|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:33:34   
Petr_a
za mnenje ne sprašuje nas niti nikogar drugega.
če sta pripravljena v akcijo.
Sicer pa redkokdaj se takoj prime ;)

Jaz sem zanosila z 19 leti ti povem da spremenila ne bi ničesar.
Čez 2 leti smo pa naročili še drugega bebija,tako je bilo fajn user posted image user posted image


Mlad imaš otroke lažje je.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:40:40   
Hope2
Nimam nič proti, če se odločita za otroka, tudi ti ne mislim solit pameti, itak sama sebe najbolje poznata in najbolje vesta kako, kaj in kdaj. Bi ti pa rada napisala svojo izkušnjo iz porodnišnice. V sobi sve bile dve 30 letnice in ena 20 letnica. Tretji dan sem bila jaz že tak živčna na tole 20 letnico, da bi jo najraje šla užgat za ušesa. Klela je ko pijani furman, se drla na otroka in namesto da bi mu kaj lepega rekla, ga stisnila k sebi, ga pocartala, se je nad njim z neprav lepimi besedami znašala, ker ona ne more spati. Na trenutke je bilo že tako hudo, bila je tako živčna, da sve s cimro samo čakale, da bo otroku še kaj naredila. Otroka ni znala držat, ni znala previt, čeprav smo ji non stop kazali, ni znala pomirit otroka, saj ga ni nikoli stisnila k sebi, nikoli rekla kaj lepega, nežnega, držala ga je ko vrečo krompirja, ga živčno tresla, da sem že mislila, da bo revčku glavica odpadla. Otrok je najbrž še vso to napetost čutil in zato je bil iz dneva v dan še bolj nemiren in jokav, ona pa še bolj živčna.
Midve 30 letnice sve bile 3 dan kot rožice, čeprav nisem vsega skupaj spala 3 ure v 3 nočeh, mlada mamica pa ni zmogla tega tempa. Tako, da ne vedno govorit, da ta stare nimamo energije in ne zmoremo tega tempa, tako kot mlade mamice. So tudi mlade brez energije in celo lahko precej nezrele.

Želim vama, da se prav odločita in prej ko slej postanete srečna družinauser posted image


(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:46:27   
pikapolonica 24
Jaz sem tudi imela prvega otroka pri 19.
Sem študirala in vse je šlo gladko.

Če si želiš, zakaj pa ne.

Vse se da, vrjemi.

Lp,

Petra

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:47:33   
kattix
Ja sej vem, ampak nekako strah kot verjetno
pri vseh ki se odločijo za otroka obstaja. Še posebej ta strah
da se ne bi kaj zalomilo. Moj edini strah je ta, da bi doma ratal kažin,
ker imam dva kužka, samca,eden mladič. Dosti sem o tem razmišljala pa se mi zdi, da itak vprašanje koliko časa bova delala na tem da se bo sploh prijelo,
pa še 9 mes nosečnosti. Pa si mislim..bom že red nardila s kužki do takrat red pa mir;)user posted image

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:51:50   
mamabranka
Strah bi te bilo tudi pri 40-ih. Tko da se ne oziri na strah ampak na svoje želje in zmožnosti.
Ali si psihično pripravljena na otroka? Da ni kakšna muha enodnevnica, ker ima kakšna prijateljic že  otroka ali pa ga pričakuje (RETORIČNO VPRAŠANJE).

Če si oba želita otroka in imata življenje zrihtano : VESELO NA DELOuser posted image . Pa da čimprej zagledata + na testu.

IZVIRNO SPOROČILO: kattix
Verjemite da se čudno počutim. Kot bi bila ujeta starejša kot sem v telo 19 letnice.


Leta niso pomembna!!!!! Če si pripravljena, si pripravljena!!!

