|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2010
9.9.2009 15:21:43   
Anonimen
Pozdravljene,
danes sem naredila test in je pokazal +, tako da po mojih preračunih bom imela rok maja 2010. Ker že imam enega otroka in sodelujem na RR, nebi še rada da se razve da sem noseča, bi bila nekaj časa še Anonimna, če vam je ok?

(odgovor članu knorbalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Majčice 2010
9.9.2009 15:56:20   
knorbalbo
Jaz sem šla samoplačniško na krvni test (beta HCG) v adrialab v LJ, stane pa 11,80€.

Vsem novim nosečkam čestitam!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Majčice 2010
9.9.2009 15:58:04   
Blueeyes
user posted image
 

NICK, STAROST,  NOSEČNOST, ŠT. OTROK, SPOL, NASLEDNJI PREGLED(NP)


01.05.
* carly ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?   

* Anonimen ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?      
 
02.05.
 
 
03.05.
* tulip4 ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?   
* candygirl ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?   
 
04.05.
* anajan ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?   
* alma82 ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?   
 
05.05.
 
 
06.05.
* ??? ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?   
 
07.05.
 
 
08.05.
 
 
09.05.
 
 
10.05.
 
 
11.05.
 
 
12.05.
* Korina* ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?    

* Vitaebella 1 user posted image  ; 0 user posted image  ; NP ? ; (user posted image user posted image )
* Anonimen ? user posted image  ; 1 user posted image  ; NP ?
 
13.05.
 
 
14.05.
 
 
15.05.
 
 
16.05.
* kajča 4 user posted image  ; 2 user posted image  ; NP 25.09. 
* markicaa ? user posted image  ; ? user posted image  ; NP ?   
* Anonimen ? user posted image  ; 1 user posted image  ; NP ?
 
17.05.
* *ANA* 3 user posted image  ; 2 user posted image  ; NP 28.09.
 
18.05.
 
 
19.05.
 
 
20.05.
* knorbalbo 1 user posted image  ; 0 user posted image  ; NP ?
 
21.05.
 
 
22.05.
 
 
23.05.
 
 
24.05.
 
 
25.05.
 
 
26.05.
 
 
27.05.
 
 
28.05.
 
 
29.05.
 
 
30.05.
 
 
31.05.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Majčice 2010
9.9.2009 15:58:08   
Blueeyes
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:

Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
 
PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:
    PREGLEDI           
    user posted image   DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA


  • Še nekaj strani:

    NUHALNA SVETLINA       SEZNAM ZA BODOČE MAMICE
    NOSEČNOST                    ŠOLA ZA STARŠE
    NOSEČNIŠKI KALK.         VSE O NOSEČNOSTI
    MAMA.SI                           NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA

     
  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila

    LINK                VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC


  • nosečnost in delo:

    TUKAJ                         TUKAJ                   TUKAJ 

     

  • urejanje dokumentacije:
    Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
    vloga S-1/1
    priloga S-1

    Urejanje očetovskega dopusta
    vloga S-1/2
    Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.
    Kako do pomoči ob rojstvu otroka?
    Priznanje očetovstva
    Kako do otroškega dodatka

    (odgovor članu Blueeyes)
  • Neposredna povezava do sporočila: 104
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 15:59:52   
    Blueeyes
    iskrene čestitke še enkrat vsem majčicam 2010.. preglejte seznam s podatki če sem se mogoče kje zatipkala.. ostale pa sporočite še podatke ki manjkajo na seznamu

    lp majčica 09

    (odgovor članu Blueeyes)
    Neposredna povezava do sporočila: 105
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 20:23:34   
    O_O
    IZVIRNO SPOROČILO: Blueeyes

    iskrene čestitke še enkrat vsem majčicam 2010.. preglejte seznam s podatki če sem se mogoče kje zatipkala.. ostale pa sporočite še podatke ki manjkajo na seznamu

    lp majčica 09


    Jaz še manjkam na seznamu. :)
    PDP 1.5, 2.user posted image , doma imam pa dvojčka. Včeraj sem se naročila na pregled in je 24.9 user posted image user posted image

    (odgovor članu Blueeyes)
    Neposredna povezava do sporočila: 106
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 20:58:30   
    knorbalbo
    Živjo!

