|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:05:40   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Meggi

Na tabli  v v razredu prvošolčkov je v ponedeljek bilo napisano;

"KDAJ BO PRIŠLA POMLAD? KO BODO OTROCI BOLJ PRIDNI"


Vaše mnenje? Hvala za posredovano!



Ne vem, ampak otroci "niso pridni", če jim učiteljica dovoli, da niso. Tako da pomlad bo prišla, ko bodo otroci dobili sposobno učiteljico.


Ne, to pa ni glih res. Včasih se lahko v nekaterih primerih na glavo postaviš, pa še vedno serjejo vsakemu po glavi. Tako so navajeni od doma. Naučeni so, da je to prav in fajn. Saj to ni nič hudega, če človeka pošlješ v p.m., če ne vem koliko sošolcev premlatiš, če se ti ne da delat, pa pač ne delaš, če ti mora nekdo milionkrat eno reč povedat, ker si naučen, načrtno naučen od staršev, da je beseda konj in da sploh ni pomembna, če si naučen, da se mora svet prilagajat tebi, če si naučen, da je pravilno, če ves čas ne nagajaš, ampak serejš ljudem po glavi, ter skačeš v njihovo svobodo in jim škoduješ. Torej bodo otroci pridni, ko bodo dobili starše, ki bodo sposobni otrokom postavit meje.
MOralo bi pisat, da bo prišla "pomlad" (beri veselje v deželo), ko bodo ljudje spoštljivi drug do drugega. Učiteljica je za moj okus res uporabila čist preveč otroško besedo, ki je niti starejši več ne razumejo. Polomila ga je. Morala bi napisat spoštovanje, neškodovanje, prijateljstvo, solidarnost, morala...karkoli od tega že, ne bi smela uporabljat neke vrste besedo za otroke -priden, ki naj bi pokrile vse izraze, ko niti enega ne. Čeprav...po moje otroci ta izraz razumejo boljše kot odrasli. Namreč priden biti. Zanje je to še vedno vrednota...za nekatere...čeprav na vso škodo je staršem očitno bolj všeč, če niso pridni....pridnost je očitno ratala zdaj neke sorte bad sign, da si ponižen ali kaj, če si priden. Bolno.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:06:26   
Anonimen
Mič II -user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  - jih vzamešuser posted image user posted image user posted image user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:08:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Mislis tko fejst.. pa to user posted image ?



Ah, nazadnje ko sem se jaz tako zezala iz ene take tvoje fraze je potem nastal en velik kreg


Ej, ne vem, kaj je bilo.

Pa resno mislim, fejst, ves.
Pac, imam rada take otroke, ki so zivi in ki vsaj malo mislijo po svoje, ne pa nek kalup bizarne solske pridnosti v stilu ce bos priden bo prisla pomlad. Ok, ce boste pridno delali, gremo zadnih 15 minut na soncek, ko vsi koncate nalogo. Ok, meni sprejemljivo, instant motivacija spomladi user posted image , samo taka nebuloza s pomladjo...ma brezveze, meni. Saj tebi je komot ok, komot enako ucis otroke.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:10:23   
Anonimen
Gina - s tem, kar si napisala, pa se popolnoma strinjam - starši prevečkrat pozabljajo na razvojno stopnjo otroka - in potem otrok pride v šolo, v 1. razred, načitan novih, njemu popolnoma abstraktnih besed - žal pa velika večina takih otrok ne pozna čisto preprostih besed kot so prosim, hvala, dober dan, nasvidenje...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:11:42   
picola1
Izjava je res mal smešna, najprej zato, ker je to čisat ena navadna laž in manipulacija in tega se poskušam izogibat pri vzgoji, kot drugo pa ne maram besede priden (ok, sej mi včasih uide, sam se trudim najt druge besede), ker mi asocira na slepo poslušnost in ubogljivost, jaz pa takšnega otroka ne bi želela vzgojit...(sej ga je fajn imet pa to, ker je easy...sam kolk je pa to dobr za otroka, je pa druga stvar)