IZVIRNO SPOROČILO: kattix
Naj povem še to, da s fantom nisva poročena, se pa nama poroka ne zdi obveza. Sva se odločla da morda enkrat. Sej če bi finančno lahko bi se ampak raje šparava za hmmm.. bebico

Z mojim tudi nisva poročena, pa pričakujeva že drugega user posted image . user posted image  user posted image


Strahovi so čisto normalni. KJER JE VOLJA TAMJE MOČ! Pri nama se je prvič zalomilo, pa sv se takoj zmenla, da bomo pač trije (sedaj pa kar štirje), čeprav sva bila za to, da bi bila raje sama - sva se že dogovorila. Otrok te spremeni - NA BOLJŠE!user posted image

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 9:55:35   
kattix
Sej nisem rekla, da ste vse take. Jaz osebno sem pač imela to izkušnjo.
Drugače pa..a je ta 20 letnica otroka načrtovala z svojim fantom ki ga je imela rada.?
Mislim da se je to za vprašat? Če sta oba odgovora DA potem bi jo pa jst na tvojem mestu kar užgala,
če se je s svojim otrokom res tako obnašala.
Jaz mislim, da imam v sebi dovolj topline, da sem razumna, ljubeča,..mojemu user posted image sigurno ne bi nič manjkalo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 10:09:17   
Petr_a
Hope ravno tako izkušnjo   sem jaz imela z 33 letnico v porodnišnici

Leta niso pomembna.
Pomembna je zrelost,odgovornost....

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 10:18:50   
Ribica **
No, pa posplosevat tudi ni treba. Jaz ne zuram, nikoli nisem, ker mi to pac ni. Fant ima otroka, se pravi, da sem za polovico vrstnic ze itak "cudna". Pa v gimnaziji je to kar slo, zdaj na faksu je pa nekatere kar malo sokiralo. Meni pac ni prioriteta hodit ven, ampak bit z mojim, psom in tamalim. Ampak zelje po svojem otroku pa pac se nimam, ker mu ne bi mogli nudit tistega, kar potrebuje, da bi pa ziveli s stalnim odpovedovanjem, pa hvala lepa. Sploh pa otrok ne bo, dokler ne bomo ziveli skupaj in dokler jaz studiram. Sem tudi jaz za otroka cimprej, ne prvega pri 30, ampak pri 19 pa tudi ne (no, ali pa pri 20ih, kar mi ne manjka dosti) user posted image

Pred dvema letom sem brala tu na RR, kako si ena ful zeli otroka in kako je partmer ful pripravljen na to - ko se je rodil, sta sla narazen, ker njega otrok ni zanimal, pa se pretepal jo je. Krasno, ne?

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 10:21:32   
ada2
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Nimam nič proti, če se odločita za otroka, tudi ti ne mislim solit pameti, itak sama sebe najbolje poznata in najbolje vesta kako, kaj in kdaj. Bi ti pa rada napisala svojo izkušnjo iz porodnišnice. V sobi sve bile dve 30 letnice in ena 20 letnica. Tretji dan sem bila jaz že tak živčna na tole 20 letnico, da bi jo najraje šla užgat za ušesa. Klela je ko pijani furman, se drla na otroka in namesto da bi mu kaj lepega rekla, ga stisnila k sebi, ga pocartala, se je nad njim z neprav lepimi besedami znašala, ker ona ne more spati. Na trenutke je bilo že tako hudo, bila je tako živčna, da sve s cimro samo čakale, da bo otroku še kaj naredila. Otroka ni znala držat, ni znala previt, čeprav smo ji non stop kazali, ni znala pomirit otroka, saj ga ni nikoli stisnila k sebi, nikoli rekla kaj lepega, nežnega, držala ga je ko vrečo krompirja, ga živčno tresla, da sem že mislila, da bo revčku glavica odpadla. Otrok je najbrž še vso to napetost čutil in zato je bil iz dneva v dan še bolj nemiren in jokav, ona pa še bolj živčna.
Midve 30 letnice sve bile 3 dan kot rožice, čeprav nisem vsega skupaj spala 3 ure v 3 nočeh, mlada mamica pa ni zmogla tega tempa. Tako, da ne vedno govorit, da ta stare nimamo energije in ne zmoremo tega tempa, tako kot mlade mamice. So tudi mlade brez energije in celo lahko precej nezrele.

