|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  151 152 [153] 154 155   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske in okoliške mamice
22.11.2009 13:39:52   
mbd0411
Pozdravljene!
Da se še jaz javim,da me seveda ne pozabite.Sicer glavne novoste in slike tako krožijo po FB,tako da tu le kak pozdrav,nazaj nisem brala...
Vidim,da ste pridne pri pisanju in srečevanju na kavicah...
Naš Nik je shodil,dva dni nazaj,jaz jutri v novo službo...
Tako je,čas teče in nič ne reče.
Lepo se imejte in veliko se smejte...


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 3801
   RE: Celjske in okoliške mamice
22.11.2009 17:48:37   
alenkaG28
Pozdravček!

Moje osebno mnenje o forumu...mogoče teme in debate res niso močne, ampak po mojem vsaka napiše tisto kar ji najbolj leži na duši. Dobi malo podpore in je lažje! To pa je po mojem glaven namen forumov. Kolikor jih jaz berem se mi zdi, da je kar bogat, vsaj vsebinsko in se za vsakogar najde nekaj. Je pa žal čas tak, da vsi iščemo nekaj več. Dostikrat se spomnim na on pregovor od Shakespearja - Iščem in iščem, a ne najdem, pa ugotovim, da iščem grad, ki je bil že zažgan (ni točen citat).

Uživajte še v preostanku dneva.

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 3802
   RE: Celjske in okoliške mamice
22.11.2009 17:56:44   
Lolita23
Živjo!!!

No mi smo super, jah tak pač je na tem forumu.user posted image

Čas res reče, jaz sem začela poizvedovat za službo, ker upam, na kak zdravstveni dom ali pa vsaj dom upokojencev pa tu blizu, sam sem že na prvem poizvedovanju dobila bolečo zavrnitev, pa kaj moreš.Sem res upala, na zdr. dom Velenje, ampak imajo preveč MS, in jih ne rabijo, je rekla če se čudež zgodi, jah no.Mi je kar padlo dol vse, ker si res ne želim delat v bolnici(vem, da si mislite da ene pa vse zmorejo), sam men res ni da bi cele vikende praznike delala, čeprav zopet si verjeten mislite, sej pa si vedla, ko si izbirala službo, sam no upam, pa lahk da bom kaj z svojo princesko a neuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image In no sem se zdaj odločla da malo pokličem še v kak dom upokojencev, če bodo rabili kaj, da me imajo v mislih, tak da ta teden še to.user posted image user posted image ma res ne vem, krizauser posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu alenkaG28)
Neposredna povezava do sporočila: 3803
   RE: Celjske in okoliške mamice
22.11.2009 23:24:16   
sahary
IZVIRNO SPOROČILO: martka


mene je pa grlo začelo bolet v soboto, za popi.... . bi pomagalo spermo po grlu spustit, pa kaj če ga do srede ne bo, zadnja porcija je bla pa v petek. do srede bom že zdrava. ah pa pol za preventivo, za naprej, a ne?user posted image


ohoho ena sočna na tem forumu hehe mi je martka dala vetra ko se pritožujem user posted image user posted image user posted image

nisem še nikol slišala da pomaga proti bolečemu grlu??? (ne smem mojjmu povedat če ne me bo kr zdravil)
no da pomaga za zobe vem (je rekel mujo fati da je dobro za zobe jel ako ga neče pušit...odoh njej zobi)
mal heca

jaz bolje, ne morem se rešit nadležnega kašlja, pa nežka tud bolje, fantje so itak že pravi borci

v četrtek imava z mojo pupo pregled za srčka  upam da zveva kaj dobrega

aja sem na -13kg (zahvala ne dieti ampak bolezni), uro sem že dala da mi skrajšajo pas, zdaj čakam da me pokliče zlatar, sem namreč skor prstan zgubila mi je skor sam šel čez členek

ah ja in nekaj vas naj še vprašam- a je katera imela kdaj slab bris??? no mene so klicali da so mi ga vzeli ponovno, sem imela C1- sprememba celic na materničnem vratu....hmmm ....pa vem da ni bilo nobenega vnetja in me kr skrbi....