Kot drugo je pa res, da ne vemo v kakšnem kontekstu je bil zapisan stavek...Mogoče je pa ta učiteljica tolk pametna, da je napisala kakšni vse nesmiselni stavki so lahko napisani v berilu... al pa kakšne neumnosti govorijo odrasli otrokom in jih potem podučila, da oni pač nimajo nobene zveze s tem ali bo pomlad prišla ali ne, ampak je to stvar narave itd. itd.user posted image user posted image

Bumerang, zakaj se pa ti počutiš napadeno oz. ogroženo?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:11:45   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Pia73

Pa še nekaj je zelo pomembno; težko je soditi, ker ne vemo v kakšnem kontekstu je bilo to napisano,....


V sedmem razredu bi razumela, da je uciteljica uspicila user posted image  eno na nivoju ucencev.
V prvem pa...ah brezveze.


Mič, veš jaz imam otroka v 3. razredu in sem marsikdaj presenečena kaj vse se otroci spomnejo. Lahko je npr. otroke spraševala: Kdaj bo prišla pomlad? in je eden od otrok to odgovoril in ker se ji je zdel npr. ta odgovor najbolj posrečen ga je pač napisala,... Glede na to ,da sem bila tudi sama "navihana" učenka se mi zdi, da je lahko iz kakšen take kot sem sama zrasla navihana učiteljica, ki z napisanim ni mislila nič slabega. Veš vedno je potrebno gledati vsako zadevo iz obeh plati, to sem se v teh 3.letih naučila, ker se je velikokrat izkazalo za dobrodošlo.
p.s.: moj sin je relativno priden in nimamo večjih problemov pa vendarle,...

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:14:46   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Meggi

Na tabli  v v razredu prvošolčkov je v ponedeljek bilo napisano;

"KDAJ BO PRIŠLA POMLAD? KO BODO OTROCI BOLJ PRIDNI"


Vaše mnenje? Hvala za posredovano!



Ne vem, ampak otroci "niso pridni", če jim učiteljica dovoli, da niso. Tako da pomlad bo prišla, ko bodo otroci dobili sposobno učiteljico.


Ne, to pa ni glih res. Včasih se lahko v nekaterih primerih na glavo postaviš, pa še vedno serjejo vsakemu po glavi. Tako so navajeni od doma. Naučeni so, da je to prav in fajn. Saj to ni nič hudega, če človeka pošlješ v p.m., če ne vem koliko sošolcev premlatiš,


AMpak tu je govora o otrocih v 1. razredu. Ne vem, mogoče jaz preveč z našim primerjam, če so drugje pa res prvčki taki, kot praviš ... Če učiteljica že otrok v 1. razredu ne obvlada, potem pa res ne vem, no.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:16:03   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
.
Pac, imam rada take otroke, ki so zivi in ki vsaj malo mislijo po svoje, ne pa nek kalup bizarne solske pridnosti v stilu ce bos priden bo prisla pomlad.


Od kod množici ljudi ideja, da jemljemo živahne otroke za poredne? Ma jaz tega sploh ne dojemam. Živahnost nima nič, ampak nič s "pridnostjo". Če učiteljica reče o nekom, da je "poreden", s tem ne označuje nemirnosti ali živosti ali svojeglavosti ali svobodomiselnosti. NIČ od tega! Označuje pa neprestano vsakodnevno neprijaznost, "bevskanje", nesramno odgovarjanje, pretepanje, škodovanje sošolcem, piskanje in tuljenje pa žaljenje in nespoštovanje širše okolice, skratka označuje reči, zaradi katerih je ponavadi njegov sošolec prizadet. Tukaj gre skoraj vedno za nezmožnost vsakodnevno čez cel dan zaščititi vašega lastnega otroka, zaradi nekoga, ki se ne vede v skladu z osnovnimi normativi družbe in ga na nek način neprestano ogroža, ne glede na to, da imaš oči na pecljih, na vse pogovore z njim, s starši, na ukrepe in pozornosti, se vedenje tega otroka ne spremeni. Tukaj gre za vse ostale vaše otroke, ki so zaradi tega na slabšem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:17:24   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Mislis tko fejst.. pa to user posted image ?



