|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 15:40:18   
Erdbeere
mi smo imeli pa sataraš pa pire krompir 

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 15:48:20   
barika


IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

pa je bilo kdaj,a včeraj govora katera gre prva rodit iz seznama user posted image

zdaj sem pa ugotovila,da moram kupit prenosno varuško,ker če bo tamal spal gor v splanici, jaz bom pa dol, kako ga bom slišala? torej kaj naj kupim?



še vedno vztrajam pri angel careuser posted image user posted image user posted image


danes za kosilo ..ostanki od včeraj user posted image
moj ima še eno filano papriko, jaz in mali boma omako od paprike pa svež pire krompir.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 15:50:38   
veselka
IZVIRNO SPOROČILO: barika



IZVIRNO SPOROČILO: Tanik

pa je bilo kdaj,a včeraj govora katera gre prva rodit iz seznama user posted image

zdaj sem pa ugotovila,da moram kupit prenosno varuško,ker če bo tamal spal gor v splanici, jaz bom pa dol, kako ga bom slišala? torej kaj naj kupim?



še vedno vztrajam pri angel careuser posted image user posted image user posted image


danes za kosilo ..ostanki od včeraj user posted image
moj ima še eno filano papriko, jaz in mali boma omako od paprike pa svež pire krompir.



pa še najbolj se splača. ker so varuške same lahko precej drage, tuki maš pa 2 stvari v 1.

na ebayu ga trenutno imajo za 80 funtov, najnovejši model, sicer dostavljajo samo v VB. in seveda se dons izteče oglas, moj seveda še vedno ni poslovnega partnerja prašu, če ga lahko dostavijo k njemu in posledično a ga naročit al ne... to me kr razjezi pr mojmu, k je zmer vse zadnji trenutek user posted image

< Sporočilo je popravil veselka -- 30.7.2009 15:54:47 >


_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 15:53:22   
barika
za v P. imam tekoči tuš gel (en brez vonja in konzervansov), deo roll on, pasto, krtačko, krtačo in .... ščipalec (bbrez njega kar težko shajam), pa verjetno je še kaj....user posted image

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 16:36:30   
sontschica
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Hoj user posted image !

Vam morm povedat da sem danes šla na pregled in mi je povedala da se povsej vrjetnosti vidima čez 1teden ali pa 2!
Tamali je 2895g 44cm torej nismo v 34tednu ampak v 36tednu in 1dan!!! Je rekla da mam maternični vrat še nezrel ampak user posted image   je pripravljen na svet in mehur baje že full zrel! Torej mislim da bomo kar hitro rodili!!!!

Z user posted image je vse vredu je rekla da se že full pripravlja z dihanjem na svet! Plučka so tudi vredu!

6.9.2009 mam CTG če bomo dočakali!!!user posted image
Morje je padlo v vodo!user posted image



jaz bi bla tut takih novičk veselauser posted image user posted image

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 16:56:02   
sontschica
Tulpek ali Tanik, a mi lahko prosim zamenjata slikco bušija.

tole je slikano danes 34t1d

user posted image

(odgovor članu sontschica)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 17:24:46   
tažana
giotti: ja direkt v žilo sem ga dobila pred slabimi 14 dnevi (na dva dni 5x) pa se mi vrednost ni dvignila niti za 1 !!!!

(odgovor članu sontschica)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 18:27:00   
jullie
IZVIRNO SPOROČILO: veselka


pa še najbolj se splača. ker so varuške same lahko precej drage, tuki maš pa 2 stvari v 1.

na ebayu ga trenutno imajo za 80 funtov, najnovejši model, sicer dostavljajo samo v VB. in seveda se dons izteče oglas, moj seveda še vedno ni poslovnega partnerja prašu, če ga lahko dostavijo k njemu in posledično a ga naročit al ne... to me kr razjezi pr mojmu, k je zmer vse zadnji trenutek user posted image


veselka s poštnino vred ga dobiš v Slovenijo za okoli 120 evrov..

http://cgi.ebay.co.uk/AC401-Angelcare-Breathing-Listening-Baby-Monitor-FREE_W0QQitemZ200356876096QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_BabyMonitors_SM?hash=item2ea6334f40&_trksid=p3286.c0.m14

..upam, da je ta pravi..se glih ne spoznam na angelcare user posted image user posted image

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 20:18:08   
maayaa


[/quote]

jaz sem imela na 1.pregledu Hgm:127, potem na 2.-to je junija pa 112. pa nobeden ni nič rekel. koliko pa je meja?

