|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: lačen ob treh ponoč
26.3.2009 20:40:41   
suzi26
hvala punce za odgovore.
splišni ti se pa full zastopiš v dojenčke,kaj ko bi šla študirat dojenčkonomijo:)))

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: lačen ob treh ponoč
26.3.2009 21:34:11   
sanelaa
No, naš Luka bo konec meseca star 5 mesecev in je ponoč katastrofa............

zaspi ob dvetih, okoli enajstih že začne jamrat in rogovilit, seveda sem jaz takoj pri njemu z dudico. Včasih pali, včasih ne. Se polno dojiva, tako da ga potem včasih pustim da malo joka, sicer zelo redko, običajno ga kar dvignem in dam na zizo. No, takoj zaspi, potem je pa spet buden ob enih, pa ob pol treh, pa ob peth, pa ob sedmih. čez dan ziza na 4 ure, tako da mi počasi že preseda to da ga ponoči hranim na dve uri. Mislim, ni logike.

A ma katera kak pameten nasvet za mene?

naj povem da je včeraj ob pol dvanajstih začel jokat in rogovilit, mu dam zizo, on se je samo cartal, jaz takšna kot zombi in besna sem ga dala nazaj v posteljo, je malo še jamral, zaspal in se zbudil ob pol treh.

A ga naj začnem med vmesnmi jamranji ignorirat al kako?
lahko povem še da smo probal zvečer še aptamil dodat, ker sem misla da je mogoče lačen, pa od milupe rižvo kašico, pa kvas................uglavnem, nič ne pomaga. user posted image


nasvet, prosim..............

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 7:31:39   
suzi26
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Kaj pa če bi mu pred spanjem dala še mleko? Mislim takrat, ko gre spat, da mu daš to da spije in zaspi. Mogoče bo palilo, da bo sit vso noč?..



angel_rebelde dala sem mu mleko pred spanjem,popil ga je 200ml,a se je kljub temu ob treh ponoč zbudu:( popil je 140ml)
tko,da verjetno to ne pali,bo treba kej druzga pogruntat.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 8:57:35   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: suzi26

hvala punce za odgovore.
splišni ti se pa full zastopiš v dojenčke,kaj ko bi šla študirat dojenčkonomijo:)))



Ni treba nič študirat, da se "zastopiš v dojenčke", samo malo zdrave pameti je potrebne pa včasih kaj prebrat.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 27.3.2009 8:59:06 >

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 10:24:47   
slovenka
Splišni, saj beremo, brez skrbi in tam ne piše tako kategorično, kot ti praviš, da če se dojenček prebudi ponoči zaradi hrane, da je to mali manipulator. Imajo pač različno hitrost umirjanja metabolizma ponoči. Ti menda misliš, da so vsi dojenčki enaki ali kako? Naša je na začetku zelo počasi pridobivala težo in je bila tudi kar mirna ponoči, potem pa je bila bolj lačna in tudi teža ji je začela hitreje naraščati... Ne moreš vsega v en smetnjak metati. Knjige, ki jih imam jaz, pravijo, da je takšno zbujanje normalno, ker gre tudi za radovednost in potrebo po ljubezni, pa tudi lakoto, dokler se metabolizem ne umiri na določeno stopnjo. Našo moram včasih ponoči tudi samo pobožati in spi naprej. Če je to manipulacija z njene strani, pa naj bo. Jaz sem ji na voljo.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 10:37:42   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: suzi26

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Kaj pa če bi mu pred spanjem dala še mleko? Mislim takrat, ko gre spat, da mu daš to da spije in zaspi. Mogoče bo palilo, da bo sit vso noč?..



angel_rebelde dala sem mu mleko pred spanjem,popil ga je 200ml,a se je kljub temu ob treh ponoč zbudu:( popil je 140ml)
tko,da verjetno to ne pali,bo treba kej druzga pogruntat.



Suzi, ali pa bo to sedaj samo ena njegova faza, ki bo minila ne glede na to, kaj boš ti gruntala. Naša zadnji mesec ni mogla zaspati pred 23h, ne glede na to, kaj sva poskušala. JE bila preveč navdušena nad osvojeno stojo na dveh in je stala v kinderpetu, tudi v temi... Sedaj se je pa pomirila in zadnje dni spet hodi spat pred 20h. Pa vleče prihodnji dan do pol 10h, samo ob 6h se hraniva. Tako to je.

No, morda pa ima vseeno katera drugačne izkušnje in se bo dalo kaj narediti, da spet hitro spite.

