim vseh tistih občutkov strahu, krivde,... Ker pač ne veš, ali delaš najboljše za svojega otroka ali ne... To je po moje za mamico najhujši občutek... Pa sem vedela, da imam mleka ogromno, ker mi je dobesedno špricalo ven, vsako noč je bila postelja cela mokra, čeprav se je mala dojila vsaj na 2 uri tudi ponoči...

Potem sta bili še 2 krizi, ko sem se bala, da mi bo zmanjkalo mleka, enkrat sem se preterala do skrajnosti, ker se je pač veliko stvari nagnetlo na kup, ki jih nisem planirala skupaj, sevedauser posted image (bila sem sama, ker je šel lubi takrat na službeno potovanje za 14 dni, mala je bila šele 2m stara in je hotela bit skoz v rokah, delala sem 3 nadstropno poročno torto za prijateljico, ki sem ji jo obljubila še predno sem vedela, da sem noseča in seveda nisem hotela požret obljube, pisala en seminar, tašča ni dala mira...) in potem sem se strašno bala, da bo na koncu zato naskrala moja tamala... In sem jo pristavljala kot neumna, na vsake pol ure, vmes sem si pa še iztiskala mleko, spila ogroooomno čaja za dojenje, pa sploh sem skoz pila, pa sploh vse, razen da nisem počivala, ker pač to ni bilo mogoče...

Drugič sem fejst zbolela in sicer sem se nalezla enega hudiča v bolnici, karmor smo šli s tamalo, ki je bila sicer bolana, vendar ne tako hudo, da bi morala bit v bolnici, ampak so jo rajši obdržali za vsak slučaj, ker pač v ZD ni bilo nobene pediatrinje za dojenčke... NO, takrat sem si seveda očitala, zakaj sva šli v bolnico, ker naredili tako niso nič tam, razen, da so jo grozno pikali, ko so ji vzeli kri (če bi odraslega tako, bi jih 100% tožil...), jaz bi pa skoraj zgubila mleko od tiste bolezni, ker sem bila tako švoh, da nisem mogla niti vstat iz postelje. Lubi mi je nosil malo na vsake pol ure, da bi mleko ne usahnilo in mi kuhal čaje in praznil lavorje, kadar sem bruhala, ker do wcja nisem mogla... Ne vem, kaj bi takrat naredila, če bi bila sama... Ker dvignit se nisem mogla...

Ker čutilo pa se je obakrat, da se je količina mleka v prsih zmanjšala. Lahko se kakšni to zgodi tudi ob drugih stresih in če ima otrok ravno takrat rastni sunek, je mleka lahko dejansko premalo in otrok začne hujšat in to tudi ni dobro zanj... Zato jaz rajši nisem pametna okoli tega...

Mislim, da pri 2-4% žensk naj res ne bi bilo mleka... Če preračunamo to na št porodov (sem se enkrat mal hecala s tem, pa preračunala), se mi zdi, da pride, da bi recimo v Lj. porodnišnici 1 ženska na teden, (če se nisem uštela)... To niti ni tako zelo malo... Je pa res, da če mleka ni, ga ni od začetka, pa do konca, čisto nič. Lahko ga je pa vseeno v določenem obdobju premalo. Na splošno se to samo reši s pogostejšim pristavljanjem, ampak spet če nisi prepričana v svojo proizvodnjo in da je to, kar delaš najbolj prav, je težko vztrajat pri svojem. Kar pa ne pomeni, da se ne trudiš dovolj. Trudiš se, še bolj, ker pač ves čas tehtaš vse možnosti... In včasih ne veš, kaj je prav. In ta dvom je tisti, ki ubija in zaradi katerega so po moje vse mamice tako prizadete... Ker se ves čas malo bojiš, da bi vendarle lahko še nekaj... pa čeprav mogoče razumsko veš, da ne.

