|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako veste da vzgajate prav?
15.4.2009 11:07:10   
timoteja
Kako veste, ali ste pri vzgoji otrok dovolj dosledni, ne preveč strogi oz. preveč popustljivi...Sama se trenutno nahajam v precej zmedeni situaciji. Imamo 5 letnico, zelo brihtno, tudi dokaj občutljivo...Mož zahteva kar veliko discipline, tudi udejstvovanje na dejavnostih (npr. telovadba 1xteden popoldan, čeprav njej se mi zdi, da ne diši najbolj), in včasih že ne vem več, ali delamo prav, ali zahtevamo preveč, smo preveč strogi...Deklica je sicer po mojem mnenju pridna, si sama pripravi zvečer cotke za naslednji dan, skrbi  za igrače, če jih nee s sabo v v rtec, prirpavi mizo, rada si sčisti čeveljčke, pomaga kaej v kuhinji, ampak se mi zdi, da je mož včasih preveč strog do nje oz. zahteva preveč glede na njeno starost, potem krepko povzdigne glas in tako. Je pa res, da njega deklica uboga na prvo besedo, jaz ji moram včasih rečt 2x ali 3x , da nekaj uboga. Kaj in kako je prav???

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 15.4.2009 19:36:43 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako veste...
15.4.2009 11:13:44   
Splišni
Tako, kot je, je čisto prav.
Mama nudi varno zavetje, naročje, oče pa mladiča pripravlja na soočenje s svetom.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako veste...
15.4.2009 11:15:23   
bskrle
Tudi jaz sem doma morala ubogati na prvo besedo, name je delovalo moreče, upam,da vaša deklica to bolj vedro prenaša.
Pogovorita se z možem.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako veste...
15.4.2009 11:53:34   
timoteja
Ja, punce, sej to je en tak šit, npr. smo bile v nedeljo pri moji mami, smo se zmenli, da ne trgamo nobenih rož in ničesar. No, in gremo na vrt, moja mami meni odreže nekaj steblov rabarbare za kompot, malo kasneje gre mala po mali kuh.nožek od jed.pribora in zunaj odreže na rožah, pripravljenih za v korita, 3 vrhe, je gajn orng odrezala. Veš da je babica skor znorela, imela kar solzne oči, jst sem tamalo 3 krat orng čez rit, pol je bla pa cel dan kot ovčica. No, včeraj smo bili pri nas doma zunaj z otroci, je imela punca obute skor nove balerinke, ve, da lahk v lužo stopi z samo z batarcami, naredi prvič, ok, jo opozorim, naredi drugič, jo hočem nagnat gor v hišo, pa me ni ubogala, in sem ji zagrozila s kuhlo (jih je dobla s kuhlo čez tazadno glih enkrat), pa mi reče žena od mojega atija, da tak jo pa ne smemo kr naprej test, da bomo vzgojili ful agresivnega otroka..No, lepo prosim za komentar, ker se mi zdi, da nisem dovolj pametna za vse tole... hVALA Hvala

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako veste...
15.4.2009 11:59:14   
Splišni
Jaz je niti pod razno ne bi tepla. Saj je očitno, da je s tem, ko dobi tri po riti, zadeva zanjo opravjena. In lahko nadaljuje z drugimi traparijami. Očitno išče pozornost, ki jo na tak način potem dobi.
No, možno, da je to, lahko pa je tud čisto kaj drugega. V glavnem pri petih letih je otrok res že toliko star, da naj bi razumel, zakaj se nečesa ne sme. In je čudno, da ne. Lahko da je kaj pri vzgoji narobe. Tole čez rit, pa s kuhalnico ... ne vem, meni je to popolnoma tuje. Pir nas je s pogovorom vse zmenimo. Z razlago.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako veste...
15.4.2009 12:01:30   
Petr_a
Nisem za to,da se otroka za vsako tepe ,če ne uboga

kot sama opaziš,če bi to delovalo,potem otrok ne bi nič naredil in bi te 100 na uro vedno poslušal.
Potrebna je vztrajnost,doslednost....
batine pa ziher ne.
saj ne rečem,naš tudi na vsake toliko dobi,ampak res redko.To mora biti nekaj zelo velikega,da jih dobi

kar se tiče to ko ste bili pri babica: ne vem zakaj si otroka 3 x orang čez rit user posted image
Mogoče bi morala sebe in ne otroka.sama si zgoraj napisala da ne boste rožice trgale.in ko je tvoj otrok videl da to dela babi ,je potem tudi ona.
To je zame krivično mlatenje otroka in brezveze!!!!!

