|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Veganski vrtec
22.8.2009 9:09:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: misa4

Nisem usega brala, se mi ne da. Torej jaz sem skoraj 100% na presni in kljub temu moja otroka jesta vse in vse bosta jedla, dokler ne bosta dovolj stara, da se sama odločita o svoji prehrani!


Zame je to odraslo in odgovorno razmišljanje. Podpiram tiste, ki se odločijo za vegeterianstvo in se uravnoteženo prehranjujejo, ampak to je njihova odločitev in otrok naj se kasneje odloči sam, pa tako ali drugače. In če bi tale mamica iskala veganski vrtec zaradi otrokove potrebe potem dvomim da bi spraševala tukaj, ker v primeru zdravniškega potrdila vrtec mora zagotovit ustrezno dieto ali ne, tukaj pa gre verjetno pač za mamino prepričanje, ki je samo po sebi sicer čisto ok, če njej tak paše, ampak otrok pa naj kasneje o tem presoja.


100% podpis!

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Veganski vrtec
23.8.2009 16:25:29   
lala.
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Za začetek en linkec do slikic veganskih otrok:
http://www.veganhealth.org/articles/realveganchildren/

Najbolj smešno dejstvo je pa to, da čez vegetarijanstvo in veganstvo udrihajo ženske, ki imajo same preveč kil, se nažirajo s smokiji in sladoledi in MISLIJO, da vedo, kaj je zdrava prehrana.Ko bodo imeli raka čez 20,30,40 let, pa vedite, da bo krivda tudi na vaših ramenih.



Zdaj pa PROSIM vse, ki nimate informacij o veganskih vrtcih, zginite iz te teme, ker ste pošteno nadležne. Privoščite si kakšno kremšnito in  pejte ležat na kavč in futrat svoje otroke s svinjino in pustite veganske mamice, da v miru iščejo vrtec za svojega otroka! ;)




ti si pa tipičen primerek ljudi iz kakšne ekstremistične sekte....ker si pustiš do konca oprati možganeuser posted image


Da se ti ne bodo zataknle oči :) In taki ljudje kot ti majo otroke? Ni čudn, da je tok sovraštva v tej državi... Če ena mama sprašuje o veganskih vrtcih, KOGA briga, kaj ve mislite o veganih in vegetarijancih? Zakaj se morate vmešavat v to temo, kje so MODERATORJI na tem forumu? Res ste boge, polne sovraštva, predsodkov in to prenašate na svoje otroke... Bogi otroci pravim ;)

Drugače pa: Vegetarijanski vrtci so v LJ: Aeternia, Aeternia 2, Mali princ, Waldorfski. In še se bodo širili user posted image Če zaprosiš za vegansko prehrano, ti bodo tudi zagotovo ugodili.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Veganski vrtec
24.8.2009 9:17:08   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Za začetek en linkec do slikic veganskih otrok:
http://www.veganhealth.org/articles/realveganchildren/

Najbolj smešno dejstvo je pa to, da čez vegetarijanstvo in veganstvo udrihajo ženske, ki imajo same preveč kil, se nažirajo s smokiji in sladoledi in MISLIJO, da vedo, kaj je zdrava prehrana.Ko bodo imeli raka čez 20,30,40 let, pa vedite, da bo krivda tudi na vaših ramenih.



Zdaj pa PROSIM vse, ki nimate informacij o veganskih vrtcih, zginite iz te teme, ker ste pošteno nadležne. Privoščite si kakšno kremšnito in  pejte ležat na kavč in futrat svoje otroke s svinjino in pustite veganske mamice, da v miru iščejo vrtec za svojega otroka! ;)




ti si pa tipičen primerek ljudi iz kakšne ekstremistične sekte....ker si pustiš do konca oprati možganeuser posted image


Da se ti ne bodo zataknle oči :) In taki ljudje kot ti majo otroke? Ni čudn, da je tok sovraštva v tej državi... Če ena mama sprašuje o veganskih vrtcih, KOGA briga, kaj ve mislite o veganih in vegetarijancih? Zakaj se morate vmešavat v to temo, kje so MODERATORJI na tem forumu? Res ste boge, polne sovraštva, predsodkov in to prenašate na svoje otroke... Bogi otroci pravim ;)

Drugače pa: Vegetarijanski vrtci so v LJ: Aeternia, Aeternia 2, Mali princ, Waldorfski. In še se bodo širili user posted image Če zaprosiš za vegansko prehrano, ti bodo tudi zagotovo ugodili.