Ah, nazadnje ko sem se jaz tako zezala iz ene take tvoje fraze je potem nastal en velik kreg


Ej, ne vem, kaj je bilo.

Pa resno mislim, fejst, ves.
Pac, imam rada take otroke, ki so zivi in ki vsaj malo mislijo po svoje, ne pa nek kalup bizarne solske pridnosti v stilu ce bos priden bo prisla pomlad. Ok, ce boste pridno delali, gremo zadnih 15 minut na soncek, ko vsi koncate nalogo. Ok, meni sprejemljivo, instant motivacija spomladi user posted image , samo taka nebuloza s pomladjo...ma brezveze, meni. Saj tebi je komot ok, komot enako ucis otroke.


Sem prej napisala, da je moj sin relativno priden - to pomeni, da je živ, navihan, svojeglav,... zame še vedno priden, tako jaz to razumem. Priden zame ne pomeni smisla za katerega se običajno uporablja,....
Tudi jaz imam raje žive otroke,.., čeprav pride kakšen dan, ko tudi proti pridnosti ne bi imela nič proti,....user posted image

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:18:05   
bumerang
Jaz se sploh ne počutim napadena.
Se mi zdi pa za malo. Počasi počasi se bomo spremenili v robote brez čustev, ki bodo otrokom samo še razlagali šolsko snov brez nobene iskrice človečnosti neglede na reakcije otrok. Ne bo več ne belega ne črnega, samo še sivo. 
Več kot poskušaš vložiti v vzgojo, bolj ti starši sekajo nazaj.
Ma zaradi mene ... eno leto moji, vse življenje vaši!

Mič - pridnost nima nobene veze z brezhrbteničnostjo. Je Gina dovolj dobro razložila, se mi res ne da več.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:19:36   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
.
Pac, imam rada take otroke, ki so zivi in ki vsaj malo mislijo po svoje, ne pa nek kalup bizarne solske pridnosti v stilu ce bos priden bo prisla pomlad.


Od kod množici ljudi ideja, da jemljemo živahne otroke za poredne? Ma jaz tega sploh ne dojemam. Živahnost nima nič, ampak nič s "pridnostjo". Če učiteljica reče o nekom, da je "poreden", s tem ne označuje nemirnosti ali živosti ali svojeglavosti ali svobodomiselnosti. NIČ od tega! Označuje pa neprestano vsakodnevno neprijaznost, "bevskanje", nesramno odgovarjanje, pretepanje, škodovanje sošolcem, piskanje in tuljenje pa žaljenje in nespoštovanje širše okolice, skratka označuje reči, zaradi katerih je ponavadi njegov sošolec prizadet. Tukaj gre skoraj vedno za nezmožnost vsakodnevno čez cel dan zaščititi vašega lastnega otroka, zaradi nekoga, ki se ne vede v skladu z osnovnimi normativi družbe in ga na nek način neprestano ogroža, ne glede na to, da imaš oči na pecljih, na vse pogovore z njim, s starši, na ukrepe in pozornosti, se vedenje tega otroka ne spremeni. Tukaj gre za vse ostale vaše otroke, ki so zaradi tega na slabšem.


Podpišem Gino. To sem želela povedati, le da sem malo skrajšala,... In v takem kontekstu je moj sin, no pravzaprav sta oba, pridna. Sta pa sicer zeeelooo živahna, sploh ta mal.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:20:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
.
Pac, imam rada take otroke, ki so zivi in ki vsaj malo mislijo po svoje, ne pa nek kalup bizarne solske pridnosti v stilu ce bos priden bo prisla pomlad.