    Se je lepo videt na seznamu nosečk......prvi pregled pa imam 5.10.! user posted image

    (odgovor članu O_O)
    Neposredna povezava do sporočila: 107
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 21:03:00   
    Anonimen
    No, zdaj je pa zaživel maj - lepo videti user posted image !

    Meni še ni prehudo, razen strahu pred ss. Dokler redno jem ni hudih slabosti, špikanje, utrujenost in raztezanje to je pa tako normalno.

    Super za urejanje seznamčka. Jaz sem tista prva anonimna, ki pričakuje 1. maja in bom anonimna A, če velja. Prvi pregled pa imam 25.9.


    (odgovor članu knorbalbo)
      Neposredna povezava do sporočila: 108
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 21:29:11   
    alma82
    user posted image meni se je tudi lepo videti na seznamu user posted image

    Naslednji pregled 17.09.

    Kaj še manjka (mislim na tiste vprašajčke na seznamu)?

    hmm ...
    to je moja prva nosečnost, nimam še nobenega user posted image
    a je to vse?


    Čestitke novim nosečkam user posted image


    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 109
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 21:37:56   
    alma82
    Anonimna, mene je tudi tako strah ss user posted image
    imela sem dva dni izcedek (rjavo roza) pa je G rekla, da je zaenkrat še vse ok.
    No sedaj pa ga imam spet ... že od nedelje user posted image ... pa mi je G rekla, naj kar do ponedeljka (ker prejšnjič ni bilo nič narobe) počakam oz. naj pridem le če bodo še kakšne bolečine oziroma sveža kri user posted image . Mene bo pa do takrat razneslo od skrbi user posted image Hvala bogu pa ni ne bolečin ne krvi.

    Upam da bo vse uredu.

    Ti pa seveda komot ostani anonimna dokler ne bo bolj ziher user posted image
    Upam da obe kmalu zgubive ta strah pred ss user posted image



    Joj pa sploh ne morem verjeti, da je kar zmanjkalo CB-jev. Jaz bi kar umrla, če jih ne bi bilo takrat, ko sem jaz delala test ... že tako sem ga delala en dan pred izostankom user posted image . Pa prav nikjer v Ljubljani ga ni user posted image . Mi je kar žal za tiste punce, ki ga bodo želele zdaj delat user posted image

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 110
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 21:43:57   
    Anonimen
    IZVIRNO SPOROČILO: alma82

    Anonimna, mene je tudi tako strah ss user posted image
    imela sem dva dni izcedek (rjavo roza) pa je G rekla, da je zaenkrat še vse ok.
    No sedaj pa ga imam spet ... že od nedelje user posted image ... pa mi je G rekla, naj kar do ponedeljka (ker prejšnjič ni bilo nič narobe) počakam oz. naj pridem le če bodo še kakšne bolečine oziroma sveža kri user posted image . Mene bo pa do takrat razneslo od skrbi user posted image Hvala bogu pa ni ne bolečin ne krvi.

    Upam da bo vse uredu.

    Ti pa seveda komot ostani anonimna dokler ne bo bolj ziher user posted image
    Upam da obe kmalu zgubive ta strah pred ss user posted image



    Joj pa sploh ne morem verjeti, da je kar zmanjkalo CB-jev. Jaz bi kar umrla, če jih ne bi bilo takrat, ko sem jaz delala test ... že tako sem ga delala en dan pred izostankom user posted image . Pa prav nikjer v Ljubljani ga ni user posted image . Mi je kar žal za tiste punce, ki ga bodo želele zdaj delat user posted image



    Se mi zdi, da so ss vedno večji problem v teh časih pa mi ni jasno ali se samo več govori, bolj spremlja ali nas je res ta hitri tempo življena prehitel. No, kakorkoli sem v mnogo boljšem položaju kot pri takratnji nosečnosti, ki se je končala s ss po moje prav zaradi stresa na delovnem mestu. Avgusta sem tisto službo zaključila (nadomešlanje v času porodniške) in še isti mesec spet zanosila. Se pazim, ne pretirava in počivam, ko se mi zdi, da sem izčrpana.

