|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mešani zakon
26.2.2009 0:08:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Tanja55 jaz vem da ti obvladas user posted image  Saj to je tvoj studij vendar..toda jaz bi samo rada razlago veroizpovedi, ki jo bo razumel 5 letnik in neko logicno razlago na moja vprasanja ne pa filozofije.user posted image

In logicno je da bi mi moral to znat razlozit vsak katolik, saj vsako nedeljo pri masi izgovarja verjamem....bla, bla, bla..




hja, ves kaj ti bom rekla user posted image user posted image  5 letnik se ne bo spraseval o trojni naravi Boga, njemu bo cist logicno da je troedini, tko kot je Visnu cist logicen enemu Indijcku pri 5 letih. Sej ce beres Malega princa lepo vidis, da to kar odrasli vidimo kot klobuk, mali princ z ocmi otroka vidi boo, ki je pojedla slona user posted image user posted image  
 
mal tezko je preprosto razlozit nekaj o cemer so se ljudje prerekali 2000 let (in se se vedno prerekajo). Lahko samo posplosis in reces Bog je troedini, Oce, Sin in Sv. Duh; utelesen po Sinu in navdahnjen od Sv. Duha. Ampak se vedno en Bog.  In pol mas nekaj podobnega kot Ni ga Boga razen Boga in Mohamed je njegov poslanec.
 
A ves kregamo se samo zato, ker ne moremo razumet, da bi lahko vsi verjeli v istega ENEGA Boga. Jst pa vseeno mislim, da je to to...prav en je za vse nas, razumemo ga pa drugace. To pa ne vem zakaj bi bilo tako napacno...ceprav zdej bodo pa udrihali po meni kolk nisem prava kristjanka. No ja, jst sem ekumenska kristjankauser posted image user posted image  sej ves, vedno za spravouser posted image .
 
 




Jaz pa mislim da se kregamo( kristjani in muslimani ) zato :

1. Ker so ljudje negativno nastrojeni zaradi antipropagande in sploh od kar se je zacel se terorizem.
2. Zaradi nepoznavanja Islama.

... eh bom raje nehal ampak imela sem v mislih vsaj 10 tock za nastet.

Point je v tem da mi ni jasno in mi nikdar ne bo jasno zakaj moja mama kot katolik tukaj v muslimanski drzavi zivi brez spotikanja ob njo in njeno vero ali njen izgled prav tako kot vecina drugih kristjanov, med tem ko je meni kot muslimanki v EU oziroma Sloveniji kar naprej treba gledat ljudi ki zavijajo z ocmi in poslusati neokusne komentarje???

Zakaj?

In pa zakaj kristjani tako zelo ne marajo muslimanov ko pa smo si po veri vendar zelo blizu in verjamemo v Jezusa in Marijo kot brezmadezno...
Jezus ki je kristjanom tako svet saj ga imajo za Boga je pri nas na istem mestu kot Mohamed in ga spostujemo kot Bozjega poslanca. Marija ki naj bi bila za katolike Bozja mati je za nas posebna zenska ena izmned 4 najcistejsih in najboljsih kar jih je bilo in jih bo.
Pa nas kristjani ne marajo in pravijo da smo krivoverci in je Islam nekaj najhujsega kar obstaja en papez je rekel, da so Koran - satanski stihi al kako ze? ...

Med tem ko se z Judi tako dobro razumejo pa ti pravijo da je Jezus , ki je njim svet navdna prevarantska baraba ( naj mi Bog oprosti ) in Marija da ne recem kaj...( niti zapisat ne upam )

Kje je tle logika??

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: mešani zakon
26.2.2009 0:13:20   
veveričica
jaz pa mislim da ni toliko sovražtva med  muslimani in katoličani .naša vera uči tudi da spoštujemo ostale vere in to je zame zelo pomembno.pa prosim ne bit tko nacionalistične nekatere.**** kje pa živiš ti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: mešani zakon
26.2.2009 0:36:35   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Point je v tem da mi ni jasno in mi nikdar ne bo jasno zakaj moja mama kot katolik tukaj v muslimanski drzavi zivi brez spotikanja ob njo in njeno vero ali njen izgled prav tako kot vecina drugih kristjanov, med tem ko je meni kot muslimanki v EU oziroma Sloveniji kar naprej treba gledat ljudi ki zavijajo z ocmi in poslusati neokusne komentarje???

