|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrtec - groza za starše
19.11.2008 22:36:29   
slovenka
Eh dajte no, ne biti tako zadirčne, se bo mamica že počasi privadila misli na vrtec in ko bo videla, da je vse ok, si bo oddahnila. Saj super, da nekateri otroci z veseljem stečejo v vrtec in ne pogledajo nazaj, so pa tudi taki, ki jim je zelo težko in preden gredo naši tja, ne moremo vedeti, kako bo... Je pa fajn prebrati izkušnje mamic in vzgojiteljic, tudi nas drugo leto čaka vrtec.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 7:42:20   
karolinca
Vidim, da sem dregnila v osje gnezdo. Lejte, sem pač mama, ki ob otroku zelo uziva in nisem ena izmed mnogih, ki na koncu komaj čakajo, da grejo nazaj v službo. In ja, takih je veliko. Meni ni nič težko. Imam pridno dete in imava veliko od življenja. Pač, vsega luštnega je enkrat konec in dete bo moglo it v vrtec...al pa k varuški....al pa ne vem kam. Sej če bi bla ena tistih, ki komaj čakajo, da "se rešijo vseh problemov čez dan", potem najverjetneje niti nebi odpirala te teme, a ne??? Sama nimam nobenih predsodkov pred vrtci. Pač pa so me zanimale vaše izkušnje. In vesela sem vsake konstruktivne debate!!!! Ampak res konstruktivne.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 9:24:29   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: karolinca

Vidim, da sem dregnila v osje gnezdo. Lejte, sem pač mama, ki ob otroku zelo uziva in nisem ena izmed mnogih, ki na koncu komaj čakajo, da grejo nazaj v službo. In ja, takih je veliko. Meni ni nič težko. Imam pridno dete in imava veliko od življenja. Pač, vsega luštnega je enkrat konec in dete bo moglo it v vrtec...al pa k varuški....al pa ne vem kam. Sej če bi bla ena tistih, ki komaj čakajo, da "se rešijo vseh problemov čez dan", potem najverjetneje niti nebi odpirala te teme, a ne??? Sama nimam nobenih predsodkov pred vrtci. Pač pa so me zanimale vaše izkušnje. In vesela sem vsake konstruktivne debate!!!! Ampak res konstruktivne.


eno je, da se rešiš vseh težav, drugo pa je, da se zavedaš, da otrok nekam v varstvo mora it, da se s tem sprijazniš in probaš narediti največ iz tega. Kaj pa točno? To, da se s tem sprijazniš in omogočiš otroku mirno vključitev v vrtec. Bo imel sam brez tvojih histeričnih nepotrebnih izpadov dovolj dela sam s sabo.

Ti bom kar direkt rekla. Če tako noro ljubiš svojega otroka, potem mu ne delaj še večje agonije s tem, da boš ti vsa objokana hodila okoli njega, ker bo šel v vrtec. Glej na vrtec kot na nekaj pozitivnega. Naša se je naučila sama jesti, odkar je v vrtcu, igra se z vrstniki, ful napreduje v razvoju, srečna je in zadovoljna. Kaj hočeš več od otroka?

(odgovor članu karolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 9:55:05   
uwaga
Pozdravljene!
Moja dva sta sedaj že oba v šoli, pa vendar še ni dolgo kar smo obiskovali vrtec.
Najprej naj povem , da je po mojem mnenju vrtec izjemno dobra stvar. Otrok se nauči samostojnosti, sodelovanja z vrstniki, reda...
Zaradi selitev smo sodelovali s tremi različnimi vrtci in povsod smo imeli zelo dobre izkušnje in danes imamo lepe spomine.
Glede zaostanka pri gibanju pa takole: Naša deklica je začela obiskovati vrtec pri dopolnjenem enem letu. Shodila je pozneje pri 17 mesecih. Ta čas so jo v vrtcu nekoliko bolj pazili, ji pomagali, jo nosili...
Kadar je šla skupina na sprehod po okolici pa so jo odpeljali v sosednjo skupino in gospodična je bila ta čas "princeska" v sosednji skupini.
Skratka uživala je v dodatni pozornosti.

