|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: višavski terier
21.1.2009 21:52:31   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: cina

Bi katera pomagala izbrat ime moji višavki? user posted image

Kako vam je všeč Tara, Teri, Niki, Ajša, Lajka...?

lp



Meni je od teh Teri najbolj všeč.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: višavski terier
22.1.2009 0:48:45   
Arwenko
Teri je tud meni luštno :)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: višavski terier
22.1.2009 11:57:45   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: cina

Hej,

odštevam dneve, ko se nama bo pridružila majcena višavka. user posted image

Dajte prosim predlagat kakšno ime. hvala user posted image



Kdaj pa jo dobiš in iz kje je? Joooj, kako je meni toplo pri srcu, če se spomnim na tisti kiselkast vonj, ki ga imajo mladički. Saj boš kakšno slikico prilepila, a ne?

Aja, pa a boš imela kaj "porodniške"?user posted image  Jaz sem jo imela 1 teden.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 22.1.2009 11:58:06 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: višavski terier
22.1.2009 12:17:41   
cina
Živjo,

tudi midva se nagibava najbolj k Teri (terierka), zdaj nama je po novem še Bučka všeč...user posted image
Kako se vam zdi?

Pa še zravn morskega prašička Guštija gre tole ime, haha.Gušti in Bučka. user posted image Ko iz kake risanke.

Dobim jo pa čez dober teden, ker mora še pri mamici bit. In računam, da greva ponjo za vikend, da bo več časa za privajanje drug na drugega. user posted image Pa kupila sm že dve igrački, ki jo čakata. Slikce bodo itak!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: višavski terier
22.1.2009 12:24:15   
Mišni
Aja, a potem dopusta ne boš imela nič? U, naša je bila ful boga, si ne predstavljam, da bi bila še sama doma tiste dni.

Drigače je meni bolj všeč Teri kot Bučka za višavko. No, ampaka če je vama simpatično, potem naj kar bo Bučka.
Prašička pa malo pazite ... no, saj ni rečeno, saj imajo psi iste pasme različne nagone, ampak pri napi višavki morski prašiček definitivno ne bi dolgo živel. Zdaj mogoče, če ga res že od malega navadiš, da se da ta nagon nekako odpravit oziroma da domače živalce kuža potem tolerira. Tega pa ne vem.
Naša Miša je fentala našo skobčevko, ki je ušla iz kletke. So bili sami doma. In ko sem potem prišla domov, me je tako neumno gledala, pa eno zeleno pero ji je iz gobca gledalo.user posted image  Pa kaj naj, saj ona ni kriva.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: višavski terier
22.1.2009 21:56:00   
cina
hvala za pomočuser posted image

najbrž bo res Teri.user posted image Joooj, kako bova šele za otroka izbirala imena, ali sem samo js taka.;)

Ja, pujska bova pa fejst čuvala, da ne bo postal večerja. S časoma pa bova videla kako bodo stvari se razvijale, probala ju pa bova spoprijateljit al pa vsaj navadit drug na drugega. Mogoče pa uspe, glede na to, da bo psička še čist mala. Bomo videli.

javim, ko jo dobiva in dodam slikce!

nočko

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: višavski terier
23.1.2009 9:27:05   
Arwenko
cina sproprijateljevanje višavca s hrčkom ni ravno pametno...moraš imet v mislih da so to lovski psi, ki so včasih lovili podgane in druge podobne male glodalce po rovih in hrček sodi točno v to kategorijo. Obvezno strogo ločit kadar imate hrčka spuščenega, kadar je pa v kletki pa naj bo psička zraven samo pod nadzorom.

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: višavski terier
23.1.2009 9:42:01   
Hope2
Jep, naš je prijazen do vseh psov in mačk, ampak do teh glodalcev pa je hudičekuser posted image . Je tako jokal okoli zajčka, da smo mislili, da bo prijatelj, pol pa je stric kletko odprl in ga je naš že imel v gobcuuser posted image . K sreči tisti zajec še zdaj živiuser posted image , če glih je izgubil kar nekaj dlake.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: višavski terier
23.1.2009 12:27:41   
cina
Hvala za nasvete! user posted image

Vsekakor bova previdna!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: višavski terier
24.1.2009 15:43:16   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Obvezno strogo ločit kadar imate hrčka spuščenega, kadar je pa v kletki pa naj bo psička zraven samo pod nadzorom.