Zakaj?



Vidis, to je vprasanje za 5 letnikauser posted image ... Zato ker:

1. smo ljudje nestrpni do vsega, kar je drugacno
2. marsicesa ne razumemo in ne poznamo
3. ker se tistega, kar ne poznamo, bojimo

A ves ****, Slovenija je specificen primer...v UK nihce ne zavija z ocmi ne nad tistimi, ki so v burkah, ne onimi ki imajo zakrito samo glavo, ne pa obraza. Prav tako se nihce ne obregne ob nekoga, ki ima punk frizuro, kot tudi ne ob tistega, ki ima temno kozo. Pri nas, ce nisi tak kot vecina, si drugacen (poseben) in s tem apriorno sumljiv. Zal. Bo treba mal sirine pridobit, mal znanja dodat, mal custvene inteligence in se kaj bi se naslo...pa bo tud pri nas stanje drugacno kot je.

Zdej grem pa res spatuser posted image !

zdej grem pa res spatuser posted image  lahko noc!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: mešani zakon
26.2.2009 6:27:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

**** kje pa živiš ti




Zivim v Egiptu.




(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: mešani zakon
26.2.2009 7:45:35   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
In še nekaj Mladamamica moj otrok je pol Bosanec in ne pol musliman - to je razlika.

tvoj otrok ima samo očeta bosanca in nič drugega. žalostno

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: mešani zakon
26.2.2009 7:48:12   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Sicer se strinjam z ostalimi, da se je o takih stvareh potrebno zmeniti preden na svet pridejo otroci, se pa nikakor ne strinjam s tem, da bi se morala zdaj ti podrediti in prilagoditi. Pa tudi na dopust jaz vsako leto ne bi hodila k moževim sorodnikom, še večkrat na leto ne. Sploh pa ne zaradi vere! Dopust je dopust ne pa obiski in romanje od ene hiše do druge. Če bi bil moj zakon tak, bi se kmalu končal, tudi na mojo željo. In če moram kar naenkrat cel dan poslušat bosanski cigumigu, ki mi ga pred tem ni bilo treba, se vse neha. Ga ni čez lastno svobodo, svobodo misli in bivanja! 

1. a on se pa lahko podredi vsemu njenemu?
2. glede obiska k sorodnikom, kako pogosto je pa pri svojih sorodnikih?
3. a bosanski k... ti pa pase, muzika pa ne? user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: mešani zakon
26.2.2009 7:50:51   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
No, po pravici povedano bi bilo meni bolj logično in bolj človeško, da bi taki (in sploh vsi) otroci bili vzgajani brez določene vere (kar ne pomeni ateistično), ampak glede na to, da živijo v Sloveniji in da verjetno ne izvajajo kakšnega krščanskega fanatizma, je bolje tako kot da bi bili vzgajani v muslimane.

Ker muslimani smo pa povsod po svetu avtomaticno fanatiki a ne?

še bolje, islamski skrajneži user posted image  mah, brezveze tvezit nacionalistom

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: mešani zakon
26.2.2009 7:53:14   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
No pri meni ni sigurno nobene mržnje ampak v mene se je moj mož zaljubil ker sem samostojna in verjetno drugačna od žensk, ki jih poznal prej.   Moj mož nikakor ni copata. je pa tako, da je danes teško biti muslim ker kjer koli po svetu smo že bili se je nekdo spotaknil v njegovo ime AMIR in sigurno si ne želi to svojemu sinu. Je pa on zase veren moški klanja, posti, spoštuje vaše zakone ampak pri otroku pa na žalost v demokratični državi SLOVENIJI res ne more nič ker tu pa imamo pravico nad otroci ženske.Lahko samo spakira kovčke in gre - sam brez otroka. 

ne pretiravi, moj mož je tud amir pa nikol nihče ni kompliciral. aja, si boljša kot "bosanke", v čem? sam da si ga znala narest v copato. glede otroka pa: za moje pojme sploh ni njegov, sej ni na njem nič njegovega, ne vera, ne ime in še najhuje, niti pravice nima odločati o njem. in kje ti vidiš da to copata ni?

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: mešani zakon
26.2.2009 7:57:17   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ker muslimani smo pa povsod po svetu avtomaticno fanatiki a ne?