Želim vama, da se prav odločita in prej ko slej postanete srečna družinauser posted image




meni se je zgodilo podobno nekaj mesecev po rojstvu hčere (btw bila sem stara 20 let, otrok ni bil načrtovan, a ko sem izvedela zanj je bil še kako zaželjen in ljubljen) no, ko je bila hči stara kake 3 mesece so se ji pojavile težave z dihanjem, zaradi česar sva bile sprejete v bolnišnico... in tam sem bila v sobi z eno 33 letnico, ki je imela otroka starega 1 mesec in sta bila sprejeta v bolnišnico zaradi upadanja otrokove teže - čisto podhranjeno dete je bilo, tehtalo po 1 mesecu celo manj kot pri porodu.... in da vidite to mamouser posted image user posted image user posted image jaz ne vem no, bila je neka diplomirana nevemkaj in očitno je imela pojem samo v svoji stroki (ali pa še tam ne), če se je otrok zbudil in zajokal (pa itak, da je bil čisto izmučen in je večinoma spal) ga je gledala in mene spraševala če mislim, da bi bilo dobro, da ga pristavi k prsimuser posted image user posted image user posted image , ko so ji sestre rekle, da naj ga budi vsako uro in mu da jesti je samo debelo gledala in rekla, da če spi je že utrujen in rabi spanje (ja, saj ga, ampak hrano tudi), ko so sestre ponoči prišle po nas da so se otroci zbudili in so lačni se je samo obrnila v postelji in spala dalje..... ne vem kaj se je potem zgodilo z njima, midve sva bile premeščene v LJ na pediatrično kliniko. od tega je že 9 let, pa se še danes spomnim in me strese ob misli na.... hmm.... bi rekla neodgovorno mamo.

tako, da ne trdit, da pri 30 so pa ženske zrele za otroka. enostavno pri tem ni neke meje starosti, ene so že pri 16, druge pa nikoli!

jaz osebno v tvojem primeru kattix ne vidim nekih zadržkov, nihče ti ne more garantirat kako bo čez 10 let, ampak če gledamo na to kdaj bomo imeli otroke, kdaj je primeren čas, ga itak ni nikoli, sa nihče nima 20 let časa in 20 let 100% zagotovljenih financ. če si oba želita ga imejta, mnogi jih imao pa še polovice tega kar imata vidva nimajo. mislim, da sta (po tvojem pisanu sodeč) oba zrela človeka in sposobna sprejemati odgovornosti za svoja dejanja. želim vama veliko sreče!

aja, za kužke se pa ne sekiraj, boš videla, da se bosta umirila in boste prav lepo živeli skupaj.


_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 10:55:36   
kattix
Hvala ada2 za vzpodbudne besede. Lepo si napisala.
Meni se osebno zdi pomembno zdajšnja sreča. Kot pravite nekatere,..
nikoli se ne ve kaj prihodnost prinese. Jst mislim, da mi finančno in materialno za otroka nič ne manjka. Vprašanje kaj bo čez 5,10 let. Konec koncev se to lahko vsi vprašamo ane?

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 13:01:37   
Hope2
Izkušnje nisem napisala, da bi hotela prikazat nezrelost mladih, ker še kako dobro vem, da nekateri niti pri 50 ne dozorijo, nekateri pa že pri 18 ali prej. In glede na napisano, je videt da kattix ni taka in da je zrela. Tudi pripravljena ni prav nobena na tak nov korak, novo življenje, strah je res pri vseh prisoten, ampak včasih se je vseeno dobro vprašat ali si sposoben, ali si pripravljen na kaj takega, da potem nisi presenečen in živčen ko se otrok rodi, joka in ne spi, pa da ne moreš več na kavico ko tebi paše, pa na kako avanturistično potovanje.........