No, pri nas tudi to nikakor ne bi šlo. Ker Miši bi se zmešalo, če bi vohala hrčka, pa ne bi mogla do njega. Če bi pa še vedela, kje je, pa četudi bi bil v drugi sobi, ma to ne bi imela in imeli nobenega miru. Po moje bi jo kap nazadnje od samega vznemirjenja. Isto je z baloni ...

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: višavski terier
24.1.2009 20:24:27   
Laubica
CINA -meni se pa Bučka dopade -ma sin risanko telebajski in se tam otroci igrajo z višavcem in je BUČKO pa je tako lušno slišat ko ga kličejo BUČKOOOOOOOOOOOOOOOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: višavski terier
24.1.2009 23:13:39   
* Mateja *
Bučko bi res sedlo za mojega višavca, ker je res en bučko. Bolje zveni Teri. Sam a neboste obdržali imena , ki ga bo kuža že imel? Naš je imel ime po rodovniku in mu ga nismo nič menjvelai, ker je bil že tko vsa bučkast. kaj šele da bi ga mešali z novim imenom.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: višavski terier
26.1.2009 21:43:11   
cina
Če bo ime že imel, ga bova obdržala, drugače bo pa Teri in ljubokavlno Bučko.user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: višavski terier
27.1.2009 14:41:34   
Arwenko
Mi smo lansko leto imeli enega samčka bolj dolgo doma, ker se nekako ni prodal in je bil rodovniško Private Dancer of McKruster, pa smo ga vseskozi klicali Bučko, pa je Bučko tudi pri novih lastnikih pol ostal. Drugače pa jaz ko dajem rodovniška imena, dajem takšna da niso klicna, ker vsak nov lastnik ima svoj okus in svoje želje in pol imam skoz občutek, da jim nekaj vsiljujem, papir je papir, klicno je pa klicno, zato je treba dat tako kot je tebi všeč, ne pa tako kot piše.

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: višavski terier
27.1.2009 19:08:23   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Mi smo lansko leto imeli enega samčka bolj dolgo doma, ker se nekako ni prodal in je bil rodovniško Private Dancer of McKruster, pa smo ga vseskozi klicali Bučko, pa je Bučko tudi pri novih lastnikih pol ostal. Drugače pa jaz ko dajem rodovniška imena, dajem takšna da niso klicna, ker vsak nov lastnik ima svoj okus in svoje želje in pol imam skoz občutek, da jim nekaj vsiljujem, papir je papir, klicno je pa klicno, zato je treba dat tako kot je tebi všeč, ne pa tako kot piše.


user posted image , a si predstavljate, da bi kužka klicali Private Dancer of McKruster?

Naša je pa Atena po rodovniku, sestrica je bila pa Afrodita. Pa zdaj ne vem, naša prav pametna ni. Mogoče so ju pa zamešali.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: višavski terier
2.2.2009 20:24:22   
cina
Pa sva dobila naše 2mesečno višavsko dete. Ime sva obdržala kar po očetu- ker nama je blo tako ful všeč- je Loni. user posted image

Zdaj pa prosim lastnike višavčkov in vse, ki kaj vedo o višavčkih, za koristne napotke. hvala user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: višavski terier
3.2.2009 9:24:03   
Arwenko
Loni....saj ne da nebi htel kdo pomagat, ampak v prvem planu so zato vzreditelji, da jih kličeš vedno, kadarkoli in ob katerikoli uri. Tako sem jaz klicala pri svojem prvem psu in tako zdaj po par letih kličejo vsi ki pri meni vzamejo mladiče. Če vzreditelji niso taki, ali ne vejo, potem je to že slab znak. Že ko si to višavsko dete vzela bi namreč morala dobit vse osnovne napotke, podatke...ker prva dva do tri tedne velja itak, da delaš vse enako kot vzreditelj, da ni za psička preveč stresa, šele pol lahko začneš uvajat počasi svoje navade.

Če pa boš imela kakšno konkretno vprašanje, na katero ti vzreditelj ne bo znal odgovorit, pol pa vprašaj bolj konkretno, ker vsega znanja in izkušenj se ne da zlit na en forum kar tako.

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: višavski terier
3.2.2009 16:18:13   
cina
Arwenko hvala!

sej navodil sm dobla en kup.... ampak ker je prvi kužek, bi rada še kak dodatni nasvet od koga tretjega. Za boljši občutek. user posted image

Pa komaj dva meseca je star, pa pravijo, da če zdaj kaj zgrešiš pri vzgoji, je potem težko.
Mava pa čez en teden cepljenje, pa bova spet kaj novega izvedela.