Mene moti samo, če ima kdo koga tukaj gor za neumnega. Vsi se trudimo po najboljših močeh in neprijaznosti res niso na mestu.

< Sporočilo je popravil slovenka -- 27.3.2009 10:38:19 >


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 11:07:32   
suzi26
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: suzi26

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Kaj pa če bi mu pred spanjem dala še mleko? Mislim takrat, ko gre spat, da mu daš to da spije in zaspi. Mogoče bo palilo, da bo sit vso noč?..



angel_rebelde dala sem mu mleko pred spanjem,popil ga je 200ml,a se je kljub temu ob treh ponoč zbudu:( popil je 140ml)
tko,da verjetno to ne pali,bo treba kej druzga pogruntat.



Suzi, ali pa bo to sedaj samo ena njegova faza, ki bo minila ne glede na to, kaj boš ti gruntala. Naša zadnji mesec ni mogla zaspati pred 23h, ne glede na to, kaj sva poskušala. JE bila preveč navdušena nad osvojeno stojo na dveh in je stala v kinderpetu, tudi v temi... Sedaj se je pa pomirila in zadnje dni spet hodi spat pred 20h. Pa vleče prihodnji dan do pol 10h, samo ob 6h se hraniva. Tako to je.

No, morda pa ima vseeno katera drugačne izkušnje in se bo dalo kaj narediti, da spet hitro spite.

Mene moti samo, če ima kdo koga tukaj gor za neumnega. Vsi se trudimo po najboljših močeh in neprijaznosti res niso na mestu.


mogoče slovenka.
bom probala še tko,da mu bom po kosilu mal mleka ponudla,pa zvečer na mest mleka bolj gosto,kakšen grisolino al pa keksolino.
pa ti,javim kako je blo dones ponoči.


(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 11:09:39   
suzi26
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: suzi26

hvala punce za odgovore.
splišni ti se pa full zastopiš v dojenčke,kaj ko bi šla študirat dojenčkonomijo:)))



Ni treba nič študirat, da se "zastopiš v dojenčke", samo malo zdrave pameti je potrebne pa včasih kaj prebrat.

splišni kaj ti namiguješ,da nimam zdrave pameti?
veš jst sem nepismena,zato tud nevem kaj se dogaja z mojim otrokom:)

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 12:56:12   
nia5
Ti vaši sarkazmi, s katerimi očitno izražate svoje frustracije, so več kot otročji user posted image

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 13:25:48   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: suzi26
slovenka,moj se mi prej ni NIKOLI zbujal ponoči zaradi tega da bi bil lačen.
vedno mi je spal od osmih zvečer pa tja do sedmih pol osmih.
ampak zdej opsažam neki časa pa da mi več tko ne spi,ponoč se mi enkrat zbudi,ampak to zaradi tega ker je žejen.
dones ponoč sem pa tud mislila da je žejen,ampak se je izkazalo da je lačen,kar me je presenetlo.


Ja, itak  naslednjič te bo pa presenetilo, ker bo otroček željan igre.user posted image

Otrok ni ne žejen ne lačen, samo obvlada "manever", da se da zbuditi in ne zaspati nazaj, brez da ga mamica uspava. To je vse.




Samo zgodi se pa vseeno lahko, da je lačen, a ne?


Ja, ja, seveda se lahko zgodi. Tudi po petkrat na noč je lahko zelooo lačen.user posted image  Pa žejen tudi, to ne moreš verjet.


Nia, ma kake frustracije - samo malo prijaznosti bi bilo fajn. Zgornji stavek se meni ne zdi prijazen, pa tebi? No, in mene take stvari zmotijo, jih ne bi tolerirala v dejanskem življenju, zato se tudi tukaj pritožim. Pa grem zdaj s te teme dol user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 13:30:49   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: suzi26
slovenka,moj se mi prej ni NIKOLI zbujal ponoči zaradi tega da bi bil lačen.
vedno mi je spal od osmih zvečer pa tja do sedmih pol osmih.
ampak zdej opsažam neki časa pa da mi več tko ne spi,ponoč se mi enkrat zbudi,ampak to zaradi tega ker je žejen.
dones ponoč sem pa tud mislila da je žejen,ampak se je izkazalo da je lačen,kar me je presenetlo.


Ja, itak  naslednjič te bo pa presenetilo, ker bo otroček željan igre.user posted image

Otrok ni ne žejen ne lačen, samo obvlada "manever", da se da zbuditi in ne zaspati nazaj, brez da ga mamica uspava. To je vse.




Samo zgodi se pa vseeno lahko, da je lačen, a ne?


