|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
20.11.2009 14:26:12   
frost

Ce nima tezav v vsakdanjem zivljenju, potem verjetno ni prevelik problem.
Se mu mogoce takrat ko to pocne, zgodi kaj razburljivega? Kak tak dogodek, prizor v risanki, ki ga zelo vznemiri, razveseli? Nekateri ljudje (brez posebnih potreb) poskocijo ali se na hitro premaknejo, ko na primer vidijo v filmu nek prizor ki je zanje posebno zanimiv.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
25.11.2009 0:34:39   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Fuji


Nejcko, jaz sem ga poklicala po telefonu, na vrsto smo takrat prišli v štirinajstih dneh. Kako je zdaj, pa ne vem točno. Ste se že uspeli naročiti?

LP


Samo sporočam, da smo bili pri terapevtu Radetiču in rezultati so pričakovaniuser posted image Tudi naš sin ima motnjo koncentracije z imuplzivnostjo, motjo pozornosti in še neko vedenjsko motnjo. Ja, nič kaj lepega nas ne čaka; predvsem trdo trdo delo in jekleni živci.
Na Svetovalnem centru pa smo naročeni šele februarja user posted image

(odgovor članu Fuji)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
25.11.2009 6:58:13   
bumerang
Nejcko, kako pa vse skupaj poteka, na napotnico, samoplačniško ali kako?
Je vse skupaj omejeno samo na ljubljansko področje?


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
25.11.2009 11:12:39   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Nejcko, kako pa vse skupaj poteka, na napotnico, samoplačniško ali kako?
Je vse skupaj omejeno samo na ljubljansko področje?



Radetič ima samoplačniško (zasebni Zavod Aleksandra), deluje samo v Lj, je pa on ˝samo˝ terapevt, torej  ne more postaviti uradne diagnoze in sprožiti postopka za usmerjanje; za postopek za usmerjanje moraš  na Svetovalni center, kamor prideš brez napotnice in je zastonj.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
25.11.2009 14:20:57   
bumerang
Jaz ga v bistvu poznam, sem bila na več njegovih usposabljanjih in zame ni samo "samo" ampak, kar se mene tiče, pravi in prvi strokovnjak na tem področju. Ampak zdaj ga ni bilo naokoli že več kot leto, pred tem pa mi je večkrat dal kak dober in konkreten nasvet.
Bi šla na kak pogovor tudi jaz. Ampak bolj kot razmišljam, opazujem in berem starševske zapise, bolj se mi zdi, da so otroci razvrščeni v dve kategoriji: fikus ali vihar, neke srednje kategorije ni.
Na kakšen način pa poteka diagnoza? Dobiš kot starš vprašalnik, se pogovori z otrokom, ga opazuje?
Čakala pa si, po zapisih, kaka dva tedna. Koliko časa pa si vzame in kakšna je cena?





_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
25.11.2009 14:42:47   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Na kakšen način pa poteka diagnoza? Dobiš kot starš vprašalnik, se pogovori z otrokom, ga opazuje?
Čakala pa si, po zapisih, kaka dva tedna. Koliko časa pa si vzame in kakšna je cena?






Jaz sem šla tokrat sama k njemu. Najprej sem mu povedala o vedenju našega mulca od rojstva dalje, izpostavila najbolj kritične lastnosti, nato pa mi je postavil vprašanja za vsako motnjo posebej (ADHD in ADD) iz ene tuje literature (vprašalnik, po katerem delajo v tujini, je sicer podoben našemu, le da v tujini testirajo še starše in učitelja) in našega fanta sem lahko podpisala pod vsako vprašanje user posted image , čeprav je za diagnozo dovolj že 2/3.
Potem mi je vse razložil, zakaj  do tega pride, kako bom najlažje razumela sinovo obnašanje itd. Srečanje je trajalo 1 uro, cena je 20 €, ki pa jih nisem plačala, je rekel, da naslednjič.
Naslednjič morava priti oba z možem, da nama bo razložil, kako ravnati s s inom, kako mu pomagati, ga usmerjati, pri čemer je nujno, da sva 100% usklajena.
Potem bo pa imel še eno srečanje z našim fantom.

