|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 0:07:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sahary)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
14.9.2009 7:17:05   
lala.
user posted image user posted image user posted image




Ne morem verjeti, da je nekdo v današnjih časih lahko tolk zaostal, da podpira deljenje otrok po nacionalnosti. Tako se začne. Čez 5 let jim bodo prišili rumene zvezde, čez 10 let bodo hodili v nacionalno ločena gledališče, čez 20 let jih bo pa 6 milijonov iztrebljenih v koncentracijskih taboriščih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
14.9.2009 23:46:59   
denny83
kapo dol simona11, tebe je pa ta majas84 res dobro razkurla, obdelala si jo prav po detektivsko

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

imam pa eno težavo, nisem gledal tega prispevka na A-kanalu pa tud ta povezava mi ne pomaga, ker mi jo odpira 100 ur, vse mi zablokira, pa še to pride šele do 10 minut

ali ima mogoče kdo link samo do tega prispevka ne pa do cele oddaje. Na A-kanalu ne moreš pogledati posameznih prispevkov, lahko samo celo oddajo



< Sporočilo je popravil denny83 -- 14.9.2009 23:49:58 >

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
17.9.2009 0:09:01   
denny83
Uspel sem pogledat na YouTube in moram rečt da je kar zanimiva zadeva, mal težko verjamem da se je ta sramota zgodila v Sloveniji, sam kaj čmo, drugič je treba bolj pazit,

pa to da morajo otroci z jugo-poreklom na prvi uri ustat in jih potem presedajo v posebne skupine, kaj tazga se ni dogajal ko sm jst hodu v šolo, sej je blo tist, kva boš ti "bosanc", pol je dobu po nosu, čez dva dni sta bla spet prijatla da bi pa blo tko organiziran, pa na srečo ni blo al pa jst nism opazu.

Pa tud kaj briga učitelje kako otroci doma govorijo s svojimi starši, mislm ej.


pa še URL link tega prispevka za tiste ki jim kot men ne dela tist od POP TV-ja:

http://www.youtube.com/watch?v=1i89RJCaDt4

< Sporočilo je popravil denny83 -- 17.9.2009 0:16:55 >

(odgovor članu denny83)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
17.9.2009 19:16:49   
tinadvojčica
Ne morem verejti. Kaj se to dogaja v vaših glavah?????? Jaz sem zaposlena v vrtcu in vse kar vam lahko povem je to, da za ta denar, ki ga mi zaslužimo, moramo imeti zelo rade otroke, da to delamo. In to je bistvo vrtcev. Da imamo rade vse otroke, pa ne glede na njihovo narodnost.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu denny83)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
17.9.2009 19:20:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tinadvojčica

Ne morem verejti. Kaj se to dogaja v vaših glavah?????? Jaz sem zaposlena v vrtcu in vse kar vam lahko povem je to, da za ta denar, ki ga mi zaslužimo, moramo imeti zelo rade otroke, da to delamo. In to je bistvo vrtcev. Da imamo rade vse otroke, pa ne glede na njihovo narodnost.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu tinadvojčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
17.9.2009 22:21:25   
simona11

IZVIRNO SPOROČILO: tinadvojčica

Ne morem verejti. Kaj se to dogaja v vaših glavah?????? Jaz sem zaposlena v vrtcu in vse kar vam lahko povem je to, da za ta denar, ki ga mi zaslužimo, moramo imeti zelo rade otroke, da to delamo. In to je bistvo vrtcev. Da imamo rade vse otroke, pa ne glede na njihovo narodnost.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Pohvalno.user posted image user posted image

Takih komentarjev mora biti več. Vi spadate v tistih 99,999% vzgojiteljic, ki so lahko vzor vsem ljudem, za razliko od tistih 0,001 %, ki so vse to zakuhale.

Vzgojiteljice, ki tako kot vi, imajo vse otroke enako rade, jih ne ločujejo po priimkih v posebne skupine, ne vem zakaj bi jih? Saj tudi razlike v priimkih verjetno ne bi opazile ali pa če bi jih opazile, jih te razlike ne bi motile, ker so nepomembne.

Takih vzgojiteljic kot ste vi, pa je na srečo v Sloveniji veliko več kot tistih, ki imajo razne predsodke oz. interese.

