|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prviapril
8.4.2009 22:19:49   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

No, danes sem bila pridna:
Z: jabolko
K in V: pomri + zelena solata



a to se tudi sme?user posted image


ja - se sme. Če sem doma, spečem pomfri na peki papirju v pečici (takorekoč skoraj nima nič maščobe, meni in otrokom pa je všeč tak okus - malce drugačen, predvsem pa manj kaloričen), če pa na šihtu, pa v fritezi, a ga kar zavijam v sarvietke, da ni tako masten user posted image .

Danes sem lepo preživela sadni dan - poskusila sem le košček peciva - ker smo ga dobili po pogrebu, pa sem tako pokazala, da sem vsaj poskusila user posted image .

Jutri pa B dan. Za Z bom sadje (verjetno jabolko), za K pa solato z mocarelo ali pa regrat z jajčko - bom videla, kaj se mi bo bolj luštalo user posted image .
Za veliko noč bom jedla velikonočne dobrote - ampak sem se odločila, da ne v taki meri, kot  je bilo ta vikend, ko sem po 2 dneh prišla s 3 kilogrami več domov user posted image .
Vreme je idealno - jaz sem letos začela tekat že pri -4 stopinjah, zdaj, ko je lep sonček, pa ne pridem niti do pol urce, da si privoščim tek - zjutraj vsatjam ob 6, da še otroke zbudim, delam zjutraj, popoldne pa imam otroke. Bom pa v petek zjutraj tekla, ko delam popoldne, pa na šiht s kolesom. Trebušnjake in še par vaj pa itak delam vsak dan user posted image


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: prviapril
9.4.2009 6:31:12   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: skinimini

Ja, saj je tako pomfri kot solata oboje OH.  To pa ne bo držalo. Krompir (tudi če je ponfri) je škrobno živilo in se ga po ločevalni sme konzumirat na škrobni dan. Solata pa je nevtralno živilo in se ga sme jesti vsak dan( izjema naj bi bil le sadni dan).
JAz sem danes spet na grozdju (na 3. dnevu). Sem ugotovila, da mi bolj paše, če začnem tako, da je 1. dan ponedeljek. Grejo pa pridno kg dol. Malo pa po malo. A ni fino, ko je tako lepo vreme!
Se že veselim jutrišnjega dne, ko imam marelice pa špagete. Njaaam. Zvečer pa solatko.

(odgovor članu skinimini)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: prviapril
9.4.2009 6:38:05   
Natyy
V kolikor katero zanima pravilna kombinacija živil in njeno zaporedje prilagam:

DAN 1 - BELJAKOVINSKI DAN

Kaj spada pod beljakovine:
Meso, sir, jajca, mleko, špinača, ohrovt, brstični ohrovt, repa, cvetača, soja, sojini kalčki, zelje, paradižnik, pesa ...
Beljakovine so velike molekule, sestavljene iz manjših enot imenovane aminokisline. Aminokisline navadno najdemo v rastlinskih ali živalskih beljakovinah. 8 aminokislin telo ne more samo proizvajati, zato jih moramo dobiti iz hrane, ki jo jemo. Beljakovine so potrebne za ohranjevanje tkiva in za vzdrževanje rasti, saj so naša telesa (lasje, mišice, nohti,..) v glavnem zgrajene iz njih. Služijo tudi za izdelovanje hormonov in drugih psihološko aktivnih sestavin.

DAN 2 - ŠKROBNI DAN

Kaj spada pod škrob:
Riž, fižol, grah, koruza, soja, leča, čičerika, krompir ...
je kompleksen ogljikov hidrat, ki sodi v skupino polisaharidov. Rastline tvorijo škrob in ga skladiščijo kot rezervno hrano. Ko pojemo škrob, ga telo razgradi v glukozo, vir energije.