    Upam, da niso tvoji izcedki nič resnega in so samo prehodne narave. Ogromno krvavitev se ne konča s ss in glede na to, da nimaš sveže krvi je to dober znak. Pa pozorna bodi na krči, mogoče preventivno uživaj magnezij, ki zavira krčenje maternice. Drži se in pazi nase in svojo malo bibo.

    Anonimna A ( dodajam še 3. nosečnost, 1 otrok)

    (odgovor članu alma82)
      Neposredna povezava do sporočila: 111
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 21:51:40   
    alma82
    Anonimna A
    Hvala za lepe in spodbudne besede (da ne vodijo vse krvavitve do ss) user posted image

    Mogoče malo neumno vprašanje .... na kakšne krče misliš? Na takšne kot pred user posted image ? V katerem predelu pa naj bi najpogosteje bili? Spodnjem ali tudi kje drugje po trebuhu? Mogoče se ti zdi neumno vprašanje ampak mislim, da sem tudi sama ratala kar malo zmešana od kar imam te izcedke user posted image ... a te krči bolijo tako, da te ne motijo preveč (kot raztezanje maternice) al te močno bolijo?

    Pa glede magnezija .... naj ga jem v obliki tabletke ali naj jem hrano, ki vsebuje magnezij? Oziroma kaj je bolj koristno?

    Upam da nisem preveč zakomplicirala tale vprašanja user posted image

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 112
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 21:59:25   
    Anonimen
    To ni neumno vprašanje, prav to sem jaz spraševala ginekologa, ko je on mene o krčih. Moj ss splav se je začel z vsemi znaki normalne M, tako da so tudi bolečine kot pri hujši M, boli, se krči in ni samo špikanje. Ker pa sem bila že prej navajena močnih M, se mi niso zdela na začetku tako hude - so se pa začele potem stopnjevati. Tako, da če te samo špika, se bolečina premika, raztezanje... to ni to, je to normalno. Če pa čustiš krčenje in tiščanje navzdol (ni nujno), pa mogoče ni tako nedolžno in ti priporočam, da greš že prej na urgenco. Za informacijo jaz sem imela popolni spontani splav in nisem rabila it na čiščenje.

    Rjavkasti izcedki ponavadi niso tako nevarni, tako da upam, da gre tukaj samo za čiščenje kakšnih starih strdkov. user posted image user posted image user posted image  Sem v mislih s tabo in močno držim pesti, da tole mine in začneš uživati.

    Ena nevmesna -  Tvoj kuža na sliki? Boksar? Pravi lepotec, jih obužujem!

    (odgovor članu alma82)
      Neposredna povezava do sporočila: 113
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 22:01:44   
    Anonimen
    Glede magnezija - tabletke so ok, meni precej blažijo bolečine. Sem na začetku mislila, da mi bo jajčnik ven vrglo, po pitju je pa precej bolj znosno.

    (odgovor članu Anonimen)
      Neposredna povezava do sporočila: 114
       RE: Majčice 2010
    9.9.2009 22:17:13   
    alma82
    Najlepša ti hvala za odgovore user posted image user posted image
    močno močno upam da bo vse uredu.

    In držim ti pesti, da bo tokrat s tvojo user posted image vse uredu. Upam da se boš lahko kmalu vsem razkrila user posted image in vse povedala veselo novičko. user posted image




    ...
    ja moj kuža (kužika) je na slikici. Ni pa boksarka - te so tudi meni tako hudi user posted image tisti njihove glavice in njihovi žnabli user posted image , ampak Bordojska doga.
    Se jo moram včasih kar malo izogibat, ker je to tako šlampast pes, da takrat ko ona teče (včasih dobim občutek, da ne vidi user posted image )  in ji ti stojiš na njeni poti...se kar čelno v tebe poči user posted image . Pa tudi popolnoma je brez občutka (ok, priznam, da je mogoče malo preveč razvajena user posted image ) ... sploh ne bi lepo z občutkom skočila na človeka ko ga vidi (ko je recimo vesela) ampak se z vso težo vrže nate, da te kar na rit vrže ... tako da se ji te dni poskušam izogniti ko je močno vesela ... jo fant takrat zamoti, da ne skače po meni in ko teče jaz stojim čisto ob bajti, kjer je mala verjetnost, da prileti v mene user posted image .