(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 3804
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.11.2009 0:32:52   
sahary
Ah ja in še ena aktualna slikca...sem jih ene 14 dni nazaj spet oblekla v krstna oblačila potem pa smo meli fotošuting, namreč nisem mela nobene slikce da so vsi štirje sami gor... no s tole sem bila še najbolj zadovoljna, jo mam na obeskih za ključe

user posted image user posted image user posted image user posted image moji mali vrageci

user posted image

(odgovor članu sahary)
Neposredna povezava do sporočila: 3805
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.11.2009 9:00:23   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: martka

...
mene je pa grlo začelo bolet v soboto, za popi.... . bi pomagalo spermo po grlu spustit, pa kaj če ga do srede ne bo, zadnja porcija je bla pa v petek. do srede bom že zdrava. ah pa pol za preventivo, za naprej, a ne?user posted image


user posted image user posted image user posted image hehehe... tole je pa malo poživilo tale forum, haha! Torej, a res? Sperma pomaga?? svetovno... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 3806
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.11.2009 14:32:18   
Bethany
... sicer sem pa js tud smotana: šimfam, kak je forum mrtev, sama pa tud nič kaj ne pišem več... eh... user posted image user posted image se bom popravila! user posted image

Torej, mi smo včeraj že praznovali Elinin rd, je sicer res šele jutri, ampak edino vikend je varianta, da se vsa familija zbere skup in nekaj v miru pripravi. In je odlično izpadlo. Elina je najprej mal z rezervo in strahom gledala toliko ljudi okoli sebe, ker jih ponavadi res ni več kot štirje, pet odraslih... Potem pa se razživela in uživala ob novih pridobitvah, se pravi igračkah. user posted image user posted image

Danes smo se šli kopat v Laško, da je po dolgem času spet malo čofotala v bazenu, seveda noro uživala in se veselo plazila po tistem malem otroškem bazenčku. user posted image user posted image No, hkrati pa sem tudi vidla, da so organizirali plavanje dojenčkov, se je že začelo z novembrom, tak da moram preverit, če se še da vklopit al je treba počakat na nov krog.

Za jutri ji bom še js eno tortico naredla, toliko da bo za na fotke. Bomo imeli fotošuting nas treh, da bo prvi rd res dobro zabeležen, hehe ... Včeraj pa je torto naredila od mojga teta, ki je majstrica za take stvari in sicer belo okroglo, gor pa je ležal bacek jon. In to FUL originalen, pa seveda užiten, hehe... Svetovna je bila!! Pa seveda odličnega okusa... Bojo fotke na FB.

Tak, na kratko od mene...

aja, drugače pa sem še vedno brez šihta, še vedno na zavodu, Elina gre z dec, torej drugi teden, v varstvo, js pa pospešeno iskat šiht. Pa nekaj se mora najdit, noooo... user posted image user posted image

lep dan!! spet se je sonček pokazal, jupi!

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3807
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.11.2009 15:16:52   
Lolita23
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany



aja, drugače pa sem še vedno brez šihta, še vedno na zavodu, Elina gre z dec, torej drugi teden, v varstvo, js pa pospešeno iskat šiht. Pa nekaj se mora najdit, noooo... user posted image user posted image

lep dan!! spet se je sonček pokazal, jupi!


Jaz tudi že mal vnaprej gledam za kako službo, danes sem dobila malo bolj poz. izkušnjo, kjer je malo možnost da se bo kaj najdlo.No upamuser posted image zate pa tudi držim pestiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3808
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.11.2009 21:54:47   
NoBady
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany


IZVIRNO SPOROČILO: martka

...
mene je pa grlo začelo bolet v soboto, za popi.... . bi pomagalo spermo po grlu spustit, pa kaj če ga do srede ne bo, zadnja porcija je bla pa v petek. do srede bom že zdrava. ah pa pol za preventivo, za naprej, a ne?user posted image


user posted image user posted image user posted image hehehe... tole je pa malo poživilo tale forum, haha! Torej, a res? Sperma pomaga?? svetovno... user posted image user posted image user posted image



sem že mislila da sm jst narobe prebrala... user posted image user posted image user posted image mislim da je blo to na tist da se nič ne dogaja, nobenih opolzih debat..evo jih sej jih mamo user posted image user posted image user posted image


drugač sm pa jst tut že slišala da če spermo pogoltneš dobiš raka.. user posted image