Od kod množici ljudi ideja, da jemljemo živahne otroke za poredne?


Ne vem user posted image .
Ampak vzporednica gre tam nekje-ce si poreden, nisi priden, hocem, da si priden. In ko "krotis" poredne, hkrati krotis se zive, ki niti nimajo veze v porednostjo in na koncu padejo v isti kos.

Ma ne maram tega izraza, pridnost user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , brezvezen mi je.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:23:06   
Anonimen
Mič - pridnost nima nobene veze z brezhrbteničnostjo. Je Gina dovolj dobro razložila, se mi res ne da več.


Ma nima nobene veze s pomladjo user posted image user posted image .

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:25:09   
bumerang
Ti pa zagotovo nisi nikoli pisala/razumela poezije!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:25:53   
Anonimen
Če učiteljica reče o nekom, da je "poreden", s tem ne označuje nemirnosti ali živosti ali svojeglavosti ali svobodomiselnosti. NIČ od tega! Označuje pa neprestano vsakodnevno neprijaznost, "bevskanje", nesramno odgovarjanje, pretepanje, škodovanje sošolcem, piskanje in tuljenje pa žaljenje in nespoštovanje širše okolice, skratka označuje reči, zaradi katerih je ponavadi njegov sošolec prizadet.


Evo, to razumem in mi je jasno, nekje.

Samo kaksno vezo ima ta porednost/pridnost s pomladjo, pa res ne postekam user posted image user posted image .

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:27:15   
Gina
Splišni, tukaj ne gre za obvladanje. Jaz ti lahko zagotovim, da obvladam otroke, pa vendarle imam že kar precje let polne razrede zgoraj napisanega. Moderne generacije so take - v 1. razredu že. In problem je v tem, da tudi starši drugih otrok hočejo za svojega otroka, ki ni tako nasilen kot en drug, enake pogoje. Vidiš, te pa je težko zagotovit. Ker ti otroci ne reagirajo na nič. Kako pa naj si učitelj zagotovi avtoriteto, razen s svojim nastopom? Nimam nobenega orodja v rokah razen besede. Pa še te ne ravno, saj se starši obešajo na vsako izgovorjeno reč, češ da ni ok. Otroci to vedo, še starši jim to poudarjajo, kako imajo samo pravice, kako se jim nič ne sme. Poglej kakšen halo je iz enega stavka, brezveznega sicer za moje pojme. Kaj bi se šele zgodilo, če bi učiteljica otrokom kaj grše rekla? Potem pa ti naredi red pri 28. tako vzgojenih otrocih, s samimi pravicami in starši, ki kot levi stojijo za vsako malenkost, ki niti ne priznajo, da so otroci včasih pa resnično težki prav zaradi njih samih, no napravi red samo z lepo besedo, če ga znaš. Takega junaka ni, pa če še tolk demagogijo zganja kdor hoče. Pa verjemi mi,d a je večina učiteljev še kako sposobnih v to smer, če ne bi vam otroci še prej zrastli čez glave, če nas ne bi bilo. Večina njih se trudi maksimalno, pa če nas še tolk ves čas tudi starši nekam tunkate. Tudi učitelj ima pravico se postavit zase in zahtevat red, pa če se starši na glavo zraven postavite, kako je treba smao v rokavicah. Tudi učitelj včasih napiše ali pove kaj po domače, bog pomagaj, včasih enostavno najbrž kdo ne zmore več v rokavicah in ok je tako. Otroci morajo videt da so meje, pa kakorkoli že - če so besedne prav gotovo ni nobene osnove, niti zakonske ne, za karkoli mu poštenega očitat. Morda bi bilo pa vseeno za razmislit, ali ni morda nasilniško vedenje in nespoštljivost reč, ki bi jo raje uredili tudi doma, ki ni nekaj nedolžnega kot pojmujete "pridnost", pa učiteljem malo priskočili na pomoč. Sicer je pa tako, učitelj otroka odda v treh letih ali še manj, vi pa boste želi, kar ste sejali. Amen.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:28:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ti pa zagotovo nisi nikoli pisala/razumela poezije!