[/quote]


Meni je G rekel, da je meja 110, da Hg celo nosečnost pada da ni panike, če se zmanjšuje samo naj bi bil nekje nad 110.

Kri so mi najprej vzeli samo iz prsta, Hb je pokazal 104, ker je bila vrednost tako nizka mi je sestra vzela kri še iz vene - izvid Hg 117   halooo, taka razlika, izvid direktno iz vene je pravilen, bolj natančen

Obseg trebuščka 112, je pa 32 teden.

Že vse imate vozičke - katere ??? (glede na to, da že veselo pakirate za v P, predvidevam, da sva verjetno edina, ki ga še nimava, če nas kaj prehiti bomo pa otročka kar v nakupovalnem okrog vozili user posted image user posted image user posted image )

Midva se še vedno ne moreva čisto odločiti, zaenkrat kolebava samo še med barvo, črno ali plavo, voziček pa naj bi "že izbrala" Quiny Speedi, čeprav je moj user posted image čisto navdušen nad Buzzom 4.
Kaj menite o črni barvi vozička

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 20:35:54   
tulpek
Meni osebno črna barva ni všeč že nasplošno, za voziček pa sploh ne, niti zastonj ga ne bi imela. Ampak če je vama všeč, je to vajina stvar. Pri takih stvareh se ne ozira na druge (podobno kot z imenom).

Glede HGB - js sem imela na zadnjem pregledu najvišjega, so pa odstopanja minimalna (malo nad 130). Mi je pa za kar precej padel v obdobju 1 meseca pred nosečnostjo (pregled za delo) pa do prvega pregleda v 9t.

Čaj iz malinovih listov
pa sploh ni tako slab. Bi ga že prej pila, če se ne bi bala okusa po goveji juhi user posted image . Prav fajn mi je, so mi že nasploh všeč čaji malo čudnega okusa a la žajbelj, 1001 roža...

(odgovor članu maayaa)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 20:38:20   
baby blue
Kakšne lepe trebuščke že imamo... user posted image Prilepim svojega ob priliki... 

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 20:53:14   
Erdbeere
Meni osebno tud ni všeč črn voziček...če je pa vama pa zakaj pa ne.

Drugače imam pa jaz voziček še od naše prvorojenke. Sem imela v mislih, da bi kupila novega, pa je ta kr v redu še....Bom potem verjetno marelo kupila za našega 3. user posted image

Jah nimam kaj, jest če nekaj hočem, potem rabim takoj, drugače me mine. Sem imela pa ogledanega baby boom voziček, ki mi je še vedno všeč ampak zakaj, če ni nujno user posted image

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:00:09   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Meni osebno črna barva ni všeč že nasplošno, za voziček pa sploh ne, niti zastonj ga ne bi imela. Ampak če je vama všeč, je to vajina stvar. Pri takih stvareh se ne ozira na druge (podobno kot z imenom).


Čaj iz malinovih listov
pa sploh ni tako slab. Bi ga že prej pila, če se ne bi bala okusa po goveji juhi user posted image . Prav fajn mi je, so mi že nasploh všeč čaji malo čudnega okusa a la žajbelj, 1001 roža...



se strinjam ..če je vama všeč, zakaj pa ne .. čeprav jaz ne bi dala otroka v črn vozek, niti ga ne bi oblačila v črno.

moreš vedet, kje vse boš vozila vozek, če imaš v mislih neraven, makedam teren, potem je bolje, da so vse gume napihljive, če misliš rolat, si je fajn umislat še kakšno zavoro, če pri vas veliko piha, je pametno, da se sedež okrog obrne, pa fajn je da se da jajčka gor namontirat ..... miljavžnt stvari,
jaz sem se v prvo fuul nahecala z enim hauckom, pa ga niti ne povoham več, zdej imam pa quinny freestyle, pa ga ne zamenjam za nč, kjub njegovi teži (ene 14 kg, pa mali ima dobre 15 kg, ga lahko peljem z enim prstom, prejšnjega sem se pa matrala da sem ga na mestu obrnalauser posted image )