In težko si srečen in zadovoljen, če se sekiraš, ali si res naredila vse, ali je bilo to najbolj prav, ali bi bilo lahko kaj drugače... Moraš biti prekleto prepričan vase, večina nas pa ni, kadar se gre za našega otroka, če še nimamo izkušenj...
nekatere s(m)o bolj samozavestne, sploh če vemo, da imamo dovolj mleka, druge pa lahko okolica hitro zmanipulira, sploh če ne čutijo, da so dojke polne in da je ponudbe dovolj... Mene je tast non stop nekaj prcal, kolikokrat se doji, tašča je tudi vsakič staaaaašno začudeno spraševala:"Kaj spet???" in je včasih ni hotela dat iz rok... če bi morala živet z njimi, ne vem, kaj bi se zgodilo... Jaz se takrat pač nisem preveč sekirala, saj so malo redno tehtali in je lepo napredovala, sama sem imela ogromno mleka, samo ga ona ni niti iz ene dojke pojedla v enem podoju... in sem si mislila svoje (zdaj pri drugi bom pa še povedala svoje, če mi misli še kdo kaj težituser posted image , se mi ne da poslušat, hehe, itak nimajo pojma, noben tam ni dojil...)

Ampak lahko eno potegne drugo - sekiranje zmanjša produkcijo mleka, potem nesamozavest in dvomi in na koncu ers ni druge možnosti kot flaša, čeprav se je mama trudila na vse pretege. Res pa je, da se dostikrat trudimo tudi v napačno smer in to si je hudičevo težko priznat. Težko si je rečt: naredila sem kot je bilo v tistem trenutku videt najboljše, vendar pa to mogoče ni bilo najboljše, pa da si s tem čisto pomirjen...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 10:29:16   
ronja
panja, jaz bi ti svetovala, da čim večkrat pristavljaš, mogoče vmes še malo črpaš, da povečaš produkcijo mleka in čim manj dodajaš, ker se s flašo mali pač navadijo, da mleko kar teče in se ni treba nič trudit... na joški se pa mora malo potrudit, pa se mu ne da več, ker se je razvadil. Se hitro razvadijo. Ena kolegica je puščala malo pri svoji tašči, medtem, ko je hodila učit plesne (par urc) in je dala takrat flaško s svojim mlekom, kar je bilo tašči super, mala vedno zadovoljna, vse super... Ampak tamala se potem ni več hotela dojit, je bil skoz jok na joški in je punca ukinila flašo (kar je prineslo precej problemov, če je kdaj malo zamudila, se je mala drla ko jesihar...), ampak dojenje je spet lepo steklo po par dneh, tednu dveh mogoče... Vmes je mala seveda protestirala, amapk se mama ni dala, pa je šlo. Svojih izkušenj s tem pa nimam, ker Ronja, ko se je enkrat navadila na joško, ničesar drugega še povohat ni hotela, silila je pa tudi nisem (parkrat smo probali, če bi bila kriza, da bi ji lahko dal kdo, če mene ni bilo, ap ni hotela in pač nisem šla za tako dolgo stran). Šele ko je že začela jest gosto hrano se je navadila na tisto stekleničko s kljunčkom. 

(odgovor članu panja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 10:38:15   
ronja
mam pa vprašanja zate?
-koliko časa že dojiš
- si imela spokane bradavice do krvi ker si imela otroka na dojkah vsake pol ure?
- si že bila pod stresom da bi skoraj izgubila mleko
- si že morala poskušati domače recepte da bi vzpostavila večjo količino mleka?
- te je bebica ze vrgriznila v bradavico?
- te je bebica z zobki ze vgriznila v bradavico?
- te je bebica ob vsakem dojenju pobruhala po prsih, trebuhu, da je lepo v potočku dol teklo?

aja, pa še na vpr. odgovorim:
- dojila sem 15 m., potem se je mala sama odstavila, po moje zato, ekr sem bila bolj ali manj dobesedno skoz z njo, ker sem pač na bolniški (razen ko je šla na sprehod včasih) in ni več rabila te varnosti...
- ja, sem bila, opisala v prejšnjem postu, 2x bi ga skoraj izgubila, na začetku pa sem bila v groznem stresu (malo so vzeli prvi dan, par ur po porodu in jo odpeljali na IE, rekli so, da je okužena in da ima šum na srčku ter da mi ne morejo nič garantirat - med vrsticami so mi povedali, da lahko umre kadarkoli... hujšega stresa si nekak ne morem predstavljat, razen da mi lubi umre...)
- ja, pila sem ogrooooomno čaja za dojenje, v p. sta mi ga nosili tašča in mami, doma sem si ga kuhala, piva nisem pila, ker ga tudi sicer ne in ker ne verjamem, da bi pomagalo, sem pa pila veliko mleka, veliko tekočine, vse, kar je sem kdaj kje slišala, da je lahko dobro (v smislu, škodit ne more, koristi pa lahko;)
- seveda me je tudi grizla, po moje skoraj ni takega angelčka, ki ni nikoli ugriznil... Na začetku pa me je straaaašno bolelo tudi čisto navadno dojeneje, ker sem imela čisto boge bradavice (regade, krvavele so...)
- tudi z zobki, seveda, saj sem jo dojila 15 m in ko je dobila zobke ji je bilo to strašno zanimivo... sem jo pa takrat dala stran, kadar je to naredila
- polivala je zelo veliko, vendar smo se učili, da naj ne bi bilo nevarno za otroka, tako da me to ni skrbelo. Pač sem menjavala majce malo bolj pogosto...

