|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 11:11:45   
gajka
IZVIRNO SPOROČILO: buhtlčk

IZVIRNO SPOROČILO: anita goitan

Ukinjena boniteta za otroke
 S 1.1.2010 bodo starši, ki imajo v vrtcu več otrok, za najstarejšega otroka plačevali več kot sedaj. S spremembo zakona o vrtcih bo namreč ukinjena boniteta znižanja plačila za en razred za najstarejšega otroka. Ministrstvo za šolstvo je ocenilo, da bo z ukinitvijo bonitete na leto prihranilo 1,2 milijona €

Vir: Moj malček

user posted image user posted image user posted image



Sori, ampak men je pa to čist fer. Torej do sedaj je blo tko: ko si brezplačno vpisal drugega, si na ta račun za prvega plačal za en razred manj. In tako so starši vpisovali tudi drugega otroka, čeprav ga niso nameravali voziti v vrtec, da so imeli manjšo položnico za prvega. Ker je tudi več otrok več točk posledično še manj prostora za nas, ki ne pridemo noter.


Se strinjam. Mislim, da bodo prej kot slej tudi ukinili brezplačno varstvo za drugega otroka. Nekako se jim računica pri tehleh brezplačnih zadevah (brezplačni drugi otrok, prednost za brezposelne itd.) težko izhaja. Veliko je primerov, ki so dali letos 1-letnike v vrtec samo zato, ker že imajo enega otroka v vrtcu in je posledično drugi zastonj (1-letniki bi se v veliko primerih še varovali pri starih starših itd.), potem se pa čudijo, zakaj je v vrtcih toliko preveč vpisa.

< Sporočilo je popravil gajka -- 4.9.2009 11:17:21 >

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 11:18:34   
buhtlčk
sayuri saj ne, da sem proti nižjemu plačilu za vrtec, kolikor dajemo že pri plači za vse to, bi bil lahko zastonj, pa obvezno za vse otroke. Ampak to je utopija.... Je pa treba nekako omogočit vpis vsem in onemogočit izkoriščanje sistema...to je pa utopija št. 2 user posted image No mi zdaj za varstvo dajemo 450€ na mesec.

O poslavljanju - jaz se vedno poslovim, mu razložim, da grem v službo, da se bo igral, jedel, spal in potem pride mamica po njega. Da papa, lupčka, pa grem. Se mi zdi fer, da se mu razloži, ne glede na to koliko razume in pa da se poslovim. Nikoli ne bi kar izginila.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 11:19:16   
gajka
naty13 - vse najboljše in naj te tvoji trije možakarji danes malo razvajajo! user posted image

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 11:29:15   
anita goitan
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

IZVIRNO SPOROČILO: anita goitan

Ukinjena boniteta za otroke
 S 1.1.2010 bodo starši, ki imajo v vrtcu več otrok, za najstarejšega otroka plačevali več kot sedaj. S spremembo zakona o vrtcih bo namreč ukinjena boniteta znižanja plačila za en razred za najstarejšega otroka. Ministrstvo za šolstvo je ocenilo, da bo z ukinitvijo bonitete na leto prihranilo 1,2 milijona €

Vir: Moj malček

user posted image user posted image user posted image



No, men je to kar nekaj. Spet bojo šparali na otrocih, kar mi gre na bruhanje. Vrtec je drag, pa če ga miljonkrat okrog obrneš. JAz sem v 4 letih zmetala toliko denarja za plačevanja vrtca, da mi gre na bruhanje. Zato mi je tud tale nov zakon, ki ga mislijo uvest, bolan user posted image


Zoja ni v vrtcu ker ni prostora, ampak s tem kvazi šparanjem pri otrocih tud notr ne bo pršla, popolnoma se strinjam s sayuri
Ma lohk bi mal DARSovi ex upravi pobrali,auser posted image


< Sporočilo je popravil anita goitan -- 4.9.2009 11:31:32 >


_____________________________

Zoja, 14.08.2008

Ula, 19.01.2010

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 11:49:30   
lana777
Kukuc, se še jaz tu pofočkam,

čeprav  bolj malo čvekam (že itak v službi preveč),
berem pa vas z veseljem user posted image

Sem sicer misnla, da bom še lah Levčijevo prvo svečko tam prpopala,
bom pač tu.




_____________________________

Vsak trenutek mine. A v nas ostanejo tisti, ki nas delajo boljše in srečnejše. Taki postanejo neminljivi.

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 12:19:41   
majči22
Da se še jaz pofočkam... še dobr da je Erin tako nazorno napisala, da se selimouser posted image .