Kaj bo čez 5 ali 10 let, pa se ne sprašuj, ker noben ne ve in če boš tako gledala, boš lako noseča šele pri 30 ali 40user posted image . Za kužka pa imaš velik časa, da ju zdresiraš. Poleg tega ti bo lahko samo še lažje, saj boš videla, da je kar nekaj istih for, ki jih lahko uporabiš pri kužkih in pri otročkihuser posted image .

Še odgovor na tvoje vprašanje, ja punca in fant sta bila zaljubljena, poročena, otrok načrtovan in lahko rečem, sem bila prav vesela, ko je ati prijel otročka v roke in mu zapel in ga poujčkaluser posted image . Vsaj ena zrela oseba v familiji.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 13:27:27   
Anonimen
kattix samo vidva vesta če sta pripravljena na otroka, na to vama na žalost noben ne more odgovorit.
Vse je odvisno od vsakega posameznika, da še povem kako je pri meni. Stara sem skoraj 21 let, s fantom (25 let) sva skupaj dobrih 5 let. Sem študentka, on je zaposlen za nedoločen čas. Živiva še zaenkrat pri mojih starših, ker je dovolj prostora, ko se bom jaz zaposlila se bova preselila v najino hišo (sva jo podedovala). Toliko o materialnih dobrinah, nimava vse popolno, si pa otroka zelo želiva in se ne ozirava na mnenja drugih. Otroka sva delala že lani ko sem bila jaz stara slabih 20 let ampak se ni prijelo, zato sva imela malo pavze, zdaj pa sva spet šla v nove boje.
Drugače sem pa tudi jaz drugačna od večine svojih vrsnikov (resnega fanta imam od 1. letnika SŠ, do žuranja ni ne meni ne njemu, imava čisto drugačne prioritete) in tudi ogromno izkušenj z otroci imam. Sem vzgojiteljica (imam SŠ iz te smeri, zdaj še študiram naprej) in tudi v prostem času v bistvu ves čas posvetim dojenčkom in malčkom, tako da pri meni ni prisotnega nekega straha še zaenkrat, ker vem v kaj se spuščam. Sigurno pa se čisto vsaka ženska med nosečnostjo sprašuje če bo dobra mamica, če bo zmogla, pa če je stara 18 ali pa 40 let, tako da je to čisto normalno.

Želim ti vso srečo, če se bosta odločila za otroka upam da vama čimprej uspeuser posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 13:33:02   
Mariposy
IZVIRNO SPOROČILO: kattix

Verjemite da se čudno počutim. Kot bi bila ujeta starejša kot sem v telo 19 letnice.
Ko tako razmišljam o svojih vrstnicah se mi zdi kot da nismo na isti valovni dolžini.
One seveda žurajo pa študirajo. Jaz imam pač druge prioritete. Glede na to da imam po zaslugi mojega dobro službo in posledično plačo, si lahko
privoščim da šolo delam po izpitih brez naglice. Da ne boste mislile da jaz nisem žurala. Pa še kako sem ga. Ne vem no. Nimam neke potrebe po tem, ker vsake toliko greva z mojim na kakšno zabavo.


Hojla,
tudi jaz sem pred kratkim naredila test nosečnosti in ugotovila da sem user posted image .Stara sem 20let vendar imam tudi zelo ljubečega partnerja ki me pri vsej tej nastali situaciji popolnoma podpira in ima tudi super službo.Jaz staršev nažalost nimam več user posted image so pa njegovi zelo prijazni in mislim da naju bodo pri tem tudi podprli.Seveda je tudi mene strah da nebi jaz sama naenkrat kar odpovedala in ali bom kos taki nalogi, vendar pa bolj ko se zavedam da sem noseča vedno bolj sem pripravljena na user posted image Mislim da je tudi zelo odvisno od osebe same kakšna je in kaj ji v življenju več pomeni.Tudi jaz sem ga žurala vendar mi tudi tako kot tebi bolj ustreza da greva s partnerjem na kakšno fajn zabavo skupaj.Dobro moram še premisliti okoli šolanja, absolutno se bom izšolala do konca vendar pač ne tako kot sem pričakovala.Držim pesti zate in vama želim vse najboljše!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 13:39:50   
Amam
Zanimiva tema. Zanimivo se mi zdi predvsem to, da dandanes (ko večina rodi prvega otroka pri 30+, v Italiji celo pri 40+) 19 letnice sploh razmišljejo o materinstvu. Pohvalno.

