|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 18:59:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ****

In po tvojem mnenju je 20 minut z resilcem dalec? No v kolikem casu pa lahko jaz v Slo. pridem do bolnice recimo iz Polhovega gradca ali pa Turjaka ali pa...
No sej ziher u get the point...
 
Ves bumerang smo pred leti takrat ko smo pobrali salmonelo na Hrvaskem letovaliv Rovinju pa ves kako dalec je prva bolnica??
Tako da tale z razdlajami  je...user posted image


Še enkrat poudarjam... ni bistvo v razdalji, bistvo je v tem, kaj bolnica nudi. Sem že enkrat zapisala, zdaj pišem drugič.
Post je potrebno brati "Še tam, kjer so bili taki pogoji, se nam je zgodilo to kar se je, kaj šele drugje!"



Jaz sem te pa podcrtano vprasala kere so te destinacije??? V Egiptu konkretno!
Povej ime hotela in kraj...

Tako da ja bumerang post je potrebno brat!!!

Pa ti bom crno na belo povedala kje in kakasna bolnica oziroma zdravnik je bil v blizini in kaj nudi... vsaj potrudila se bom.

No a bo kaj ???


(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 19:10:44   
bumerang
****, je vprašanje, če ti je takrat, ko se ti kaj zgodi, omogočen dostop do teh bolnic in zdravnikov, ki bi mi jih zdaj linkala (ne dvomim, da jih boš našla), koliko časa sploh čakaš na vezo, ki te bo tja peljala, koliko ti vodič pomaga... to so stvari, o katerih toliko ne razmišljamo, ker se nam zdijo same po sebi umevne, ampak ko se zgodi, ni ravno tako, čeprav jih imaš pred nosom.

Bom pa definitivno naslednjič, ko pridemo v Egipt, kontaktirala tebe, da mi poveš kam se lahko obrnemo, če se nam kaj zgodi, ker drugim, ki so za to odgovorni, ne bom več prepuščala odgovornosti. Ampak ti takoj povem, da me bo zanimala ustrezna zdravniška oskrba za vsak del telesa posebej. user posted image


P. S. Če verjameš ali ne, imena hotelov sem pozabila, jih je bilo preveč in vsa so si tako podobna. Pa zlahka bi jih zamenjala s kakim podobnim hotelom v Tuniziji ali na Karibih, ker so vsa tam-tam. So bili pa v okolici Sharma, Hurghade in El Queisirja.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 19:18:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: ****




IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Midva sva bila leni oktobra v egiptu..sicer brez otroka, pa vseeno!
Jaz bi z 5 mesečnim otrokom šla, on še ne plazi po tleh, ne je še goste hrane(no al pa, odvisno), ni treba mirkati, da ne pije vode iz pipe..nima pomoje nč bit! Jaz še za svoja dva(2in 4 leta) razmišljam če bi šli recimo pol jeseni v Egipt..edino me je strah, če bi lih dol kej zbolelauser posted image ..drugače pa je bil meni hotelski objekt super dobr, hrana dobra..noben se ni nč "zastrupil"..ful so ustrežljivi..meni je blo všeč!





No lepo da se ni noben zastrupil. Tud mi se se nismo v 5 letih zivljenja tu , pa tud noben ki ga jaz  osebno poznam - turiste imam v mislih. user posted image
 
Da te drugic ne bo strah ti povem, da ce boste zboleli bo za vas morda se bolje poskrbljeno kot v Sloveniji...
 
Evo tole je ena izmed bolnic prilagam link pa si ga mal poglej, ni najboljsa je pa meni najblizja in lahko iz prve roke recem, da je najmanj na nivoju slovenskih ce ne se boljse, ker kot medicinska sestra poznam tudi slovenske bolnice.user posted image
 
Bolnica - klik





No hvala ****!!! Sedaj pa resno razmišljam, da bi šli..edino skrbi me, recimo jst ne poznam jezika, še moja angleščina je bolj tko...ampak sej imamo vodiče, pa oni ljudi k jim pomagajo..vrjetno res to ni problem...samo lažje se je iz hrvaške v avto usedt, pa dam peljat...sej veš kaj mislim, ane!