Tejkaz te čist razumem kako ti je pri srcu, sve na podobnem. Mene rešuje edino to, da imam karakter zelo močan in zaenkrat še nisem potožila solzice. Pa predno sem jo dala v vrtec sem sama s sabo razčistila, da tako pač mora bit...user posted image Lahko ti le rečem, da se bo tudi Jaša vpeljal in bo z veseljem šel v vrtec. Jih pa popolnoma razumem, saj je to za njih popolnoma novo okolje, kar eni ljudje, ki jih niti približno ne pozna....ampak moramo biti močne še za njihuser posted image
Naša Lina tudi noče biti v vzgojiteljičnem naročju, to sem tudi pričakovala, saj nikoli ni šla k tujcu (kar pa trenutno vzgojiteljica je), potolaži se sama na tleh. Joka, pa neha jokat, pa se spet spomni in me kliče. Danes sem jo takoj ob 8 kar pri vratih dala vzgojiteljici in je bila sama do 9.30. Zajtrka ni pojedla nič, saj ni hotela od nje niti ene žličke...
Fajn je edino to, da imam čas in jo lahko res postopoma uvajam, saj nimam še službe. Če pa nebi šlo drugač bi jo pa mogla pustit samo cel dopoldne...
Katja vidim, da so ti že ostale lepo razložile, to je res najlažja pot in nimaš kaj zgrešit.
buhtlčk super, da vama gre tako super. Kar naj tako ostane, pa še kakšno urico dle naj spi, pa bo popolno..user posted image
sandra edino to bi ti znala svetovat, kot so že napisala, da zvečer obred opravi mož. Tebe pa ni...

No zdej grem pa mal likat, pa še skuhat moram neki, pa nimam nobene pametne ideje...


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu lana777)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 12:25:28   
tejkaz
Nič jedli, nič spali, samo jokali user posted image Je pojedel dva jogurta, pa še enga bi, če bi mu dala. Spat pa noče. Se še kaj javim, če zaspi. 

_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 12:30:03   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: tejkaz

Nič jedli, nič spali, samo jokali user posted image Je pojedel dva jogurta, pa še enga bi, če bi mu dala. Spat pa noče. Se še kaj javim, če zaspi. 


Bogi Jaša...sej verjetn tud pri nas nebi nič jedla, če nebi bila jaz zraven pri kosiluuser posted image
Ja to je res eno stresno obdobje za otroka. pei nas sta dve punčki že zboleli.user posted image


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 12:56:33   
bella02
Tejkaz, bogi Jaša in boga ti. Želim vama, da čimprej padeta noter.

Naša je danes spala tam in jo grem počasi iskat. Sem pa v teh dveh uricah naredila več kot prej v celem tednuuser posted image . Poročam, kako je bilo.

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 13:09:30   
gajka
Uf, me kar malo stisne, ko berem o teh mukah pri vašem uvajanju v vrtce oz. ''tuja'' varstva. user posted image Roka pazi moj oče (moja mama gre v penzijo konec leta in bodo potem skupaj žurali), pa nismo imeli nobenih posebnih problemov. Je pa res, da sem ga že med porodniško kdaj pustila za kakšno urico ali dve pri njem, da sem šla sama po opravkih, pa še ista hiša je, samo druga etaža pač, pa mu je okolje čisto domače. Saj ne vem, a bo 2-letnika kaj lažje uvajat... user posted image

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 13:11:05   
gajka
Se vidi, da je dež in sem v pisarni, pa imam potem čas malo tale RR čekirat. user posted image

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 13:14:38   
gajka
Pa da tudi na tole novo temo začnemo spet fotke popat...

Naša mala afna med kopanjem:
user posted image

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 13:41:34   
buhtlčk
IZVIRNO SPOROČILO: gajka

user posted image



Ooo, dobra fotka user posted image

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 14:23:51   
Krysia
IZVIRNO SPOROČILO: gajka

Pa da tudi na tole novo temo začnemo spet fotke popat...

Naša mala afna med kopanjem:
user posted image



Hudo! Super fotka, res.



(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 14:27:02   
kaja02
HVALA BOGU DA JE PETEK-!!!!!!!!!

Več pa zvečer, grem k tamali, ki je prehlajena 100 na uro in se kar naprej dere!!!!



_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 14:38:16   
Krysia
No, se moram še jst tukaj pofočkat, da ne boste mislile, da sem se zgubila user posted image

naty13, vse najboljše za rojstni dan! Ti želim še naprej pridnega moža in pridne otroke user posted image pa seveda en kup zdravja, smeha in lepih trenutkov!

