|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 0:27:10   
rija
****...si še živa?user posted image user posted image user posted image

ampak priznati je treba, da je eno, ko pride turist za en teden nekam, ne pozna ne jezika, ne navad, nima pojma kje je kaj.....in drugo, da tam živiš, si skoraj domačinka.....in imaš vse naštudirano. kar pa ne ti, pa tvoj mož al njegova družina user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 6:45:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

****...si še živa?user posted image user posted image user posted image

ampak priznati je treba, da je eno, ko pride turist za en teden nekam, ne pozna ne jezika, ne navad, nima pojma kje je kaj.....in drugo, da tam živiš, si skoraj domačinka.....in imaš vse naštudirano. kar pa ne ti, pa tvoj mož al njegova družina user posted image


Ja rija user posted image user posted image user posted image  tole ti pisem izpod nasega sotora z postnim golobom...user posted image user posted image user posted image

Ja, sej to me vedno tok zaboli, ko ljudje po parih urah Egipta ali pa parih dnevih poznajo taki poznavalciuser posted image , da vedo vse o zdravstvo o prevozih o vseh hotelih o ljudeh.... skratka vedo vse.

Upam da golob najde RR ... user posted image user posted image user posted image user posted image


Aja pa z tv-ja se tud tok naucijo ves... ravno vceraj sem gledala en star ameriski film ko je popotnik ki je sel v Meko sel sproti se piramide pogledat...user posted image   Sva se z mozem skor do solz nasmejala... Da o tem da sem pred parimi dnevi na nekem drugem forumu prebrala izjavo da se Egipt trudi za mir med drzavama Gazo in Izraelom.....

Jah, a se cmo jokat al smejat.... povej??

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 6:46:09   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: sxy
Kar se pa tiče zdravnikov, lekarn,... To pa je verjetno vsem logično da to preverijo preden se sploh rezervira dopust. Pa v Egitptu sploh verjetno v turističnem naselju je za take stvari je poskrbljeno.



A da ja?
Jaz sem tudi preverila našo zadnjo destinacijo, vzela najboljše dodatno zavarovanje, celo zdravnika rezidenta smo imeli v resortu pa je moj mož prišel nazaj živ po sreči. In se znam kar obrnit sama in poskrbet za stvari. Še sreča, ker mi drugega ni preostalo. Na lokaciji, kjer je zdravnik bistveno bolj dostopen kot v Egiptu.

Ne, v Egipt tudi jaz s svojim takrat ravno petmesečnikom nisem hotela čeprav je prepotoval kasneje svet. Pri petih mesecih otrok pač ni za tako vročino. In če jo primerjaš z našo, potem nimaš pojma.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 6:54:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: sxy
Kar se pa tiče zdravnikov, lekarn,... To pa je verjetno vsem logično da to preverijo preden se sploh rezervira dopust. Pa v Egitptu sploh verjetno v turističnem naselju je za take stvari je poskrbljeno.



A da ja?
Jaz sem tudi preverila našo zadnjo destinacijo, vzela najboljše dodatno zavarovanje, celo zdravnika rezidenta smo imeli v resortu pa je moj mož prišel nazaj živ po sreči. In se znam kar obrnit sama in poskrbet za stvari. Še sreča, ker mi drugega ni preostalo. Na lokaciji, kjer je zdravnik bistveno bolj dostopen kot v Egiptu.

Ne, v Egipt tudi jaz s svojim takrat ravno petmesečnikom nisem hotela čeprav je prepotoval kasneje svet. Pri petih mesecih otrok pač ni za tako vročino. In če jo primerjaš z našo, potem nimaš pojma.


In kako so zdravniki in lekarne pa bolnice dostopne v Egiptu ????

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 7:23:25   
naja17
Jaz se podpišem pod poste sxy....
 
Arsha - v tvojem primeru ne bi šla, ker ne verjameš v ta dopust....
 
**** - mislim, da si preveč k srcu jemlješ poste, ker enostvano nekateri pač živijo življenje kot fijakerski konji... Mimogrede tvoj avatar mi je všeč (si ti al...)...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 8:54:44   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****

In kako so zdravniki in lekarne pa bolnice dostopne v Egiptu ????


Na lokacijah, na katerih smo bili v Egiptu sedaj, ni bilo rezidentnega zdravnika, bolnišnica pa bistveno bolj oddaljena od kraja, v katerem smo letovali tokrat, kjer je bil zdravnik rezidenten (njegova edina intervencija je bila merjenje pritiska in jamranje), bolnišnica pa je bila oddaljena z rešilcem 20 minut.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 9:46:15   
sxy
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

bolnišnica pa je bila oddaljena z rešilcem 20 minut.




