|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   delitev stroškov
21.4.2005 13:16:03   
babylove
Nekaterim je pač bolj všeč, da imajo ločene finance - in če se zaradi tega bolje počutijo, je prav, da imajo takšno ureditev.

Mi2 imava skupen bančni račun, na katerega se stekajo vsi prihodki. Oba smatrava družino (mi2 + mulček) za eno celoto, zato tudi financ ne ločujeva. Komaj sva se poročila (pred tem sva drug drugega do potankosti naštudirala ;)) in ne razmišljava o ločitvi, sicer se niti poročila ne bi, še manj pa otroka na svet spravila. Ne gledava, po čigavi zaslugi se račun polni ali prazni, pozorna sva samo na stanje na računu, da se lahko orientirava in delava projekte za naprej (menjava avta, krediti ipd.). Oblačila kupujeva brez medsebojnega obveščanja, pri tem oba ravnama gospodarno in ne trošiva po nepotrebnem, česar pa tudi s svojim denarjem ne bi počela. Za večje stvari se dogovarjava in skupaj razmisliva o nakupu - zadnji tak primer je bil hišni kino, ki mojega žuli že lep čas, in sva razumno ugotovila, da ga ne potrebujemo tako nujno.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   delitev stroškov
21.4.2005 13:21:59   
Magi*
se podpišem pod babylove. je pa ta varianta s skupnim računom prav fina ideja.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   delitev stroškov
21.4.2005 14:28:44   
zoya_
babylove... tudi pri nas je bil hišni kino zadnjič na tapeti, pa sem sem zargumentirala in se je strinjal, da ga ne rabiva. Bova raje za kaj drugega našparala :)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   delitev stroškov
21.4.2005 14:40:57   
baguSka
Men pa reče da nikol u življenju ni meu takih stvari in da si jih bo kupu ker si jih lohk prvošč in je tko že ta drug kino doma :zmeden: Sam se ne sekiram, nej ma če hoče. No sekirama se ne dokler je dnar pr hiš. K ga pa ne bo pa verjetn ne bo glih takih stvari kupvou :zmeden:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   delitev stroškov
21.4.2005 15:03:37   
tesa
Pri nas gre itak od obeh polovico plače v hišo oz. kredit za hišo; ostalo pa jaz plačujem položnice, on pa da za trgovino in vsak mesec smo skoraj prekratki:(
Obveznosti zaenkrat še še zmoremo plačevati sproti.
Lastne potrebe?? Kaj je že to????:hudicek:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   delitev stroškov
21.4.2005 16:22:19   
NinKa
Tut jaz se podpišem pod post od Babylove.... vse je naše. Sicer imava vsak svoj racun, ampak sam zato da denar nekam pač gre. Nakupi, običajno gremo skupaj in se plačujejo s karticami. Oblačila....nakupujemo skupaj....Ja, tisto za presenečenja pa imamo vsak nekaj na strani, .....drugace pa se o nakupih pomenimo, racionalno kupujemo večje stvari,.....osebni stroški (frizer za vse 3, čevlji in torbice - jaz sem nora na njih) so skupni, ne pijeva in ne kadiva, če gre kdo kdaj na kako :kava: se ne pozna na računu......

Sicer pa si neznam predstavljat kako bi bilo, ce bi dala z racuna vsak podobno vsoto plače. Ker tut ko bom šla v službo, ne bom pod nobenim pogojem dobila take plače kot jo ima on. In kaj potem jaz dam za dogovorjeno vsoto mojo celo plačo, medtem ko partner samo nek manjši procent????

MEn se ne zdi fer, .....določen svoj znesek JA, stroski morajo bit pokriti JA, vse kar je pa več (kolikor pač je) pa se da na stran - varčuje za večje cilje (beri: hiška)

:sloncek::kuza::sloncek:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   [Brisano sporočilo]
21.4.2005 19:55:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   delitev stroškov
21.4.2005 22:05:25   
Pupica
Pri nas je trenutno rahla kriza, saj je moj :love: na zavodu za zaposlovanje:(
Tako da plačujem obveznosti jaz.
Pa kar nekako gre. Si pač ne privoščimo potovanj v tople kraje:morje:bodo pa potem potovanja toliko slajša:)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   delitev stroškov
22.4.2005 9:25:00   
Willson
Midva tudi ne poznama moje/tvoje, vse je MOJE :)-:)-:)- lp