Starši velikokrat delajo to napako.

da se pa otrok boji staršev- to mi tudi ni prav.da se otrok tako boji staršev.čez čas to potegne druge težave

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako veste...
15.4.2009 13:14:30   
end1

prav ma ta žena od tvojga atija..............

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako veste...
15.4.2009 13:22:45   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Veš da je babica skor znorela, imela kar solzne oči, jst sem tamalo 3 krat orng čez rit, pol je bla pa cel dan kot ovčica. 



In vse to zaradi enega ušivega plevela user posted image user posted image user posted image  žena od tvojega atija ima še kako prav.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako veste...
15.4.2009 13:42:47   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Ja, punce, sej to je en tak šit, npr. smo bile v nedeljo pri moji mami, smo se zmenli, da ne trgamo nobenih rož in ničesar. No, in gremo na vrt, moja mami meni odreže nekaj steblov rabarbare za kompot, malo kasneje gre mala po mali kuh.nožek od jed.pribora in zunaj odreže na rožah, pripravljenih za v korita, 3 vrhe, je gajn orng odrezala. Veš da je babica skor znorela, imela kar solzne oči, jst sem tamalo 3 krat orng čez rit, pol je bla pa cel dan kot ovčica. No, včeraj smo bili pri nas doma zunaj z otroci, je imela punca obute skor nove balerinke, ve, da lahk v lužo stopi z samo z batarcami, naredi prvič, ok, jo opozorim, naredi drugič, jo hočem nagnat gor v hišo, pa me ni ubogala, in sem ji zagrozila s kuhlo (jih je dobla s kuhlo čez tazadno glih enkrat), pa mi reče žena od mojega atija, da tak jo pa ne smemo kr naprej test, da bomo vzgojili ful agresivnega otroka..No, lepo prosim za komentar, ker se mi zdi, da nisem dovolj pametna za vse tole... hVALA Hvala
 Prvič: ona je samo posnemala babico. Kaj pa otrok ve, da glih tistih rož, finih barv, ne sme rezat!!! Ti si jo pa zato namlatla, al kaj user posted image . Skrajno žalostno, bi rekla. Drugič: otroku je ves čas treba znova dopovedovati, kaj sme in česa ne sme. To, da ti misliš, da ona ve, da ne sme stopiti v lužo v novih balerinkah, je totalno zgrešeno. Še bolj zgrešeno pa je, da jo za take stvari, ki so pač del odraščanja, posnemanja odraslih, preizkušanja meja,... kaznujete fizično.  Tretjič: žena od tvojega atija ima prav. Tako, kot je posnemala babico, kako reže rastline, tako bo posnemala agresijo.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako veste...
15.4.2009 13:45:54   
piko12
Najprej ji pokažete, kako se odreže rože, potem vsa vesela to ponovi, verjetno ponosno prinese k vam, za zahvalo pa dobi tri čez rit? Rajš ne pomislim, kako se je počutila...Pa v novih balerinkah bilokam, kjer so luže al pa blato al pa kaj? Malo sebe vprašaj, kaj delaš narobe!!!!!!!!!!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako veste...
15.4.2009 13:51:33   
ninocka
trganje rozic - jst tud mislim, da tuki ni bla napaka hcere, ampak tvoja in babice. ce sta ji najprej nekaj prepovedale in rekli, da tega ne boste poceli, potem sta sli pa vidve rabarbaro rezat...verjetno je mislila, da lahko.
balerinke - ne razumem starsev, ce gredo z otrokom nekam na obisk al pa ven, potem jih pa oblecejo kot lutke in od njih pricakujejo, da se ne bodo umazali, da ne bodo stopili na travo, da ne bodo in se skoz samo dreje Ne teg, ne teg, se bos umazal/a...