In imaš prav, gospod je res 1A, ko mi je razlagal stvari, sem imela občutek, kot da vidi k nam v stanovanje, vse situacije je v nulo ugotovil, vse naše reakcije (najine z možem in sinove). In ful mi je pomenilo, da stvari ni skušal olepšati, da je jasno in glasno povedal, kakšne možnosti imamo, me postavil na realna tla ... super je, res.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
25.11.2009 15:39:07   
bumerang
Hvala za posredovano izkušnjo, nekaj takega sem si predstavljala tudi sama, ja. Ker če otrok sedi zraven, ko govoriš o njem, no... ne bi šlo, vsaj pri nas ne.
Mene je poslušal kar med malicami in pavzami in čisto nikoli nisem imela občutka, da sem mu odveč. Še sam je kaj vprašal in dodal. In ko je opisoval svoje primere, sem res videla, da ve kaj dela. Pa taka persona je, da te čisto prevzame, taka že skoraj nadzemeljska energija. Sem prepričana, da mu, recimo temu, vodnarjeve zadeve, niso tuje.
Mislim, da se bom tudi sama odpravila na kak pogovor z njim.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
25.11.2009 18:16:20   
Fuji
Nejcko, me veseli, da si bila z g. Radetičem zadovoljna. Mene je fasciniral predvsem ker je našo družino prebral kot odprto knjigo. Ko je govoril kaj bo, kaj se zna dogajati - ja, kot bi imel nek skriven vpogled v našo hišo. Zame je strokovnjak 1A. Tudi v Svetovalnem centru je zelo obrajtan, vsaj nam vedno svetujejo, da naj nadaljujemo s terapijami pri njemu.

Verjetno pa je bilo povedano zate kar šok. Po drugi strani pa boš zdaj dobila precej nasvetov kako ravnati. Ti pa povem, da je težko. Jaz bi se kakšen dan kar skrila, da bi pobegnila od vsega skupaj. Ampak napredek je. Nam so Radetičevi nasveti prišli zelo zelo prav. Pa nekaj smo jih dobili tudi v šoli in v Svetovalnem centru in napredek pri otroku je. Pravzaprav največ dela čaka starše.

Srečno!!!

LP

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
26.11.2009 22:15:23   
Meggi
Ojoj, Nejcko, Fuji, ko sem brala vajine zgodbe ... tako močno prepoznala našo punco.  Ja, priznam jočem se ko tole pišem.

Meni je tako, hudo je ko takole prepoznaš, da se tvoj otrok mora ubadati pri teh letih s takimi težavami.

Naša je tud 7 letnica in ravno danes sem spet slišala od učiteljice, da je zasanjena, da ne sledi, da je počasna,...

Ja bili smo pri socialni psihologinji, hodili na terapije. Bila je dilema za vstop v šolo. Testi so bili dokaj v redu, in smo štartal s šolo. V šoli se je potem prenehalo. A vidim, da bo treba korak naprej.

Hvala vam za vašo podano izkušnjo, čestitam za pogum in voljo da pomagate svojim najdražjim. Vredni so tega.

(odgovor članu Fuji)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
27.11.2009 0:04:07   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Bi šla na kak pogovor tudi jaz. Ampak bolj kot razmišljam, opazujem in berem starševske zapise, bolj se mi zdi, da so otroci razvrščeni v dve kategoriji: fikus ali vihar, neke srednje kategorije ni.




Tole sem hotela že zadnjič komentirati, pa sem potem pozabila.