Upam da bo ta primer zadnji in da se to ne bo več ponovilo.

Ko človek bere te forume, dobi napačen občutek, da v Sloveniji ni dobrih vzgojiteljic, da so vse zlobne, slabe, hudičevke, živčne razvaline in ne vem kaj sem vse še prebrala tukaj.
Vsi pa vemo, da to ni res, ker imamo večinoma dobre izkušnje.

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
17.9.2009 23:34:55   
sahary
Jaz sicer res nikoli nisem imela slabih izkušenj z vrtcem in moram vse vzgojiteljice pohvalit

če pa se je to ločevanje res zgodilo, je vredno obsojanja kaj naj drugega rečem...

pa tudi mislim da imajo vzgojiteljice, sploh v vrtcih absolutno premalo plačo, mislim glede na vse zahteve ki jih morajo izpolnjevati, se šolati 10let da lahka pol riti brišejo, in nenazadnje na enormno odgovornost ki jo sprejemajo vsak dan

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 9:40:22   
oka
Naj se ona z njim doma prvo uči slovensko govorit, šele nato je vrtec za to,da jih bo to učil.


Uf stavek za bruhat. In kakšna licemernost. Če naši izseljenci med seboj govorijo v slovenskem jeziku so domoljubi, občudovanja vredni. Če pa pri nas neka manjšina neguje svoj jezik pa se lahko preberejo take izjaveuser posted image

Če se je to res zgodilo, ga ni razloga, ki bi upravičil tako delitev. Enostavno ga ni. Žal mi je otrok, ki so nič krivi bili zaznamovani kot tisti iz "tiste" skupine. In žalostno je, da je to primer, ki meče slabo luč na slovenske vrtce in njihove zaposlene.



< Sporočilo je popravil oka -- 18.9.2009 9:41:09 >

(odgovor članu mayas84)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 9:50:18   
ronja
Naj vam na začetku povem, da je segregacija najhujši zločin, ki se lahko zgodi nekemu človeku v neki moderni in demokratični družbi.
Dogajaj se še hujše stvari vendar v vojnah in diktaturah, ne pa v demokracijah


Najhujši zločin je spolna zloraba otroka in se dogaja v vseh kulturah in tudi v moderni demokratični družbi!

Samo ločevanje se mi zdi narobe, vendar se tudi sicer strinjam z Gino: če bi bila v nemčiji, bi bila verjetno vesela, da je lahko mala v vrtcu s slovenci... Mislim tudi, da je prav, da se naučimo jezika dežele, kjer živimo.
Meni se zdi, da bi to lahko naredila ravnateljica tudi dobronamerno: morda je mislila, da se bodo otroci boljše počutili v skupini, kjer vsi govorijo njihov materini jezik. Mogoče pa resnično ni ločevala po priimkih, ampak po recimo letnici rojstva,...

Mislim, da če smo vsi strpni en do drugega, potem se dve skupini ne bosta grdo gledali, tudi če sta ločeni po narodnosti. Če je kdo gledal South park, tam je bilo zelo lepo pokazano: otrokom se zastava, kjer sta dva belca obešala črnca, ni zdela rasistična; zadevo so utemeljevali tako, da so se zločini pač vedno dogajali in da tu pač dva obešata tretjega, da to nima nobene veze z rasizmom. Barve kože namreč sploh niso opazili! Zanje so bili vsi trije enaki! Evo, taki so otroci v originalu, če jih ne nafopamo s tem, da je Bosanec "nekaj drugačnega". Všeč mi je bilo, ko se je potem črni "chef" njihove šole zamislil, da je sam rasistuser posted image .

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 12:10:52   
simona11
Žal bom morala nekaterim še enkrat razložiti nekaj o segregaciji
Tukaj mislim predvsem na ga. "ronja"

ronja, naj še vam odgovorim

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Najhujši zločin je spolna zloraba otroka in se dogaja v vseh kulturah in tudi v moderni demokratični družbi!


Seveda je najhujši zložin spolna zloraba otrok, umori itd....samo v tem primeru gre za "zlorabo" s strani državnih inštitucij (o tem sem govorila), verjetno ne boste povedali, da je običajno, da se v modernih družbah dogajajo organizirana posilstva otrok s strani državnih inštitucij ali njihovih uslužbencev. To se tudi v diktaturah retko dogaja, v vojnah pa se lahko zgodi.