Pomladi res ne, me je prevec nosilo user posted image .

Se pa ravno piflam Barbaro, da ne boste v luft skakale, otrok neuki in se nevzgojeni povrhu.
Ker poezijo razumem, ko jo znam na pamet. Ampak to je ze izven teme.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:28:22   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

pridnost je očitno ratala zdaj neke sorte bad sign, da si ponižen ali kaj, če si priden. Bolno.


Pridnost sama po sebi zame ni slaba...čeprav jaz osebno raje uporabljam besedo sodelovanje: otroci lepo sodelujejo, kar pomeni, da dojemam, da je to tudi njihova volja, njihova želja...Pridnost pa mi preveč diši po slepi poslušnosti (ok, tut to mora bit, o nekaterih stvareh se pač ne pogajamo in se jih naredi brez pardona) in pač tendenci po prevladi moči s strani starša za vsako ceno-se pravi otrok mora ubogat pa konec.
Pa ne me zdej narobe razumet...permisvna vzgoja in vse to, kar omenjaš ti non stop, se mi zdi hudo napačna.

Sej mogoče imamo samo drugačno predstavo v svojii glavi za isto besedo, v resnici pa mislimo podobno.
Al ti mogoče misliš, da je slepa poslušnost in pokorščina ok v vsakem trenutku? Potem pa res nismo na istem bregu...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:28:27   
Splišni
Kakorkoli, če je tak napis mišljen resno, potem ustvarja neko negativno klimo v razredu. Črno na belem otrokom lepo piše, da niso pridni in da zato zunaj ščije kot pri norcih.

Je pa nekaj pomembno, namreč da se kot starš moraš iz tega pred otrokom kaj pohecat ali kaj pa vem ... v glavnem ne pred otrokom kritizirat učiteljice. AMpak saj zo pa itak vsi vemo, a ne?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:30:39   
sonček33
Splišni, tukaj ne gre za obvladanje. Jaz ti lahko zagotovim, da obvladam otroke, pa vendarle imam že kar precje let polne razrede zgoraj napisanega. Moderne generacije so take - v 1. razredu že. In problem je v tem, da tudi starši drugih otrok hočejo za svojega otroka, ki ni tako nasilen kot en drug, enake pogoje. Vidiš, te pa je težko zagotovit. Ker ti otroci ne reagirajo na nič. Kako pa naj si učitelj zagotovi avtoriteto, razen s svojim nastopom? Nimam nobenega orodja v rokah razen besede. Pa še te ne ravno, saj se starši obešajo na vsako izgovorjeno reč, češ da ni ok. Otroci to vedo, še starši jim to poudarjajo, kako imajo samo pravice, kako se jim nič ne sme. Poglej kakšen halo je iz enega stavka, brezveznega sicer za moje pojme. Kaj bi se šele zgodilo, če bi učiteljica otrokom kaj grše rekla? Potem pa ti naredi red pri 28. tako vzgojenih otrocih, s samimi pravicami in starši, ki kot levi stojijo za vsako malenkost, ki niti ne priznajo, da so otroci včasih pa resnično težki prav zaradi njih samih, no napravi red samo z lepo besedo, če ga znaš. Takega junaka ni, pa če še tolk demagogijo zganja kdor hoče. Pa verjemi mi,d a je večina učiteljev še kako sposobnih v to smer, če ne bi vam otroci še prej zrastli čez glave, če nas ne bi bilo. Večina njih se trudi maksimalno, pa če nas še tolk ves čas tudi starši nekam tunkate. Tudi učitelj ima pravico se postavit zase in zahtevat red, pa če se starši na glavo zraven postavite, kako je treba smao v rokavicah. Tudi učitelj včasih napiše ali pove kaj po domače, bog pomagaj, včasih enostavno najbrž kdo ne zmore več v rokavicah in ok je tako. Otroci morajo videt da so meje, pa kakorkoli že - če so besedne prav gotovo ni nobene osnove, niti zakonske ne, za karkoli mu poštenega očitat. Morda bi bilo pa vseeno za razmislit, ali ni morda nasilniško vedenje in nespoštljivost reč, ki bi jo raje uredili tudi doma, ki ni nekaj nedolžnega kot pojmujete "pridnost", pa učiteljem malo priskočili na pomoč. Sicer je pa tako, učitelj otroka odda v treh letih ali še manj, vi pa boste želi, kar ste sejali. Amen.