Načeloma se strinjam s tabo, da zgleda res tako, kot da obstajata le dve kategoriji otrok, ampak je odvisno, s katere perspektive gledaš.
Če gledamo na otroke s povsem laičnega, starševskega vidika, vidimo, da obstajajo popolni fikusi, pa bolj mirni otroci, veseli, zasanjani, živahni, živi, plašni, pogumni otroci, .... viharji. In če imaš mirnega otroka, se ti bo en živahen otrok zdel že malo nevzgojen in razvajen, en živ otrok pa celo popolnoma neobvladljiv. Če imaš živega otroka, se ti bo zdelo, da so starši fikusov lahko najbolj srečni ljudje. Če imaš pogumnega otroka, si želiš, da bi bil tvoj malo bolj na easy, če pa imaš plašnega, si želiš, da bi bil tvoj malo bolj korajžen ... In vedno, ne glede na to, kakšen je tvoj otrok, se ti zdi, da bi bilo pa morda fino, če bi tvoj otrok imel kakšno nasprotno lastnost, in včasih malo potarnaš čezenj, a hkrati se zavedaš, da je tak, kot je, čisto ok.

Če pa imaš otroka, ki je izraziti fikus ali vihar, ga prav tako opazuješ in primerjaš z drugimi, ... vsak dan, bolj in bolj, in si misliš, ok, naš fikus je pač še malo bolj miren od mirnega Tončka; naš vihar je pač malo bolj živ otrok od sosedovih razbojnikov, ... in opazuješ leto, dve, tri in čedalje bolj spoznavaš, da je mirni Tonček kljub vsemu kdaj pa kdaj povsem normalno živahen oz. sosedova razbojnika znata tudi povsem v miru pojesti pico v gostilni. Pa se kljub vsemu tolažiš, ok, naš je pa pač še malo bolj miren/živ. Tudi drugi te ˝tolažijo˝, da je pa njihov tudi tak in tak in da to ni nič groznega ... a ti čedalje bolj opažaš, da razlike vendarle so, pa si vseeno zatiskaš oči, iščeš vzroke v sebi, v lastni vzgoji, zatiskaš si oči in si lažeš ... do trenutka, ko te bodisi sam otrok pripelje do točke, ko ugotoviš, da tvoj otrok JE fikus/vihar, bodisi te na to opozorijo vzgojitelji/učitelji.
Poiščeš pomoč, ti, ki imaš fikus/vihar, ne oni starš, ki ima malo bolj mirnega/živahnega otroka, ti poiščeš pomoč, in logična posledica je, da otok pade v (pričakovano, že dolgo sluteno) kategorijo fikusa ali viharja. Vsi ostali odtenki so vendarle povsem  normalni otroci, malo bolj živi, zasanjani, klepetavi ...
zato se zdi, da obstajata samo ti dve kategoriji, ker vsi ostali odtenki niso tako hudo problematični. To je enako kot s prehladom; kašljaš, šmrkaš, lahko imaš povišano temperaturo, pa vendarle ne boš šel k zdravniku in ne boš jedel AB; če pa te bo poleg vsega še mrazilo, bolele mišice, boš šel k zdravniku, kajti vedel boš, da imaš verjetno gripo in rabiš AB.

Jaz sem tudi zelo dolgo odlašala z iskanjem pomoči, čeprav sem skoraj že od sinovega rojstva slutila, da ni povprečen otrok. Dolgo časa sem podlegala raznim teorijam, da je pač samo malo bolj živ otrok. Najbolj pa so me ˝zadele˝ besede kakšnih staršev, da je njihov otrok tudi hiperaktiven, trmast za znoret, oh in sploh naporen, potem pa so tega otroka poklicali, da grejo domov, mali se je malo puntal, pa so mu rekli to pato in mu preusmerili pozornost (ali pa še to ni bilo treba) in je šel lepo mirno domov.
Istočasno sem jaz z našim viharnikom (besede hiperaktivec sem se otepala  kot hudič križa) vodila pravo bitko, ne bitko, ofenzivo; dretje, kot da ga dajem iz kože, brcanje, cepetanje, ... mali me je s pogledom ubijal, tudi kakšna beseda je priletela iz njegovih ust, ki me je za par dni povsem potolkla, jeza, bes, sovraštvo do vsega in vseh, ... nobena preusmeritev pozornosti ni zalegla, nobena obljuba, nobena grožnja, ...
Ja, eni imajo živahne in žive otroke, eni imamo viharje, razlika med nami je v tem, da proti sapi in vetru se lahko boriš sam, proti orkanu žal ne.