DAN 3 - OGLJIK. - HIDR. DAN

Kaj spada pod škrob:
Sladkor, testenine, pice, sladkarije, ...
Ogljikovi hidrati dajejo našemu organizmu energijo in so nepogrešljiv vir energije za normalno delovanje možganov in centralnega živčnega sistema. Če uživamo več ogljikovih hidratov kot jih telo lahko pretvori v glukozo ali glikogen (v jetrih in mišicah), se kopičijo v maščobnih celicah.
Ker so OH najbolj krivi za naše kilograme, je tu potrebna stroga vzdržnost in prava izbira ogljikovih hidratov. To ne pomeni, da jih moramo popolnoma odstraniti iz jedilnika, saj so pomembni za naše telo, potrebna je samo prava količina, zato v našo dieto spadajo naslednji OH: Naravna pica z sadjem ali zelenjavna (brez beljakovin), testenine z paradižnikovo ali gobovo omako brez mesa ali drugih beljakovin, slano pecivo v velikosti pice, ...

DAN 4 - SADNI DAN

Sadje je polno vitaminov in energije, zato bo vaše počutje dobro in bo preprečevalo prehlade, ki so v zimskih dneh pogosti. Kmalu bo postal sadni dan vaš najljubši dan v dietnem ciklusu, saj se bo apetit zmanjšal in bodo sadni dnevi olajšanje po 3 vsebinsko bogatih dnevih.

29. DAN - VODNI DAN
 
Ta dan pride po sadnem dnevu, vsak 29 dan od začetka diete. Torej boste imeli v 90 dneh 3 vodne dneve. Namenjen je popolnemu očiščenju telesa. Vodni dan je najtežji, vendar pa boste njegov pozitivni učinek čutili najmanj dva tedna. Pri vodnem dnevu lahko shujšate tudi do 2 kg!

Prehranjevanje:
ZAJTRK, KOSILO, VEČERJA in MALICA:
spijte ogromno naravne, čiste vode!

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: prviapril
9.4.2009 9:59:00   
skinimini
Ok. To drži po ločevalni od Rine. Dejansko pa je škrob le bolj kompleksen ogljikov hidrat in se prebavlja na natanko enak način kot zelenjava. Pri mojem jedilniku se lahko kombinira zelenjavo in t.i. škrobna živila, ker se prebavljajo na enak način, ne smeš pa kombinirati beljakovin (proteinov) s škrobnimi živili ali zelenjavo. Sadje pa je zgodba zase, zato ga naj ne bi kombiniral z ničemer, pa tudi različnih vrst sadja naj se ne bi mešalo med seboj. To preprečuje napihnjenost in druge prebavne težave.

Kako ste kaj danes? Ste pridne? Jaz sem kar v redu. Zdaj sem po kar dolgem času spet zgledala sedmico - žal ne na lotu, ampak na vagi, je pa občutek približno enak - jesssss!

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: prviapril
9.4.2009 10:08:16   
Chi_Pita
skinimini hvala za jedilnik user posted image ... zdaj pa veselo na delo ... pa srečno vsem user posted image
Mislim pa, da bom jaz začela z uvajanjem take prehrane po praznikih user posted image user posted image user posted image .



_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu skinimini)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: prviapril
9.4.2009 10:24:57   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: skinimini

Ok. To drži po ločevalni od Rine. Dejansko pa je škrob le bolj kompleksen ogljikov hidrat in se prebavlja na natanko enak način kot zelenjava. Pri mojem jedilniku se lahko kombinira zelenjavo in t.i. škrobna živila, ker se prebavljajo na enak način, ne smeš pa kombinirati beljakovin (proteinov) s škrobnimi živili ali zelenjavo. Sadje pa je zgodba zase, zato ga naj ne bi kombiniral z ničemer, pa tudi različnih vrst sadja naj se ne bi mešalo med seboj. To preprečuje napihnjenost in druge prebavne težave.