20min... aha, pri nas so pa vse bolnišnice dosegljive prej ko v 20min. Bejž no bejž...

Pa da nimam pojma o vročini??? Verjetno pa ti nimš pojma o letnih časaih, ki spreminjajo tudi v egiptu najvišjo in najnižjo temp.!
Pa saj nismo sredi poletja in najhujše vročine, trenutno je v egiptu prav prijetno toplo, ne prevroče in ne prehladno, če se ne motim okoli 20 do 25 stopinj.
Eh pa kaj bi se spuščala na tvoj nivo.

****... pa res čudno da si še med nami, aja ti nisi turistka in si "vsega hudega in groznega" že navajena, vendar ti pa priporočam da se v Slo. ne vračaš več, ker boš pa tu turistka in spremembe okolja res lahko ubijejo človeka!!!

Ve ki pa ste tako proti potovanjem, je pa prav da kar doma ostanete, vsaj ne bo gužve in zmede na letališčih in letalih, ker taki panični ljudje ponavadi naredijo cel kažin in nervozo na letališčih, da o hotelih sploh ne govorim. Bo več prostora za nas, ki smo uživači in uživamo v vsvetu!!!

_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 10:20:46   
Amam
Vidim, da je ni debate, da se ne bi vnel prepir. Dobro, ok, takšni smo ljudje...

Da pojasnim svoje stališče.

Jaz nimam nič proti parom, ki potujejo z dojenčki. Vsak se odloči tako, kot meni, da je zanj in za otroka najbolje in verjamem, da nobena mamica noče škodit svojemu otroku. Nobene zato ne obsojam. Še vsak je preživel.

Moti pa me to, da smo zaradi tega mamice, ki gremo z dojenčkom raje v toplice ali na slovensko morje, kot na dolga potovanja, označene kot komplikatorke.

Res ni nujno, da otrok na takih potovanjih trpi (besedo sem uporabila, ker sem se ujezila). Otroka pač daš na prvo mesto in poskrbiš, da mu je v vseh situacijah kar najbolj prijetno. Zagotovo pa pride do veliko neugodnih situacij, kjer mamici ni ravno prijetno (gužva na letališču, čakanje na prevoz, vročina, otrok se ti pokaka ravno, ko ni treba, noče spati, joče...).

Jaz osebno ne bi imela prav nič od takega potovanja, otrok je pa tudi še premajhen. Ravno zato grem raje v toplice, ker se mi ne da s tem ubadat, ker ne kompliciram in sem "na izi".

Egipt zagotovo ni "šotor in golob" in res je, da si po 10 dnevih dol človek ne more ustvariti celotne slike. Ker pa je Arsha vprašala za mnenje o dopustovanju, ji pa lahko svetujemo tiste, ki smo v Egiptu dopustovale in imamo s tem izkušnje. Čisto nekaj drugega je, če v Egiptu živiš.

In nenazadnje - Egipt je poln zanimivosti in raj za raziskovanja. Z majhnim otrokom si večino tega ne moreš pogledat in si več ali manj v hotelu. V čem je potem razlika med Egiptom in Fieso, razen v denarju?

To je moje mnenje. Verjamem, pa da vse niste istega mnenja kot jaz in ne obsojam vas zaradi tega.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 10:36:11   
sxy
V čem je potem razlika med Egiptom in Fieso, razen v denarju?


Ha ha, saj to naj bi bila šala, a ne???
Razlik je ogromno... prva je že ta, da če misliš da si skoz v hotelu, potem je bistvena razlika postrežba in odnos ljudi v hotelu do turistov.  Predvsem je že hotel bistvena razlika in ponudba hotelov... Razlik je pa še in še pa se mi ne da pisat.

Pa jaz nisem proti toplicam ali slo.obali ali pa hrvaški, tudi to je dopust, ampak večina je pa tako odsvetovala Egipt in podobne destinacije, kot največjo grozoto. Upam, pa trdit da večina od njih še sama ni bila na teh destinacijah, kaj šele z otrokom in v bistvu pišejo in odsvetujejo na podlagi neizkušenj.
Drugače pa kot je že ena rekla, mislim da Rija, vsak dopust je lep, kjerkoli si, ampak seveda če si takšnega znaš naredit.
Kolikor pa sem razumela osnovno vprašanje, jo je zanimalo kako je z malčkom na letalu in podobno, tukaj jo je pa večina napadla, da s tk malim pa že ni normalno da greš na tak dopust, sploh z letalom in v Egipt, ker pa je to na koncu sveta oz. na črni celini, v puščavi, kjer daleč,daleč okoli ni žive duše, da o zdravniku sploh ne govorimo, ka je že to zdravnik, v Egiptu???