Zanima me zdaj, ko je tako vreme, koliko je lahko zunaj. Pa kako uskladiti- zjutraj morava takoj ven kakat in lulat, ampak potem pa papava, pa najbrž spet treba it.
drgač mava tut hišni wc. ne vem ali je bolj pomembno, da ga privadim čistoče ali da je na toplem, pa potem učenje.

hvala.



(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: višavski terier
3.2.2009 19:17:07   
Pikapolonica_
Definitivno čimprej začeti z uvajanjem lulanja zunaj. Takšem mali kužek bo zdaj zdržal nekje dve uri brez lulanja, kasneje ko bo odrastel, pa je lahko notri bp tudi 6 ali 8 ur in bo počakal, da prideš domov in ga pelješ ven. Vsaj našega smo tako naučili. V bistvu je samo pomembno, kako opazuješ psa. Ker nakaže, kdaj bo šel lulat, kakat. Nekateri se vrtijo, iščejo določeno mesto, nekateri začnejo cvilit, samo teh znakov ne smeš spregledati, pa bo kuža hitro dojel, da se lula in kaka zunaj.
Najbolje je, da ga zjutraj pelješ precej zgodaj ven - okoli 6h, seveda samo za par minutk, toliko, da se polula, mu daš zajtrk, po zajtrku pa seveda nekje po 1uri, uri in pol ven za 10, 15minutk, da se pokaka.
To so precej majhni kužki, zato namesto zasneženih poti, izbiraj raje kakšno očiščeno dvorišče, ali pa mu zunaj pred hišo na travici odmeči sneg, da bo lahko šel brez problema na potrebo.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: višavski terier
8.2.2009 21:12:57   
cina
Hvala Pikapolonica! user posted image

V katerem mesecu pa so se kaj navadili čistoče vaši psički? In kako je s sprehodi v dežju?



(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: višavski terier
10.2.2009 18:49:50   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: cina

Hvala Pikapolonica! user posted image

V katerem mesecu pa so se kaj navadili čistoče vaši psički? In kako je s sprehodi v dežju?





O cina, a ge že imate, kul. A je fleten, kaj? Joooj, jaz bi ga tudi imela.user posted image

Kar se lulanja zunaj tiče, naša se je takoj navadila. Kaj pa vem, v enem tednu, recimo. Sem ji dala pa papir notri, ker je bila tako navajena in so mi tako svetovali. Potem sem pa itak videla, ko je začel papir iskat, da moramo po hitrem postopku iti ven in je bilo.
"Vzgajala" je jaz kaj posebej nikoli nisem, pa nisme nobene napake naredila. Danes je ful pridna, oboga pa pač tako kot vsak višavec. Vlasih fuuul, neverjetno, v bistvu ji je treba samo z očmi nakazat recimo, kam naj gre, v katero smer, včasih pa sploh nič ne sliši, se dela gluho. Ji rečem PRIDI SEM!, pa me pogleda, zavije z nosom, me še malo gleda, nato pa gre po svoje. Odvisno od dneva in razpoloženja pač.

Tako da jaz nimam nobenega posebnega nasveta. Uživaj s kužkom, nič se ni terba bat, da ga boš kaj posračkala.
Aja, edino, kar je, ne ga lovit, če ne bo hotel notri. Ne hodit za njim, pa da se ti on potem oddaljuje. Raje se mu skrij, pa počakaj, da bo on tebe začel iskat. Naj ga malo zaskrbi kdaj.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: višavski terier
12.2.2009 21:26:57   
cina
Ooooo, hvala Mišni! Super se imamo, ja, zato pa vidiš da na kratko pišem tu gor, haha...

Aja, kolk je bla pa stara, ko se je navadla čistoče?

lp

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: višavski terier
22.2.2009 14:17:32   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: cina
Aja, kolk je bla pa stara, ko se je navadla čistoče?


Sori, ker nisem prej tega videla.

Koliko je bila stara? Ja, ko smo jo dobili, je bila kakšnih 9 tednov ali koliko so že, 10 mogoče. No, potem pa še en teden, pa je bilo. Kakala je pa malo dlje na papir, ki smo ga nastavljali na balkonu. ne vem zakaj. No, ampak tudi to se je po kakšnem mesecu, dveh nehalo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: višavski terier
17.3.2009 0:28:02   
cina
Naš psiček Loni user posted image

user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: višavski terier
17.3.2009 7:17:57   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: cina

Naš psiček Loni user posted image

user posted image





Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, taka je bila naša Miša. Ful fletkan.

A je kaj hudičkast? Kaj špika s tistimi ostriimi iglicami v gobčku? Saj zdaj ima najbrž še prve zobke, a ne?

(odgovor članu cina)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?