Moja dva sta vedno oblecena tko, da se lahko umazeta, ce imata pa kaj novega, pa gremo kam, kjer se lahko umazeta, pa je.bat ga, sem sama kriva. Otrok si ni izbral teh stvari za oblect. Sploh se pa lahko vse opere in ena umazan cunja napram otroskem veselju ni nic.
poslusanje - tudi jst zelim, da me moj otrok poslusa, ko mu kaj recem oz. prepovem. Pa mu moram vcasih rect 1x, vcasih 3x, vcasih pa sploh ne pomaga. Smo bili v ponedeljek na vrtu in je starejsi non stop drmal cev za zalivanje. Moj mu je rekel ene 10x naj jo pusti pri miru, pa ni ubogal, potem sem mu jst rekla se ene 2x, 3ic sem ga opozorila, da greva gor, ce se jo se enkrat prime. Itak ni poslusal, sem ga pobasala in sva sla noter. se je drl kot jesihar, me je iz inata tud udaril, pa sem se sklonila k njemu ga objela in mu razlozila, zakaj sem huda in zakaj greva gor. V 5 sekundah se je cist umiril, smo se potem not sli spomin in risali. Vceraj, ko smo sli ven, se ni cel dan dotaknil te cevi.
Aja problem te cevi je pa bil, ker je odpiral vodo in potem se tamali tezi in bi bla v 5 min cist mokra, poleg tega pa to tudi ni igraca s katero bi se lahko igral.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako veste...
15.4.2009 13:51:49   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Ja, punce, sej to je en tak šit, npr. smo bile v nedeljo pri moji mami, smo se zmenli, da ne trgamo nobenih rož in ničesar. No, in gremo na vrt, moja mami meni odreže nekaj steblov rabarbare za kompot, malo kasneje gre mala po mali kuh.nožek od jed.pribora in zunaj odreže na rožah, pripravljenih za v korita, 3 vrhe, je gajn orng odrezala. Veš da je babica skor znorela, imela kar solzne oči, jst sem tamalo 3 krat orng čez rit, pol je bla pa cel dan kot ovčica. No, včeraj smo bili pri nas doma zunaj z otroci, je imela punca obute skor nove balerinke, ve, da lahk v lužo stopi z samo z batarcami, naredi prvič, ok, jo opozorim, naredi drugič, jo hočem nagnat gor v hišo, pa me ni ubogala, in sem ji zagrozila s kuhlo (jih je dobla s kuhlo čez tazadno glih enkrat), pa mi reče žena od mojega atija, da tak jo pa ne smemo kr naprej test, da bomo vzgojili ful agresivnega otroka..No, lepo prosim za komentar, ker se mi zdi, da nisem dovolj pametna za vse tole... hVALA Hvala
 Prvič: ona je samo posnemala babico. Kaj pa otrok ve, da glih tistih rož, finih barv, ne sme rezat!!! Ti si jo pa zato namlatla, al kaj user posted image . Skrajno žalostno, bi rekla. Drugič: otroku je ves čas treba znova dopovedovati, kaj sme in česa ne sme. To, da ti misliš, da ona ve, da ne sme stopiti v lužo v novih balerinkah, je totalno zgrešeno. Še bolj zgrešeno pa je, da jo za take stvari, ki so pač del odraščanja, posnemanja odraslih, preizkušanja meja,... kaznujete fizično.  Tretjič: žena od tvojega atija ima prav. Tako, kot je posnemala babico, kako reže rastline, tako bo posnemala agresijo.


Tule se pa kar strinjam. Otroka tepst zaradi treh cvetov, ko je prej gledala babico kako reže rožco (otroku je vseeno ali je zelenjava ali rožica, vse je glih). user posted image
Treba je samo vztrajat, pa če 1x rečeš ne mora bit vedno ne.
Glede balerink bom pa napisala samo to, da če ste bili doma bi jo takoj nagnala preobut pa ne bi rabila čisto nobene na rit.

