|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 19:50:36   
pomladno_dete
Ni za kaj, pa še kdaj user posted image

Če te zanimajo vse podrobnosti poroda, ti svetujem, da prosiš prav za zapisnik, ne le za poročilo - ker iz zapisnika se mnogo več vidi. Seveda pa veliko tega ni razumljivega laikom, zato ga boš verjetno morala pokazati kakemu strokovnjaku, recimo svoji G, da ti razloži, kaj in kako.

Če pa te zanima samo čisto tako, na splošno, brez podrobnosti, bo verjetno poročilo čisto zadostovalo.

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 19:53:28   
SaTiSa
Potem,če dobro razumem, jaz pisno zaprosim, potem pa grem v P da mi ga pokažejo, oz. da si ga lahko skopiram.

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 20:25:26   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: moyca

rodila v lj, dobila le dva izvoda odpustnice, ni pa gor nič pisalo imena dr in babice...


Enako, bi mi bilo pa kar zanimivo to videti. Babice pa se spomnim, Podobnik, imena ne vem, Kljun Maja ali Mateja, zelo prijazna.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 22:39:25   
J.L.
prvič slišim o porodnem zapisku. še dobro da imamo forum. user posted image
tiste, ki niste dobile in boste zanj zaprosile pisno, boste sestavile nekakšno vlogo ali kao? kako pa vejo, da pride poročilo v prave roke in ne nekemu radovednežu?

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 22:56:28   
SaTiSa
Jaz bom ga poslala 100%. Koko pa naj napišem pa še mi ni glih jasno...

Najbolše na čist brez kompliciranja. Če ma pa katera kako idejo,naj napiše.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 22:57:37   
SaTiSa
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

prvič slišim o porodnem zapisku. še dobro da imamo forum. user posted image
tiste, ki niste dobile in boste zanj zaprosile pisno, boste sestavile nekakšno vlogo ali kao? kako pa vejo, da pride poročilo v prave roke in ne nekemu radovednežu?




V kateri P pa si ti bila, ča lahko vprašam?

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 23:04:16   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: SaTiSa

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

prvič slišim o porodnem zapisku. še dobro da imamo forum. user posted image
tiste, ki niste dobile in boste zanj zaprosile pisno, boste sestavile nekakšno vlogo ali kao? kako pa vejo, da pride poročilo v prave roke in ne nekemu radovednežu?




V kateri P pa si ti bila, ča lahko vprašam?


poslala ZS. user posted image

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 23:05:31   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: SaTiSa

Jaz bom ga poslala 100%. Koko pa naj napišem pa še mi ni glih jasno...

Najbolše na čist brez kompliciranja. Če ma pa katera kako idejo,naj napiše.


tudi mene zanima kak naj zgleda.

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 23:44:08   
J.L.
sedaj sem malce zmedena. je porodno poročilo isto kot podatki o porodu na odpustnici? verjetno ne ali? nikjer ni zapisano, katere babice so sodelovale poleg, so pa zapisani ostali podatki o vstavi, zapletih,...

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: porodno poročilo
30.11.2008 17:35:19   
madasa
Jaz em v MB rodila in sem šla osebno tja, dobila nek obrazec. Moraš ga izpolniti (med drugim tudi zakaj potrebiješ porodno poročilo) in potem gredo v arhiv in ga dobi zdravnik, kateri oceni ali boš sploh videl to poročilo ali neuser posted image user posted image user posted image .
No v SG pa zaprosiš in ti ga v trenutku sprintajo, saj imajo vse v računalniku.
Zanimivo, a ne?

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: porodno poročilo
30.11.2008 19:22:55   
SaTiSa
IZVIRNO SPOROČILO: madasa

Jaz em v MB rodila in sem šla osebno tja, dobila nek obrazec. Moraš ga izpolniti (med drugim tudi zakaj potrebiješ porodno poročilo) in potem gredo v arhiv in ga dobi zdravnik, kateri oceni ali boš sploh videl to poročilo ali neuser posted image user posted image user posted image .
No v SG pa zaprosiš in ti ga v trenutku sprintajo, saj imajo vse v računalniku.
Zanimivo, a ne?



Kako zgledajo ti papirji????

Ni to isto kot odpustnica iz porodnišnoce??  Tam je namreč tudi nekaj podatkov o porodu.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: porodno poročilo
1.12.2008 10:31:33   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: SaTiSa

Potem,če dobro razumem, jaz pisno zaprosim, potem pa grem v P da mi ga pokažejo, oz. da si ga lahko skopiram.