Nikar se ne boj dati otroka v vrtec. Običajno se hitreje navadijo na družbo novih ljudi, kot pa smo si mame pripravljene priznati ,da nas naš malček ne potrebuje več 24 ur na dan.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 11:56:29   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: karolinca

Vidim, da sem dregnila v osje gnezdo. Lejte, sem pač mama, ki ob otroku zelo uziva in nisem ena izmed mnogih, ki na koncu komaj čakajo, da grejo nazaj v službo. In ja, takih je veliko.
Ne bom sodila, samo zase lahko povem, da uživam v materinstvu in z grozo pomislim na dan, ko bo spet treba v službo.
Meni ni nič težko. Imam pridno dete in imava veliko od življenja. Pač, vsega luštnega je enkrat konec in dete bo moglo it v vrtec...al pa k varuški....al pa ne vem kam.
Tudi meni ne, samo ne mislim na način, da bo z vrtcem konec vsega lepega. Življenje z user posted image je res krasno!user posted image
In luštno bo še...leta in leta!!!user posted image
Življenje z user posted image se je komaj začelo.user posted image user posted image user posted image

Sej če bi bla ena tistih, ki komaj čakajo, da "se rešijo vseh problemov čez dan", potem najverjetneje niti nebi odpirala te teme, a ne??? Sama nimam nobenih predsodkov pred vrtci. Pač pa so me zanimale vaše izkušnje. In vesela sem vsake konstruktivne debate!!!! Ampak res konstruktivne.
Mislim, da imaš predsodke. Je pa forum javen, tako da lahko vsak pove svoje mnenje. To je pač moje!user posted image
Če ti ni všeč pa na ignor...user posted image



_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu karolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 11:59:02   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha


eno je, da se rešiš vseh težav, drugo pa je, da se zavedaš, da otrok nekam v varstvo mora it, da se s tem sprijazniš in probaš narediti največ iz tega. Kaj pa točno? To, da se s tem sprijazniš in omogočiš otroku mirno vključitev v vrtec. Bo imel sam brez tvojih histeričnih nepotrebnih izpadov dovolj dela sam s sabo.



user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 12:28:45   
kalbo
Kar srce se mi para...ampak druge variante ni, v vrtec bo treba.


Otrok vedno povzame tvoje občutke. Če boš ti jemala vrtec kot nekaj negativnega in kot zlo, bo tako čutil tudi otrok. Otroci imajo šesti čut za psiho svojih staršev. Čimprej se spravi v razpoloženje, ki pravi "vrtec je za mojega otroka ena super stvar" in bo šlo tudi otroku lažje, pa naj bo star 11 mesecev al pa tri leta.

(odgovor članu karolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 12:40:32   
kalbo
Pač pa so me zanimale vaše izkušnje. In vesela sem vsake konstruktivne debate!!!! Ampak res konstruktivne.


Se pravi konstruktivna debata je zate debata ki tebi ustreza. Dejstvo je, da če ti delaš paniko okol vrtca tvoj otrok ne mora vrtca sprejet pozitivno. Pa mi lahko rečeš da sem pameten nekonstruktiven in nevem še kaj.

(odgovor članu karolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 14:00:52   
roberta
verjemi, da je za malega hujše. on je nekje, kjer ne ve kje, on je pri ljudeh, ki jih ne pozna in jim ne zaupa, on je v vsem neznanem, za povrhu pa še tako nezrel, da sploh ne ve kaj naj z vsem skupaj, kaj naj si misli, čuti...  in verjemi, da tisti "samo" 15 dnevni čisti strah in agonija joka ni kar pozabljena. pač pa še predobro spravljena za vse večne čase. in res ne vem, kako je to lahko hujše od naše (odrasle) situacije, ki si jo vsaj razložiti znamo, če ne tudi osmisliti.

tako, da samo en nasvet: uvajanje, uvajanje, uvajanje!!! otroka nikoli samega pustit tam, da se "navadi". ti moraš biti ob njem, da se bo lahko varno navadil (morda bo to že po 1 dnevu, morda pa po 14 dneh). in šele nato pojdi.

roberta

(odgovor članu karolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vrtec - groza za starše
20.11.2008 14:09:43   
lilka
Pa še moja zgodba v spodbudo..

