|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako naj pridelam več mleka?
13.7.2009 11:39:33   
kalbo
Mah nekatere patronažne in sestre so tok na tem svet pametne, da jim že škodi. Sploh se ne zavedajo, da s svojimi komentarji včasih naredijo več škode kot koristi.
Naš tamal se je rodil s težo pod tri kile, ker se je rodil skoraj dva tedna prej in je bil vedno suhcan in vedno so mu govorile sestre, da je priden, da ga dobro doji. Tamala se je pa rodila tri dni pred rokom in težo nekaj čez tri kile. Če pogledaš tabele, ji je šla teža podobno kot pri tamalem, pa so ženi stalno utrujale, da je prelahka in da ma premal mleka in so jio totalno zmedle in še dobro, da je zmagal razum. Oni gledajo samo tiste njihove tabele, kamor vnesejo začetno težo in nič drugega.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako naj pridelam več mleka?
16.7.2009 0:20:42   
anika87
Oh, kako je lepo prebrat tudi komentarje kakšnega atija user posted image , sploh pa če so mi v podporouser posted image .
No danes je bila spet patronažna, predzadnjič user posted image user posted image in nas je zelo pohvalila, naš Nejko se je v zadnjih 2 dneh zredil 120 g, sem mu pa včeraj enkrat popoldan dodala adaptiranega mleka 50 ml. Drugače pa nama gre kar lepo, črpam dojki po podoju, načrpam vsak dan za 60-80 ml, kar mu dodam zvečer po podoju pred spanjem. Vztrajala bom še naprej in mislim, da boma s skupnimi močmi kmalu pridelala dovolj mlekauser posted image


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako naj pridelam več mleka?
16.7.2009 23:51:31   
anika87
Naj samo še dodam...
Se mi zdi, da se moja zaloga mleka že povečujeuser posted image . Danes sem ga načrpala po nekaj podojih do 14h 100 ml, pa tudi popoldan, ko sem Nejca dojila na levi zizi, mi je iz desne na začetku malo mleko teklo user posted image - saj vem, da to ni merilo, ampak je pa dober znak, a ne?user posted image




_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako naj pridelam več mleka?
17.7.2009 5:52:48   
anika87
Ko sem danes pred eno uro ustala, spala sem brez modrca, sem zeksala 2 dl vode, mleko pa mi je kar začelo kapljat iz obeh ziz user posted image .
Nejca sem podojila iz leve, nato načrpala še 20 ml in nato načrpala še iz desne 75 ml.
Za popoldansko malico in povečerjek že bo user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako naj pridelam več mleka?
17.7.2009 6:21:20   
Klaudia
- kuhana polenta, zelo pomaga. Jaz sem imel apo tem vedno toliko mleka, da sem ga imela za izvoz
- sezam tudi

Ampak je tvoj malček še itak tako majhen, da se še ni vspostavilo povpraševanje ponudba. Ti samo mirno z živci in delaj po svoje. Ne poslušaj patronažne. Meni je naša rekla ,da če en dan ni mleka ni panike. Nič dodajat ampak samo pristavljat in pristavljat. Mleko definitivno bo. Če pa ne boš pristavljala ga pa ne bo. user posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako naj pridelam več mleka?
17.7.2009 11:17:43   
Monni
Meni je tudi patronažna rekla, da naj mojo pikico čim več pristavljam, da je to edini način da ohranim mleko, v kolikor pa imam občutek, da ga nimam dovolj pa naj dodajam ampak ne po flaški, temveč preko najbolj drobnega katetra, ki se namesti v cucelj (enega pač uničiš) in flaško, ter kateter potisnem ob strani v usta moji pupiki, ko se dojiva in sočasno vleče iz prsi, ter dobiva dodatek brez da bi se navadila na flaško. Če mi tega nebi svetovala, bi verjetno bila brez mleka, saj na začetku ga sploh nisem proizvajala user posted image user posted image in pikica bi se navadila na flaško, potem bi pa bila prelena da bi vlekla iz prsi.  

