|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodnišnica trbovlje
13.12.2008 20:27:14   
vilpol
Baje,če imaš svoje popadke niso tako boleči kot umetni. ti nebi znala razložit kako je to,sam mislm da neboš zgrešila ko se bo začelo. niti ni bilo veliko vode,sam mi je pa dostikrat (tko na 5 min po malem)
naj bi bila Špela,ni pa še čist 100%

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: porodnišnica trbovlje
13.12.2008 20:44:47   
Anja24
Ah ja, verjetno že veš pol, da je to to...kr tko tut ne pade ven, a neuser posted image

Imena...midva sva tut komaj skup prišla...kako pa je fantku ime?

(odgovor članu vilpol)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: porodnišnica trbovlje
13.12.2008 22:03:05   
vilpol
Sinček pa je Rok,čeprav sva imela v mislih tudi Luka,pa je Rok prevladaluser posted image
kaj pa ti pričakuješ? pa ime,če ni skrivnost?
kakšno pa se ti zdi ime Špela?

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: porodnišnica trbovlje
13.12.2008 22:19:06   
Anja24
user posted image  - ampak se je videlo samo na morfologiji...ime ji bo Tia, če bo pa slučajno fantek, bo pa Jan. Drugač je bil pa meni skos všeč ime Danaja...sam pol moj ni bil tolk za to...in sva se nazadnje odločla za Tio...

Meni osebno so bolj všeč kratka imena...Špela mi je drugače všeč, ampak svoji pa ne bi dala tko ime - saj veš, ko vsepovsod tiste j-je rinemo...in bi bila potem takoj "Špjla"...to mi pa ni...

A že kej komi čakaš...da KONČNO pride user posted image ? Jst imam že počasi dost...in bi kar takoj šla...

(odgovor članu vilpol)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: porodnišnica trbovlje
15.12.2008 16:01:31   
vilpol
Aha. no,saj tud Tia je lepo ime.moj je najprej hotu Pia,pa se je pol premislu.če bi bilo pa po moje,bi bila pa Ama al pa Nina. Ja,to je pa res,ta naša "čudna" govorica,..
Men se na nuhalni rekl da naj bi bil user posted image , v zagorju pa je 2krat reku da bouser posted image , tko da sem za vsak slučaj pripravljena na oboje.
Ja,po eni strani že res komaj čakam, po drugi me je pa kr malo strah,kako bo Rok prenesu vse to (lubosumje,..) Sej mu govoriva,pa ga pripravljava,da bomo dobil dojenčka,pa zaenkrat je kar o.k.sam ko pa bo vidu kako pa kaj, pa nevem kako bo.Bo treba kr pazit,..
A mogoče katera razmišlja o epiduralni?

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: porodnišnica trbovlje
15.12.2008 19:45:16   
Anja24
Misliš, da bo ljubosumen? Po moje, če se isto ukvarjaš z njim, da ne dobi občutka da se vse vrti okrog dojenčka, ne bo ljubosumja. Pa da ga vsepovsod zraven vključiš - npr. da ti "pomaga" pri dojenčku...pa itak na začetku dojenček samo je pa spi - in imaš "dovolj časa", da se ukvarjaš s prvim otrokom...

Na nuhalni je meni tut rekla, da se tam vidi ena lisa in da je to MOGOČE lulček...ampak da so to zgolj ugibanja, ker je tako majhen in se ne vidi dobro.

A ti boš imela epiduralno? Nam je rekla v MŠ, da je treba to prej povedat, da dobiš napotnico in da se še potem prej dogovoriš z anesteziologom...pa neki podpišeš pa tko...js bom kar brez...bom že preživela...če so vse...

(odgovor članu vilpol)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: porodnišnica trbovlje
16.12.2008 17:13:03   
vilpol
Kolkor se pogovarjam s starši ki imajo že 2otroka,po večini pravijo da je par dni mal krize zarad lubosumja, pol pa je uredu. ja,to pa res,da bo mogu povsod zravn bituser posted image
Ja,če bi blo možno bi se mogoče odločla za EA, sam sm slišala, da je v Trb.skor nemogoče,ker je samo ena anastezistka. Da bi pa zdej zaradi tega hodila drugam, mi je pa brezveze, pa še za plačat je ( v Postojni baje 180 eur) Če sm prvič preživela, bom tud drugič. sej pravijo da je druič lažje rodituser posted image
Te že kaj matra? jst sm bila dons na ctg, pa prav da še ni nč posebnega, pa tud jst še nč ne občutim da bi se kaj dogajalo.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: porodnišnica trbovlje
17.12.2008 12:18:33   
Anja24
ne vem no, če otroka že prej pripraviš na user posted image  in mu potem pustiš, da sodeluje in pomaga pri user posted image ...da ne bi smel bit problem...po moje je bolj problem pri tistih, ki mislijo, da noben ne zna delat z dojenčkom razen njih samih...in potem pretirano "skrbijo" za dojenčka...
A drugač se pa veseli novega člana?