Meni osebno se zdi, da pretiravate. Čisto komot se lahko zgodi, da bo tale punčka zagrenjena in agresivna kasneje tudi do svojih otrok, ker jo tako vzgajate. Če je treba privzdigni glas, tepenje pa res ni potrebno. user posted image


_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako veste...
15.4.2009 13:58:38   
zinkazi
otrok v tej starosti posnema, kar vidi druge. poleg tega še ne ve kaj je prav in kaj ne. če babica lahko reže po vrtu, potem želi otrok le pomagat. rado se zgodi, da odreže nekaj, kar nam ni všeč. luže so tako vabljive. otroku ni pomembno ali je obut lepo, ali manj lepo. dobro je, da mu razložimo kaj mu dovolimo in zakaj v balerinkah ne hodimo po lužah. mogoče bi si prebrala kakšen moj članek. imam kar nekaj napisanih za podobne primere, kot je vaš. če želite se lahko javite na Z.S.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako veste...
15.4.2009 14:00:28   
timoteja
Punce, hvala lepa, čeprav ste me "skregala", hvala za vaša mnenja, mi je pša ful hudo, ker sem bila taka do nje...A mislite, da sem ji naredila kakšno "škodo" - dolgoročno gledano. Pa ne me narobe razumet, da se take stvari dogajajo vseskozi, ker se zelo trudim vsak dan, da bi hčerkama nudila čim več svojega časa, pozornosti, vsega...Potem pa poslušam enega, pa drugega, potem pa sem res enostavno zmedena. Zato, res hvala vam.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako veste...
15.4.2009 14:04:18   
timoteja
Se moram še enkat javit, ker mi je tako tako hudo, ker sem ji delala krivico..Bomo stvari spremenili, pa res hvala za mnenja.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako veste...
15.4.2009 14:05:48   
lilka

"Kako veste, ali ste pri vzgoji otrok dovolj dosledni, ne preveč strogi oz. preveč popustljivi..."

Ne vem, delam pač tako kot se mi zdi prav in kar in koliko zmorem....smo pa starši različni. Sem preživela 4 dni počitnic zdej, s prijateljico in njeno družino(4 in 2 leti stari punčki), pa sem ugotovila, da je naša vzgoja precej različna.Poudarjam različna.
Midva najine še nikoli nisva udarila, njeni dve dobita čez rit, pa za lase, pa za ušesa, najhujša se meni zdi klufuta in za moje pojme popolnoma brezveze(ker se je polila, ko ji je rekla naj pazi), pa jaz ne kompliciram, če se naša umaže, pa če želi risat s kredami, jo pač oblečem kot je treba ali pač preoblečem, ne vem glede tega, če se umaže jaz ne kompliciram....

Ne vem, taka vprašanja so težka in imajo več plati...

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako veste...
15.4.2009 14:09:28   
zinkazi
Timoteja!
manj škode nastane na cvetju, kot v otroškem srčecu. otroci ne počnejo nalašč stvari, ki nam niso všeč. včasih je to iz nevednosti, včasih je to klic po pozornosti. otrok ima raje pozornost z eno po riti, kot da ga ne opazimo. ampak tudi starši delamo napake v najboljši veri, da otroke dobro vzgojimo. vse napake se lahko popravijo. s pozornostjo, pogovorom, ljubeznijo in postavljanjem meja, boste to, kar se vam je dogajalo te dni popravila.
srečno!

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako veste...
15.4.2009 16:49:46   
ronja
Kako veste, ali ste pri vzgoji otrok dovolj dosledni, ne preveč strogi oz. preveč popustljivi...

Ne vem. Upam, da delam najboljše in upam, da bo druga polovica brzdala tisto, kjer sem preveč popustljiva. Prav strog pa noben od naju ni (sta pa tudi tamali dve še mali oz. mini - leto in pol in 3 m). Ampak dvomim,da bova kdaj stroga ratala. Dosledna ja, stroga pa ne.