    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 115
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 6:52:42   
    pupika
    Pri meni nič novega, BC ni pokazal tiste zaželene črtice, tako da gremo v boj za junijke. Vsem nosečkam pa še enkrat čestitam user posted image user posted image user posted image in pazite na svoje male pikice, ter da boste vse srečne naslednje leto maja objele svoje male bebice, ki ste jih 9 mesecev božale.

    Alma poskusi malo bolj počivat, kajti pri meni so bili vsi rjavi izcedki slabi znak, enkrat sem imela ss in enkrat IMN, in sem tako pri ss in IMN pristala v bolnici, obakrat so me dali na čiščenje, tak, da počivaj in še enkrat počivaj, pa čuvaj svojo malo pikico, pa javi kako je bilo na pregledu. Kaj ti ni ginekologinja nič predpisala kakih tabletk, vem da sem jaz pri IMN jedla dabroston, ko še niso vedeli da gre za IMN.

    Srečno in uživajte v nosečnosti, vse nosečke.

    Jaz pa čakam da se prikaže moja user posted image

    (odgovor članu alma82)
    Neposredna povezava do sporočila: 116
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 7:49:30   
    Bety11
    jooj Pupika.....Pa ti si še živa...vidim, da imaš punčko, staro 3 leta...user posted image ....Upam, da me se spomniš....Jaz pa čakam PDP te dni...Srečno!

    (odgovor članu pupika)
    Neposredna povezava do sporočila: 117
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 7:57:27   
    pupika
    Betty11 vau ti si že skoraj na koncu, kaj veste kaj boste dobili. Želim ti lep in ne preveč boleč porod, boš videla ni lepšega občutka kot pa zagledaš svojo malo pikico, ki jo tako nestrpno pričakuješ.

    Mi imamo malega razgrajača doma, ravno dva dni nazaj je Gal dopolnil 3 leta. Sedaj pa smo začeli delat še na drugi pikici, pa zgleda tudi ne bomo hitro prišli do drugega.

    Kako se kaj počutiš, ko si že tako na koncu, jaz sem že tako komaj čakala da grem rodit.

    (odgovor članu Bety11)
    Neposredna povezava do sporočila: 118
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 9:04:31   
    Anonimen
    Pupika ne tako hitro obupat, mene je pri tej nosečnosti prvič presenetilo, da test v prvih dneh po izostanku in pokazal realnega stanja. Dan po pričakovani in tri dni po pričakovani je bil test negativen, čez 6 dni pa pozitiven. Čeprav imam redno M in mi še nikoli niso testi zatajili. Držim pesti, da je tudi pri tebi tako!

    Alma82 bordojska doga - še boljše. Jaz sem res nora na te " masivne " pse. Ravno kolega čaka na mladička. Sem imela doma nemškega boksarja, pa se mi zdi, da so si precem podobni po značaju, razen kilaže seveda. Čudovita je!

    (odgovor članu pupika)
      Neposredna povezava do sporočila: 119
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 9:13:58   
    Anonimen
    Jaz sem tista Anonmana ki je včeraj zagledala user posted image . Bi bila nekaj časa še kar Anonimna B, me pa zdaj malo skrbi ko se pogovarjate o temu tiščanju. Mene že dva dni tišči kot pri M in imam skoz občutek kot da bo ravnokar prišla, nimam pa nobenih izcedkov. Upam da ne bo kaj narobe, ker prva nosečnost je minia brez problemov, skoraj nisem vedela da sem noseča. Tokrat mi je pa že sedaj slabo pa sem komaj slab mesec noseča, še to ne.

    (odgovor članu Anonimen)
      Neposredna povezava do sporočila: 120
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 9:39:21   
    Anonimen
    IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

    Jaz sem tista Anonmana ki je včeraj zagledala user posted image . Bi bila nekaj časa še kar Anonimna B, me pa zdaj malo skrbi ko se pogovarjate o temu tiščanju. Mene že dva dni tišči kot pri M in imam skoz občutek kot da bo ravnokar prišla, nimam pa nobenih izcedkov. Upam da ne bo kaj narobe, ker prva nosečnost je minia brez problemov, skoraj nisem vedela da sem noseča. Tokrat mi je pa že sedaj slabo pa sem komaj slab mesec noseča, še to ne.