se pa strinjam s tabo, da dojenje povsod opisujejo samo kot nekaj najlepšega na svetu, nihče pa ne pove, da TAKO ZELO FEJST BOLI na začetku, pa da to ne traja samo nekaj dni, ampak lahko nekaj mesecev, pa da lahko imaš krvave bradavice, pa da se otrok ne znal sam pristavit, pa da se mora to še naučit, pa da mu moraš dokaj grobo porinit joško v usta, pa da mu moraš držat glavico, da je ne more izmaknit, ker s tistim svojim iskalnim refleksom naredijo ravno obratno - vedno zmaknejo glavico - no, vsaj ronja je bila taka.

Na srečo pa so meni v MŠ povedali, da je normalno, da dojiš tudi na pol ure, če je treba, pa da je normalno, da otrok ne spi celo noč, pa da se tudi ponoči doji na 2 uri... Če bi tega ne vedela, bi lahko res mislila, da ni dovolj mleka...
Se pa vseeno splačauser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 11:38:18   
Azzurra
IZVIRNO SPOROČILO: lilija*

Živijo!

Zadnje čase kar veliko prebiram teme o dojenju in se mi zdi, da je veliko mamic, ki svoje prince in princeske hranijo po flaški - črpajo ali pa dajejo mlečne formule. Pa me iz gole radovednosti zanima, zakaj se tako odločite? Predvidevam, da niso v vseh primerih zdravstvene omejitve....



Samo zdi se vam, da je tega veliko. V resnici tega ni toliko veliko. V resnici velikanska večina mamic doji. Ampak - kdo postavi mejo in določi KAJ JE DOJENJE. Dajte mi to razložit. Je kje kaka meja? je dojilja samo tista, ki doji 6 mesecev (na dojki seveda, bognedaj da črpa, kajti to za vas očitno NI DOJENJE user posted image user posted image user posted image )

Že sama pišeš v prvem stavku - mamice hranijo po flaški in ČRPAJO  - to zate očitno ni dojenje, zame pa je. In to je šele požrtvovalnost mamice!!! Da si pumpa mleko ko zmešana, da nahrani svojega otroka (ki je morda zlateničen in spi, ki nima dobrega sesalnega refleksa in recimo primer ki ga poznam - otrok ima odprto nebo v ustni votlini in NE MORE sesat...). Ja, morda ni lepšega kot zadovojen otrok z bradavico v ustih in toplo jesensko sonce ki boža golo mamino oprsje in stare babice ki iz sosednje klopce vzdihujejo "oh kako lepo...." a to še zdaleč ni vse. To je sreča, ki jo nekatere imajo, nekatere pa ne. In tiste, ki je nimajo, so doma in se tuširajo z vrelo vodo in ure in ure pumpajo in vlečejo tiste dragocene kapljice, potem pa se najde ena in jih spljuva - češ, le zakaj si se tako odločila....? Jao jao mene.

Prej ko se vsemogočne in vase zagledane mamice zavedo, da dojenje ni samo polna joška v dojenčkovih ustih, prej se boste znebile predsodkov do "drugačnih" mamic in takrat ne boste več terjale, da bi se vam moral kdo zaradi tega opravičevat in razlagat "zakaj".  Zame vsaka mama, ki je poskrbela, da dojenček dobi vsaj nekaj njenega mleka - ali mleziva -ali je otroka pristavljala k prsim  ali črpala - je dojila in basta! Pa če je to trajalo 10 dni, 1 mesec ali polnih 6!
In če ni, ni mogla, ni hotela ali ni znala - tudi prav!