Moja Tinka je tudi šla v vrtec z 11M in še tudi ni samostojno hodila in se ni plazila in najmlajša je bila med vsemi in večinoma samo sedela.
Moj mož je delal 5 let v vrtcu, njegova mami je vzgojiteljica, zato pač v vrtcu vidimo res samo pozitivne stvari in od aprila do danes, se je res prav vse izkazalo za pozitivno in zelo zelo sem zadovoljna da Tinka hodi v vrtec je zelo napredovala na vseh področjih.
Ti pa povem tole: otrok doživlja vrtec, kot ga doživljaš ti in to trdim, mojo Tinko vozi mož v vtrec jaz pa zunaj počakam v avtu, pa če me obsojate ali pa se mi smejete, povem na glas,...... njemu se še niti enkrat ni jokala in sama zakoraka v igralnico in reče adijo, jaz pa ne zberem poguma in to priznam, niti da bi poskusila, ker vem da se bo ziher jokala(ker bi jaz strah pred tem pokazala in tudi če bi ga hotla skrit bi ona to začutila9)Ko jo je babi 3 x peljala je tudi tulila kot jesihar.

Tako je pri nas, če ti je kaj v pomoč....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vrtec - groza za starše
21.11.2008 17:05:53   
Balerina
Jaz sem tudi prepričana da otrok to jemle tako kot mi. No čeprav roko na srče ni tako lahko saj večina otrok na začetku joka kar pa za starše ni nič prijetno. Ti bo pa morda še težje če se bo otrok takoj zaigral in te niti opazil ne bo da si šla iz igralnice, ker potem pa boš pomislila a zdej po 11 mesecih sem pa kaj??.

Jaz ti predlagam le to da si sama pri sebi pregledaš kaj bo otrok v vrtcu počel. Se bo igral in pel brali mu bodo pravlice in imel bo družbo sovrstnikov. Torej seme lepe stvari. O tem se tudi z otrokom pogovarjaj in mu predstavi že prej vrtec kot veliko igralnico kjer so igrače in otroci s katerimi se bo igral.
Nikakor pa otroku ne kar izigni izpred oči. Predstavljaj se da se z otrokom igraš in pogledaš stran pa otroka ni več. Pomisliš na najhuje. Na kaj pa naj otrok pomisli če se igra s tabo pa te potem kar na enkrat ni. user posted image

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vrtec - groza za starše
21.11.2008 17:41:39   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: karolinca

Vidim, da sem dregnila v osje gnezdo. Lejte, sem pač mama, ki ob otroku zelo uziva in nisem ena izmed mnogih, ki na koncu komaj čakajo, da grejo nazaj v službo. In ja, takih je veliko. Meni ni nič težko. Imam pridno dete in imava veliko od življenja. Pač, vsega luštnega je enkrat konec in dete bo moglo it v vrtec...al pa k varuški....al pa ne vem kam. Sej če bi bla ena tistih, ki komaj čakajo, da "se rešijo vseh problemov čez dan", potem najverjetneje niti nebi odpirala te teme, a ne??? Sama nimam nobenih predsodkov pred vrtci. Pač pa so me zanimale vaše izkušnje. In vesela sem vsake konstruktivne debate!!!! Ampak res konstruktivne.


Karolinca, jaz tudi ob punčki zelo uživam, pa vseeno hodim že od njenega 3. meseca za 4 ure tedensko v službo, v tistem času pa jo čuva ati. Imam akademsko kariero, ki mi tudi zelo veliko pomeni. Poznam veliko mamic, ki so čisto vse vložile v otroke, pustile službo in vse, otroci pa so se od pubertete dalje želeli osvoboditi svojih mam in od 19. leta pridejo 1x mesečno domov... Tako da mene vodi eno pravilo že vrsto let - življenje mora biti izpolnjeno iz več kvadratkov, ne le partner, ne le otrok, ne le služba, ne le prijatelji, ampak iz mešanice vsega tega. Pa ko grem s prijateljico na kavo, ne pomeni, da mi otrok nič ne pomeni, ker ga pustim doma... ampak neko ravnotežje je treba imeti. Tudi otrokom je kasneje fajn, ko vidijo, da ima mamica prijateljice, ki pridejo na obisk, da je uspešna v službi itd. in jim je vzor.

