|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 15:04:41   
tinica
Meni se tudi ne zdi draga poštnina 3 evre. Sama si preračunaj, da bi mogla hodit od trgovine do trgovin koliko stroškov bi imela in ponavadi se velikokrat zgodi, da ne najdemo tistega kar iščemo. To pomeni, da si naredimo stroške za brez veze. Tako, da si lahko kar zadovoljna, da imaš možnost kupovanja preko interneta in da ti stvar dostavijo na dom. S tem si si prihranila veliko čas, kar je najbolj dragoceno in pa s tem si imela manjše stroške. Konec koncev se razburjaš zaradi 1 evra, kar se mi zdi totalno brez veze.

Na ebay je šele drago pošiljanje, ampak če želiš imeti kakšno stvar se pač splača.

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 15:16:20   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: bambina

Bi kaj rekla, ampak se bom zadržala user posted image


user posted image ... nekak sem tudi jaz hotela nekaj napisat... pa sem si premislila... user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 17:56:33   
Pika Zoja
Tinica, saj se ne razburja za 1€, ampak za nekje 50centov, ker smo ugotovili, da takšna obložena kuverta stane 1€.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 18:01:53   
Anonimen
Sama si preračunaj, da bi mogla hodit od trgovine do trgovin koliko stroškov bi imela in ponavadi se velikokrat zgodi, da ne najdemo tistega kar iščemo. To pomeni, da si naredimo stroške za brez veze. 

S tem si si prihranila veliko čas, kar je najbolj dragoceno in pa s tem si imela manjše stroške. Konec koncev se razburjaš zaradi 1 evra, kar se mi zdi totalno brez veze.


Tu nekje gre moje razmisljanje.
Predvsem kar se razburjanja tice user posted image .

Postnina ni minimalna, je pa dalec od oderuske. Je pa to eden od elementov, na katerega je potrebno pri internet narocanju biti pozoren.
In v koncni fazi gres tudi v trgovino, nakupis se in jos in na koncu ponekod se vrecko placas.

(odgovor članu tinica)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 18:14:32   
sxy
Nikjer nisem rekla da je poštnina draga ali odruška ampak da ni pošteno zaračunana.
No ker sem očitno ena redkih ki sem mnenja da bi morala biti poštnina stranki zaračunana, kot je bila dejansko plačana, sem pač jaz čudna, sploh glede na to da je bilo plačano po predračunu in so dobili denar dejansko prej preden so sploh odposlali artikel. Pri čemer so dobili tudi zagotovilo, da bo naročilo vsekakor sprejeto in ne kot bi bilo možno pri plačilu po prevzemu, kjer si stranka dejansko lahko premisli in paketa ne dvigne, takrat pa ima podjetje dejanske stroške ki jih mora kriti sam. No jaz pač tako razmišljam, ve drugače. Še sreča da smo si različni!
Bom pa v prihodnje vsekakor raje plačala po prevzemu, saj če ni razlike, no je za njih, naj raje oni čakajo na svoj denar, ne pa da jim plačam v naprej.
Pa cena kuverte je 64centov, če že želimo biti natančni, tako da je razlika malo več kot 50centov. Kot pa sem rekla ni bistvo v 1 evru ali 50 centih. čeprav tudi ta malenkost je pomembna, ker če bi se razmetavala z evri vsepovsod, evro tu, evro tam danes nebi imeli to kar imamo. Tako pa gledamo na evre in posledično imamo tudi več!!!

< Sporočilo je popravil sxy -- 6.3.2009 18:15:16 >


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 18:31:37   
Anonimen
Ali se vam zdi pošteno, da če kupujete preko spleta, da plačate višjo potnino, kolikor dejansko znaša, sploh pri nakupu otroških stvari, ki so že tako ali tako drage, precenjene, ker za otroka pač moraš kupit in že itak nabijejo ceno.


Ma glej, ce ze tako gledas na vsak € kupi copate, ki so pac cenejsi. Na enako vizo so jih imeli ravno v Hofru v akciji.

Pavsal je pa ok, saj je jasno naveden, v kaksni visini ga zaracunavajo.

