|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kinderklappe
22.11.2008 20:20:54   
jozekuch
Dob'r dan,
ali obstaja v Sloveniji t.i. Kinderklappe?
Kje najbližje Ljubljani?
lepe pozdrave
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kinderklappe
22.11.2008 20:22:49   
Anja PiPi
hmmm, kaj pa naj bi to bilo?? hvala za informacije user posted image

_____________________________

...just another girl with a dream in her heart...

(odgovor članu jozekuch)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kinderklappe
22.11.2008 20:31:32   
muck
Je tudi mene zanimalo kaj je to, pa sem malo na netu pobrskala in me je kar presenetilo: to je v bistvu kraj, kjer lahko mame svoje (nezaželene) novorojenčke oddajo stran, brez kakršnih koli obveznosti oz. problemov (anonimno). V tujini to obstaja. user posted image

_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu Anja PiPi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kinderklappe
22.11.2008 21:16:24   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: muck

Je tudi mene zanimalo kaj je to, pa sem malo na netu pobrskala in me je kar presenetilo: to je v bistvu kraj, kjer lahko mame svoje (nezaželene) novorojenčke oddajo stran, brez kakršnih koli obveznosti oz. problemov (anonimno). V tujini to obstaja. user posted image


Kolikor je meni znano pri nas ni tega. Po naših zakonih se moraš pisno odpovedat otroku, da ga lahko dajo v posvojitev. Če se ne gre v rejo. Drugače se pa zgodi, da imajo kake najdenčke. V MB so imeli nekaj časa eno najdenko v bolnici potem pa je šla v rejo, ker se je straši niso odpovedali.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kinderklappe
23.11.2008 14:11:30   
jozekuch
kdo bi to "pri nas" lahko organiziral?

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kinderklappe
23.11.2008 14:13:37   
Felicita
če že kdo, porodnišnica v sodelovanju s CSD. ampak kot omenjeno, pri nas so za to zakonske omejitve.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu jozekuch)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kinderklappe
25.11.2008 0:22:15   
jozekuch
Kakšna bi bila zakonska omejitev če bi nek zavod želel organizirati možnost:
deklica ve,
ko nehote zanosi,
da ima možnost anonimno oddati otroka,
ki bi ga lahko potem, ko bi se izkopala iz take ali drugačne stiske in če bi to otrok želel,
srečala.


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kinderklappe
25.11.2008 11:13:02   
lara light
Trenutno za take primere pri nas skrbi pristojni center za soc.delo.

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu jozekuch)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kinderklappe
25.11.2008 11:31:18   
Felicita
to je odprta posvojitev oz. delno zaprta al kako že? to se je res treba na CSD pozanimat. čeprov mi ni jasno zakaj anonimno oddat, ampak želet da te lahko otrok poišče? to ne gre skupi - če oddaš anonimno, je anonimno za vse. če bi pa rad da te otrok kasneje poišče, morš pa nekam dat podatke.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kinderklappe
4.1.2009 0:10:52   
Anja PiPi
ahaa.. posvojitve.. moja tema iz strokovnega stališča :)))

v Sloveniji imamo trenutno sistem zaprte posvojitve, ki doživlja velike kritike, saj otrok s posvojitvijo izgubi svojo osebno zgodovino.. socialne delavke so v veliki dilemi, saj ima vsak pravico, da pozna svoje korenine, zgodovino, biološke starše, obenem pa ima vsak pravico do varstva podatkov in pa seveda do izbire, ali želi s tem otrokom imeti stike.. odprta posvojitev pa naj bi zagotovila posvojencu pravico do osebne zgodovine in predvsem ohranitev celotne mreže.. morda celo stiki z biološkimi starši, rejniki, če je bil prej pri rejniški družini ipd.

število posvojitev se je v naši mali državici po osamosvojitvi zelo zmanjšalo, se je pa spremenil profil posvojiteljev, saj ne gre samo posvojitve zaradi nezmožnosti imeti svoje otroke, temveč za solidarnost pomagati otrokom brez staršev... res pa je, da je posvojitev zadnja možnost, na katero se pomisli.. kritike doživlja tudi dolgoleto rejništvo, ki bi ga v veliko primerih nadomestila posvojitev.. rejništvo naj bi bil začasen ukrep, da se uredijo razmere, vemo pa da vedno to ni mogoče..

Sama imam glede anonimne oddaje otroka pomisleke, vemo pa da je to mogoče brez kakršnekoli ustanove kot je omenjeni Kinderklappe.. sama o tem še nisem slišala pod tem izrazom..

ravno zadnjič sem slišala čudovito zgodbo o deklici iz Rusije, ki je dobila starše v Sloveniji.. res lepo..