Vse, ki uvajate otročke v vrtec: punce, držite se, boste videle, da bodo kmalu z veseljem šli v vrtec ... moje mnenje glede poslavljanja: definitivno se je treba poslovit, ne moreš kar pobegnit na skrivaj ... seveda se pa strinjam s sayuri, da ni treba cele panike delat okrog tega pa it 5x nazaj in zganjat neke čustvene izpade ... pa da se razumemo, s čustvenimi izpadi ne mislim tega, da ti uide kakšna solzica, ampak predvem to, da bi mamica pol ure objemala otročka in se poslavljala od njega kot da se ne bosta vidla cel mesec ...

Mi smo drugač ok - Rok je priden, varstvo pri tašči je zaenkrat brez problemov, je pa res, da sva ga midva tudi že med porodniško puščala pri njej za kakšno urico al pa tud več ... pa seveda je tud od otroka odvisno, kako reagira ... mi imamo za zdaj srečo ... ampak mene tud zanima (tako kot gajko), kaj bo drugo leto, ko bo šel v vrtec.

Sem pa vesela, da je končno petek ... Tale teden je bil men tud naporen - grlo me boli, ker ni strenirano (pa nič ne vpijem v šoli, samo razlagam), včeraj sem bila za dodatek še na pevskih vajah, pa jutri imamo intenzivne pevske ... skratka, če bom v ponedeljek brez glasu, ne bo nič čudnega ... eh, bo že ... se tipkamo ... sam ne vem, če jutri ...



(odgovor članu Krysia)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 15:10:51   
Zoja Miša
Erin, dobro si to zrihtala, sem bp našlauser posted image

Mi2 v vrtcu kar uspešne. Ko smo šli starši ven 9-10h so menda malo jokali, a se jih je danes dalo potolažiti. Ko sem prišla nazaj ni bila objokana, hb. Pa ven smo šli, tudi jedla je kar nekako in celo zaspala je v vrtcu, seveda sem bila zraven. Spala ni dolgo, tako da drugo rundo pravkar izvajauser posted image  V ponedeljek ponovimo vajo, v torek pa me že ni več.user posted image Mi bo hudo...ampak, saj bo!

Erin, hvala za odgovor, pa sam še nekaj če boš utegnila, a so te štrcune vse na kupu? Pa mi na sms napiši, če bo šlo, ker sem popoldne bolj slabo na rr. Pa te bom še po sms-u zagnjavila, če služajno tu ne boš videlauser posted image  Upam, da kaj najdemo...Drugače pa se že z mamicami iz vrtca pogovarjamo, da bi jo skupaj v Graz šibnile en vikend! Juhej!
Da bi Tilko zameril je mogoče ja, tako je Kaja Lina se 3 dni mulila na mojega, zato, ker je nekaj delal in je ni upoštevaluser posted image

Tejkaz, bogi Jaša!In ubaga ti!user posted image  Res ne vem, kaj naj ti rečem...Upam, da bo čim prej se umiril in začel uživati v vrtcu, da boš bolj mirna in zadovoljna! A čeveljčke ste dobili?

Buhtlček, imaš srečo ja! Super, da je tako!

Naty, vse nej, naj!

Sayuri, je prav, da se posloviš, pravijo da je najslebše, da kar greš in otroku ne poveš, da prideš, ker tako res deluje, kot da si ga zapustila! user posted image  Sedaj je jok, a sčasome, menda skužijo, da pa ipak pridemo!  In jaz se s tem strinjam! Saj naši otroci so pametni (bodo hitro dojeli), vendar dajmo jim čas, da se navadijo na spremembo! Ker priznajo, drastična je! Vsi vemo kako se počutimo ko gremo prvič drugam v službo...ja, nas notri trga, otroci pač jokajo. In ja, smo lupčka in pa-pa, dolgo poslavljenje je samo še huje, ker potem res misli, da ga pustiš enim zmajem v vrtcu.

Gajka, kakor pri kateremu 2-letniku, eni pravijo, da je dosti težjeuser posted image , drugi zopet nimajo problemov. Mislim, da je veliko od otroka odvisno, predvsem pa od mamice. Super fotka!

Krysia za grlo, posebaj za govorce...Isla mint! Preverjeno pomaga - moja sestra - prof. telesne vzgoje (v telovadnici si misliš kako se mora dret) jemlje to!

Grem kaj narest, dokler še spi.