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu lilija*)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 11:51:33   
ronja
babice ki iz sosednje klopce vzdihujejo "oh kako lepo...."

hehe, azura, tudi tole je samo idilična slika. Ti predstavim kruto komično realnost: babica zavija z očmi in ti zelo zelo nejevoljno naposled vendarle da jokajočega otroka nazaj, ko jo že 10tič prosiš, zraven pa sprašuje: "A že spet???? Pa saj se je malo prej dojila! pa saj še ni lačna, joka, ker ima krčke, jo bom že potolažila..." In potem se usede čisto zraven tebe in te gleda direkt v joške in malo v usta in čaka ko sokol, kdaj bo mala za delček sekunde spustila joško ali pa se ji bo zdelo da je pač že dovolj pojedla, ker seveda ni šans, da bi takrat otrok še kar ležal pri mami, saj to nima nobenega smisla, takrat ga dobi spet babica, da podre kupček... Saj takrat ko ni priklopljen, pa je v bližini babice, pač ne more bit drugačeuser posted image .

Sicer se pa strinjam s tabo, da dojenje ni samo na prsih polnih **** mesecev, čeprav po moje ni isto, ali dojiš otroka 1 mesec ali pa 12+. Vsekakor pa je črpanje vsak dan bolj naporno.
Vendar pa je škoda, da bi punce ne vedele, da se da tudi po navalu mleka lepo dojit, da ga bo zdaj zdaj zmanjkalo, pa da so vsi ti problemi normalni, tudi kadar se zdi... Po moje so to mislile mišni, ulla in ostale...

< Sporočilo je popravil ronja -- 21.11.2008 12:03:54 >

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 12:10:18   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz pa ne razumem zakaj ste tiste ženske, ki niste mogle dojit iz kakršnihkoli razlogov, pa veste da ste za to naredile vse prizadete ob takšnih temah?


Verjetno zato ker se globoko v sebi zavedajo,da je dojenje le najboljše za otroka in je otrok z ne-dojenjem prikrajšan. Pa če si to priznavajo ali ne.




Narobe. Prizadete je sicer malce težka beseda. V bistvu samo odgovoriš na apriori "obtožbo", da si se premal potrudila in zato nisi dojila tako kot je treba. Premalo si se potrudila za svojega otroka.

ronja res si dobro napisala. Lahko nisem imela mleka (oz. sem ga imela res malo), lahko se samo nisem lotila zadev pravilno, vendar sem se trudila po najboljših močeh. Ja in sem se sekirala, in bolj ko sem se slabše je bilo.
In  hranjenje po flaški je zelo nepraktično in tudi drago.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 12:14:32   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

. To je sreča, ki jo nekatere imajo, nekatere pa ne. In tiste, ki je nimajo, so doma in se tuširajo z vrelo vodo in ure in ure pumpajo in vlečejo tiste dragocene kapljice, potem pa se najde ena in jih spljuva - češ, le zakaj si se tako odločila....? Jao jao mene.



Ja nekaj takega.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 12:17:06   
skuštrana
Že sama pišeš v prvem stavku - mamice hranijo po flaški in ČRPAJO - to zate očitno ni dojenje, zame pa je. In to je šele požrtvovalnost mamice!!


S temle se pa strinjam. To, da si mamica črpa mleko, se zaradi tega vstaja sredi noči, samo zato da lahko njen otrok dobi njeno mleko, takšnim mamicam kapo dol. In če to počne 6 ali več mesecev dvakrat kapo dol (imam prijateljico, ki je to počela, njena punčka je nedonošenček in vsakič ko to razlaga dobim solzne oči)... Takšne mamice - svaka vam čast. user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 12:24:23   
Azzurra
ronja, kaj so mislile posameznice za posamezen primer, ne vem - odgovarjam avtorici teme, ki pod "črpanje" predpostavlja "hranjenje po flaški" (kar je sicer res)a zanjo to očitno ni "dojenje"  - in pa sprašujem naj mi nekdo razloži kaj to sploh pomeni dojenje, če je hranjenje otroka z načrpanim materinim mlekom (!!!!!!!!!!) opredeljeno kot manjvredno in katero žensko lahko poimenujemo dojilja.

ker očitno neka nepisana pravila obstajajo, da se ženske kategorizira, ožigosa ali opredeli ali so vredne ali ne "naziva" (to koliko so se trudile, itak ne velja, ker če ni vzpostavila stanja "polna joška v dojenčkovih ustih" potem se ni dovolj) 

tako nekako dobim občutek, da tista, ki je dojila nepretrgoma 6 mesecev (ali več, seveda) in ki ni dodajala, je dojilja. slava ji. tista, ki je dojila 1 mesec in nato je dojila in dodajala - no ta pa ni prava user posted image  (in bognedaj, da ji je dojenček spal celo noč....)