_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 10:36:16   
Amam
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

bolnišnica pa je bila oddaljena z rešilcem 20 minut.




20min... aha, pri nas so pa vse bolnišnice dosegljive prej ko v 20min. Bejž no bejž...

Pa da nimam pojma o vročini??? Verjetno pa ti nimš pojma o letnih časaih, ki spreminjajo tudi v egiptu najvišjo in najnižjo temp.!
Pa saj nismo sredi poletja in najhujše vročine, trenutno je v egiptu prav prijetno toplo, ne prevroče in ne prehladno, če se ne motim okoli 20 do 25 stopinj.
Eh pa kaj bi se spuščala na tvoj nivo.

****... pa res čudno da si še med nami, aja ti nisi turistka in si "vsega hudega in groznega" že navajena, vendar ti pa priporočam da se v Slo. ne vračaš več, ker boš pa tu turistka in spremembe okolja res lahko ubijejo človeka!!!

Ve ki pa ste tako proti potovanjem, je pa prav da kar doma ostanete, vsaj ne bo gužve in zmede na letališčih in letalih, ker taki panični ljudje ponavadi naredijo cel kažin in nervozo na letališčih, da o hotelih sploh ne govorim. Bo več prostora za nas, ki smo uživači in uživamo v vsvetu!!!


In v čem je razlika med tabo in paničnimi ljudmi, ki delajo kažine in nervozo user posted image ?

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 10:41:10   
sxy
otrok se ti pokaka ravno, ko ni treba, noče spati, joče...


a tvoj otrok pa v toplicah ne kaka in ne joče in skoz spi????

Moj to počne kjerkoli smo, doma ali pa na dopustu, ali pa samo na obisku, ja tudi ko smo bili na obisku se je že pokakal, pa smo ga previli, smrljivo planico smo jim pa kar tam pustili!!!! ohhh, to je lump naš škrat, ko se ne zna kulturno obnašat!!!1



_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 10:43:17   
sxy
In v čem je razlika med tabo in paničnimi ljudmi, ki delajo kažine in nervozo ?


mislim da v tem da sem flegmatik za take nepomembne stvari, pa ravno tako preživim.... Predvsem pa ne delam paniko kjer je ni!!!

Uživaj dan...


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 10:50:50   
eva1
Midva sva bila leni oktobra v egiptu..sicer brez otroka, pa vseeno!
Jaz bi z 5 mesečnim otrokom šla, on še ne plazi po tleh, ne je še goste hrane(no al pa, odvisno), ni treba mirkati, da ne pije vode iz pipe..nima pomoje nč bit! Jaz še za svoja dva(2in 4 leta) razmišljam če bi šli recimo pol jeseni v Egipt..edino me je strah, če bi lih dol kej zbolelauser posted image ..drugače pa je bil meni hotelski objekt super dobr, hrana dobra..noben se ni nč "zastrupil"..ful so ustrežljivi..meni je blo všeč!



(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 10:54:27   
Amam
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

otrok se ti pokaka ravno, ko ni treba, noče spati, joče...


a tvoj otrok pa v toplicah ne kaka in ne joče in skoz spi????

Moj to počne kjerkoli smo, doma ali pa na dopustu, ali pa samo na obisku, ja tudi ko smo bili na obisku se je že pokakal, pa smo ga previli, smrljivo planico smo jim pa kar tam pustili!!!! ohhh, to je lump naš škrat, ko se ne zna kulturno obnašat!!!1




Zakaj je pa potrebno toliko enih zbadljivk, če si izmenjujemo mnenja in se pogovarjamo?

Meni bi bil pač napor otroka previjat na letališču oz. na letalu in to še pri 5 mesecih, ko je bil dojen in ni imel še trdega kakca. Normalno, da se tudi v toplicah pokaka, samo je vse skupaj lažje, ker si blizu sobe, pa ga lahko umiješ in preoblečeš. Pa še sebe po potrebi.

Osebno imam rada potovanja in sem pred porodom tudi precej potovala. Sem pa tudi rada komot in zato mi je potovanje z dojenčkom napor in zato ga ne svetujem. Ti imaš pač drugo mnenje.




(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 11:15:08   
sxy
Amam... ne vzemi si vsega tako k srcu, saj te ne zbadam, se samo pogovarjamo in izmenjujemo mnenja...
Če pa se ti je zdelo da te zbadam, se ti opravičujem


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 11:23:41   
Felicita
še moje mnenje. sama sicer še nimam otroka, ampak mam pa ustvarjeno mnenje o vsem skupaj.