Me pa zanima, kako to, da si se odločila it v Kairo živet?
Glede zastrupitve sem mislila bruhanje, drisko..ki so jo dobili 3/4 folka ki ga jaz poznam in so bili dol(sodelavka, ena kolegica od moža stric je mogel dobit infuzijo, je skoraj na WC-ju spal, ker je teklo iz njega...)



V Kairo sem se porocila. Poskusila sva najprej tu in potem v Sloveniji in ugotovila da je tu bolje tako za naju kot za najine otroke zato zivimo tu v Kairu. Kaj bo pa prinesla prihodnost pa samo Bog ve.

Vem kaj si mislila glede zastrupitve, predvsem drisku dobijo ljudje. 99% teh zastrupitev je z bakterijami fekalnega izvora... potem pa sestej 1 +1 user posted image

Drugace pa imamo zelo dobro zdravilo :

Antinal je...pa tud v obliki sirupa za otroke in baje driska zgine ze v enem dnevu...

Kaj drugega ti na to temo ne znam povedat, ker kot sem rekla nobenega osebno ne poznam slisim pa da se najvec teh zastrupitev dogaja na krizarjenju po Nilu.

Sama sicer sumim, da so ljudje nepazljivi pri vodi...Ker je kvaliteta le te na ladji lahko res vprasljiva in ljudje pozabijo da je tudi led vodam da je solata oprana z vodo in vse ostalo kar se je surovo..
Pijejo ustekleniceno vodo ampak to ni zadosti...je treba pazit tud pri zgoraj nastetih stvareh.

Evo res vec ne vem kaj naj ti na to temo povem.

Na brniku se vsedes na avion ko prides v Sharm ali Hurghado vas tam pricaka nekdo z veliko tablo na kateri pose ime vasega hotela potem vas dajo na avtobus in odpeljejo v hotel. Ce imas AI ti pa itak ni treba nikamor iz hotelskega kompleksa...in lepo uzivas 1 teden al pa dva...

Glede jezika:

Moja mami ne govori niti besede anglesko ali arabsko pa gre v trgovino po jajca naprimer pa jih tud prinese domov.user posted image user posted image  Sam za kak funt al pa dva jo nategnejo - to je pa itak nacionalni sport...user posted image user posted image

Ce se bos odlocila in rabila kakrsnokoli pomoc me predno gres kontaktiraj ti pustim mobi in lahko racunas name v primeru kakih tezav...user posted image

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 19:23:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

****, je vprašanje, če ti je takrat, ko se ti kaj zgodi, omogočen dostop do teh bolnic in zdravnikov, ki bi mi jih zdaj linkala (ne dvomim, da jih boš našla), koliko časa sploh čakaš na vezo, ki te bo tja peljala, koliko ti vodič pomaga... to so stvari, o katerih toliko ne razmišljamo, ker se nam zdijo same po sebi umevne, ampak ko se zgodi, ni ravno tako, čeprav jih imaš pred nosom.




A v Sloveniji ali pa na Hrvaskem al pa kjerkoli ze ti pa kdo lahko garentira vse kar tebe skrbi? To kaj bo ce bo ve samo Bog. user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 19:35:22   
bumerang
Na Hrvaško ne hodim.

V Sloveniji sem si zmožna pomagati sama, popolnoma.
Po Evropi sicer ne v taki meri kot v Sloveniji ampak če je treba, lahko poskrbim za prevoz domov in sem naslednji dan doma.
Ko si enkrat vezan na letalo pa domov ne prideš in si prepuščen v milost in nemilost lokalne oskrbe.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
22.1.2009 19:49:01   
pikicai
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

bolnišnica pa je bila oddaljena z rešilcem 20 minut.




20min... aha, pri nas so pa vse bolnišnice dosegljive prej ko v 20min. Bejž no bejž...

Pa da nimam pojma o vročini??? Verjetno pa ti nimš pojma o letnih časaih, ki spreminjajo tudi v egiptu najvišjo in najnižjo temp.!
Pa saj nismo sredi poletja in najhujše vročine, trenutno je v egiptu prav prijetno toplo, ne prevroče in ne prehladno, če se ne motim okoli 20 do 25 stopinj.
Eh pa kaj bi se spuščala na tvoj nivo.