Kako ste kaj danes? Ste pridne? Jaz sem kar v redu. Zdaj sem po kar dolgem času spet zgledala sedmico Čestitam user posted image  user posted image  user posted image  user posted image . Naj ti bo to dodatna motivacija user posted image  user posted image  user posted image  Sama pa sem v pričakovanju, da se mi pokaže  6 a se nikakor noče. Sem pa trmasta in vztrajna in vem, da se bo - žal ne na lotu, ampak na vagi, je pa občutek približno enak - jesssss!



Sem po Rinini knjižici hujšala že lani in mi je uspelo v 2 mesecih izgubibi 15 kg. Sem se pa striktno držala in naredila le en greh. Letos kg ne bodo šli tako hitro dol. Imam kar nekaj grehov . sem pa v 44 dneh oklesila telo za 7,5 kg. To je zame že velik uspeh.

< Sporočilo je popravil Natyy -- 9.4.2009 10:40:15 >

(odgovor članu skinimini)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: prviapril
9.4.2009 10:37:36   
skinimini
Saj ne kritiziran Rine! Spljoh ne. Samo zaradi mojega dela in načina življenja mi pač bolj ustreza malo drugačen način prehrane. Gre pa tudi na ta način, ki ga uporabljam jaz, zelo lepo dol. Sama sem pred slabim letom na opisani način zgubila 10kg, zdaj jih nameravam še 10, čez pol leta pa še zadnjih 5. Potem bom pa tam, kamor hočem priti.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: prviapril
9.4.2009 15:56:39   
lelaval
Zdaj sem po kar dolgem času spet zgle dala sedmico - žal ne na lotu, ampak na vagi, je pa občutek približno enak - jesssss!


super

jaz sem po včerajšnjem sadnem dnevu danes na B dnevu (a sem po požrtijskem vikendu slučajno zamenjala dneve?)
Z - sem pozabila jest
K solata z mocarelo
V -bo isto, kot za kosilo


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu skinimini)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: prviapril
9.4.2009 16:28:55   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Zdaj sem po kar dolgem času spet zgle dala sedmico - žal ne na lotu, ampak na vagi, je pa občutek približno enak - jesssss!


super

jaz sem po včerajšnjem sadnem dnevu danes na B dnevu (a sem po požrtijskem vikendu slučajno zamenjala dneve?) Ne nisi zamenjala dnevov. od začetka prvega aprila je danes čisto pravi beljakovinski dan.
Z - sem pozabila jest
K solata z mocarelo
V -bo isto, kot za kosilo




Tudi sama imam danes B dan. Sem si pa za kosilo privoščila repo in pečenico. Isto bom jedla tudi za večerjo, kajti repo preprosto obožujem.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: prviapril
10.4.2009 8:27:58   
skinimini
Dobrojutro, aprilke!
Kako ste danes? JAz bom danes pekla potičko, pa šunko kuhala, zraven bom pa ananas in mango jedla. Njam, njam. Sem že določila dvornega pokuševalca, da bo povedal, če je nadev dosti sladek pa če mu še kaj manjka. Jedla jo bom pa tudi, samo danes ne. Ker BOM pridna. Ja, BOM. Saj, če mi ne bo ratalo, me boste pa na RR potolažile, aneda.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: prviapril
10.4.2009 22:10:13   
lelaval
jaz sem danes mislila imet Š dan, pa me je kolegica včeraj ob 9.00 spomnila, da je polna luna od 17.00 dalje, pa sem se do te ure postila (včeraj sem pač jedla večerjo), potem pa sem poskusila potico (ki sem jo dobila), pa jajčke - tiste, ki so poknile - smo z otroci jedli le beljake.
Jutri pa nadaljujem z OH dnevom. Ne vem še, kaj bom jelda


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu skinimini)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: prviapril
15.4.2009 9:16:38   
angel_rebelde
Oj oj...

Jaz sem tako vesela, v 2 tednih sta šli 2 kg dol  in sem že na številki 6 user posted image user posted image

Danes imam sadni dan user posted image ker dosti sadja ne maram, oziroma se mi ne da sadja jest, na ta dan pijem samo vodo, pa sladkano kavo user posted image

Sem se pa v ponedeljek pregrešila, ker smo imeli piknik. Nič ne de, grehi tudi morajo biti user posted image


Skinimini, a lahk še men pošlješ to? da vidim, kako pa kaj?

