|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:39:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
To je vseeno, ker lahko opredelitev tudi spremenis, saj je "samo" opredelitev. Za razliko od drzavljanstva.
In tudi zato je primerjava na podlagi narodnosti nesmiselna.

Svojo lastno opredelitev lahko spremeniš s takšno lahkoto, kakor državljanstvo. Dejstva, da si Slovenec zato, ker sta Slovenca tvoja starša, pa ne moreš spremeniti nikoli, pa da se *ebeš.


Ne razumes.
Drzavljanstva ne mores spremeniti cez noc.
Dejstvo je samo, da sem drzavljanka Republike Slovenije. Moja narodnost pa ni dejstvo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:41:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ampak se vedno se je pri zadnjem popisu prebivalstva 83,06% opredelilo za Slovence.

Lastna opredelitev ni merodajna, Mič. Merodajno bi bilo, če bi naredili statistično tabelo glede na narodnosti staršev. Hasanbegović lahko meni do smrti govori, da je po narodnosti Slovenec - in Kos lahko govori, da je Bosanec. Po državljanstvu že, po narodnosti pa nikoli.
Popis prebivalstva pa omogoča, da poveš lastno opredelitev. In že smo pri statistiki, za katero je znano, da je ena največjih laži. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:43:16   
oka
Nisi pa razumela, kaj je narodnost.
To je opredelitev posameznika. Pri zadnjem popisu je bilo 8,90% prebivalcev Slovenije  "brez narodnosti", ki bodi niso zeleli odgovoriti in se opredeliti glede narodnosti, bodisi je njihova narodnost neznana. Ce se ze operira s takimi pojmi, naj bodo vsaj osnove jasne.


Jaz sem ena izmed teh 8%. Sem en tak multi-kulti in se nisem želela opredeljevati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:43:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Drzavljanstva ne mores spremeniti cez noc. Dejstvo je samo, da sem drzavljanka Republike Slovenije. Moja narodnost pa ni dejstvo.

Ravno obratno, Mič.
Državljanstvo lahko spremeniš (takorekoč) čez noč. Narodnosti ne boš nikoli. Lahko se opredeliš za Zulujko, kar se mene tiče user posted image , ampak ostala boš Slovenka, dokler bosta Slovenca tvoja starša. Ne glede na to, kaj izjaviš bo popisu prebivalstva (popis je samo vsedržavna anketa) in kaj napišeš na neke napol uradne formularje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:43:47   
simona11
tukaj imate sestavo prebivalstva.

http://www.stat.si/doc/pub/sestava_preb_slo.pdf

kerensa* nas malo straši user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:47:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Lahko se opredeliš za Zulujko, kar se mene tiče user posted image , ampak ostala boš Slovenka, dokler bosta Slovenca tvoja starša.


Nikakor.
Lahko sem otrok slovenskih starsev (ce so tako opredeljeni) in lahko se opredelim za Slovenko, ravno tako kot pa se komot ne.
A mislis, da se otrok starih starsev, ki so prisli v Slo, avtomaticno opredeli po njihovi narodnosti? Ne, ker je bil rojen tukaj, ker ima tukajsnje navade in ker se pocuti kot Slovenec. Nekateri se, drugi pa spet ne.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:48:07   
oka
Kerensa kaj sem potem jaz: imam slovenske, hrvaške, madžarske in avstrijske prednike. Ne moja mama ne moj oče nista "čistokrvna" Slovenca. Za kaj naj se potem opredelim jaz? Oz. po kakem ključu naj se opredelim?

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:49:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: simona11

tukaj imate sestavo prebivalstva.

http://www.stat.si/doc/pub/sestava_preb_slo.pdf

kerensa* nas malo straši user posted image


Ta je malcek bolj pregledna:

http://www.stat.si/popis2002/si/rezultati/rezultati_red.asp?ter=SLO&st=7

(odgovor članu simona11)
  Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:51:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Kerensa kaj sem potem jaz: imam slovenske, hrvaške, madžarske in avstrijske prednike. Ne moja mama ne moj oče nista "čistokrvna" Slovenca. Za kaj naj se potem opredelim jaz? Oz. po kakem ključu naj se opredelim?


Zululujko?

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:51:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
A mislis, da se otrok starih starsev, ki so prisli v Slo, avtomaticno opredeli po njihovi narodnosti? Ne, ker je bil rojen tukaj, ker ima tukajsnje navade in ker se pocuti kot Slovenec. Nekateri se, drugi pa spet ne.

Govoriš o lastni opredelitvi, Mič. Kakor sem rekla, se po lastni opredelitvi lahko opredeliš tudi za Zulujko, ne glede na starše. Merodajna pa ni lastna opredelitev, temveč si opredeljen že ob rojstvu, na podlagi narodnosti svojih staršev. Na to tvoja lastna opredelitev nima vpliva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:53:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Kerensa kaj sem potem jaz: imam slovenske, hrvaške, madžarske in avstrijske prednike. Ne moja mama ne moj oče nista "čistokrvna" Slovenca. Za kaj naj se potem opredelim jaz? Oz. po kakem ključu naj se opredelim?

Mešanka. user posted image Odstotke bi si morala pa sama izračunati (ali si 1/4 vsakega ali kako drugače).

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:55:36   
oka
Zululujko?

user posted image user posted image Ti se kar delaj norca. Ne resno, jaz imam potem po Kerensinini logiki celo paleto narodnosti na razpolago. Odvisno od dneva: danes se počutim Slovenko, jutri Hrvatico, pojutrišnjem...