(odgovor članu sxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 18:45:25   
brigitaa
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

Nikjer nisem rekla da je poštnina draga ali odruška ampak da ni pošteno zaračunana.
No ker sem očitno ena redkih ki sem mnenja da bi morala biti poštnina stranki zaračunana, kot je bila dejansko plačana, sem pač jaz čudna, sploh glede na to da je bilo plačano po predračunu in so dobili denar dejansko prej preden so sploh odposlali artikel. Pri čemer so dobili tudi zagotovilo, da bo naročilo vsekakor sprejeto in ne kot bi bilo možno pri plačilu po prevzemu, kjer si stranka dejansko lahko premisli in paketa ne dvigne, takrat pa ima podjetje dejanske stroške ki jih mora kriti sam. No jaz pač tako razmišljam, ve drugače. Še sreča da smo si različni!
Bom pa v prihodnje vsekakor raje plačala po prevzemu, saj če ni razlike, no je za njih, naj raje oni čakajo na svoj denar, ne pa da jim plačam v naprej.
Pa cena kuverte je 64centov, če že želimo biti natančni, tako da je razlika malo več kot 50centov. Kot pa sem rekla ni bistvo v 1 evru ali 50 centih. čeprav tudi ta malenkost je pomembna, ker če bi se razmetavala z evri vsepovsod, evro tu, evro tam danes nebi imeli to kar imamo. Tako pa gledamo na evre in posledično imamo tudi več!!!



Kot bi mojga poslušala-sam mojmu rečem škrtica!

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 18:47:49   
sxy
Ma glej, ce ze tako gledas na vsak €


Ha ha, gledam na moje evre,  ki niso zapravljeni po moji želji.  Zato nimam pripomb na ceno čeveljčkov!



_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 18:48:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

Ma glej, ce ze tako gledas na vsak €


Ha ha, gledam na moje evre,  ki niso zapravljeni po moji želji. 


Seveda so, saj so del splosnih pogojev nakupa. Ce ti pac niso vsec, jih ne sprejmes.

(odgovor članu sxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 18:50:36   
sxy
Kot bi mojga poslušala-sam mojmu rečem škrtica!


Ja sem škrta priznam, če je to škrtost da ne "talam" evrov okol,  ker če želiš v življenju kaj imet, moreš znat gledat na vsak evro, ki je porabljen brezveze oz. vržen čez okno!


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 19:05:05   
urška
povrhu vsega, si pa omenjeni prodajalni fajn zastonj reklamo naredila na RR. ampak si najbrž pričakovala, da bomo to malomaso vsi popljuvali.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 19:24:49   
sxy
povrhu vsega, si pa omenjeni prodajalni fajn zastonj reklamo naredila na RR. ampak si najbrž pričakovala, da bomo to malomaso vsi popljuvali.


ne nisem pričakovala tega, ker tudi nisem pljuvala po njenih izdelkih, ti so cool, kot sem že povedala. Sem samo povprašala glede mnenja okoli poštnine in poštnine po predplačilu, saj tega nisem navajena, saj sem navajena na plačevanje po predračunu brez poštnine oz. nakup čez določen znesek in ponovno brez poštnine, no mogoče sem pa razvajena, ker druge strani pač na tak način razvajajo svoje kupce in kot sem rekla, bom drugič plačevala po povzemu, da bodo drugi čakali na moj denar, ne pa da bodo z njim razpolagali še pred odpošiljanjem naročenega. Oz. v točno tej spletni trgovini bom pa raje kr osebno šla dvignat kar bom želela naročit, saj so blizu mene in mi je sedaj tudi ponudil osebni dvig, tako ne bo stroškov pošiljanja in nepotrebnih stroškov preplačila. In predvsem ne bo jeze. Pa še takoj bom dobila željeno in še videla kaj imajo še druga na razpolago. Sicer bom verjetno zapravila še več, ker bom videla več, a bom tudi dobila več.

Če je pa fajn reklama pa ne vem,res da je vsaka reklama, tudi slaba, kao fajn reklama, ampak mislim da prav tako se bo nekaterim zdelo odveč preplačevati stvari.