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako naj pridelam več mleka?
19.7.2009 10:13:32   
monty
zdravo!

naj vam še jaz opišem moj primer. midve sva stari komaj 6 dni, pa že v P so bili problemi. dva dni smo se mučili in mi je visela na dojki kr naprej, pa drugače sploh ni bilo miru jaz sem bila izžeta. pa dobro na začetku je to normalno, da mleko steče. ko sem mela polne dojke se je nekako napila in zaspala, samo je težava v tem da se meni ne tvori tako hitro mleko kot bi se ona dojila. vsaj 6 ur mora bit vmes, pa še to se mi na desno dojki hitreje naredi mleko kot na levi. včasih zizava tudi po eno uro in več skupaj in obeh dojk, pa nikakor ni dovolj in ji dodajam novalac. ful bi jo rada samo dojila, samo ne morem je po eni uri dojenja, pa še eni uri poskušanja, da bi zasapala tudi z dudo ne še vedno matrat, pa jo 5 ur nosit jokajočo po stanovanju da se mi zopet naredi mleko. v P so mi rekli, naj ji dam dodatka, kolikor bo hotela, da ko bo sita ne bo pila, na mi pospije tudi po 50 ali 60 dodatka in to na predhodno dojenje, kolikor pač jaz imam mleka. potem pa spi ko ubita po 7 ur. ali ji dam preveč dodatka in bi ji probala dat recimo 30 če sva se podojili kolikor je bilo možno pa probat da zaspi ali je res tako,da si vzamejo kolikor rabijo in tudi 30 ne bo dovolj če bo še lačna. imam salbo vest, da jo potem preveč zalijem in je to spanje po 5, 6 ali 7 ur popolnoma preveč????

pa mogoče kaj naj pijem da bi imela več mleka, HIPPOV čaj pijem, vode po moje enih 5 litrov na dan, belo kavo... pa ni mleka dovolj. hvala

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako naj pridelam več mleka?
19.7.2009 15:53:28   
anika87
Monty, jaz verjamem, da če se boš še naprej trudila in vztrajala, da ti bo uspelo!
Tudi nama je. V bolnici mi je bilo ful ful težko, imela sem ploske bradavice, tako da sem se ful matrala, Nejc pa je bil pravi zaspanček. Lažje mi je bilo, ko sem čez nekaj dni začela dojit sede, vendar mleka ni bilo dovolj, pa tudi patronažna me je spravila malo v depresijo s tistimi grami po tabelah... Nejc je dobival po spodnji meji, tako da sem bila prav žalostna in depresivna, kar pa je bilo za nastoj mleka vse prej kot dobro... Pila sem ful vode, začela sem pit čaj za dojenje, prvo Hippovega, zdaj pijem od MB lekarn, tistega, ki se precedi, ne vem al je razlika al neuser posted image , saj sem Hippovega po 3 dneh opustila, ker mi je patronažna rekla, da je ta boljši, pa tudi po moji logiki, je boljše nekaj kar ni instantuser posted image
Najbolj pomembno pa je bilo to, da sem se spravila k sebi, nehala cmerit, ker nimam dovolj mleka, Nejcu sem ene 5x (v nekaj dnih - 1x na dan ali pa še to ne) dodala adaptirano mleko in se sprijaznila s tem, da tudi to ni tako hudo, kar tudi ne pomeni, da ne bo polno dojen...
Po vsakem podoju sem začela črpat mleko, četudi je šlo v prazno, črpala sem okoli 5 minut ali pa malo več, odvisno kolk se mi je še dalo, če sma se dojila sto let, sem bla že tut zmatrana... Ampak splačalo se je vse.
V zadnjih 3 dneh sem mleka čez dan načrpala za do 130 ml, zato sem kar nehala črpat po vseh podojih, črpam samo še zjutraj po pribl. 3 podojih.
Nejcu pa dodam le še zvečer če je lačen svoje mleko.
Jutri pride patronažna, bom poročala, kako bomo (prejšnji teden pa smo bili pohvaljeni, je dobil v 2 dneh 120 guser posted image user posted image user posted image ).
Monty samo vztrajaj in pristavljaj, če je treba vmes pa dodaj, slej ko prej vama bo steklo.
Aja pa še to - ne vem kako razmišljaš glede spanja, se mi zdi da jo kar dolgo pustiš spat... moj Nejko je kar zaspanček in ga že od prvega dne (doma) kar sama budim na 2-3 ure, sicer bi spal verjetno tudi 5 ur, tako da si ustvarjamo ritem, ponoči ga ne zbujam, prespi od 4-6 ur (od 23-00h pa do 4.30-5.00 ali celo še malo dlje, odvisno kdaj zaspi).
Glede spanja podnevi pa malo razmisli, da ti ne bo ponoči kriza...