GIna, se strinjam. No, jaz jih imam vsaj 4 leta.


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:36:45   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Kakorkoli, če je tak napis mišljen resno, potem ustvarja neko negativno klimo v razredu. Črno na belem otrokom lepo piše, da niso pridni in da zato zunaj ščije kot pri norcih.

Je pa nekaj pomembno, namreč da se kot starš moraš iz tega pred otrokom kaj pohecat ali kaj pa vem ... v glavnem ne pred otrokom kritizirat učiteljice. AMpak saj zo pa itak vsi vemo, a ne?


Tako nekako ja, Splišni. Jaz bi mojemu še kar direkt povedala, da to ni res. Da bo pomlad prišla, če bodo pridni ali ne in da je datumsko določena pa če zunaj ščije ali pada sneg,.... Ob tem ne bi kritizirala učiteljice. Bi mu pa dovolila, da jo vpraša in naj mu potem ona razloži kaj je mislila.

Mi se že kdaj srečamo s podbnimi zadevami ampak seveda ne v takem smislu. Npr.  zadnjič je imel napisano ,da kovina v vodi ne spremeni oblike,..po mojem pa jo,... oz. nekaj v tem kontrkstu.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:39:30   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


Al ti mogoče misliš, da je slepa poslušnost in pokorščina ok v vsakem trenutku? Potem pa res nismo na istem bregu...


To več ne obstaja. Hvala bogu da ne obstaja. Ampak ravno zato ne razumem, od kod vam ideja, da to še kje živi? Pri nas ne. Zato ne razumem, iz katerega naftalina privlečete pokorščino? Kaj ste bile res vse tako obupno in nevzdržno vzgojene (ogorčena sem, če je temu tako)? Naši otroci so praktično vsi vzgojeni ali totalno permisivno ali pa, če se lahko po svoje izrazim primerno demokratično. Ne poznam otroka, ki bi moral vse ubogat. Ma a ni logično, da sodelujejo v vsakdanjem lajfu. Vsi sodelujejo pri vseh odločitvah skoraj. To je družba dandanašnji in prav je tako. So pa reči, kjer rabijo omejitve in usmeritve, pa kjer ni debate (recimo a se boš pripel v avtu ali ne, ali boš vljuden do ljudi ali ne....). Te pa nekateri starši znajo postavit, nekateri pa ne. O tem govorim. Skrajnost pri nas gre samo in izključno v to smer. Vsaj kar jaz otrok poznam.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:42:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: picola1


Al ti mogoče misliš, da je slepa poslušnost in pokorščina ok v vsakem trenutku? Potem pa res nismo na istem bregu...


To več ne obstaja. Hvala bogu da ne obstaja. Ampak ravno zato ne razumem, od kod vam ideja, da to še kje živi? Pri nas ne. Zato ne razumem, iz katerega naftalina privlečete pokorščino? Kaj ste bile res vse tako obupno in nevzdržno vzgojene (ogorčena sem, če je temu tako)? Naši otroci so praktično vsi vzgojeni ali totalno permisivno ali pa, če se lahko po svoje izrazim primerno demokratično. Ne poznam otroka, ki bi moral vse ubogat. Ma a ni logično, da sodelujejo v vsakdanjem lajfu. Vsi sodelujejo pri vseh odločitvah skoraj. To je družba dandanašnji in prav je tako. So pa reči, kjer rabijo omejitve in usmeritve, pa kjer ni debate (recimo a se boš pripel v avtu ali ne, ali boš vljuden do ljudi ali ne....). Te pa nekateri starši znajo postavit, nekateri pa ne. O tem govorim. Skrajnost pri nas gre samo in izključno v to smer. Vsaj kar jaz otrok poznam.
[/quote

Gina...hvala za razlago :).