_____________________________

Nobady is perfect, l'm NoBady ;)

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3809
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.11.2009 21:55:27   
NoBady
IZVIRNO SPOROČILO: sahary

Ah ja in še ena aktualna slikca...sem jih ene 14 dni nazaj spet oblekla v krstna oblačila potem pa smo meli fotošuting, namreč nisem mela nobene slikce da so vsi štirje sami gor... no s tole sem bila še najbolj zadovoljna, jo mam na obeskih za ključe

user posted image user posted image user posted image user posted image moji mali vrageci

user posted image


user posted image user posted image user posted image kira svetovna slika...niti nisem vedela da imaš 4 otroke...super mami!!!user posted image


_____________________________

Nobady is perfect, l'm NoBady ;)

(odgovor članu sahary)
Neposredna povezava do sporočila: 3810
   RE: Celjske in okoliške mamice
23.11.2009 21:59:22   
NoBady
Bethany če želiš mi pošlji na ZS kako ime imaš na FB te dodam za prijatelja... user posted image
Kar se plavanja tiče, js sm se zanimala, so rekli da imajo še 1prosto mesto, če želiš pošiščem tel. št ko sem jo dobila, če je nisem že vrgla stran, ker se pol nisem odločla, ker mi ne bi zlaufal ker je to ob torkih ob 5, ob 8 hodim pa na pilates ... so se pa prestavli iz Trbovelj... imeli so pa zdej ene 3krat že...če se vključiš ti od cene odbijejo... sej ne vem al si se že pozanimala kej, to je kar js vem uglavnem... user posted image


_____________________________

Nobady is perfect, l'm NoBady ;)

(odgovor članu NoBady)
Neposredna povezava do sporočila: 3811
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.11.2009 8:27:14   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: NoBady

Bethany če želiš mi pošlji na ZS kako ime imaš na FB te dodam za prijatelja... user posted image
Kar se plavanja tiče, js sm se zanimala, so rekli da imajo še 1prosto mesto, če želiš pošiščem tel. št ko sem jo dobila, če je nisem že vrgla stran, ker se pol nisem odločla, ker mi ne bi zlaufal ker je to ob torkih ob 5, ob 8 hodim pa na pilates ... so se pa prestavli iz Trbovelj... imeli so pa zdej ene 3krat že...če se vključiš ti od cene odbijejo... sej ne vem al si se že pozanimala kej, to je kar js vem uglavnem... user posted image



imaš zs...

plavanje: aha, kul! Hvala! imam telefonsko, bom kr danes poklicala, če še lahk pridemo.
user posted image user posted image

(odgovor članu NoBady)
Neposredna povezava do sporočila: 3812
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.11.2009 8:28:48   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: NoBady

...

drugač sm pa jst tut že slišala da če spermo pogoltneš dobiš raka.. user posted image



svašta... user posted image user posted image to je tak, kot tist, da se ti bojo roke posušile, če se boš samozadovoljeval, ane? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NoBady)
Neposredna povezava do sporočila: 3813
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.11.2009 8:31:22   
Bethany
Torej, babuške!!!

Danes pa Elina prazuje prvi rojstni dan!! Pa smo otvorili sezono prvih svečk!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

In vam poklanja košček svoje torte:

user posted image

pa dober tek in lep dan! Mi bomo uživali!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3814
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.11.2009 12:31:34   
Lolita23
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Torej, babuške!!!