Ej, lala, a si ti iz telebajskov?

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Veganski vrtec
24.8.2009 20:57:44   
hokejistka
IZVIRNO SPOROČILO: lala.


Drugače pa: Vegetarijanski vrtci so v LJ: Aeternia, Aeternia 2, Mali princ, Waldorfski. In še se bodo širili user posted image Če zaprosiš za vegansko prehrano, ti bodo tudi zagotovo ugodili.



Si bom dovolila samo eno majhno dopolnitev, da ne bo zmede, če bo katera mamica/očka iskala vrtec. user posted image V LJ je lakto-ovo-vegetarijanska prehrana v Vrtcu Najdihojca, ki ima 3 oddelke s tovrstno prehrano (namenjene otrokom starejšim od 2,5) - ti oddelki se imenujejo Aeternia 1, Aeternia 2 in Mali princ.

lp

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Veganski vrtec
24.8.2009 22:02:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Zdaj pa PROSIM vse, ki nimate informacij o veganskih vrtcih, zginite iz te teme, ker ste pošteno nadležne. Privoščite si kakšno kremšnito in  pejte ležat na kavč in futrat svoje otroke s svinjino in pustite veganske mamice, da v miru iščejo vrtec za svojega otroka! ;)




Točno tako....................



dej, pejta na en dober zrezek, bosta mrbit kej manj popadljiveuser posted image

drgač pa - če maste jajce in ste tolk v svoj prav prepričane, dejte podatke (lohk na ZS user posted image ), pa vam pošljem CSD in varuha človekovih pravic, pa tam pol tumbajte svojeuser posted image

(odgovor članu sanelaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Veganski vrtec
24.8.2009 22:16:13   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Zdaj pa PROSIM vse, ki nimate informacij o veganskih vrtcih, zginite iz te teme, ker ste pošteno nadležne. Privoščite si kakšno kremšnito in  pejte ležat na kavč in futrat svoje otroke s svinjino in pustite veganske mamice, da v miru iščejo vrtec za svojega otroka! ;)




Točno tako....................



dej, pejta na en dober zrezek, bosta mrbit kej manj popadljiveuser posted image

drgač pa - če maste jajce in ste tolk v svoj prav prepričane, dejte podatke (lohk na ZS user posted image ), pa vam pošljem CSD in varuha človekovih pravic, pa tam pol tumbajte svojeuser posted image



In kaj misliš da bo naredil CSD če otrok ne je mesa? In varuh človekovih pravic?

Svašta.......mislim, ene ste res debilne...........pa retardirane.

Pa by the way, a sem jaz kje napisala da ne jem mesa mogoče? Ali pa da ga moj otrok ne je?

res ne razumete v čem je point, pa saj ne morete...........se vam vidi da malo zaostajate.

Pa tko kot je ena napisala, če ženska odpre temo ali in kje so veganski vrtci, ne vem zakaj morate tiste, ki pojma nimate o tem kaj je vegansko in kaj vegeterijnsko, debatirat. Kaj vas boli k.....?
Pejte prat cote pa možu likat srajce............