Manj ko kompliciraš, boljše je - moto, ki se ga držim celo življenje in se ga bom tudi pri otroku (upam). Sama obožujem potovanja, s starši potujem (tudi zelo štrapacno) odkar pomnim in sem do 10. leta vidla 3/4 evrope (in sama potem še precej sveta) in bi to rada, v kolikor bo možno, tudi za svoje otroke. ko grem na potovanje ali dopust, sem tam zato, da raziskujem. jaz ne ležim na plažah in v hotelskih sobah pod klimo, jest hodim naokrog, spoznavam kulturo, ljudi. In zdi se mi nesmiselno peljat tok malega otroka (5 mesecev al pa 11 al pa leto pa pol konec koncev), ker noben od naju z otrokom ne bo imel prov dost od takega dopusta oz. potovanja. otroku je pač vseeno al ga na napihljivi blazinici po plitvini prevažam v portorožu ali na šri lanki (kanarskih otokih, egiptu, floridi,...) in če bom za zajtrk jedla kruh in marmelado al pa ameriški zajtrk in al bo spal v hotelu s 5*+ ali z 2*, jest bom pa vseeno mal manj živčna, ker bi vedla kje je zdravnik (in ja, vem da so v drugih državah  tudi zdravniki itd) in da se lahko vsako sekundo usedem v avto in se odpeljem nazaj domov - pa je lahko zato ker mi hotel ni všeč, ker je prevroče, ker dežuje,...
Zdej tuki ne govorim samo za Egipt, govorim za vse situacije, ko si bolj ko ne na milost in nemilost odvisen od drugih - letalskih prevoznikov, turističnih agencij, ...
Potovanje z otrokom (tudi dojenčkom) seveda, zakaj ne, jest sm čist za. ampak tko in takrat, ko ma tut otrok kej od tega.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 11:54:49   
Amam
Gornji post več ali manj odraža to, kar tudi sama mislim.

Arsha - kako si se pa odločila?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 13:10:33   
Sibil_
No, jaz sem bila tam 6. januarja letos - ne ****?user posted image

Z dvema otrokoma, eden skoraj 2 in drugi 4 leta. Smo pa bili en dan, in smo si ogledali Kairo (no, le delček njega).

Ampak jaz si res ne predstavljam bit tam z dojenčkom.Ker dejstvo je, da je Egipt umazan. Edino hoteli, ki so prav za turiste, so čisti.Ampak - če grem v Egipt ne grem zaradi hotela ampak zaradi Egipta, in hočem tam tudi kaj videt.

Razdalje so ogromne, nikoli ne veš koliko časa boš na cesti zaradi gužve, z otroci je res mučno. In tudi ne moreš občutit čara Egipta, če moraš neprestano pazit kje je kateri otrok pa da kaj ne da v usta, da ne govorim da bi jih morala kje zunaj previjat - ni variante.In seveda da ne omenim prevoznih sredstev...mi smo imeli res zelo veliko srečo pri tem.user posted image

Zaradi tega bomo mi, če bomo še obiskali Egipt, počakali da otroka zrasteta, pa da imamo vsi kaj od tega.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 15:08:41   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

bolnišnica pa je bila oddaljena z rešilcem 20 minut.




20min... aha, pri nas so pa vse bolnišnice dosegljive prej ko v 20min. Bejž no bejž...

Pa da nimam pojma o vročini??? Verjetno pa ti nimš pojma o letnih časaih, ki spreminjajo tudi v egiptu najvišjo in najnižjo temp.!
Pa saj nismo sredi poletja in najhujše vročine, trenutno je v egiptu prav prijetno toplo, ne prevroče in ne prehladno, če se ne motim okoli 20 do 25 stopinj.
Eh pa kaj bi se spuščala na tvoj nivo.

****... pa res čudno da si še med nami, aja ti nisi turistka in si "vsega hudega in groznega" že navajena, vendar ti pa priporočam da se v Slo. ne vračaš več, ker boš pa tu turistka in spremembe okolja res lahko ubijejo človeka!!!

Ve ki pa ste tako proti potovanjem, je pa prav da kar doma ostanete, vsaj ne bo gužve in zmede na letališčih in letalih, ker taki panični ljudje ponavadi naredijo cel kažin in nervozo na letališčih, da o hotelih sploh ne govorim. Bo več prostora za nas, ki smo uživači in uživamo v vsvetu!!!