Danes pa Elina prazuje prvi rojstni dan!! Pa smo otvorili sezono prvih svečk!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

In vam poklanja košček svoje torte:

user posted image

pa dober tek in lep dan! Mi bomo uživali!! user posted image user posted image user posted image


VSE NAJ NAJ ELINAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3815
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.11.2009 13:45:41   
Naty*Taja


IZVIRNO SPOROČILO: martka

...
mene je pa grlo začelo bolet v soboto, za popi.... . bi pomagalo spermo po grlu spustit, pa kaj če ga do srede ne bo, zadnja porcija je bla pa v petek. do srede bom že zdrava. ah pa pol za preventivo, za naprej, a ne?user posted image



Kaj pa če to zdravilo potem zbruhaš - a vela? user posted image Se še mal bol hecam, kot Martka. Je dobra ideja, sam če lahko zbiram imam jaz raje boleče grlo...user posted image

Sahary - kolegica je imela pred kratkim izvid brisa 4 al celo 5, pa je blo po odščipu ok. Po moje ni treba paničarit, dokler ti točno ne povedo. Je pa sranje, ja. Jaz ravno razmišljam, da bom šla samoplačniško na eno leto...tri leta...kaj vse se lahko v tako dolgem času skuha!
Malicki so pa ful luštni - itak, že brez oblekc, kaj šele takole...user posted image

Mi se tudi pobiramo po tehle boleznih...zdaj sem si pa nabavla zalogo limone, pa Monustim...jebela cesta, če še kdo zboli letos!!!!!user posted image


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3816
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.11.2009 13:55:31   
cita
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Torej, babuške!!!

Danes pa Elina prazuje prvi rojstni dan!! Pa smo otvorili sezono prvih svečk!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

In vam poklanja košček svoje torte:

user posted image

pa dober tek in lep dan! Mi bomo uživali!! user posted image user posted image user posted image


Vse naj naj kako lepo na moj rojstni dan imava isti dan vendar mal razlike v letihuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3817
   RE: Celjske in okoliške mamice
24.11.2009 14:21:18   
sonček85
elina :vse naj naj za prvo upihjeno svečko,pa kako lepo tortico si imela 

_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3818
   RE: Celjske in okoliške mamice
25.11.2009 11:53:43   
NoBady
Se opravičujem za zamudo, me ni blo včer nč na rr... bolje pozno kot nikoli -- ELINA VSE NAJ NAJ NAJBOLJŠE!!!! Bit pridna in mami ter atiju fejst nagajatuser posted image

_____________________________

Nobady is perfect, l'm NoBady ;)

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 3819
   RE: Celjske in okoliške mamice
25.11.2009 15:15:44   
Bethany
Hvala vsem za čestitke! user posted image user posted image Pa je minil tudi ta dan. Zjutraj smo šli v mesto, sprobat nov kafič v mestu, Oaza, je kul, priporočam, imajo res pestro in zanimivo ponudbo pijač in prigrizkov. Čez dan pa Elina ni bila glih neke prave volje, je kr neki tečnarila, pa slabo jedla, no, vsaj spala je, zadnje dni kr veliko spi čez dan, ga pa pol ponoči malo biksa. user posted image user posted image
popoldan je prišla pa še Tjaša na obisk, pa tud ni bila v pravem elementu za igranje, Elina namreč... Ne vem, zadnje dni je nekam "težka", krivim ta prehlad in kašelj, ki jo še kr matrata, pa sumim da ji tudi kak zobek nagaja, nekaj pa je tudi že malo pretirane navezanosti na mene... zadnji čas, da se malo ločima in gre v varstvo, sprva itak samo za pol dneva.


(odgovor članu NoBady)
Neposredna povezava do sporočila: 3820
   RE: Celjske in okoliške mamice
25.11.2009 19:02:05   
sahary
ohoho čestitke Elini tudi od mene in Nežke!!!user posted image Saj bojo drugi rojstni dnevi bolj zanimivi ker se jih bo bolj zavedala ampak za nas mamce je pa taprvi nekak poseben, vsaj zame so bili, vedno potem gledaš na uro pa razmišlješ kje si bil pred letom dni tak čas...pa pol ko si rešen, kako je bilo lepo in sedaj ta štručka praznuje leto dni!!!!!
aja pa ful lepa tortica, bacek jon!

no, mi jo pa mamo. svinsko gripo mislim
ne mi, sođolka tavečjega fanta ki je v drugem razredu je v bolnici in ima atipično plučnico, bakterijsko (ki jo ima tud nežka) in pa svinjsko gripo!!!! kriza!!! jst sm čist panična, čeprav saj vem, gripa ko gripa, ampak mater da mi ni vseeno da jo otroci dobijo....