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Samo ločevanje se mi zdi narobe, vendar se tudi sicer strinjam z Gino: če bi bila v nemčiji, bi bila verjetno vesela, da je lahko mala v vrtcu s slovenci...


Seveda bi bili vsi veseli, da bi našega otroka dali v skupino, kjer je še kakšen Slovenec......samo tukaj ne gre za to, ne gre za enega, dva ali tri otroke....tukaj je popolna delitev na nacionalni osnovi, ki je nesprejemljiva in prepovedana z USTAVO, ne pa z zakoni kot je bilo omenjeno v prispevku.

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Mislim tudi, da je prav, da se naučimo jezika dežele, kjer živimo.


Seveda je prav, da se naučimo jezika dežele kjer živimo...kdaj pa se bodo te otroci lažje naučili SLO jezik? Če bodo pomešani vsi med seboj ali če bodo razdeljeni v posebne skupine, razdeljene glede na nacionalnost. Kaj vi mislite ga. ronja, verjetno ne boste povedali, da se bodo lažje naučili, če bodo v skupini sami neslovenci.

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Meni se zdi, da bi to lahko naredila ravnateljica tudi dobronamerno: morda je mislila, da se bodo otroci boljše počutili v skupini, kjer vsi govorijo njihov materini jezik.


Tudi dobronamerno (če je kaj takega sploh možno) to ne sme delati, ker USTAVA jasno to prepoveduje, Segregacija na nacionalni osnovi NI sprejemljiva!!!!!!!!!

Morda je res mislila, da se bodo bolje počutili v skupini z neslovenskimi otroki... veliko pa je verjetneje, kar se da razbrati iz drugih tem tega foruma, da je mislila da se bodo slovenski otroci bolje počutili, če ne bo "neslovencev" v njihovi skupini, da jih ne bojo okužili npr. z "primitivnimi" Ex-Yu jeziki ali kaj podobnega. Ja tudi to sem zasledila na tem forumu, da so mamice iskale vrtce v Ljubljani, kjer ni "neslovencev".... Mogoče pa je ravnateljica takim mamicam samo ustregla in zaradi tega ustvarila takšen odelek v njihovem vrtcu.

pa še to ga. ronja Mogoče se bodo res bolje počutili, samo pa je SLO jezika se sigurno ne bodo lažje naučili, če bodo v skupi sami neslovenci.

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Mogoče pa resnično ni ločevala po priimkih, ampak po recimo letnici rojstva,...


smešno :)))), kako po letnicah rojsva, če vemo da so vsi otroci rojeni isto leto, gre za isto generacijo otrok. Vsi otroci v prvi skupini so stari od 1 do 2 leti, v drugi skupini prav tako od 1 do 2 leti. Po kakšnem čudi se lahko zgodil da so vsi neslovenci Starejši, vsi Slovenci pa mlaši ali pa obratno. Ali me morda želite prepričati, da so leta 2008 v porodnišnicah rojevale samo slovenske mame, 2009 pa samo neslovenske mame. Morda pa so se dogovorile obratno in so rekle me neslovenske mame bomo rojevali leta 2008, ve slovenske pa počakjte do leta 2009, potem pa rojevajte, nevem kaj naj vam rečem ga. ronja

Naprej ne bom komentirala, čeprav je tudi veliko nelogičnosti, ker ste opisovali primere iz risank, to tukaj pa je realni svet

Všeč pa mi je ta vaš zadnji citat: "ko se je potem črni "chef" njihove šole zamislil, da je sam rasist". Ne vem kaj ste želeli s tem povedati, da smo mi rasiti, ki o tem govorimo, ne pa tisti ki je otroke razdelil na nacionalni osnovi. Lahko bi si kakšen uslužbenec v tem vrtcu postavil podobno vprašanje.