Tulpek, na kaj pa tebe spominja čaj?? jaz ga kar zeksam, pa je...user posted image

< Sporočilo je popravil barika -- 30.7.2009 21:03:49 >

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:02:30   
chebelica21
Hej user posted image .
Tako jaz se bila v P. nič nevarnega ni, so mi CTG delali in pa pregled. Je G. rekla, da je vse vredu edino počivat morem,...user posted image
Hvala bogu,...

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:03:32   
tulpek
Barika: mene malo na žajblov čaj oz. na kombinacijo kopriva-žajbelj, pač nekaj malo bolj grenkega.... so mi pa všeč čaji, ki zagrenijo user posted image . Kakšnih sadnih sploh ne morem pit. 

Chebelica, superuser posted image !

< Sporočilo je popravil tulpek -- 30.7.2009 21:04:40 >

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:06:06   
barika


IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Mene malo na žajblov čaj oz. na kombinacijo kopriva-žajbelj, pač nekaj malo bolj grenkega.... so mi pa všeč čaji, ki zagrenijo user posted image . Kakšnih sadnih sploh ne morem pit. 

Chebelica, superuser posted image !


uf, jaz pa tekannne sma pa že skor na ti user posted image user posted image user posted image , pa njihov meta čaj mi je najboljši, potem pa višnja, gozdni sadeži ... ma ni da ni, imam celo skladovnico čajev doma.

Čebelica, sam da je vse ok! Zdej se pa pusti razvajati.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:09:50   
tulpek
Barika, saj dobro, da sem pričakovala govejo juho user posted image drugače mi mogoče sploh ne bi bil všeč user posted image . Imam pa js tudi skladovnico čajev, tudi teekanne sadne, za druge. Sama pa prisegam na zeliščne.

Kak je vroče, se sploh misli shladit danes user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil tulpek -- 30.7.2009 21:17:46 >

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:20:44   
tulpek
Zdajle sem imela temeljit ogled trebuha v ogledalu in zazdelo se mi je, da se mi je malo spustil od včeraj. To je potrdil tudi moj user posted image . Panikaaaaa user posted image user posted image user posted image . Bebi se pripravlja na odhod iz varnega zavetja.

Se vidi, da vročina vpliva na mene user posted image user posted image user posted image .

< Sporočilo je popravil tulpek -- 30.7.2009 21:22:10 >

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:25:07   
barika
Tulpek, sej če ti ne bi bila uradno avgustovka, bi ti rekla, da počakaj najprej na njih user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:29:43   
tulpek
Saj lahko rečeš, naj počakam vsaj na polovico avgustovk user posted image user posted image user posted image . Pa saj bi prej rodila, ampak en mesec prej pa tudi ne... moram naprej spustiti še nekaj julijk in vsaj pol avgustovk. Ne smem biti tako arogantna in se vrivat ter delat gužvo v P.
A veš kakšno je kaj stanje v Celjski P? V LJ imajo baje ful gužvo, za Celje pa nimam pojma.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 21:32:52   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

A veš kakšno je kaj stanje v Celjski P? V LJ imajo baje ful gužvo, za Celje pa nimam pojma.



ne vem, ampak močno upam, da bodo prepovedal (nadležne) obiske... samo partner (pa otrok) in je to to.
jaz sem imela prvič obiske takih ljudi, ko so se prišl slinit nad tamalim, prej par let nič, zdej pa tudi nobenega glasu od njih, fuj jih bodiuser posted image takih pa jaz ne rabim

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 22:05:06   
tulpek
Enako! Tudi upam na kakšno prepoved, obiske mislim pa sama čim bolj omejit. Starši še lahko pridejo za 10 min, ostali pa bodo že počakali. 