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Veganski vrtec
24.8.2009 22:35:13   
lennka
Nisem vsega brala, pa še tisto kar sem, je preveč. Res je videti, da vsako malo bolj občutljivo temo kot je veganski vrtec, izkoristi za to, da pove svoje mnenje. Pa čeprav jih nihče ni vprašal za to. In potem se jih na drugi strani najde cel kup takih, ki vneto zagovarjajo ali branijo svoja stališča pa čeprav bi bilo morda bolje da ne bi. Razumem tako ene kot druge.
Nekoč, že davno tega, sem bila bliže tistim, ki so zagovarjali meso, ker izhajam iz okolja, kjer ni kosilo kosilo, če ni štikel mesa na krožniku. Doma smo vzgajali prašiče, kravice in perjad, tako da smo imeli dobro meso. Nikoli mi ni bilo lahko, ko so jim rezali vrat in takrat sva z mamo vedno potihem izginili od doma. Potem sem pa malo zrastla, šla v svet, si kaj prebrala, srečala drugače misleče ljudi in počasi spoznavala v kakšnem svetu v resnici živimo. Zrezek v menzi nikoli ni tako dišal kot doma pa še čudnega okusa je bil. Ko sem zvedela kaj vse se skriva v hrenovkah, me je tudi minilo. In tako naprej vse do spoznanja, da vzreja živali povzroča največ onesnaženja po svetu in vse ostalo, za kar ne bom tratila ne svojega ne vašega časa.
Danes še vedno jem meso, ker mi tu in tam še vedno zadiši, toda res redko se po njem dobro počutim. Učim se kuhati vegetarjansko, včasih tudi vegansko in spoznavam nov svet in nove navade povezane z drugačnim načinom prehranjevanja. Ni vedno enostavno, moraš imeti čas in kuhati z ljubeznijo. Obstaja ogromno knjig, vse več jih je za slastne jedi, ki te ne priklenejo na kavč temveč ti dajo zagon in energjo. Upam, da nekoč ne bom več potrebovala mesa.
Če se imaš dovolj rad potem veš kaj moraš jesti.
Potem so pa tu naši otroci, ki so svet zase, samosvoja bitja, naše sonce. Vsak starš bo svojemu otroku dal točno tisto za kar je prišel na svet pa naj bo v očeh drugih še tako nenavadna ali celo napačna izbira. Če bi to vsi razumeli, bi ne bilo toliko besed tukaj napisanih. Sedaj me sinko uči kako in kaj in včasih pojma nimam kaj bi mu dala na krožnik. Moj partner ne je mesa in ga doma redko kuhamo, ker imam odpor do tega. V varstvu ga naš otrok je kolikor želi. Zdrav in vesel otrok je in večinoma pove kaj bi rad jedel. Vse kar bi si želela je, da sam ugotovi kaj mu je všeč, zato mu ne bom ničesar omejevala.
Starši ste tisti, ki ste zgled svojim otrokom, dobra izbira vrtca pa je zadetek v polno. Žal nimamo vsi te možnosti, zato se moramo zanesti nase in na svoj maksimalni vložek. Rada bi samo sporočila vsem tistim, ki si date toliko opravka z drugače mislečimi, da se obrnite vase, tam je vse kar potrebujete. Vse to ropotanje izvira samo iz vaše lastne negotovosti. Ko živiš tisto kar misliš, je tako kot dihanje - nikomur ne razlagaš o tem pa vendar dihaš in zato živiš.
Pa še tole. Za karkoli se že odločiš - ne dvomi v to, temveč resnično uživaj v tem pa ne bo nobenega raka. Vse je v našem dobrem počutju. Zato tudi tisti, ki ste z jezo zagrizeni v svoje prepričanje, da je vegetarjanstvo ali veganstvo edino pravilno in s tem mučite vse okoli sebe, niste boljši ljudje. Ste samo druga skrajnost.
Pa srečno vsem in dober tek!
Alenka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Veganski vrtec
24.8.2009 23:18:20   
Anonimen
In kaj misliš da bo naredil CSD če otrok ne je mesa? In varuh človekovih pravic?


to, da otrok ne je mesa, ni veganstvouser posted image mal se izobrazi prej, ker očitno sploh pojma nimaš o čem se gre. in brezskrbi, da v takem primeru bojo ukrepal, če bo prijava.

če je ktera tolk pogumna in tolk stoji za svojimi stališči. jaz stojim.

(odgovor članu sanelaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Veganski vrtec
24.8.2009 23:23:29   
Springy
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

In kaj misliš da bo naredil CSD če otrok ne je mesa? In varuh človekovih pravic?


to, da otrok ne je mesa, ni veganstvouser posted image mal se izobrazi prej, ker očitno sploh pojma nimaš o čem se gre. in brezskrbi, da v takem primeru bojo ukrepal, če bo prijava.

če je ktera tolk pogumna in tolk stoji za svojimi stališči. jaz stojim.



In zakaj naj bi ukrepal? Česa pa se otroku z vegansko hrano ne zagotovi, bom tako vprašala? Kaj je nenadomestljivo in se nikakor ne da nadomestiti?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Veganski vrtec
24.8.2009 23:39:57   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: lennka