če mogoče, koga še kaj zanima, kar vprašajte.. imam kar nekaj informacij o tem.. predvsem pa vem, da sloveska sociala (na žalost) nima ravno najbolje urejenega sistema posvojitev, niti veliko specifičnih znanj.. mlajši socialni delavci in delavke se o tem izobražujemo veliko bolj kot starejši.. upajmo, da bo vedno več možnosti tudi za tiste, ki bi želeli ponuditi dom in družino otrokom, ki je nimajo..



_____________________________

...just another girl with a dream in her heart...

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kinderklappe
5.1.2009 9:37:24   
Anonimen
O kakšni anonimni posvojitvi se pa lahko govori, ko pa je Slovenija tako majhna, da vsak ve za vsakega vse.
Sem za Kinderklappe, in sem absolutno ZA anonimno posvojitev. Sem posvojiteljica in lahko povem, da čeprav se zagotavlja anonimnost, ta ni bila ! Prav kmalu sem dobila podatke od biološke mame in ona naše, ko je podpisala odločbo.

Definitivno so soc. delavci premalo poučeni o teh zadevah, je pa razumljivo, da ne morejo imeti nekakšne prakse z tem, saj je posvojitev zelo malo.

Za odprto posvojitev nisem iz čisto preprostega razloga. Poglejte si samo rejnike in videli boste kako nesrečno so ti otroci, saj ne vedo v kateri koš spadajo, ali k rejnikom ali k biološkim staršem ki tako ali drugače ne skrbijo zanje.

Moj otrok ve da ga nisem rodila jaz, ve da je posvojen, ne predstavljam pa si, da bi vsak teden prišla k nam njegova biološka mamica.

O svoji zgodovini bo lahko raziskoval in se srečeval s svojo biološko družino ko bo dovolj star in če bo seveda želel. Mu bom pa z vsem srcem pomagala in mu stala ob strani.


(odgovor članu Anja PiPi)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kinderklappe
5.1.2009 19:45:53   
Anja PiPi
ja no, potem je to odprta posvojitev, če bo tako.. dovolila boš svojemu otroku, da ima zgodovino in ve, da je posvojen.. o tem namreč gre..

zaprte posvojiteljske družine pa se "delajo", da so običanje družine z biološkimi otroki..


res slovenija ni prav veliko, ampak o vsem se da dogovorit.. tud z otrokom se je treba pogovorit.. če ne vedo kam spadajo, je to napaka rejnikov in biološke družine, ker se z otrokom ne pogovarjajo in mu ne razložijo, kaj pomeni to, da je v rejništvu..




_____________________________

...just another girl with a dream in her heart...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kinderklappe
5.1.2009 19:48:21   
Anja PiPi
naj dodam še... po mojem mnenju ima človek, ki otroka oddaja v posvojitev pravico, da ve h komu otrok gre... res pa je, da je podatke treba varovati in ne vem, kako je kdo prišel do podatkov.. 

_____________________________

...just another girl with a dream in her heart...

(odgovor članu Anja PiPi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kinderklappe
7.1.2009 10:36:50   
Izabela_
Kinderklappe so bile uvedene ravno za tiste mamice, ki bi drugače otroka odvrgle kje na smetišču, v grmovju, stranišču ali kakorkoli že, ker so v takem stanju, da ga ne zmorejo/se bojijo oddati kje v bolnici ali kaj takega. Tu ga samo položijo v ta vratca in gredo, brez vprašanj. Tako se lahko reši kakšno življenje.

(odgovor članu Anja PiPi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kinderklappe
12.1.2009 13:12:26   
giotti
Mislim, da v Sloveniji praktično ni takšnih primerov, da bi bile mamice tako obupane, da bi otroku kaj žalega naredile. Vedno se najde rešitev, sploh ker smo zelo odprta družba kar se tega tiče. Ponekod pa je tako, da je to grozen greh, če na primer neporočena ženska zanosi, ali pa so res tako zelo revni, da ... pri nas bo vedno vsaj kakšen sorodnik poskrbel za otroka. Zato tudi otrok za posvojitev pri nas praktično ni. In pa seveda tudi zato, ker je tudi splav popolnoma legalen in nimamo "uradno" nobenih etičnih zadržkov do njega. Mislim, da te za zgodnji splav niti ne vprašajo, zakaj ga želiš naresti. Zato zelo težko sploh pridemo v situacijo, kjer bi se rodil popolnoma nezaželjen otrok, tako zelo nezaželjen, da bi se mu zgodilo najhujše, ko se rodi, ker se ga mamice "znebijo" že prej. Mislim, da je splav dovoljen celo do 25-tega tedna, tako da to pove skoraj vse, zakaj ni otrok za posvojitev...

Sem pa to vse napisala zato, ker sem prebrala tole novico danes http://24ur.com/novice/crna-kronika/umorila-dvojcka.html
in spodaj še, koliko podobnih primerov je že bilo v Srbiji, in sem pomislila, kako bi res mogoče bilo kakšno življenje rešeno, če pa bi tam imeli to možnost user posted image

Srečno vsem in naj bodo otroci spočeti zaradi želje po njih in ne obratno.