Matra me nič ne, ampak imam že počas dost...pa še take akrobacije dela po trebuhu, da me včasih že kr boli...pa vse mi že dol pritiska in me špika ko hodim...

A imaš že vse pripravljeno za user posted image ? Bo v svoji sobici ali v vajini spalnici?

(odgovor članu vilpol)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: porodnišnica trbovlje
18.12.2008 12:10:55   
Bonnie_RR
Punce, tale debata je bolj za na Čvekanje v pričakovanju kot pa za na ta forum. Prosim, da se tu držite teme glede same porodnišnice, izkušenj ipd...

Hvala in lp,
Bonnie

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: porodnišnica trbovlje
18.12.2008 13:00:45   
MTFP
Oj, mene pa zanima kako je z urgenco v bolnici Trbovlje. V primeru, da bi imela kake težave, ali grem lahko v Trbovlje ali moram v Lj...

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: porodnišnica trbovlje
20.1.2009 19:55:16   
BarbaraMojca
Jaz bi vsem priporočala, da grejo rodit v Trbovlje. Rodila sem 2x - obakrat tu - nazadnje 11 dni nazaj. In nikoli ni bilo gneče na oddelku, kar daje poseben občutek domačnosti. Zelo so prijazni in ustrežljivi.
Predvsem po zadnjem porodu sem še bolj trdno prepričana, da je prav, da porodnice odidejo domov 5 dan po porodu, saj so se moji pikici 3 dan po porodu pokazali znaki zlatenice in smo morali narediti 2x sončenje po 24 ur. Kaj je več vredno kot oditi domov s popolnoma zdravimi otrokom! user posted image

Pa še pozdravi puncam, ki so istočasno bile na gineko oddelku in v prihodnjih mesecih pričakujejo otročke: Emili iz Trbovelj, Mateji - pediatrinji in Ines iz Velenja.
Držim pesti za vas in da bi tako šibale po porodu kot sem sama user posted image .

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: porodnišnica trbovlje
15.2.2009 13:21:49   
uršula83
Pozdravljene!

Rada bi vam sporočila, da sem slaba 2 mesca nazaj tudi jaz rodila v Trbovljah in sem bila zadovoljna. Osebje je fajn, no mogoče se tam pa tam najde kakšna nerazpoložena oseba, drugač so pa fajne babce, sestre...in dr. Jurca je res za hece..edin kar je mene motl je blo pa tole:
Zjutri pridejo ob 5 in takrat te zbudijo, ne glede na to, če prej celo noč nisi spal. To je mene ful motl. Ker sm ponavadi šele ob 4 zaspala ker je prej mali jokal. In wc-je so takrat prenavlal (zdej so najbrž že gotovi), pa smo mogle hodit na ginekološk oddelk se tuširat. Ful neprijtno hodit tko delč zarad šivov, pa še čimvečkrt si jih morš umivat. Pa za vizito naj bi bil stuširan. Bile smo 3 cimre pa nam skor nikol ni uspel. Ker tut vizita je bla kukr kdaj, ni blo točn, 2 ure gor al pa dol. Pa otročke so tehtal zjutri, pa umit si ga mogu, pa zajtrk in za tuširanje res ni blo časa. Drugač pa morm rečt de vse ostalo pa super, sam organizacija časa je mal slaba. Tko de
vsem priporočam Trbovlje kljub nekaterim pomankljivostim, sej to jih ima pa tko vsaka porodnišnica.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu BarbaraMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: porodnišnica trbovlje
19.2.2009 21:28:09   
Belika
A to pomeni, da bodo končno nove (obnovljene) kopalnice oz. WC-ji?user posted image

Jaz sem bila januarja tam na ginekološkem odelku. Kar se tiče prijaznosti in ustrežljivosti sester so bile vse super. Še v največji gužvi nobene slabe volje. Je katera pojamrala zaradi dela oz. gužve, vendar pa se to ni poznalo na njihovem odnosu. Hrana mi je bila super (in to meni, ki sem bila prepričana da bolnišnične hrane nikoli ne bom spravila vase).

Motilo me je ker nimaš nobene zasebnosti, ko greš pod tuš ...ampak sem hodila vedno ko se se končali obiski in ni bilo nobene gužve. So bili pa konec dneva WC-ji res grozni (ne morem reči drugače, kot packe...) pomivali so jih pa samo zjutraj.