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 22:08:11   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Enako! Tudi upam na kakšno prepoved, obiske mislim pa sama čim bolj omejit. Starši še lahko pridejo za 10 min, ostali pa bodo že počakali. 


takeli pogovori in študiranje o tem, kaj bo tiste 3 dni v P. in prvi mesec doma, me v tako user posted image slabo voljo spravijo, da ne znam povedat ...slabi spomini od prvič.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 22:09:04   
Bety11
Jaz še enkrat lepim vaje za postavitev otroka v glavično vstavo...če bo katera imela s tem težave...

//////////////////////

Do 35. tedna nosečnosti otročiček pogosto menjava svojo lego v maternici, saj ima zaradi svoje majhnosti še zadosti prostora. V 36. tednu pa mu zaradi njegove hitre rasti zmanjka prostora za pogosto obračanje. Tako si otrok najde najudobnejšo lego in ostane v njej do konca nosečnosti. Navadno si plod izbere položaj z glavico navzdol, ker se tako bolje prilega jajčasti obliki maternice. Včasih pa iz različnih razlogov otrok ostane v medenični vstavi, to pomeni z ritko ali nožicami naprej. Ko zdravnik ugotovi, da je plod še vedno v medenični vstavi, lahko nosečnica z nekaj povsem preprostimi, a zelo učinkovitimi vajami spodbudi plod, da se obrne.

Najboljši čas za tri preproste vaje, ki vam jih predstavljamo, je od 34. do 37. tedna nosečnosti, pri dvorogi maternici pa v 27. tednu nosečnosti. Vaje v zdravi nosečnosti ne škodijo in nimajo stranskih učinkov, zato jih je vredno preizkusiti. Vseeno pa se pred izvajanjem vaj posvetujte s svojim ginekologom, ki spremlja nosečnost.
Kadar je otrok v pravilni, glavični poziciji, omenjene vaje niso priporočljive, saj se otrok lahko iz glavične vstave obrne v zadnjično vstavo!

1. Nosečnica se postavi na vse štiri. S koleni in komolci se nasloni na tla, zadnjico ima dvignjeno. Z zadnjico in boki miga sem ter tja, levo in desno ter gor in dol. To dela 20 minut. Prej si lahko z mehkimi blazinicami zaščiti kolena. Po 20 minutah vadbe naj si nosečnica vzame dve uri počitka in nato preide na drugo vajo.

2. Ženska leži na tleh. Noge pokrči v kolenih in dvigne zadnjico. Pod zadnjico si lahko podloži 2–3 velike vzglavnike, da si olajša vajo in tako čim dlje drži zadnjico navzgor. Z zadnjico začne zibati levo in desno, sem ter tja in po malem gor in dol. Vajo dela 20 minut. Po 20 minutah naj si nosečnica vzame dve uri počitka oziroma poljubno preživlja svoj čas, nato naj preide na tretjo vajo.

3. Ženska se plazi – pomika po prostoru po vseh štirih. Dobro je, če si pred tem zaščiti kolena in dlani. To dela 20 minut.

Omenjenim vajam posvetimo 1–2 dni. Po navadi zadostuje že en dan. Naslednji dan preverimo lego otroka. Če se otrok ni obrnil v pravilno lego, vaje drugi dan ponovimo.
Včasih kljub našemu prizadevanju otrok vztraja v svojem izbranem položaju. Plod take lege nikoli ne zavzame brez razloga. Odvisna je od materinega telesa, dela, ki ga mati opravlja, gibanja, dražljajev iz okolice, od popkovine, prostora v maternici, od mesta posteljice …
////////////

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 22:12:19   
barika
Betty, za tele vaje jaz vem (btw. 1 uro že čutim, da se malemu kolca zgorajuser posted image user posted image user posted image user posted image ,  upam, da se ni obrnil), ampak, jaz samo malo položaj spremenim (beri, glava ni v pravem položajuuser posted image ), pa se mi fuuul vrti.
ampak če se je res obrnil ..se bom potrudla naredit te vaje ... v torek imam pregled.

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Top položaji za seks v prvem trimesečju
V prvem trimesečju se žensko telo sooča z mnogimi spremembami, med katerimi je tudi ta, da ima ženska nižji libido, želj...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?