Ampak, daj mi povej, kako je zdaj to povezano s pomladjo in pridnostjo user posted image .
Sori, men je tkoooooooo smesno tole user posted image . Zgleda, da je danes en tak lusen dan.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:46:57   
picola1
Sem imela že napisano pa mi je ven vrglo...user posted image user posted image user posted image
No, na kratko: zdej te Gina razumem bolj, kaj mislite ve učiteljice pod besedo priden in poreden. Čeprav jaz sem še vedno za to, da se konkretizira stvari:si prijazen, ljubezniv, se lepo igraš, si nesramen, si nasilen, si žaljiv itd. itd. Večkrat slišim starše rečt:pa dej bod priden al pa zakaj si porden? Kako naj otrok ve, o čem točno govoriš? Če se pa še odrasli (kot smo že na forumu n-krat ugotovili) ne razumemo najbolje pa govorimo lahko z istimi besedami...
Drugače pa razumem vas učiteljice glede vsega tega psihičnega pritiska in občutka, da so stvari ušle iz kontrole...In svaka vam čat, da sploh opravljate ta poklic, meni bi se zmešalo že ob nezahtevnih otrocih...
sam imam pa včasih res občutek, da ste že vse mal paranoične in vsepovsod vidte sam negativno pri otrocih in kolk so razvajeni...-sori, sam tak občutek dobim...(ok, Gina...ti se še potrudiš pa napišeš kaj lepega...ampak se mi tut zdi, da moraš bit prav izzvana) Kot neka poklicna deformacija al pa nekej podobnega. tko kot jaz vidim recimo takoj, kdo je alkoholik pa kolk ljudje nič ne skrbijo za svoje zdravje pa to pa ono...tko imate učiteljice pa tendenco po kontroli ipd.-včasih je blo to še stokrat bolj potencirano kot pa danes (pa ne zdej preveč v luft skakat, ker ni moj namen koga žalit al pa kej takšnega- to so pač dokazane stvari-v vsakem poklicu prevladuje določen tip človeka-medicinske sestre smo pa pač bolj nagnjene k servilnosti, j...ga)

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kakšno je vaše mnenje
31.3.2009 22:47:20   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Splišni, tukaj ne gre za obvladanje. Jaz ti lahko zagotovim, da obvladam otroke, pa vendarle imam že kar precje let polne razrede zgoraj napisanega.


Ja, O.K., saj pravim, da jaz takih otrok res ne poznam, naši so potem očitno ful cukri, ker je res vzdušje v razredu enkratno.

Sem pa vseeno prepričana, da se vsaj v 1. razredu z avtoriteto da doseči, da so otroci kolikor toliko "pridni". Avtoriteta je pa nekako prirojena, bi rekla. Nekdo jo ima in mu ni treba na tablo pisat brezveznih stavkov in lahko v razredu ustvari delovno klimo, ki je kljub temu prijazna. No, tako je pri nas.

Saj veš, kaj mislim. Ravno tako kot starš, mora tudi učitelj biti dosleden. No, še veliko bolj. Čim ga enkrat ali dvakrat posračka, ima res lahko en kup porednih mulcev. To je res. Če pa jih zna prizemljit, so pa lahko po moje fletni in krotki.

Jaz se spomnim ene učiteljice, ki me je imela v 4. razredu. Je ni bilo bolj stroge, ampak tudi ne bolj poštene. Se je znala hecat, ko je bil čas za to, in biti stroga in zahtevna, ko je bilo treba. Vsi smo jo imeli najraje.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?