Pri nas doma je bolnišnica dosegljiva prej kot v 20 minutah. Na eno in na drugo stran. Poleg tega ni čar v tem, kako daleč je bolnišnica, ampak v tem, kaj ti v bolnišnici lahko nudijo.
Tudi ni čar v tem, koliko stopinj je trenutno kje, ampak v tem, da se petmesečni otrok NAENKRAT znajte v drugem okolju, kjer je okoli 15-20 stopinj več. Poudarek na petmesečni. Moj otrok je pri petih mesecih užival tako malo tekočine, da bi ob taki spremembi okolja verjetno dehidriral, ker pit ni bil vajen.

Naprej pa bom debatirala s tabo takrat, ko boš dokazala, da si več prepotovala kot mi oz. kot moj otrok!

In ponavljam - pojma nimaš! Dokler ne doživiš. Mi smo. In nikomur ne privoščim!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 15:56:10   
Anonimen
Evo si bom vzela mal vec casa, ce se bo dal komu brat user posted image :

IZVIRNO SPOROČILO: naja17


 
**** - mislim, da si preveč k srcu jemlješ poste, ker enostvano nekateri pač živijo življenje kot fijakerski konji... Mimogrede tvoj avatar mi je všeč (si ti al...)...


Ja imas prav, res vcasih kaj prevec osebno vzamem...ampak thats life eni smo taki drugi drugacni.
Moj avtar... nisem jaz user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Na lokacijah, na katerih smo bili v Egiptu sedaj, ni bilo rezidentnega zdravnika, bolnišnica pa bistveno bolj oddaljena od kraja, v katerem smo letovali tokrat, kjer je bil zdravnik rezidenten (njegova edina intervencija je bila merjenje pritiska in jamranje), bolnišnica pa je bila oddaljena z rešilcem 20 minut.


No katera lokacija pa je to bila?
 
In po tvojem mnenju je 20 minut z resilcem dalec? No v kolikem casu pa lahko jaz v Slo. pridem do bolnice recimo iz Polhovega gradca ali pa Turjaka ali pa...
No sej ziher u get the point...
 
Ves bumerang smo pred leti takrat ko smo pobrali salmonelo na Hrvaskem letovaliv Rovinju pa ves kako dalec je prva bolnica??
Tako da tale z razdlajami  je...user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: sxy


Pa da nimam pojma o vročini??? Verjetno pa ti nimš pojma o letnih časaih, ki spreminjajo tudi v egiptu najvišjo in najnižjo temp.!
Pa saj nismo sredi poletja in najhujše vročine, trenutno je v egiptu prav prijetno toplo, ne prevroče in ne prehladno, če se ne motim okoli 20 do 25 stopinj.
Eh pa kaj bi se spuščala na tvoj nivo.

****... pa res čudno da si še med nami, aja ti nisi turistka in si "vsega hudega in groznega" že navajena, vendar ti pa priporočam da se v Slo. ne vračaš več, ker boš pa tu turistka in spremembe okolja res lahko ubijejo človeka!!!

Ve ki pa ste tako proti potovanjem, je pa prav da kar doma ostanete, vsaj ne bo gužve in zmede na letališčih in letalih, ker taki panični ljudje ponavadi naredijo cel kažin in nervozo na letališčih, da o hotelih sploh ne govorim. Bo več prostora za nas, ki smo uživači in uživamo v vsvetu!!!


Ne, ne motis se. Cez dan imamo res trenutno take temperature kot si jih navedla. Ponoci pa nas celo rado mal pozebe, ker se spusti tam do 10 stopinj..Tako da zvecer je treba pa kar stunfe pa trenirko oblect...
Tok o hudi vrocini, ki jo nekateri navajajo...user posted image
 
Ne se bat zame, jaz sem vsega hudega navajena bolj v Sloveniji kot tu ampak to je ze druga tema...user posted image user posted image
 
Sedaj zadnjih 5 let res nisem vec turistka ampak pred tem sem pa bila in to veckrat v Egiptu kot turistka in sem ga precesala podolgem in pocez... tako da mi je znano oboje tako biti domacin in pa tudi kako je biti turist...user posted image  Oboje ima svoje care.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Amam

Vidim, da je ni debate, da se ne bi vnel prepir. Dobro, ok, takšni smo ljudje...

Da pojasnim svoje stališče.

Jaz nimam nič proti parom, ki potujejo z dojenčki. Vsak se odloči tako, kot meni, da je zanj in za otroka najbolje in verjamem, da nobena mamica noče škodit svojemu otroku. Nobene zato ne obsojam. Še vsak je preživel.

Moti pa me to, da smo zaradi tega mamice, ki gremo z dojenčkom raje v toplice ali na slovensko morje, kot na dolga potovanja, označene kot komplikatorke.