Ja, tako naj bi šlo. S to opombo, da jih boš morda morala malce "vzpodbuditi", ker kot rečeno, ponekod delajo težave.

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: porodno poročilo
1.12.2008 10:49:15   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: SaTiSa

IZVIRNO SPOROČILO: madasa

Jaz em v MB rodila in sem šla osebno tja, dobila nek obrazec. Moraš ga izpolniti (med drugim tudi zakaj potrebiješ porodno poročilo) in potem gredo v arhiv in ga dobi zdravnik, kateri oceni ali boš sploh videl to poročilo ali neuser posted image user posted image user posted image .
No v SG pa zaprosiš in ti ga v trenutku sprintajo, saj imajo vse v računalniku.
Zanimivo, a ne?



Kako zgledajo ti papirji????

Ni to isto kot odpustnica iz porodnišnoce??  Tam je namreč tudi nekaj podatkov o porodu.


Tule je treba razjasniti več stvari. Mislim, da madasa govori o postopku pridobivanja porodnega zapisnika (to je, najbolj natančnega dokumenta o porodu, ki nastaja med samim porodom). Pri tem je treba povedati, da po Zakonu o pacientovih pravicah zdravnik ni pristojen za razsojanje o tem, ali bo pacientka ta dokument videla ali ne. To je njena pravica od februarja letos, ko je bil sprejet Zakon o pacientovih pravicah. Če je zgoraj omenjeni dogodek torej potekal po tem datumu in če bi omenjeni zdravnik zahtevo zavrnil, bi kršil zakon; pred februarjem 2008 je bila taka praksa običajna, zdaj nikakor ne sme biti več.


Glede različnih vrst poročil: kolikor sem lahko sama videla, obstajata najmanj dve, morda pa celo tri vrste dokumentov. Eno je, kot rečeno, porodni zapisnik. Zelo natančen dokument, dolg precej strani (sploh če gre za kakršno koli odstopanje od normalnega poroda). V njem so imena zdravstvenega osebja, ki je pri porodu sodelovalo, opisano je stanje nosečnice pred porodom, opisan je potek samega poroda, narisan je časovni graf, ki prikazuje potovanje vodilnega plodovega dela v razmerju do odpiranja materničnega vratu, opisana so vsa zdravila, morebitni umetni popadki, sredstva za lajšanje bolečin, ostale pripombe (recimo želje porodnice). Tule je link do enega praznega primerka, za predstavo.

Potem je poročilo, ki je bilo (vsaj pri meni) zataknjeno v okvir otrokove posteljice in se mi zdi, da je malce krajše in bolj zgoščeno od porodnega zapisnika; nisem si ga povsem natančno ogledala, zato ne vem, ali je to kar tapravi porodni zapisnik ali je res krajša verzija. Ne glede na to pa verjetno služi osebju na oddelku, da vedo, kaj se je s tabo dogajalo med porodom.

Druga (ali morda tretja?) verzija je kratko poročilo, ki ga vsaka porodnica dobi ob odpustu iz porodnišnice; tam so navedene samo glavne stvari, ki se tičejo poroda ter zdravja otroka in porodnice.

LP

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: porodno poročilo
1.12.2008 10:53:06   
pomladno_dete
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.
kako pa vejo, da pride poročilo v prave roke in ne nekemu radovednežu?


Kot rečeno, Zakon o pacientovih pravicah predvideva, da pacient pride sam ponj in ga v njegovi prisotnosti ter prisotnosti ustreznega zdravnika skopirajo ali prepišejo, skratka, naredijo kopijo. Če pacient ni zmožen prisotnosti, lahko nekoga pooblasti. Natančneje pa poglej v členu, ki sem ga citirala na prejšnji strani.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: porodno poročilo
27.1.2009 8:57:05   
ema111
IZVIRNO SPOROČILO: SaTiSa

Jaz bom ga poslala 100%. Koko pa naj napišem pa še mi ni glih jasno...

Najbolše na čist brez kompliciranja. Če ma pa katera kako idejo,naj napiše.


SaTiSa si zaprosila za porodno poročilo, je mogoče katera druga zaprosila? user posted image

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: porodno poročilo
27.1.2009 12:29:03   
evelin
IZVIRNO SPOROČILO: jasminčika

rodila sem v SG. dobila sem poročilo o porodu, kjer pa ne piše nič imen, razen ime porodničarja. v materinsko knjigo mi pa niso nič napisaliuser posted image , sem bila zelo razočarana.


Enako

_____________________________

27.10.2008 se je rodila naša pikica Maša :)
30.11.2011 se je rodila naša bibica Žana :)

(odgovor članu jasminčika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?