Nisem vsega brala, pa še tisto kar sem, je preveč. Res je videti, da vsako malo bolj občutljivo temo kot je veganski vrtec, izkoristi za to, da pove svoje mnenje. Pa čeprav jih nihče ni vprašal za to. In potem se jih na drugi strani najde cel kup takih, ki vneto zagovarjajo ali branijo svoja stališča pa čeprav bi bilo morda bolje da ne bi. Razumem tako ene kot druge.
Nekoč, že davno tega, sem bila bliže tistim, ki so zagovarjali meso, ker izhajam iz okolja, kjer ni kosilo kosilo, če ni štikel mesa na krožniku. Doma smo vzgajali prašiče, kravice in perjad, tako da smo imeli dobro meso. Nikoli mi ni bilo lahko, ko so jim rezali vrat in takrat sva z mamo vedno potihem izginili od doma. Potem sem pa malo zrastla, šla v svet, si kaj prebrala, srečala drugače misleče ljudi in počasi spoznavala v kakšnem svetu v resnici živimo. Zrezek v menzi nikoli ni tako dišal kot doma pa še čudnega okusa je bil. Ko sem zvedela kaj vse se skriva v hrenovkah, me je tudi minilo. In tako naprej vse do spoznanja, da vzreja živali povzroča največ onesnaženja po svetu in vse ostalo, za kar ne bom tratila ne svojega ne vašega časa.
Danes še vedno jem meso, ker mi tu in tam še vedno zadiši, toda res redko se po njem dobro počutim. Učim se kuhati vegetarjansko, včasih tudi vegansko in spoznavam nov svet in nove navade povezane z drugačnim načinom prehranjevanja. Ni vedno enostavno, moraš imeti čas in kuhati z ljubeznijo. Obstaja ogromno knjig, vse več jih je za slastne jedi, ki te ne priklenejo na kavč temveč ti dajo zagon in energjo. Upam, da nekoč ne bom več potrebovala mesa.
Če se imaš dovolj rad potem veš kaj moraš jesti.
Potem so pa tu naši otroci, ki so svet zase, samosvoja bitja, naše sonce. Vsak starš bo svojemu otroku dal točno tisto za kar je prišel na svet pa naj bo v očeh drugih še tako nenavadna ali celo napačna izbira. Če bi to vsi razumeli, bi ne bilo toliko besed tukaj napisanih. Sedaj me sinko uči kako in kaj in včasih pojma nimam kaj bi mu dala na krožnik. Moj partner ne je mesa in ga doma redko kuhamo, ker imam odpor do tega. V varstvu ga naš otrok je kolikor želi. Zdrav in vesel otrok je in večinoma pove kaj bi rad jedel. Vse kar bi si želela je, da sam ugotovi kaj mu je všeč, zato mu ne bom ničesar omejevala.
Starši ste tisti, ki ste zgled svojim otrokom, dobra izbira vrtca pa je zadetek v polno. Žal nimamo vsi te možnosti, zato se moramo zanesti nase in na svoj maksimalni vložek. Rada bi samo sporočila vsem tistim, ki si date toliko opravka z drugače mislečimi, da se obrnite vase, tam je vse kar potrebujete. Vse to ropotanje izvira samo iz vaše lastne negotovosti. Ko živiš tisto kar misliš, je tako kot dihanje - nikomur ne razlagaš o tem pa vendar dihaš in zato živiš.
Pa še tole. Za karkoli se že odločiš - ne dvomi v to, temveč resnično uživaj v tem pa ne bo nobenega raka. Vse je v našem dobrem počutju. Zato tudi tisti, ki ste z jezo zagrizeni v svoje prepričanje, da je vegetarjanstvo ali veganstvo edino pravilno in s tem mučite vse okoli sebe, niste boljši ljudje. Ste samo druga skrajnost.
Pa srečno vsem in dober tek!
Alenka


sama ne bi mogla bolje povedati. Podpis do zadnje pike.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu lennka)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 8:01:09   
lala.


In kaj misliš da bo naredil CSD če otrok ne je mesa? In varuh človekovih pravic?

Svašta.......mislim, ene ste res debilne...........pa retardirane.

Pa by the way, a sem jaz kje napisala da ne jem mesa mogoče? Ali pa da ga moj otrok ne je?

res ne razumete v čem je point, pa saj ne morete...........se vam vidi da malo zaostajate.

Pa tko kot je ena napisala, če ženska odpre temo ali in kje so veganski vrtci, ne vem zakaj morate tiste, ki pojma nimate o tem kaj je vegansko in kaj vegeterijnsko, debatirat. Kaj vas boli k.....?
Pejte prat cote pa možu likat srajce............



Podpišem. Sama še ZDALEČ nisem veganka, pa ene sploh ne dojamejo user posted image Važn da je krvavica pa kislo zelje na mizi, pa da so mame 24/7 na forumu, pa vedo vse o zdravju user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Ej, lala, a si ti iz telebajskov?


Ne poznam te serije, očitno jo pa ti kar pogosto gledaš in si prestopila na njihov nivo user posted image Žal mi je zate.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 8:55:17   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Če zaprosiš za vegansko prehrano, ti bodo tudi zagotovo ugodili.



Samo s potrdilom od pediatra, da zaradi zdravstvenega stanja otroka.