****... pa res čudno da si še med nami, aja ti nisi turistka in si "vsega hudega in groznega" že navajena, vendar ti pa priporočam da se v Slo. ne vračaš več, ker boš pa tu turistka in spremembe okolja res lahko ubijejo človeka!!!

Ve ki pa ste tako proti potovanjem, je pa prav da kar doma ostanete, vsaj ne bo gužve in zmede na letališčih in letalih, ker taki panični ljudje ponavadi naredijo cel kažin in nervozo na letališčih, da o hotelih sploh ne govorim. Bo več prostora za nas, ki smo uživači in uživamo v vsvetu!!!


a ti si tu sam da se kregaš...žalostno resuser posted image

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 8:09:14   
staši
Kaj boš imela ti od tega dopusta ,saj s tako majhnim otrokom ne moreš tam na noben izlet ,pa tudi če greš kaj boš imela od tega .Nič samo spomin da si bila z njim v Egiptu.

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 9:21:06   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: staši

Kaj boš imela ti od tega dopusta ,saj s tako majhnim otrokom ne moreš tam na noben izlet ,pa tudi če greš kaj boš imela od tega .Nič samo spomin da si bila z njim v Egiptu.


Pa nismo vsi ljudje enaki. A misliš, da smo vsi za rint neke piramide gledat, pa križarit, pa letat okoli. NE, nismo vsi taki! Midva z možem greva včasih na dopust z varianto letat okoli in ne poležavat na plaži, včasih pa samo poležavat in ne mignit s prstom. Tako sva bila v Hurgadi in naju sploh ni vleklo pohajkovat okoli in gledat piramide in bla, bla, druge znamenitosti. Pa sva bila sama, brez otrok in sva tudi velika avanturista. Tak, da nehajte nakladat, da ne moreš uživat in kaj imaš od dopusta. Če nekdo ne zna uživat pod polmo ob bazenu z nogami v luft tudi prav,ampak nekateri znamo tudi to. Poleg tega to, da nekateri pravite, da lahko to počnem v Portorožu se blazno motite. In ni vse samo v denraju, da več plačaš, še mnogo več je. Ne vem zakaj pol sploh primorci hodijo na dopuste, če imajo pred nosom zastonj morje in bivanjeuser posted image

Pol pa gledam ljudi, ki gredo na dopuste in nočejo nič zamudit, pa hočejo v 5 dneh vso državo obletet, saj jim je škoda vsakega centa in vsake minute in na koncu so tak povoženi, da še živet ne morejo. Pa tak dopustuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.1.2009 9:27:38 >

(odgovor članu staši)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 11:48:44   
Anonimen
Sem bila v Egiptu (sicer brez otroka) ampak je bilo zelo fajn. Tak da nebi smel biti problem. Je bilo več staršev z malimi dojenčki tam pa ni bilo z nobenim problema.
Meni se zdi hujše dojenčka 10 ur v vročini poleti peljati z avtom na Hrvaško. Glede čistoče, muslimanov... naj te ne skrbi. Ljudje so ful prijazni, bolj kot karteri koli (sploh kot znajo biti zdaj na hrvaškem), hoteli so čisti, posteljina, brisače sveže.
Tak da jaz proti Egiptu, muslimanom nimam kaj slabega povedati. 

(odgovor članu arsha)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 16:38:55   
saskija
V Sloveniji pač obstaja fama, da je z otrokom (dojenčkom) najbolj varno v Sloveniji in na Hrvaški obali in seveda z avtom.

Me zanima koliko od vas je že bilo na dopustu kje drugje kot na  Hrvaškem pa seveda ne mislim slabšalno, gremo pač tja kamor nam dopuščajo finance in nas zanesejo želje.

Toda, če greste z letalom je zadeva zelo enostavna, z vozičkom do letala   se lahko sprehajate, dobite lahko tudi dodaten sedež, deko, vzglavnik, dodaten obrok... hitro ste na drugem koncu sveta., ko pristanete vas že čaka voziček

KjAJ delaš v Egiptu ali kjerkoli drugje; če NE hodite na izlete, uživate pod palmo, si pregrejete kosti, se spočijete, ko vam ostali strežejo in kuhajo.

Čisto vseeno ali greste na Kanarske ali Egipt, če ste v hotelu in pazite na higieno in imate AI se niimate česa bati, v hotelu imate tudi zdravniško oskrbo. Ki je 1000 X boljša kot NA hrvaški obali.

