|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zares rdeča ritka
1.12.2008 13:16:34   
mateyka
če res nič drugega ne pomaga, potem priporočam Canesten. 2-3x na dan in to en teden, ne več. drugič lahko, ko se vnetje začne, namažeš zjutraj in zvečer kaka 2 dni in bo bp. vso srečo z ritko user posted image mi smo tudi občutljivi in vemo kako je to user posted image

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zares rdeča ritka
15.12.2008 13:45:03   
jelka22
Ali mogoče katera ve, če se Pasta di fissan dobi kje v Sloveniji? Bi jo nujno rabila.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zares rdeča ritka
15.12.2008 13:53:09   
benika
Praška pasta in ognjičevo mazilo.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zares rdeča ritka
15.12.2008 13:58:59   
aprilčica07
Ali mogoče katera ve, če se Pasta di fissan dobi kje v Sloveniji? Bi jo nujno rabila.
Ali mogoče katera ve, če se Pasta di fissan dobi kje v Sloveniji? Bi jo nujno rabila.


Mislim, da je v SLO ni za dobit. Jst jo kupujem v Italiji, ma sem  blizek meje:):)


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zares rdeča ritka
15.12.2008 14:06:02   
nejcko
Moj sin je imel velikokrat do krvi vneto rito, ker je imel zelo močno blato. nobena krema mu ni pomagala, pa smo dali čez boga in pol.
Potem pa je en stari zdravnik povedal, da kreme večinoma naredijo več škode kot koristi; da je treba rane (vnetje9 sušiti, ne pa vlažiti z raznoraznimi  kremami.
Napotil nas je po hipermangan v lekarno (par zrnc zmešaš v vodi, ampak je treba res paiti, da se vsa zrnca stopijo!), s to mešanico umiješ vneti predel, obrišeš čisto do suhega in posuješ z navadnim baby pudrom.

Nam, sploh pa sinu, je ta recept prihranil marsikatero trpljenje. Kasneje smo to prakticirali tudi pri hčerki in se je isto obneslo!!!

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zares rdeča ritka
3.1.2009 16:47:15   
mukicamu
Naš tamali je imel skozi super ritko, nakar poleti kar naenkrat pikice, pa ga mažem z Bepantenom, zračim ritko, previjam na 1 uro, nakar sem ugotovila, da so krive verjetno plenice. Imeli smo skozi enake, potem sem pa samo večjo številko vzela in problem je bil tukaj. Ne vem ali je bila kakšna čudna serija, v glavnem, ko smo jih ukinili je bilo takoj bolje. A si morda kupila večje pleničke, ko se je vse skupaj pričelo?

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 19:55:17   
sabyina
Ce ima pikice so gljivice...pomaga canesten in pol cez se na debelo hladilno mazilo....

(odgovor članu mukicamu)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 20:01:43   
*blu*
praška pasta in bepanten mazilo hkrati na debelo

_____________________________

Sprememba je kot vdih kisika, ki te poživi.

(odgovor članu sabyina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 20:12:10   
BAMBINA_
No, mogoče bi kot to, da preizkusiš vse te kreme, bilo bolje ugotoviti vzrok za vneto rito (mogoče mu ne odgovarjajo plenice, mogoče je vzrok neredno previjanje - sploh, ko se pokaka, mogoče je kriva kakšna hrana?? Našemu malemu npr. ne odgovarja sveže iztisnjen pomarančni sok. Ima takoj vse rdeče.
Pomembno je tudi, da rito, preden jo zapakiraš v plenico, osušiš do suhega - preprosto na koncu obrišeš s suho krpico (npr. To-to). Potlej pa namazati s kakšnim Bepantenom, Robidrminom itd. Ampak res na debelo.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu *blu*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 20:25:53   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
Robidrminom