Res ni nujno, da otrok na takih potovanjih trpi (besedo sem uporabila, ker sem se ujezila). Otroka pač daš na prvo mesto in poskrbiš, da mu je v vseh situacijah kar najbolj prijetno. Zagotovo pa pride do veliko neugodnih situacij, kjer mamici ni ravno prijetno (gužva na letališču, čakanje na prevoz, vročina, otrok se ti pokaka ravno, ko ni treba, noče spati, joče...).

Jaz osebno ne bi imela prav nič od takega potovanja, otrok je pa tudi še premajhen. Ravno zato grem raje v toplice, ker se mi ne da s tem ubadat, ker ne kompliciram in sem "na izi".

Egipt zagotovo ni "šotor in golob" in res je, da si po 10 dnevih dol človek ne more ustvariti celotne slike. Ker pa je Arsha vprašala za mnenje o dopustovanju, ji pa lahko svetujemo tiste, ki smo v Egiptu dopustovale in imamo s tem izkušnje. Čisto nekaj drugega je, če v Egiptu živiš.

In nenazadnje - Egipt je poln zanimivosti in raj za raziskovanja. Z majhnim otrokom si večino tega ne moreš pogledat in si več ali manj v hotelu. V čem je potem razlika med Egiptom in Fieso, razen v denarju?

To je moje mnenje. Verjamem, pa da vse niste istega mnenja kot jaz in ne obsojam vas zaradi tega.



Jaz tega ne vidim kot prepir ampak kot izmenjava mnenj ki so lahko razlicna. Motece je samo ce se nekdo dela poznavalca pa morda nima osnove za kaj takega...Motijo pa me tudi stereotipi.
 
Kam gre kdo na dopust je pac njegova osebna odlocitev in meni se ti ali podobne niti slucajno ne zdite komplikatorji. Gres tam kamor ti pase in ker ti pasejo toplice ali pa Fiesa gres pac tja...
 
Toda otrok vse od zgoraj nastetega s tvoje strani lahko pocne tudi v tisti urci ali dveh ko si namenjena v tebi zeljeno destinacijo in lahko " trpi" tudi v avtomobilu, morda se bolj kot na letalu.
 
Ali bi ti osebno kaj imela od tega potovanja ne vem. Vem pa zagotovo da so pocitnice v Sharmu ali Hurghadi cenejse od pocitnic na Slovenski obali poleg tega se kopas v cistejsem morju poznavalci uvrscajo Rdece morje celo med najlepsa morja na svetu. Tudi temperatura morja je primernejsa za male otroke ki imajo radi toplo vodo. O vremenu pa itak skoda zgubljati besede, ker v Egiptu je 365 dni v letu sonce, kako vreme pa imas lahko na Slovenski obali pa itak vsi prisotni vemo...
 
Ja zivljenje tu res ni sotor in golob in to niti ni point, to sem zapisala kot sarkazem...
Motis pa se o meni osebno in mojem poznavanju Egipta, kajti predno sem postala prebivalka sem ga tudi kot turist prepotovala podolgem in pocez in kar nekajkrat letovala ob Rdecem morju...In pa predvsem zivim v Kairu in kadar grem v Sharm ali pa Hurghado sem se vedno turist. user posted image
 
Egipt je res polen zanimivosti venar le te si vecina ljudi pogleda enkrat med tem ko letovat hodijo vsako leto tako kot ti v Fieso ali toplice.
In edino pri cemer se strinjam, raziskovanje Egipta pa res ni za 5 mesecnega dojencka!!
Toda kolikor sem jaz razumela avtorico teme ona ne gre na krizarjenje ali na ogled znamenitosti temvec na pocitnice. Pocitnice v Egiptu pa so prav gotovo cenejse in lepse in predvsem zanimivejse.
 
Tudi vse kar sem jaz zapisala je moje mnenje zato tud mene ni treba obsojat. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: sxy

V čem je potem razlika med Egiptom in Fieso, razen v denarju?


Ha ha, saj to naj bi bila šala, a ne???
Razlik je ogromno... prva je že ta, da če misliš da si skoz v hotelu, potem je bistvena razlika postrežba in odnos ljudi v hotelu do turistov.  Predvsem je že hotel bistvena razlika in ponudba hotelov... Razlik je pa še in še pa se mi ne da pisat.