Noben od naju ne mara dretja in se v gl. ne dereva na otroke. Verjetno večkrat on kaj zarenči nanjo, kadar teži, ampak ni krize, nikoli je še ni res nadrl. Jaz sem pač skoz z njo, pa mi je lažje, ker vem, kaj pali, pa kako jo okoli prenest, pa živce mam kar dobre po naravi. Kako bo, bomo pa še videli.
Po moje je tudi oboje prav. Če bi bili tamali samo pri meni, bi ju čisto preveč razvadila. Je kar ok, da jima nekdo dopove, da ne bosta vedno samo onidve prviuser posted image , pa da je treba včasih tudi druge ljudi pustit 5 min. pri miru. Je pa tudi ok, da vesta, da pri nekomu pa vedno bosta prviuser posted image .

Otroci radi posnemajo: če je videla, kako nekdo trga rože, jih bo ona tudi - samo da še ne loči, katere rože so za trgat in katere ne... Najboljše, da ji vse razložite: da bosta zdaj nabrali rabarbaro, ostale rožice pa moramo pustit, da bo vrt lep - in naj ona odreže par stebelc rabarbare, pa bo dala potem mir.
Mi smo šli za dan žena na sprehod in smo iskali rožice za babici za pozornost. Našli nismo nič pametnega in smo pač nabrali par trobentic (samo cvetove). In od takrat mala meni ves čas nosi rožice, kjerkoli jih vidi. Ve, da sta bili babici veseli rožic in bi zdaj rada razveselila tudi mene. Kaj naj jo zato kregam? To bi bilo čisto zavračanje njene najbolj iskrene ljubezni! Če smo v botaničnem vrtu, ji probam dopovedat, da tam pa rajši neuser posted image , sicer pa vzamem tisti regrat, ta itak zato ne bo izumrluser posted image . Če vidim kje kako rožo, ki se je ne sme trgat (recimo na kakem vrtu ali pa kako orhidejo, ki so recimo zaščitene ali pa vem, da jih je malo), jo pa vnaprej opozorim, da teh pa ne sme trgat, ker so to ene posebne rožice in razložim zakaj. Saj vem, da je še mala, pa da pol tega ne razume, ampak ne bi rada zamudila trenutka, ko bo razumela. Zaenkrat razume, da so to posebne rožice in jih pusti pri miru.

Sama sem bolj flegma kar se tiče družbenih norm, ker jih tudi sama nisem vedno upoštevala in se jih še vedno ne in sem tako bolj srečna kot tisti, ki se jih slepo držijo. Tepla svojih otrok ne bom, to sem se odločla že, ko sem bila mala in do zdaj še nisem spremenila mnenja. Zaenkrat se je dalo brez tega. Sem jo že zelo trdo zgrabila za roko, ko se je hotela na vsak način igrat s kablom, ker je to nevarno, ampak uporabo fizične moči imam rezervirano ekskluzivno za življenjsko nevarne situacije in če bo kdaj ogrožala koga drugega (recimo če bi hotela tepst tamalo).

Moje so sicer res še majhne, ampak meni se zdi, da se da zmenit vse, če imaš dovolj časa. Če gremo na sprehod, mam vedno uro sabo in ji pač povem, da gremo domov pol ure prej. Da imamo čas in gre vse brez joka in dretja in pregovarjanja. Vedno se seveda to ne da in včasih pač moraš odnest otroka, če je nekje, kjer je nevarno in pač ne more tam stat, pa se pregovarjat s tabo, jasno. Ampak to potem ni vsak dan, pa non stop.

Če bi mala uničila nekaj pri moji mami, bi ji povedala, da se to ne sme, ker ima to babi zato, da ji je lepo in je žalostna, če grejo rožice stran. Zdaj jih je pač uničila, tu nimaš kaj, probaš popravit škodo - naj nariše rožico in jo bova dali na palčko, da bo dala babi v lonček namesto prave rožice. Se mi zdi ok, da otroka naučiš, da pač delamo napake, nalašč ali nenamerno, ampak da je važno, da jih vidimo, se opravičimo in poizkušamo škodo popravit. Verjetno bi tudi babici bilo tako lažje. Ne vem, če bi to palilo, ampak zaenkrat se mi zdi, da tole kar gre, ne samo pri otrocih, tudi pri babicahuser posted image . zaenkrat pa babice prej vprašam, če ona to sme, kar imajo tako nizko nastavljeno ali pa jih opozorim, če lahko to umaknemo malo višje, ker včasih res babice kar same kličejo nesrečo, če razstavijo svojo najljubšo stekleno vazo na poličko, pol metra od tal... Jaz ne morem odgovarjat, da je ne bo tamala vzela in to tudi povemuser posted image , ker mam pač samo en par oči, pa dve tamali in čisto non stop je ne gledam.