user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 20:33:26   
Nejch
Mi imamo tut hudo vneto ritko. 3x sem bila pri zdravnici in ne boste verjele, nazadnje včeraj in ji tudi enkrat ni pogledala ritke. Vedno mi kar nekaj piše.
Prvič mi je dala canesten, in je blo samo še huje, drugič mi je napisala neko mazilo, ki so mi ga naredili v lekarni, včeraj pa mi je dala od mustele praško pasto.
Ravno kar sem tamalo skopala in je pri previjanju tako jokala, da je šlo še meni na jok. In potem sem se spomnila, da sem še v porodnišnici dobila en vzorček ene kreme za ritko. Zdj sem šla to poiskat in je ravno Sudocrem tako da ji bom šla namazat pa bom vidla kaj bo do jutri, ker če ne bo boljše grem direkt k P nazaj in potem znorim...user posted image
To se mi ne zdi normalno, da niti pogleda ne otroka, ko ga pripelješ z vneto ritko. A vam se?

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 21:11:01   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Nejch

Mi imamo tut hudo vneto ritko. 3x sem bila pri zdravnici in ne boste verjele, nazadnje včeraj in ji tudi enkrat ni pogledala ritke. Vedno mi kar nekaj piše.
Prvič mi je dala canesten, in je blo samo še huje, drugič mi je napisala neko mazilo, ki so mi ga naredili v lekarni, včeraj pa mi je dala od mustele praško pasto.
Ravno kar sem tamalo skopala in je pri previjanju tako jokala, da je šlo še meni na jok. In potem sem se spomnila, da sem še v porodnišnici dobila en vzorček ene kreme za ritko. Zdj sem šla to poiskat in je ravno Sudocrem tako da ji bom šla namazat pa bom vidla kaj bo do jutri, ker če ne bo boljše grem direkt k P nazaj in potem znorim...user posted image
To se mi ne zdi normalno, da niti pogleda ne otroka, ko ga pripelješ z vneto ritko. A vam se?

No ja, mi sicer nikoli nismo imeli teh problemov, da bi morali zaradi vnete rite k P. Ampak sklepam, da kaj dosti P ne more storiti, kot predpisati kremo in dati navodila. Mogoče se tudi njej zdi malomarno od vas, da še vedno niste pozdravili te nadloge. Ker meni se zdi, da neke hude znanosti ni, kot to, da čim pogosteje previjate, zračite rito, jo dobor osušite pred previjanjem, pazite, da otroku ni prevroče (ker pod plenico še 100x bolj zašvica kot drugod), dodatno pa negujete še s kremo. Ker samo mazanje s kremo, rite gotovo ne bo poštimalo..


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Nejch)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
21.1.2009 21:28:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
21.1.2009 21:31:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 21:37:17   
bina30
Mi smo imeli samo 2x tak problem, da je blo do krvi vneto in je mali jokal, ko sem ga previjala. Pomaga, če mu rito po vsakem previjanju sušim s kaloriferjem. Al pa pofenam. Ja, hecno se sliši, vendar je v enem dnevu vse ok. Rita res mora bit čisto suha, gor pa mogoče tanek sloj praške paste in pomaga. Vsaj pri nas. Ni dobro ful nekih mastnih krem gor mazat, ko je enkrat tako zelo vneto, zato se meni zdi praška pasta ful super.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 21:38:49   
Anonimen
nam je vedno  pomagal ribodermin 

