|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 20:01:16   
blaža
Ja itak. In, če bo, bo prišla povsod, ker otroci so v vrtcu, pa če greš v trgovino, pa tankat avto, .... se ne da izognit.

Pa sej tudi od navadne gripe vsako leto umre tolko in tolko ljudi, še posebaj otroci in starejši so dovzetni, pa se ne govori tolko o tem. Ne vem no. Če hoče kdo paniko zganjat, vidi povsod vse črno, ali pa obratno,...

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 20:03:57   
rija
pa kaj se zdaj tu gresteuser posted image

kdo ima večja jajcauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 20:09:39   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: rija

pa kaj se zdaj tu gresteuser posted image

kdo ima večja jajcauser posted image



Ne jaz se tega nisem imela namen it, mi je pa brezveze, da se paniko zganja. Bi pa v primeru , če bi bila noseča vseeno raje ostala doma, ker nikoli se ne ve.

Da se pa s tem obremenjujem, to se mi pa ne zdi smiselno.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 20:11:22   
rija
saj nisem mislila konkretno tebeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 20:15:59   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: rija

saj nisem mislila konkretno tebeuser posted image



Ja zdejle, sem se pa bolj od tebe počutla ogroženo, kot od prašičje gripe.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 20:16:47   
rija
o boh ne daj...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 20:19:48   
blaža
ja prov, ojn, ojnk, . Grem gledat tv. Pa upam, da so poročila mimo, da ni kakih takih debat.user posted image

Aja še to bi vprašala. kje je pa ptičja gripa? Pa nore krave? kam so te pobegnile? Pa za ptičjo gripo je blo enako zdravilo kot za prašičjo - Tamifu?user posted image Aja pa še Parklevko sem pozabla- al ta ni mutirala?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 20:37:28   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

ja prov, ojn, ojnk, . Grem gledat tv. Pa upam, da so poročila mimo, da ni kakih takih debat.user posted image

Aja še to bi vprašala. kje je pa ptičja gripa? Pa nore krave? kam so te pobegnile? Pa za ptičjo gripo je blo enako zdravilo kot za prašičjo - Tamifu?user posted image Aja pa še Parklevko sem pozabla- al ta ni mutirala?


ptičja gripa še zmer straši po aziji, kjer ljudje živijo skupi s kurami... nore krave in slinavka in parkljevka pa so prioni - narobe zviti proteini (ne virusi) in je še vedno misterij kaj, kje, kako, zakaj... in še vedno se sem pa tja pojavi kak primer, ampak ker se meso pregleduje ja, je zginlo iz medijev.

in ja, tamiflu za oboje zaleže, ker je nevraminidazni inhibitor, gen za nevraminidazo pa imata obe gripi enak (H1N1 - nova in H5N1 - ptičja) tko da ja, za oboje deluje.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 21:45:59   
hrchy
ah kolk je fajn nekoga kot felicito brat...



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 21:48:53   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: hrchy

ah kolk je fajn nekoga kot felicito brat...






a se ob branju felicite počutiš bolj pametnouser posted image  


user posted image user posted image user posted image user posted image



ob recimo temle


in ja, tamiflu za oboje zaleže, ker je nevraminidazni inhibitor, gen za nevraminidazo pa imata obe gripi enak (H1N1 - nova in H5N1 - ptičja) tko da ja, za oboje deluje.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 22:21:04   
hrchy
ne, cist nic.
ampak zmeri je fajn zvedet kaksno novo stvar.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: PANIKA - VIRUS
19.7.2009 22:24:29   
veselka
od kdaj sta slinavka in parkljevka stvar prionov? kolikor je meni znano, gre za virusno obolenje.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: PANIKA - VIRUS
20.7.2009 14:16:21   
špelin@
rija, kako je tvoj brat?

Malo prej sem izvedela, da je zbolela tudi punca, ki jo osebno poznam - ena od maturantov, ki so prispeli iz Grčije user posted image


(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: PANIKA - VIRUS
20.7.2009 14:37:08   
barni
Jaz sem tudi v dilemi ali iti v Grcijo jeseni ali ne z naso punco.