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako naj pridelam več mleka?
3.8.2009 14:52:36   
monty
hvala za spodbudo, sej jaz bi tudi vztrajala samo na dojenju, samo ni bilo nikakor možno ker je bilo drenje 24 ur na dan, ker se nikoli ni najedla, je pa kr jedec, tako, da zdaj jo vsak obrok najprej podojim kolikor pač je, (kolikor sem si črpala vem da ni več kot 30 ali včasih 40 pri meni, potem pa dobi še flaško, jaz pa si tistih par kapljic ki ostanejo na prsi stisnem, da bi se ja delalo mleko. probala sem vse, od sezama, do vseh mogočih čajev, žitno kavo, brezalkoholno pivo... pa ni kaj veliko pomagalo. jo bom dojila dokler bo mleko, potem pa bog pomagaj, tudi sama sem od treh tednov naprej rasla na flaši pa mi nič ne manjka. so pa srečnice tiste ki imajo, dovolj mleka, sama bi vse dala da bi se pri meni napila in čao, pa je ful hudo pol pol dajat, pa še otrok je cel zmeden, samo kaj hočeš ni vsem dano.

mejte se lepo pa pridno dojite tiste, ki lahko ostale, pa itak, termovka pa mlekec v piksni... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako naj pridelam več mleka?
3.8.2009 15:43:19   
Deja
da te malo potolažim glede dojenja...

meni so v p rekli da sej ko bo dete staro mesec dni bova že obvladala......

minil je mesec -- meni pa še zmeraj ni bilo nič jasno. Res pa je da sem ga pristavljala non-stop.

ko je minil še en mesec - smo imeli zopet pregled - sva se že nekako ujela, ampak nisva še bila sigurna.......

tako je bilo do nekje po 3. mesecu. Po tem pa sva oba zakapirala sistem in do nedavnega uživala....

Sedaj pa uvajamo gosto hrano in smo zopet na začetku......:(((((

Glede hrane za več mleka pa priporočam: polento, pšenični zdrob, sezam, pa kak deci piva (jaz sem pila brezalkoholnega)- pa mi je full pomagalo, pa kak čaj za dojenje (obožujem hippovega, ker ga hitro pripravim...)

_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako naj pridelam več mleka?
3.8.2009 15:53:18   
Deja
IZVIRNO SPOROČILO: monty

zdravo!

naj vam še jaz opišem moj primer. midve sva stari komaj 6 dni, pa že v P so bili problemi. dva dni smo se mučili in mi je visela na dojki kr naprej, pa drugače sploh ni bilo miru jaz sem bila izžeta. pa dobro na začetku je to normalno, da mleko steče. ko sem mela polne dojke se je nekako napila in zaspala, samo je težava v tem da se meni ne tvori tako hitro mleko kot bi se ona dojila. vsaj 6 ur mora bit vmes, pa še to se mi na desno dojki hitreje naredi mleko kot na levi. včasih zizava tudi po eno uro in več skupaj in obeh dojk, pa nikakor ni dovolj in ji dodajam novalac. ful bi jo rada samo dojila, samo ne morem je po eni uri dojenja, pa še eni uri poskušanja, da bi zasapala tudi z dudo ne še vedno matrat, pa jo 5 ur nosit jokajočo po stanovanju da se mi zopet naredi mleko. v P so mi rekli, naj ji dam dodatka, kolikor bo hotela, da ko bo sita ne bo pila, na mi pospije tudi po 50 ali 60 dodatka in to na predhodno dojenje, kolikor pač jaz imam mleka. potem pa spi ko ubita po 7 ur. ali ji dam preveč dodatka in bi ji probala dat recimo 30 če sva se podojili kolikor je bilo možno pa probat da zaspi ali je res tako,da si vzamejo kolikor rabijo in tudi 30 ne bo dovolj če bo še lačna. imam salbo vest, da jo potem preveč zalijem in je to spanje po 5, 6 ali 7 ur popolnoma preveč????