< Sporočilo je popravil angel_rebelde -- 15.4.2009 9:17:01 >


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: prviapril
16.4.2009 9:22:08   
skinimini
Dobro jutro. Se javljam po krajši odsotnosti.
Bila zmerno pridna čez praznike in ta teden. Teža stoji - tudi to je dobro. Zdaj sem pa spet zelo pridna in mislim, da bo spet padec :)
Kako ste preživele VN?

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: prviapril
16.4.2009 9:32:22   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Oj oj...

Jaz sem tako vesela, v 2 tednih sta šli 2 kg dol  in sem že na številki 6 user posted image user posted image  


Čestitam za številko 6 in izgubljene kg. Le tako naprej.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: prviapril
17.4.2009 8:11:17   
GB
Dobro jutro vsem skupaj. Nekaj casa ze berem, kako pridno hujsate in sedaj sem se odlocila, da bi se vam rada pridruzila - ce smem user posted image user posted image . Danes zacenjam z hujsanjem in upam,da mi bo uspelo kaj zgubiti. Moj cilj je 30 kg in upam ,da bom zgubila vsaj 20 kg do avgusta. Probala bom po metodi locevalne diete in drzim pesti ,,da bodo rezultati vidni .
No vsem vam pa zelim uspesno hujsanje in lep vikend

_____________________________

Sveti Angel varuh moj,Bodi vedno Ti z menoj, noc in dan mi stoj ob strani vsega hudega me brani . Prav prisrcno prosim Te, varuj me in vodi me

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: prviapril
17.4.2009 10:53:41   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: GB

Dobro jutro vsem skupaj. Nekaj casa ze berem, kako pridno hujsate in sedaj sem se odlocila, da bi se vam rada pridruzila - ce smem user posted image user posted image . Danes zacenjam z hujsanjem in upam,da mi bo uspelo kaj zgubiti. Moj cilj je 30 kg in upam ,da bom zgubila vsaj 20 kg do avgusta. Probala bom po metodi locevalne diete in drzim pesti ,,da bodo rezultati vidni .
No vsem vam pa zelim uspesno hujsanje in lep vikend


Pozdravljena in veselo na delo in na rekreacijo ne pozabi.

(odgovor članu GB)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: prviapril
17.4.2009 11:37:06   
skinimini
Dobrodošla GB!
Pa na veliko izgubljenih user posted image

(odgovor članu GB)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: prviapril
19.4.2009 10:02:11   
GB
Dobro jutro . A imate zatisje tukaj gori ali pa ste vse tako aktivne,da ni casa za RR. No dva dni je mimo pri meni in moram reci,da se nisem 100% drzala,ampak nekje 80% . Jutri naprej pa RES startamo . Sem bila tudi v shopingu in sem si kupila ful lepih majck in so mi malo tesne , tako da imam dodatno motivacijo. No upam,da ste vse pridne in da kilce letijo dol .
Lepo nedeljo vsem skupaj .

_____________________________

Sveti Angel varuh moj,Bodi vedno Ti z menoj, noc in dan mi stoj ob strani vsega hudega me brani . Prav prisrcno prosim Te, varuj me in vodi me

(odgovor članu skinimini)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: prviapril
24.4.2009 13:49:50   
lelaval
GB - super, da si se odločila, da se pridružić
Ja, je pa res neko zatišje - očitno so vse omagala in obupale.
Jaz se nekaj trudim, pa so bili vmes prazniki, pa RD user posted image , pa sem jezna, ko hudič.
No, včeraj pa sem bila na S dnevu (brez grehov, sicer pa ful lačna), danes pa nadaljujem z B dnevom.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu GB)
Neposredna povezava do sporočila: 69
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?