Toliko za sedaj, moram nazaj na delo. lepo se imejte in se ne obremenjujte s tem, verjamem da bojo pristojni organi to stvar uredili kot je treba, ker je to v njihovem interesu, v nasprotnem bi postali soudeleženci, to pa si verjetno ne želijo,

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 13:06:42   
ronja
Simona, napisali ste: najhujši zločin (ne piše, od vladnih inštitucij, tega ni nikjer, lahko še 1x citiram, če želite). So pa sicer tudi inštitucije, kjer je to precej organizirano včasih, pa del denarja dobivajo tudi iz države...

Delitev očitno ni bila popolna, če pa sta dva "slovenca" med "neslovenci" in obratno...

Otroci se bodo najlažje naučili tujega jezika, če ga bosta znala tudi starša. Sicer je pa dobrodošlo, da tudi v vrtcu govorijo slovensko, seveda. Mislim pa, da bodo vzgojiteljice v obeh skupinah govorili slovensko in popravljale otroke, kadar bodo narobe uporabljali sklone, števila in osebe (kot to delajo v vseh vrtcih, da popravljajo recimo fantke, da ne govorijo, "sem šla,...")

Ok, ne po letnici, ampak po mesecu rojstva. Ne vem, po čem so jih delili, to bi morali vprašati ravnateljico, pa bi se dalo enostavno preveriti. Mogoče po začetnici priimka, nimam pojma, tudi pri nas ne vem, po čem delijo. Mislim, da malo pogledajo, kdaj pride kateri v vrtec, da se ne zapolni ena skupina že cela septembra, druge pa je samo pol do januarja, recimo.
Če je v skupini recimo 10-12 otrok in sta dva od teh "drugačna" (slovenca med neslovenci oz. neslovenca med slovenci), je to statistično čisto možno naključje, čeprav mi vidimo vzorec. Zato ne vem, ali je to posledica odločitve ali naključja.

veliko pa je verjetneje, kar se da razbrati iz drugih tem tega foruma, da je mislila da se bodo slovenski otroci bolje počutili, če ne bo "neslovencev" v njihovi skupini, da jih ne bojo okužili npr. z "primitivnimi" Ex-Yu jeziki ali kaj podobnega.

Ne vem, kako bi lahko nekdo mislil, da se bo otrok boljše počutil, če ne bo zraven 1 letnika druge narodnosti! Pa saj 1 letniki nimajo pojma, katere narodnosti so! Da človek misli, da bo otrokom lažje, če jih bodo drugi razumeli, ker ne govorijo uradnega jezika - to je še nekak logično. Da bi pa nekdo mislil, da se bo recimo Ronja boljše imela, če ne bo na igrišču zraven Muhija?user posted image Ne vem, ne štekam, saj noben od njiju ne ve, kakšne narodnosti je, niti kakšne vere so starši...

Vem, da South park veliko ljudi jemlje "samo kot risanko", vendar je z njimi (risankami) tako kot z otroki: dejansko imajo precej pametnega za povedat - dostikrat več kot odrasli in odrasli filmi.

Kar sem želela povedat s primerom iz risanke, je to, da bi bila prava nesegregacija to, da ne glede na to, kako bi otroke razporedil, ljudje ne bi videli vzorcev, ker bi jim bili vsi enakovredni. Da tudi mama ne bi videla, da je večina "neslovencev", ker bi zanjo bili vsi enaki: slovenci in neslovenci.

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 13:25:06   
simona11
ronja

To kar ste napisali je sramota, trenutno nimam časa. Zvečer pa ko bom doma, vam bom odgovorila podrobno na vsako vašo nelogično in lažno besedo.

naj samo povem, da sumim, da ste tudi vi ulužbenka tega vrtca (tako kot mayas84) in zato na vsak način podpirate take stvari, mogoče pa ste tuidi vi vpleteni v vse to skupaj,
v to nisem 100% prepričana, vendar bom raziskala.

lp. do večera

< Sporočilo je popravil simona11 -- 18.9.2009 13:26:15 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 13:41:05   
ledenaa
To se dogaja
pred leti ko je moj prvič šel v vrtec( bil je star 18 mesecev) so bili v drugi skupini sami romi

(odgovor članu sahary)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 13:47:34   
ronja
symona, hehe, izvolite raziskati, mislim, da večina ljudi na forumu ve, kaj počnem in da je to daleč od vrtcevuser posted image . Ne podpiram segregacije in ko sem najprej prebrala prvi post se mi je zdelo grozno - vendar pa mi je Gina dala misliti in se v bistvu strinjam z njo. Po čem so ločevali, nimam pojma, ker nisem tega počela jaz - če bi, bi vam gotovo lahko povedala sistem in bi ga preučili.