    Nisem hotela nobene prestrašit. To velja v primeru, da že imaš krvavi izcedek, čeprav se praktično ne da dosti naredit, če kaj ni ok razen počitka in izogibanje stresu.

    Sicer je pa tud mene tako dol tiščalo, ko nisem pričakovala M, da sem sam čakala kdaj se vlije, pa se je čez kakšen teden umirilo. Tak, da na začetku vsaka občuti drugače in ne si delat skrbi, če pa kaj sumite pa pojdite do ginekologa. Drugače pa umirjeno, pozitivno in če nam je namenjeno bomo dočakale male štručke.

    Anonimna A (zgoraj sem se pozabila podpisat)

    (odgovor članu Anonimen)
      Neposredna povezava do sporočila: 121
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 10:22:01   
    alma82
    Pupika
    Pri meni je bil sum na IMN, vendar jo je G prejšnji petek izključila, ker se je v maternici pojavila pika, torej GV  velika 2,7 mm. user posted image Tako da se sedaj bojim SS user posted image .

    Počivam mislim da dovolj. Nikjer ne delam - sem brezposelna študentka user posted image -, edino kar opravim nekaj gospodinjskih opravil (pranje posode in kuhanje kave ) pa kar sem parkrat na dan zunaj s psom (še vedno zelo blizu bajte-dvorišče user posted image ) .
    Večino dneva presedim nekaj ga pa tudi preležim.
    Sedaj se pa tudi sedeti ne upam več, ker sem nekje prebrala, da tako pritiskaš potem na maternico...user posted image samo ležat pa tudi ne morem cel dan user posted image

    Upam, da se ti vseeno ne prikaže user posted image te dni. Bom držala pestke user posted image user posted image user posted image



    Anonimna A
    Sem ti kar fouš, ker boš kmalu crkljala malo bordojko user posted image . Jaz sem komaj čakala da je naša malo zrastla, ampak samo zato, ker kot mladič ni delala čisto nič drugega razen spala, ustala in opravla potrebo, še malo zaspala, smo jo zbudili, da je malo iz roke pojedla, zaspala...ko se je naspala je zalaufala dva kroga okrog naju in nazaj zaspala user posted image . Razen tega da nama je bila full lepa in da je full prdela ter smrčala, je bila zeloo dolgočasna.user posted image
    Zdej več ni tako 'dolgočasna' ampak si pa želiva mladička.

    Kolegica pa ima boksarčka in kot mladič je njeni cimri  (ki se je glih vselila v stanovanje in ni še razpakirala kovčkov ampak jih je samo pustila na tleh in iz enega kovčka nekaj vzela, tako da ga ni nazaj zapra...obe sta šle na faks, kuža je pa sam doma ostal) uničil vse in ene gate, vse in eno majco, kavbojke, fen, razcefrani uložki so kar s polic dol visel user posted image user posted image . Ko sta prišle nazaj je malo manjkalo, da nista policije poklicale, k sta mislile da je kdo ulomu v stanovanje user posted image . Potem je blo pa full joka in smeha naenkrat.




    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 122
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 10:29:54   
    knorbalbo
    Ojla!
    Ker je to moja prva nosečnost me zanima če je špikanje v jajčnikih normalno, mene danes malo špika, in me je kr mal strah. user posted image


    (odgovor članu alma82)
    Neposredna povezava do sporočila: 123
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 10:37:13   
    alma82
    Tole je tudi moja prva nosečnost, in mene je tudi špikalo pri jajčnikih... pa so mi punce rekle, da to ni nič narobe.
    Mislim, da to pomeni, da se maternica širi... če se motim, me bo pa katera bolj izkušena popravila user posted image

    Srečno user posted image

    (odgovor članu knorbalbo)
    Neposredna povezava do sporočila: 124
       RE: Majčice 2010
    10.9.2009 12:22:31   
    markicaa
    aha pozabla napisat, to je moja 1. nosečnost. prvi pregled imam 13. 10, a je to vse?

    (odgovor članu alma82)
    Neposredna povezava do sporočila: 125
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
    Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
    Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
    10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
    Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




    Nos.
    пеперутка16

    Kako majhnim otrokom čistite nos?