|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: hojica
5.2.2009 13:35:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nekateri otroci se pa pač ne plazijo.......user posted image


aja, zato jih je treba dat v hojco, al kako? user posted image


Le odgovorila sem na ta del tvojega posta.....user posted image

ne vem, kam se vam z otroki toliko mudi? Kaj je narobe s tem, da se plazi po tleh do ne vem katerega meseca? a veste, plazenje ima svoj namen. Če mi ne verjamete, kako literaturo preberte, k o tem veliko piše, sam strokovnjakom je treba verjet.....


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: hojica
5.2.2009 13:38:23   
Freycha
mogoče se marsikateri otrok niti ni naučil plazit, ker so ga prehitro dali v hojico in ni imel interesa potem po tleh štrckat, če je s tisto plastiko naokoli laufal user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: hojica
5.2.2009 13:43:08   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: annya

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: baki

tk jst vam pa tk povem moja puncka je bla v hojici od 6 mesca z 9 mescam je shodla.zdaj sem 2 noseca rok mam cez 14 dni pa bom spet dala v hojco sam ne prej ko pr 6-7 mescih


a misliš, da je otrok prej shodil zaradi hojce?

ker če je, je to za otroka slabo. Otrok se sam postavi na noge in sam začne delati korake KO je dovolj zrel za to. Ne samo mentalno, predvsem fizično. Ko je hrbtenica dovolj čvrsta, ko so noge dovolj močne itd.... mislim, verjetno z namenom večina otrok shodi šele po prvem letu, ne?

ne vem, kam se vam z otroki toliko mudi? Kaj je narobe s tem, da se plazi po tleh do ne vem katerega meseca? a veste, plazenje ima svoj namen. Če mi ne verjamete, kako literaturo preberte, k o tem veliko piše, sam strokovnjakom je treba verjet.....


Večje kozlarije pa še ne no....najboljše da vse kar preberemo - vrjamemo...razni priročniki,vzgojne knjige in te zadeve so namenjene da avtor služi,ne pa da bomo mi delali po nekih knjigah in ostalih zadevah...ali pa še večja bedarija-ker nam je nekdo tako rekel!!!!Treba je delat po lastni presoji in pameti, ne pa kaj nam drugi rečejo,pa če so še ne vem kaki "strokovnjaki" (ker če imajo ne vem kakšno šolo še ne pomeni da so strokovnjaki)!!
Pa še nekaj,jaz osebno (pa sem že dala kar nekaj otrok skoz,kot varuška in vzgojiteljica)še nisem slišala da bi bila hojica škodljiva za otroka oz. da so bile zaradi nje kakšne težave (razen iz strani zdravnikov, samo to je pač njihovo delo-za  to "oglaševanje" oni dobijo razne ugodnosti ali celo plačila)!!


In ti si vzgojiteljica...ajme.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: hojica
5.2.2009 13:49:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

mogoče se marsikateri otrok niti ni naučil plazit, ker so ga prehitro dali v hojico in ni imel interesa potem po tleh štrckat, če je s tisto plastiko naokoli laufal user posted image


Mogoče, mogoče pa tudi ne......user posted image

moja hči se tudi ni plazila....in sem takrat bila tudi jaz v grozni paniki, kaj pa zdaj......bo imela pri 15 letih hrbtenico poškodovano, kolke v nenormalnem položaju, bodo ramena povešana......ker vse to sem prebrala na tem foromu, da je otroka POTREBNO NAUČITI plaziti......in ko je imela 10 mesecev sem vprašala svojo pediatrinjo kaj naj delam, ker se otrok noče plaziti......in mi je odvrnila, da nič.....da se eni pač ne plazijo....in da je z njo čisto vse vredu.......in smo jo pri 10 mesecih dali v hojico, ker se je že postavljala na noge, hoja ob opori ji ni vedno zadostovala in v hojici je tista 2 meseca, dokler ni dokaj stabilno hodila, zelo uživala......nikoli ni hodila po prstih, padala tudi ni pretirano.......

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: hojica
5.2.2009 15:28:33   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Zasledila sem, da se da kupiti hojco od 4. meseca dalje. Imam malo zverinico staro 3 mesece. Ali jo je pametno dati tako zgodaj v hojco ali se malo počakam? To mi je padlo na pamet, ker je bolj zivahen dojencelj in podnevi bolj slabo spi. Glavico že sama drzi pa tudi ko jo imam v naročju se kar nekako dviguje. Vase mnenje? Sicer je "kao malo boljša in dražja hojica". Ali je to v bistvu sploh vazno?