Moram pa priznat, da ste s svojimi teorijami zarot (vsi, ki se ne strinjajo z menoj, so gotovo vpleteni), pri meni izgubili precej kredibilnosti. Morda pa tudi pri kom drugem.

Če pa nekdo naredi nekaj slabega dobronamerno, mu tega ne štejem v slabo - samo opozorim ga, da s tem ni naredil nič dobrega in naj rajši dela drugače. in navadno ni probelm. Ne vem, kaj se po vrtcih dogaja, ker nobena moja punči še ni v vrtcu. Berem tu in se sprašujem, kako bi v določeni situaciji reagirala. In v tej bi verjetno tako kot Gina, ki se ji od zunaj prav tako ne zdi prav, če pa bi bila v situaciji, bi ji bilo pa ok.

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 13:47:40   
TRIŠ
Sem proti ločevanju otrok,pri nas smo imeli tudi rome v skupini ,pa to ni nikogar motilo,le starši niso imeli vstopa v vrtec ampak jih je pripeljala in odpeljala socialna delavkauser posted image

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 13:52:30   
ronja
Sodelavka ima otroke v skupini s Strojanovimi otroki, pa pravi, da ni bilo nikoli nobenih problemov: da so jih tako otroci kot starši lepo sprejeli. Zakaj bi torej nekdo mislil, da se bodo otroci boljše počutili med večino slovencev (in kaj je potem s tistima dvema, ki sta ostala v skupini med neslovenci - a za tiste jim pa po tej logiki ni mar ali kako?) To meni ni logično...

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 13:54:32   
Naja31
Kakršnokoli razlikovanje spolu , po narodnosti, po verski osnovi je prepovedano z ustavo.
Vaše debate gor ali dol, to je dejstvo, in tega se ne sme.

In sram me je da živim v takšni državi ki to dovoljuje. Pa pri majhnih otrocih (čeprav je to še bolj žalostno) ali pa pri odraslih.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 19:00:26   
simona11
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Simona, napisali ste: najhujši zločin (ne piše, od vladnih inštitucij, tega ni nikjer, lahko še 1x citiram, če želite). So pa sicer tudi inštitucije, kjer je to precej organizirano včasih,
pa del denarja dobivajo tudi iz države...


Ni me potrebno še enkart citirat, res sem to napisala, ker sem mislila, da ni treba posebej pisat, da ne gre za zločine posameznikov ampak za dejanja državnih ustanov in njenih uslužbencev.
enostavno sem tako sklepala ker je to popolnoma jasno, ker vsi vemo o čem se pogovarjamo. Če je kdo drugače razumel, se mu opravičujem.


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Delitev očitno ni bila popolna, če pa sta dva "slovenca" med "neslovenci" in obratno...


Res je. Delitev ni bila popolna. Bila pa je skoraj popolna, tista dva otkoka, kot boste videli spodaj, ne igrata velike vloge pri tem.

Zakaj sta dva "neprava" otroka v vsaki skupini, ne vem ker ne vem ali je prišlo namerno ali nenamerno do tega deljenja.
Če je namerno, potem lahko da so vpleteni mislili da ne bo preveč opazno in da bojo potem imeli izgovor, samo ugibam, ne vem!!!!.
Če pa je nenamerno, pa verjetno niso opazili, da so otroci razdeljeni tako kot so, tudi to samo ugibam, ne vem.


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Otroci se bodo najlažje naučili tujega jezika, če ga bosta znala tudi starša.Sicer je pa dobrodošlo, da tudi v vrtcu govorijo slovensko, seveda.


Res je, kaj pa če ga tudi starša ne znata??????? Verjetno poznate kakšen primer,
ko neki vaš znanec ali pa prijatelj, ki ni Slovenec in zna odlično Slovensko (morda tudi bolje od kakšnega Slovenca),
njegovi starši pa ne znajo slovensko? Kdo je potem tega otroka učil Slovensko?
Starši ali vzgojne ustanove naše države? kdo?