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 9:03:02   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

/

Najbolj smešno dejstvo je pa to, da čez vegetarijanstvo in veganstvo udrihajo ženske, ki imajo same preveč kil, se nažirajo s smokiji in sladoledi in MISLIJO, da vedo, kaj je zdrava prehrana.Ko bodo imeli raka čez 20,30,40 let, pa vedite, da bo krivda tudi na vaših ramenih.



vegetarijanke in veganke, pa imate vse super postaveuser posted image user posted image user posted image .  Draga moja, če je jemo meso, ne pomeni, da požremo vse kar nam pride pod roke. Za predstavo samo...visoka sem 166cm in imam 48-50kg. Koliko pa jih imaš ti?

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 10:04:38   
Julija08
IZVIRNO SPOROČILO: lennka

Nisem vsega brala, pa še tisto kar sem, je preveč. Res je videti, da vsako malo bolj občutljivo temo kot je veganski vrtec, izkoristi za to, da pove svoje mnenje. Pa čeprav jih nihče ni vprašal za to. In potem se jih na drugi strani najde cel kup takih, ki vneto zagovarjajo ali branijo svoja stališča pa čeprav bi bilo morda bolje da ne bi. Razumem tako ene kot druge.
Nekoč, že davno tega, sem bila bliže tistim, ki so zagovarjali meso, ker izhajam iz okolja, kjer ni kosilo kosilo, če ni štikel mesa na krožniku. Doma smo vzgajali prašiče, kravice in perjad, tako da smo imeli dobro meso. Nikoli mi ni bilo lahko, ko so jim rezali vrat in takrat sva z mamo vedno potihem izginili od doma. Potem sem pa malo zrastla, šla v svet, si kaj prebrala, srečala drugače misleče ljudi in počasi spoznavala v kakšnem svetu v resnici živimo. Zrezek v menzi nikoli ni tako dišal kot doma pa še čudnega okusa je bil. Ko sem zvedela kaj vse se skriva v hrenovkah, me je tudi minilo. In tako naprej vse do spoznanja, da vzreja živali povzroča največ onesnaženja po svetu in vse ostalo, za kar ne bom tratila ne svojega ne vašega časa.
Danes še vedno jem meso, ker mi tu in tam še vedno zadiši, toda res redko se po njem dobro počutim. Učim se kuhati vegetarjansko, včasih tudi vegansko in spoznavam nov svet in nove navade povezane z drugačnim načinom prehranjevanja. Ni vedno enostavno, moraš imeti čas in kuhati z ljubeznijo. Obstaja ogromno knjig, vse več jih je za slastne jedi, ki te ne priklenejo na kavč temveč ti dajo zagon in energjo. Upam, da nekoč ne bom več potrebovala mesa.
Če se imaš dovolj rad potem veš kaj moraš jesti.
Potem so pa tu naši otroci, ki so svet zase, samosvoja bitja, naše sonce. Vsak starš bo svojemu otroku dal točno tisto za kar je prišel na svet pa naj bo v očeh drugih še tako nenavadna ali celo napačna izbira. Če bi to vsi razumeli, bi ne bilo toliko besed tukaj napisanih. Sedaj me sinko uči kako in kaj in včasih pojma nimam kaj bi mu dala na krožnik. Moj partner ne je mesa in ga doma redko kuhamo, ker imam odpor do tega. V varstvu ga naš otrok je kolikor želi. Zdrav in vesel otrok je in večinoma pove kaj bi rad jedel. Vse kar bi si želela je, da sam ugotovi kaj mu je všeč, zato mu ne bom ničesar omejevala.
Starši ste tisti, ki ste zgled svojim otrokom, dobra izbira vrtca pa je zadetek v polno. Žal nimamo vsi te možnosti, zato se moramo zanesti nase in na svoj maksimalni vložek. Rada bi samo sporočila vsem tistim, ki si date toliko opravka z drugače mislečimi, da se obrnite vase, tam je vse kar potrebujete. Vse to ropotanje izvira samo iz vaše lastne negotovosti. Ko živiš tisto kar misliš, je tako kot dihanje - nikomur ne razlagaš o tem pa vendar dihaš in zato živiš.
Pa še tole. Za karkoli se že odločiš - ne dvomi v to, temveč resnično uživaj v tem pa ne bo nobenega raka. Vse je v našem dobrem počutju. Zato tudi tisti, ki ste z jezo zagrizeni v svoje prepričanje, da je vegetarjanstvo ali veganstvo edino pravilno in s tem mučite vse okoli sebe, niste boljši ljudje. Ste samo druga skrajnost.
Pa srečno vsem in dober tek!
Alenka





Bravo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lennka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 10:33:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Springy

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

In kaj misliš da bo naredil CSD če otrok ne je mesa? In varuh človekovih pravic?


to, da otrok ne je mesa, ni veganstvouser posted image mal se izobrazi prej, ker očitno sploh pojma nimaš o čem se gre. in brezskrbi, da v takem primeru bojo ukrepal, če bo prijava.