koliko je stara user posted image   se mi zdi, pa ne zameri, da malo prehitevaš dogodke...poleg tega sam nisem pristaš hojice, in je mi zdaj ko bil ahko bila aktualna ne uporabljamo...pa več jo odsvetuejo kot hvalijo...
kaj je pa to kao boljjša hojica, pa jaz ne vem...tako da ne vem, kaj bi ti še rekla...user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: hojica
5.2.2009 15:32:27   
annya

In ti si vzgojiteljica...ajme.user posted image


Ja sem!!!!Napisala sem samo svoje mnenje in kaj vem iz izkušenj, saj za to pa je forum!Kaj pa ve počnete s svojimi malčki pa je vaša stvar!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: hojica
5.2.2009 15:34:25   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: annya


In ti si vzgojiteljica...ajme.user posted image


Ja sem!!!!Napisala sem samo svoje mnenje in kaj vem iz izkušenj, saj za to pa je forum!Kaj pa ve počnete s svojimi malčki pa je vaša stvar!


eno je, ko zagovarjaš svoje mnenje, drugo pa je, da se opredeliš za vzgojiteljico in zavzameš mnenje, kot si ga, ker potem pa samo upam, da nisi vzgojiteljica v našem koncu..... štekaš razliko?

še to: daj mi prosim odgovori na vprašanje user posted image

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: hojica
5.2.2009 15:37:03   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: annya

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: baki

tk jst vam pa tk povem moja puncka je bla v hojici od 6 mesca z 9 mescam je shodla.zdaj sem 2 noseca rok mam cez 14 dni pa bom spet dala v hojco sam ne prej ko pr 6-7 mescih


a misliš, da je otrok prej shodil zaradi hojce?

ker če je, je to za otroka slabo. Otrok se sam postavi na noge in sam začne delati korake KO je dovolj zrel za to. Ne samo mentalno, predvsem fizično. Ko je hrbtenica dovolj čvrsta, ko so noge dovolj močne itd.... mislim, verjetno z namenom večina otrok shodi šele po prvem letu, ne?

ne vem, kam se vam z otroki toliko mudi? Kaj je narobe s tem, da se plazi po tleh do ne vem katerega meseca? a veste, plazenje ima svoj namen. Če mi ne verjamete, kako literaturo preberte, k o tem veliko piše, sam strokovnjakom je treba verjet.....


Večje kozlarije pa še ne no....najboljše da vse kar preberemo - vrjamemo...razni priročniki,vzgojne knjige in te zadeve so namenjene da avtor služi,ne pa da bomo mi delali po nekih knjigah in ostalih zadevah...ali pa še večja bedarija-ker nam je nekdo tako rekel!!!!Treba je delat po lastni presoji in pameti, ne pa kaj nam drugi rečejo,pa če so še ne vem kaki "strokovnjaki" (ker če imajo ne vem kakšno šolo še ne pomeni da so strokovnjaki)!!
Pa še nekaj,jaz osebno (pa sem že dala kar nekaj otrok skoz,kot varuška in vzgojiteljica)še nisem slišala da bi bila hojica škodljiva za otroka oz. da so bile zaradi nje kakšne težave (razen iz strani zdravnikov, samo to je pač njihovo delo-za  to "oglaševanje" oni dobijo razne ugodnosti ali celo plačila)!!


ti si kaj po poklicu?
Plazenje ima svojpomen...in to velik!

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: hojica
5.2.2009 15:37:06   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Hvala za vaše komentarje. Spet ponavljam, ker vidim, da se nekateri ne potrudite niti toliko, da preberete post-e do konca. Nisem je mislila dati s tremi meseci v hojico, saj nisem otrok. Stara sem 29 let. "Čez moje roke je šlo" najmanj 5 otrok od mojega 7.ga leta.  Hojice nismo nikoli prakticirali ker nas je bilo zmeraj dovolj okrog otroka, da ni bilo potrebe. Tudi če bi jo kasneje dala v njo, saj ne bi bila cel dan. To je tistih nekje 15 min da das npr. perilo prati ali kaj podobnega.


aha oprosti, sem jaz tud zgleda površno brala...pa narobe razumela...no ti boš itak nardila kot boš...in tako je prav...Jo pa lahko tud kam drugam daš na primer...jaz sem mojo na primer pustila v postlici...user posted image  če sem kaj mela za opravit...pa stajica,..