Odvisno, kako živite.
Če živite tako, da moški svojo ženo brez težav "ofrca", ker pač tako piše v Koranu in je tako prav, potem ste.
Če živite tako, da nekomu, ki mu ni več do tega, da bi bil musliman, prisodite smrtno kazen, potem ste.
In če živite tako, da so otroci, ki so rojeni v Evropi, prisiljeni v verska načela (kakršnakoli že so), potem tudi ste.

1. mene moj mož ne ofrca pa sva muslimana,
2. sploh ni nihče rekel da se ne sme spreobrnt na drugo vero iz muslimanske, to je prosta volja, ampak sedet na dveh stolih je pa smrtna kazen, definitivno
3. sploh pa, je ta gitin otrok prisiljen v njena verska načela in ne muslimanska (do 15 leta, pol se pa bo odločal kaj bo - absurd)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: mešani zakon
26.2.2009 7:59:20   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Giti:
 
A si vprasala moza????? Kar sem te prosila?

Glej meni ni potrebno to spraševati seveda on bi želel otroka vzgajati v muslimana ampak kot sem že 10 x napisala pri meni to ne gre, vem pa da bi ta človek dal vse zame in za otroka in da se zaradi tega sigurno nebo kregal z mano. In večinoma je med nama problem samo to, da jaz imam gospodinjsko pomočnico, žene njegovih prijateljev pa pospravljajo same. kar se pa tiče vere se pa res nikoli še nisva skregala.

to je problem? ojoj, ob tako večjih problemih, ki bi jih mroala imeti, se ukvarjata s tem kdo ma pomočnico user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: mešani zakon
26.2.2009 8:09:33   
gita10
Upam, da je iz vseh teh postov jasno kdo je nacionalist in verski fanatik in kdo ne.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: mešani zakon
26.2.2009 8:16:20   
cupacups
preden grem na dopust da se nekaj napisem :)

****
se ti ne zdi da tvoje pisanje je nekaksno obsojanje cloveka?vsiljevanje tvojega misljenja in tvoje presoje??? se ti ne zdi kot verni muslimanki ....da sodi nekdo tam gor in ne ti???ti nisi sudac da sudis...in tudi popolna nisi da bi lahko sodila....svaka cast da si tolk predana svoji veri in da se drzis zapovedi....vse kar si napisala pomeni da si zelo seznanjena z to vero in da po tem tudi zivis...lepo in pohvalno....
ampak je pa nekaj, misljenje cloveka in pa presoja...sta pa dve stvari ki bi jih pa la locevala.

jaz osebno ne vidim nic slabega v tem kar dela gita...popolnoma nic....
ce je to tako kot ve opisujete...potem ZAKAJ SE JE MUSLIMAN SPLOH ODLOCIL ZA KATOLICANKO??
ljubezen je veliko mocnejsa od teh vprasanj in zapovedi.

GITA spostuj njegovo da bo on spostoval tvojo....ljubi ga da bo on ljubil tebe, ne skodi mu pa on ne bo skodoval tebi.....razum pa nic drugega...

se vam ne zdi da ce bi ljudje manj uveljavljali tele zadeve da bi bili velik srecnejsi? ze sam slabo misljenje skodi cloveku, kje sele potem da bi "on gori" sodil user posted image po takem obnasanju nobeni ne bo sojeno v prid

PS: ne rabte me skritizirat, pokomentirat....to je zgolj moje osebno misljenje in ne blatenje katere koli.


(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: mešani zakon
26.2.2009 8:22:36   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
S tem, da je otrok musliman, zanj podpišeš smrtno obsodbo.

kere neumnosti kvasiš, ti sploh veruješ v katerega koli boga? user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: mešani zakon
26.2.2009 8:37:14   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Mene moti odnos do žensk, ki jih imajo nekateri -
Fritzl je tut musliman, marsiker duhovnik ki posiljuje otroke, marsiker slovenec, nemec, anglež,... ki ženo ubijejo, posiljujejo, tepejo,...

v Bosni je cel kup primerov, ko je žena doma in uboga moža, mož odloča kakšen avto bodo kupili, mož odloča kako velika hiša, kam na dopust in podobno.
Jaz sem mnenja, da o avtu ipd itak mora moški odločat. ne rabim pa deca, k mu bom k mami in ga celo življenje vodila in bila glavna v hiši

Kot sem že v enem od prejšnih postov povedala imam svakinjo, ki je končala medicino pa sedi z otroci doma, življenje se ji vrti okoli moža in otrok.
Mogoče se je sama odločila za to. moja mama je bila tudi dvanajst let doma, ker je hotla bit z bratom, sej je pr men skos delala. aja, sory, to je najbrž nardila ker ji moj fotr ni pustu delat. koliko je slovencev, ki imajo dobre izobrazbe pa živijo na sociali?