Kerensa mešanka? A ta opcija obstaja? Po odstotkih sem več Slovenke ampak vseeno nočem negirat drugih narodnosti, ki se pretakajo v meni in so mi dale osnovo za to, da sem danes taka kot sem. Konec koncev, je..be...š narodnost, v končni fazi smo LJUDJE.


< Sporočilo je popravil oka -- 22.9.2009 18:57:08 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:55:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
A mislis, da se otrok starih starsev, ki so prisli v Slo, avtomaticno opredeli po njihovi narodnosti? Ne, ker je bil rojen tukaj, ker ima tukajsnje navade in ker se pocuti kot Slovenec. Nekateri se, drugi pa spet ne.

Govoriš o lastni opredelitvi, Mič. Kakor sem rekla, se po lastni opredelitvi lahko opredeliš tudi za Zulujko, ne glede na starše. Merodajna pa ni lastna opredelitev, temveč si opredeljen že ob rojstvu, na podlagi narodnosti svojih staršev. Na to tvoja lastna opredelitev nima vpliva.


Ne razumes in najbrz tudi ne bos. Nima veze.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:57:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Zululujko?

user posted image user posted image Ti se kar delaj norca. Ne resno, jaz imam potem po Kerensinini logiki celo paleto narodnosti na razpolago. Odvisno od dneva: danes se počutim Slovenko, jutri Hrvatico, pojutrišnjem...

Kerensa mešanka? A ta opcija obstaja?



Ne delam se norca.
Pod opcijo "Drugi" (glej moj zgornji link), so opredeljeni tudi Eskimi, med drugim.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:57:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Kerensa mešanka? A ta opcija obstaja?

Uradno ne. user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:01:05   
Anonimen
Ekola, se vprasalnik, kjer se narodna/eticna pripadnost opredeli na enak nacin kot veroizpoved:

http://www.stat.si/popis2002/si/popisni_vprasalniki/P-3NV.jpg


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:02:06   
Kerensa*
Vprašalnik, Mič. Vprašalnik. user posted image Spet je govora o lastni opredelitvi. user posted image

Če me uspeš prepričati, da je otrok dveh Hrvatov pod narodnosti lahko Slovenec... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:02:34   
oka
Ne delam se norca.
Pod opcijo "Drugi" (glej moj zgornji link), so opredeljeni tudi Eskimi, med drugim.


Oprosti mišljeno je bilo v hecu. No, če kaj vem, vem to, da se pri naslednjem popisu spet ne bom opredeljevala.

< Sporočilo je popravil oka -- 22.9.2009 19:03:36 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:03:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: oka
No, če kaj vem, vem to, da se pri naslednjem popisu ne bom opredeljevala.

Če jaz ne bom imela možnosti, da se opredelim po dejanskem stanju (torej 3/4 Slovenka in 1/4 Hrvatica), potem bom šla med "neopredeljene". user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:05:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Če me uspeš prepričati, da je otrok dveh Hrvatov pod narodnosti lahko Slovenec... user posted image



Tebe tezko, ker ne razumes.
Sebe pa komot.


(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:06:54   
Kerensa*
Prav.

Otrok dveh Hrvatov je Slovenec?

Otrok dveh Angležev je Japonec?

Otrok dveh Eskimov je Srb?

Prav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:08:50   
oka
Če me uspeš prepričati, da je otrok dveh Hrvatov pod narodnosti lahko Slovenec...


V daljni preteklosti, v časih, ko sem še hodila v šolo je bila ena debata na to temo. In vodja debate je pravzaprav zagovarjal, da se glede narodnosti lahko vsakdo opredeli za tisto narodnost, katere kultura mu je najbližja in ki jo dejansko živi, ne glede na dejansko poreklo. Tako, da ja po tej logiki se lahko otrok dveh Hrvatov narodnostno opredeli kot Slovenec, če mu je ta kultura blizu in se ravna po merilih te kulture (itak sta si kulturi podobni tako da...)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:11:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: oka
V daljni preteklosti, v časih, ko sem še hodila v šolo je bila ena debata na to temo. In vodja debate je pravzaprav zagovarjal, da se glede narodnosti lahko vsakdo opredeli za tisto narodnost, katere kultura mu je najbližja in ki jo dejansko živi, ne glede na dejansko poreklo. Tako, da ja po tej logiki se lahko otrok dveh Hrvatov narodnostno opredeli kot Slovenec, če mu je ta kultura blizu in se ravna po merilih te kulture (itak sta si kulturi podobni tako da...)

Saj to že ves čas govorim. Vsakdo se LAHKO opredeli za tisto, kar hoče. Kar pa še ne pomeni, da tisto tudi dejansko je. Jaz se lahko opredelim za Japonko, ker mi je všeč njihova kultura, a to ne bo spremenilo dejstva, da sem 3/4 Slovenka in 1/4 Hrvatica.
Starša sta merodajen "podatek".

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:13:53   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Saj to že ves čas govorim. Vsakdo se LAHKO opredeli za tisto, kar hoče. Kar pa še ne pomeni, da tisto tudi dejansko je. Jaz se lahko opredelim za Japonko, ker mi je všeč njihova kultura, a to ne bo spremenilo dejstva, da sem 3/4 Slovenka in 1/4 Hrvatica.
Starša sta merodajen "podatek".

A to pomeni, da imaš 4 staršeuser posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:15:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mlea
A to pomeni, da imaš 4 staršeuser posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image

Preberi celo temo, šus babji user posted image . To pomeni, da je bil moj oče po narodnosti Slovenec, moja mama pa pol Slovenka, pol Hrvatica.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?