pa mogoče kaj naj pijem da bi imela več mleka, HIPPOV čaj pijem, vode po moje enih 5 litrov na dan, belo kavo... pa ni mleka dovolj. hvala



Jaz sem imela enak problem, ena dojka je vedno imela več mleka kot druga zato sem ga k tisti taslabi bolj pogosto pristavljala, pri približno 3mesecih razlike med  L in D ni več.

praviš da si jo nosila da se ti je nardilo mleko... sej mleka nikoli ne zmanjka.... ampak počasi teče....in se nam zdi da je prazna

Meni se je zgodilo da je hotel tako dolgo jesti dokler ni zaspal....pa je pil iz L, pa je bila "prazna", pa sem ga dala na D in je tudi to izpil, potem sem ga dala na L in potem zopet na D. To se je dogajalo zvečer in včasih je iz vsake pil 5krat. Žiga je potem zaspal in spal skoraj celo noč. Drugi oz. tretji dan pa sem imela mleka za izvoz....

Te dni se je dogajalo, da mi je mož nosil jesti in piti na sedežno kjer sem dojila, ker drugače nisem imela časa jesti.

Aja pa med vsakim podojem mi je prinesel 3dl čaja/soka/vode.


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako naj pridelam več mleka?
4.8.2009 6:21:23   
anika87
No, da se jaz še malo javim...
Monty vztrajaj oz. ne odnehaj, tako kot jaz nisem, pa boš videla, da se bo vse uredilo. Moj Nejc bo jutri star 6 tednov, pa se mi zdi, da nama je šele zdaj orng zalaufalo.
Kot sem že opisala na kakšne načine sem se trudila, ne vem če sem napisala tudi, da sem vodila dnevnik dojenja. Zapisovala sem vsak obrok, iz katere zize, kako dolgo, če sem tudi črpala, koliko sem načrpala, pa še kako posebnost sem zabeležila...
Pred 4 dnevi pa se mi je spet zgodil en takih dnevov, kot pred nekaj časa, ko sem skoraj cel dan prejokala. Verjetno je bil tudi tak čuden dan in eno z drugim... Nejc se je cmeral, bil je nemiren, zizo je malo vlekel, pa spustil, pa jokal... in je šel mož pogret formulo, tisto je pa potem spil. Dojila sma se menda celo popoldne pred tem, nato je spil menda še 80 ml. To me je pa potem še bolj prizadelo, saj sem mislila, da noče več moje zize, v kateri itak nimam mlekauser posted image . Ampak kot pravim, verjetno je to bila slučajnost...
Ko sem prišla malo k sebi tisti dan (oz. mislim, da celo naslednji) sem sklenila, da bom nehala črpat, nehala pisat dnevnik, nehala gledat na uro in štet minute.
Zdaj ga pristavljam ko sam hoče, edino če se mi zdi (od oka, ker več ne gledam na uro), da predolgo spi podnevi, ga zbudim.
To noč smo spali od 9h do 3.40 v enem kosu user posted image (no saj je tudi prej lepo spal ponoči), tudi podiranje kupčka smo malo zverzirali, ki nam kar nekako ne gre od rok...