Če pa se gremo absolutnosti, pa je seveda otrok na prvem mestu, ampak tega prvega mesta ne moremo v vsakem trenutku izvajati - se ob tem spomnim na prispevek na TV, ko je mama pustila službo in utemeljevala, kako imajo otroci radi, ko pridejo iz šole, da jih čaka kakav doma - po drugi strani pa so morali na karitas po obleke, mali pa je želel trenirati rokomet, pa ni mogel iz finančnih razlogov... tako da po moje ni bila njegova izbira, da je mama doma in mu naredi kakav, ampak bi raje teniske, ki jih rabi za rokomet. No, zdaj sem že zabluzila, sorry... Ampak upam, da se da razbrati, kaj sem hotela povedati.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu karolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vrtec - groza za starše
21.11.2008 17:50:35   
Anonimen
ampak neko ravnotežje je treba imeti.


In ljudjem je treba pustit, da dihajo, tudi otrokom.


(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vrtec - groza za starše
21.11.2008 17:51:53   
Anonimen
Lejte, sem pač mama, ki ob otroku zelo uziva


A kdo z otrokom ne uziva user posted image .

Ma se nisem slisala ne mame ne oceta, ki bi se pritozeval, kako z njim trpi. Meni je logicno, da ti je z otrokom lepo, tako kot mi je logicno, da za nocjo pride dan. Mislim, ne zdi se mi potrebno, da to poudarjam, ker se to razume per se.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vrtec - groza za starše
16.12.2008 12:12:22   
leha
Mi se pa uvajamo že en teden in ni nobenega napredka, razen večni jok (tud po tri ure). Pa bi zelo rada da bi se navadila na varuško ampak zaenkrat ne gre. Sploh nimam več idej kaj naj. Eni sprejmejo takoj, drugi pa...?Kakšna ideja?

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vrtec - groza za starše
16.12.2008 21:23:15   
_andreja_
jaz pa mislim, da se preveč obremenjuješ... malce se sprosti,...  in mislim, da bo tvoji vrtec koristil, ker bo tam v družbi drugih otrok, in bo videla kako se drugi otroci plazijo kako drugi otroci hodijo in ji bo to po mojem dalo samo zagon (če bi me to vprašala ko je bil moj star 11 mesecev ki je ravno tako šel v vrtec,  tega ne bi verjela, vendar vrtec takšnim otrokom naredi samo dobro)....  in ja tudi moj otrok je jokal vse dokler se nisem jaz prepričala in začela verjeti vzgojiteljicam da se ima v vrtcu fajn. da se igra z drugimi otroci... to je trajalo kakšno leto... hecno je bilo pa najbolj to da pri atiju do sedaj ni še nikoli zajokal (posledično ga je potem večinoma ati vozil), in sedaj je meni fajn ko ga peljem in se pogovarjava kaj vse bo počel in ko veselo sam zakoraka v svojo igralnicouser posted image

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu leha)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vrtec - groza za starše
16.12.2008 21:26:06   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: leha

Mi se pa uvajamo že en teden in ni nobenega napredka, razen večni jok (tud po tri ure). Pa bi zelo rada da bi se navadila na varuško ampak zaenkrat ne gre. Sploh nimam več idej kaj naj. Eni sprejmejo takoj, drugi pa...?Kakšna ideja?
  če imaš še čas mogoče da ko prideš v vrtec pa čeprav 3 ure se pa tri ure crkljajte na stolu in samo opazujte skupaj otroke in pripoveduj ji kaj vse počnejo.... to bi jaz naredila, je pa res da se moj otrok zelo rad crklja ... in ko pridite domov se igrajte mogoče skrivalnice...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu leha)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




katere plenice?
emica2008

katere plenice najbolj pogosto uporabljate?

pampers (52%)

lumpi-mercator (4%)

beauty baby-miller (21%)

lionstar ali huggies (1%)

hofer ali lidl (10%)

drugo (12%)


Število vseh glasov: 472

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!