Ni samo dobrodošlo. MORAJO učiti naše otroke. vrtci in šole so temu namenjeni.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 19:01:30   
simona11
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ok, ne po letnici, ampak po mesecu rojstva. Ne vem, po čem so jih delili, to bi morali vprašati ravnateljico,
pa bi se dalo enostavno preveriti.


Po mesecu rojstva tud ni možno, potem bi pomenilo, da so se vsi Slovenci, rojevali januarja, neslovenci februarja itd.
če pa gremo danes preverjat v porodišnico, lahko vidimo da so se rojevali otroci vseh narodnosti, verjetno veliko več
slovencev kot neslovencev, ker je to pač Slovenija.

Tudi po horoskopu ni možno ga. ronja, kako bi lahko nekomu potem dokazali da so vsi slovenci raki, neslovenci pa levi,
lahko si izberete tudi kakšen drug horoskopski znak, če vam je všeč. Lahko opravite tudi raziskavo o tem, če meni ne verjamete

Tudi to, da malo pogledajo kdaj kdo pride v vrtec ne bo držalo. Potem bi to pomenilo, da se slovenske in neslovenske mame dogovarjajo.
Slovenske na primer rečejo, vi vaše otroke vpisujte do septembra, mi pa bomo naše do januarja, žal ga. ronja tudi to ne drži.

Lahko si izberete tudi kakšen drug kriterij in boste videli da med slovenskimi in neslovenskimi otroki NI RAZLIKE.
ker to ne dopušča Gaussova porazdelitev, seveda so možni manjši odkloni, ne pa takšne razlike, kot jih nekateri želijo prikazati.

Razlik med njimi SO samo v priimkih, narodnosti, barvi oči, barvi las, itd.
To pa so vse sporni kriteriji za delitev v dve skupini. Drugih razlik NI.

Pa še to ga. ronja Ravnateljico so vprašali pa je ostala brez odgovora, tudi svetovalno delavko so vprašali, tudi ona je ostala brez odgovora oz.
je povedala nekaj nepomembnega.



IZVIRNO SPOROČILO: ronja
tudi pri nas ne vem, po čem delijo.


To pa je ta stavek, ki je kriv, da ste me obtožili za teorijo zarote. Sklepala sem da besedi "pri nas" pomenita, da ste uslužbenka vrtca in da ne veste
po čem delite otroke....morda pa ste mislili pri nas v Sloveniji? Kdo ve?...pa rečmo da sem se zmotila.

To da sem izgubila precej kredibilnosti pri vas, na podlagi ene moje napačne domneve, če je napačna, pa me veseli.

Nisem tukaj, da bi si ustvarjala neko kredibilnost, ker jo ne potrebujem na tem forumu. Tukaj so Ljudje, ki berejo, nekateri pa tudi kaj napišejo.
Kaj pa vaša kredibilnost?. Prvo rečete, da obsojate segregacijo, potem pa jo skušate namerno ali nenamerno opravičiti, ali pa se meni samo tako zdi.
Skoraj vsak vaš stavek poizkuša opravičiti segregacijo, mogoče pa se motim? Preberite si še enkrat vaše izjave. Opravičujete vse vpletene kot da bi vi
bili ravnateljica tega vrtca, ob enem pa dajete nelogične in znanstveno nedokazljive izjave za njihovo obrambo, povejte samo en stavek ali odgovor,
ki je izrečen z moje strani in ki je lažen.

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 19:02:31   
simona11
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Če je v skupini recimo 10-12 otrok in sta dva od teh "drugačna" (slovenca med neslovenci oz. neslovenca med slovenci),
je to statistično čisto možno naključje, čeprav mi vidimo vzorec. Zato ne vem, ali je to posledica odločitve ali naključja.


Naj vam na začetku povem, da gre za 14 otrok v 1. skupini 14. otrok v 2. skupini (skupaj 28 otrok) in ne 10-12, to pa je kar precej več,
in je zelo pomembno za izračun verjetnosti (to se pravi da so se od 28 otrok "zmotili" samo pri 4-ih). Sedaj pa mi vi ki zagovarjate naključje,
povejte kakšna je verjetnost, da iz teh 28. otok sestavite DVE skupini (poudarjam DVE, ne ENO, čeprav je tudi pri eni zelo mala verjetnost,
da bi se lahko kaj takega zgodilo) in bi pri tem v prvo skupino dali 12/2 in v drugo skupino 12/2, Seveda je možno. Vse je možno, samo kakšna
je verjetnost. Ali je to 1:2 ali 1:5.000.000, koliko je ta verjetnost ga. ronja ???