Naty-taya, hvala, si me malo potolažla ampak saj veš-...dokler nimaš črno na belem da je ok se ti podijo črni scenariji po glavi...ja bom počasi poklicala ginekologu, je rekel 3 tedne, pa bo zdaj počasi

aja in glede spreme in raka na grlu- ja sem tud jaz zasledila da je veliko raka na grlu s tega naslova pri ženskah, odkar je svet bolj sodoben in orala ni več nek bavbav... tako da je res, bethany, pa če se še tak čudno sliši

Nobady ja mam 4otročeke , ampak želja je 5 hehe
če bo neža nehala tečkat enkrat...jooooj to sploh ni več neža....
sva šle zdaj po 10h dneh gripe, prehlada al kaj jaz vem kaj je to blo dohtarju se pokazat, pa mi reče da ma vnet desni uhec...pa začetek pljučnice...tako da sva na antibiotiku, hiconcil nama je dal, pa ventolin, zdaj se dobi kar v sirupu pa je res bolj praktično kot da otroka mučiš s tem nastavkom pa inhalacijami (za širjenje bronhijev in izkašljevanje)

jutri pa imava pregled za srčka, rekla je zadnjič da sicer aorta ni več prehodna, da ni se pa zarastlo...tako da navijam da mi jutri reče da ne rabima več hodit, nikol seveda

če bo pa kera v CC, vabljena na kavico!!!

grem zdej poštimat mojo kmetijo (na FB)

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3821
   RE: Celjske in okoliške mamice
26.11.2009 7:02:48   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: sahary

...
aja in glede spreme in raka na grlu- ja sem tud jaz zasledila da je veliko raka na grlu s tega naslova pri ženskah, odkar je svet bolj sodoben in orala ni več nek bavbav... tako da je res, bethany, pa če se še tak čudno sliši

...


aj ja!! user posted image user posted image ta povezava pa men ni smiselna... sperma ne more povzročat razvoja rakavih celic! Sej ni strup, haaalooo?? user posted image Ne vem, no... js še vedno mislim, da je to neka neumnost in da je razlog čist nekje drugje, predvsem v načinu življenja in prehranjevanja. Če se motim, to z veseljem priznam, če mi kdo dokaže s kakimi raziskavami o tem, hehe...

(odgovor članu sahary)
Neposredna povezava do sporočila: 3822
   RE: Celjske in okoliške mamice
26.11.2009 7:03:33   
Bethany
Sahary, srečno na preiskavi srčka!! user posted image user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 3823
   RE: Celjske in okoliške mamice
26.11.2009 17:46:34   
martka

IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja



Kaj pa če to zdravilo potem zbruhaš - a vela? user posted image Se še mal bol hecam, kot Martka. Je dobra ideja, sam če lahko zbiram imam jaz raje boleče grlo...user posted image



jaz pa ne!
pa tud raje 10x bruham po antibiotikih, kot po spermi.
sicer pa, bojda ženska spermo popapa samo tistemu, ki ga v celoti sprejema in ljubi.
glede na svoje izkušnje bi rekla, da to popolnoma velja.

drugače pa... eni se neznansko radi filajo s tabletkami in vso možno kemijo, jaz pa pač ne.
kakor komu paše. na koncu nas itak vse zagrebejo.

Elina, lepa tortica, res.



_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 3824
   RE: Celjske in okoliške mamice
26.11.2009 17:55:52   
martka
aja, in če zaradi tega dobim raka na grlu- dokazano zaradi tega!!!
ej... pol pa kr!

drugače pa je za razvoj rakavih celic in potem tudi bolezni... v prvi vrti kriv stres! in če si takrta pod stresom in to počneš poklicno 30x na dan, ja mogoče pa pol res...[sm=jezicek.gif

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 3825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  151 152 [153] 154 155   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  151 152 [153] 154 155   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?