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 14:53:26   
dejček
jaz sem pa ena tistih mamic, ki nisem nikoli občutila, kako je če dojenček lahko sesa pri dojki. Moj fantek ima preklano nebo in ne more sesati, zato sem si črpala mleko na vsake 4 ure, tudi ponoči. To sem počela 6 mesecev, več nisem zmogla. Je postalo preveč naporno. Na začetku sem imela občutek krivde, ker sem prenehala, saj sem mleko še imela. Ampak črpati mleko in istočasno animirati otroka enostavno ni več zneslo.
Me pa še vedno stisne v grlu, ko vidim kakšno mamico dojiti, ker sem si sama to zelo želela, pa mi ni bili danouser posted image . Ja, pa je minilo že dve leti.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 17:35:16   
Anonimen
in ko veš da otroku tega ne moreš dat se pač sekiraš.


Ma nemogoce, da se nekdo sekira zaradi sebe in ne zaradi mnenja o nedojenju user posted image .


(odgovor članu jajula)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: zakaj ne dojite
21.11.2008 20:29:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

in ko veš da otroku tega ne moreš dat se pač sekiraš.


Ma nemogoce, da se nekdo sekira zaradi sebe in ne zaradi mnenja o nedojenju user posted image .




user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: zakaj ne dojite
22.11.2008 11:01:53   
lilija*
Hruška debeluška, če je za katero to vprašanje preveč osebno, naj pač ne odgovori.
In še odgovori na vprašanja:

-koliko časa že dojiš  4,5 m
- si imela spokane bradavice do krvi ker si imela otroka na dojkah vsake pol ure? ja, prva dva meseca sem res dojila na pol ure, ponoči je zdržala do tri ure, podnevi pa max. eno uro. Z nastavkom ni znala vlečit (obe nisma znali). Ko smo imeli pri 10 tednih krst, me je cela žlahta spljuvala, da imam premalo mleka, ker sem non stop dojila.

- si že bila pod stresom da bi skoraj izgubila mleko Ko je bila mala stara 4 tedne, je umrla stara mama, s katero smo živeli v isti hiši. Verjemi, dovolj stresno...

- si že morala poskušati domače recepte da bi vzpostavila večjo količino mleka? Ne, ker so vsi rekli, pojdi po Aptamil:-(

- te je bebica ze vrgriznila v bradavico? Prva dva meseca me je takoj ko se je priklopila rezalo, žgalo, kot da bi me nekdo z žarečo iglo pikal v bradavice

- te je bebica z zobki ze vgriznila v bradavico? Ne, jih še nima

- te je bebica ob vsakem dojenju pobruhala po prsih, trebuhu, da je lepo v potočku dol teklo?  Velikokrat, ne pa vsakič... In potem je še kar hotla jest tako da sem se vsakič spraševala, ali naj ji še ponudim ali naj jo nosim dokler ne zaspi...

Aja, na začetku teme sem tudi napisala, da sem šele po dveh mesecih spoznala, da je dojenje res nekaj lepega. Od začetka sem se kar naprej spraševala, kaj  za vraga je tako lepega v dojenju?!   

Nisem pa s svojim vprašanjem nikogar obsojala.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: zakaj ne dojite
22.11.2008 11:14:17   
lilija*
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

- odgovarjam avtorici teme, ki pod "črpanje" predpostavlja "hranjenje po flaški" (kar je sicer res)a zanjo to očitno ni "dojenje"  -



Nikjer nisem rekla, da črpanje itd. ni ok!!! Me je pa zanimalo, zakaj nekatere črpajo, ne pa "dojijo" v primarni obliki - če za to ni kakšni ovir! Mislim, da je dojenje veliko več kot hranjenje, se pa vsaka mati v skladu z zdravstvenimi omejitvamu odloči, kako bo hranila otroka.

Ne vem zakaj je treba vsako radovedno vprašanje tako popljuvat?!