Pišete, da če ste z avtom lahko greste takoj domov, tudi če ste z letalom in zavarovani vam bodo v primeru poslabšanja stanja nudili dodaten let na stroške zavarovalnice in bodo iz Slovenije prišli po vas. 

Želim vam lepe počitnice.


< Sporočilo je popravil saskija -- 23.1.2009 16:42:50 >


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 16:42:06   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Na Hrvaško ne hodim.

V Sloveniji sem si zmožna pomagati sama, popolnoma.
Po Evropi sicer ne v taki meri kot v Sloveniji ampak če je treba, lahko poskrbim za prevoz domov in sem naslednji dan doma.
Ko si enkrat vezan na letalo pa domov ne prideš in si prepuščen v milost in nemilost lokalne oskrbe.


ja ker najboljši zdravniki na svetu so samo v slovenijiuser posted image


in kaj je s tem narobe? saj ne grejo v burkino faso, ampak egiptuser posted image


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 18:30:28   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

Čisto vseeno ali greste na Kanarske ali Egipt, če ste v hotelu in pazite na higieno in imate AI se niimate česa bati, v hotelu imate tudi zdravniško oskrbo. Ki je 1000 X boljša kot NA hrvaški obali.

Pišete, da če ste z avtom lahko greste takoj domov, tudi če ste z letalom in zavarovani vam bodo v primeru poslabšanja stanja nudili dodaten let na stroške zavarovalnice in bodo iz Slovenije prišli po vas. 



Saskija, samo enkrat v življenju sem dopustovala na Hrvaškem odkar sem samostojna in še to zato, ker sem bila tako zaljubljena, da sem se dala prepričat. Po tistem dopustu pa se je moj dal prepričat, da na Hrvaško pa nikoli več. Naši najbližji dopusti so v Egiptu, večinoma pa se odpravimo mnogo mnogo dlje. Kljub temu, da smo izkušeni popotniki, se s petmesečnikom v Egipt nisem hotela odpravit, ker se mi ni zdelo primerno.

Tole, kar si ti zapisala zgoraj glede zdravniške oskrbe in zavarovalnice sem mislila tudi jaz vse do nedavnega, v praksi pa to, kar sem se žal morala prepričati na lastni koži, izgleda zelo zelo zelo drugače. Tako zelo drugače, da te lahko stane kože, sploh, če je govora o dojenčku.
Res, bila sem hudo naivna. Ampak vidim, da nisem edina.
A da te s Slovenije pridejo iskat... bi se smejala, če ne bi bilo tako zelo zelo žalostno!



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 18:34:26   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ja ker najboljši zdravniki na svetu so samo v slovenijiuser posted image

in kaj je s tem narobe? saj ne grejo v burkino faso, ampak egiptuser posted image



In kdo ti je rekel, da v burkini faso nimajo dobrih zdravnikov in dobre zdravniške oskrbe?

Majkami, res pišem v prazno. A ti res misliš, da je v interesu zavarovalnice, da te pelje k dragim zdravnikom v drago bolnico? A ti res misliš, da je v interesu zavarovalnice, da posebej zate organizira let iz kjerkolipačsi do Slovenije?
Ja... you wish!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 18:43:18   
saskija
bumerang burkina faso je bilo karikirano, da pač človek ne gre na vojna področja, v države tretjega sveta... v hotelu AI imaš dobro zdravniško oskrbo.

Glede prevozov v Slovenijo pa ti  100 % ga organizirajo če je ogroženo življenje in se velikokrat izvaja. drugače pa je letalski prevoz nekaj pogostega

če pa ti misliš, da je to da greš na dopust zarota zavarovalnice in agencije pa najbolje da kar ostaneš domauser posted image


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 18:59:48   
bumerang
Saskija, da je bilo karikirano, mi je potegnilo, toliko mi še znese, temu primeren je bil tudi moj odgovor.