_____________________________

Vloga mamice je najlepša vloga na svetu...
Kaja Lina 11.8.2008

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 21:10:39   
betty
ojla!

Pa je teden minil in vidim, da smo ze na novi strani! Zaradi sluzbe... in vsega tega komaj dohajam naš forum.

Naš teden je minil hitro. Rok skoraj brez novih bušk :) Vidim, da sta danes z očijem risala ne samo po papirju ,temveč tudi po tipkovnici. kaksna lumpa!
Rok se sedaj čuva pri babici / tašči , če sem pop. v sluzbi pa čuva se očka. zdej sva se zmenila, da imava dnevno menjavo pri dajanju Roka spat. zaspi kr hitro od 5-15 minutk v svoji postelji, samo da je eden od naju zraven in malo poje.

Na pohodu imamo veliko zobkov, tko da sploh ne vem katera spicka je bila prej. Rastejo dvojkice, pa celo zg. strirkico se mi zdi da sem vidla.
V sredo pa smo imeli tudi posvet pri zobarci. nič posebnega.

_____________________________

ROK je moj sonček!

(odgovor članu nell)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 21:12:24   
betty


IZVIRNO SPOROČILO: betty
gajka - svaka ti cast za taksen podvig. koliko časa / ur ste pa hodili gor? pa dobre fotke :)


Pl. Ravne - Molička pl.: tja smo potrebovali nekje 3 ure, ker smo vmes imeli en daljši postanek. Nazaj smo pa prišli v 2 urah, ker se nam je malo mudilo in smo imeli samo minimalne postanke za kak požirek vode.

Še to me zanima : A je Rok vmes sploh kej spal???

_____________________________

ROK je moj sonček!

(odgovor članu Zoja Miša)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 22:02:46   
K_a_t_j_a
IZVIRNO SPOROČILO: tejkaz

Nič jedli, nič spali, samo jokali user posted image Je pojedel dva jogurta, pa še enga bi, če bi mu dala. Spat pa noče. Se še kaj javim, če zaspi. 


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za vse tri Jaškota, Evo in seveda tebe tejkaz.


_____________________________

30.07.2008 - najina sreča JAN

04.03.2011 -06.04.2011 angelček Jure

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 22:04:20   
K_a_t_j_a
IZVIRNO SPOROČILO: gajka

Pa da tudi na tole novo temo začnemo spet fotke popat...

Naša mala afna med kopanjem:
user posted image



Lepa slikica! user posted image


_____________________________

30.07.2008 - najina sreča JAN

04.03.2011 -06.04.2011 angelček Jure

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 22:26:37   
K_a_t_j_a
Naty13 vse najboljše in najlepše za tvoj rojstni dan!user posted image user posted image user posted image

Punce  hvala za tako izčrpne odgovore! Super ste!! Zdaj pa res ne smema zgrešit, ker ste mi tako lepo razložile! user posted image

sandra123 user posted image user posted image
za zobke in user posted image user posted image user posted image za neprespane noči. 

buhtlčk
ja sem se odločla, da grem delat za tisto urco, ker je 4 eur na uro, če bi bilo manj ne vem, če bi šla, tako da je slabih 100 evrov na mesec zraven štipendije in otroškega dodatka. Pa še ustreza mi, ker je blizu doma in mojih staršev tako, da za varstvo Jana za tisto urco ni problem. Pa še moj je tut kdaj pa kdaj popoldan doma.

Ja tudi mene je strah kako bo drugo leto z Janom, ko bo šel v vrtec, tako da nas je že nekaj takšnih.

In tudi Jana dajejo zobki, tako slabo spi, pa kar nekaj se obrača, joka med spanjem, sitka je, pa sploh ne pusti, da bi mu pogledala, če mu raste kak zobek. Me je zadnjič skoraj do krvi ugriznil.user posted image






_____________________________

30.07.2008 - najina sreča JAN

04.03.2011 -06.04.2011 angelček Jure

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 22:43:32   
matejchi
Še sem tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....

ah saj se me itak nobena več ne spomni verjetno...
user posted image

(odgovor članu K_a_t_j_a)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
4.9.2009 23:24:37   
Erin
Itak da se te!! Kje je seznam?user posted image

(odgovor članu matejchi)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: *** Avgustovčki '08 ~ 1.del ***
5.9.2009 9:34:36   
matejchi
IZVIRNO SPOROČILO: Erin

Itak da se te!! Kje je seznam?user posted image


:P

bo...

čas ni na moji strani spljoh user posted image

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?