se podpišem pod ninočko  in ostale.

timoteja, od enkrat otroci nimajo dolgoročne škode, sploh če se ji opravičiš in poveš, da si ravnala narobe. Potem ona ve, da to ni prav in če tega v prihodnje ne boš delala, bo vse ok in bo še celo lekcija, kako ni nič narobe, če ga kdaj poserjemo, samo da potem zadevo popravimo. Otroci odpuščajo, bolj kot odrasli, hitreje in lažje, ker so pač bolj ljubeči, vsaj večinoma. Ji pa povej, da ni bilo prav in kako se počutiš. ji bo lažje. baje je to, koliko škode naredijo starši s tepežem otorkom precej odvisno od tega, koliko potem prevzamejo odgovornost za svoje ravnanje. Če se iskreno opravičijo, da otrok ve, da ni nič kriv za to, je baje precej lažje.
Ne vem, moja mami me ni velikokrat natepla, še vedno pa mislim, da je bilo čisto vsakič brezveze in da ni imela prav in že takrat bi ji veliko lažje odpustila, če bi mi povedala, da ni imela prav. ne ji dat čokoladice, ker imaš slabo vest: požri ponos in ji priznaj, da ni bilo prav, kar si naredila in da se boš potrudila, da ji ne boš več naredila krivice. Da ji jo kdaj gotovo še boš, vendar ne nalašč in da naj ti pove, če se bo tako počutila. Moja mami je zdaj precej presenečena in zelo ponosna, ko vidi, da vzgajam drugače in da imam zaenkrat lepe uspehe. Se mi zdi, da zdaj ve, da je delala narobe, čeprav ni bila tak zmaj (no, včasih je bila, ampak ne vednouser posted image ).

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako veste...
15.4.2009 16:51:31   
t5t6
Timoteja, doslednost ne pomeni, da, ko otrok ne uboga jo s kuhalnico po riti. Od tega se otrok popolnoma nič ne nauči, na koncu je zmeden ker ne ve kaj je prav in kaj ne. Če rečeš punci, da se v luže ne stopa z balerinkami ji lepo razloži zakaj ne in ji povej, da če bo to naredila bo morala notri. Doslednost pomeni, da če tvoja punca stopi v balerinkah v lužo potem enostavno brez dosti besed odideta notri. In ne mi rečt, da te ne uboga. Otroka se lepo prime za roko in odpelje v hišo, nerediš bolj strog obraz in ton glasu pa je. Dvakrat boš to ponovila pa boš videla, da te bo začela jemati resno.

Kar se pa tiče rož mislim, da si punci naredila veliko krivico, ker je želela babico oponašati, kaj pa ona ve kaka je razlika med rožami in rabarbaro, razen če si ji to prej raložila - tem primeru bi lahko šle skupaj kupit (z njenimi dinarčki) nove rožice za babico.

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako veste...
15.4.2009 18:04:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Kako veste, ali ste pri vzgoji otrok dovolj dosledni, ne preveč strogi oz. preveč popustljivi...


Tega nikoli zanesljivo ne vem.

(odgovor članu timoteja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako veste...
15.4.2009 20:32:07   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Kako veste, ali ste pri vzgoji otrok dovolj dosledni, ne preveč strogi oz. preveč popustljivi...


Tega nikoli zanesljivo ne vem.
 Točno tako.  

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako veste...
15.4.2009 21:18:30   
jakaracman
Zame si prestroga in delaš scene tem kjer ni potrebno.Poboljšaj se v dobro tvoje deklice.Babica pa naj solze v oči dobi če bo kdo v družini resno bolan, ne pa če ji mala šari po rožah.Življenje je prekratko!