A to, da ti organizirajo prevoz, si prebrala v reklamnem katalogu? Spet ponavljam - bi se smejala, če ne bi bilo tako zelo zelo žalostno!
Prevoz ti organizirajo, če ti ni nič, če je ogroženo tvoje življenje ostaneš kar lepo tam kjer si. Bolj hudo je, bolj se trudijo, da ostaneš tam kjer si in da te prepustijo lokalni oskrbi. Ki je takšna kot je in tudi če je najboljša, si je v tistem trenutku, v situaciji kot si, ne moreš zagotoviti. Ti si tam kamor te pelje agent. Verjetno nihče ne hodi s seznanom klinik v žepu, da bi rešilcu rekel kam naj pelje!
In bolj si poškodovan, dlje boš ostal tam kjer si!

Pa tudi, če bi ti slučajno zavarovalnica našla let - niti slučajno se ne potrudi, da bi ti našla tistega, ki odrine prvi, ampak ti da tistega, ki jo najmanj stane (tudi če je s postanki), še ko si ga najdeš sam, ji moraš zagrozit z odvetniki, da se zmiga in ga bookira.

No, tudi če ti zavarovalnica slučajno najde let je potem še cela procedura z letalskim prevoznikom in glavnim pilotom, ki ti mora dat privoljenje, in te sprejeti na krov. Ima pravico, da te odkloni, in to tudi pogosto naredi. In te osebno pregleda v kakem stanju si!
In če nisi zmožen hodit gor ti dovoljenja ne da. V tem primeru te peljejo z nosili za organizacijo takega leta pa sta potrebna najmanj dva tedna!

Veš, eno so reklamni katalogi, drugo pa realnost!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 20:11:28   
saskija
Bumerang:
1. Ti pišeš o potovanjih, mi se pogovarjamo o dopustih v hotelih s polnim programom
2. govoriš da si bila le enkrat na Hrvaškem, kako potem veš da je tam tako tako,sama preživim tam velik del poletja tako da vem kakšna je zdravniška oskrba
3, o letalih nisem prebrala v reviji... pa o glavnem pilotu tudi ne...

Očitno imaš slabe izkušnje, ampak to še en pomeni, da je vse tako črno kot pišeš.

Malo smo se oddaljili od teme.

Lep vikend!



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 20:13:56   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Saskija, da je bilo karikirano, mi je potegnilo, toliko mi še znese, temu primeren je bil tudi moj odgovor.

A to, da ti organizirajo prevoz, si prebrala v reklamnem katalogu? Spet ponavljam - bi se smejala, če ne bi bilo tako zelo zelo žalostno!
Prevoz ti organizirajo, če ti ni nič, če je ogroženo tvoje življenje ostaneš kar lepo tam kjer si. Bolj hudo je, bolj se trudijo, da ostaneš tam kjer si in da te prepustijo lokalni oskrbi. Ki je takšna kot je in tudi če je najboljša, si je v tistem trenutku, v situaciji kot si, ne moreš zagotoviti. Ti si tam kamor te pelje agent. Verjetno nihče ne hodi s seznanom klinik v žepu, da bi rešilcu rekel kam naj pelje!
In bolj si poškodovan, dlje boš ostal tam kjer si!

Pa tudi, če bi ti slučajno zavarovalnica našla let - niti slučajno se ne potrudi, da bi ti našla tistega, ki odrine prvi, ampak ti da tistega, ki jo najmanj stane (tudi če je s postanki), še ko si ga najdeš sam, ji moraš zagrozit z odvetniki, da se zmiga in ga bookira.

No, tudi če ti zavarovalnica slučajno najde let je potem še cela procedura z letalskim prevoznikom in glavnim pilotom, ki ti mora dat privoljenje, in te sprejeti na krov. Ima pravico, da te odkloni, in to tudi pogosto naredi. In te osebno pregleda v kakem stanju si!
In če nisi zmožen hodit gor ti dovoljenja ne da. V tem primeru te peljejo z nosili za organizacijo takega leta pa sta potrebna najmanj dva tedna!

Veš, eno so reklamni katalogi, drugo pa realnost!


da packi tudi to delajouser posted image user posted image user posted image joj joj, če bi to vedelauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
23.1.2009 20:45:57   
bumerang
Saskija:
Ad 1. Pišem o hotelskem dopustu.
Ad 2. Ti kar izvoli. Mene Hrvaška ne mika. Ne zaradi zdravniške oskrbe ampak zaradi tega kar mi lahko nudi.
Ad 3. Ti želim, da bi še naprej imela take izkušnje. V resnici se tragični primeri redko dogajajo, lahko pa se. In takrat je mogoče primerno, da petmesečnega otroka ni zraven. Ker od petmesečnega do nekajletnega čas hitro mine. Tema tega posta pa ni potovati ali ne ampak počitnice s petmesečnico v Egiptu.