Naj vam povem ga. ronja, da naključje sigurno NI, ker ne more biti. Lahko je samo namerno ali nenamerno. Upam, da je NEnamerno, res srčno upam.

Čeprav sem imela iz statistke dobro oceno, sem malo pozabila te permutacije, kombinacije razna ponavljanja in neponavljanja.
Če pa želite vedeti točno verjetnost, se bom potrudila in izračunala,sigurno pa je razmerje 1: več milijonov, to se pravi da moramo sestaviti več
milijonov skupin po 14 otrok da dobimo dve skupini 12/2 in 12/2, naj omenim, da gre tukaj še za popolno simetrijo, kar vse skupaj še oteži.

Saj je možno tudi, da Halleyjev komet zadane Slovenijo ali vašo hišo, samo kakšna verjetnost je, da se to zgodi? Verjetno 0%, matematiki bi rekli
skoraj nič.



IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ne vem, kako bi lahko nekdo mislil, da se bo otrok boljše počutil, če ne bo zraven 1 letnika druge narodnosti! Pa saj 1 letniki nimajo pojma,
katere narodnosti so!


Tukaj ste se verjetno malo zmotili in mene obtožili za vaše besede. To ste povedali vi, jaz pa sem vas samo citirala.

Naj razložim. Kako ste povedali:

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Meni se zdi, da bi to lahko naredila ravnateljica tudi dobronamerno: morda je mislila, da se bodo otroci boljše počutili v skupini,
kjer vsi govorijo njihov materini jezik.

Če ne verjamete meni, pa poglejte kaj ste napisali (komentar 35 nekje na sredini), jaz sigurno ne bi povedala to, ker vem da otroci v tem
razvojnem obdobju ne ločilo niti fantkov od punčk, kaj šele kaj bolj kompliciranega kot je vera, narosnost ali integrali.

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 19:03:18   
simona11
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kar sem želela povedat s primerom iz risanke, je to, da bi bila prava nesegregacija to, da ne glede na to, kako bi otroke razporedil,
ljudje ne bi videli vzorcev, ker bi jim bili vsi enakovredni. Da tudi mama ne bi videla, da je večina "neslovencev",
ker bi zanjo bili vsi enaki: slovenci in neslovenci.


To pa so vaše besedi, ki me najbolj skrbijo. A veste da mi je šlo na jok ko sem to prebrala. Ne vem kaj naj vam rečem.
To je tudi razlog, da nisem preveč agresivna v teh odgovorih do vas.

Naj poenostavim vašo izjavo, ki se poenostavljena glasi tako:

Vi obsojate mamico, ki je to prijavila, da je "rasistka", ker je opazila, da so otroci razdeljeni po nacionalni osnovi
(slovenci v eno skupino, neslovenci pa v drugo), a ne ga. ronja.

S tem pa istočasno lahko razumemo, da so uslužbenci vrtca nedolžni in "nerasisti", kljub temu, da so otroke ločili (namerno ali nenamerno)
v dve skupini glede na nacionalnost.

Ali mi lahko razložite Kdo je rasist in kdo ne?:
- Hitler, ki je Žide ločeval in jih ubijal ali židi, ki so to opazili in se uprli temu? - verjetno ne boste rekli da so za ločevanje krivi Židi, ne pa nacisti.
- Beli Američani ki so ločevali črne Američane, ali črni ki so to opazili in se temu uprli? - verjetno ne boste povedali da so za ločevanje krivi "črnci", ne pa belci ki so jih ločevali.

točno tako ste povedali, kot je v teh veh primerih:
Mamica je "rasistka", ker je opazila ločevanje..... a mora človek res biti rasist, da opazi razlike v priimkih....To razliko bi verjetno opazili tudi vi,
če bi pogledali imena na spisku, to razliko bi opazila tudi velika večina bralcev tega foruma, pa smo mi VSI rasiti, ker smo opazili in govorimo o tem.