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 21:33:09   
K_a_t_i
Poštnina se mi zdi poštena. Natanko takšna, kot je napisana na spletni strani, da jo boš plačala. A pritožbo bi poslala tudi, če bi naročila za 100€ in bila poštnina 10€, ti pa ne bi nič plačala?

Poleg vsega tukaj ne gre za navadno, ampak vrednostno pismo. Poštnine niso enake vrednosti znamke, ki jo nalepišeš na običajno pismo. Podjetje dejansko plača več, saj ima v primeru, da se paket izgubi, le na ta način možnost, da dobi vrnjeno vrednost blaga v paketu.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 21:37:01   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

Sem samo povprašala glede mnenja okoli poštnine in poštnine po predplačilu, saj tega nisem navajena, saj sem navajena na plačevanje po predračunu brez poštnine oz. nakup čez določen znesek in ponovno brez poštnine,



Navajena ali ne, taki so pogoji in verjetno si imela poštnino že na predračunu navedeno.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 22:45:40   
valči
Zanimivo,sto ludi,sto čudi.Vsak po svoje razmišlja.
Jaz nikakor nimam preveč,kvečjemu komaj guramo,pa vendar se ne bunim za vsak evro.Sem hvaležna internetni prodaji,ogromno teh stvari mi je že poštar pripeljal.In nikoli nisem gledala,koliko sem dala več.Mi veliko pomeni,da prihranim čas za obisk trgovin,smo v odročnih krajih doma.

In tako veliko otrpške obutve naročujem preko superge.si,vglavnem,vse kar je možno,preko pošte.Tudi moj,raznorazne svoje zadeve.Sva se tako navadila.

Pri meni je čas denar.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 22:52:22   
Marogica
Meni se tudi zdi, da je malce preveč kompliciraš za tistega pol evra ali pa celo enega celega. Meni se ne bi dalo, pa čeprav tudi mi doma gledamo na denar, ker moramo. Kot je napisala valči, je tudi pri meni čas denar...zadnja leta pa tudi živci.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
7.3.2009 20:04:52   
miška81
Sky - no, jaz se pa strinjam s tabo. Tudi sama sem ravno danes gledala na mali maši pedipedove čeveljčke in se zgrozila nad poštnino. Halo, 3 evre za teh 100 g! Ja pa daj no!! Večina spletnih trgovin ima nad 50 eur (ali koliko pač) poštnino brezplačno, pa gre za malo oz. kar konkretno večje in težje izdelke. Npr. Recinko dostavi nakup nad 50 eur ZASTONJ. Pa še ogromno je takih spletnih trgovin. Glede Ebaya pa tako. Tam so stvari cenejše kot v trgovinah oz. pri nas in z poštnino vred ne stanejo toliko. Tako da tega dvojega ne morete primerjat, ker ste že itak na samem izdelku ki ste ga kupile ful prišparale. Mene osebno bi takoj not potegnilo in bi kupila kar dvojne čeveljčke, če bi imeli nad 50 eur zastonj poštnino. Če ne drugega imaš vsaj boljši občutek, da te ni nekdo nategnil pri poštnini user posted image

Ja poštnina je hudič. Pa ne kompliciram, sploh ne. Če mi bodo kateri čeveljčki všeč, jih bom kljub temu kupila. Ni pa logično da ti za 100 gramske čeveljčke zaračunajo 3 eur za naprimer lupinico maxi cosi (ki tehta okoli 3kg!!) pri recinkotu pa nič. Potem bi raje te 3 eur prišteli k čeveljčkom in potem pod pogoje oz. stroške dostave napisali 0 eur LOL! Vsaj bolj prijazno bi izpadli user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
7.3.2009 20:16:37   
miška81
Evo primer spletne trgovine Moj škratek