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: hojica
5.2.2009 15:38:15   
Čmrlika
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Zasledila sem, da se da kupiti hojco od 4. meseca dalje. Imam malo zverinico staro 3 mesece. Ali jo je pametno dati tako zgodaj v hojco ali se malo počakam? To mi je padlo na pamet, ker je bolj zivahen dojencelj in podnevi bolj slabo spi. Glavico že sama drzi pa tudi ko jo imam v naročju se kar nekako dviguje. Vase mnenje? Sicer je "kao malo boljša in dražja hojica". Ali je to v bistvu sploh vazno?


aha,ampak si malo čudno napisala...kaj bi zdaj naj človek tu razumel...mi je žal da sem se opravičila

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: hojica
5.2.2009 15:46:58   
lemavrica
Se mi zdi da je najbolj važno da se lahko mamica pohvali "naš/a je pa shodil/a že pri ___ ( poljubno vstavi samo da bo manj kot 1 leto ). In iz tega potem pride da se otroke daje v razne hojice. Naš je ni nikoli imel, ko je bil čas je shodil in to je to. še vsak je shodil do OŠ.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: hojica
5.2.2009 16:16:22   
annya
Ja v vrtcu ni hojic,tako da iz tega stališča mnda ne no...user posted image

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: hojica
5.2.2009 18:06:28   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Ja v vrtcu ni hojic,tako da iz tega stališča mnda ne no...user posted image


a meni pa še vedno ne boš odgovorila na vprašanje, al kako? user posted image

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: hojica
5.2.2009 18:24:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Če mi ne verjamete, kako literaturo preberte, k o tem veliko piše, sam strokovnjakom je treba verjet.....


Kar se hojice tiče, se strinjam, da definitvno prej škodi kot pa koristi - če pa res tako zelo škodi, kot trdijo raznorazni strokovnjaki je pa drugo vprašanje in je odvisno še od drugih dejavnikov (koliko je otrok star, koliko je že gibalno razvit, koliko je sploh v hojici na dan itd. itd.).

Kar se pa strokovnjakov tiče, pa moram rečti, da pa vsega kar rečejo, tudi ni za jemati za sveto, ker si itak za pol stvari vsakih nekaj let premislijo. Če samo pogledamo nekaj splošno znanih primerov: včeraj so bili za otroka obvezni ortopedski čevlji, danes vse, sam ortopedske ne; včeraj so otroci morali spati na trebuhu, danes bog ne daj na trebuh; eni strokovnjaki trdijo, da je najboljše tudi otroka, ki ima v redu kolke, preventivno široko povijat, drugi, da se kolki lepše razvijajo, če otrok ni široko povit in lažje brca; včeraj je paradižnik povzročal raka, danes varuje pred njim in še in še bi lahko naštevali. Ne rečem sicer, da si ni pametno kako literaturo prebrat, ampak preveč se obremenjevat in vse verjet pa tudi ne velja. Včasih se je še najboljše kar na svojo intuicijo zanesti.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: hojica
5.2.2009 18:36:47   
amar
jaz isto menim naj se vsak odloči kakor se mu zdi najbolj prav.tudi sama sem bila zelo dolgo proti hojici,,tudi zato ker jo je moja kolegica uporabljala pri svoji punčki.zardi hojice naj bi še danes hodila vRA.stara je pa dve leti,kar nekaj česa je hodila po prstih vendar je sedaj vse uredu.no tudi sama sem rodila in imam sinka starega 5 mesece, in jaz tista ki sem bila ful proti sem jo že šla kupit.ker ni vse res kar pravijo za hojico,pa sej smo jo vsi imeli ko smo bili majhni a ni res??kaj pa nam manjka??in ni res da otroci hodijo po prstih zaradi hojice??!!tisti ki misli da je to res naj mi potem razloži zakaj moja mami ,ki nikoli v življenju ni bila v hojici občasno stoji ali hodi po prstih ,zakaj??ne rečem da neke stvari niso resnične ampak mal je treba premislit pa normalno vsak po svojem občutku.   


LP

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: hojica
5.2.2009 20:40:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Nekateri otroci se pa pač ne plazijo.......user posted image


jst si pa upam z 100% gotovostjo trdit, da vsak otrok bo plazil, če se mu to pusti. pa to ne pomeni sam to da daš otroka na tla. tu je še en kup zadev. otroke posedate in zalagate z blazinami, ko še niso sposobni sami sedet. otroke imaste nonstop v nekih ležalnikih ( celo spijo notriuser posted image ), kjer nima kaj - nobena mišica mu ne dela, tam lohk sam leži in gleda. pol raznorazni stolčki oblazinjeni ( ala primapapa itd. ) - podobn drek - pa da ne govorim o hojci. in pol bi rade da se otrok plazi in normalno razvijauser posted image kako le? če pa otroka pustiš, da počne tisto kar zmore, pa brezskbi da se bo pravilno razvijal in bo osvojil tudi plazenje, ker to je NORMALNI del otrokovega razvoja. ti raznorazni pripomočki pa mu ga onemogočajo. in najlažje je rečt ja eni otroci se pač ne plazijo. in met otroka cel dan v ležalniku in met mir pred njim. in pol ga dat v hojico in rečt joj, ko je pa tko užival v njej. pa shodil je pri 9ih mesecih...( juhej, prvi na vasi...)

user posted image


(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: hojica
5.2.2009 21:01:47   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
jst si pa upam z 100% gotovostjo trdit, da vsak otrok bo plazil, če se mu to pusti.