Jaz osebno obožujem oba dva ampak nista prioriteta v mojem življenju: Otrok bo čez par let odšel, mož pa lahko že jutri in kaj bo z mano - če ne bom imela svojega življenja.
Sem vedela da je nekaj za tem. bojiš se ostati sama in misliš da če boš dovolila da bo kdaj po moževo, da se boš podredila, da si bo preveč dovolil. mam občutek da živiš v večni negotovosti in ne moreš biti srečna

Ko sem v začetku napisala da me moti njihova glasba "cigumigu" me moti in je nikoli ne bom pustila poslušati v naši hiši - tudi jaz v Bosni ne vrtim slovenske glasbe .
Zakaj se nisi poročila potem z slovencem?

V svojem avtu pa naj posluša kar hoče otrok bo pa itak glasbeno izobražen pa upam, da mu kaj takega sploh všeč ne bo.
Bogi otrok, sej mu krojiš življenje, kot ti želiš

Bomo pa celo noč delali na drugem otroku mogoče bo pa ta musliman.
Mislim, da tvoj otrok noben ne bo musliman. mož pa itak nima besede pri tem, sej ga ti hraniš, ti ga pelješ v šolo, ti mu vsiljuješ katoliško vero,... ti si šef


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: mešani zakon
26.2.2009 8:40:49   
viv_
Zanimiva debata...

Sicer pa takole: zasledila sem neko raziskavo, da "idealnega" partnerja običajno najdeš v radiusu 30 kilometrov. Zakaj? Ker to je tista najbližja okolica, v kateri ni / naj ne bi bilo prevelikih kulturnih, verskih, nacionalnih in drugih razlik.

In verjamem, da je temu tako!!!

Vzporedno s to debato poteka debata o starostni razliki. In tam je veliko zgražanje in neodobravanje 30-letne starostne razlike med partnerjema. Toda tudi ta starostna razlika, je tako kot verska, nacionalna... predvsem razlika v nekih načelih in normah in nič drugega. Torej gre tudi tu za nestrpnost!

In ja, kompromisi pripomorejo veliko k uspehu zveze. Ampak, v končni fazi je pa fino, da je teh kompromisov čim manj... Ker če imaš partnerja, s katerim imata enake / podobne želje, poglede na svet, vizije, versko in kulturno ozadje je teh kompromisov minimalno oz. so nepomembni in niso tako "ključnega" pomena, kot je recimo kompromis o verski pripadnosti in vzgoji otroka.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: mešani zakon
26.2.2009 8:42:43   
gita10
 [/quote]
to je problem? ojoj, ob tako večjih problemih, ki bi jih mroala imeti, se ukvarjata s tem kdo ma pomočnico user posted image
[/quote]

Ali mi prosim lahko odgovoriš kakšen problem je če je otrok Katalik, ker tega pa res ne razumem- ali bo z otrokom kaj na robe ali bo za kaj prekrajšan NE RAZUMEM !!! ker zdaj vaju imam pa res obeh dveh dosti s tem neumnostim. ali lahko razumeta, da glede vere ne razpravljamo doma, da se njegovi sorodniki celo stric ki je hodža strinjajo z mojo odločitvijo in sploh ne razumem zakaj bi bilo to kaj narobe. Do sedaj se bila tiho ampak ne morem več zaradi takšni ljudi kot sta vidve in drugim solita pamet so vojne in terorizem. Z vsakim človekom, ki ni muslim je nekaj narobe Kaj pa je Narobe z NAMI ali se mi kregamo s celim svetom: če bi imela karkoli proti muslimanom ne bi sprejela v svojo hišo muslimana, nebi praznovala z njim Bajrama, nebi spoštovala da v svojo hišo ne nosim svinjetine iz hiše odnesem ves alkohol v času ramazana in ko grem s sorodniki v đamijo se pokrijem. Prav tako gre moj mož z mano na poroko v cerkev, na pogreb ali krst kakšnih prijateljev- ne moli vendar gre zaradi ljudi, ki jih pozna ne zaradi mene ampak zaradi prijateljev, ki so pa lahko kakršnekli druge vere. Važni so ljudje in ne vera.
prosim pa za odgovor KAJ BO Z NAŠO DRUŽINO ČE MOJI OTROCI NE BODO MUSLIMANI.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: mešani zakon
26.2.2009 8:54:57   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

 to je problem? ojoj, ob tako večjih problemih, ki bi jih mroala imeti, se ukvarjata s tem kdo ma pomočnico user posted image