V glavnem, ne odnehaj, mleko bo, boš videla!
Jaz sem celo včeraj začutila zatrdline na levi zizi, pa je reku mož, da naj neham pit čaj... Da ne bo pa šlo zdaj v drugo skrajnost...

< Sporočilo je popravil anika87 -- 4.8.2009 6:23:09 >


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kako naj pridelam več mleka?
4.8.2009 8:30:24   
kaminek
pri nama tudi še ni zlaufalo, pa je več kot 1 mesec stara. se podojiva in nato dodamo AM, ker je naša že velika za 3 mesece in nikakor se ne morva ujetuser posted image grozn.
sm pa sprobala večkrat, da smo se čez dan sam dojile, pa je bla skoz na zizi, da so me že bolele, pa še vedno lačna, flaške pa ni hotla. je bla čist zmedena. zdej si pa sčrpam in dam vse po flaški, vmes jo pa pristavljam.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kako naj pridelam več mleka?
4.8.2009 9:32:19   
Tanja_
Za več mleka je tudi sezamov čaj in pa Tametila tablete-prosite ginekologa, da vam jih napiše...

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kako naj pridelam več mleka?
4.8.2009 9:33:06   
Tanja_
Pardon-TAMETIL tablete...

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kako naj pridelam več mleka?
6.8.2009 20:35:12   
Inigo
maš pa res fajn patronažko... koza ena!

jst ti priporočam "gnezdenje". to sva s sinom počela, ko je začel zamnjkovat mleka. pa sem si ga še vedno povrnila. to pomeni, da sva bila bolj kot ne cel dan doma, se cartala in non stop zizala. kadarkoli sem se spomnila sem ga dfala na zizo. ker sva močno povečala povpraševanje, je mleko fuuul nastajalo.

poskusita.

tametil tabletke, pa vprašanje če bodo pomagale. to so u bistvu kot blaga pomirjevala in ne vsebujejo nič, da bi dejansko vzpodbujalo nastajanje mleka.

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kako naj pridelam več mleka?
6.8.2009 20:58:09   
julci
Ko sem prišla malo k sebi tisti dan (oz. mislim, da celo naslednji) sem sklenila, da bom nehala črpat, nehala pisat dnevnik, nehala gledat na uro in štet minute.
Zdaj ga pristavljam ko sam hoče, edino če se mi zdi (od oka, ker več ne gledam na uro), da predolgo spi podnevi, ga zbudim.

Anika to je pa edino pametno da narediš.Ne se obremenjevat s časom.otrok sam pokaže a ima dovolj ali premalo.Sigurno ti lačen otrok ne bo zaspal na prsih,ampak zaspi zadovoljen.Treba je gledat samo da ješ raznoliko in  hranljivo hrano.
Če boš preveč črpala mleko po podoju,se ti pa lahko kar hitro kakšen mastitis skuha.
Meni je moja patronažna svetovala za nastajanje mleka brez alkoholno pivo na dan,pa polento,......in nisem imela kasneje nikol problemov z dojenjem,sem se pa na začetku kr lepo namučla,ker mleko ni in ni hotelo nastajat,tako da sva bile na flaški,po 2 tednih pa je steklo.Je pa res čim manj se sekirat.

sva pa midve z dojenjem nadaljevale do 17 meseca,ko sem zaradi službe fasala tri zaporedne mastitise,kar pa ni bilo lušno.
Pa še nekaj,če vam otrok spi celo noč,ga jaz proti jutru ne bi budila za dojenje,pri nas je bila praksa da je od začetka spala od 22 ure pa do 6,se je najedla in spala nekje do 9 ure.Nikoli pa je nisem budila,ker je že od začetka pokazala svoj ritem,ki se ga drži že danes.Tako da so nam bile velikokrat prišparane svetle noči,so pa tud bile kdaj pa kdaj.


< Sporočilo je popravil julci -- 6.8.2009 21:02:43 >


_____________________________

Naša knedla Zala nas je osrečila 5.6.2007
Miha pa nas je osrečil 2.12.1996





(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?