če je ktera tolk pogumna in tolk stoji za svojimi stališči. jaz stojim.



In zakaj naj bi ukrepal? Česa pa se otroku z vegansko hrano ne zagotovi, bom tako vprašala? Kaj je nenadomestljivo in se nikakor ne da nadomestiti?


ker se z vsiljevanjem ekstremnih načinov prehranjevanja kršijo otrokove pravice ( pravica do enakosti, pravica do lastne izbire, pravica do varovanja zdravja, pravica do hranljive prehrane itd.). cel kup pravic. preberi si deklaracijo o otrokovih pravicah.





(odgovor članu Springy)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 10:49:04   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: lala.



IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Ej, lala, a si ti iz telebajskov?


Ne poznam te serije, očitno jo pa ti kar pogosto gledaš in si prestopila na njihov nivo user posted image Žal mi je zate.



ah, ljubica, očitno jo poznaš, če veš, na kakšnem nivoju jeuser posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 10:53:44   
Šaki
brrrrrrrrr

bolje da ne berem vsega.

samo me zanima veganstvo je najvišja stponja teh brezmesnih zadev ane.

kao vse kar je živalskega izvora je črtano.mam prav????

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 10:56:57   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl


kao vse kar je živalskega izvora je črtano.mam prav????


iMAŠ prav. Je pa hecno, ko ene  mislijo, da če se odpoveš še jajcam in mleku, so  vegankeuser posted image .

< Sporočilo je popravil mika -- 25.8.2009 10:57:36 >

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 11:06:10   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: bad girl


kao vse kar je živalskega izvora je črtano.mam prav????


iMAŠ prav. Je pa hecno, ko ene  mislijo, da če se odpoveš še jajcam in mleku, so  vegankeuser posted image .


Ma zaradi mene - kaj delajo gospe - mi čist dol visi. Ampak otroku ne dati mlečnih izdelkovuser posted image , to mi je pa čisto mimo. Dam se stavit, da nobena ni dojila (ne zato, ker ne bi mogla, ampak zaradi prepričanja) - ker je tudi materino mleko živalksega izvora.
Vendar, a formule ne vsebujejo primesi živlaksega izvora (tega ne vem)?
Kaj so potem ti ubogi otročki jedli, ko so bili dojenčki?????

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 11:07:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: bad girl


kao vse kar je živalskega izvora je črtano.mam prav????


iMAŠ prav. Je pa hecno, ko ene  mislijo, da če se odpoveš še jajcam in mleku, so  vegankeuser posted image .


Ma zaradi mene - kaj delajo gospe - mi čist dol visi. Ampak otroku ne dati mlečnih izdelkovuser posted image , to mi je pa čisto mimo. Dam se stavit, da nobena ni dojila (ne zato, ker ne bi mogla, ampak zaradi prepričanja) - ker je tudi materino mleko živalksega izvora.
Vendar, a formule ne vsebujejo primesi živlaksega izvora (tega ne vem)?
Kaj so potem ti ubogi otročki jedli, ko so bili dojenčki?????


točno to sem že jst spraševala. in v odgovor sem dobila, da so jedli adaptirano mlekouser posted image user posted image user posted image

valjam se, dobesednouser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 11:14:01   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: bad girl


kao vse kar je živalskega izvora je črtano.mam prav????


iMAŠ prav. Je pa hecno, ko ene  mislijo, da če se odpoveš še jajcam in mleku, so  vegankeuser posted image .