Se se nisem odlocila. Po branju strokovnih odgovorov (in ne tric trac medijev kot je POPTV) se mi zdi, da tale gripa ni nic posebnega, samo ker je pac nov virus, se ni prekuzeno prebivalstvo in se zaradi tega tako zelo siri.

Ne vem, pravijo, da ce upostevas priporocila glede higiene, verjetnost da zbolis ni nic vecja, kot tu v SLO ali na hrvaskem na plazi, kjer gres na WC, primes kljuko od vrat, gres na sladolec in primes kaksen pult ipd.

Ne vem saj pravim, ali naj se zaprem v hiso in cakam, da tale virus "mine" ali pa naj skusam zmanjsati moznost okuzbe in upati, da ne bom zbolela in seveda moja deklica?

Ne vem pa kaj bom naredila, ko gre jeseni v vrtec? Naj jo raje doma obdrzim?

Gotovo je tukaj kaksna med vami, ki je bila kljub virusu na potovanju v tujini z majhnim otrokom?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: PANIKA - VIRUS
20.7.2009 22:12:57   
Ribica **
barni, mi nasega potovanja v UK jeseni z otrokom se nismo odpovedali, pa je zbolela moja sestra. Bomo videli, kaka situacija bo takrat. Ampak glede na neresnost zdravnikov pri nas, zgleda ni tako zelo "smrtonosno", kot mediji opisujejo.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 20.7.2009 22:16:10 >

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: PANIKA - VIRUS
20.7.2009 22:27:42   
Tanja55
Ce zelite vedet, kaj porocajo o gripi v UK, je tule link do BBC-jeve strani: KLIK in KLIK

So pa v zadnjih dveh dneh izdali tudi bolj natancna navodila glede nosecnic in otrok. Precej pise na tej strani, ce koga se kaj zanima, bom prepisala kar je blo dons v casopisih, ce zelite.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: PANIKA - VIRUS
20.7.2009 23:13:37   
pearl
Še zdaj se nisem z gotovostjo odločila ali ostati doma ali iti.
In študiram, številni sodelavci so sedaj v tujini, eden se vrača iz Francije, v sredo eden iz Tunizije, kar direkt v službo, ena iz JAR, dva iz Španije, ena je v Turčiji. Pa prejšnji teden smo imeli konferenco 100 ljudi iz vsega sveta. In bogve od kod se vrnejo naši študentje.

Sem sploh še kje varna? Za vsak slučaj, jutri vzvamem v službo razkužilo.


< Sporočilo je popravil pearl -- 20.7.2009 23:14:46 >

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: PANIKA - VIRUS
20.7.2009 23:15:35   
rija
No, v poznem dnevniku je bilo, da angleži svetujejo izogibanje prostorom z veliko frekvenco ljudi....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: PANIKA - VIRUS
20.7.2009 23:43:58   
marijaa
Ah mi vseeno v sredo z našim dvoletnikom in jaz noseča potujemo na Djerbo. Ma kaj pa vem zmeri se lahko kaj zgodi. Imeli bomo seboj razkužilo in kolikor ne bo nujno potrebno se v letaliških stavbah ne bomo zadrževali. Letališče mi je najbolj kritična. Saj tudi v vrtcu se lahkjo okuži, za enega fantka vem, da so šli za 3 tedne v London. Da bi prišel kdo z gripo iz Djerbe to še nism čula.

_____________________________

Sedaj nas je pa toliko kot prstov na roki.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: PANIKA - VIRUS
21.7.2009 10:12:39   
Metuljček Cekinček
Felicita user posted image

(odgovor članu marijaa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: PANIKA - VIRUS
21.7.2009 10:21:53   
ZARA
Rajši se izogibajte medijem, ne gripi.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: PANIKA - VIRUS
21.7.2009 11:25:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Ce zelite vedet, kaj porocajo o gripi v UK, je tule link do BBC-jeve strani: KLIK in KLIK

So pa v zadnjih dveh dneh izdali tudi bolj natancna navodila glede nosecnic in otrok. Precej pise na tej strani, ce koga se kaj zanima, bom prepisala kar je blo dons v casopisih, ce zelite.



tale komentar mi je svetoven...