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   delitev stroškov
22.4.2005 9:27:23   
KIRA
oba vse. če eden ne more, pač drugi plača in obratno. tu ni moje in tvoje. denar je od obeh. sicer pa jaz svoj račćun zapiram in poslujem samo še z moževim, ker sem pooblaščena, pa še stroškov z vodejem je manj itd...
če denar rabim, ga pač dvignem. za večje nakupe se itak zmeniva, če pa kateri "špara" denar za plačilo računa (kritje TRR recimo ali plačilo položnic), pač pove, da to še ni urejeno, in da se naj ne dviguje tačas. pač je malo boj stiska in je treba fejst pazit kdaj in koliko dvigneš...
LP

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   delitev stroškov
22.4.2005 9:32:30   
KIRA
pozabla povedat: sem tako zdrihtala da priliv oz. porodniško tudi dobivam na možev račun.
drugače pa sva si tudi - stanje izmenično pokrivala, kot se je pač dalo (na NLB). sedaj pa uporabljava samo še možv račun na NKBM. bolje tako. plačujem pa tudi preko spleta.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   delitev stroškov
22.4.2005 9:35:55   
Willson
Babu, oprosti, ker sem tako radovedna, ampak kaj pa dela s starimi tehničnimi pripomočki, a jih morda prodaja na boljšem sejmu:)-:)-:)- lp

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   delitev stroškov
22.4.2005 15:05:28   
pika74
Midva nič ne deliva.

Moje je njegovo in njegovo je moje. Vse skupaj je pa najino8)8).

Ko si kaj želiva, si kupiva.
Položnice imajo pa prednost:)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   delitev stroškov
22.4.2005 15:06:41   
Ro-La
Mi2 imava vse skupaj, plačuje pa tist, ki ima tisti trenutek več na računu. Ne deliva na moje in tvoje, to je vse najino.

Denar mora krožit.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   delitev stroškov
22.4.2005 15:10:33   
pika74
romci - krožit mora ja :bravo::bravo::bravo:

pa važn je, da na konc spet nazaj pride :)-:)-:)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   delitev stroškov
22.4.2005 15:33:19   
ZARA
Midva tud na kup vzeva,pa je...ni delitve!!

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   delitev stroškov
22.4.2005 15:36:07   
pika74
ja, če deliš, morš še provizijo plačat:)-

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   delitev stroškov
22.4.2005 19:05:24   
Pia73
Midva imava tudi vse skupaj.

krenamami se mi zdi, da nisi srečna, če ne provociraš. Jaz imam namen biti z mojim možem do konca življenja, sicer se sploh ne bi poročila z njim. Kaj mi potem nudi partnerska zveza, če bi že zdaj razmišljala o ločitvi. To mi je pa res čisto mimo!

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   delitev stroškov
23.4.2005 21:24:51   
miševi
Tudi midva imava vsak svoj račun, vendar gre denar skupaj in ga porabiva skupaj. Za finance skrbim jaz, gledam, da je vse plačano, da imamo za hrano in obleko, da kaj prišparamo in da se imamo lepo. Če moj :love: slučajno kaj dvigne z računa, mi pove že prej, da vidiva ali smo še v + stanju. Vedno vse pretehtava skupaj. In zdi se mi odlično, pa še pregled nad prihodki je odličen, ker si vse vedno zapišem.
Vsak pa pač dela, kot mu / jima paše.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   [Brisano sporočilo]
24.4.2005 12:02:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   delitev stroškov
25.4.2005 9:22:58   
mirjamca
Midva imava en zvezek v katerega vpisujeva tekoče izdatke (položnice, hrana, benz, ipd.) in kdo je plačal. Vsak konec meseca poračunava in vidiva kdo je dal več in koliko več in gledava, da sva dolgočasovno kolikor toliko "fifty-fifty".
trenutno gradiva hišo in si po istem sistemu zapisujeva izdatke ter plačitelja - ker tu ne more biti "50-50" ker ima pač eden večje zaledje, bova tako v slučaju kakega družinskega razdora (nikoli se ne ve) vsaj vedela, kdo je koliko vložil.
Zapisovanje izdatkov se nama zdi zelo OK, ker tako vsaj veva kam denar tako hitro skopni.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   delitev stroškov
26.4.2005 6:35:12   
Vesna
racun imava vsak svoj,denar pa gre od obeh za vse,ne on ima malo vecje stroske(prezivnina,krediti),tako da za poloznice in hrano skrbim jaz,ko zmanjka seveda vskoci on,obleke kupuje vecinoma on za oba.Sparava pa nic,ker vse sproti zapraviva

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 72
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?