Ma zaradi mene - kaj delajo gospe - mi čist dol visi. Ampak otroku ne dati mlečnih izdelkovuser posted image , to mi je pa čisto mimo. Dam se stavit, da nobena ni dojila (ne zato, ker ne bi mogla, ampak zaradi prepričanja) - ker je tudi materino mleko živalksega izvora.
Vendar, a formule ne vsebujejo primesi živlaksega izvora (tega ne vem)?
Kaj so potem ti ubogi otročki jedli, ko so bili dojenčki?????


točno to sem že jst spraševala. in v odgovor sem dobila, da so jedli adaptirano mlekouser posted image user posted image user posted image

valjam se, dobesednouser posted image



Sestavine Aptamila:
mlečne beljakovine (posneto mleko v prahu), laktoza (iz mleka), rastlinska olja in maščobe, ribje olje, gumi iz zrn rožičevca (3,5 g), kalcijev karbonat, manganov sulfat, železov sulfat, cinkov sulfat, bakrov sulfat, tavrin, holin klorid, kalijev jodid, folna kislina, L-cistein hidroklorid, sojin lecitin, natrijev L-askorbat, inozitol, nukleotidi, DL-α-tokoferil acetat, kalcijev D-pantotenat, retinil palmitat, DL-α-tokoferol, cianokobalamin, D-biotin, tiamin hidroklorid, holekalciferol, piridoksin hidroklorid, L-karnitin, fitomenadion, natrijev selenit.


< Sporočilo je popravil Raho -- 25.8.2009 11:19:36 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 11:35:23   
Anonimen
adaptirano mleko je KRAVJE MLEKO, prilagojeno človeškemu mladiču. ker so v preteklosti otroci, ki niso bili dojeni in so bili hranjeni s kravjim mlekom, pogosteje umirali in bili na splošno slabšega zdravja, se slabše razvijali ( predvsem otroci dojilj, ki so dojile tuje otroke, svojih pač potem ne), so začeli razvijati t.i. mlečne formule, kjer so se snovi prilagajale potrebam dojenčka in ne telička. ker 50 kilsko tele, ki ne opravlja nekih hudih možganskih funkcij, rabi drugačno razmerje beljakovin, oh, viamonov, mineralov in maščob, kot pa 3kg človeški mladič, kjer je poudarek predvsem na razvoju možganov in ne tolk na pridobivanju telesne mase.

ampak še zmeri je to kravje mleko. celo mleko za alergike ( allernova in aptamil adc) so še zmeri iz kravjega mleka, samo so  mlečne beljakovine hidrolizirine, s čimer bi se naj prelisičilo telo, da teh beljakovin ne prepozna kot alergen.

izjema je edino riževo mleko in sojino mleko. kar je pa pomoje izredno neodgovorno in slabo dajat otroku. riževo zato, ker je čisto prazna, sladka voda, z umetno dodanimi vitamini itd. ki jih telo ne zmore in ne zna uporabljati, so celo škodljivi. sojino pa zato, ker je prvič soja povečini gensko spremenjena, drugič pa zato, ker soja vsebuje polno fitoestrogenov ( naravnih spolnih hormonov) in s tem šopat otroka lahko ima katastrofalne posledice, še posebej za deklice. ( soja je fajn za ženske v meni, za deklice v razvoju pa absolutno ne!)

aja, za alergike je še pregomin, ki je narejen iz soje, vendar pa spet vsebuje SVINJSKI KOLAGEN, nmesto kravjih beljakovinuser posted image


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 25.8.2009 11:40:39 >

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 11:38:42   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Za začetek en linkec do slikic veganskih otrok:
http://www.veganhealth.org/articles/realveganchildren/




Men sicer dol visi, kaj kdo je, še vedno pa me zanima, zakaj so otroci na teh slikah tako bledi? user posted image

Ulla, sej nima smisla. Ne boš jim prišla do konca, ker to je kot sekta, ki vidi samo pol mm pred nosom, nič levo ali desno. user posted image


< Sporočilo je popravil Najaa -- 25.8.2009 11:39:27 >

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 11:43:51   
Anonimen
Ulla, sej nima smisla. Ne boš jim prišla do konca, ker to je kot sekta, ki vidi samo pol mm pred nosom, nič levo ali desno.


sej vemuser posted image sam ne prenesem da bojo eni ekstremisti men bučnce lušli, k nimajo pojma sploh o čem govorijo....to zgleda folk nekaj nekje prebere, al pa sliši in se jim zdi blazno fino in kul in pol to furajo, čeprov nimajo blage vezeuser posted image pa ajd, neka.....sam posiljevat otroka s takimi stvarmi, je pa zame osebno nedoumljivo, bolanouser posted image grem mal kako rastlinco glodat, mogoč bojo moji možgani potem dojeli smisel takega zanemarjanja in zlorabljanja otrokuser posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Veganski vrtec
25.8.2009 11:44:31   
lunca14
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