Jaz bi bila najbolj srečna, če moj otrok ne bi bil niti fikus niti vihar, ampak ˝neke srednje kategorije˝. In mi nikoli ne bi bilo treba gledati lastnega otroka, kako mu lepijo nalepke in o njem vodijo kartoteko. user posted image


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
27.11.2009 16:33:34   
bumerang
Nejcko, super si povzela moje razmišljanje. Ampak tudi orkani so hudi pa vse do stropnje katastrofalnega in glede na to, da imam stika z zelo veliko otroki, vedno najdem nek orkan, ki pa je še bolj izrazit kot naš. In sem prepričana, da bi ga tudi ti za svojega našla, če bi se dovolj ozrla okoli. Potem se seveda z videnim tolažiš ali se zamotiš s kakim dobrim dnevom otroka in prenašaš v prihodnost točno tako kot si zapisala sama. Ponavadi do šole, kjer te kdo slej ko prej vrže ob trda tla.
Tudi jaz vem za svojega že od rojstva, da je drugačen in vse od takrat se borim z mlini na veter z večino, ki me obdaja, ker naj bi pretiravala in si izmišljujevala stvari, ki jih ni. Ampak sama globoko v sebi vem, da ni tako. Točno zato, ker ga primerjam z drugimi, ker imam možnost videti veliko otrok in ker imam dovolj znanja, da nekaj opazim.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
27.11.2009 17:16:04   
uwaga
nejcko, bumerang držim pesti, da bosta čim hitreje in čim bolj uspešno pridobili pomoč in vse potrebne informacije.
Vem, da je obupen občutek in nemoč, ko veš, da se z tvojim otrokom nekaj dogaja, da je drugačen, pa vendar mu ne znaš pomagat, ne ustrezno reagirat.
Zato tudi razumem tiste starše, ki si želijo pridobiti diagnozo saj šele takrat ugotoviš v katero smer se je treba obrnit, kam iti po informacije in nenadoma ti posamezne "prigode" postanejo bolj razumljive.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
27.11.2009 18:13:35   
nejcko
Uwaga, hvala. Res je, najhuje je biti v negotovosti. Še huje je poslušati ljudi, ki te ˝tolažijo˝, da ni nič narobe, da je njihov tudi tak, z hrbtom pa poslušaš, kakšnega otroka imaš user posted image Hudo je. In žal, res je pildek z diagnozo edina rešitev, s katero se lahko braniš oz. braniš svojega otroka.

Bi pa še to dodala, da je pri nas prepoznavanje in diagnosticiranje teh motenj še zelo mlada zadeva in velikokrat si tudi strokovnjaki niso edini, kam bi ˝umestili˝ otroka. Poleg tega lahko tako med pedagoškim kadrom, sploh pa med ljudmi nasploh, slišimo, da so te diagnoze ˝kr neki˝, izgovor za vzgojno neuspešne starše, izgovor za razvajene ali vedenjsko problematične otroke user posted image

Največja težava pa je, da so si te motnje (hiperaktivnost, motnja pozornosti, motnja koncentracije, impulzivnost, avtizem, ...) med seboj zelo podobne, pojavljajo se v različnih stopnjah, največkrat pa se še medsebojno prepletajo ter vključujejo številne druge motnje, kot so disleksija, dispraksija itd. In naši strokovnjaki se šele ˝učijo˝, zato je morda trenutno najbolj enostavno otroka označiti za hiperaktivnega. Ampak glavno, da se premika - v času naše mladosti je veliko takih otrok pristalo v raznih zavodih in domovih, brez kakršnega koli razumevanja družbe.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
27.11.2009 19:16:18   
Fuji
Nejcko, pa ste v šoli že kaj spregovorili o tem?