Ali mi prosim lahko odgovoriš kakšen problem je če je otrok Katalik, ker tega pa res ne razumem- ali bo z otrokom kaj na robe ali bo za kaj prekrajšan NE RAZUMEM !!!
posluš, kje sem pa rekla, da je problem če je otrok katolik? ampak da je edini problem v vajinem zakonu hišna pomočnica, pa res ne razumem

Do sedaj se bila tiho ampak ne morem več zaradi takšni ljudi kot sta vidve in drugim solita pamet so vojne in terorizem.
kako pa lahko živiš s terorirstom? mislm absurd
 
KAJ BO Z NAŠO DRUŽINO ČE MOJI OTROCI NE BODO MUSLIMANI.
nič, samo jaz bi na tvojem mestu pustila vero, dokler ne bo star npr. 15 let. ga ne pelala v cerkev ne v džamijo, če ne bi bila proti muslimanski veri, seveda. moj otrok bi se v takem primeru sam odločal, v kaj bo in ali sploh bo veroval

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: mešani zakon
26.2.2009 9:21:44   
gita10
Drage moje jaz se poslavljam od te teme ker je zašle z poti. še enkrat ponavljam zaradi verskih razlik se midva imava samo fajn, ker imava dosti praznikov in to je to. če pa je katera razumela zakaj sem odprla temo, da ženske, ki imamo podobne težave - ki pa niso vedno težave včasih zaradi tega cel kup smeha izmenjamo izkušnje ne pa da razpravljamo katera vera je prava in katere ne. Mi ne RR sigurno tega ne bomo ustanovile. lep pozdrav grem na drug forum- kjer mogoče razpravljajo o hujšanju ali pa o tem kako se speče BUREK ( s tem pa bi osrečila svojega dragega bi mi 2 leti jedel iz roke )

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: mešani zakon
26.2.2009 10:22:11   
veveričica
**** kako  da si se odločila za življenje v egiptu.kje si spoznala svojega moža.moja prijateljica se je poročila z tunizijcem spoznala ga je ko ja tja odšla na dopust.sedej  je ona tukaj in on  v tuniziji ker ne zbere dovolj poguma da gre dol.koliko si stara vem da imaš 3 otroke

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: mešani zakon
26.2.2009 11:27:35   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
S tem, da je otrok musliman, zanj podpišeš smrtno obsodbo.

kere neumnosti kvasiš, ti sploh veruješ v katerega koli boga? user posted image  


Ti pa poznaš Koran ravno nekaj takega kot ga poznam jaz. user posted image
Če se jaz izmišljujem, potem se obrni na ****, ti bo ona povedala, kaj čaka muslimana, ki želi izstopiti iz Islama in to javno objavi.


IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

1. mene moj mož ne ofrca pa sva muslimana,
2. sploh ni nihče rekel da se ne sme spreobrnt na drugo vero iz muslimanske, to je prosta volja, ampak sedet na dveh stolih je pa smrtna kazen, definitivno
3. sploh pa, je ta gitin otrok prisiljen v njena verska načela in ne muslimanska (do 15 leta, pol se pa bo odločal kaj bo - absurd)


1. Saj ne rečem, da te ofrca. Trdim pa, da mu Koran to dopušča. Baje tam piše, da mož ženo lahko ofrca, če...
2. Smrtna kazen za muslimana je, če se odpove svoji veri in to javno objavi, kaj šele, če se spreobrne v katolika. Sedet na dveh stolih oz. vzeti to, kar ti življenje olajša in olepša, pa je zakon pameti.
3. Sem napisala, da bi bilo meni ljubše in bolj logično, da njen otrok ne bi bil vzgajan v nobeno določeno vero.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: mešani zakon
26.2.2009 11:56:53   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica
**** kako  da si se odločila za življenje v egiptu.kje si spoznala svojega moža.moja prijateljica se je poročila z tunizijcem spoznala ga je ko ja tja odšla na dopust.sedej  je ona tukaj in on  v tuniziji ker ne zbere dovolj poguma da gre dol.koliko si stara vem da imaš 3 otroke

zakaj sta se pa poročila, če živita narazen?