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako veste...
15.4.2009 22:56:09   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Kako veste, ali ste pri vzgoji otrok dovolj dosledni, ne preveč strogi oz. preveč popustljivi...


Tega nikoli zanesljivo ne vem.


Tudi jaz ne. In to je pri vsej stvari najbolj grozljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako veste...
16.4.2009 1:15:15   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Kako veste, ali ste pri vzgoji otrok dovolj dosledni, ne preveč strogi oz. preveč popustljivi...


Tega nikoli zanesljivo ne vem.


Tudi jaz ne. In to je pri vsej stvari najbolj grozljivo.



Aneda?? Meni tudi. Skos to spraševanje samega sebe ali si prestrog ali premalo, ali delaš prav ali ne ali bi to ali ono...pa potem sto enih različnih teorij glede ene in iste stvari...pa poskušat razmišljat s svojo glavo in delat po lastnem občutku...Bah...Včasih je prav naporno pa vem, da se pri nas vse skupaj šele začenja...
Sam si večkrat sama pri sebi rečem, da delam po svojih najboljših močeh, da sem odprta za spremembe in novosti in da je pomembno, da se sproti tudi jaz osebnostno razvijam in učim na napakh. Potem si pa še malo v hecu rečem, da če ne bom delala napak, potem moji otroci ne bojo imeli kaj delat, ko bojo odrasli...user posted image (jst pa mam toooooooolk za delat pri sebi in je včasih prav luštno...in da bi za to prikrajšala svoje otroke...user posted image )
Drugače pa vsake toliko časa preberem kakšen nasvet ali knjigo in v sebi začutim prav en poseben mir (kot večinoma pri branju Gininih postov npr.) in takrat čutim, da je to to, da je to prav...in potem s tem nadaljujem (če to že delam) ali pa uvedem kake spremembe pri svojih 'prijemih'...

Kar se pa tiče tvojega ravnanja timoteja pa tudi jaz mislim, da si prestroga. Kaj šele narediš tej svoji hčerki, če ga res orng pobiksa (ali pa če ga še bo), če jih pa že za to, ker je porezala par rož, dobi orng po riti? Mislim, da ti manjka (pa meni tudi vse prevečkrat) uvid v to, kaj in kako se počuti tvoj otrok, kako razmišlja, kaj pri svoji straosti zmore in razume...Imam občutek, da imaš prevelika pričakovanja in tudi velik strah pred tem, da bi svojega otroka razvadila.
Meni osebno je dosti pomagala knjiga Znanost o vzgoji, se mi zdi, da se zdaj večkrat poskušam vživet v hčerko, prej pa sem delovala predvsem in samo iz sebe.
In mi je tako bolj fajn, ker se mi zdi, da bolj razumem, da je otrok. Če samo pomislim, kaj sem vse jaz počela in kaj vse mi ni blo jasno, da ne smem počet pa sem naredila...Npr. enkrat sem šla pošpricat ekran od tv-ja s tistim umetnim snegom, k pošpricaš smrekco...user posted image In se tega ni dalo več odstranit in so moral tastari zamenjat ekran. In sem jim ful hvaležna, ker me takrat niso kaznovali, ker sem jim rekla takoj, da nisem vedla, da ne gre dol...Jst sem se pač hotela sam igrat...Sem pa prepričana, da bi se našla marsikaka mama ali oče, ki bi čist ven padla zarad tega...


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako veste...
16.4.2009 8:47:50   
Splišni
Samo nekaj, kar se teh postriženih rožic tiče. Jaz bi bila fejst, fejst, fest huda, ker to ni en plevel ali pa en cvet, ki ga ne boli in bla, bla, bla, to je uničevanje lastnine nekoga drugega. To je treba odločno in strogo otroku povedat, da se TEGA NE DELA. Lahko da tega ni vedela, lahko da je posnemala babico, ampak naredila je zelo narobe. To so bile babičine rožice, ki jih je kupila, plačala, imela pripravljene, da jih bo vsadila in bodo zrasle. To bi jaz jasno in glasno povedala, bila bi huda. Ne bi udarila, to definitivno ne, bila bi pa zelo huda.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?