Ja, ja, seveda se lahko zgodi. Tudi po petkrat na noč je lahko zelooo lačen.user posted image  Pa žejen tudi, to ne moreš verjet.


Nia, ma kake frustracije - samo malo prijaznosti bi bilo fajn. Zgornji stavek se meni ne zdi prijazen, pa tebi? No, in mene take stvari zmotijo, jih ne bi tolerirala v dejanskem življenju, zato se tudi tukaj pritožim. Pa grem zdaj s te teme dol user posted image



Slovenka, nate je to še najmanj letelo, mislim da veš koga sem imela v mislih user posted image


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 16:53:43   
suzi26
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: suzi26
slovenka,moj se mi prej ni NIKOLI zbujal ponoči zaradi tega da bi bil lačen.
vedno mi je spal od osmih zvečer pa tja do sedmih pol osmih.
ampak zdej opsažam neki časa pa da mi več tko ne spi,ponoč se mi enkrat zbudi,ampak to zaradi tega ker je žejen.
dones ponoč sem pa tud mislila da je žejen,ampak se je izkazalo da je lačen,kar me je presenetlo.


Ja, itak  naslednjič te bo pa presenetilo, ker bo otroček željan igre.user posted image  


na koga pa nia? upam,da ne na mene?

Otrok ni ne žejen ne lačen, samo obvlada "manever", da se da zbuditi in ne zaspati nazaj, brez da ga mamica uspava. To je vse.




Samo zgodi se pa vseeno lahko, da je lačen, a ne?


Ja, ja, seveda se lahko zgodi. Tudi po petkrat na noč je lahko zelooo lačen.user posted image  Pa žejen tudi, to ne moreš verjet.


Nia, ma kake frustracije - samo malo prijaznosti bi bilo fajn. Zgornji stavek se meni ne zdi prijazen, pa tebi? No, in mene take stvari zmotijo, jih ne bi tolerirala v dejanskem življenju, zato se tudi tukaj pritožim. Pa grem zdaj s te teme dol user posted image



Slovenka, nate je to še najmanj letelo, mislim da veš koga sem imela v mislih user posted image


(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 16:55:29   
suzi26
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: suzi26
slovenka,moj se mi prej ni NIKOLI zbujal ponoči zaradi tega da bi bil lačen.
vedno mi je spal od osmih zvečer pa tja do sedmih pol osmih.
ampak zdej opsažam neki časa pa da mi več tko ne spi,ponoč se mi enkrat zbudi,ampak to zaradi tega ker je žejen.
dones ponoč sem pa tud mislila da je žejen,ampak se je izkazalo da je lačen,kar me je presenetlo.


Ja, itak  naslednjič te bo pa presenetilo, ker bo otroček željan igre.user posted image

Otrok ni ne žejen ne lačen, samo obvlada "manever", da se da zbuditi in ne zaspati nazaj, brez da ga mamica uspava. To je vse.




Samo zgodi se pa vseeno lahko, da je lačen, a ne?


Ja, ja, seveda se lahko zgodi. Tudi po petkrat na noč je lahko zelooo lačen.user posted image  Pa žejen tudi, to ne moreš verjet.


Nia, ma kake frustracije - samo malo prijaznosti bi bilo fajn. Zgornji stavek se meni ne zdi prijazen, pa tebi? No, in mene take stvari zmotijo, jih ne bi tolerirala v dejanskem življenju, zato se tudi tukaj pritožim. Pa grem zdaj s te teme dol user posted image



Slovenka, nate je to še najmanj letelo, mislim da veš koga sem imela v mislih user posted image




na koga pa nia? upam,da ne na mene.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 17:02:29   
rija
mater.....ljudje smo si različni, otroci tudi.

ja, lahko je lačen, če mu daš samo 100 ml nečesa tekočega....pri 9 mesecih ima da se napoka redne hrane, pa bo situser posted image

sicer pa je moj že 3 leta, pa rukne še pol flaše nekoč ponoči.....včasih pa tudi cen teden ne.....

pa tudi moj ata je zmeraj hodil ponoči v kuhinjo....smo zjutraj vidli po drobtinahuser posted image

torej ne biti hudimano pametne....eni tak, drugi drugače. vsak pa tak, kak mu pašeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 17:11:03   
suzi26
IZVIRNO SPOROČILO: rija

mater.....ljudje smo si različni, otroci tudi.