IZVIRNO SPOROČILO: lennka

Nisem vsega brala, pa še tisto kar sem, je preveč. Res je videti, da vsako malo bolj občutljivo temo kot je veganski vrtec, izkoristi za to, da pove svoje mnenje. Pa čeprav jih nihče ni vprašal za to. In potem se jih na drugi strani najde cel kup takih, ki vneto zagovarjajo ali branijo svoja stališča pa čeprav bi bilo morda bolje da ne bi. Razumem tako ene kot druge.
Nekoč, že davno tega, sem bila bliže tistim, ki so zagovarjali meso, ker izhajam iz okolja, kjer ni kosilo kosilo, če ni štikel mesa na krožniku. Doma smo vzgajali prašiče, kravice in perjad, tako da smo imeli dobro meso. Nikoli mi ni bilo lahko, ko so jim rezali vrat in takrat sva z mamo vedno potihem izginili od doma. Potem sem pa malo zrastla, šla v svet, si kaj prebrala, srečala drugače misleče ljudi in počasi spoznavala v kakšnem svetu v resnici živimo. Zrezek v menzi nikoli ni tako dišal kot doma pa še čudnega okusa je bil. Ko sem zvedela kaj vse se skriva v hrenovkah, me je tudi minilo. In tako naprej vse do spoznanja, da vzreja živali povzroča največ onesnaženja po svetu in vse ostalo, za kar ne bom tratila ne svojega ne vašega časa.
Danes še vedno jem meso, ker mi tu in tam še vedno zadiši, toda res redko se po njem dobro počutim. Učim se kuhati vegetarjansko, včasih tudi vegansko in spoznavam nov svet in nove navade povezane z drugačnim načinom prehranjevanja. Ni vedno enostavno, moraš imeti čas in kuhati z ljubeznijo. Obstaja ogromno knjig, vse več jih je za slastne jedi, ki te ne priklenejo na kavč temveč ti dajo zagon in energjo. Upam, da nekoč ne bom več potrebovala mesa.
Če se imaš dovolj rad potem veš kaj moraš jesti.
Potem so pa tu naši otroci, ki so svet zase, samosvoja bitja, naše sonce. Vsak starš bo svojemu otroku dal točno tisto za kar je prišel na svet pa naj bo v očeh drugih še tako nenavadna ali celo napačna izbira. Če bi to vsi razumeli, bi ne bilo toliko besed tukaj napisanih. Sedaj me sinko uči kako in kaj in včasih pojma nimam kaj bi mu dala na krožnik. Moj partner ne je mesa in ga doma redko kuhamo, ker imam odpor do tega. V varstvu ga naš otrok je kolikor želi. Zdrav in vesel otrok je in večinoma pove kaj bi rad jedel. Vse kar bi si želela je, da sam ugotovi kaj mu je všeč, zato mu ne bom ničesar omejevala.
Starši ste tisti, ki ste zgled svojim otrokom, dobra izbira vrtca pa je zadetek v polno. Žal nimamo vsi te možnosti, zato se moramo zanesti nase in na svoj maksimalni vložek. Rada bi samo sporočila vsem tistim, ki si date toliko opravka z drugače mislečimi, da se obrnite vase, tam je vse kar potrebujete. Vse to ropotanje izvira samo iz vaše lastne negotovosti. Ko živiš tisto kar misliš, je tako kot dihanje - nikomur ne razlagaš o tem pa vendar dihaš in zato živiš.
Pa še tole. Za karkoli se že odločiš - ne dvomi v to, temveč resnično uživaj v tem pa ne bo nobenega raka. Vse je v našem dobrem počutju. Zato tudi tisti, ki ste z jezo zagrizeni v svoje prepričanje, da je vegetarjanstvo ali veganstvo edino pravilno in s tem mučite vse okoli sebe, niste boljši ljudje. Ste samo druga skrajnost.
Pa srečno vsem in dober tek!
Alenka





Bravo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Še ena ,ki se strinja v popolnosti,lepo povedano.Kar se pa tiče ostale teme,je pa res eno samo prepucavanje,igranje pink ponga,brezveze.Pa to me zanima ,zakaj mora biti vmes toliko žaljivk in negativnega govorjenja,opažam,da je tega čedalje več,a se res ne znamo več normalno pogovarjat,me je kar malo strah,v kakšenem svetu,bodo odraščali moji otroci.Dejmo malo več strpnosti,pa čeprav imamo različna mnenja in stališča,ampak pogovarjamo se pa lahko še vedno na ravni človeka-odraslega.

_____________________________

Dan mi lepšajo moji trije sončki.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?