Nama so takrat na Svetovalnem centru svetovali, da v šoli kar poveva. In sva. In zaenkrat imamo super izkušnje, vsaj kar kažejo pred nami, pa tudi sicer je otrok deležen dobre obravnave, ki ga stimulira. Morda pa imamo le srečo z učiteljicami, ki na otroka ne gledajo kot na še enga zavoženega mulca, ne vem.

Se pa strinjam s tvojim zgornjim zapisom. Res je hudo in boli.user posted image

Ampak s pomočjo bomo uspeli, kajne?

LP

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
12.1.2010 16:26:31   
gita10
Še ena, ki ji je danes bilo od strokovnjakov povedano nekaj kar sem že nekaj časa čutila. Tudi moj otrok ima motnjo koncentracije z impulzivnostjo. Tako, da vem o čem govorite. Tudi jaz sem si pred šolo dopovedovala, da je otrok malo bolj živ. V šoli so se pa začeli prvi problemi. Prvi razred smo glede na to, da je veliko igre sfurali brez problema. V drugem razredu je pa treba že delati. Testi pri psihologu so pokazali, da bo dosegal zelo dobre rezultate v matematiki- kar sem ugotovila že sama , saj ima neko svojo matematično logiko, ki je še sama ne razumem ampak do točnega rezultata vedno pride medtem ko pa se z branjem, ki pa pomeni vajo mučimo neverjetno.
Nikakor ga ne morem odvaditi skakati v besedo- on mora v tistem trenutku ko želi to povedati pa čeprav mu 5,6 let govorimo, da se to ne spodobi. Mora biti glasen in glaven v hiši, menja razpoloženja ni pa hiperaktiven, ker če mu daš sestavljati lego kocke ga pa tudi po 6 ur ne dobiš stran dokler ne sestavi tisto kar želi. Mi imamo kar postavljene okvirje glede obnašanja ampak naju na žalost stalno vrti okoli prsta.
Torej čaka nas veliko dela - upam, da bomo skupaj zmogli. Grem pa jutri še učiteljici na govorilne, da še z njo analizirava njegov izvid psihologinje.  

(odgovor članu Fuji)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
21.1.2010 10:45:06   
Fuji
Gita, pa tudi sicer otroka še kdo obravnava?

Jaz lahko pohvalim, da je bolje. To povedo tudi v šoli. Je nekaj motečih stvari, predvsem zato, ker je tudi izredno vodljiv, ampak je teh odstopanj vse manj. Res pa je, da je vloženega ogromno truda, energije in potrpljenja. Včasih že mislim, da se mi bo kar skegljalo, ko bi tudi jaz najraje padla ven in se spucala, pa potem spet štejem in še enkrat vse ponovim od začetka... Bo že.

LP

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
27.1.2010 8:28:15   
Anonimen
MI se že zdaj pri treh letih pogovarjamo o tem, da sta hiperaktivna. Da bi dobili odločbo o usmerjanju z direkcije za šolstvo pa do treh ur na teden pomoč v vrtcu, pa obiski specialne pedagoginje, itd. Moramo pa še do razvojne ambulante, baje ti šele tam lahko poda to diagnozo, nam je pa psihologinja rekla, da verjetno gre za to. Torej nas v prihodnosti čakajo težave še v šoli, če ne bomo že zdaj kaj naredili na tem ali kako?