ja, lahko je lačen, če mu daš samo 100 ml nečesa tekočega....pri 9 mesecih ima da se napoka redne hrane, pa bo situser posted image

sicer pa je moj že 3 leta, pa rukne še pol flaše nekoč ponoči.....včasih pa tudi cen teden ne.....

pa tudi moj ata je zmeraj hodil ponoči v kuhinjo....smo zjutraj vidli po drobtinahuser posted image

torej ne biti hudimano pametne....eni tak, drugi drugače. vsak pa tak, kak mu pašeuser posted image


jst mu ne dam 100ml,ampak mi on popije sam 100ml,to je pa razlika rija!!
pa tud ni 9 mescev star ampak bo 8 m(tko da ti svetujem,da bolj natančno preberi)


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 17:13:10   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: suzi26

IZVIRNO SPOROČILO: nia5

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: suzi26
slovenka,moj se mi prej ni NIKOLI zbujal ponoči zaradi tega da bi bil lačen.
vedno mi je spal od osmih zvečer pa tja do sedmih pol osmih.
ampak zdej opsažam neki časa pa da mi več tko ne spi,ponoč se mi enkrat zbudi,ampak to zaradi tega ker je žejen.
dones ponoč sem pa tud mislila da je žejen,ampak se je izkazalo da je lačen,kar me je presenetlo.


Ja, itak  naslednjič te bo pa presenetilo, ker bo otroček željan igre.user posted image

Otrok ni ne žejen ne lačen, samo obvlada "manever", da se da zbuditi in ne zaspati nazaj, brez da ga mamica uspava. To je vse.




Samo zgodi se pa vseeno lahko, da je lačen, a ne?


Ja, ja, seveda se lahko zgodi. Tudi po petkrat na noč je lahko zelooo lačen.user posted image  Pa žejen tudi, to ne moreš verjet.


Nia, ma kake frustracije - samo malo prijaznosti bi bilo fajn. Zgornji stavek se meni ne zdi prijazen, pa tebi? No, in mene take stvari zmotijo, jih ne bi tolerirala v dejanskem življenju, zato se tudi tukaj pritožim. Pa grem zdaj s te teme dol user posted image



Slovenka, nate je to še najmanj letelo, mislim da veš koga sem imela v mislih user posted image




na koga pa nia? upam,da ne na mene.




Eh saj ni važno, ne tudi nate ne, butasto se mi zdi, da če človek nekaj lepo vpraša, dobi pa s piskrom po glavi, takih odgovorov se lahko vzdržijo, če jim gre kaj v nos user posted image


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 17:14:25   
rija
ok, sori res je 7, 5 mesecauser posted image

ampak bistvo je, da je očitno lačen. in če je lačen, mu pač greš in narediš brez diplome flašo mleka.

meni je to hmmm.....čisto naravno....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 18:03:05   
Najaa
Sam res, dejte se mal po otroku orientirat. Sej niso vsi po istem kalupu delani. Če je lačen, mu daj za jest...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 18:42:39   
suzi26
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ok, sori res je 7, 5 mesecauser posted image

ampak bistvo je, da je očitno lačen. in če je lačen, mu pač greš in narediš brez diplome flašo mleka.

meni je to hmmm.....čisto naravno....user posted image


ok ni panike:))

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 18:45:44   
Petr_a
Daj otroku jest in pika

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 19:14:51   
Splišni
Samo nekaj: a pa potem jim zobe umivate ponoči po obroku?

Pa ali ste že kdaj slišali (pa tisti, ki znate brati, tudi prebrali), zakaj ljudje spimo?

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 19:16:06   
Petr_a
Splišni ljudje.ja vsi smo ljudje.
je pa razlika med dojenčki on odrasli kajne

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 19:45:16   
Splišni
Tukajle je ena podobna debata, pa si malo preberite:

http://www.ringaraja.net/forum/m_3771542/mpage_1/key_/tm.htm


(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 19:53:04   
Petr_a
In kaj si imam za prebratuser posted image
Definitivno nič pametnegauser posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: lačen ob treh ponoč
27.3.2009 20:07:28   
Najaa
Še en kreg več. user posted image

Načeloma sem tud jaz proti hranjenju ponoči, sam kaj češ, če je otrok lačen? Kaj pa tisti, ki se še dojijo ponoči? Eni se do enega leta zbujajo in dojijo. Drugi pa pač hočejo flašo...
Jaz sem mojo dojila do 11m, od tega je do 10m jedla tudi ponoči. Zobe smo umili zvečer in zjutraj, pa zarad tistega nočnega obroka nima nič kaj slabših. Je treba še kje drugje pazit, ne sam pri nočnem hranjenju.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?