|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porod pri nedonošenčku
11.11.2011 12:30:28   
pinkyneza
Evo še moja izkušnja... Rodila v 35t in 2/7, zjutraj mi je odtekla voda, poslali so me na oddelek, ker še nisem imela popadkov (baje), kasneje me pa itak niso resno jemali... Ko sem prišla na CTG sem bila odprta 9 (!!!!!) prstov in rodila ZA ŠALO... Problem je bil v tem, ker je bila mala obrnjena na ritko, tako da je porod vsaj malo dlje trajal... Takoj so mi jo dali malo k sebi, potem pa na intenzivno... Je kakala in to dihala, tako da so jo malo dali na CPAP (pa da so se pljučka do konca razvila), po 11 dneh sva odšli domov. Dojenje nama ni nikoli steklo, tudi mleka sem imela zelo malo že od začetka. Gosta hrana nama je pa zato toliko bolj stekla! Čez 3 tedne bo stara 1 leto - tehta 10,5 kg, visoka pa 80cm! Kar pa se tiče razvoja - že dela prve korake, tako da je čisto v skladu z dejansko starostjo in tudi že govori prve besede.


ŠE TOLE - rodila naravno, brez EA, samo malo umetnih popadkov so mi dali na koncu za iztis...

SREČNO PA ČIMDALJ ZDRŽI - Pa javi nam kako se bo izteklo!

< Sporočilo je popravil pinkyneza -- 11.11.2011 12:32:02 >

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Porod pri nedonošenčku
11.11.2011 12:57:26   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: sarar

hvala punce za odgovore... ste me vsaj malo potolažile...
tinkara, pokazat se še nisem šla, ker nisem ziher a je to to...sem vmes krvavela in sem šla v P in moja gin ni bila ravno zadovoljna s tem...češ v tem smislu, kaj hodim tja brezveze... bom pa poklicala, ker me zdaj spet nekaj daje user posted image



Ko sem jaz prišla v P (imam tudi tam G), da hočem CTG ker se ne počutim dobro in da se nekaj dogaja- 28 teden in par dni, mi ga sploh niso hoteli narediti. Potem so se me usmilili, hitro priklopili na CTG in rekli, da ni nič. Sem rekla, da si bom vsedla na hodniku oddelka dol in tam ostala tako dolgo dokler me kdo ne vzame resno, ker se ne počutim dobro in s temi bolečinami ne mislim iti domov. Odnesli so CTG do moje G in je rekla, da so popadki in me takoj poslala na sprejem. Na sprejemu sem pa bila najprej kregana, kaj si mislim da nisem prišla prej. Za pol ure so me že peljali z rešilcem v MB. Še sreča, da se od vseh bolečin ne spomnim katera sestra je bila takrat na CTG.

Žal moraš včasih dvigniti glas in se pobrigati zase. Želim ti vse dobro.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 11.11.2011 13:02:26 >

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Porod pri nedonošenčku
12.11.2011 7:58:46   
sarar
jutro punce! ja, Tinkara, na žalost je dosti takih primerov ko se dohtarji sploh ne pobrigajo za paciente kolikor bi se morali... poznam nekaj takih primerov in prav žalostno je... 

jaz sem šla potem včeraj h gin in mi je delala ctg, so bili popadki vendar neredni...odprta sem tudi že, sicer samo za 1 prst, kar je normalno... ko sem prišla domov sem imela še dva popadka, ampak so se čez noč pomirili... vzela sem buscopan in pijem magnesol...pa veliko ležim, upam da mi bo tako prihranjen še kak teden...je rekla gin da sploh ni rečeno da bo tok prej rojen...uapm, da res ne...
res vam hvala še enkrat vsem za vzpodbudne besede...te ful pomagajo ko pomisliš na najslabše in ko dejansko lahko pride do tega...sicer pa hb sem danes že vsaj dopolnila 35.tuser posted image
in super še, da vsi vaši otročki lepo napredujejo user posted image  
lep dan vam želim še naprej...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Porod pri nedonošenčku
15.11.2011 14:59:17   
MalinaNina
Evo, da še jaz poročam. Rodila sem letos 14.9. v 32. tednu. Ker sem bila že v 30. tednu odprta 3 sm, so mi dali injekcijo za razvoj pljuč. Okrog polnoči mi je odtkla voda, ob pol treh so se pričeli popadki, ko so me pripeljali v porodno (ležala sem že 14 dni v porodnišnici), je bila že vidna glavca dojenčka, tako da sem v treh iztisih rodila fantka, 44cm, 2020g. Danes je Jan star dobra 2 meseca (korigirano 10 dni) in ima že 4kg. Bila sva sicer 14 dni v P, 1 teden na intenzivni v topli posteljici in še 1 teden na oddelku zaradi nizke porodne teže. Zaenkrat je z Janom vse ok, upam da tako tudi ostane. Ti pa le zdrži še kak dan, vsak šeje. No, sicer je pa 35 tednov že kar ok, tako da itak mislim, da ne bi mela večjih problemov. Pokazat se pa le pojdi! Poročaj!!

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 29
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?