(odgovor članu Fuji)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
28.1.2010 10:55:30   
klemenka
Mene pa nekaj zanima: ali je katera poizkusila zdraviti hiperaktivnost z bioresonanco? Ker smo dali čez že marsikaj, pa ni nič pomagalo, se vedno bolj nagibam k tem, da bi v končni fazi poizkusili še to pri našem fantu. Ker ti bioenergetiki so mnenja, da je hiperaktivnost alergija na določeno hrano, ki se kaže skozi to motnjo.
Vaše izkušnje ali pa samo mnenja so dobrodošle!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
28.1.2010 15:04:03   
frost
Ne bi najprej opravili testov za alergije na hrano in potem določeno hrano preprosto umaknili z jedilnika? Če že gre za alergije.
Drugače pa poznam en primer ko je otrok z adhd in motnjo v duševnem razvoju hodil na bioresonanco...hiperaktivnost ni izginila, je pa postal otrok nekako bolj umirjen. Še vedno hiperaktiven, ampak nekoliko manj vzkipljiv in impulziven.

(odgovor članu klemenka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
30.1.2010 18:55:40   
Kemikalja
Ojla,
nikoli še nisem brala tegale foruma, pač bolj ostale stvari... user posted image
Dobro ste napisale, punce (upam, da nisem kakšnega fanta užalila)...jaz sem "slučajno" naletela na predavanje g. Radetiča in po pogovoru z njim mi je marsikaj bolj jasno v zvezi z mojim nadobudnim skoraj-že-sedemletnikom. Mimogrede, g. Radetič je človek na mestu...res!
Vedno je bil "drugačen" od večine, pa vseeno sem ga lahko nekako razumela, čeprav me je lahko najbolj od vseh spravil ob živce...user posted image
No, moj otrok ima seveda težavo motnje z impulzivnostjo ali kakorkoli že se temu reče...bolj ali manj izrazito - seveda od dneva in okoliščin...včasih je čisto "ok", včasih pa galaksijo oddaljen od "ok". Sprva sem njegov način funkcioniranja pripisovala njegovi vodnarski naravi, ker živi v čisto svoji dimenziji, potolažil me je oz. mi dal vedeti, da je "z nami" le s kakšnim navihanim komentarjem, in me s tem vsake toliko prepriča, da je čisto sam svoj, tudi dovolj brihten in sposoben...le drugačen je...pa spet, kdo dandanes pa ni več...
Skratka, želela sem vam samo povedati, da mi je pravzaprav on sam dal odgovor na to "kako naj delam z njim", ko mi je že n-tič v dnevu popustil živec in sem ga nemočna pogledala in direktno vparašala "Kaj naj js naredim s tabo?" pa me pogleda direktno v oči in mi čisto mirno odgovori "Samo rada me imej..."
Vse ostalo bomo pa že še rešili....user posted image

(odgovor članu Fuji)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
9.2.2010 22:23:47   
Fuji
Mi smo dobili rezultate. Tudi naš visoko nad povprečjem pri matematiki in logiki, tudi branje je nad povprečjem. So pa ostale pomanjkljivosti, predvsem koncentracija in impulzivnost. Predlagali so tudi nekaj ukrepov za v šoli. Moram rečt, da s šolo krasno sodelujemo, izpadov skorajda ni, otrok je nekoliko bolj umirjen, čeprav po svoje še vedno živc. umirjen vtoliko, ker ne kriči več stalno in se ne zadira, pa nima stalnih prebliskov po tem, da bi itak umrl. Živc pa, ker je še vedno nestrpen, vse mora takoj, ko se spomni, pa čustvovanje je še vedno izrazito v obe smeri - tako veselje kot žalost oz. jeza.

Ga pa vidim, da se RES trudi in to cenim. Tudi midva sva spremenila odnos. So še trenutki, ko si misliva, da ne zmoreva, ampak potem naju pravzaprav on vodi do pozitive - ja, zdaj vem, da ne provocira in si v resnici ne želi takega počutja. Je pa še vseeno naporno, se mi zdi, da vse bolj. Ker je tudi njemu svet vse bolj zanimiv, vse živo ga zanima, vse živo poklapa,... In po drugi strani me ni več strah teh prihodnjih dni, ker se zdi, da smo našli formulo za mir v hiši.