Pa jaz nisem proti toplicam ali slo.obali ali pa hrvaški, tudi to je dopust, ampak večina je pa tako odsvetovala Egipt in podobne destinacije, kot največjo grozoto. Upam, pa trdit da večina od njih še sama ni bila na teh destinacijah, kaj šele z otrokom in v bistvu pišejo in odsvetujejo na podlagi neizkušenj.
Drugače pa kot je že ena rekla, mislim da Rija, vsak dopust je lep, kjerkoli si, ampak seveda če si takšnega znaš naredit.
Kolikor pa sem razumela osnovno vprašanje, jo je zanimalo kako je z malčkom na letalu in podobno, tukaj jo je pa večina napadla, da s tk malim pa že ni normalno da greš na tak dopust, sploh z letalom in v Egipt, ker pa je to na koncu sveta oz. na črni celini, v puščavi, kjer daleč,daleč okoli ni žive duše, da o zdravniku sploh ne govorimo, ka je že to zdravnik, v Egiptu???




Tocno tako nekako jaz vse skupaj vidim...in to iz Egipta. user posted image user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Midva sva bila leni oktobra v egiptu..sicer brez otroka, pa vseeno!
Jaz bi z 5 mesečnim otrokom šla, on še ne plazi po tleh, ne je še goste hrane(no al pa, odvisno), ni treba mirkati, da ne pije vode iz pipe..nima pomoje nč bit! Jaz še za svoja dva(2in 4 leta) razmišljam če bi šli recimo pol jeseni v Egipt..edino me je strah, če bi lih dol kej zbolelauser posted image ..drugače pa je bil meni hotelski objekt super dobr, hrana dobra..noben se ni nč "zastrupil"..ful so ustrežljivi..meni je blo všeč!





No lepo da se ni noben zastrupil. Tud mi se se nismo v 5 letih zivljenja tu , pa tud noben ki ga jaz  osebno poznam - turiste imam v mislih. user posted image
 
Da te drugic ne bo strah ti povem, da ce boste zboleli bo za vas morda se bolje poskrbljeno kot v Sloveniji...
 
Evo tole je ena izmed bolnic prilagam link pa si ga mal poglej, ni najboljsa je pa meni najblizja in lahko iz prve roke recem, da je najmanj na nivoju slovenskih ce ne se boljse, ker kot medicinska sestra poznam tudi slovenske bolnice.user posted image
 
Bolnica - klik



SibilRR:
 
Poljub tvojim sonckoma user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: arsha

Razmišljam o dopustovavanju z 5-mesečno user posted image  v Egiptu. Ali ima katera s tem izkušnje? Malce me skrbi tudi islamski svet. Potovala bi z bratom, pa vseeno ne vem...

LETALIŠČE, LETALO: Kako izgleda potovanje z dojenčkom? Kako je z izenačevanjem pritiska v bobničih pri dojenčku?

PLENICE: Jih je treba nesti zraven?



LP vsem, ki bodo prijazno odgovorile in napisale svoje prijazne (!) komentarje.


Nazdanje sem v Egipt potovala z 3 mesecnim dojenckom in ni bilo nobenih problemov.user posted image
 
Islamski svet te nima kaj skrbet... smo zelo prijazni in gostoljubni user posted image
 
Dojencki ponavadi kar prespijo voznjo z letalom in pa to ni neka hudo dolga voznja da bi te rabilo toliko skrbet. user posted image
 
Ce ne spi ob vzletu in pristanku mu pomagas z tem da pije tekocino, glede pritiska v bobnicih govorim. user posted image
 
Plenice : pampers na vsakem vogalu v trgovinah pa se morje drugih znamk od Huggies pa do raznih pocenskih arabske proizvodnje. Drugace pa pamperske v vsaki trgovinici in v vsaki lekarni kjer dobis tudi hrano za otroka in sicer v kozarckih kasice ali pa v prahu so pa v glavnem od Nestle- ja in spanski Hero.
 
 
Evo toliko od mene lp iz Kaira ****

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 17:36:49   
sxy
****...
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 17:43:41   
sxy
Naprej pa bom debatirala s tabo takrat, ko boš dokazala, da si več prepotovala kot mi oz. kot moj otrok!


mi ni treba nikomur dokazovati koliko smo prepotovali in koliko videli sveta, ter koliko doživeli, posebej ne tebi...
Jaz vem za sebe in ti za sebe...
uživaj življenje, da ne bo šlo življenje mimo tebe...



_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 17:48:59   
Anonimen
LETALIŠČE, LETALO: Kako izgleda potovanje z dojenčkom? Kako je z izenačevanjem pritiska v bobničih pri dojenčku?


To ne predstavlja tezave.Pod pogojem, da letalo nima zamud in da je otrok zdrav.
Pritisk izenacujes pri vzletu in pristanku, ali z dojenjem, ali s steklenicko.