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 22:00:39   
Nejch
Bambina... ritko redno previjam, nisem malomarna!!!!
Mala je antibiotik in že kar nekaj mamic mi je reklo, da so njihovi otročki imeli tako reakcijo na antibiotik.
Malomarno je to, da jo P niti pogleda ne.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zares rdeča ritka
21.1.2009 23:32:55   
r1ta
Pri moji deklici se je plenični izpuščaj pojavil pri vsakem izraščanju zobka. Ravno zdaj ji poganjata dva kočnika in je plenični izpuščaj obupen! Prav boli jo. Pomaga namam pa krema Lasepton. Poskusila veliko krem in ta ji res pomaga. Verjetno pa vsakemu otroku ne pomaga kar prva krema, ampak je potrebno najti pravo kremo za "pravo" ritko!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Nejch)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
22.1.2009 0:26:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu r1ta)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zares rdeča ritka
22.1.2009 8:46:56   
Nejch
Ma ja sej boljše da ne. Ampak človek poišče nasvet potem te pa nekdo
zabije da si kao malomaren.... user posted image  V bistvu te pa sploh ne pozna niti ne pozna situacije.
Hvala za nasvet, zdj sem probala sudocreme pa bomo vidli.
Drugače jo pa ker brez pleničke puščam po nekaj uric na dan tko da se ritka fino zrači.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zares rdeča ritka
22.1.2009 9:01:05   
liliana
Mi smo imeli probleme z vneto ritko vedno zaradi plenic......Pamperske je uporabljala samo tiste prve.....takoj, ko smo šli na večjo številko rdeča ritka......potem traja nekaj časa, da najdeš plenice, ki odgovarjajo........ves čas je bila ritka rdeča, izpuščaji, včasih več, včasih manj, mazali smo z vsem živim pa ni nič pomagalo, dokler nismo našli pravih plenic, takrat pa se je v nekaj dneh popravilo......potem je bilo dobro leto dobro....naenkrat pa je bila ritka spet rdeča in je nekaj časa trajalo, da sem ugotovila, da so plenice malo drugačne kot tiste, ki smo jih prej kupovali.....so izgleda nekaj dodali, malo polepšali embalažo in plenice kar pa naši ritki ni pasalo.....in smo spet iskali "ta prave" plenice......tako, da je imela ritko vneto še dva meseca, ko smo končno našli prave plenice in je izpuščaj praktično takoj izginil.......

(odgovor članu Nejch)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zares rdeča ritka
23.1.2009 8:45:11   
ČebelicaMaja
Pri nas je ta mlajša pri 2m dobila do krvi rdečo rito zaradi kisline... poskusila sem čist vse kar je pri ta veliki že palilo, pa nič- od pudra (ki ga sicer sploh ne maram), Sudocrem, Canesten, Praška pasta, bepanten plus, Mustelo (ta smrdi kot user posted image )...potem sem pa enkrat tukaj na RR prebrala, ko je ena mamica svetovala ognjičevo mazilo od Welede... začela sem jo umivat s hrastovim lubjem (nakuhala bolj gosto količino in jo potem čez dan redčila s toplo vodo, samo v lonček za previjanje in z vatko-nisem jo kopala v njem), jo posušil s fenom in namazala z ognjičevo kremo od Welede (ki je očitno res dobra, ker v Mullerju jo takoj zmanjka) in rita se je pozdravila v 3 dneh, prej pa 1 teden matranjauser posted image ...tko da poskusi še to- naša ima kisli refluks in zaradi kisline ultra občutljivo rito in od kar jo mažem s to ognjičevo kremo (ker je naravna jo uporabljam non stop- kar namesto hladilnega mazila, ki nam sploh ne paše, pri ta veliki je bil pa zakonuser posted image ) pa boš videla rezulate... mi res nimamo več težav z rito, prej je bila pa takoj, res takoj rdeča ali vsaj pordela...
Nam je pomagalo, je pa res, da najbrž vsaka mamica poskusi marsikaj, da najde pravo rešitev...user posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zares rdeča ritka
23.1.2009 18:49:47   
country
Pri nas je pomagalo, da smo zamenjali plenice in začeli uporabljati bombažne. Po vsaki papirnati smo imeli vnetje, pri Pampers že po eni plenici... (papirnate smo imeli za ven)

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zares rdeča ritka
23.1.2009 19:12:06   
Nejch
Včeraj smo probali še hrastovo lubje. In pomaga. Se vidi, da se ritka že celi. Tko da namakanje ritke v hrastovem lubju in sudocrem čez in se vidi izboljšanje. Tko da danes ponovimo zadevo... user posted image

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zares rdeča ritka
25.1.2009 17:07:21   
Boni3
Bebival je odličen.

(odgovor članu Nejch)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?