Upam, da imate tudi ostali mirnejše življenje in da vsemu navkljub vsi skupaj vidimo naprej.

LP

(odgovor članu Kemikalja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
9.2.2010 23:21:16   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Fuji

Mi smo dobili rezultate. Tudi naš visoko nad povprečjem pri matematiki in logiki, tudi branje je nad povprečjem. So pa ostale pomanjkljivosti, predvsem koncentracija in impulzivnost. Predlagali so tudi nekaj ukrepov za v šoli. Moram rečt, da s šolo krasno sodelujemo, izpadov skorajda ni, otrok je nekoliko bolj umirjen, čeprav po svoje še vedno živc. umirjen vtoliko, ker ne kriči več stalno in se ne zadira, pa nima stalnih prebliskov po tem, da bi itak umrl. Živc pa, ker je še vedno nestrpen, vse mora takoj, ko se spomni, pa čustvovanje je še vedno izrazito v obe smeri - tako veselje kot žalost oz. jeza.

Ga pa vidim, da se RES trudi in to cenim. Tudi midva sva spremenila odnos. So še trenutki, ko si misliva, da ne zmoreva, ampak potem naju pravzaprav on vodi do pozitive - ja, zdaj vem, da ne provocira in si v resnici ne želi takega počutja. Je pa še vseeno naporno, se mi zdi, da vse bolj. Ker je tudi njemu svet vse bolj zanimiv, vse živo ga zanima, vse živo poklapa,... In po drugi strani me ni več strah teh prihodnjih dni, ker se zdi, da smo našli formulo za mir v hiši.

Upam, da imate tudi ostali mirnejše življenje in da vsemu navkljub vsi skupaj vidimo naprej.

LP


O, Fuji, res sem vesela za vas.

Mi smo zdaj začeli z obiskovanjem Centra, bomo videli - po prvem srečanju je spec. pedagoginja opazila, da ima slabo koncentracijo, za kaj več niti ni bilo časa.

Pri nas je stvar tako-tako, včasih super, včasih še vedno zelo burno. Upam, da se bodo tudi pri nas stvari bolj kot ne umirile.

Vprašala bi te samo še to - ali še hodite k Radetiču?

(odgovor članu Fuji)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
24.2.2010 9:06:45   
Fuji
Zaenkrat ne, nekako nam časovno nikakor ne poklapa, ker delam v turnusu. V službi se dogovarjam za samo jutranji delovnik in tako bomo tudi obiske pri g. Radetiču lahko spet vključili. si pa zaenkrat pomagamo z njegovimi nasveti, sin je pa tudi redno obravnavan v Centru.

A vi še hodite tja?

LP

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Motnja koncentracije z impulzivnostjo
24.2.2010 23:46:24   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Fuji

Zaenkrat ne, nekako nam časovno nikakor ne poklapa, ker delam v turnusu. V službi se dogovarjam za samo jutranji delovnik in tako bomo tudi obiske pri g. Radetiču lahko spet vključili. si pa zaenkrat pomagamo z njegovimi nasveti, sin je pa tudi redno obravnavan v Centru.

A vi še hodite tja?

LP


Tik pred novim letom smo bili nazadnje in smo se zmenili, da se slišimo po novem letu, ampak mi imamo tudi vse tako natempirano, da enostavno ne znese (sem ravno pokukala na koledar: v januarju in feb. smo imeli po cca 7 razno raznih obveznosti - zobozdravniki, roditeljski, fizioterapija, razvojna ... ja pri 3 otrocih se nabere user posted image ), poleg tega mož dela že 2 meseca skoz popoldan ...

Bi ga pa mogla poklicati, ja, ker mu nismo nič plačali; je vedno rekel, da naslednjič, in zdaj imam ful težko vest user posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 24.2.2010 23:47:16 >

(odgovor članu Fuji)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?