< Sporočilo je popravil giotti -- 12.1.2009 13:15:19 >

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kinderklappe
14.1.2009 16:40:51   
Izabela_
Splav je v Sloveniji dovoljen do 10. tedna nosečnosti, potem pa le, če je ogroženo življenje matere in v drugih izjemnih okoliščinah (prizadetost, posilstvo in podobno). Ti misliš verjetno na to, da do 25. tedna izguba otroka šteje za splav, od 26. tedna naprej pa za mrtvorojenega otroka.

Načelno se strinjam s tabo, ampak pozabljaš na primere, ko na primer zanosi najstnica, ki si ne upa povedati staršem in ki ne ve, kaj bi, se znajde torej v hudih stiskah. Tudi v Sloveniji smo imeli pred kratkim (lani ali predlani) primer, ko je ženska rodila na stranišču in potem otroka odvrgla. Če bi vedela za kakšno takšno možnost, bi jo mogoče uporabila. Kinderklappe je fajn  za to, ker poteka brez vprašanj (ali, če hočeš, krivih pogledov/"dobrohotnih" nasvetov), mame osebje sploh ne vidi. Je dodatna možnost, ki tudi mislim, da ne bi toliko stala, da ne bi bila izvedljiva.

< Sporočilo je popravil Izabela_ -- 14.1.2009 16:41:39 >

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kinderklappe
14.1.2009 16:48:19   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: giotti

Mislim, da v Sloveniji praktično ni takšnih primerov, da bi bile mamice tako obupane, da bi otroku kaj žalega naredile.

Poznam primer deklice, ki so jo našli na smetišču in komaj rešili. Na žalost se to dogaja tudi pri nas...user posted image

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kinderklappe
14.1.2009 21:51:55   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: giotti

Mislim, da v Sloveniji praktično ni takšnih primerov, da bi bile mamice tako obupane, da bi otroku kaj žalega naredile.


mislim, da je tega kakih 6 let: mamica je prezgodaj rojeno eklico pustila zunaj na mrazu pred upokojenskim domom. nihče ni vedel, da gospa sploh (in to že četrtič) noseča. tko da, ja, se dogaja.

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kinderklappe
26.2.2009 12:25:34   
giotti
Aja, nisem vedla, da se tudi pri nas to dogaja. Ampak je po moje to še vedno tako zelo redka stvar in gre zelo verjetno za duševno motene ženske, da je veliko vprašanje, če bi se sploh zavedale, da obstaja možnost "Kinderklappe" tudi če bi res to pri nas obstajalo. Se mi zdi, da tam, kjer je pa splav prepovedan, pa gotovo zanosi cel kup "nemotenih" žensk in potem jim taka možnost res pride prav, ker se jo tudi zavedajo... Saj ne vem točno, pač "na glas" razmišljam, ampak moje mnenje je, da bi bilo najprej res treba preučit, kakšne ženske pri nas počnejo takšna grozodejstva, ugotoviti vzroke in ugotoviti, ali so prisebne in zdrave in bi res bile sposobne se zavedat tovrstne možnosti. Se mi zdi, da mogoče se takšne ženske v prvi vrsti niso bile sposobne zavedat niti, da lahko naredijo popolnoma legalen in brezplačen abortus.
Glede najstnic je tudi tako, da imajo na voljo cel kup brezplačnih telefonskih številk in posvetovalnic in lahko naredijo splav brez dovoljenja oziroma vedenja staršev. In če tega ne vejo, da obstajajo centri za pomoč, je veliko vprašanje, če bi vedele, da obstaja "Kinderklappe", kar je še veliko težja pot - skrivati celo nosečnost, roditi ...
Sicer se pa strinjam, da bi bila to res perfektna stvar, ki bi se lahko uvedla vsaj v deželah, ki so zares problematične glede tega. Samo najbrž je tam problem že itak preveliko rojstvo otrok, ko dobesedno ne vejo, kam in kako z njimi, na primer Romunija, Rusija, Ukrajina, celotna Afrika, Indija, tudi Mehika... Tule oziroma v "razvitem" svetu se na veliko delajo umetne oploditve, drugje pa je preveč nezaželjenih otrok... Začaran krog skratka... user posted image

< Sporočilo je popravil giotti -- 26.2.2009 12:28:08 >

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kinderklappe
8.4.2011 10:54:35   
Anonimen
Jaz imam dvojno državljanstvo (nem. in slo.) in me zanima ali je potem lažje posvojitev takega otroka iz nemčije ali iz evrope?

(odgovor članu giotti)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kinderklappe
3.5.2011 21:41:37   
Iza12345
... Začaran krog skratka... user posted image


res ja, na žalost..... naše poti do otrok niso lahke, tako ali drugače

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?