"3. DOSTAVA IN STROŠKI DOSTAVE
Pošiljamo 3 krat tedensko (ponedeljke, srede ter petke) in vaše naročilo gre naprej prvi možni dan.
- V primeru plačila po povzetju je pošiljka odkupna, cena je enotna 3 €, pošta pa zaračuna tudi provizijo (0.96%). Ko se odjavljate, v drugem koraku (način dostave) izberete Pošta Slovenije (plačilo po povzetju). Pošiljka je odposlana kot paket.
- V primeru plačila po predračunu so stroški pošiljanja manjši. Ko se odjavljate, v drugem koraku (način dostave) izberete Pošta Slovenije (plačilo po predračunu), kjer vam glede na težo naročenih artiklov avtomatično izračuna poštnino. Npr. kupite ene copatke in jih želite plačati po predračunu. V drugem koraku izberete Pošta Slovenije (plačilo po predračunu) in avtomatično bo upoštevalo poštnino 1 €. Pošiljka je odposlana kot navadna pošta.   Pri nakupu nad 70 € je dostava brezplačna."

To je to o čem govorim in o čem govori tudi Sky.

Tako da za moje pojme nisi čudna, tudi kompliciraš ne, samo ne zdi se ti fer napram drugim spletnim trgovinam user posted image


< Sporočilo je popravil miška81 -- 7.3.2009 20:19:00 >

(odgovor članu miška81)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
7.3.2009 20:29:41   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: miška81

Pošiljka je odposlana kot navadna pošta.   Pri nakupu nad 70 € je dostava brezplačna."




moram rečt, da si tile upajo....kot navadna pošiljka....user posted image  in če bo kupec nesramen, bo rekel, da je ni nikoli prejeluser posted image

svašta. jaz še cenejših stvari ne pošiljam navadno.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu miška81)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
7.3.2009 20:59:59   
BAMBINA_
 
IZVIRNO SPOROČILO: miška81
Ni pa logično da ti za 100 gramske čeveljčke zaračunajo 3 eur za naprimer lupinico maxi cosi (ki tehta okoli 3kg!!) pri recinkotu pa nič.


No, seveda je logično. Poanta ni v teži, pač pa v vrednosti paketa. Prodajalcu lupinice ostane večja razlika in bo poštne stroške lažje pokril, kot prodajalec šuhov.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu miška81)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
7.3.2009 22:13:37   
ninula
Za sxy in vse tiste ki imajo tako omejeno mišljenje :
 
že ko omenjaš malo mašo in baby center poglej si tale primer

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=191963

cena 32,99€ + 0€ poštnine = 32,99€

in

http://www.malamasa.si/catalog.php?c_id=14&p_id=214

cena 25€ + 3€ poštnine = 28€

sedaj povej kaj se bolj splača vzeti tistega, ki ima 0€ poštnine ali tistega ki ima 3€ poštnine?

 
 

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
8.3.2009 8:12:40   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: miška81

Tako da za moje pojme nisi čudna, tudi kompliciraš ne, samo ne zdi se ti fer napram drugim spletnim trgovinam user posted image



Pa kako si eni ne date dopovedat, da če so navedeni plačilni pogoji in če izdelek naročite, se s temi pogoji najbrž strinjate. In če ste se z njimi strinjali, seveda komplicirate, kaj pa drugega?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu miška81)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
8.3.2009 8:25:25   
Naja31
Pa to ste celo dizertacijo napisale zaradi ene blesave poštnine user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
8.3.2009 9:06:19   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

Nikjer nisem rekla da je poštnina draga ali odruška ampak da ni pošteno zaračunana.


Veš kaj vse je v življenju nepošteno? Moj nasvet: pač ne naročaj preko spleta ampak pojdi po trgovinah pogledat saj imajo lepe čevlje po ugodnih cenah pa se ne boš sekirala za poštnino...bencina koliko porabimo pa noben ne gleda kot strošek ampak nekaj brez česa ne gre.

< Sporočilo je popravil botrca -- 8.3.2009 9:10:04 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
9.3.2009 7:10:08   
nežka
Mogoče ravno ne komplicira, res je, da je poštnina pri plačilu po predračunu ponavadi nižja.
Na primer v eni spletni trgovini, kjer kupujem jaz, je poštnina po predračunu nižja, pri nakupu nad 30€ pa je v vsakem primeru celo zastonj. In jaz sem s tem zadovoljna.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?