Osebno sem pristaš štalce pred kravco in ne bi mogla uživati v materinstvu, če si ne bi prej ustvarila gnezda in finančne varnosti. Pri 19-tih pa niti razmišljala še nisem o otroku. Nisem bila zrela za to.

Mislim, pa da ženska sama začuti kdaj je pripravljena, pa naj bo to pri 19-tih ali pri 40-tih.  

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 13:40:22   
Anonimen
aja pa opisovale ste še nekaj primerov zrelih-nezrelih mamic.

Jaz vam čisto verjamem, ampak to ni pogojeno s starostjo, dajte si že to dopovedat! Obstajajo dobre in slabe mamice, stare 20 in 40 let, ne kar vseh dajat v isti koš.
Jaz osebno zase vem da imam veliko več izkušenj z novorojenčki, dojenčki, malčki... kot večina žensk preden imajo svojega otroka in na to sem ponosna. Se mi pa na žalost dogaja da ženske ki me ne poznajo mislijo da nimam pojma, ko pa dokažem svoje pa jih večina samo čukasto gleda. Večim mamicam sem že pomagala pri negi dojenčka, pri vzgoji otroka s konkretnimi nasveti in tudi pokazala veliko stvari, ampak tega še zaenkrat na začetku nobena mamica od mene ni pričakovala, kasneje so pa bile hvaležne. Če bi bila stara 30 let bi vse to bilo samoumevno, to se mi pa zdi precej žalostno.

Glede partnerstva pa tudi, nekateri začnejo pri 15ih in ostanejo skupaj, drugi začnejo pri 30ih in se razidejo, starost tukaj ne igra nobene vloge.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 14:48:02   
sončekm
Kattix, če si oba to full želita, potem sploh ne razmišljaj o tem in ne spraševat, ampak veselo na delo. Sfolgala pa itak da bosta vse, vse se uredi, prej ali slej, tut če že na začetku tako ne zgleda! Imata vse pogoje, kakor si napisala, edino ena stvar vama še manjka - user posted image  ! No........ Čakamo na pozitiven odgovor oz. na user posted image  ali user posted image  !
Lep pozdravček vsem

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: otrok pri 19ih
1.12.2008 16:26:42   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: kattix

Kakšne težave pa vidite tiste ki se ne strinjate s tem da ima punca pri vsem tem kar imam jst otroka? rada bi da mi poveste kakšne strahove bi imele ve v mojem primeru?

Hvala


Kot prvo, te moram pohvalit, ker vidim, kako zelo si odgovorna, ker razmišljaš o tej odločitvi. Pri teh letih je na žalost največ otrok nenačrtovanih. Na žalost pravim samo zato, ker večina prvih zvez razpade in če je zraven otrok, je le ta prikrajšan, ker ne živi z obema staršema.

Ne glede na to, da imaš materialno vse pošlihtano v nulo, bi danes, po vseh izkušnjah, ki jih imam, bil moj edini pomislek ta, da mogoče nista živela še dovolj let skupaj, da bi ugotovila, če bosta res lahko delila celo življenje eden z drugim. Ne vem sicer, koliko let živita skupaj, ampak če je manj kot tri, štiri leta, bi jaz na tvojem mestu počakala, da mine teh par let skupnega življenja. Ker iskreno se ti res "ne mudi" tako zelo kot mogoče kateri, ki je šele pri 30-ih spoznala nekoga, s katerim bi imela otroka.