Kako si lahko tako 100%? Tudi meni je P rekel, ko me je skrbelo, da se še ne plazi, točno to: "eni otroci se pač ne plazijo". Dobro - plazi se po trebuhu kot kača, ampak po prav po štirih pa ne in konec. Sede, vstane, hodi - vse, po štirih pa ne zna, pa čeprav smo ji kazali in jo učili. Ampak no - ti verjetno veš bolje kot en brezvezn pediater.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: hojica
5.2.2009 21:05:13   
Anonimen
Kako si lahko tako 100%? Tudi meni je P rekel, ko me je skrbelo, da se še ne plazi, točno to: "eni otroci se pač ne plazijo".


pač semuser posted image

in kaj bi ti naj rekel drugega...karkoli bi ti, bi imel samo dodatno delouser posted image čist možno pa tud, da je en brezvezen pediater, k pojma nima...k tist k ga ma, ti tega definitivno ne bo reku.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: hojica
5.2.2009 21:12:13   
zmajaz
Na take izjave lahko rečem samo - "no comment", ker s takimi vsevedneži se itak nima nobenega smisla pogajati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: hojica
5.2.2009 21:19:27   
Anonimen
nobenega smisla pogajati.


user posted image user posted image user posted image

o čem bi se pa pogajala

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: hojica
5.2.2009 21:29:04   
zmajaz
Ja o čem - ali drži, da bi se prav vsak otrok plazil, če "bi mu starši pustili" ali se nekateri ne glede na vse vendarle ne bi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: hojica
5.2.2009 21:42:21   
Freycha
zmajaz jaz se sicer z ullo težko kje strinjam user posted image  RAZEN pri razvoju se strinjam z njo skoraj 100%.

Povej po pravici,
1. koliko ur na dan je otrok preživel na tleh oz. na neki trdi podlagi, kjer se je lahko gibal kolikor se je hotel?
2. koliko ur na dan je otrok preživel v nekih stolčkih, gugalnikih, stajici, hojci, itd?
3. koliko ur na dan si se ti z otrokom ukvarjala, da bi se začel plaziti. Od tega, da bi mu pokazala, kako naj bi se to delalo, do tega, da ga animiraš z nečim, da dobi željo do tiste stvari priti?


< Sporočilo je popravil Freycha -- 5.2.2009 21:53:02 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: hojica
5.2.2009 21:50:03   
Anonimen
z ullo težko kje strinjam


user posted image user posted image eh, pa sj ni tak težko nouser posted image

me pa zanimajo odgovori na vprašanja....pol se pa lohk začnemo pogajatuser posted image

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: hojica
5.2.2009 21:55:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
zmajaz jaz se sicer z ullo težko kje strinjam user posted image  RAZEN pri razvoju se strinjam z njo skoraj 100%.

Povej po pravici,
1. koliko ur na dan je otrok preživel na tleh oz. na neki trdi podlagi, kjer se je lahko gibal kolikor se je hotel?
2. koliko ur na dan je otrok preživel v nekih stolčkih, gugalnikih, stajici, hojci, itd?
3. koliko ur na dan si se ti z utrokom ukvarjala, da bi se začel plaziti. Od tega, da bi mu pokazala, kako naj bi se to delalo, do tega, da ga animiraš z nečim, da dobi željo do tiste stvari priti?


Ma - sem že začela pisati odgovor na vsa ta tvoja vprašanja, pa me je prešinilo - čemu?
Imam zdravega, veselega, gibalno dobro razvitega otroka, ki zna pri svojih 13 mesecih (pa že kar nekaj časa) praktično vse, razen "pravilno" plazit po vseh štirih (če se ji ravno zazdi, se namesto tega plazi po trebuhu ali se premika sede, pri čemer si pomaga z nogami in rokicami), zato ne vidim nobenega razloga, da bi se morala pred komer koli zagovarjati kaj in kako smo počeli in kaj nismo.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: hojica
5.2.2009 22:00:17   
Freycha
ja lej, moja je tudi eno stopnjo v razvoju preskočila, ker je iz sedečega položaja prehitro šla v vstajanje in ni osvojila 100% sedenja. Sedaj se ni to (hvala bogu) nikjer ne pozna........

mi je super, da je vse ok.... samo glede na to bi ti mogoče lahko pokazala, zakaj tvoj otrok ni puzal, glede na to, da trdiš, da ni nujno, da se otrok plazi.

kaj pa veš, mogoče bo imel pa ploska stopala, al bo pa na o oz. na x hodil, pa ne boš to povezala s plazenje ima pa recimo veze... ne vem, pač razmišljam.........

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?