...

kasneje

Ah, škoda besed.
Ob taki reakciji ti samo želim, da bi par ur z nekom, ki mora nujno domov, stala na check-inu in trepetala, če te bo tisti pacek spustil na letalo ali ne. Ne samo da si nesramna, bedna si!

< Sporočilo je popravil bumerang -- 23.1.2009 20:50:53 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
24.1.2009 8:03:21   
Anonimen
bumerang,

saskija ni nic nesramna, samo ti enostavno ne razumes kaj ti zeli dopopvedat.

Ce si ti imela eno slabo izkusnjo jo ne mores posplosevati na vse. Kar se je tebi zgodilo je samo en primer in ni vedno tako, ceprav nimam pojma kaj se ti je zgodilo.
Vsi imamo slabe in dobre izkusnje.

Jaz imam glede zdravsta samo eno slabo izkusnjo in sicer iz Hrvaske...In to zeloooo slabo. Pa si ne jemljem pravice da tukaj pametujem kako je to sposna praksa.

Evo to je vse kar ti je med drugim tudi saskija zelela dopovedat.

in pod ps :

Bratranec je potniski pilot, sem ga povprasala o tem ce on sploh sme pregledovat potnike in ali je to sploh res da lahko potnika  pregleda v kaksnem stanju je in ga zavrne??

Ves kaj pravi :
Ce sem nore gobe jedla user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
24.1.2009 8:05:39   
Anonimen
Pa da ne bos zdaj rekla da sem tud jaz nesramna...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
24.1.2009 8:34:01   
bumerang
Ne, nisi. Ker si povedala bisteno drugače.
Se pa vseeno s tabo ne strinjam. Ker vem, da nisem edina. Ker sem govorila z ljudmi, ki se jim je zgodilo podobno, ker mi je agentka povedala kaj vse se dogaja, enako stevardese na letalu, enako zdravniki, ko smo enkrat prišli domov, enako odvetniki, ki smo jih kontaktirali ...
Tako tudi tebi svetujem, da vprašaš več kot enega pilota. Ja, pilot ima pravico (in dolžnost), da se pozanima o potnikih, ki so na letalu (v ta namen imajo pred letom tudi breafing) in potnika, ki za let ni primeren, odkloni. In to tudi dejansko naredi. Neglede na to, da je zate nujno, da se vrneš domov.

In še enkrat ponavljam.
Naslov posta je "počitnice s 5-mesečnico v Egiptu" ne počitnice v Egiptu.

Se pa ne bi s tabo kregala, ker te bom še potrebovala. user posted image  
Doma kljub vsemu ne nameravam ostat.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
24.1.2009 17:54:28   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: ****

bumerang,

saskija ni nic nesramna, samo ti enostavno ne razumes kaj ti zeli dopopvedat.

Ce si ti imela eno slabo izkusnjo jo ne mores posplosevati na vse. Kar se je tebi zgodilo je samo en primer in ni vedno tako, ceprav nimam pojma kaj se ti je zgodilo.
Vsi imamo slabe in dobre izkusnje.

Jaz imam glede zdravsta samo eno slabo izkusnjo in sicer iz Hrvaske...In to zeloooo slabo. Pa si ne jemljem pravice da tukaj pametujem kako je to sposna praksa.

Evo to je vse kar ti je med drugim tudi saskija zelela dopovedat.

in pod ps :

Bratranec je potniski pilot, sem ga povprasala o tem ce on sploh sme pregledovat potnike in ali je to sploh res da lahko potnika  pregleda v kaksnem stanju je in ga zavrne??