Kajti, šele ko dva človek živita skupaj kar nekaj let, ugotovita, če sta kos vsem problemom, ki jih skupno življenje prinese, in če sta pripravljena na milijon kompromisov, ki jih morata sklepat.

Sama imam 33 let in na žalost so prav vsi moji prijatelji, vključno z mojim bratom, ki so imeli v študentskih časih otroke, danes narazen user posted image  To pove, da ogromno prvih zvez razpade po nekajletnem skupnem življenju. V drugo je potem ponavadi veliko bolj uspešno, ker si pripravljen na veliko večje kompromise, kot si bil v prvi zvezi. Tudi moja zveza zdaj ni prva, si pa skoraj upam trdit, da je zadnja user posted image

No, kjlub mojemu pomisleku, pa ti želim vse lepo in vedi, da kakorkoli se bosta odločila, da bo pravilno in bo točno tako, kot mora bit.

Srečno user posted image

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: otrok pri 19ih
2.12.2008 6:15:59   
kattix
Dobro jutro vsem.Jaz namreč ustajam ob 4:30 vsak danuser posted image  a je še kakšna taka tukaj?user posted image
No vsem se vam lepo zahvaljujem za mnenja. Res nisem pričakovala takšnega odziva v tako kratkem času.
Malo sem o vsem razmišljala, in prišla do tega da itak nobeno življenje ni popolno, vedno se
kje zatakne, pa naj bo to pri 19 ali 60 letih, tako da bom jst samo še na novoletni večer počakala ko bo
padla odločitev. In po moje se mi svita tudi kakšna bo.  Tako, da tiste, ki ste me spodbudile
vam sporočim kdaj bo plusek, tiste ki pa dvomite vam pa poročam kakšna bo moja izkušnja
z user posted image  pri 19ih.

Papa

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: otrok pri 19ih
2.12.2008 15:24:40   
Ylenia
hej hoj, sej ne vem a ste ze zakljucle s to temo, ampak bom se jaz nekaj napisala. mislim da je blo ful nepotrebnih besed o tem katera mama je zrela in katera ne. kattix, mors razmislit o tem kako si predstavljas svojo prihodnost in to narest. ful se mi zdi cudno ko se tle ene hvaljo da so mele mlade otroke in kok je to fajn. sej je vsak otrocek lustn, ni vazn kdaj ga mas. ampak pri 19 letih so vsi ki jih jaz poznam (vkljucno z mano), sli na faks. in zato najbrz noben ne bi mel casa za oboje (otroka in faks). sej je ful faksov ob delu pa to. sam ne mi rect da gres lahko na univerziteten redni faks pa mas se otoka. take pa nobene ne poznam. poznam kaksno ki je med takim faksom mela otroka, pa je pol slo na faksu bolj pocas. tut ce mas koga da ti pomaga, si vcasih pri otroku nenadomestljiv. in v letnik se lahko vpises samo ob dolocenem datumu, ne cez celo leto. v sluzbi pac ni tko. to je pac kar si mislm glede solanja.
ce mas pa ze sluzbo pa vse postiman, pol mas pa tako situacijo kot ena ki je lih koncala faks naprimer. par let razlike. nc tazga. pa to da mors pr teh letih zurat pa je tut odvisn od tebe. pa zelo mi je zalostno ko ene pisejo da niso tok zurerke in posledica je da so ze ful dolg z istim tipom. to pa tut nima veze. midva cist lepo skupi zurava vsa ta leta, pa ko bojo otroc bova se naprej.
ker mi je najvecja neumnost met otroke, ce razmisljas o tem kaj vse bos zarad njih zamudu.

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: otrok pri 19ih
2.12.2008 16:19:44   
Ancy
Če bi imela takšne možnosti kot ti pri teh letih (no, sem samo eno leto starejša) s svojim fantom, ki ga imam rada bi imela otroka, ker bi si tega želela. Mi tudi to da sem 20 stara ne pomeni nevem kakšne ovire, saj nisi več otrok...... odločit pa se bosta seveda mogla sama, tukaj ti vsak lahko presodi po svoji situaciji, eni so bili pri 19-ih še otroci medtem ko durgi odrastejo prej.