Pa posteljo sem imela ob oknu (ki so sicer nova), pa je tako pihalo, da me je uho začelo boleti. Upam da na porodniškem odelku kaj manj piha (oz. da vsaj postelje ne bom imela ob oknu).

Ne vem, mene je nekako vse skupaj prepričalo in se bolj nagibam, da bomo šli v Trbovlje roditi.
Me pa zanima koliko postelj je v eni sobi... in kako je z inkubatorji. Nekje sem zasledila, da naj bi jih ne imeli, pa ne vem ali to drži ali ne...

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: porodnišnica trbovlje
20.2.2009 18:16:42   
nina68
Inkubatorjev sigurno nimajo, ker sem lani maja pri njih rodila v 31.tednu, ampak je žal naš sončekuser posted image po treh urah umrl in mi je bilo rečeno, da ga bodo pripraljali iz Ljubljane, kar je bilo glede samega postopka zelo čudno. Tako, da vsem, ki imajo popadke prezgodaj priporočam, da se odločijo za P Ljubljana.
user posted image

(odgovor članu Belika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: porodnišnica trbovlje
21.2.2009 11:16:22   
andras
Tudi jaz sem lani maja dva meseca prezgodaj rodila punčko, pri čemer se moram zahvaliti hitri reakciji dr. Čuka in preostalega osebja, da je moja punčka preživela. Inkubatorja res nimajo, vendar imajo vse organizirano iz Ljubljane, tako, da so mojo pikico takoj odpeljali v LJ.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci.
(Dante Alighieri)

(odgovor članu nina68)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: porodnišnica trbovlje
21.2.2009 11:59:01   
Belika
Joj Nina, tako mi je žal, da se je tako končalo...user posted image

Andras, a so odpeljali samo bebico ali si šla tudi ti zraven?

No mi smo se nekako odločili, da bomo šli v Trbovlje, če pa bi nas kaj prej presenetilo pa je očitno bolje, da gremo direktno v Ljubljano...

(odgovor članu andras)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: porodnišnica trbovlje
22.2.2009 15:16:11   
andras
Belika, jaz sem ostala v Trbovljah, hčerka pa je bila v LJ... to je nekaj najbolj groznega.. je pa tako, da včasih ni časa, da bi lahko prej šel npr. v Ljubljano, pri meni se je začelo s slabostjo, nobenih popadkov, nič , le na UZ je bil ugotovljen hud dihalni napor hčerkice, tako da so mi takoj naredili urgentni CR, saj se je šlo za minute.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci.
(Dante Alighieri)

(odgovor članu Belika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: porodnišnica trbovlje
23.2.2009 16:59:32   
uršula83
V eni sobi so 3 postelje. Men je blo kr fajn da sem imela cimre.

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Belika)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: porodnišnica trbovlje
24.2.2009 21:41:37   
mlavla
me veseli, da berem da so prenavljali kopalnice..ker  je bilo to edino kar me je zmotilo..user posted image
aja rodila pa sem lani februarja..user posted image in bom šla zdaj čez dva meseca spet tja..user posted image


_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: porodnišnica trbovlje
24.2.2009 22:12:22   
BarbaraMojca
Definitivno so prenovili kopalnice. Slike si lahko ogledate na:

http://barbaramojca.moj-album.com/

Ko sem bila ravno tam, se pa še poslikala, ne? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: porodnišnica trbovlje
25.2.2009 7:57:21   
piamaria
BarbaraMojca- super si!
Ko bi imela pa še porodne sobe, bi pa zmagalauser posted image
Papa

_____________________________

Imejmo se radi- živimo za jutri :)

(odgovor članu BarbaraMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: porodnišnica trbovlje
25.2.2009 12:51:30   
BarbaraMojca
Saj imam. Staro prenovljeno in najnovejšo z najnovejšo posteljo. Ampak sem na obeh slikah jaz gor. user posted image Cela zmatrana takoj po porodu. user posted image Ni užitno.
Saj je vseeno kje boste rodile. SAM DA GRE OTROK VEN!!!!!!!!!!

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: porodnišnica trbovlje
16.3.2009 18:07:00   
uršula83
Porodne sobe so čist ok, pa tut če ne bi ble, itak ne porajtaš, ker maš preveč druzga dela. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu BarbaraMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: porodnišnica trbovlje
3.4.2009 22:11:36   
mlavla
o super za info o kopalnicah..pa za slikce tud..
no jst bom kmalu tam..najbrž še ta mesec..


_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: porodnišnica trbovlje
4.4.2009 17:18:47   
majchi12
Lep pozdrav vsem....Tudi jaz sem se odločila za Trbovlje. rok imam 11. maja, seveda ce bo tamala zdrzala tako dolgo...
a je se katera ko ima rok maja in gra v Trbovlje?

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?