Ves kaj pravi :
Ce sem nore gobe jedla user posted image user posted image user posted image user posted image


moj mož pa je dodal da najraje delajo ginekološkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
24.1.2009 18:08:54   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Saskija:
Ad 1. Pišem o hotelskem dopustu.
Ad 2. Ti kar izvoli. Mene Hrvaška ne mika. Ne zaradi zdravniške oskrbe ampak zaradi tega kar mi lahko nudi.
Ad 3. Ti želim, da bi še naprej imela take izkušnje. V resnici se tragični primeri redko dogajajo, lahko pa se. In takrat je mogoče primerno, da petmesečnega otroka ni zraven. Ker od petmesečnega do nekajletnega čas hitro mine. Tema tega posta pa ni potovati ali ne ampak počitnice s petmesečnico v Egiptu.

...

kasneje

Ah, škoda besed.
Ob taki reakciji ti samo želim, da bi par ur z nekom, ki mora nujno domov, stala na check-inu in trepetala, če te bo tisti pacek spustil na letalo ali ne. Ne samo da si nesramna, bedna si!


zdaj sem pa osebno užaljenauser posted image user posted image user posted image  bodi srečna da te pacek spravi na zemljo  user posted image

Res oprosti, če sem te užalila to ni bil moj namen, ampak očitno je tako izpadlo, želim vam čimveč dopustov z lepimi spominiuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
25.1.2009 14:09:06   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Na Hrvaško ne hodim.

V Sloveniji sem si zmožna pomagati sama, popolnoma.
Po Evropi sicer ne v taki meri kot v Sloveniji ampak če je treba, lahko poskrbim za prevoz domov in sem naslednji dan doma.
Ko si enkrat vezan na letalo pa domov ne prideš in si prepuščen v milost in nemilost lokalne oskrbe.



ja ker najboljši zdravniki na svetu so samo v sloveniji


in kaj je s tem narobe? saj ne grejo v burkino faso, ampak egip


Ja in?

Bila sem tako v Burkini Faso in Egiptu.

Driskala sem samo v Egiptu v AI hotelu s 5 zvezdicami, kjer se nisem niti dotaknila neprekuhane oz toplotno neobdelane hrane, raznih solat, sladic in raznoraznih domačih tekočih zvarkov z ledenimi kockami.

Jaz sem jo odnesla še kar dobro, mož je skoraj dehidriral.

Zdravniška oskrba?
Hmm, če ne odmislim nekega lokalnega lekarnarja, ki se je izdajal za dohtarja, je v resortu mogoče celo bil lokalni zdravnik. Po dozi svinjsko močnega antibiotika (s precej dolgim seznamom zoprnih in tudi nevarnih stranskih učinkov), se sicer do odhoda nekako "sestaviš".
V nobenem primeru pa si ne predstavljam, da bi se tja odpravila s 5-mesečnikom.

Torej:
Egiptovski resporti Sharm el Sheik, Taba, Dahab - vse to so lepe destinacije, pravzaprav idealne za novembrski ali zgodnje aprilski enotedenski skok "v tople kraje", vendar mora biti otrok star vsaj eno leto, raje 2.


Egipt je država, žal znana po res hudi umazaniji in po oporečni vodi.
Če naj bi bilo za osnovno higieno še nekako poskrbljeno v hotelih s 5 zvezdicami znanih zahodnih verig, pa žal za Egipt ostaja nerešen problem oporečna voda.

Tudi če si še tako pazljiv kaj ješ in piješ, se zastupitvi žal ne moreš 100% izogniti. Ker baktrijsko onesnaženo vodo uporabljajo ne le za pripravo hrane, pač pa tudi za pomivanje posode, rpibora, otd.
In to je eden od glavnih razlogov, zakaj je rinit v Egipt s 5-mesečnikom neodgovorno.



(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Počitnice s 5-mesečnico v Egiptu
25.1.2009 14:13:55   
Anonimen
Bratranec je potniski pilot, sem ga povprasala o tem ce on sploh sme pregledovat potnike in ali je to sploh res da lahko potnika  pregleda v kaksnem stanju je in ga zavrne??


Seveda ga lahko, ce ga ze prej ne zavrne letalisko osebje.
Njegova dolznost je, da poskrbi za varen let in to vkljucuje vse elemente, ki nanj vplivajo, tudi neprimerne potnike, kar so lahko tudi potniki z diagnozo bolezni, ki ne prenese leta, ali daljsega leta.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...
Najboljši slovenski ranči za družine
Preverite seznam najboljših slovenskih rančev za družino po regijah, ki smo si izposodili na spletni strani Kamzmulcem.s...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?