(odgovor članu Ylenia)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: otrok pri 19ih
2.12.2008 20:55:00   
sassy0
kattix čestitke za odločitev. Kar se pa kužkov tiče, pa takole. Jaz sem prejšne leto ravno ko sem zanosila, nabavila še kužka. Seveda ko sem zvedela, da sem noseča, ni bilo govora, da kužata ne bi vzela, čeprav je bilo še 1 mesec do tega, da pride k nam. Razlika med psom in otrokom je po starosti 9 mesecev user posted image . Je pa ta kuža nemška doga in če poznaš to pasmo, veš, da je vzgoja takega psa kar pomembna.
V nosečnosti sem z njo hodila vsak dan na sprehode, čisto do konca, tako, da sem bila ful v kondiciji, šolala sem jo doma, čeprav je prava vzgoja prišla šele letos, ko je mali dopolnil 4 mesece. Prej je bila še premlada, ko se je pa mali rodil, sem pa pač rabila toliko časa, da sem se kužiki spet lahko 100% posvetila. Ni bila pa nič prikrajšana, samo ne toliko vzgojena user posted image .
Ko pa sedaj gledam kako se naš mali razveseli vsakič, ko pride do njega in ga poliže, ko mu nosi svoje igračke, kako jo že zna zagrabit za ušesa al pa žnable in se pri tem na vse glas smeje, si sploh ne predstavljam, da je ne bi bilo.

Paziti moraš samo to, da kužka ne bosta občutila, da sta zdaj totalno na stranskem tiru zaradi dojenčka. Je pa vseeno lažje, ker sta dva, ker sta sama sebi zadostna družba, kot če je samo eden, ki je ful navezan nate. Kar se pa tiče sprehodov in fizične aktivnosti, pa naj jih prevzame tvoj na začetku, ti pa ko se boš čutila fizično sposobno. Včasih prav paše, ko vzamem samo psino, pa greva sami na uro dolg sprehod. Al pa nabašem ta malega v voz, psino zraven, pa gremo. Prav lepo poskrbi, da se vsak dan sprehajamo po svežem zraku user posted image . Potem se pa vsi čudijo, kako to, da sem po pol leta od poroda suhejša kot sem bila, ko sem zanosilauser posted image .

Seveda pride kdaj dan, ko sta oba naporna ko sto hudičev, samo jaz si pravim, da me lepo pripravlja na čas, ko bom imela še enega otroka. Ker včasih je kot en nagajivi troletnik. Zamenjala pa ne bi nobenega in vem, da bomo skupaj doživeli noro lepe trenutke.

Tako, da kar pogumno, psi so za otročke najlepša družba.

LP

S

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: otrok pri 19ih
2.12.2008 21:06:32   
sassy0
A ja pa še to. Tudi jaz si ful želim 2 psa in me vsak dan po malem ima, da bi domov privlekla še kakšnga user posted image

Samo, ker se moj dragi s tem ne strinja najbolj pa še veliko časa je službeno odsoten, potem večino obveznosti pade name, pa bi bil v tem trenutku še en kuža res preveč. Ampak nekega dne pa gotovo. 2 otroka in 2 psa. Da se otroka ne bosta kregala za enegauser posted image .
Tvoj bo imel pa že kar takoj 2 prijatelja v dobrem in slabem user posted image user posted image

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu sassy0)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: otrok pri 19ih
2.12.2008 22:46:30   
baci
 
Mislim,pa da bi se mogla odločit sama,tako kot praviš,da imata vse,pol ne vidim nobene ovire,da nebi imela,če pa nisi sama pripravljena na otroka,polj pa je boljše da ga nimaš!Nikoli neveš,kako dolgo se bosta trudila(upam da ne),pa mogoče ne bosta mogla imet in potem je leto hitro na okrog in boš že malo starejša!!!
Jaz če bi imela možnost,bi imela otroka takoj,ne pa da se mantram že 7 let in nama ne rata!