(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: zakaj ne dojite
22.11.2008 14:43:35   
Azzurra
Ma si ti v mojem odgovoru vidla kakšno pljuvanje po komu?

Dojenje kot prehrana je eno samo: materino mleko in njegove vsebnosti.
Dojenje kot cartanje je čisto nekaj drugega.
Oboje skupaj je najverjetneje idealna kombinacija.

In vendar ti NISI spraševala zakaj svojih otrok ne cartajo na dojki pač pa zakaj hranijo otroke po steklenički in ne "dojijo na dojki". In to je nekaj čisto drugega, precej bolj osebno in precej bolj delikatno vprašanje.  Praviš, da nikogar ne obsojaš. Če ne bi želela obsojat, če ne bi želela odgovorov zakaj, da mamice dobijo občutek, da se morajo zagovarjat,  in če bi želela z drugimi delit svojo čudovito izkušnjo dojenja, bi odprla temo "uživam ko dojim". Brez zamere!



_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu lilija*)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: zakaj ne dojite
22.11.2008 21:33:04   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: simona2

Res si ne morem pomagat, čeprav sem že hotela nehat na tole temo. Morda izraz "živčno mleko" ni primeren, čeprav moram povedat, da sem ga slišala tudi jaz in sicer na pediatrični kliniki iz ust osebja.  Na neonatalnem oddelku, kjer sem bila hospitalizirana z mojo user posted image  že prvi mesec, so mi zdravniki ves čas govorili, da sekiranje, jok  stres izjemno slabo vplivata na dojenčka in da obstaja celo možnost, da bo ta zaradi tega zavračal dojenje. Tako, da sem 100% da stres vpliva na dojenej in to ti povedo tudi svetovalke za dojenje in posledično imaš tudi manj mleka.
Poznam tudi mamice, ki so bile zelo skulirane in dojile, pa se otroci niso in niso redili, saj očitno ni bilo dovolj mleka. Bila sem skupaj v bolnici z eno, ki je prišla po dveh mesecih, ko je user posted image  izgubila že 500g in je bila izobražena mamica z dvema starejšima otrokoma, ki jih je pred tem normalno dojila. Pri tretjem pač očitno ni bilo dovolj mleka. Temu  user posted image  so nato dodajali neko hudo kalorično mleko s kosmiči, da se je v enem tednu zredil za 600g.
Zato prosim vzdržite se sarkastičnih pripomb, še posebej tiste mamice, ki vam gre vse lepo kot po maslu pri dojenju in vsaj za trenutek pomislite na nas, ki se borimo za vsak dan posebej in vstrajamo in nas potem takšni maili žalostijo in nam zbijajo moralo oziroma imamo občutek, da smo v končni fazi za vse  pač same krive. Na začetku sem mislila tudi sama, da je krivda pri meni, toda na koncu sem spoznala, da za GERB in kri na blatu ter bolečine ob hranjenju (dojenju) pač ne morem biti kriva JAZ.



Sigurno se vpliva na sestavo, če ima ženska probleme. Verjetno bo mleka tudi manj ali celo več zaradi tega (moj primer). Ampak, da bi pa morala ženska zaradi tega nehat dojit je pa neumnost prve vrste. In ni ga pediatra, ki bi me prepričal v slednje. Pravzaprav bi rada spoznala tega, da mi malo obrazloži... In žalostno je, da se po ambulantah delijo taki bedasti izrazi brez da bi se mami razložilo za kaj pravzaprav gre. Otroku, ki je na intenzivni ne moreš ponuditi boljšega kot pa je "ravnopravšnjo" in za njega prilagojeno mleko.

Mene najbolj žalosti to, da si o otroškem spanju prebere skoraj vsaka mama knjige. Jih je pa zelo malo, ki so prebrale kaj konkretnega o dojenju. Torej teorijo, ker roko na srce, dojenje je na nek način trdo delo, ki zahteva določeno količino znanja.

In ne mislim, da se mame ne potrudijo. Vedno bolj se mi dozdeva, da se trudijo v napačni smeri. In niso krive, kriv je zdravstveni sistem, ki je NEPOUČEN, patronažne širijo stare vraže namesto novih znanstvenih dognanj. Stroka pa ni sposobna predati konkretnih informacij na porodnice. Oprostite izrazu, za kozlat!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?