Meni je edina tezava morebitna bolezen; najbolj naporen se mi zdi povratek z bolnim otrokom, zato kam dlje ne potujemo, saj si ne predstavljam, da caka bolna v kaksni ultra ohlajeni letaliski cakalnici.

Je pa res, da ima morja itak na pretek, da se z avionom ze itak vozi prevec, da je mami videla ze celo Evropo, oci pa pol sveta, in da take potrebe po bolj ali manj daljnih potovanjih nimamo tako velike, pa da je otroku novo itak vse, kamor koli gre, tako da ni prikrajsana za vtise.

(odgovor članu arsha)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 17:59:29   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: ****




IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Midva sva bila leni oktobra v egiptu..sicer brez otroka, pa vseeno!
Jaz bi z 5 mesečnim otrokom šla, on še ne plazi po tleh, ne je še goste hrane(no al pa, odvisno), ni treba mirkati, da ne pije vode iz pipe..nima pomoje nč bit! Jaz še za svoja dva(2in 4 leta) razmišljam če bi šli recimo pol jeseni v Egipt..edino me je strah, če bi lih dol kej zbolelauser posted image ..drugače pa je bil meni hotelski objekt super dobr, hrana dobra..noben se ni nč "zastrupil"..ful so ustrežljivi..meni je blo všeč!





No lepo da se ni noben zastrupil. Tud mi se se nismo v 5 letih zivljenja tu , pa tud noben ki ga jaz  osebno poznam - turiste imam v mislih. user posted image
 
Da te drugic ne bo strah ti povem, da ce boste zboleli bo za vas morda se bolje poskrbljeno kot v Sloveniji...
 
Evo tole je ena izmed bolnic prilagam link pa si ga mal poglej, ni najboljsa je pa meni najblizja in lahko iz prve roke recem, da je najmanj na nivoju slovenskih ce ne se boljse, ker kot medicinska sestra poznam tudi slovenske bolnice.user posted image
 
Bolnica - klik





No hvala ****!!! Sedaj pa resno razmišljam, da bi šli..edino skrbi me, recimo jst ne poznam jezika, še moja angleščina je bolj tko...ampak sej imamo vodiče, pa oni ljudi k jim pomagajo..vrjetno res to ni problem...samo lažje se je iz hrvaške v avto usedt, pa dam peljat...sej veš kaj mislim, ane!

Me pa zanima, kako to, da si se odločila it v Kairo živet?
Glede zastrupitve sem mislila bruhanje, drisko..ki so jo dobili 3/4 folka ki ga jaz poznam in so bili dol(sodelavka, ena kolegica od moža stric je mogel dobit infuzijo, je skoraj na WC-ju spal, ker je teklo iz njega...)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 18:39:53   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****

In po tvojem mnenju je 20 minut z resilcem dalec? No v kolikem casu pa lahko jaz v Slo. pridem do bolnice recimo iz Polhovega gradca ali pa Turjaka ali pa...
No sej ziher u get the point...
 
Ves bumerang smo pred leti takrat ko smo pobrali salmonelo na Hrvaskem letovaliv Rovinju pa ves kako dalec je prva bolnica??
Tako da tale z razdlajami  je...user posted image


Še enkrat poudarjam... ni bistvo v razdalji, bistvo je v tem, kaj bolnica nudi. Sem že enkrat zapisala, zdaj pišem drugič.
Post je potrebno brati "Še tam, kjer so bili taki pogoji, se nam je zgodilo to kar se je, kaj šele drugje!"

IZVIRNO SPOROČILO: sxy

Naprej pa bom debatirala s tabo takrat, ko boš dokazala, da si več prepotovala kot mi oz. kot moj otrok!


mi ni treba nikomur dokazovati koliko smo prepotovali in koliko videli sveta, ter koliko doživeli, posebej ne tebi...
Jaz vem za sebe in ti za sebe...



Definitivno ti ni treba, me tudi ne zanima. Ampak preden se na koga spraviš, se je primerno prepričat o njegovih okoliščinah. Sicer streljaš v prazno. V našem primeru hudo v prazno!


IZVIRNO SPOROČILO: sxy
uživaj življenje, da ne bo šlo življenje mimo tebe...



Želim enako!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Z avtodomom po Sardiniji
photo
Piombino je pristanišče na zahodni obali naših gurmanskih sosedov. Na s soncem obsijanem parkirišču smo nestrpno pričako...
Družinski kolesarski izlet: koristni napotki
Kam se podati na poldnevni ali enodnevni družinski izlet? Kolesarjenje po bližnjih hribih ali urejenih poteh je odlična ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?