Želim ti da se odločiš sama z svojo glavo,je pa lepo da vprašaš za mlenja drugih,vendar mislim da je to samo VAJINA ODLOČITEV!!!

_____________________________

......vsak dan je nov začetek....

(odgovor članu sassy0)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: otrok pri 19ih
4.12.2008 20:26:47   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Kattix, pa ja, zakaj pa ne.  Meni so tele 'mlade mamice' prave frajerke. Tolk neobremenjene, vse naredijo tko usput, včasih jim prav zavidam, ker jaz sem se morala prav pripravit do tega, da sem nehala komplicirat. Tako lažje jim je. Poznam en kup deklet, ki so zraven enega ali celo dveh otroškov furale faks, pa še kakšno službo občasno, poznam par, ki sta še oba študenta, pa imata punčko, pa jim gre super.
V bistvu nikjer ne piše, da mora bit vse po reglcih - šola, faks, služba, stanovanje, keš, otrok. Ker to te ne naredi boljšo ali več vredno mamo. To te dela samo srce. In če vidva s partnerjem mislita, da je vajina zveza zrela za otroka. Jaz se vama samo globoko priklonim. Ker roko na srce, redkokatera 19-letnica študira v tej smeri, da se s partnerjem skupaj odločita za otroka, dejansko stanje potegneta na kup, in vidita, ali sta dorastla in zmožna imeti otroke. To je lepo slišat.
Žalostno pa je, ko vidiš, koliko teh mladih deklet načrtno zanosi, brez da bi fant vedel itd itd...tega pa ne delat. Ker pri 19letih se ti ne mudi, nisi sposoben sam imeti otroka, pa ponavadi s tako prevaro ostaneš brez fanta tudi. In potem ponavadi starši takih deklet prevzamejo odgovornost, da vzgajajo ponorelo najstnico in njenega otroka. To bi bil moj edini pomislek - ZAKAJ SI ŽELIM OTROKA in KOLIKO JE PARTNER pripravljen NANJ.



se popolnoma strinjam user posted image user posted image user posted image  - leta niso pomembna in zaporedje tudi ne šola, služba, stanovanje, mož, otrok,.........  Poznam veliko ljudi k je govorilo NAJPREJ ŠTALCA POL PA KRAVCA in so sedaj na postopku za umetno oploditev in podobno

kattix - kakorkoli se boš odločila je dobro,če je želja velika zakaj pa ne - seveda če je želja OBOJESTRANSKA

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: otrok pri 19ih
8.12.2008 6:26:09   
kattix
Pozdravček vsem. Sporočam vam , da sva se s fantom odločila. In sicer to, da začneva z januarjem delat na user posted image    user posted image user posted image user posted image ,
čeprav sem stara 19;) Malo sva razmislila, naredila en splošen pregled vsega, ugotovila sva da imava vse potrebno zauser posted image .
Hvala še enkrat za vaša mnenja. Sedaj pa v akcijo. Do konca leta, čeprav ni ostalo še dosti imava za poštimat ene par stvari,
ki naju še majčkeno ovirajo, potem pa v akcijouser posted image .
Upam, da vam bom lahko čimprej sporočila plusek in z vami delila mojo izkušnjo... torej OTROK PRI 19 LETIH, v današnjem času;)))

Papa,kattix

(odgovor članu kattix)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Pobarvanke
agnes

Kakšno je vaše mnenje o pobarvankah?

Zelo so koristne, saj se otrok z barvanjem postaja vse bolj natančen in spreten. (68%)

Občasno barvanje pobarvank nikomur ne škodi. (21%)

Nimam mnenja o pobarvankah. (9%)

Pobarvanke so škodljive, saj zavirajo ustvarjalnost otrok. (3%)


Število vseh glasov: 274

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!