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: mešani zakon
26.2.2009 12:00:12   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
S tem, da je otrok musliman, zanj podpišeš smrtno obsodbo.

kere neumnosti kvasiš, ti sploh veruješ v katerega koli boga? user posted image   

Ti pa poznaš Koran ravno nekaj takega kot ga poznam jaz. user posted image
Če se jaz izmišljujem, potem se obrni na ****, ti bo ona povedala, kaj čaka muslimana, ki želi izstopiti iz Islama in to javno objavi.
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
1. mene moj mož ne ofrca pa sva muslimana,
2. sploh ni nihče rekel da se ne sme spreobrnt na drugo vero iz muslimanske, to je prosta volja, ampak sedet na dveh stolih je pa smrtna kazen, definitivno
3. sploh pa, je ta gitin otrok prisiljen v njena verska načela in ne muslimanska (do 15 leta, pol se pa bo odločal kaj bo - absurd) 

1. Saj ne rečem, da te ofrca. Trdim pa, da mu Koran to dopušča. Baje tam piše, da mož ženo lahko ofrca, če...
2. Smrtna kazen za muslimana je, če se odpove svoji veri in to javno objavi, kaj šele, če se spreobrne v katolika. Sedet na dveh stolih oz. vzeti to, kar ti življenje olajša in olepša, pa je zakon pameti.
3. Sem napisala, da bi bilo meni ljubše in bolj logično, da njen otrok ne bi bil vzgajan v nobeno določeno vero.

to so spet stvari, k se jih ne držiš. lej v Kur`an-u piše da ima lahko moški več žena, pa jih moj nima in bi znorela če bi mi samo predlagal še eno ženo. a to pomen da nimam pojma o islamu? al da nisem muslimanka? preveč posplošuješ zadeve. tudi katoliški veri (ne vem, predvidevam) da ni prav, da gre kdo v islamsko, pa še nikogar niso ubili...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: mešani zakon
26.2.2009 12:09:31   
Zanica
Ja, res je da v koranu piše da mož lahko udari ženo, če je le-ta zelo neposlušna, oz. mora imeti res "tehtne" razloge za to.
Ampak piše tudi veliko o medsebojnemu spoštovanju, vrednosti ženske v družini.....

Samo spet se gre za brezvezno razglabljanje o Koranu, ker se malokateri musliman drži korana, kot se enako število katoličanov drži 10 božjih zapovedi, pa še vedno rečemo za se da smo katoličani.


(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: mešani zakon
26.2.2009 12:50:59   
bumerang
Kdor se Korana ne drži, ni musliman. Oz. ni pravi musliman.

Če bo katera druga še želela debatirati z mano dalje, bo morala na ono drugo debato in najprej tam vse prebrat, potem pa gremo dalje. Ker še enkrat vsega pisala ne bom, postavljate pa vprašanja, ki odgovore že imajo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: mešani zakon
26.2.2009 18:10:11   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
hočem ti reč, da je pravilno muslimanska barva bela, medtem ko pa je zeleno samo "rekla kazala" in sama sem glih tko mela zeleno za muslimansko barvo, dokler nisem prebrala kur`an-a, tko da ja, iz prve roke, bela barva je barva muslimanov. no, in ta tvoj kolega je "musliman v zrela leta", ne da bi vedel kaj islam zapoveduje.

Brez zamere ampak ta kolega je za mene osebno musliman samo po imenu. Oziroma se isce pa niti ne ve kaj isce...

Ja samo potem je njegova sestra tudi, ker sta oba čisto usekana na zeleno na "stara leta" ratala. Ker sta prepričana, da je zelena pač muslimanska barva. To je pa res čudno potem.

veš kaj jaz ne razumem? kje je bil prej? se je vrgu v "islam" da se očisti grehov. ma najbol na k... mi grejo taki, k so najprej skor ateisti, pol pa zagriženi verniki, brez pojma o pojmu. sam čula kazala. sicer pa to ni moja stvar


Ne smeš biti tako nestrpna, to je zelo grdo. Vsak lahko vsak trenuitek začne verovati v karkoli že hoče.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?