Človek je ga. ronja rasist:

naprimer ko opazi te razlike in istočasno razdeli (NAMERNO poudarjam NAMERNO) te otroke v dve ločeni skupini, da bi jih različno obravnaval.
Tudi če jim da samo dva keksa, ki nista enake kvalitete, lahko govorimo o rasizmu. če je to naredil zaradi njihove drugačnosti.

Kdo je te otroke razdelil po takih rasističnih kriterijih, kot jih je: mamica ali uslužbenke vrtca. Kdo je izvajal segregacijo: mamica ali uslužbenke vrtca?

seveda, da so to delali v vrtcu, upam da nenamerno!!!!!!!


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Sodelavka ima otroke v skupini s Strojanovimi otroki, pa pravi, da ni bilo nikoli nobenih problemov: da so jih tako otroci kot starši lepo sprejeli.


No končno dobra novica, me veseli. Potem ni razloga za strah. Če so Strojanovi dobri (kljub temu, da so pozicionirani v naših glavah kot kriminalci in problematični)
potem ni razloga za strah pred dojenčki druge narodnosti in ločevanje NI potrebno.

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 19:06:20   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Sem proti ločevanju otrok,pri nas smo imeli tudi rome v skupini ,pa to ni nikogar motilo,le starši niso imeli vstopa v vrtec ampak jih je pripeljala in odpeljala socialna delavkauser posted image

Zakaj pa niso imeli vstopa????user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 20:04:17   
simona11

IZVIRNO SPOROČILO: mlea
Zakaj pa niso imeli vstopa????user posted image



Verjetno imajo "tehten razlog", kot je že bilo zgoraj omenjeno za te dojenčke, verjetno res.



Vidim da Stepanjsko naselje ni osamljen primer. Prišla pa sem na zanimivo idejo.
Poglejmo kako daleč gredo te "segregacije" v naši državi, ali so namerne ali pa res nenamerne?
Prav kar sem ustvarila email za ta namen.

Tukaj imate email:

locevanje.otrok@gmail.com

Prosim da mi na njem napišete vse kar veste o tem - vse kar ste slišali, doživeli na lastni koži, ali pa so to doživeli vaši prijatelji ali znanci, skratka vse o segregaciji in zatiranju otrok. Ni pomembno ali ste Rom, Slovenec, Hrvat, Bošnjak, Srb, Črnogorec ali Makedonec, Albanec lahko ste tudi temnopolti američan, ki živi v Sloveni, skratka kdorkoli.

Samo vas prosim, da so to dogodki, ki so se zgodili pred kratkim (v zadnji nekaj let)

Zaželeni so tudi kakšni dokazi, niso pa obvezni, lahko so samo izkušnje.

Napišite tudi karkoli v zvezi s tem konkretnim primerom iz štepanjskega naselja, morda je tudi vaš otrok deležen te segregacije? Morda obstajalo podobni odelki v tem vrtcu.
Če obstajajo, potem ne vem kako bodo vpleteni dokazali nenamerno, čeprav bojo tudi sedaj imeli težavo.


Prijavite vsako diskriminacijo ali pa samo segregacijo (da so vas ločevali samo zaradi tega ker ste drugačni)


Vaših imen ne potrebujem, lahko ste popolnoma anonimni. Ni se vam treba predstavljati, če ne želite.

Jaz pa bom videla kaj s temi prijavami, če bojo resne, bom najostreje ukrepala pri pristojnih organih, če bo potrebno tudi pri mednarodnih ustanovah.

Ne bom se ustavila, dokler naša država ne bo oprana te sramote, vsi odgovorni pa ustrezno kaznovani!!!!!




(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
18.9.2009 21:52:38   
Anonimen
Jaz pa ne maram, ko me začne nekdo na forumu posiljevati z razlaganjem o tem, kaj je prav in kaj ni, posebej še, kadar celotno kokodajsanje temelji na prispevku take kvalitete, kot jih proizvaja Svet na Kanalu A.

Simona, v izogib tvojemu matranju raje takoj povem, da nisem uslužbenka dotičnega vrtca - namreč glede na to, da vsakogar, ki se ne strinja s tabo, obdolžiš tega.

(odgovor članu simona11)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?