I'm not worried - I have it. So does my girlfriend. And, frankly, it's no big deal

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: PANIKA - VIRUS
21.7.2009 12:22:57   
tatly
mene pa zanima kako je kaj na hrvaskem z tem virosom oziroma v zadru?mi gremo 1.8 tja z 11 mesecnico naj gremo al ne?

_____________________________

1.9.2008 ob 10.02 se nama je pridruzila najina stella tezka 3140g in velika 50cm
5.5.2010 ob 6.10 se nam je pridruzila se nasa druga princeska anella tezka 3530g in velika 52cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: PANIKA - VIRUS
21.7.2009 12:48:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Ne, vročina ni bogve kaj....ampak da ga bolj boli, je čisto brez energije, po tamifluju pa dobi hude vrtoglavice.

Je doma v karanteni (sama sta v hiši) še z eno punco, ki je tudi zbolela. Vsaj dolgčas jima ni user posted image


Jaz sem pred leti edinkrat "dobila" sezonsko gripo......in sem tudi mislila, da bom umrla.....bolelo me je vse.....pa je vročina bila samo 38 in samo ko sem zavila z očmi mi je to prizadejalo grozne bolečine....tako da glave praktično sploh premikala nisem, ker sem mislila, da bom crknila......vendar sem izgleda imela grozno blago obliko gripe, ker so bolečine trajale 4 dni.....diagnozo sem dobila po telefonu......za Tamiflu pa takrat sploh vedela nisem.....krvi mi niso jemali, tako da ne vem ali je bila sezonska ali mutirana gripa......takrat se počivanje in izogibanje ljudem ni imenovalo karantena ampak pač zgolj počivanje in mirovanje, roke smo si umivali z navadno vodo in milom in ne z alkoholnimi robčki in raznimi razkuževalci.....in že takrat pred leti je za tistimi gripami v svetu umrlo od 250.000 do 500.000 ljudi na leto....vendar nas nihče vsak pri dnevniku ni zasipal s temi podatki......hvala bogu naši nevednosti takrat.......user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: PANIKA - VIRUS
21.7.2009 12:55:10   
oka
Jaz sem pred leti edinkrat "dobila" sezonsko gripo......in sem tudi mislila, da bom umrla.....bolelo me je vse.....pa je vročina bila samo 38 in samo ko sem zavila z očmi mi je to prizadejalo grozne bolečine....tako da glave praktično sploh premikala nisem, ker sem mislila, da bom crknila......vendar sem izgleda imela grozno blago obliko gripe, ker so bolečine trajale 4 dni.....diagnozo sem dobila po telefonu......za Tamiflu pa takrat sploh vedela nisem.....krvi mi niso jemali, tako da ne vem ali je bila sezonska ali mutirana gripa......takrat se počivanje in izogibanje ljudem ni imenovalo karantena ampak pač zgolj počivanje in mirovanje, roke smo si umivali z navadno vodo in milom in ne z alkoholnimi robčki in raznimi razkuževalci.....in že takrat pred leti je za tistimi gripami v svetu umrlo od 250.000 do 500.000 ljudi na leto....vendar nas nihče vsak pri dnevniku ni zasipal s temi podatki......hvala bogu naši nevednosti takrat.......user posted image


Ja res je. In zdaj je zaradi tega pompa in strahu tako, da če že zboliš za gripo, ki naj bi bila po zatrjevanju strokovnjakov enako ali pa še manj "nevarna" kot običajna tako, da te že samo dejstvo da jo imaš lahko spravi v smrtni strah. Koliko pa psiha pripomore pri okrevanju oz. pri boleznih nasploh je pa mislim da vsem jasno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...
Tudi na dopustu ne pozabimo na okolje!
Ali ste vedeli, da je turizem odgovoren za kar 14 % vseh nastalih komunalnih odpadkov na globalni ravni in da evropski d...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?